Najaar 1967 zullen de eerste auto's door IJtunnel rollen Op tzvee oktober kunnen de werkzaamheden beginnen Geschiedenis I 3 „HE I ZEVENDE ZEGEL" van Ingmar Bergman AOSRAM Kantonrechter had geen consideratie met magnetiseur Uitgaven van de kinderboekenweek ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1961 4 Belgische onderscheiding voor Eduard Flipse FILM EN FILMWERELD Terwijl U gezellig winkelt... verzorgt de JJauJawcht volledige wasautomaat Uw was van A-Z! Reeds compleet v.a. f. 1460.- draaistroom^ en f. 1495.- 220 Volt wisselstroom 7Bauknecht N.V. TECHN. MAATSCHAPPIJ P. J. F. v. OEFFEL Verbeeld ingswereld der sinnespelen lampen elevisieprogramma Alles Duits Beeldschermer Russen storen 50-70 pet der BBC-uitzendingen De radio geeft zondag De radio geeft maandag P. W. Franse Blijkens een brief van 7 september 1961 van het ministerie van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid aan Gedepu teerde Staten van Noordholland is thans door het rijk goedkeuring verleend tot het bouwen van de IJtunnel in Amster dam. Dit deelde de wethouder van Pu blieke Werken van Amsterdam, mr. G. van 't Huil op een persconferentie mee. Behoudens de goedkeuring, die Gedepu teerde Staten nog voor net benodigde krediet moeten verlenen, zal op 2 ok tober een aanvang met de werkzaam heden worden gemaakt. Het werk zal op drie plaatsen tegelijk een aanvang nemen. In Amsterdam- Noord zal een begin worden gemaakt door het uitvoeren van baggerwerken, ontgravingen en zandaanplempingen in en langs het Noordhollands kanaal. Ver der wordt hier begonnen met het heien van damwanden en het ontgraven van de bouwput in de omgeving van de Meeuwenlaan. Eveneens in Amsterdam- Noord, doch verder naar het westen, namelijk in de voormalige baggerwerk- plaats van het Noordzeekanaal bij Tuin dorp Oostzaan, zal de aanleg van het bouwdok ter hand worden genomen. Op de Zuidelijke IJoever zal worden gestart met de voorbereidende werk zaamheden voor het bouwen en afzinken van de eerste drie caissons onder de spoorbaan. De uitvoering van de zuidelijke tunnel toegang kan pas in haar geheel ter hand worden genomen wanneer het Zuid-Weste lijk gedeelte van het marine-etablisse ment zal worden ontruimd, d.w.z. einde 1964, voordien zal reeds een aanvang zijn gemaakt met de bouw van het viadukt in de Prins Hendrikkade. Dit werk moet in verband met de ont ruiming en het slopen van een aantal per celen aan de Prins Hendrikkade en de Foeliestraat wachten tot het laatst van 1963. Al deze werken behoren tot de z.g. „ruwbouw" van de tunnel.Om het tijdige begin daaraan mogelijk te maken, is reeds enige tijd geleden een aantal voorberei dende werkzaamheden ter hand genomen. Op 7 augustus 1961 werd begonnen met het slopen van de noordelijke pont-steiger van het Valkenwegveer. Kort daarna heeft het gemeente-energie-bedrijf de eerste maatregelen getroffen voor het omleggen van' de vele kabels; die het Noordhollands kanaal ter plaatse van het tunnel-tracee thans nog kruisen. Op 10 augustus werden de eerste bouw kundige werken in het marine-etablisse ment ter hand genomen. De kosten van de IJ-tunnel, exclu sief het wijzigen van het marine-etablisse ment, doch inclusief de reeds vroeger uitgevoerde werken, worden thans ge raamd op 142 miljoen gulden. Hierin is de vernieuwing van de brug bij het Kraaienplein mede begrepen. De definitieve raming van de kosten van de wijziging van het marine-etablissement zal eerst mogelijk zijn, wanneer de nieu we marine-gebouwen en hun inrichtingen gereed zijn. Wanneer de werkzaamheden naar wens In verband met de bouw van de IJ tunnel werd bij een besluit van de Amsterdamse gemeenteraad gesticht de afdeling „Tunnelbouw"Deze afde ling begon haar werkzaamheden op 16 mei 1955. Op 26 augustus 1957 werd de zoge naamde „ruwbouw" aanbesteed. Mede door de door de toenmalige regering gewenste bestedingsbeperking kon de opdracht niet worden verleend; het werk kwam tot stilstand. Bij de aanbesteding in '57 werden door enkele inschrijvers variantontwerpen aangeboden die voor de uitvoering van de plannen aantrekkelijk onderdelen bevatten. In overleg met de laagste inschrijf- ster werd het oorspronkelijke plan om gewerkt tot wat het nu is. Het omgewerkte plan was in 1959 gereed. In afwachting van de rege ringsbeslissing over het vraagstuk moesten toen ook de verdere voorbe reidende technische werkzaamheden worden stilgelegd. De afdeling tunnel bouw werd toen met de voorbereiding en uitvoering van andere projecten van de dienst der Publieke Werken be last. In januari van dit jaar werd door de regering in principe toestemming verleend de sinds 1957 onderbroken tunnelbouw onder bepaalde voorwaar den te hervatten. En nu dus kwam de laatste brief in de reeks van vele van de regering op zeven september die goedkeuring tot de bouw verleende. Het laatste woord zal moeten worden ge sproken door Gedeputeerde Staten van Noord Holland. zullen verlopen, zal de tunnel voor het verkeer kunnen worden opengesteld in het laatste kwartaal van 1967, Door de gemeenteraad van Amsterdam werd bij zijn besluit van 28 juni een kre diet gevoteerd dat tezamen met het reeds eerder goedgekeurde krediet nodig is om de bouw van de IJ-tunnel te realiseren. De laagste inschrijfster bij de aanbe steding van 1957, de combinatie van de n.v. Waterbouwkundige werken „West- Europa", Philip Holzman A.G. en Wayss en Freytag K.G. heeft thans een aanbie ding gedaan voor de tunnel volgens het ontwerp zoals dat thans is vastgesteld. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft deze aanbieding omvattende de „ruwbouw" van de tunnel voor een be drag van 92 miljoen 422 duizend gulden aanvaard. De IJtunnel zal een directe verbinding voor auto-verkeer vormen tussen de Am sterdamse stadsdelen ten Noorden en ten Zuiden van het IJ. De tunnel zal echter niet alleen zuiver stadsverkeer dienen. Ook verkeer van en naar verder gelegen steden en streken zoals de Zaandstreek, grote delen van Noordholland en Friesland zal er gebruik 'van maken. Beginnende met de onderdoorgang bij /de Prins Hendrikkade, de Zuidkant van het IJ tot aan het aan te leggen circuit bij de weg tussen het Meeuwenplein en Mosplein aan de Noordkant van het IJ krijgt de traverse een totale lengte van 2250 meter verdeeld in een open gedeelte aan de zijde van de Prins Hendrikkade van 350 meter, de eigenlijke gesloten tun nelbuis met een lengte van 1039 meter en een open gedeelte van ongveer 861 meter in Amsterdam Noord. Over de gehele lengte heeft de traverse twee gescheiden wegbanen die elk zeven meter breed zijn. Elke wegbaan is be stemd voor twee verkeersstroken. Bij de overgangen van de open naar de gesloten gedeelten van de tunneltraverse worden speciale maatregelen getroffen om te voorkomen dat de autobestuurders door de verandering in lichtsterkte moeilijkhe den met waarnemen op de weg zullen krij gen. In navolging van de Velsertunnel zijn boven de bedoelde overgangen zogenaam de lichtovergangsroosters geplaatst waar door de automobilisten de overgang van daglicht naar kunstlicht en omgekeerd ge leidelijk zullen beleven. Twee ventilatie gebouwen een op iedere oever, zullen er voor moeten zorgen dat de lucht niet op gevaarlijke wijze door giftige uitlaatgas sen wordt verontreinigd. Aangezien ern stig met de scheepvaart op het IJ reke ning zal moeten worden gehouden is de beproefde methode van constructie geko zen die is toegepast bij de Maastunnel en die ook wordt gebruikt bij de bouw van de Coentunnel. De tunnelbuis zal in losse gedeelten, zogenaamde elementen, elders worden vervaardigd en na gereedkoming naar de definitieve plaats worden geva ren. Eenmaal daar aangekomen zullen ze op vooraf gemaakte ondersteuningen wor den neergelaten. Onder water zullen de elementen water dicht met elkaar worden verbonden. Ne gen elementen zullen op deze manier voor de IJtunnel nodig zijn. Een van de voor waarden van de regering is geweest dat de bouwdokken van de Coentunnel ook ge schikt zijn voor de IJtunnel. Zodoende zal een deel van de werkzaamheden in de bouwdokken van de Coentunnel plaatsvin den. Het ontwerp van de IJtunnel werd vervaardigd door de dienst der Publieke Werken van de gemeente Amsterdam, zo wel wat betreft de stedebouwkundige en verkeerstechnische kant, als het technisch ontwerp zelf betreft. •J TUMNtt.. eaue icMiLUNSwouor COENTUNNEL AUTOTUNNEL ONDER HET U SSS GESLOTEN GEDEELTE OPEN GEDEELTE «■S VENTILATIEGEBOUW TUOELUKE WEGOMLEGGING PJ\ PONTSTEIGER GEPROJECTEERDE BRUG FLOIU PARK VOIEWUKS - Ra\iENPLEIN <w OOSTER MARINE ETABLISSEM 9 IOC 200 IOC 400 SÓ0 „U bent een charlatan, een ordinaire be drieger, die parasiteert op het lijden van zijn medemens." Deze woorden werden een 49-jarige „spiritistische prediker" toe gebeten door de zeer verbolgen Rotter damse kantonrechter, mr. L. J. de Haan. „U bent geen bona fide magnetiseur, waarvoor u zich zo graag uitgeeft." De verdachte hoorde het allemaal ver bijsterd aan. Drie keer al had hij terecht gestaan voor de kantonrechter wegens het onbevoegd uitoefenen van de genees kunde, maar nog nooit was mr. De Haan zo kwaad geweest. Tweemaal was het bij geldboetes gebleven, de derde zaak met als vonnis drie weken hechtenis, wordt volgen de week in appèl behandeld. Nu was het geduld van de kantonrechter kennelijk op: de uitspraak werd, conform de eis van de officier van Justitie, een onvoorwaar delijke hechtenisstraf van vier keer 14 da gen voor elk der vier zaken, die ten laste waren gelegd. Mr. De Haan was niet te vermurwen, hoe fel de verdachte en diens verdediger zich ook verweerden. „Deze keer geen clementie. Met mensen van uw soort heb ik geen enkele considera tie meer," was het laatste woord van de kantonrechter. T H JtAALS" HET GOOI T.D.K. 2/6-61 BRUSSEL Eduard Flipse, de dirigent van het Rotterdams Philharmonisch Or kest, en ook van de Antwerpse Philhar- monie, is „wegens zijn grote verdiensten inzake de culturele uitwisseling tussen Noord en Zuid op muzikaal gebied" be noemd tot officier in de kroonorde van België. Flipse heeft deze onderscheiding vooral gekregen omdat hij met zijn Rotterdams orkest vele werken van Belgische compo nisten in Nederland heeft geïntroduceerd en aan Belgische solisten de gelegenheid heeft gegeven om in Nederland op te tre den. DE NEGEN MUZEN Premières. De toneelgroep „Ensem ble" zal het seizoen openen met de pre mière van „Ingeborg" van Kurt Goetz in Eindhoven op 16 september. In januari hoopt men de wereldpremière te geven van „La Fenêtre" van de Fransman An- dré Obey, waarbij de auteur waarsphijn- lijk zelf aanwezig zal zijn. In het komend seizoen worden voorts opgevoerd „De tiende man" van de Ame rikaan Paddy Chayekofsky, „Een vrije dag" van de Deen Otto Leek Fischer, „Ro meo en Julia" van Shakespeare en „La Celestina" van Fernando de Rojas. d De grote filmactrice uit de tijd van de stomme film Asta Nielsen zal een me daille worden aangeboden van de Duitse film-industrie ter gelegenheid van haar 80ste verjaardag. Asta Nielsen, die in de jarer. twintig de hoofdrol speelde in vele Deense en Duitse films, zal op 11 september 80 jaar worden. Zij is tijdelijk haar woning in Kopenhagen ontvlucht om aan de publiciteit te ontko men. ZIJN FILM „Het zevende zegel" maak te Ingmar Bergman in 1956 na „De glim lach van een zomernacht" Er is moeilijk een groter contrast denkbaar, ook al trekt hij de lijn door, die het patroon van zijn films als het patroon van zijn leven mar keert: zijn behoefte te weten waartoe het bestaan van de mens dient. Men zou „De glimlach van een zomernacht" een aards, een zinnelijk zoeken naar het antwoord kunnen noemen in vergelijking met de manier, waarop hij zijn vragen in „Het zevende zegel" stelt. Heidens zelfs- Die kwalificering is evenwel van ondergeschikt belang. Het gaat er niet om Bergman een bepaalde religie, een bepaalde voorkeur naar een geloofsbeleving aan te praten, het feit, dat hij zich in zijn films niet met de uiterlijkheid tevreden stelt, maar ze de uitdrukking laat zijn van zijn wezen, is van veel meer belang. Dat hij daarvoor greep naar de tijd van middeleeuwen, die als entourage moet dienen voor de vorm, waarin hij ditmaal zijn problemen uit beeldt, duidt er alleen maar op, dat Berg- Advertentie Vraagt demonstr. Imp. N.V. Mentoi Imp. N.V. Mentor - Apeldoorn^ Gonnetstraat 30 bl.1 het Ripperdapark) - Telefoon 13658 - 17638 S man een veel primitiever, maar ook een rechtstreekser wijze heeft gezocht, waar op hij zich aan ons en ons aan onszelf kenbaar wilde maken. De middel eeuwen waren vol sinnespelen. Waarom zou Bergman ditmaal niet het zinnebeeld aangrijpen om het een functie te laten vervullen in een proces,' dat naar haar ex pressie uit beelden bestaat. Hij heeft even wel zoveel te zeggen, dat hij met beelden alleen niet kan volstaan. Hij praat nog altijd veel. Hij laat zich soms meeslepen door de alles overwoekerende schoonheid van het beeld en wordt erg lang van stof. Maar de oorspronkelijke behandeling van zijn conflict, de samensmelting ervan met de tijd, waarin hij het plaatst, wekken een schoonheidsontroering, die niet alleen in de estetische orde ligt. Het is geen es- tetische formulering alleen. De levensvra gen, die hem kwellen, zoeken een uitdruk king op een niveau, dat de kracht ervan omsluit. In de middeleeuwse mens ziet Bergman de gelegenheid om zich te uiten. In die mens volgt hij, om een bekende titel te gebruiken, het spoor terug. Alle tormenten staan zo fel getekend, de be wogenheid van de menselijke ziel zo on verhuld uitgestald, dat niemand zich aan de dwang der voorstelling kan onttrekken. Zeker maakt Bergman het de bioscoop bezoeker niet gemakkelijk. Dat komt dan, omdat hij het zichzelf niet gemakkelijk maakt, in alle opzichten. DE RIDDER, die terugkerend uit het heilig land. verder dan ooit is van de vrede, die hij zocht, verder dan ooit van het begrip waartoe zijn leven diende, is Ingmar Bergman, beladen met de kwel ling der onzekerheid. Wanneer de dood komt om hem te halen, vraagt hij uitstel Hij wil weten. Hij wil het leven ontdek ken door een zinvolle daad. Hij speelt een partij schaak met de dood en hij krijgt Jitstel. Maar vooreerst vindt hij niemand, die hem kan helpen. Waar hij met zijn cynische, doch zeker niet gevoelloze schildknaap komt, vindt hij wanhoop, el lende, angst. De pest waart rond. Er is geen uitweg. De dag des oordeels is op komst. Pas de ontmoeting met de zanger Jozef, zijn vrouw Maria en hun kind, geeft de ridder het gevoel, dat hij de vervul ling van zijn verlangen nabij is. Hij heeft de liefde gevonden in haar zuiverste ver schijning. Hij slaagt erin de dood om de tuin te leiden en daardoor deze drie men sen te redden. Zij krijgen de kans te vluchten als ook zij zullen worden achter haald. Samen met zijn vrouw, een smid en zijn ontrouwe echtgenote, zijn schild knaap en het stomme meisje, over wie deze zich heeft ontfermd, geeft de ridder zich gewonnen aan zijn grote overweldi ger. Maar hij heeft niet vergeefs geleefd. Zijn ene zinvolle daad is gesteld, ook al is de tijd te kort om te beseffen wat het alle maal betekent. MEN KAN Ingmar Bergman de eer na geven, dat hij met „Het zevende zege) een indrukwekkende filmverwerkelijkin heeft gegeven van zijn innerlijke gevoels- en gedachtenwereld, die in de extremin teit van de wereld der middeleeuwers ee levende voedingsbodem vond. Dat op zich zelf was een waagstuk, omdat hij er a zijn kracht van de scheppende kunstenaa aan moest geven, omdat hij niet alleei verteller, maar ook schilder moest zijn Ook al kan men vinden, dat de film „He zevende zegel" te lang is, gewild span nend soms en met een teveel aan dialooi men ontkomt toch niet aan de grote cor ceptie van een man, die eenvoudigwr geen compromis kan sluiten. Zijn foute zijn even evident als zijn'kwaliteiten. Zii kunstenaarschap is onmiskenbaar. Zij durf om mens te zijn en als mens nic gearriveerd, is tegelijk zijn grote verdien ste en zijn gelukkig lot, hoe ongelukkig hi zich ook aan ons voordoet. Ter gelegenheid van de Kinderboeken week zuilen de volgende uitgaven het licht zien: Een affiche vervaardigd naar een ont werp van Jenny Dalenoord. Een Geschenk en wel een eenvoudige knip- en plakplaat, geschikt voor alle leeftijden, waarvan een kijkdoos kan worden gemaakt, die het in terieur van een boekwinkel voorstelt. In de Grabbelton (zie onder) staat een verhaal tje dat over deze boekwinkel gaat. Dit Ge schenk zal worden uitgereikt bij aankoop van Nederlandse kinderboeken voor een bedrag van 3,50 of meer. De Kleine Vuurtoren. Van de berede neerde kinderboekengids De Kleine Vuur toren verschijnt een nieuwe editie van 64 pagina's oude en nieuwe goede titelg,. bij een gebracht door een deskundige redac tie. De kinderboekenkrant De Grabbelton. In De Grabbelton vindt men Kinderboeken week-aankondigingen, uitgeversadverten ties en een verhaal dat betrekking heeft op het Geschenk. De Grabbelton zal wor den samengesteld in samenwerking met het Bureau Boek en Jeugd der Centrale "Vereniging voor Openbare Bibliotheken. Al deze uitgaven zijn in de boekhandel verkrijgbaar. Bovendien wordt op honder den scholen De Wiekslag verspreid, eén keurlijstje, samengesteld door het Bureau Boek en Jeugd te 's-Gravenhage. Ongeveer tweehonderd titels (de beste, die op het moment leverbaar zijn) zijn daarin syste matisch gerangschikt. Tenslotte zal de traditionele prijs voor het Kinderboek worden uitgereikt. Zijne Excellentie Mr. Y. Scholten zal op 25 ok tober in de hal van het ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen te 's-Gravenhage bekend maken welk boek door de jury is uitgekozen. Deze jury be staat uit: Mevr. Miep Diekmann, Mej. G. J. H. van Reenen. en de Heren A. Lens, A. Romijn en A. Welling. Advertentie VOOR ZATERDAG NTS: 15.00 Eurovisie: Vliegteest te Farnborough NCRV: 17.0017 30 Voor de kinderen. NTS: 20 00 Journ. en weeroverz. NCRV 20 20 Progr-overz Belgisch-Nederlandse week. 20.30 Nederland— België, discussie. 20.55 Trouwen, comedie. 22.25 Dagsluiting. VOOR ZONDAG R.K.K. 9.50 Fontif. Mis (overn. van de Duitse TV). NTS: 14 3015.45 Paardesport. 16 0017.00 Autosport. VARA: 20.00 Liedjesprogr. 20 45 Film documentaire. 21.30 Gevarieerd programma. VOOR MAANDAG NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Televizier. 20.35 Amusementsprogramma. 21.15 Filmverslag. 21 30 Muzikaal programma. Een alleraardigst cabaretprogramma van Duitse makelij, waarbij de onbetaalbare „mr. Mike" (een muizenfiguurtje dat gees tig wordt opgediend) de hoofdrol speelde, werd gevolgd door de eerste aflevering van een (eveneens Duits) detective-ver haal in de trant van „Het is zover", dat in het vorige seizoen zo'n enorm succes had. Het is nog niet te zeggen of dit verhaal (De Andere") het vorige zal benaderen wat de inhoud betreft, doch de kwaliteit van het beeld was vele malen slechter. Misschien lag het aan de Nederlandse ap paratuur, doch als het een kwestie van slecht telerecording-materiaal is, belooft deze tweede „thriller" minder voldoening dan de eerste. En dan tenslotte: een interessante repor tage van de „Cycle Ball" kampioenschap pen in Sankt Gallen. Rijwiel-bal is in ons land onbekend, al is het een sport die voor een fietslievend land als het onze geknipt lijkt. Het is een sportief, boeiend en ongevaarlijk spel, dat waard is grote aanhang te krijgen. LONDEN (UPI) De B.B.C. meldt, dat de op Rusland gerichte uitzendingen de laatste maand meer gestoord werden dan in enig andere maand sedert in 1960 de Parijse topconferentie mislukte. In totaal werd vijftig tot zeventig percent van de programma's gestoord. Het waren juist die programma's waarin nieuws werd gegeven over Berlijn, het Duitse probleem en de hervatting van de kernproeven door Rus land. HILVERSUM I. 402 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 11.45 VPRO. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17 30 VARA. 20.00-24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws en postduivenber. 8.18 Ge varieerd progr. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. VPRO: 10.00 Voor de jeugd. IKOR: 10.30 Remon strantse kerkdienst. 11.30 Vragenbeantw. VPRO: 11.45 Ber. uit de kerken, lezing. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12 30 Meded. en postduivenber. 12 32 Gram. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de we reld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Verzoek- progr. voor de strijdkrachten. 14.00 Boekhespr. 14.20 Zangrecital. 14.55 Vijf hinderinssen, lezing. 15.10 Omr.orkest en solist. 16.00 Amus.muz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 De verhouding kunste naar en oubliek, lezing. 17.15 Gram. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitsl. en sport journaal. 18.30 ram. 19.30 Cabaretprogr. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade-ork. 20.45 Bij ons thuis, gespr. 21.00 Gram. 21 30 Gram 22 00 Gram. 22.30 Nieuws en meded. 22.45 Journ. 23 00 Piano spel en zang. 23.15 Sportuitsl. 23.20 New York calling. 23.25 Lichte muz. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 NCRV. 9.30 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Morgenwijding 9.15 Orgelspel. KRO: 9.30 Nieuws. 9,45 Gram. 9.55 Inl. Hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.40 Klass. muz. 12.15 Buitenlands comm. 12.25 Klass. muz 12.40 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing. 13.10 Gram. 13.30 Strijkork. 13.50 Boekbespr. 14.00 Gram. 14.45 De vliegende Hollander, lezing. 14.55 £angrecital. 15.20 Gram. 16.00 Sport. 16 30 Paushulde in de Dom van Keulen. IKOR: 17.00 Kerkdienst voor de jeugd. 17.15 Kerkmuz. 17.45 Mensfen. lezing. 18.00 Het geladen schip, lezingen. 18.30 De Kerk aan het werk, act. 18.40 Hoenderloo, klankbeeld. NCRV: 19 00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Gram. 19.30 Gemeenschap der heiligen, lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20 00 C^ram. 20.30 Act. 20.35 Gram. 21.30 Eigen haard is moord waard, hoorspel. 22.10 Gram 22.25 Boekbespreking 22.30 Nieuws 22.40 Avóndgebed. -22 55 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245.3 m - 1223 KC/s 9.30 ds G. Toornvliet van Bloemendaal. 11.00 drs'; H. A. L van der Linden van De Bilt, dienst voor belangstellenden. 14.45 Kinderdienst. 15.30 ds. P. N Kruyswijk van Bloemendaal. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12 02 Spaanse volksliederen. 12.15 ram. 12.30 Weerber. 12.35 Amus.ork. 13.00 Nws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Gram. 15.30 Sport- *uitz. 17.00 Sport en nieuws. 17.10 Lichte muziek. 17.45 Sportuitsl 17 50 Gram. 18.00 Zangrecital. 18.30 Godsd.uitz. 19 00 Nieuws. 19.30 Amus.muz. 20.00 Gevar. muz. 22 00 Nieuws. 22.15 Gram, 23.00 Nieuws. 23 05 Dansmuz. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM I 402 ifi. 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de oudere luisteraars. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding 10.00 Gram. 11.00 Voordr. 11.15 Kamerorkest. 12.00 Zang en piano. 12.20 Voor het platteland. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nieuws 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Gitaarmuz. 14.30 De vrouw van boven, hoorspel. 15.50 Gram. 17.20 Gram. voor de jeugd. 17.50 Mil. comment. 18.00 Nieuws. 18.15 Polit. lezing. 18 25 Amateursprogr. 19.00 Kamermuz. 19.30 Voor de jeugd. 20 00 Nieuws. 20.05 Lichte muz. en voordr. 20.50 Voordr. 21.05 Metropole-ork. en zang. 21.30 Jazzmuziek. 22 00 Madrigaalkoor. 22.30 Nieuws, beursber. van New York en meded 22 45 Journ. 23.00 Lichte muz 23.15 Utrechts kamerkoor. 23.55 —24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram 10.20 Theologische etherleergang. 11.05 Psalmen en liederen. 11.35 Voordr. 11.55 Lichte muz. 12.25 Voor boer en tuinder. 12 30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram of actual. 13 00 Nieuws. 13.15 Tivoli-ork. 13.45 Gram. 14.05 School radio 14.35 Lichte muz. 15.00 Gram. 15 40 Vocaal ens. 16.00 Bijbeioverdenking. 16.30 Hobokwartet 17.00 Voor de kleuters. 17 15 Lichte muziek. 17.40 Beursber. 17 45 Regeringsuitz.De vakbeweging in Nederl. Nieuw-Guinea, door mr. R J. Schreuel. 18.00 Orgelspel. 18.30 Oude muz. 18.50 Openbaar kunstbezit 19.00 Nieuws en weerber 19 10 Koor zang. 19.30 Radiokrant. 19 50 Gram. 20.45 Dek blad eerste soort, hoorsp 21 25 Pianorecital. 22 00 Gram. 22.30 Nieuws en SO S -ber. 22.40 Avond overdenking 22 55 Boekbespr. 23.05 Jazzmuziek. 23.55 Gram. 23 55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12 00 Nieuws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Voor de landbouw. 12.42 Gram. 12 50 Beursber 13 00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 14.00 Amalia gaat naar het bal. operabuffa. 15.00 Amus.muz. 16 00 Beursber. 16.06 Lichte muz. 17.00 Nieuws. 17 15 Lichte muz. 17 45 Balletmuz. 18 20 Voor de sol daten. 18.50 Gram. 19.00 Nieuws 19.30 Gram. De ridder gaat te biecht bij de Dood. Scène uit „Het zevende zegel".

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4