SPORT IN DE IJMOND Machinist J. Rob heeft afgemeerd... Laag bij de grond.... Hotel Royal L0ENDERSL00T kantoormeisje Verkenners vliegen uit.... ZONNEHUIS COLLECTE Gevonden zangzaad Zeven C. F. A. filmavonden Havenberichten Bedrijfsvoering zonder vergunning berecht HARINGZIEKTE DONDERDAG 7 SEPTEMBER 196J 5 OPENING BREISEIZOEN JONGEJANS St. Eloy (Heemskerk) bijeen ZondagsschooI'Vii'k zal de aandacht vragen HAARDEN VAN BONGERS De Jager presenteert Econ. politierechter Nieuwe r.-k. kleuterschool aan Wijkerstraatweg Afscheid na 46 jaar werken bij VGZ Advertentie IJ mond-handbal Na de promoties van de eerste dames- en herenelftallen van de handbalvereni ging IJmond uit Velsen zullen beide ploe gen de nieuwe competitie ook in nieuwe omgeving gaan beginnen. De dames van IJmond 1 -spelen hun eer ste wedstrijd op Watervliet tegen Tavenu 1 voor de districts-tweedeklasse west A. Voor het eerste herenelftal, dat nu in de overgangsklasse west gaat spelen, ligt de strijd tegen het Haarlemse Rapiditas 1 op een ander vlak. Deze ploegen kennen elkaar en het zal dan ook geducht spannen op Watervliet om de eerste punten te be machtigen. De andere wedstrijden zijn: Dames: Concordia 2IJmond 2. Her;n: De Blinkert 2IJmond 2; Rapi ditas 3IJmond 3. Voor de jeugd is er al direct een zeer uitgebreid programma. Zaterdag spelen: meisjesaspiranten IJmond 3ODIN 1; IJmond 6—ODIN 2. Zondag: meisjesaspiranten IEV 1 IJmond 1; IJmond 2ZVM 1; IJmond 4— IJmond 5; TYBB 2IJmond 7; IJmond 8 Concordia 2. Jongensaspiranten: Concordia 1IJmond 1; IJmond 3IJmond 4. Meisjesjunioren: TYBB 1—IJmond 1; IJmond 2Rapiditas 2. De opstellingen zijn: Dames IJmond 1: W. Schoorl; R. Wage naar en A. Ent; R. Uitentuis, L. Blom en G. Poelman; G. Slatman, D. Marckelbach, W. van der Kuil, M. de VriesKlesser en M. Ligthart. Heren IJmond 1: J. Böhm; B. Beentjes en J. Wolters; S. Grootendorst, H. Boom en C. de Vries; L. Wassenaar, B. Minnes, E. Jonker, F. Stedelaar en A. Visser. Nauwe samenwerking Tijdens de jaarvergadering van de sup portersvereniging „Geel Zwart" van de voetbalvereniging Kinheim viel woensdag avond in het gemeentelijk wijkcentrum te beluisteren, dat er tussen de beide vereni gingen een nauwe samenwerking wordt gestimuleerd. Dit was het openingsthema van de heer N. Stijnman, voorzitter Geel Zwart en de reactie van de heer A. Prins- sen, voorzitter van Kinheim. Geel Zwart zal proberen op dezelfde morele wijze alle Kinheim-activiteiten te steunen, maar zo mogelijk ook financiel. Dit kwam reeds tot uiting in het jaar- verslajg van de heer H. Witteman, die her innerde aan vier gehouden gecombineerde bestuursbij eenkomsten. Hij deelde mede, dat Geel Zwart 125 leden heeft; een aantal, waaraan verenigingen in de betaalde sec tor vaak lang niet toekomen. De contact avonden van de supporters hebben steeds een goede belangstelling. Hoewel het Wij- kertorentoernooi met moeite in stand Advertentie Wü bieden u een keurkollektie w-l, exclusieve buitenlandse soorten oa.: de moderne tweed- en multi colors dikke Franse snel-breiwol Scheep jes-, Spoeltjes- en Parleywol, Ons showrek toont u de voorgeleide modellen. Bij aankoop van 10.vol een pracht breiboek met 60 patonen in kleurendruk gratis. PLEIN 1945 - 49 TEL1FOON 6018 In verband met de structuurwijziging van de r.-k. metaalSewerkersbond „St. Eloy", welke tijdens de bondsraadvergade ring in juni haar beslag heeft gekregen, hield de afdeling Heemskerk van deze bond in het jeugdhuis „De Schakel" een ledenvergadering. De afdeling diende mee te stemmen voor de benoeming van leden van de districts- raad, algemeen bestuur en centraal be stuur. Met de voordracht van 't afdelings bestuur ging de vergadering volledig akkoord. Als kandidaten voor de districtsraad treden op de heren Hulshof, Dijkmans en De Graaf als vaste leden en de heren Van Oevelen, Gouweleeuw en Mathot als plaatsvervangende leden- Voor het algemeen bestuur luidde de voordracht: de heren Hulshof en Van Oevelen en voor het centraal bestuur wer den in volgorde de heren Zijm en Krijgs man kandidaat gesteld. Later op de avond behandelde de dis trictsbestuurder de heer P. Zijm enkele actuele onderwerpen als loonbeleid, werk tijdverkorting en werkclassificatie bij Hoogovens. Woensdag kwamen In IJmuiden aan: Ramses van Onega, hout lossen Zaandam; Bab T, Sor- naess, hout lossen Zaandam; Reggeborg. Boston, laden Staalhaven IJmuiden; Mosel. Sornaess; Siegfried Lehmann, Ventspils; Sehinkelstroom Shorebam; Liege. Bremen; Embla, Manchester; Bieberstein. Antwerpen; Helvetia, Fowey; Jean E Londen; Harriesdale, Rotterdam, zout laden IJmuiden; Scheldestroom, Dagenham; Jans. Lon den'; Birka, Stockholm. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Celebes van Wifsta; Larion, Rotterdam; Rigel, Rotterdam; Bellavia, Antwerpen; Flowergate, Duinkerken; Contina. Helsinki, props lossen Velsen; Zaan- stroom, Londen; Lindestroom, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Nina naar Kotka; Irma, Bremen: Aun, Odda; Meeuw, Vlaar- dingen: Solon. Curacao; Pacific. Basse Indre, walsmateriaal van IJmuiden; Joost. Delfzijl, le dig van IJmuiaen; Gratia. Noordzee, ledig van IJmuiden: Oranje (coaster), Londen; Dietert, Delfzijl; Colette. Rotterdam, ruw ijzer van IJmui den; Clio. Antwerpen: World Centurion, Hamp ton Roads; Oberon, Rotterdam; Cyprian Coast, Londen; Peregrine. Harlingen; Serooskerk, Rot terdam. Bew. Helsinki; Anne. Hoping; Artura, Hamburg; Robox. Wasklot; Trito, Rotterdam; At las. Rotterdam: Liberty, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Imke. Rotterdam; Elda, Norwich, Brouwersgracht. Rotterdam: Edison. Antwerpen; Elvdiek. Norresundby; Derine, Abö, ledig van Ve'sen; Eos, Rotterdam Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Elle- woutsdijk, Antwerpen; Claus Oldendorff, Hamp ton Roads; Wartena, Aarhus; Christine, Odense: Amstelstroom. Plymouth. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schi pvan of naar Amsterdam is gegaan). werd gehouden, is gebleken, dat het00'1 levensvatbaarheid heeft en ook zal w'den voortgezet. De verhouding met he,Kin" heim-bestuur is zeer goed en i-arom wordt de wens geuit, dat Kinheim in de nieuwe competitie betere tijden be leven. Het financiële verslag door de t^r K. C. van der Pijl getuigde van een aldotoe- name van f 143,— tot 523,75 O voorstel van Geel Zwart kon KinheimVootzitter als bijzonder presentje een fdrag van 100,in ontvangst nemen vcr de aan koop van ballen. In het komede seizoen zal Geel Zwart de busreizen trzorgen en te beginnen op 29 septemb zullen de maandelijkse contactavondenworden gehouden. Bij de bestuursverkiezing de heer K. C. v. d. Pijl zich als penniiShieester her kozen en voorzag de heer Adelerhof in de vacature van de heerW. Zonneveld, die dank werd gebracht. Vrijdag 15 septembe zal de vereniging van de Ned. Hervorm^ Zondagsschool ts IJmuiden-Oost 'n gev"eenle bijeenkomst beleggen bedoeld als iropaganda voor het zondagsschoolwerk. 16 'n bet hervormd jeugdgebouw aan deRembrandtlaan te IJ- muiden-Oost te houën bijeenkomst zal een ieder die daarvoor hteresse heeft de gele genheid geven uifoerig geïnformeerd te worden over het -erk. Er zullen kleuren dia's worden vertond die een beeld geven I van een zondagsfbooldienst waar een Bij bels verhaal doo-de kinderen wordt uitge beeld. Na de pa;Ze worden kleurendiaposi- I tieven vertoonden kleurrijke plekjes in de IJmond. Er wedt voorts ook voorgedragen en gezongen. £en tentoonstelling over het werk in de ^ndagsscholen zal in het ge bouw aanwe-ig zijn. De aanvang is gesteld op acht uurdes avonds. BURGERLIJKE stand van BEVERWIJK GEBOJEN: Jan, z. van H. de Vos en I. Beving; idrianus M., z. van C. J. van der Putten n A. Nijman; Paul, z. van P. J. Nijs enA. P. M. Putter; Dankmar, z. van N. Bope en C. R. Aardenburg; Roswitha M. R. A, d. van J. Csurka en R. M. F. A. van dn Bergh; Geertruida C. M., d. van C. v<* der Aar en C. van Baar; Peter J., z. vfi J- Mooij en P. Visser; Johannes N., z. vn J. Bruijns en A. J. Twisk; Jacque line d. van W. Bijns en A. Markus; Jo- hada M„ d. van T. de Ridder en M. M. Sc'ut; Margaretha M., d. van H. van Leuwen en B. van der Weijden; Gerardus J z. van H. J. C. F. Ooteman en A. A. M. rries en H. van der Wal; Adriaan, z. van 'ennekamp; Jacomina B., d. van I. de van de Velde en M. van de Velde; Ellen, d. van J. Wisseborn en W. Bergsma. ONDERTROUWD: M. Mulder en P. C. M. van Vuuren; J. H. T. Dijcks en C. H. V. Hensbergen; P. Warmenhoven en A. G. de Nijs; G. J. Duijn en M. M. Wolterman. GETROUWD: K. Hoogers en A. H. M. J. Fens; J. A. Verbruggen en L. J. Pettersson; J. van Dijk en D. P. Nijveld; P. Volwerk en J. Bosman; P. C. I,,ohman en N. van Baal; A. van den Berg en A. C. Duiven voorde; N. Dudink en A. J. Impink. OVERLEDEN: A. M. M. Elich, 34 j„ geh. met C. J. J. Diekman; F. M. Jansen, 81 j., wed. van J. Beentjes; M. Schuijt, 73 j„ wed. van A. M. Stut; A. Verduit. 54 j., geh. met M. C. Hopmans; A. M. C. Maas, 82 j., wed van A. Scheirlinck; D. Kwak, 68 j., geh. met J. Kramer; F. Gertenbach, 76 j., geh. met N. J. Bewier. TWEEDE PLUK AARDBEIEN WEER BEGONNEN. De tweede pluk van de aardbeien is weer begonnen. Dagelijks ziet men enkele doosjes met de rode sappige vruchten aan de markt te Beverwijk komen. Het is de soort Talisman die ook dit iaar weer voor de verrassing zorgde, evenals eniige jaren terug toen er nog tuinders wa ren die van hun tweede pluk bijna even veel haalde als van de eerste. Woensdag kwam er zelfs nog een slof aardbeien aan de markt. Deze was met goede kwaliteit aardbeien gevuld en bracht liefst 7,op. Advertentie BOCAL haarden en convectors verkrijgbaar bij Uw haardenspecialist sinds 1903 QXQ LANGE NIEUWSTR. 433-435 TEL. 4654 MARKTBERICHT. De noteririgen te Beverwijk waren woensdag: andijvie 713, bloemkool 18 45, sla 4—20, bospeen 2143, waspeen 17— 42, snijbonen 20—74, sperziebonen 42—94, pronkbonen 2038, spinazie 1239, toma ten 20—65, groene kool 9—23, aardappelen 814, uien 812. Voor spoedige indiensttreding vragen wij een aankomend voor eenvoudig administratief werk. Gaarne schriftelijke sollicitaties aan Postbus 5 - IJmuiden De economische politierechter in Haar lem heeft gisteren enkele zaken behandeld tegen IJmuidense firma's die een bedrijf hadden uitgeoefend zonder dat ze beschik ten over de vereiste vergunning. De directeur van een zelfbedieningsbe- drijf in IJmuiden stond terecht omdat er in de winkel naast kruideniersartikelen ook kousen en sokken waren verkocht, zonder dat de filiaalhouder in het bezit was geweest van het voor deze artikelen vereiste diploma. De handel in deze arti kelen was later bovendien uitgebreid met onderkleren en babygoederen. De officier van Justitie eiste een boete van twee maal 25 gulden. Verdachte verweerde zich door op te merken dat de vorige bedrijfsleider onver wacht het bedrijf had verlaten en dat zijn opvolger weliswaar beschikte over veel vergunningen, maar juist niet over diè voor textielgoederen. Inmiddels had men echter een beheerster voor deze afdeling aangesteld die wel aan de vereiste kwali teiten voldeed. De economische politie rechter veroordeelde de directeur overeen komstig de eis. Vervolgens stond een 39-jarige autospui- ter uit IJmuiden terecht, die zijn bedrijf in Velsen zonder vergunning had uitgeoe fend. De man was aan het eind van het vorige jaar ook al voor dit feit veroordeeld, maar had inmiddels de vergunning weten te ver krijgen. De officier van Justitie eiste te gen hem een boete van 25.-. De rechter bracht dit terug tot 15.-. Voor he* schoolbestuur van de r.-k. parochie St. Jozef te Velsen-Noord zal het grote voldoening hebben gegeven te weten dat binnen afzienbare tijd de moeilijk heden inzake het onderbrengen van het steeds groeiend aantal kleuters in een echte onderwijsinrichting zullen worden opgelost. Hoewel reeds enige jaren sprake is van de vorming van een nieuw r.-k. school- centrum in de plaats van de thans bestaan de afzonderlijke schoolgebouwen voor meisjes en jongens aan de Corverslaan wordt nu een begin gemaakt met de bouw van een permanente, van steen opgetrok ken kleuterschool op het terrein tussen de Watervlietschool en het gemeentelijk ont spanningslokaal aan de Van Diepenstraat dat ook als openbare kleuterschool wordt gebruikt. Zoals de al lang bestaande plannen lig gen, zullen te zijner tijd de bebouwingen tussen het r.-k. parochiehuis St. Jozef aan de Banjaertstraat en de Smidt van Gelder straat moeten wijken voor het nieuwe r.-k schoolcentrum, waarin dan de meisjes- en jongensscholen een plaats zullen vinden. Het nieuwe gebouw van de r.-k. kleuter school zal voorlopig bestaan uit twee les lokalen, hoewel de fundering wordt gelegd voor drie. Het derde lokaal kan wegens de verordening op het bouwvolume nog niet worden opgetrokken. De voorgevel van de school komt op het zuiden, dus gericht naar het gemeentelijk ontspanningslokaal. Achter de school komt gericht naar de openbare Watervlietschool een speelplaats. Het gebouw krijgt een flauw hellend dak. De school wordt gebouwd onder archi tectuur van de heer Bernard Ooms uit Haarlem. Aannemer is de firma H. N. P van de Aardweg te Haarlem, die woensdag morgen met de voorbereidingen van de bouw is begonnen en deze over ongeveer een half jaar hoopt te voltooien. De ziektegevallen, die dit jaar in Rot terdam weer zijn voorgekomen door het eten van veel groene haring, hebben de Eustoma-larve weer in de publiciteit ge bracht. Er is beweerd, dat slordig kaken op de loggers een oorzaak zou zijn, maar onder meer drs D. J. van Dijk, de voor zitter van het produktschap heeft dit ont kend. Men zal zich herinneren, dat er verleden jaar veel beroering over de haringziekte is geweest, die zelfs tot vragen in de Ka mer heeft geleid. Walkaak werd toen als de voornaamste oorzaak beschouwd en ook nu wordt er nog zo over gedacht. Het verbod van walkaak was dit jaar naast prijsoverwegingen ook gegrond op overwe gingen van volksgezondheid. Na 1 augus tus is het verbod ingetrokken, omdat wal kaak dan niet lonend meer is. In Rotterdam heeft men gevraagd, waar om men het walkaakverbod intrekt als er geen prijsoverwegingen meer gelden, ter wijl de haringziekte dan even goed nog dreigt. Maar drs D. J. van Dijk heeft daar tegenover gesteld, dat de grote aanvoer van verse haring ieder particulier de ge legenheid tot walkaak geeft, zodat handha ving toch niet doenlijk is. Bij het Rijksinstituut voor de Volksge zondheid zegt men dat er geen toeneming van de ziekte te bespeuren valt. In samen werking met het Leidse laboratorium voor parasitologie en het Instituut voor Visse- rijprodukten te IJmuiden wordt het onder zoek regelmatig voortgezet. Het is wel gebleken dat de larven bijna uitsluitend in verse of zwak gezouten ha ring voorkomen, terwijl kaken aan de wal van verse en in ijs gekoelde haring sti muierend werkt op het optreden van de i haringlarven. Er gaat geen week voorbij of er is altijd wel iemand in deze nijvere gemeente die afscheid neemt. Dit keer is het de heer J. Rob, die na bijna 42 dienstjaren thans het zeesleepbedrijf Wijsmul ler heeft verlaten. En het is een waardig afscheid gewor den waarbij onder andere een van de directieleden, de heer John F. Wijsmuller oud-machinist Rob dank bracht voor al wat hij voor het bedrijf had verricht en hem daarbij een geschenk onder couvert overhandigde. Velen hebben gesproken, dat gaat nu eenmaal zo bij ieder afscheid maar er sche merde tussen al die waarde rende woorden toch wel iets cioor van oprechte weemoed al was het alleen maar zoals de heer J. Leeflang op merkte omdat men voor taan tijdens de thee- en kof fiepauzes de moppen van de heer Rob moet missen. Ook deze spreker overhan digde namens de personeels vereniging een geschenk on der couvert dat de heer Rob in dank aanvaardde, evenals de aansteker die de chef van de magazijndienst, de heer A. van Avezaath, hem na een kort toespraakje aanbood. Er is daar tijdens dat af scheid in het Wijsmuller ge bouw aan de haven heel wat gezegd over de vele jaren die de heer Rob bij dit zee- De heer Rob tussen de „spullen" in het magazijn. sleepbedrijf heeft doorge bracht en wij willen u een korte levensbeschrijving niet onthouden. De heer Rob kwam in de cember 1919 bij Bureau Wijs muller in dienst als tweede machinist. Hij werd reeds acht maanden daarna eerste machinist en bleef dit tot 3957. Zijn eerste boot was de „Achilles", daarna volgden onder meer de „Simson" en „Titan" uit die jaren. Tot 1957 heeft hij op vrijwel alle schepen, die onder de Wijs muller vlag hebben gevaren, dienst gedaan. Veel werk in de IJmuidense havendienst op de Nederlandse kust en op korte sleepreisj es in de Europese wateren heeft hij mee helpen uitvoeren. Na een val aan boord van de oude „Nestor" in 1957 zette hij zijn krachten in bij de op bouw van de eigen magazijn dienst van Wijsmuller in het pand aan de Bik en Amold- kade. Op de laatste dag van 1959 werd hij samen met ka pitein A. Broek, eerste ma chinist W. Zwartveld en eer ste machinist W. Wolvers ge huldigd in hotel Royal in verband met het veertigjarig dienstverband. En nu is het dan thuiszit ten geblazen, maar ongetwij feld zullen ze hem nog wel eens zien, daar aan de haven waar die blauwpijpers lig gen. Over de padvinderij is vaak en veel gesproken en men kan zich terecht met verbazing afvragen hoe het mogelijk is geweest dat een idee van ene Baden Powell zo snel de wereld is rond gegaan en zo snel resultaat heeft afgeworpen. Want nog steeds zie je ze fietsen, de jongens met hun kwastjes aan de kousen, hun breed gerande hoed en hun pa trouillevlaggetjes. En nog steeds roepen ze „Akela wij doen ons best" en nog steeds kamperen ze. Maar niet al leen het land hebben ze ver overd... Ze bevaren zelfs rivieren, meren en zeeën en het kon niet uitblijven dat ook het luchtruim eens door hen in bezit zou worden ge nomen. Welnu dat is ge beurd, en niet eens zo erg ver bij ons vandaan. IJmuiden bezit sedert fe bruari van dit jaar een af deling luchtverkenners die zich de „Iwan Smirnoff- De volgende week wordt er in de gemeente Velsen een collecte gehouden ten bate van de vereniging „Het Zonnehuis", die zich reeds sinds 1921 ten doel stelt chronische zieken een chris telijke verpleging te geven Dit jaar bestaat de vereni ging dus veertig jaar en wet tigt dit jubileum reeds een collectegift, bij een nadere beschouwing van de werk zaamheden raakt men nog meer overtuigt van het nut van deze vereniging. Er zijn thans vier zonnehuizen voor de verpleging van chronische patiënten. Het grootste en oudste huis staat in Beek bergen met een capaciteit van 120 bedden. In de loop der jaren zijn er nog drie Zonnehuizen bijgekomen, ter wijl thans in het Groningse plaatsje Zuidhom aan de bouw van een modern huis met een capaciteit van 136 bedden is begonnen. groep" noemt, en het was de leider en oprichter van deze groep, de heer D. S. van Ommeren, (de jongens noe men hem „skipper") die iets meer vertelde over de twaalf jongens die thans lid zijn an deze luchtvaartpatrouille „We zijn met vijf jongens begonnen in februari", aldus de heer Van Ommeren, „maar langzamerhand is het na tuurlijk uitgebreid en nu is het zelfs zo dat we een wel penafdeling kunnen vormen maar en dat is altijd een hele tegenvaller we heb ben geen troepenhuis. 's Zo mers zitten we meestal op het strand waar \ye dan pio-, nieren, maar het voornaam ste werk van een luchtver- kenner de bouw van een zweefvliegtuig moeten ze bijna altijd thuis doen. Maar ze doen het graag omdat ze dan de ,^ving" kunnen halen en het IVevet". Het vliegen met de zelf gemaakte modellen gebeurt buiten de gemeente. (Vaak gaan de jongens met de An- tbonieFokkergroep uit Heem stede naar Hilversum) om dat ook daarvoor hier geen plaats is. Geen troepenhuis i n geen stukje terrein en dat voor een afdeling van de padvinderij, waarvan er in Nederland maar zeven zijn te vinden. Maar de heer Van Ommeren 31 jaar oud en werkzaam in de koelhuis- fabriek houdt er de moed in. „We gaan toch maar be- gjnnen met de welpen" zegt bij, „want er moet jong bloed bij". Velsen behoort tot een van de eerste gemeenten in ons landwaar de ANWB is over gegaan tot de vervanging van de hoge verkeersborden door borden die vlak boven het trottoir oj de rijweg staan. Zoals men weet is de ANWB van plan alle hoge stalen borden binnen de bebouwde kommen van de gemeente te vervangen, hetgeen uiteraard een enorm bedrag vergt De vervanging geschiedt dan ook in fasen. In Velsen nu heeft de ANWB (afdeling wegbewijzering) ruim tien nieuwe borden geplaatst en wel op de route vanaf de Vel ser tunnel naar het strand, havens en sluizen in IJmuiden. In de toekomst zullen de overige hoge bor den ook verdwijnen en plaats maken voor de donker blauwe laag-bij-de-grondse borden. In de laatste week van augustus werden de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: Kinderschep, kinderjasje, portemonnee, speelgoedhond, damesrijwiel, broche, sjaal, mondorgel, rubber matje, plastic zakje met inhoud, boodschappentas, portemon nee met inhoud, armbandje, poesje, bankbiljet, badtas, damespolshorloge, regenjas, overjas, badhanddoek, porte monnee met inhoud, meisjes- vest, ring van wieldop, kin- dervest, overall, sleutel, jer rycan, sweater en regen broek, schort, kinderlaars jes, leesbril, zonnebril, nylon Kindervestje, portemonnee met inhoud, pop, speelgoed auto, damesportemonnee m inhoud, hondje jongens- pullover, sleutel, kasboekje, laddertje, schot bestaande uit hardboard en tengels, meis- jesvest, kinderdriewieler, portemonnee, kinderbril, he renhandschoenen, zak met touw, autoped, tas met in houd, herenportemonnee broche, werkschoenen, zand- scheppen, pak zangzaad, in cassotas, ring met sleutels, portemonnee, meisjesschoen tjes, armband, fox terrier, autoped, muntbiljet, zwem broeken, portemonnee met inhoud, fietspomp, autoped jongensbril, kinderschoen gasaansteker, broche, sleep kabel, colbertjasje met in houd, grote baddoek. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn dagelijks te verkrijgen aan het hoofdbureau van politie in Velsen. De eerste filmavond van de Christelijke Filmactie te Beverwijk vindt plaats op zaterdag 7 september in de Gereformeerde Kerk aan het Moensplein. In totaal zullen zeven van deze filmavonden worden gehouden, de andere data zijn: 7 oktober, vember, 13 januari, bruari, 10 maart en 7 Na zesenveertig jaren trouwe dienst bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der Zonen n.v. te Velsen is van de heer J. Kroon, die als smeerder bij de papierma chine no. 14 diende wegens pensionering afscheid genomen. Dat dit afscheid na zoveel jaren in de zelfde omgeving zeer hartelijk was laat zich begrijpen, want behalve leidende per sonen waren het van de collega's de heren L. Wassenaar en A. van Dijk, die de trouwe smeerder een enveloppe met inhoud schon ken. In de riemenmakerswerkplaats dankte de chef, de heer J. Assink namens alle aanwezigen ook de heer Kroon voor zijn steeds correcte wijze van werken en sa menwerking om voorts zijn spijt uit te spreken over het feit dat weer een cude vertrouwde figuur het bedrijf ging ver laten. Een drietal fraaie boekwerken werd de vertrekkende aangeboden, alsmede een aantal foto's van „zijn" machine no. 14, die hij zoveel jaren heeft verzorgd. De heer J. de Vries, produktiechef van de papierfa briek, was vol lof over de verdiensten van de heer Kroon in het belang van 't bedrijf. Advertentie - Kennemerlaan 93 - IJmuiden - Tel. 7452 Pracht zaal beschikbaar voor recepties, partijtjes, con gressen, demonstraties, shows, vergaderingen, lezingen, enz., enz. Wilt u wel s.v.p. vroegtijdig bespreken DE DIRECTIE BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Rudolf Anthonius, z. van S. P. van Nuland en J. M. Lunter; Pieter Franciscus Henricus, z. van H. Bont en C. A. M. Koomen. ONDERTROUWD: C. Moll en C. J. Zijp; H. van Zijp en A. J. d'A. F. Steeman; N. M. Scheerman en C. M. de Zeeuw; J. N. Heemskerk en M. A. Glorie; G. C. Kramer en W. P. Beijersbergen van Henegouwen. OVERLEDEN: L. Strik, 68 j., wonende te Castricum; J. Tervoort, 59 j., wonende te WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Castricum, geh. met W. Liefting; N. ter Beek, 67 j., wonende te Amsterdam; T. Blokker, 65 j., wonende te Velsen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5