IN DE VISHAL+EN OP ZEE -UITGAAN IN HAARLEM Brede-basis-UTS is in de IJmond niet mogelijk Slijpbedrijf IJmuiden: iedereen bedienen van hoog tot laag A.R.deBoer SLIJTERIJ SWIER R.-k. schoolraad wil eigen school De „Fram" op sleeptouw naar Duinkerken Noors echtpaar zwaar gewond bij autobotsing ZUIVER WOLLEN DEKENS Woninginr. A. J. BRASSER PEGUFELT TEGELS REFORM VNR-artikelen COR v. d. MEER MUZIEK Bestuur IJAC vóór samenwerkingsschool CONSTANT verlovingsringen Bliksem sloeg in de hervormde kerk TONEEL DIVERSEN I ENTOONS I RELINGEN LEZEN EN LATEN LEZEN IN DE SCHADUW VAN DE HOOGOVENS Drie Kennemerlanders in Beemster-tijdrit Voor uw wijnen en gedistilleerd I De binnenzijde van het bedrijf: de montagehal met de slijpmachines die op de afwerking staan te wachten. problemen op die door middel van luiken en hijskranen wel zijn opgelost, maar soms niet helemaal voldoen. „Je kunt de jon gens niet meer laten sjouwen" zei de heer Van Geldorp en dus moeten er als het nodig is maar weer zwaardere hijskra nen komen. Zo is er daar altijd wel wat uit te den ken, want ze moeten ook nog een apparaat zien te vervaardigen dat injectienaalden slijpt of een die de messen van elektrische schaven kan bijwerken. Advertentie zoutarme en suikervrije dieet-artikelen KENNEMERLAAN 131 - TEL. 5386 Het bekende adres, ook voor Helderse Taai Dinsdag 12 september, Grote of St. Bavo Kerk, 20—21 uur: Orgelconcert door Al- bert de Klerk. Het programma vermeldt werken van Vivaldi, Bach, Mozart, Mendelssohn en Liszt. (Gratis toegan kelijk). Donderdag 14 september, Grote of St. Kerk, 1516 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk. Uitgevoerd worden werken van Nicolaus Bruhns, Georg Böhm. Carl Ph. Em. Bach, Flor Peeters en Hendrik Andriessen. Donderdag 14 september, Grote of St. Bavo Kerk, 20.15 uur: Zesde zomerconcert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest, onder leiding van Marinus Adam, met solistische medewerking van de vio list Jo Juda. Uitgevoerd worden de sin- Het dagelijks bestuur van het IJmond Adviescollege stelt de leden voor de ge meentebesturen van de drie IJmondgemeenten (Velsen, Beverwijk en Heemskerk) te adviseren, dat het onderwijsbelang in dit gebied eist dat er in de IJmond in de eerste plaats een zogenaamde samenwerkingssehool voor uitgebreid technisch onder wijs tot stand komt. In zon school heeft elke levensbeschouwelijke richting mede zeggenschap in de organisatie. Later zou dan tot splitsing naar levensbeschouwelijke richting kunnen plaats hebben. Dit standpunt is de meerderheid van het dagelijks bestuur in het IJAC toegedaan. Een minderheid van twee uit Beverwijk afkomstige leden spreekt de voorkeur uit voor de stichting van een rooms-katholieke UTS. De raad van die gemeente heeft immers al destijds in principe medewerking toegezegd aan een verzoek om een r.-k. UTS in de IJmond te stichten. Een samenwerkingsschool voor ulo is echter niet mogelijk, omdat de r.-k. schoolraad samenwerking nieti nodig acht. Uit het uitvoerige pre-advies aan de leden van het IJAC stelt het dagelijks be stuur aan het slot dat twee leden beho rende tot de meerderheid het standpunt in nemen dat „indien mocht blijken, dat twee uitgebreid technische scholen in het IJmondgebied toelaatbaar zouden zijn, aan het streven naar de stichting van een r k. UTS medewerking zou behoren te wor den verleend". Uit ingewonnen adviezen en een onder zoek door de Economisch Technologische Dienst te Haarlem, is gebleken dat de stichting van een uitgebreid technische 6chool zeer beslist verantwoord is. De Ka mer van Koophandel en Fabrieken deelt die opvatting van genoemde dienst en ook het bedrijfsleven in de IJmond bevestigt de conclusie d^t de stichting van een u.t.s. in dit gebied noodzakelijk is. Over de organisatievorm van een u.t.s. is binnen het dagelijks bestuur van het IJmond Advies College van gedachten ge wisseld. De meerderheid in dit bestuur staat op het standpunt dat een samenwer kingsschool, gezien de bevolkingsstructuur in de IJmond, dient te worden opgericht en in stand gehouden. Na verloop van tijd zou een splitsing in afzonderlijke scholen mogelijk zijn om te komen tot zelfstandige bijzondere scholen voor uitgebreid tech nisch onderwijs. Voor tenminste één u.t.s. is plaats in dit gebied, zo gaat men verder, daar het are aal groot genoeg is. Met het gemeentebe stuur van Haarlem is gesproken over een eventuele deelneming aan een gemeen schappelijke regeling t.a.v. een u.ts. Op die medewerking mag worden gerekend, aldus het dagelijks bestuur van het IJAC. De besprekingen die hierna volgden om te komen tot een samenwerkingsschool tussen het IJAC-bestuur en de vertegen woordigers van de diverse levens beschouwelijke groeperingen in de IJmond. hebben echter geen positief resultaat opge leverd. Dit is het belangrijkste nieuws in het pre-advies. Het dagelijks bestuur echter blijft in meerderheid op het standpunt staan dat zo lang de stichting van niet meer dan één uts nodig is, het onderwijsbelang in dit ge bied eist dat in de eerste plaats een sa menwerkingsschool tot stand komt. De Be verwijkse afvaardiging in het dagelijks be stuur van het IJAC geeft de voorkeur in dit geval aan een r.k. uts. Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 TEL. 6321 Elektricien werd getroffen Donderdagmorgen is tijdens een kort maar hevig onweer boven Lisse de blik sem ingeslagen in de hervormde kerk. Een der elektriciens van de firma Nieuwenhuis, de heer T. van der J., die hier werkte in verband met de bouw van het nieuwe or gel, werd getroffen en door zijn colléga's bewusteloos gevonden. Dokter Van Dijk was spoedig ter plaatse. Na enige tijd kwam het slachtoffer weer bij kennis. Per auto werd hij naar zijn woning in Hillegom vervoerd. fonia in bes gr. t. van Joh. Chr. Bach, het vioolconcert van Bruch en de acht ste symfonie van Schubert. Zaterdag 9 september, Stadsschouwburg, 20 uur: De toneelgroep „Centrum" (het vroegere „Puck") geeft de landelijke première van „De Universele Erfge naam", blijspel van J. F. Regnard. Onder regie yan Guus Hermus treden onder meer op Péronne Hosang (a.g.). Marie-José Nysten, Karin Haage, Wijn van den Brink, Bob VerStraete en Al- bert Abspoel. Zondag 10 september, Stadsschouwburg. 20 uur: „Centrum" herhaalt de opvoe ring van „De Universele Erfgenaam". Maandag 11 september, Stadsschouwburg, 20 uur: Voor de Velsense kunstkring „Voor Allen", geeft de toneelgroep Thea ter een uitvoering van „Speelgoed op zolder" van Lilian Hellman. (Besloten voorstelling). Dinsdag 12 september, Stadsschouwburg, 20 uur: De toneelgroep Theater geeft een vertoning van „Speelgoed op zolder" van Lilian Hellman. Onder meer treden op Josephine van Gasteren, Elise Hoo- mans en Elly van Stekelenburg. Zaterdag 9 september, Dreef, 1922 uur: Marswedstrijden van zestien tamboers-, harmonie- en fanfarekorpsen uit Haar lem en omgeving. Vleeshal, Grote Markt: Tentoonstelling „Van Spin tot Spoetnik". Dagelijks geopend van 13—17 uur en van 20—22 30 uur; zaterdag van 10.3022 30 uur; zon dag gesloten. Tot en met 16 september. Adventskerk, Leeuwerikenlaan 7, Ver- denhout. De tentoonstelling van schilde rijen, beeldhouwwerken tekeningen en grafiek van Bob Buys. Poppe Damave Nico Jonk en F. Verpoorten is verlengd tot en met 13 september. Dagelijks geopend van 1417 uur en van 1921 uur; zondag alleen van 1417 uur Museum Het Huis van Looy Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling „Jacobus van Looy en tijdgenoten", met aquarellen en tekeningen van Allebé, Breitner, Dijssel- hof, Isaac Israëls, Ed. Karsen, Van Looy Pieter Meiners, Suze Robertson. Van der Valk, Floris Verster, Jan Veth, Witsen en Willem de Zwart. Tot 16 sep tember. Dagelijks geopend van 1017 uur; op zondag van 1417 uur. Vishal, Grote Markt: Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Herman Kruyder. Tot en met 10 oktober; dage lijks geopend van 1017 uur; zondag van 1317 uur. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158 Bloemendaal: Van 10 tot en met 30 sep tember tentoonstelling van schilderijen en reisschetsen van Peter van den Bra ken en Finse handweefkunst van Laura Karpikaivo Tamminen. Dagelijks ge opend van 1017 uur; zondag van 1417 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1-3: Expositie van werken van J. J Doeser. Tot en met 30 september Dagelijks geopend van 917 uur en op maandag, woensdag en vrijdag tevens tijdens de concerten van 18—20 uur. Kunstzaal „In 't Goede Uur". Nieuwe Kerksplein: Expositie van tekeningen en aquarellen uit Griekenland en Turkije van Poppe Damave. Tot en met 30 sep tember; dagelijks geopend van 10—2? uur. Dagelijks klassiek grammofoon- platenconcert van 2122 uur (Tot eh 10 september Moessorgski) '.isschoppelijk Museum, Jansstraat: Oude religieuze kunst schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Dagelijks ge opend van 10-17 uur: zondagen 13-16 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e eeuw tot op heden Dagelijks geopend van 1017 uur; zon dag van 1317 uur. Voormalig woonhuis Jarobus van Looy, Kleine Houtweg 103: Op donderdagen ge opend van 10-12.30 en van 13 30-17 uur. Op zondagen van 14-17 uur. reylermuseum. Spaarne 16: Tentoonstel ling uit eigen bezit. Schilderijen 19de en 20ste eeuw Tekeningen Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen, his- torisch-natuurkundige instrumenten. 31- toons Fokker-orgel Dagelijks geopend (behalve op maandag) van 11-15 uur. De eerste zondag van. elke mgand van 13-15 uur. Lijst j/an door de Stadsbibliotheek aangeschafte boeken. Romans: Davenport, Het bestendig beeld; Du- ras, Moderato cantabile; de Jong, Hannibal de Carthager; Otcenasek, Romeo, Julia en de duis ternis; Warner, Hagar, de negerin; Arnau, Heis- ses Pflaster Rio, Kriminalroman; Tucholsky, Rheinsberg, ein Bilderbuch für Verliebte; Poole, London E. 1; Huguenin, La cöte sauvage; Tecchi, Gli egoisti; Verissimo, O tempo en o vento, dl 1 O continente; Varing, Katinka (Zweeds). Ontwikkelingsboeken: Lettertypen van de N V. Lettergieterij Amsterdam" voorheen N Tette rode; Posthumus-van der Goot, Vrouwen voch ten voor de vrede; Aukes, Het leven van Titus Brandsma; Mens en ontmoeting, enige facetten van het protestants-christelijk maatschappelijk werk; van der Grinten, Arbeidsovereenkomsten- recht, 8e dr.; Elshout, De filmstrook, schets van een theoretische basis voor een nieuw leermid del; Bargmann, Ontwikkeling en bouw van het organisme; Orr, De levende dampkring; Cool- haas, Zeilen op zee, varen op 't IJselmeer, Wad denzee. de Zeeuwse en Zuidhollandse stromen, langs de kust en in volle zee. 3e dr.; Hylkema, Beensnijwerk; Excellent, goedkope Hi-Fi-verster- ker van 20—20 000 Hz.; Klever, Thieme's honden boek; Brouwer, Spraakkunst van het heden daagse Spaans; Lijst van leden van het Neder lands genootschap van vertalers; Maassen, De stem der muze, een bundel moderne gedichten om voor te dragen; Borrebach, Het zelf afweken van uw kleurenopnamen; Orff. Carmina burana; von Borch, Amerika, land, volk, cultuur; Keiler, Oost minus west-nul, het Westen bouwt een machtig Russisch rijk; Thurber, Alleen; Piovene, Viaggio in Italia; Decorative art, Studio-yearbook 1960-'61Jaarboekje 1961 van de Protestants- christelijke onderwijzers vereniging. Advertentie Houd vol tot de eindstreep. Spaar trouw STICHTING NUTSSPAARBANK in de gemeente Velsen. De 177 ton metende Nederlandse kust vaarder „Fram" van de n.v. „Gruno" is donderdag in het Engelse Kanaal op sleep touw genomen na een ernstig lek dat de machinekamer deed onderlopen. Even voor drie uur donderdagmiddag nam een Nederlandse sleepboot „Scal- dis" de „Fram" op sleeptouw naar Duin kerken, nadat het schip dichtbij het noor delijk deel van de Goodwin Sands nabij Ramsgate in Zuidoost-Engeland voor an ker had gelegen. De reddingsboot van Ramsgate en an dere sleepboten kwamen de „Fram" te hulp nadat de kapitein een „mayday"- signaal had gegeven. Uit Deal en Rams gate werden pompen aangevoerd om het water weg te pompen. De boten keerden naar hun havens terug toen de Nederland se sleepboot de „Fram" donderdagmid dag op sleeptouw nam. De bemanning is aan boord gebleven. Het schip is naar Duinkerken gesleept. WIJ KUNNEN ONS NIET veroorloven slecht spul op de markt te brengen". Deze opmerking maakte de directeur van de slijpmachine fabriek IJmuiden, de heer J. B van Geldorp, tijdens een gesprek dat wij onlangs met hem over deze slijpma- chinefabriek aan de Bik en Arnoldkade voerden. Een dergelijk gezegde geldt uiter aard voor ieder bedrijf, maar het is de heer Van Geldorp aan te zien dat hij het zegt uit volle overtuiging. En het is dan ook onder meer te danken aan deze over tuiging dat dit bedrijf met een historie die teruggaat tot ver voor de oorlog zich in de laatste vijf jaar zo sterk heeft ontwikkeld dat men nu zelfs de in eigen beheer vervaardigde slijpmachines expor teert naar West-Duitsland, België, Ier land en Engeland. Deze export staat nog in de kinderschoenen en omvat nog slechts een klein gedeelte der produktie. Maar er zijn plannen („Welk bedrijf heeft nu geen plannen" zei de heer Van Geldorp) om op buitenlandse beurzen (Milaan, Hannover en Brussel) de grote trom te gaan roeren. Advertentie TROUWENS IN TEGENSTELLING tot sommige andere bedrijven waar wij een bezoek hebben gebracht, timmert deze fa briek wel degelijk aan de weg. Door mid del van folders, bezoeken aan jaarbeurzen en reclamecampagnes in de vakbladen heeft het zich bij afnemer en publiek be kend gemaakt en het enige (kleine) nadeel wat hieraan vastzit is de kwestie van de naamgeving. Immers, zou dit bedrijf uit IJmuiden verhuizen, waar overigens in het geheel geen plannen voor bestaan, dan zou men de naam die thans in afnemers kringen bekend is dienen te veranderen. Het is interessant om met de heer Van Geldorp over de afnemers van de vijftig verschillende soorten slijpmachines, die de fabriek levert, te praten. Er blijken zowel massale bedrijven als de Hoogovens, Phi lips, Caltex en Van Gelder en Zonen onder te schuilen, als Technische scholen en klei ne reparatiebedrijven. En het is juist door de uitgebreidheid van het binnenlandse afzetgebied dat de directie het bedrijf lie ver in het centrum van het land zag ge plaatst. Maar zoals gezegd, in IJmuiden zit men goed (er is bovendien nog ruimte voor uitbreiding) en waarom zou men gaan verhuizen als men goedkoop onder dak heeft in een eigen pand met een werk ruimte van zo'n vijfhonderd vierkante me ter. Getuigenis HET IS GEEN groot bedrijf, maar een zaak met een beperkte personeelsbezetting. Als men echter weet dat zeven jaar gele den de heer Van Geldorp alleen stond in de zaak die hij toen juist van zijn vader had overgenomen en voor administrateur, draaier en slijper speelde, dan staat men alweer verbaasd als men nu door het be drijfspand aan de Bik en Arnoldkade loopt. Hoe langer hoe meer lijken deze re portages evenzovele getuigenissen te worden van durf en doorzettingsvermogen en hoe langer hoe meer raakt men ervan overtuigd dat het zelfs nu nog mogelijk is alleen een bedrijf op te zetten en uit te bouwen. Natuurlijk had de heer Van Geldorp en kele ruggesteuntjes: zijn vader liet hem het pand na waar sinds 1917 een aanne- merbedrijf was gevestigd en zijn vader liet hem ook de kennis na die hij met slijp machines had opgedaan. In de crisisjaren had hij de eerste slijpmachines ontworpen en vervaardigd en aan dit alles, plus nog een gedegen m.t.s. opleiding had Van Gel dorp junior genoeg om zich te specialise ren op slijpmachines en het aannemersbe drijf te laten vallen. Als motief voor deze familie-interesse in slijpmachines geeft hij de liefde van zijn vader voor scherp ge reedschap op. Import DE SLIJPMACHINES DIE DEZE fa briek vervaardigt vallen in de prijsklasse van 125 tot 20.000. maar niet alle wor den geheel door het bedrijf geproduceerd. Men importeert machines uit Italië en West-Duitsland en past ze aan zoals de heer Van Geldorp opmerkte aan de Ne derlandse gebruiker. Daarnaast importeert men nog onderde- De buitenzijde van het bedrijf. len die men in het IJmuidense bedrijf tot volwaardige machines samenvoegt. Met de import van dergelijke onderdelen doen zich nu enige moeilijkheden voor. Het gaat niet meer zo snel, de buitenlandse fabrie ken zijn ver over hun levertijden heen en in IJmuiden wijt men dit aan de hoogcon junctuur die er zorg voor draagt dat iedereen volop werk heeft. Ook die machi nefabriek aan de Bik en Arnoldkade. „Het is niet aan te sloffen" zei bedrijfsleider R. de Waal tijdens een rondgang door het be drijf en het is zelfs zo dat enkele speciale opdrachten even moeten wachten om de orderportefeuille af te werken. Bijzonder NAAST SLIJPMACHINES VOOR aller lei doeleinden, vervaardigt men in de montageafdeling nog slijpmachines voor bijzondere doelen. In het kantoor van de heer Van Geldorp wachten twee van die opdrachten: een machine voor het slijpen van een film op een filmrol en een machi ne om dobbelstenen vierkant te slijpen. Het „gewone" werk heeft echter voorrang en men heeft de handen al vol aan de on geveer 400 machines die per jaar in eigen produktie worden vervaardigd. In het bedrijfspand is alles onderge bracht wat de zaak voor een goede be drijfsvoering nodig heeft: administratie, een montageafdeling, een spuitafdeling, een draai-afdeling, een showroom en het kantoor en woonhuis van de heer Van Gel dorp. Deze heeft overigens nu ook zijn 26- jarige broer in het bedrijf zitten die sa men met twee andere vertegenwoordigers de produkten „aan de man brengt". In het begin hadden ze een bus ingericht met show-exemplaren, maar nu heeft men de beschikking over een keurige demon stratiewagen. Toch heeft het werk op de verschillende verdiepingen van de fabriek wel zijn be zwaren. Bij het zwaarder worden van de slijpmachines treden er namelijk vervoer- in diverse merken en prijzen. KONINGSPLEIN 8 - TELEFOON 4540 Het Noorse paar werd in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis te Boxtel op genomen. Ook de bestuurder van de an dere auto werd ernstig gewond. Aanvoer van vrijdag In IJmuiden hebben hedenmorgen 73 vissersvaartuigen in totaal 7.834 kisten verse vis aangevoerd, waaronder 200 kis- MARKTPLEIN IJMUIDEN De Amsterdamse wielervereniging „De Germaan" houdt zaterdagmiddag in de Midden Beemster een grote tijdrit voor amateurs over een afstand van 69 kilome ter. Aan deze tijdrit nemen ook drie ren ners van het Beverwijkse „Kennemer- land" deel, namelijk Bert de Reus en Jan Timmer uit Velsen-Noord met de Uitgees- ter Wim Zonneveld. Andere bekende deel nemers zijn: Bert Zoet uit Sassenheim, Kees de Jongh uit West Graftdijk, de Am sterdammers Cor Schuuring, Fons Post en Tom Rijkers, Piet van Dijk uit Wormer- veer en de Duitser Klaus Mehroo. De start is om drie uur. Als clubprijs is aan deze tijdrit de „Jan Sijbrands"-beker verbonden, waarvoor de twee snelste rijders van elke clubploeg in aanmerking komen Als deze tijdrit slaagt, dan wil men volgend jaar bij gelegenheid van het 650-jarig bestaan der Midden Beemster een grote internationale tijdrit houden. Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEF. 7281 Bezorgen door de gehele gemeente Op de rijksweg bij Boxtel is een per sonenauto, waarin een Noors echtpaar was gezeten, frontaal aangereden door een uit tegenovergestelde richting komende per sonenauto. De bestuurder daarvan, een inwoner van Best, was bij het passeren van andere wagens de macht over het stuur kwijt geraakt. Aanvoer van donderdag Donderdag werden te IJmuiden 7670 kis ten vis aangevoerd. De specificatie is als volgt: 292 kisten tong en tarbot; 1 heilbot; 7 tongschar en schartong; 191 schol; 6 schar; 2648 haring; 3516 makreel; 731 schelvis; 397 wijting; 275 kabeljauw en gul; 12 leng; 19 haai; 2 ham; 23 poon; 15^koolvis; 35 diversen. Per 1 kg.: Heilbot 4.20—3.20; gr. tong 6—5.70; grm. tong 4.30—4: kim. tong 3.70 —3.20 kl. tong 1 3.70—3.20; kl. tong 2 2.80—2.10; tarbot 1 3.50—3; zalm 10. Prijs 50 kg: Tongschar 86; kl. tongschar 90; gr. schol 62-60; gr.m. schol 58—56; kl.m. schol 6756; kl. schol I 6741; kl. schol 2 56—16; schar 36—31; V. haring 16—11; makreel 12.40—6; gr. schelvis 42—31; gr.m. schelvis 34—25; kl.m. schelvis 36—25; kl. schelvis 1 36—16; kl. schelvis 2 20—10, wijting 14—8; gr. gul 47—41; midd. gul 42 —36; kl. gul 26—16; ham 118—94; kl. kool- vis zw. 20. Per 125 kg.: gr. kabeljauw 232—92; gr. koolvis zw. 110; gr. koolvis wit 126—124; gr. leng 8478. Prijzen van donderdag Donderdag werden te IJmuiden 7670 kisten vis aangevoerd. De specificatie is als volgt: 292 kisten tong en tarbot; - heilbot; 7 tongschar en schartong; 191 schol; 6 schar; 2648 haring; 3576 makreel; 731 schelvis, 397 wijting; 275 kabeljauw en gul; 12 leng; 19 haai; 2 ham; 23 poon; 15 koolvis; 35 diversen. Besommingen van donderdag IJM. 46 12.100; KW 101 f 5740; HD 74 14.800.—; HD 79 660; KW 58 f 7210,—; KW 139 3550,—; KW 52 7530,—; IJM 61 2590,—; SCH 117 15.200,—; SCH 171 11.100,—. ten schelvis, 20 gul en kabeljauw, 3460 verse haring van de trawlvisserij en 1000 verse haring van de kotters, 880 makreel, 830 schol, 500 varia, 110 stuks stijve ka beljauw en 37.500 kilogram tong. De KW 39 voerde 1400 kisten aan- HD 79 700 kisten, VL 110 950 kisten en IJM 36 1215 kisten. Voor zaterdag Voor de zaterdagmarkt lossen IJM 33 1200 kisten, 's-Gravenhage vangst onbe kend, KW 121 1000 kisten en IJM 206 600 kisten. Seheveningen De aanvoer te Seheveningen was heden morgen: 200 wijting, 350 platvis, 850 ha ring, 19 kantjes groene haring, 2000 kant jes jongeharing, 10.000 kilogram tong. Spanvisserij De twee kotters UK 243 en UK 244 van de gebroeders Van den Bos hebben deze week voor het eerst de spanharingvisserij uitgeoefend. De kotters kwamen met 500 kisten haring binnen. Na dit succes zijn verschillende kotters van de Urkervloot op de haringvisserij overgeschakeld. Ze jagen op haring en pilchards. Advertentie In de door ons geplaatste advertentie betreffende staat abusievelijk 65 cent per tegel; DIT MOET ZIJN 75 ceilt

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7