Feijenoord met vlag en wimpel naar tweede ronde Europa Cup Schuuring in sprint sneller dan Karstens en Dokter Van Scheltinga hield Van Driel op onderste plaats in Haarlem iOSRAM ACHT GOALS TEGEN IFK GOTHENBURG' Zweden kregen geen moment kans op een redelijke score Grote Prijs van Nederland is op 11 juni Tegenaanval Zoet kwam te laat „Spurs" verslagen door Poolse club Crabbendam remise met Orbaan GVAV produktief in eindfase Japanse amateurs wonnen in Twente Donner leed zijn eerste nederlaag Koersen Duindigt Nogmaals: de arbitrage bij tennistoernooien DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1961 15 Voetbal eerste De Goals Bouwmeester Eindelijk lampen Derde plaats voor Bert Romijn DE RONDE VAN %1. Vriendelijk verzoek: stop op tijd voor voetgangers Goede raad: stop op tijd uw hoest met Feijenoord is woensdagavond de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker, waarin het reeds met één heen stond, binnengestapt. Op de overwinning met 3—0 in Zweden volgde een zege met de veelzeggende cijfers 8—2 op IFK Gothenburg. Mocht er in de eerste wedstrijd, ondanks de 3—0, nog enige twijfel geweest zijn over bet krachtsverschil tussen beide landskam pioenen, de Feijenoorders hebben in de eigen vertrouwde omgeving hun supe rioriteit duidelijk aangetoond. Geen mo ment hebben de Zweden nu gelegen heid gekregen de Rotterdammers hun wil op te leggen, zoals in Gothenburg. Zowel in tempo als in kwaliteit van het voetbal werden zij overklast. Bij de rust was bet pleit al beslecht. Toen leid de Feijenoord reeds met 4—0. De onzekerheid waarin de Feijenoor ders de week ie voren de kleine Neder landse kolonie op de tribunes van het XJX- levi stadion lieten is er nu geen moment geweest. Met de ruggesteun van de over winning (3-0) in de eerste wedstrijd kon den de Rotterdammers vrijuit spelen. Al direct brachten zij met soms in de per fectie uitgevoerd samenspel de 53.000 toe schouwers in extase. Het middenterrein, in Zweden het territoriaal van de Gothen- burgse halves en binnenspelers, werd nu beheerst door Feijenoord. Vanuit de ver dediging en middenlinie gingen de passes naar de op scherp staande aanvallers, van wie middenvoor Temming reeds in de eer ste minuut paniek zaaide in de Zweedse verdediging, toen hij de bal laag langs de grond in het strafschopgebied depo neerde. De Zweden wisten met veel moei te en geluk het gevaar te bezwe ren. De zuivering was echter van korte duur, want de niet alleen de toon, maar ook het tempo aangevende Feijenoorders ble ven komen. En het succes liet niet lang op zich wachten. Uit een haarscherpe, hoge voorzet van Moulijn tikte de opsprin gende Temming met een simpele hoofd beweging de bal achter de te laat reage rende Lindberg: 1-0. Reeds in de volgende minuut kreeg IFK Gothenburg een kans om dit tegenpunt te compenseren. De vrije schop, door de Deense scheidsrechter Joergensen toege kend wegens hands van Kreijermaat, werd echter van vlak buiten het strafschopge bied tegen het muurtje geschoten. De Zweden misten het tempo en de schotvaardigheid om Feijenoord van re pliek te kunnen dienen. Bennaars scoorde in de 9de minuut het tweede doelpunt uit een prachtige vanuit de verdediging op gebouwde aanval. De attaques die de Zwe den op de gladgeschoren grasmat tentoon spreidden, sorteerden geen enkel nuttif effect door een gebrek aan overtuiging van het aanvalsquintet, dat waarschijnlijk nog steeds de schrik voor Pieters Graaf land in de benen had. Te lang bleven de Zweden volharden in hun samenspel, hetgeen een kolfje naai de hand was van de Rotterdamse verde diging. Een aanval als deze, zonder stoot kracht, was bij voorbaat gedoemd tot de verliezende partij te behoren. Het wachten was nog slechts op doel punten van de Feijenoord-aanvalslinie. Na dat Schouten in de 17de minuut een mooie schietkans onbenut had gelaten, rondde hij drie minuten later een combinatie tussen Moulijn, Temming en hemzelf af met een gaaf doelpunt: 3-0. Hier mee was de strijd gestreden, want, de totaal-score was nu 6-0 en zelfs voor een sterkere ploeg als IFK Gothenburg zou het tegen dit Feijen oord een onmogelijke opgave geweest zijn hier zeven doelpunten tegenover te stel len. De shiw ging prevaleren en het opmer kelijke was, dat Moulijn zich hierbij niet kon doen gelden. Zijn tegenspeler, rechts achter Kenny Karlsson, raakte geenszins geïmponeerd door zijn manoeuvres en schijnbewegingen. Karlsson liet zich niet overbluffen en blokkeerde Moulijn op de juiste wijze. Het waren andere sterren ditmaal, die glans gaven aan de show. Zoals de kleine Frans Bouwmeester, de strateeg Rinus Bennaars en de rappe Henk Schouten met daar tussenin de robuuste Temming. Ge steund door stuwende krachten als Klaas- sens en Kreijermaat, die zelf soms ook tot ver in de vijandelijke verdediging door drongen, bouwden zij aan een grote over winning, die zich in de laatste minuut van de eerste helft al duidelijk begon af te tekenen, toen Bouwmeester, bijna op de doellijn staande, de bal inschoot, welke Lindberg in zijn doel sloeg: 4-0. De rust was ingetreden en het enige wa penfeit waarop de Zweden konden terug zien, was een schot van Svensson in de 43ste minuut tegen de paal. Het duurde tot 20 minuten in de tweede helft, eer de zelfde Zweed weer van zich deed spreken, toen hij een magnifieke kopbal afgaf in de richting van het Rotterdamse doel. Op éven sublieme wijze keerde Pieters Graaf land de bal. Daarvoor had echter Feijenoord geens zins op zijn lauweren gerust. In golven waren de aanvallen op het Zweedse doel afgerold en twee daarvan hadden een doel punt opgeleverd, beide van Frans Bouw meester. Het eerste doelpunt scoorde hij in de 13de minuut uit een verwarde situa tie voor het Zweedse doel, waaruit aan vankelijk doelman Lindberg als winnaar te voorschijn scheen te komen. Hij raak te echter de bal kwijt en toen deze voor de voeten van Bouwmeester kwam, liet het vonnis niet lang op zich wachten: 5-0. In de volgende minuut rondde Bouwmees ter een voorzet van Moulijn op de juiste wijze af: 6-0. Daarmee was de honger naar doelpunten echter nog niet gestild. In tegendeel, juist nu kregen de Feijenoor ders de smaak goed te pakken. Twee tref fers nog zouden zij aan het totaal toevoe gen. Het was Bennaars, die het zevende doel punt, voorbereid door Temming, met een scherpe voorzet, op zijn naam schreef. Het tweede kwam van Temming zelf, twee minuten voor het einde, toen hij was doorgebroken en uit moeilijke positie on feilbaar inschoot. Daarvoor had echter Gothenburg nog van zijn aanwezigheid blijk kunnen geven. Terwijl de cadans er bij Feijenoord even uit raakte, mede door het uitvallen van de geblesseerde Bouwmeester, voor wie geen invaller was toegestaan, sloegen de Zwe- Temming maakt met een fraaie kopbal het eerste doelpunt voor de Rotter dammers. Rechts de doelman van de gasten, Lindberg. den eindelijk hun slag. In de 25ste minuut kopte linksbuiten Bo Danielsson uit een voorzet van Berndtsson het eerste doel punt achter Pieters Graafland, na bij el kaar 160 minuten voetbal Bertil Johansson raakte hierdoor zo ge- inspireerd, dat hij drie minuten daarna zich eveneens onder de doelpuntenmakers kon scharen. De strijd was echter al lang gestreden en het doelpunt had nog slechts Detèketiis voor de archieven. Met 8-2 sloot Fëïjerihord tenslotte de wedstrijd af, een niet alledaagse overwinning. En dat in het toernooi om de Europa Cup. De opstellingen waren: Feijenoord: doel: Pieters Graafland; ach ter: Kerkum en Veldhoen; midden Kreijermaat, Kraay en Klaassens; voor: Schouten, Bennaars, Temming, Bouw meester en Moulijn. IFK Gothenburg: doel: Lindberg; ach ter: Karlsson en Johnsson; midden: Gus- tafsson. Nielsson en Nils Johansson; voor: Berndtsson, Svensson, Ekloef, Bertil Jo hansson en Danielsson. Scheidsrechter: Joergensen (Den). Automobilisme De internationale sportcommissie van de FIA, waarin ook de Nederlanders J. H. van Haaren, sportcommissaris van de KNAC, en Piet Nortier zitting hebben, heeft in Milaan de voorlopige internatio nale autosport-kalender voor 1962 vast gesteld. Op verzoek van de organisatoren is voor de 14de internationale Tulpenrally de pe riode van zondag 6 tot en met zaterdag 12 mei gereserveerd. De rally zal dus een week later worden gehouden dan tot nu toe gebruikelijk was. Het Tulpenrally- comité heeft dit besluit genomen omdat I mei in Frankrijk, waar de rit ook in 1962 grotendeels gehouden wordt, een nationale feestdag is waarop er geen gendarmes voor de afzetting van wegen beschikbaar zqn. De Grote Prijs van Nederland formule 1-wagens, die meetelt voor wereldkam pioenschap der coureurs 1962. zal maandag II juni (tweede pinksterdag) op het circuit van Zandvoort worden gehouden. De belangrijkste data van de interna tionale autosportkalender 1962 zijn: Wereldkampioenschap der coureurs (for mule 1-wagens) eind januari: Buenos Aires: Grote Prijs van Argentinië; 23 juni: Monaco: Grote Prijs van Monte Car lo; 11 juni. Zandvoort: Grote Prijs van Nederland; 24 jüni: Francorchamps: Grote Prijs van België; 8 juli: Reims: Grote Prijs van Frankrijk 21 juli: Aintree: Grote Prijs van Engeland. 5 augustus Nürnburgring: Grote Prijs van Duitsland; 16 september Grote Prijs van Italië; 30 september: Grote Prijs van Spanje of van Amerika; 24 oktober: Grote Prijs van Spanje of van Amerika; 29 de cember: Grote Prijs van Zuid-Afrika. Europees rally-kampioenschap: 21-27 januari: Rally Monte Carlo; 6-12 mei: Tulpenrally; 17-20 mei: Rally van de Acropolis; 21 mei-2 juni: Oostenrijkse Al penrally; 12-16 juni: Rally van de Midder nachtzon; 21-26 juni: Coupe des Alpes; 13- 15 juli: Italiaanse rally van de Dolomieten; 17-19 augustus: Rally van de 1000 meren; 29 augustus-3 september: Duik-Sofia-Luik; 6-10 september: Rally van Polen; 26-30 september: Rally van Duitsland; 16-21 ok tober: Rally van Genève; 12-17 november: R.A.C.-rally (GB). De data van de wedstrijden voor het Europese bergklimkampioenschap en voor de competitie om het wereldkampioen schap merken, dat in 1961 voor het eerst in Grand toerisme-wagens wordt betwist- móeten nog worden vastgesteld. De kalen der zal in oktober op het najaarscongres van de Fédération Internationale de lAu- tomobiele worden geratificeerd. Advertentie De Hagenaar Bert Romijn is woensdag avond in een internationale wielerwed strijd over 40 km met motorgangmaking die in Leipzig werd gehouden, derde ge worden. De Oostduitser Maehl zegevierde in 36 min. 34,8 sec. Zijn landgenoot Wus- trow werd tweede op 60 meter. Rdmijn had 120 meter achterstand op de winnaar. De stijlvolle Amsterdammer Cor Schuu ring, wielerkampioen van de hoofdstad, heeft zich ook in de Ronde van Sassen- heim voor amateurs de sterkste rijder getoond door de succesvolle Gerben Kar stens dit seizoen als debuterend ama teur reeds achttien keer winnaar van een straatronde of criterium en de slag vaardige Jurrie Dokter in het beslissende sprintje met meer dan een lengte verschil te kloppen. Dit drietal had een ruime Wielrennen voorsprong veroverd op de overige acht tien renners. Van deze verslagenen begon de plaatse lijke favoriet Bert Zoet in de slotfase van de strijd weliswaar aan een wilde achter volging, maar zijn tegenaanval kwam te laat om de drie aanvoerders nog te kun nen bedreigen. Door zijn haast ging de Sassenheimer in de slotronde zelfs nog onderuit en verspeelde daarmee een wel haast zekere vierde prijs. Door het slechte weer bestond er voor deze Ronde van Sassenheim, die woensdag middag voor de vierde keer door de wie lervereniging „Sassenheim en omstreken in de Oranjebuurt werd gehouden, maar een matige belangstelling. Bovendien ga ven verscheidene kanshebbers, onder wie Rinus v.d. Klooster (vorig jaar winnaar), Piet v.d. Touw, Henk Peters, Jan Stolk, Piet van Dijk, Maarten den Outer en Hen ny Schouten, er vanwege het door de re gen spekglad geworden parcours waar door enkele renners in de bochten ten val kwamen voortijdig de brui aan. Desondanks is het geen saaie of eento nige koers geworden en vooral de Twent se Halfwegger Jurrie Dokter bleek zich op dit gladde parcours en de stromende re gen, waardoor men de wedstrijd met 35 ronden heeft ingekort aanvankelijk moesten er 125 rondjes afgelegd worden best in zijn element te voelen en hij ging steeds weer over tot de aanval. Dokter actief De eerste aanval de beste kwam echter al meteen na de start van favoriet Kar stens. Hij kreeg Timmer evenwel met zich mee en toen ook Dokter en Zoet zich met de strijd op het voorplan gingen be moeien, gaf Karstens het op. Door zijn actie was de hoofdmacht in het eerste half uur van de strijd reeds tot negentien man geslonken. Schijff en Dokter toonden zich daarna het meest actief. Een serieuze ontsnapping van de strijdlustige Dokter werd weliswaar door Boog, Schuuring, Zoet en Karstens ongedaan gemaakt de sprinters Paul en Koel kwamen daardoor in moeilijkheden maar nauwelijks was de hergroepering een feit of Dokter sloeg nogmaals op de vlucht en die aanval kon den alleen Schuuring en Karstens pareren Al de overige rijders moesten zich gewon nen geven. Hard door De drie aanvoerders van het „veld", dat nog 21 man sterk was, gingen hard door en met uitzondering van Gerrits, Van Tol, Boog, Van Gent, Kooyman, Van der Berg en Zoet, bezorgden zij hun concurrenten een of meerdere ronden achterstand. De jonge streekrijders Hans v.d. Wolf, die steeds attent met zijn grote makkers was meegegaan, en Arie v.d. Lans (pech) moesten toen ook terrein prijsgeven. De Sassenheimer Bert Zoet zorgde in de eindfase met een felle achtervolging, waarbij hij veel winst boekte en luide werd toegejuicht door zijn supporters, nog wel voor enige spanning, maar de drie koplopers bleven toch onbereikbaar voor hem. Zelfs de vierde plaats ging door een val nog aan zijn neus voorbij. Het beslissende sprintje om de overwin ning werd duidelijk door Schuuring gewon nen. Enkele toeschouwers meenden af breuk aan zijn zege te moeten doen en beweerden dat Schuuring een ronde uit de strijd geweest zou zijn. Maar de andere renners namen het meteen voor hem op en vertelden de jury, dat Schuuring de wedstrijd normaal uitgereden heeft. Er is trouwens geen enkel protest van een der deelnemers binnengekomen. De uitslag luidde: 1. C. Schuuring, Am sterdam, de 76 kilometer in 1 uur 58 min. en 25 sec.; 2. G. Karstens, Leiden; 3. J. Dokter, Halfweg; 4. M. Gerrits, Oploo (N.Br.); 5. C. van Tol, Alphen aan de Rijn, 6. J. Boog, Laren; 7. H. van Gent, Leiden; 8. P. Kooyman, Rijnsburg; 9. P. v.d. Berg, Voorhout; 10. B. Zoet, Sas senheim; 11. H. v.d. Wolf, Hillegom op 1 ronde; 12. B. Solaro, Den Bosch; 13. W. de Jager, Den Haag; 14. M. Paul, Den Haag; 15. W. van Heel, Rossum. (16. J. Timmer, Velsen-Noord; 18. A. v.d. Lans, Lisse en 21. M. van Hagen, Sassen heim). Voorwedstrijd aspiranten: 1. C. Breed, Nieuw Vennep, de 25 kilometer in 41 min. en 43 sec.; 2. E. Kroon, Den Haag; 3. S. v.d. Ham, Haarlemmermeer; 4. P. de Jong, Roelofarendsveen; 5. A. Oosthoek, Zuidland; 6. L. Visser, Zaandam. Gornik Zabrze heeft woensdagavond in Chorzow voor de grootste sensatie van de eerste ronde van het toernooi om de Euro pa Cup voor nationale kampioenen ge zorgd. De Poolse kampioen versloeg Tot tenham Hotspur in Engeland beschouwd als het sterkste clubteam waarover Groot- Brittannië sinds vele jaren de beschikking heeft met 42. Bij de rust leidde Gor nik al met 30. Het was de eerste wedstrijd tussen beide teams. De tweede wordt volgende week woensdag in Londen gespeeld. Ruim 90.000 toeschouwers waren getuige van de Poolse overwinning. De wedstrijd was nog al hard, maar niet unfair. Het laatste half uur speelden de Polen met tien man, doordat hun half- speler Kowalski geblesseerd was geraakt. Ook de Poolse doelman Kostka liep na de rust een blessure op, doch hij kon tot het eind onder de lat blijven. Door een 21 overwinning op CDNA So fia heeft Dukla uit Praag zich geplaatst voor de tweede ronde van de strijd om de Europese beker. Bij de rust was de wed strijd, die in Praag werd gespeeld, leidde CDNA roet 10. De eerste ontmoeting tus sen beide clubs eindigde in een gelijk spel 44. In Kopenhagen bereikte Odense gemak kelijk de tweede ronde. Spora Luxemburg leed een 9—2 nederlaag. De ruststand was 22. De eerste wedstrijd tussen beide teams, vorige week in Luxemburg ge speeld, had al een 60 overwinning voor de Denen opgeleverd. Ook FC Neurenberg heeft zich in de tweede ronde geplaatst, De tweede wed strijd tegen Drumcondra, in Dublin ge speeld, won Neurenberg met 41. De rust stand was 1—1. In de eerste wedstrijd boekte Neurenberg een 50 zege. De wedstrijd tussen Sporting Lissabon en Partizan Belgrado, die woensdagavond voor deerste ronde van de Europese beker in Lissabon werd gespeeld, is ge ëindigd in een gelijk spel: 11. Bij de rust was de stand 00. Glasgow Rangers heeft ook de tweede wedstrijd tegen Monaco voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor nationale kampioenen met 3-2 gewonnen. De Schotse ploeg heeft hierdoor de tweede ronde bereikt. De ruststand van deze wedstrijd, die voor bijna 70.000 toe schouwers in Glasgow werd gespeeld, was 1-0 in het voordeel van Monaco. In het schaaktoernooi van Het Oosten zjjn woensdagavond afgebroken en uitge stelde partijen gespeeld. In de invitatie- groep kon de Haarlemmer P. A. van Driel het overeenkomstig de verwachtingen in zijn verdaagde duel met Th. D. van Schel tinga niet meer bolwerken. Met enkele sterke zetten toonde Van Scheltinga de Schaken onhoudbare positie aan. Het afgebroken duel tussen Cra'bbendam en Orbaan kwam zonder verdere strijd tot een beslissing. Een nachtelijke analyse wees uit dat bij goed spel wederzijds voor geen der partijen In het kader van de internationale avondcompetitie heeft GVAV woensdag in Groningen met 32 gewonnen van de Bel gische eredivisieclub La Gantoise. De Bel gen namen voor rust de leiding door een doelpunt van rechtsbuiten Seghers. Na de hervatting vergrootten de Belgen hun voor sprong door rechtsbinnen Willem (02). Door doelpunten van linkshalf Tardy, midvoor La Crois en linksbuiten Meuken grepen de Groningers in de laatste 20 mi nuten nog de zege. 5000 toeschouwers woonden de ontmoeting bij. Het Twentse semi-profteam heeft woens dag in het Diekman stadion in Enschede voor ongeveer 5.000 toeschouwers met 53 verloren van het Japanse amateur-voetbal elftal. Bij de rust leidde de Twentse com binatie met 21. Voor de Nederlandse doelpunten zorgden middenvoor Olderie- kerink (Tubantia), rechtsbuiten Greving (Heracles) en linksbinnen Lenstra (Ensche- dese Boys). De Japanse treffers werden ge scoord door invaller-linksbinnen Kuwata (2x), middenvoor Kawabuchi, linksbuiten Watanabe en rechtsbinnen Yaesgashi. de volle winst zou zjjn weggelegd. Reden voldoende om tot remise te besluiten. Alle spelers hebben nu drie partijen gespeeld. De ranglijst ziet er als volgt: 1. H. L. Tan 3 33 2. H. F. Crabbendam 3 2 1 21/2 3. C. Orbaan 3 12 2 4. Th. D. v. Scheltinga 3 1111% 5-6. P. A. v. Driel 33 0 F. A. Spinhoven 33 0 Vrijdagavond wordt de vierde ronde ge speeld. Tegenstanders zullen dan zijn: Or baanVan Driel; SpinhovenVan Schel tinga en CrabbendamTan. De laatste ronde wordt zaterdagmiddag om 3 uur gespeeld met de partijen TanOrbaan; Van ScheltingaCrabbendam en Van DrielSpinhoven. In de hoofdklassegroepen heerst over het algemeen ook nog volop spanning. Na drie speelronden nemen de spelers nu de vol gende posities op de ranglijsten in: Groep A: 1. Verleur 2% 2. A. Herfst 2 3. F. v. Maanen 1% Groep B: 1-2. Bosscher 2% Wilmink 2% 3-4. Krijnen 1% v. d. Tak 1V2 5-6. v. d. Berg V2 Koster V2 4. Altena* 1 5. Kranendonk 1 6. Roubos* 0 Groep C: 1. Nederkoorn 2V2 2. Honsbeek 2 3-4. Boomgaardt IV2 Michel iy2 5. v. Emmerik 1 6. Slagt jr. V2 Afgebroken partij De uitslagen van de afgebroken en uit gestelde partijen zijn: Invitatiegroep: CrabbendamOrbaan re mise; Van ScheltingaVan Driel 10. Hoofdgroep A: KranendonkVan Maanen remise; RoubosAltena afgebr. Hoofd groep B: v. d. BergBosscher 01; Bos scherKoster 10; v. d. TakKrijnen remise. Groep 1: BrugmanDe Vries 01. Groep 2: Sterk sr.Kievit afgebr. Groep 3: De ReusPieters 01. Groep 4: Rectifi catie: BrohetKuypers- 01. Groep 5: Sterk Jr.—H. Budde 0—1; H. Budde— Brandt remise; PostBrandt 10. Groep ■6: F. KensenZijp 10; RiethoffJ. Bud de 10. Groep 9: MarinissenHeemskerk afgebr.; MeijerLeis 10; Heemskerk Marinissen 10. VOETBAL. Het Franse B-voetbalteam heeft in Parijs met 31 gewonnen van Standard Luik, de Belgische kampioen. Bij de rust was de stand 1—1. Tan, die in het schaaktoernooi van Het Oosten de leiding heeft. Woensdag is in Bied het internationale schaaktoernooi voortgezet met de partij van de zevende ronde. Donner leed zijn eerste nederlaag tegen de Joegoslaaf Ger mek. De uitslagen luiden: Darga (W.-Dld)- Fischer (V.S.) remise, Najdorf (Arg.)Ke res (J.sl.) remise, Gelier (Rusl.)—Matano vic (J.sl.) remise, Donner (Ned.)—Germek (J.sl.) 01, Gligoric (J.sl.)Pachmann Tsj.sl.) afgebr., Ivkov (J.sl.)—Udovcic (J.sl.) afgebr., Olafsson (IJsl.)—Bertok <T.sl.) af gebr., Tal (Rusl.)—Trifunovic (J.sl.) remise, Bisguier V.S.Parma (J.sl.) remise, Por- tisch (Hong.)Petrosjan (Rusl.) 10. Na de zevende ronde luidt de stand: 1./2./3. Najdorf, Tal en Fischer allen 5 pnt, 4./5./6. Petrosjan, Trifunovic en Keres allen 41/2Pnt, 7. Gligoric 4 pnt en 1 afgebr. partij, 8. Darga 4 pnt, 9./10./11./12. Bisguier, Don ner, Portisch en Geiler allen 3Vz pnt. Advertentie stop- hoest De uitslagen van de woensdag op Duin digt gehouden draverijen en rennen, luid den: Joe Axkitprfjs (2000 m) met autostart: 1. Zelda the Saint 1.34.4; 2. Zina Petrosia; 3. Zany. W. 2,10, P. 1,30, 2,10, 1,50, G. 7,50, C. 9,20. Juliana Leeprjjs (2120 m): 1. Zaroline G 1.28; 2 .X Bond; 3. Zentithy Hollandia. W. 2,60, P. 1,90, 3, 2,50, G. 9,10, C. 21,40. Jaap de Vosprijs (2000 m) met autostart: 1. Y Norton 1.24.1; 2. Zilvervos; 3. Verite D. W. 2,60, P. 1,30, 1,90, 2,60, G. 8,30, C. 4,60. Jacqueline O-prijs (2500 m): 1. William Z 1.26.1; 2. Qui Suit; 3. Uranie. W. 3,50, P. 1,50, 1,70, 1,60, G. 16,70, C. 6.10. jonker Axkitprys (1600 m met auto start): 1. Uranus Koff 1.22.9; 2. Victor Hanover; 3. Victor Hollandia. W. 5,70, P. 2,40, 2,10, 2,20, G. f 10,50, C. 5,40. Rennen Alaricprijs (1800 m): 1. Djebal 1.59.6; 2. Grey Cloud; 3. Heraut, W. f 2,80, P. 1,70, 2, G. 11,20, C. 5,30. Aquilonprijs (1700 m): 1. Amigo 1.55; 2. Antonio Tatti; 3. Stormli. W. 4,40, P. 1,90, 4,80, G. 18, C. 7,60. Clainprjjs (2100 m): 1. Amourette 2.26.6; 2. Easter Monday; 3. Karmystou. W. f 5,10 (stal), P. 8,50, 1,80, 2,10. G. 11,90, C. f 5,30. Totalisatoremzet 82.582,50. Vorige week schreven wij, dat de wed strijdleiding van het B. en C. toernooi van de LTC Bloemendaal zich had ontdaan van de verplichting om voor umpires te zorgen. Op het inschrijfformulier had men in deze zin een bepaling opgenomen, zo dat iedere deelnemer dus op de hoogte was. De wedstrijdleiding, met name de heer L. Verhoef, toonde zich bijzonder enthousiast over de practische werking. De afkeurende reactie van enkele lezers en de opmerking dat men het onbegrijpe lijk vond, dat de KNLTB aan deze gang van zaken zijn fiat gaf, heeft ons er toe gebracht nog eens te informeren naar het standpunt van de districtsvoorzitter, de heer S. Okker en de bondsgedelegeerde op het Bloemendaal-toernooi, de heer C. Ottolini. Beide KNLTB-officials hadden geen be zwaar tegen dit systeem dat in Amerika al enkele jaren met succes wordt toege past. Integendeel, de ervaring dat slechts enkele tennissers zich voor de rechtspraak inzetten, de jeugd zich voor een groot deel afzijdig houdt en de algemeen geringe medewerking, doen het Amerikaanse-sys- teem als de enige oplossing zien. De ge slaagde première in Bloemendaal kan dan ook tot gevolg hebben dat de „eigen ar bitrage" in brede kring ingevoerd zal wor den, louter en alleen omdat men in de arbitragebehoefte, een probleem waar overigens iedere sportorganisatie mee worstelt, niet meer kan worden voorzien. Dat neemt niet weg, dat men desgewenst zelf een umpire kan inviteren.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 15