SPORT IN DE IJMOND IN DE VISHAL+EN OP ZEE Dit kunt u zelf doen PEGUFELT TEGELS V. Drie maanden geëist tegen dierenhandelaar Weer hechtenis geëist tegen „genezer" De Standaard spreekt van „kortzichtige politiek" Weer maand geëist tegen Beverwijkse boekhouder U kunt iets doen voor „De Kennemergaarde" Ook Golfstroom dupe van Duitse trawler Goede zorg kost tijd! VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1961 9 Handbal Kerkelijk nieuws Schelde-Rijnver binding Zwarte lonen Autobus tegen vrachtauto op Stationsplein Slingerende wielrijder gevallen en gewond Aanrijding in Santpoort KW 2—35, KW 6—12, KW 16—62, KW 25—13, KW 147—8, KW 20, KW 40—15, KW 41—15, KW 70—17, KW 130—20, KW Wilt u dat wij uw advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is Stormvogels en VSV Stormvogels krijgt zondag Alkmaar op bezoek, hetgeen inhoudt, dat de blauwwit- ten een lastige tegenstander te bekampen krijgen. De voetballers uit de kaasstad toch, die het vorige seizoen het eredivisie schap moesten prijsgeven, schijnt er zeer veel aan gelegen te zijn het verloren ter rein te heroveren, want na vier wedstrij den prijkt op de plaats der verloren wed strijden nog steeds een nul. De kolommenrij der Vogels bevat even eens een nul, maar helaas op de plaatj der gewonnen wedstrijden, maar in leidende Stormvogelskringen is men er van over tuigd, dat eenmaal de ommekeer zal ko men, zulks als gevolg van de weer se rieus aangevatte training na alle narighe den van de afgelopen zomer. En daar om is het ook nog lang niet zeker, dat Stormvogels al bij voorbaat het volgende slachtoffer van de Alkmaarders wordt. Het blauwwitte elftal is op enkele plaat sen gewijzigd. Egner moet ook nu weer de plaats van de nog steeds geblesseerde De Graaf innemen en als hij zulks zo kra nig doet als zondag jl. tegen SVV zijn we best tevreden. Dan heeft Van Doorneveld z'n plaats moeten afstaan aan Degenaar en Freriks, die tot dusver nog lang de vorm niet bereikt heeft, als in z'n beste back- dagen aan Visser, die we onlangs tegen 't Gooi 2 met veel genoegen aan 't werk zagen. VSV trekt naar Hermes-DVS Deze Schie- damse vereniging had evenals VSV een goe de start, eigenlijk nóg beter, want na drie wedstrijden hadden de Schiedammers nog geen enkel verliespunt behoeven te boeken en konden zd wijzen op het mooie doelge- middelde van 7-3. Zondag j.l. echter zijn de HDVS-ers te gen SHS van een koude kermis thuis ge komen, want toen verloren zij met niet minder dan 4-0. Zou hieruit mogelijk zon der meer geconcludeerd worden, dat VSV dan zondag a s. zeker niet kansloos was, dan moeten we er even op wijzen, dat de roodwitten zich in hun laatste twee wedstrijden ook niet van hun beste kant hebben laten zien en dat de ploeg onge twijfeld heel wat beter voor de dag zal moeten komen, wil ze de uitwedstrijd te gen HDVS tot een goed einde brengen dan in die ontmoetingen tegen Wilhelmina en RBC. We hebben zo'n vermoeden, dat één en ander wel zal leiden tot elftalwijziging, deels door bijvoorbeeld Brom weer op te stellen op de plaats, waar z'n spel het best tot zijn recht komt, deels door het oog te richten op enkele spelers van het twee de elftal, dat zondag j.l. tegen Stormvogels 2 zo goed voor de dag kwam. De IJmond-heren moeten zondag voor de eerste maal in competitieverband een verre reis maken. Ze gaan namelijk op bezoek bij E en O in Drente. Voorspellen is hier moeilijk, maar de IJmonders konden toch wel eens voor een prettige verrassing zorgen. Het verdere programma luidt: dames IJmond 2HBC 1; IJmond 3Full Speed 2; heren Rapi- ditas 2IJmond 2; IJmond 3Concordia 3. Voetbal VVB (om vier uur thuis tegen SIZO) Officier: Middeleeuwse en meedogenloze praktijken (Van onze correspondent „Het is langzamerhand bijna een blama ge voor de justitie, dat de praktijken van deze dierenhandelaar nog voortduren. Aan zijn meedogenloze en middeleeuwse metho den bij de handel in dieren moet een eind komen". Dit zei de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank in zijn requisi toir tegen een 38-jarige dierenhandelaar uit Voorburg, die wegens bedrog bij de verkoop van een hond en het laten ver voeren van het dier in een te kleine doos drie maanden gevangenisstraf tegen zich hoorde eisen. In april van dit jaar liet de verdachte een advertentie in een dagblad plaatsen, waarin hij voor dertig gulden een „drie maanden oude, raszuivere dobberman pin cher met kampioensafstamming en in goe de gezondheid" te koop aanbood. Een 27- jarige kruidenier uit Ede voelde wel wat voor dit koopje en belde op. Hij kreeg de echtgenote van de verdachte te spreken en aan haar zei hij de hond te willen kopen, mits het een reu was. De vrouw liet voor komen dat het hier om een aanbieding van een particulier ging, want de kruidenier kreeg te horen dat zij en haar man de hond weg wilden doen „omdat zij geen plaats hadden in hun flatwoning." Nog dezelfde dag arriveerde de hond per trein. Het beest bevond zich in een kar tonnen sinaasappelendoos met gaten erin De hond kon niet rechtop staan in deze doos. Bovendien leed het dier in ernstige mate aan hondeziekte en tenslotte was het geen reu, maar een teef... „De hond was zo gezond als een vis" beweerde de verdachte ter zitting, „en het dier kon best in de doos..'" „Ja, als je het dier erin propt.rea geerde de president van de rechtbank. Volgens een dierenarts in Ede, die de hond onderzocht heeft, moet het dier reeds een week aan hondeziekte hebben geleden. Ook achtte deze arts het vervoer schade lijk voor de gezondheid van het dier. Talloze klachten Talloze klachten van mensen, die zich door de verdachte bedrogen voelen, zijn bij de politie van Voorburg en bij de Die renbescherming in het gehele land binnen gekomen. Een hoofdinspecteur van de die renbescherming uit Den Haag vertelde als getuige-deskundige voor de rechtbank, dat er de laatste drie maanden zeker vijftig klachten binnen zijn gekomen. Veelal lij den de honden, die hij aan de kopers ver stuurt aan hondeziekte en het vervoer van de dieren laat veel te wensen over. Maar de dierenhandelaar, die zelfs een sinaasappelendoos had meegenomen om die aan de rechters te laten zien, bleef ontkennen. De officier van Justitie was van oordeel, dat de aan de verdachte ten laste geleg de bedrieglijke handelingen bewezen zijn en stelde zijn eis. De verdediger, mr. Geuchies uit Leid- schendam, meende dat zijn cliënt alleen verweten kan worden, dat de hond niet in goede gezondheid verkeerde. Hij drong op een geheel voorwaardelijke straf aan. Uitspraak op 28 september. Van Wijk, Meijer en Helder, Paay, Bruin zeel en Borm, Morlang, v.d. Linden, Mi chel, Verswijveren en Luntz. Kinheim (om 16.15 thuis tegen Zand- voortmeeuwen) E. de Boer, Bax en Gre- vink, Folkerts, Sparrreboom en Nieuwen- huis, v. IJselmuiden, Visscher, Geerlofs, Nieuwenhuis en Boender. Het programma voor Waterloo luidt zondag: 14.30 Allian ce—Waterloo 9.45 HFC 4—Waterloo 2. Schaken De Weeninkbeker is gewonnen door G. Bregonje. De simultaan, die clubkam pioen Stet dezer dagen gaf, leverde een voor hem zeer gunstig resultaat op: hij won alle zeven partijen. DEM 40 jaar Op 1 oktober van het volgend jaar be staat DEM 40 jaar. Het ligt in de bedoe ling dit feit niet ongemerkt voorbij te la ten gaan. Reeds is een comité „40 jaar DEM" gevormd, dat de voorbereidende werkzaamheden ter hand heeft genomen. Zo is onder meer een „Fonds 40 jaar DEM" tot stand gekomen en voor dit fonds zal men een beroep doen op de in woners van Beverwijk. In een comité van aanbeveling hebben al zitting genomen burgemeester Bruinsma, de wethouders Coelingh, Hermes en Vessies, het raadslid P. M. Langendijk, deken B. G. Hosman, pastoor R. L. M. v. Ginkel, pas toor A. J. H. Hagdorn, pastoor P. C. Vol- lebregt, notaris B. M. A. Batenburg, rec tor dr. K. H. Groensmit, mr. A. A. M. Liesberg, dokter G. J. Vos, de ambtenaar lichamelijke opvoeding, de heer P. Wes terink en de heren A. F. J. v. Gessel, C. P. Hamann, A. Hendriks, F. J Koch, P. J. A. Langendijk, Th. A. C. Schram, ir. L. Stoelinga, G. W. P. Stoutenbeek en G. J. v. Uden. Wat is er te doen? Zaterdagmiddag zullen de jeugdleden van de „IJmond Vissers" de laatste vismid- dag houden in de Fortgaten Verder zijn er diverse competitiewedstrijden, die el ders worden aangekondigd. (Van onze correspondent) In beroep heeft voor de Rotterdamse rechtbank terecht gestaan een 49-jarige, zich noemende spiritistisch prediker met de bijnaam „Willem-word-wakker" uit Den Haag. Hij was begin januari door de kantonrechter in Rotterdam wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst veroordeeld tot drie maal zeven dagen hechtenis. De man was in appèl gegaan van dit vonnis, evenals van een vonnis, dat de kantonrechter vorige week tegen de Hagenaar had gewezen: drie maal twee weken hechtenis. De mensen stromen naar mij toe, zei hij, ik kan het niet laten hen te behande len. De behandeling kwam volgens de ver dachte hierop neer dat „een zingende me neer", zoals de president van de strafka mer opmerkte, hem in een bijeenkomst begeleidt, waarbij de verdachte in trance raakt en dan strijkende bewegingen gaat maken, waarvan genezende werking zou uitgaan. Hij rekende daarvoor een gulden. De Hagenaar zou met de „zingende me neer", die eigenaar is van een galvani- seerbedrijf per auto door het land trek ken om „genezingen" te verrichten. De president hield de man voor dat van verscheidene patiënten de toestand gedu rende de behandeling was verergerd. Als „spiritistisch prediker" treedt verdachte, naar hij verklaarde, al twintig jaar op. Zij komen allemaal op mij af, zei hij en ik kan hen niet wegjagen. Volgens L. verdien de hij ongeveer f 100 per week. In zijn requisitoir sprak het openbaar ministerie over hokus-pokus, poppenkast en gevaarlijke eharlatannerie en eiste beves tiging van het vonnis van de kantonrech ter. De raadsman, mr. W. Noordijk zei dat zijn cliënt 500 a 600 patiënten heeft en dat dit geen hokus-pokus is. De man is er niet op uit om geld te ma ken. De narigheid is dat hij wordt over stroomd door mensen met allerlei klach ten, die hij wil helpen. Pleiter verzocht de geëiste hechtemsstraf in een voorwaarde lijke te veranderen met een geldboete. Uitspraak 28 september. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Schouwerzijl P. P. Goos- sens, kand. te Amersfoort. Chr. Geref. Kerken Beroepen te De Krim D. Coppoolse te Hengelo (O.). Geref. Gemeenten Beroepen te Dordrecht en te Rotterdam- Zuidwijk-Pendrecht A. Hofman te Zeist. Het Vlaamse blad „De Standaard" oefen de gisteren in een artikel onder de kop „een kortzichtige politiek" ernstige critiek op de in Antwerpen gebleken verdeeldheid, over een oplossing van het vraagstuk van de Schelde-Rijnverbinding. „Deze verdeeld heid moet uiteindelijk in de kaart spelen van diegenen, die Antwerpen van de Rijn vaart willen beroven, namelijk de haven kringen van Rotterdam," schrijft het blad. „De Standaard" is van mening, dat de onderhandelaars van de Antwerpse Kamer van Koophandel blijk hebben gegeven van een „verbazingwekkende naïeveteit" door een vaarweg te aanvaarden, die vrijwel even lang is als de huidige in ruil voor het behoud van de Rijnvaartpremies. „Zij verschuilen zich achter het excuus, dat de oplossing, voorzien in het akkoord met Rot terdam, slechts een voorlopige is. Dat is natuurlijk larie. Rotterdam zal straks niet bereid zijn opnieuw te onderhandelen: het is een enige gelegenheid de kortere vaar weg definitief af te wijzen." Na er op te hebben gewezen, dat vijf van de acht Antwerpse verenigingen voor ha- venbelangen zich tegen het akkoord heb ben gekeerd schrijft „De Standaard",' dat dit de belangen van de Antwerpse haven op lange termijn ernstig moet schaden. „In Brussel, waar men de Schelde-Rijn- kwestie uiterst vervelend vindt en waar men het vraagstuk zo spoedig mogelijk wil likwideren, zal men het convenu tus sen de Kamers van Koophandel van Ant werpen en Rotterdam gretig aangrijpen om de minimum-oplossing te aanvaarden. Waarom zou men het Antwerpse stadsbe stuur steunen tegen de groeperingen van havenbelangen in en aldus katholieker dan de paus willen zijn? Als een aannemer zijn zaak niet wil slui ten, is hij wel verplicht zwarte lonen te betalen. Daarom staat hij altijd met één been in het politiebureau, aldus mr. Dide- rich voor het Amsterdamse gerechtshof, waar hij de verdediging voerde voor een 40-jarige boekhouder uit Beverwijk, die opnieuw een gevangenisstraf van een maand tegen zich hoorde eisen wegens medeplichtigheid aan valsheid in geschrif te. De boekhouder had medegewerkt aan een plan om de pot „zwarte lonen" van zijn werkgever (een aannemer) te vergro ten. Met een houthandelaar werd overeen gekomen, dat hij voor aan de aannemer geleverde houtwaren hogere facturen zou uitschrijven dan in werkelijkheid zou wor den betaald. Het teveel betaalde geld kreeg de aannemer later terug. Het werd in de pot zwarte lonen gedeponeerd en niet in de boeken verantwoord. Het geknoei kwam aan het licht bij een controle door de fiscale opsporingsdienst, die de terugbetalingen wel in de boeken van de houthandelaar, maar niet in die van de aannemer verantwoord vond. Het ging om een bedrag van enkele tiendui zenden guldens. De raadsman van de boekhouder was van mening, dat het theoretisch juist is dat men geen zwarte lonen mag betalen, maar de praktijk is anders. „In een bouw- intensief gebied als de IJmond is de situa tie op de arbeidsmarkt heel moeilijk. Zwart loon is daar verantwoord, anders kan een aannemer zijn bedrijf beter slui ten" aldus mr. Diderich. De president van het gerechtshof kreeg nog van de raadsman en de boekhouder te horen, dat er, ondanks het in de bouw- c.a.o. geregelde verbod tot het betalen van zwarte lonen, in feite niets is veran derd. Uitspraak op 28 september. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorger* op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Op het Stationsplein te ÏJmuiden-West zijn gistermorgen een autobus en een vrachtauto tegen elkaar gebotst. Een 51- jarige expediteur en een zestienjarige knecht werden daardoor lichtgewond. De schade was aanzienlijk. De aanrijding ontstond doordat de uit de richting vishallen komende vrachtauto na het passeren van de spoorovergang te veel op de linkerweghelft kwam en daar door in botsing kwam met de in de rich ting vishallen rijdende bus. De bestuurder van de vrachtauto kreeg een buil aan het hoofd, zijn knecht liep snijwonden op aan de vingers van de lin kerhand en aan de rechter elleboog. De knecht moest zich onder behandeling van een arts stellen. Uit de vrachtauto kwam veel vis op het wegdek terecht, terwijl de straat over stroomd werd door uit de vrachtauto weg gelekte olie. De reinigingsdienst zorgde voor het opruimen van deze hinderlijke verkeersbelemmeringen. Binnenkort zal de officiële opening plaats vinden van het tehuis voor chro nisch zieken „De Kennemergaarde". De gemeente Velsen heeft dit oude buiten, ge legen in een prachtige omgeving recht te genover het station Santpoort-Noord, laten verbouwen en de eerste patiënten zijn reeds opgenomen. Om de verpleging van deze mensen gaat het nu, waarvoor wij aandacht vra gen. De gemeente heeft weliswaar voor al les gezorgd dat verpleging en verzorging van de patiënten mogelijk maakt, maar aankleding en meubilering zouden nog wel kunnen worden aangevuld. Zo zouden een of meer televisietoestellen, een pickup in stallatie met grammofoonplaten, een band recorder, diverse spelen, wandversiering, vazen, potplanten en dergelijke zeer wel kom zijn. Bijdragen voor dit doel kunnen worden gegireerd, liefst voor 1 oktober aanstaan de op girorekening no. 270475 ten name van de penningmeester van de Velser Ge meenschap te IJmuiden, met vermelding „Kennemergaarde", of zullen gaarne in ontvangst worden genomen op het bureau van genoemde stichting in het Cultureel Gebouw, Moerbergplantsoen 22 te IJmui den. Ook de trawllogger KW 4 Golfstroom van de rederij „De Nieuwe Mercurius" te Katwijk is nu het slachtoffer geworden van een Duitse trawler. Deze heeft het net van de Golfstroom afgevist. Een bord bleef spoorloos en daar men niet met één bord kon vissen is de Golfstroom toen thuis gaan stomen. Naar wij vernemen is het bord later te ruggevonden en aan boord van een Duitse trawler gebracht. Het zal worden terugge stuurd. Hoewel het niet geheel zeker is schijnt de „Helgoland" in dit geval de da der te zijn geweest. Ook de „Hallenbank" heeft verontwaar diging gewekt door zijn riskante manier Van vissen- De verontwaardiging op de trawlers was gisteren en vanmorgen weer groot. Dat er een zeer explosieve sfeer is ontstaan is zeker. Men zal zich herinneren, dat de „Hallen- bank" enkele dagen geleden twee Neder landse schepen in het nauw bracht en hun netten afvisl£. Dit gebeurt in de praktijk wel vaker, maar men verweet de Duitser voornamelijk, dat hij de netten niet te ruggaf. De enorme drukte op de plaatsen waai de kuitzieke haring zich ophoudt leidt tel kens tot nieuwe conflicten. Dit is normaal voor deze tijd van het jaar, maar zelden heeft er zo'n massale verontwaardiging geheerst jegens schepen van een bepaald land. Op de Driehuizerkerkweg te Driehuis is gisteren een zeventienjarige leerling van het Missiehuis ten val gekomen toen toen hij met zijn fiets begon te slingeren en daarbij een voetganger raakte. Hij moest in het St. Antoniusziekenhuis wor den opgenomen met een hoofdwond en een shock. Aanvoer van donderdag De totale aanvoer van vis in IJmuiden was donderdag 5000 kisten waarvan 444 tong en tarbot, 20 tongschar en schartong, 393 schol, 6 schar, 2772 haring, 120 makreel, 803 schelvis, 173 wijting, 236 kabeljauw en gul, 33 diversen. Prijzen van donderdag Per kilo: heilbot 4.30—3.90, grote tong 5.405, grootmiddel tong 43, kleinmiddel tong 3.703.10, kleine tong I 2.802.40, kleine tong II 2.32—1.92, tarbot I 4—3.40, zalm 85. Per 50 kilo: tongschar 8680, kleine tongschar 7060, kleinmiddel schol 56, kleine schol I 6554, kleine schol II 58 20, schar 4331, verse haring 2214, ma kreel 30.20—17, grote schelvis 41, groot middel schelvis 5541, kleinmiddel schel vis 5136, kleine schelvis I 4234, kleine schelvis 2 31—10.40, wijting 21—8.20, grote gul 6252, middel gul 5443, kleine gul 32—15. Per 125 kilo: grote kabeljauw 428186. Besommingen van donderdag KW 49 11.930, KW 33 8700, KW 91 5870, KW 162 f 5500, KW 116 4560, KV/ 87 f 12.220, KW 119 5080, IJM 7 5080, IJM 4 5520, SCH 153 18.560. Aanvoer van vrijdag 42 schepen voerden vrijdag in IJmuiden 4429 kisten vis en waarvan 432 schelvis, 180 wijting. 35 gul en kabeljauw, 2070 hai.ng, 570 makreel, 400 schol, 20 tarbot, 234 varia, 100 stuks kabeljauw, 22.500 kilo tong. De IJM 53 Dirkje had 820 kisten, de SCH 135 Cornelis Maria 825 kisten, de WR 59 360 kisten en 70 stuks kabeljauw, de KW 4 Golfstroom 600 kisten en 100 stuks kabel jauw. Prijzen van vrijdag Per kilo: zalm 10.50, tarbot 1 4,103.50> grote tong 5,605, grootmiddel tong 4.20— 3.80, kleinmiddel tong 3.703, tong 1 2.80 2.50, tong 2 2.30—1.90. Per 50 kilo: haring 20—14, makreel 23—9, grote schelvis 54, grootmiddel schelvis 50 44, kleinmiddel schelvis 6043, schelvis 1 54—37, schelvis 2 31—10, dichte wijting 138, gestripte wijting 2510, scholletjes 43—17, schar 38—20. grote gul 61—51, mid del gul 56—36, kleine gul 30—13, klein middel schol 71—58, schol 1 68—60, schol 2 54, tarbot 2 152—144, tarbot 3 134—132, Donderdagmiddag is er op de splitsing Overb.iWweg-St Eustatiusstraat in Sant poort een aanrijding ontstaan toen een be stuurder van-,«een .mQievri.iwiel mét Oen te wijde rechtse bocht van de St Eusta- tiusstraat de Overbiltweg inreed. De lin kerachterzijde van de motor raakte daar bij de linkervoorzijde van een over de Overbiltweg naderende personenauto. Er was aanzienlijke materiële schade. tarbot 4 124—72, tongschar 8275, kleine tongschar 7760. Per regel: grote kabeljauw 112104, kleine kabeljauw 6452. Besommingen van vrijdag IJM 99 Egmont f 27.000, IJM 72 3eatrice f 18.000, IJM 20 Johannes Polderman f 10.000 (zonder kantjes); IJM 53 Dirkje f15.800, KW 4 Golfstroom f12.200, KW 186 f 1070, KW 148 f 7000, KW 94 f 7740, KW 76 f 8560. KW 95 f 830. Haringvangsten 175—2. Trekkers: KW 3—70, KW 149—100, KW 99—80, KW 74—70, KW 82—80, KW 176— 55, KW 75—25. Gemiddelde vangsten: Katwijk 10, Sche- veningen 12. Op zee Woensdag was het van 54 tot 57 graden noorderbreedte briezig weer met wind kracht 5 tot 6. Tien percent van de schepen kwam tot vangsten van 40 tot 400 manden haring per etmaal. De IJM 9 Haarlem ving in twee trekken 110 manden haring. De IJM 97 Toronto in een trek een pakje, de Golfstroom boekte een dagvangst van 100 manden haring, de Huibertje ving in eén dag 250 manden haring. De Nelly ving in een trek 200 manden haring, de Johanna, die tweemaal een net stuk trok, had een dagvangst van 200 manden. De loggers en kotters op de kust vingen 120 tot 250 kilo tong én 8 tot 15 manden andere vis. De kotters bij de p-boeien vingen 200 tot 250 kilo tong en 10 tot 20 manden andere vis. De Postboy en de Amsterdam vertrokken weer naar zee. Donderdag was het goed weer van 54 tot 58 graden noorderbreedte. De haringvisse rij was goed, vijftig percent van de sche pen heeft wat gevangen. De vangsten lie pen uiteen van 100 tot 600 manden haring per etmaal. De Golfstroom deed een trek van 200 manden haring, de Delft een dagvangst van 400 manden haring, de Oceaan 5 eén dagvangst van 250 manden. De Arie van der Zwan ving in twee trekken 200 man den, de Nelly in twee trekken 200 manden haring, de Alberta Hendrika een dagvangst van 250 manden en de Huibertje in een dag een vangst van 300 manden haring. De kotters op de kust vingen 150 tot 200 kilo tong en 10 tot 15 manden andere vis per etmaal. De kotters bij de p-boeien vingen 180 tot 250 kilo tong en 10 tot 250 manden andere vis. Ook vingen ze er nog 2 tot 3 manden tarbot bij. De Beatrice en Maria Elizabeth vertrok ken weer naar zee. Voor zaterdag Zaterdag komt de IJM 18 Ariadne met 1000 kisten waarvan 700 makreel. De KW 171 Jan Maria komt met onbekende vangst. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was -00 wijting, 150 platvis, 1000 haring, 5000 kilo tong, 80 kantjes groene haring en 2700 kantjes jonge haring. MAAND SEPTEMBER zaterdags en zondags GEOPEND vanaf 20 uur. Dans- en Showorkest MARTIN ERICH ZEESTRAAT - ZANDVOORT Zelf tegels leggen. Spelen met kleuren naar eigen smaak. Vloeren, wanden, tafelbladen MARKTPLEIN IJMUIDEN ft!1*':'/ plakken zélf muurvast op elke vlakke ondergrond. Eenvoudig te ver werken. U hebt alléén een schaar nodig. Zo bespaart u duur arbeids loon. Geen kit, geen lijm nodig PEGUFELT TEGELS 29 x 29 cm in diverse kleuren 75 ct Echte Italiaanse jumper met (prak tische!) lange mouwen. In diverse fijne pasteltinten, o.a. rose, bleu, geel en pistache. Leeftijd: 4 t/m 15 jaar vanaf 9,75 Snoezig Terlenka-rokje met leuke ruitdessins in diverse kleuren, voorzien van onverwoestbare op- tilonrits. Leeftijd: 2 t/m 15 jaar vanaf 8,50 Vlotte, praktische parka in „Prince de Galles"-ruit met heerlijk-warme teddy capuchon en strikceintuur. Kleuren: bruin/groen en goud/ bruin. Leeftijd: 5 t/m 15 jaar vanaf 34,75 Vrolijk jurkje voor vrolijke meis- kes! Uni top en grappig geruit rokje met ingewerkte pettycoat. Frisse kleurtjes: blauw/rood en blauw/groen. Leeftijd: 6 t/m 12 jaar. vanaf 21,50 AMSTERDAM-ROTTERDAM-EINDHOVEN-HAARLEM-UTRECHT-NIJMEGEN-AMERSFOORT-MAASTRICHT

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9