IJmuider sleepboot „Titan" kwam Grieks schip te hulp meubelen fm AGENDA en bondig i Ï1 Duitse vrachtvaarder hoog op het strand bij Hoek v. Holland geslagen Waterklerk met ruim 47.0000 er vandoor Met vrachtauto naar België verdwenen Ontspoorde trein rijdt via spoorbrug een weiland in Gedeelte van Spanjaarden gaat weer naar huis I iidelijk zonnig VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1961 2 Kom in Kempkes' Meubeltoonzalen te Amsterdam, Oude Schans 73-75-77, of te Waddinxveen de prachtige collectie Formule meubelen bekijken. Ubent er hartelijk welkom l Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk NIEUWE GEHEEL COMPLEET VERLAAGDE PRIJZEN: Politie op zoek naar Haarlemse chauffeur Botsing met vrachtauto kost chauffeur het leven Hongaar deed greep in postzak A'damse arbeidsmarkt is zeer gespannen Kok stak uit wanhoop zijn woning in brand Spaanse arbeidskrachten te Utrecht aangekomen Bijbels voor Indonesië reparaties modelveranderingen cleaning Dl II Donderdagavond zeven uur meldde het Griekse stoomschip „Anglia", op weg van Londen naar Hamburg, dat het zich op drie mijl ten zuiden van het licht schip „Texel" in stormweer bevond en dat men het schip niet meer kon sturen. De gezagvoerder verlangde onmiddellijk assistentie. Uit Den Helder kon de motorredding boot „Prins Hendrik" uitvaren, daar de Griek slechts zeven mijl uit de Nederland se kust lag. Er was een stormwaarschu- wing voor een noordwesterstorm met wind kracht tien van kracht. Het Griekse stoom schip liep groot gevaar op de Nederlandse kust te stranden. Uit IJmuiden snelde de zeesleepboot „Ti tan" van Bureau Wijsmuller naar de zich in nood bevindende Griek. Van Terschel ling vertrok de sleepboot „Holland" van Doeksen naar de „Anglia". De „Titan" kwam na een zeer zware reis omstreeks middermacht bij de „An glia". De kapitain had reeds per radio mee gedeeld dat hij assistentie zou aanvaarden van de eerstaankomende sleepboot. In dit geval was dat de sleepboot uit IJmuiden. Het weer was inmiddels iets beter ge worden. De „Anglia" was tot ongeveer vijf tien mijl ten zuiden van Texel-lichtschip af gedreven. De moeilijkheden aan boord van de Griek bleken opgelost te zijn, maar de gezagvoerder was toch niet geheel en al gerust, zodat hij de „Titan" verzocht in de buurt te blijven. Vanmorgen vroeg heeft de „Anglia" de reis van Londen naar Ham- de „Anglia" bedankte de kapitein van de „Titan" voor de verleende assistentie. „Levante" gestrand De storm is noodlottig geworden voor het Duitse schip „Levante" van de Atlas- Levante Linie A.G. uit Bremen. De tien jaar oude vrachtvaarder van 2758 br. reg. ton strandde om even over half een bij het zeebad van Hoek van Holland, één kilometer ten noorden van de monding van de Nieuwe Waterweg. Aanvankelijk lag het schip met de neus loodrecht op Advertentie Op aanvrage zenden wij u graag een folder toe en een overzicht van onze voor- rr-dhoudende dealers in uw omgeving. het strand, maar in de loop van de nacht werd het door de noordwesterstorm en de vloed tot op de voorlaatste zandbank.ge schoven, niet meer dan 30 meter van de laagwaterlijn. Hoewel om zes uur de scheepvaart was gewaarschuwd voor een naderende storm, vertrok de „Levante" in ballast uit de Rot terdamse haven met bestemming Rouaan- Om vijf voor negen bereikte de vracht vaarder zee. Er was een loods aan boord, die noodgedwongen de reis moest meema ken, want de loodsdiensten waren inmid dels gestaakt. Wat er in die paar uur op zee gebeurd is, is nog niet duidelijk. Mogelijk heeft de „Levante" machinepech gekregen en heeft de gezagvoerder daarom besloten terug te keren naar Hoek van Holland. Mogelijk ook was het weer op zee zo ruw, dat hij het verstandiger vond om onder de kust te gaan varen. In ieder geval was even voor twaalf het schip weer in de nabij heid van de Nieuwe Waterweg. Daar is het waarschijnlijk uit zijn roer gelopen, over rompeld door de zware dwarszeeën. Op de semafoor van Hoek van Holland bemerkte men dat er iets fout ging. De „Levante" kreeg met de seinlamp het tee ken, dat het schip een gevaarlijke koers voer. Maar de vrachtvaarder bleef in de zelfde richting doorvaren. Onmiddellijk koos de sleepboot „Schouwenbank" zee en werd het personeel van de reddingsboot „President Jan Leis" gewaarschuwd. De zeesleper heeft nog een mogelijkheid gehad om de „Levante" te redden, maar doordat het Duitsè schip geen radio-tele- grafie-installatie aan boord had, kwam het contact uiteindelijk via Scheveningen- Radio zeer moeizaam tot stand. Toen was de stranding niet meer te vermijden. De „Schouwenbank" trok zich daarom we gens de ruwe zee terug in de berghaven van Hoek van Holland, waar ook de „Steenbank" stand by lag. Naarmate het water steeg en de grond- zeeën in kracht toenamen werd het schip steeds verder naar het strand gestuwd. Toen het water tenslotte na half drie te rugviel, lag de „Levante" op het strand. De kapitein van de „Levante" heeft nog geprobeerd om het onheil te voorkomen. Op advies van de semafoor liet hij beide ankers vallen, maar het anker en de ket ting aan bakboord werden door het woeli ge water uit het schip gerukt, terwijl het stuurboordanker niet voldoende houvast kreeg. De „Levante" zit nu hoog op het strand, ruim 200 meter van de boulevard. Het ziet er naar uit dat er een geul gegraven moei worden rondom het schip en naar zee, in dien althans de „Noordzee" er niet in slaagt om de vrachtvaarder op normale wijze vlot te trekken. En dat betekent een attractie voor de middenstand van Hoek van Holland, die aan het slot van deze slechtste zomer sinds jaren dit buitenkans je beslist waardeert. Een gunstige factor voor 'de -bergingsWelrttesmmhefled isvdftt1 liet schip door gebrek aan lading hoog ligt. O - In Rotterdam is sinds maandagmiddag een 30-jarige waterklerk uit Poortugaal zoek met ƒ47.342 die hij aan de kapitein van een Portugees schip in de Waalhaven moest afdragen. Toen hij niet kwam opda gen, heeft de kapitein contact opgenomen met het cargadoorsbedrijff bij wie de klerk in dienst was. Inmiddels heeft de Rotter damse politie in het bagagenet van het centraal station het lege geldkistje gevon den, waarin de klerk het geld naar het schip moest brengen. De man is nog steeds spoorloos. c Stadsschouwburg: zaterdag en zondags 20 u.: Toneelgroep Centrum met ..De univer sele erfgenaam". Regie Guus Hermus. BIOSCOPEN Cinema Palace: 14, 19 en 21.15 u„ zon dag ook 16.15 u.: „Pygmalion", a.l. Frans Halstheater: 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.30 u„ dinsdag 14 en 20 u. „Susanne", 18 j. Lido Theater: 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Eddie kent geen pardon," 14 j. Luxor Theater: 14, 19 en 21.15 u., zon dag ook 16.15 u.: „De bende van de zwarte hand," 18 j. Minerva Theater: 20.15 u., zaterdag en zondag 19 en 21.15 u.: „Moord op 45 toeren", 18 j. Zaterdag 14.30 u. zondag 14 en 16.15 u.: „Teenager Schlager Parade," a.l. Rembrandt Theater: 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Het zwarte schaap", 14 j. Roxy Theater: 14.30, 19 en 21.15 u., zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Tussen ko gels en granaten," 14 j. Studio Theater: 14.15, 19 en 21.15 u., zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Het zevende zegel," 18 j. Theater Monopole (Zandvoort): 20 u.: „Morgen zijn zij volwassen," 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vleeshal (Grote Kerk): Tot 17 sept. ex positie „Van Spin tot Spoetnik". Dagelijks 13-17 en 20-22.30 u., zaterdag 10.30-22.30 (zondag gesloten). Vishal: tot 11 okt. expositie van tekenin gen en aquarellen van Herman Kruyder; 10-17, zondag 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (N. Heiligland) Tot 1 okt. expositie van werken van J. J. Doeser; 9-17 u., ma., wo. en vr. ook 18-20 u. Museum Het Huis van Looy (Kamper laan): Tot 16 sept. expositie van aquarel len en tekeningen van Van Looy en tijd genoten; 10-17 u., zondag 14-17 u. Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 okt. expositie van teke ningen van Poppe Damave. 10-22 u., (ook zondag). Adventskerk Aerdenhout)Tot 14 sept. expositie van schilderijen, beeldhouwwer ken tekeningen en grafiek van Bob Buys, Poppe Damave, Nico Jonk en F. Verpoor ten; 10-17 en 19-21 u„ zondag 14-17 u. DIVERSEN Dreef: zaterdag 19 u.: Mars wedstrijden VRIJDAG 8 SEPTEMBER City-theater, 20 u.: „Blonde meisjes van Havanna". Rex-theater, 20 u.: „Hyena's van een wereldstad". ZATERDAG 9 SEPTEMBER City-theater, 19 en 21.15 u.: „Blonde meisjes van Havanna". Rex-theater, 20 u.: „Hyena's van een wereldstad". Expositiezaal Felison, Heidestraat, 14-17 u.: „Met pers en tekenstift". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 u. VRIJDAG 8 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Lino in de knel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Eddie kent geen pardon". W. B. Theater, 20 uur: „Jacht op een verborgen goudschat". ZATERDAG 9 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Lino in de knel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Eddie kent geen pardon". W. B. Theater, 20 uur: „Jacht op een verborgen schat". ZATERDAG 9 SEPTEMBER Marguette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Valse schaamte"; zondagmiddag 14.30 uur: „Over moord wordt niet ge sproken". Cultuurbeleid. Het algemeen Neder lands Verbond zal van 29 september tot en met 1 oktober in Vlaardingen zijn 35ste congres houden. Thema van het congres zal zijn: Nederlands cultuurbeleid. Daar over zullen op 30 september inleidingen worden gehouden door de heer J. Kuy- pers, Belgisch gevolmachtigd minister voor de culturele betrekkingen met het buiten land, en mr. L. B. van Ommen, hoofd van de afdeling Volksontwikkeling van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen in Den Haag. Vijf Vlaamse en Nederlandse politici zullen daarna in een forumbijeenkomst het onderwerp be spreken. Advertentie SHOBII nü f.5250- Skoda Octavia f.549S.- f.5250.- Octavia Touring Sport f.6295.- f.6050.- OctaviaSuper f.5895.- f.5650.- Felicia Sportcabrioiet 18405- f.8250- H. ENGLEBERT N.V. THERESIASTRAAT 145 DEN HAAG TELEFOON 070- 723903* DEALER: Garage VERBEEK, Bloemendaalseweg 5-7, Bloemendaal, tel. 52301 Een Haarlemse chauffeur van Van Gend en Loos, die woensdag dienst deed op de lijn Mijdrecht-Utrecht, heeft het Neder landse politie-apparaat donderdag op volle toeren laten draaien. De man moest woensdagavond in Utrecht met zijn nieuwe bestelwagen vol stukgoederen aankomen, maar al wat er arriveerde bij het centraal expeditiebedrijf in Utrecht, geen wagen uit Mijdrecht. Toen de man donderdagmorgen nog niet boven water was en men ook nog geen enkel spoor van de vrachtwagen had, werd de politie gealarmeerd. Telexberichten werden naar alle politieposten gezonden en overal zocht men naar de nieuwe grijze vrachtwagen. Ook bij de grensposten werd er naar uitgekeken. Om zes uur donderdagavond kwam er een telexbericht van de politie in Ant werpen (wijk zes) dat een chauffeur van Van Gend en Loos de sleutels van zijn auto had afgegeven en de auto bij het politiebureau had gestald. De man zelf was rustig het politiebureau uitgestapt en is thans spoorloos. De directeur van Van Gend en Loos in Roosendaal is samen met een monteur in allerlei naar Antwerpen ge reden om zich van de toestand van auto en lading op de hoogte te stellen. Bij de brug over het Oranjekanaal tus sen Zuid-Barge en Nieuw-Amsterdam is gisteren een trein ontspoord, nadat deze op een jpiet. beveiligde overweg in botsing was gekomen met een zandauto. Hierbij kwam de bestuurder van de auto, de 26- jarige pas gehuwde chauffeur W. Langen uit Barger-Oosterveld, om het leven. Van de treinpassagiers werd niemand gewond. De onbewaakte overweg bevindt zich vóór de brug. De ontspoorde trein is over de brug doorgeschoten en pas daar na een weiland naast de spoorbaan inge reden. Het ongeluk zou waarschijnlijk veel ern stiger zijn verlopen, als de zandauto ge laden was geweest. De mogelijkheid be staat dat de trein dan van de brug in het Oranjekanaal zou zijn gestort. Het eerste treinstel kwam in het wei land dwars op de andere delen van de trein te staan. Het was zwaar gehavend. De wielen waren er af gerukt. De chauffeur van de vrachtauto was werkzaam bij een transportbedrijf uit Coe- vorden, dat momenteel bezig is met het aanleggen van een nieuw spoorwegbaan vak. Hij moet de naderende trein niet of te laat hebben opgemerkt. De trein sleur de de vrachtauto mee tot op de spoor brug, waar de wagen met het voorste deel aan de ene kant en de laadbak aan de andere kant over een pijler bleef hangen. Het heeft uren geduurd voor men het lichaam uit de verwrongen cabine kon be vrijden. De spoorwegen namen onmiddellijk maatregelen om de passagiers met auto bussen verder te brengen. Uit Hengelo vertrok een ongevallentrein om de spoor baan vrij te maken. Tegen een Hongaar, die in 1956 naar ons land is gevlucht, is wegens diefstal een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, geëist. Deze 25-jarige machinist uit Hellevoet- sluis, die zich in ons land behoorlijk aan gepast had en gewaardeerd werd door zijn werkgever, de R.T.M. had geld uit een postzak in een spoorwegwagon gesto len. De willekeurige greep omvatte bijna 7500 gulden, een bedrag waarvan de Hongaar geschrokken was. Drie dagen had hij met het geld rondgelopen zonder te weten wat er mee te doen. De moeilijkheden van de Hongaar be stonden hierin, dat zijn zuster, met wie hij gevlucht was, hem zo kort hield, dat hij niet kon sparen om met een Neder lands meisje te trouwen. De diefstal had hij niet in dienst van de R.T.M. gepleegd. Het was op een snipper dag gebeurd. Hij heeft nu inmiddels een andere baan gevonden. De schade is ver goed. Gezien zijn blanco strafregister vroeg de raadsman een kortere straf. Het aantal werkloze mannen in de hoofd stad bedroeg eind augustus 2.172 en maak te daarmede 9,6 percent uit van het lan delijk totaal. Van deze 2.172 is zeventig pet. minder geschikt. Eind augustus 1956, toen er een der meest gespannen situaties op de arbeidsmarkt in een augustusmaand van na de oorlog was, bedroeg het aantal werklozen 2.124. De directie van het ge westelijk arbeidsbureau te Amsterdam verwacht, dat deze maand het aantal werklozen weer iets zal dalen en daarna wat zal stijgen door het aflopen van sei zoenwerk. De aanvraag voor ongeschoolde Italiaan se arbeidskrachten is thans 1.115. Er kwa men tot dusver 845 Italiaanse arbeiders naar Amsterdam, waarvan er echter een twintig pet. gedurende hun proeftijd of daarna om verschillende redenen terugge zonden moesten worden, zodat thans circa 657 in de hoofdstad werkzaam zijn. De aan vraag voor Spaanse arbeiders, lager ge schoolde arbeidskrachten, bedraagt 327. Op het ogenblik zijn er 79 werkzaam en 35 worden dezer dagen in Amsterdam ver wacht. Voor het gerechtshof in Den Haag stond een 23-jarige Rotterdamse scheepskok uit Rotterdam terecht wegens opzettelijke brandstichting in zijn woning in Rotter dam, waardoor groot gevaar was ont staan voor de medebewoners van het huis. Op een van zijn zeereizen kwam de Rot terdammer in Georgetown in kennis met een meisje. Zij trouwden en de kok ging vooruit naar ons land om te trachten woongelegenheid te krijgen. Toen dit ge lukt was, kwam het meisje, dat reeds een kind had naar Rotterdam. Zij echter nam geen genoegen met de woongelegenheid en na vijf dagen verdween zij' met haar kind. De kok had toen uit wanhoop gordij nen en kleden in brand gestoken. De brandweer wist door tijdig ingrijpen er ger te voorkomen. De rechtbank in Rotterdam had hem veroordeeld tot twaalf maanden gevan genisstraf, waarvan twee maanden voor waardelijk. De procureur-genéraal vorder de bevestiging van dit vonnis met aftrek van vier van de zeven maanden voorar rest. De besprekingen, die de directie van de Koninklijke Textielfabriek „Nijverdal Ten Cate" n.v. te Almelo met de 85 stakende Spaanse arbeiders heeft gevoerd, zijn gis teren definitief geëindigd. Het resultaat was, dat 61 Spanjaarden dadelijk het werk zullen hervatten. De 24 overigen hebben hedenochtend de terugreis naar Spanje aanvaard. De reiskosten worden door het bedrijf gedragen. De door deze werknemers gestelde ei sen, te weten: doorbetaling van loon ge durende de resterende contractperiode en uitbetaling van de niet gewerkte dagen, kunnen door de industrie onmogelijk wor den ingewilligd. Tenslotte stelt de industrie er prijs op te verklaren, dat ze de buitenlandse arbeids krachten, die de wens tot repatriëren te kennen zullen geven, met lede ogen ziet vertrekken, zulks temeer omdat ze erin ge slaagd is goede verhoudingen met hen op te bouwen. Rotterdam: geen moeilijkheden De gemeente Rotterdam werft op het ogenblik vooral geschoolde Spaanse arbei ders, die te werk zullen worden gesteld in gemeentelijke diensten. Onder meer wor den bouwvakarbeiders aangetrokken voor de utiliteitsbouw. Men verwacht dat de aanpassing vrij snel zal verlopen. Voor deze Spanjaarden en hun gezinnen 200 a 250 wordt op het ogenblik de eind- augustus opgeheven basis van de onder- zeebootdienst aan de Waalhaven ingericht tot woongelegenheid. Ook het bedrijfsleven behoudt interesse voor de buitenlanders. Bij Verolme wer ken nu ongeveer 350 Spanjaarden. De er varingen met de buitenlanders zijn in het algemeen zeer gunstig, slechts een klein percentage keert naar het eigen land te rug, veelal uit heimwee. Moeilijkheden, zoals nu in Twente, hebben zich in Rot- derdam niet voorgedaan. oov n{h nsx r.asn - - sr labor. De eerste vijftig Spaapse werknemers zijn woensdag in Utrecht gearriveerd. Zij zullen tewerkgesteld worden bij n.v. Werk spoor en n.v. Machinefabriek Smulders. De krappe arbeidsmarkt, die dich onder ande re zeer sterk doet gevoelen in de metaal nijverheid, heeft het noodzakelijk gemaakt van elders arbeidskrachten aan te trekken. Het is op dit moment nog niet duidelijk wat de mannen precies gaan doen. Giste ren is men er namelijk eerst begonnen om, via een tolk, te weten te komen in hoe verre de Spanjaarden geschoold of onge schoold zijn. Het persbureau van de Nederlandse Her vormde kerk heeft meegedeeld, dat de Indonesische regering de Arnoldus-druk- kerij van de missionarissen van Steyl Te Ende op het eiland Flores opdracht heeft gegeven, een kwart miljoen exemplaren te drukken van een volledige uitgave van het Oude en het Nieuwe Testament. De rege ring wil in het kader van het achtjaren plan elk rooms-katholiek gezin in Indone sië een bijbel schenken en heeft daarvoor 62 miljoen roepia's uitgetrokken. De Ar noldus-drukkerij heeft reeds de invoerver gunning ontvangen voor een nieuwe mono type-pers, die met het oog op de grote regeringsopdracht noodzakelijk is gewor den. De Indonesische regering heeft voorts Japan gevraagd om vijftigduizend bijbels te zenden als deel van de herstelbetalin gen, die Japan aan Indonesië moet voldoen. Gestolen auto's ingevoerd. De officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank heeft tegen een 43-jarige autohandelaar uit Amsterdam een jaar en zes maanden gevangenisstraf geëist. De man had in 1960 en begin 1961 bij een firma in Keulen vele auto's gekocht en doorgeleverd aan een garagebedrijf in Muiden. Later bleek, dat tenminste een tiental auto's van diefstal afkomstig was. Tegen een 38-jarige ven noot van het garagebedrijf in Muiden, die zelf facturen had uitgeschreven en onder tekend op naam van een niet bestaande firma in Gent, werd acht maanden, waar van vier voorwaardelijk, geëist. De gefin geerde facturen werden gebruikt om auto's te kunnen invoeren. Aangehouden. In Heumen bij Nij megen is een 24-jarige Haagse machine bankwerker aangehouden, die op 20 augustus uit zijn kosthuis 300 had ge stolen. Van dit geld huurde hij een auto in Aalsmeer, die hij in Heumen trachtte te verkopen. Hij liet de aspirantkoper een proefritje maken, maar omdat deze de zaak wantrouwde reed hij met de auto naar de politie. Daar viel de Hagenaar door de mand. Schoenmakerswedstrijd. In de zalen van de Haagse dierentuin zullen op 18, 19 en 20 september nationale schoenmakers wedstrijden worden gehouden, waaraan zal worden deelgenomen door schoen makerspatroons, gezellen en junioren. Aan deze wedstrijd is tevens een expositie verbonden, waarop ook produkten van de handel, die in de schoenenbranche haar afzetgebied heeft, zullen worden getoond. Benoeming. Tot hoofd van de afde ling internationale arbeidsmarktzaken en ■migratie zal worden benoemd de heer J. W. S. Pabon, thans administrateur bij het ministerie van Maatschappelijk Werk. De heer Pabon volgt de heer A. P. M. van Riel op, die benoemd is tot directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Rot terdam. Naar New York. De Amsterdamse substituut-officier van Justitie mr. W. K. baron van Dedem is van Schiphol naar New York vertrokken. Hij zal daar op uitnodiging van het regeringsbureau ter bestrijding van verdovende middelen, een afdeling van de F.B.I., deelnemen aan de jaarlijkse cursus voor hogere Amerikaanse politiefunctionarissen, die speciaal belast zijn met de bestrijding van de handel in verdovende middelen. Advertentie BONT "-v .7 Wilhelminapark 17 - Haarlem-Z. - Tel. 19056. IIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIB rri J t f Het K.N.M.I. deelt mede: een randsto- ring van een depressie boven Zweden, die zich gisteravond onverwacht ontwikkelde nabij de Waddenkust, veroorzaakte langs de kust een kortdurende noordwesterstorm In de nacht namen de windkrachten weer snel af. Intussen nadert van de Britse eilanden een gebied van hogere luchtdruk, die de buiigheid snel onderdrukt. Door meer zonneschijn zullen de temperaturen overdag iets hoger worden, maar de ko mende nacht zal evenwel vrij koud zijn. Op de oceaan verplaatst zich een omvang rijk depressiesysteem langzaam in de rich ting van Europa. Aan de voorkant van de depressie stroomt een hoeveelheid warme re lucht in de richting van Engeland. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag, laatste 24 uur. SS o eg C 0.' S eS Den Helder zwaar bew n 16 9 Ypenburg regen nnw 15 14 Vlissingen regen n 16 0.5 Eelde licht bew nnw 14 23 De Bilt zwaar bew w 14 14 Twente regenbui wnw 15 15 Eindhoven licht bew. wzw 16 15 Zd-LimJjurg motregen w 14 8 Helsinki motregen ono 11 1 Stockholm geheel bew nno 11 2 Oslo nalf bew. windst. 15 0 Kopenhagen regen nnw 15 0.3 Aberdeen zwaar bew nnw 15 1 Londen onbewolkt w 18 0 Amsterdam zwaar bew nw 15 22 Brussel regen wzw 15 1 Luxemburg zwaar bew wzw 15 1 Parijs half bew. wzw 20 0 Bordeaux half bew. windst. 20 6 Grenoble zwaar bew zzo 25 0 Nice niet ontv. Berlijn geheel bew zzo 15 10 Frankfort regen wzw 18 8 München licht bew. wzw 17 0 Zürich mist windst. 16 3 Genève zwaar bew windst. 20 0.6 Locarno /waar bew nó 24 0 Wenen zwaar bew w 24 2 1nnsbruck zwaar bew veran. 19 2 Belgrado zwaar bew.n ,30 0 Athene onbewolkt windst. 30 0 Rome licht bew. zzo 29 0 Ajaccio onbewolkt ono 27 0 Madrid onbewolkt windst. 32 0 Mallorca onbewolkt windst. 32 0 Lissabon onbewolkt nw 27 0 Zaterdag 9 september Zon op 6.04 uur, onder 19.10 uur. Maan op 5.09 uur, onder 19.06 uur. Maanstanden 10 sept. 03.50 uur nieuwe maan. 17 sept. 21.24 uur eerste kwartier 24 sept. 12.34 uur volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 8 september Hoog water 2.53 uur en 15 13 uur. Laag water 10.52 uur en 23.07 uur Zaterdag 9 september Hoog water 3.28 uur en 15.47 uur. Laag water 11.30 uur en 23.43 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot ;5 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2