Subliem bandspel van Boulanger in het pentathlon-toernooi Mevrouw Heemskerk: „altijd tijd te kort I De opstellingen r Grote meetings op twee banen Zege op Belgen staat evenwel nagenoeg vast Waarschijnlijk niet tegen Duitsers ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1961 19 Kansloos BETAALD VOETBAL Op Duindigt Schitterend spel AMATEUR VOETBAL MOTORSPORT 99 T ijd Vaste klanten Achterstand De mooiste Vechtlust Jan Dassen Semi-profs A mateurs HANDBAL HOCKEY KORFBAL Paardesport De Nederlandse biljarters hebben zich np de tweede dag van de pentathlon tegen de Belgische topspelers met succes ge weerd. Nu van de vijf spelsoorten alleen nog het driebanden moet worden afge werkt staat de overwinning van het vier tal Scholte, Wijnen, Van Oosterhout en Van de Pol vrijwel vast. De stand luidt namelijk 20-12 in het nadeel van onze zui derburen. die vrijdag bij het libre met 6-2 het onderspit dolven en bij het vierde speltype, het bandstoten, niet meer dan een gelijk spel bereikten. De fraaiste prestatie bereikte de Belg Boulanger die het publiek in Brinkmanns Hildebrandzaal in verrukking bracht door zijn partij over hand met een formidabel gemiddelde van 12.50 uit te maken. Onze landgenoot Wij nen bleef als enige van het achttal deel nemers ongeslagen. De duidelijke triomf van het Nederlandse kwartet bij het libre kwam onverwacht. Op drie winstpartijen had men niet dur ven rekenen met aan de overkant specia listen op dit gebied als Schrauwen, Ver- vest en Boulanger. Maar slechts een van dit drietal kon de Belgische reputatie overeind houden: Vervest. Hij trof het Cees van Oosterhout in zijn slechtste vorm aan te treffen en behoefde zich niet te Biljarten haasten. De wisselvallige biljartmathema ticus uit Breda staarde zich blind op de problemen van de enig juiste verzamel methode in het libre en had na vijf beur ten pas vijf caramboles in de boeken. Op dat moment achtte Vervest de tijd gekomen om het offensief te openen. Hij deed dit op de kalme manier welke hem in alle partijen kenmerkt, schoof de bal len naar de lange lel van de tafel en hield het vuurtje uitstekend warm. Nadat hij 403 punten had verzameld brak de reeks af en voorVan Oosterhout bleef een ideale positie over. Het vonnis was echter ai geveld. De Nederlander wist niet meer de energie op te brengen om de achterstand van enige honderden ca ramboles stevig aan te pakken. Zondag doet zich weer eens de merk waardige omstandigheid voor dat de grote banen Mereveld en Duindigt elkaar met grote meetings concurrentie aandoen. Het ziet er naar uit dat Mereveld dit gaat win nen, omdat het Nederlandse publiek meer animo voor de draverijen heeft dan voor de rennen. Bovendien prijkt op de Mere- veldse baan de laatste grote klassieker uit dit seizoen op het programma, het H. van Wickevoort Crommelin Memoriaal. Hierin gaan de snelste vertegenwoordigers uit de generatie der driejarigen los tegen de vier jarigen. De verwachting is dat de beide cracks Yberflöte en IJsselmonde hun han dicap van vijftig meter op de driejarigen wel kunnen inlopen, zodat beide stalge- noten het onder elkaar moeten uitvechten. Daar Yberflöte iets sterker lijkt zal de grote prijs wel op haar conto bijgeschreven kunnen worden. In de Grote Beneluxprijs komen deze keer geen Belgische paarden aan de start, wel is er het heroptreden van Jour de Java. Indien de Franse hengst in vorm is zal hij kunnen winnen, doch daar dit ern stig wordt betwijfeld gaat de aanbeveling naar de in formidabele vorm lopende Wil liam Z en Uranie. Outsider in dit gezel schap is Quicksilver. In het stayersnummer kan de goede Xirene Hollandia door haar kracht weer winnen van Xavero en X Hanover. In het slotnummer geniet in een sterk veld de goede Victory Queen het meeste vertrou wen, daar op de snellere Wendy Hollandia geen huizen zijn te bouwen. Voor de vier jarige crack Ybe van Papenhoef een zware opgave in dit voorname gezelschap, waar in hij als derde zal kunnen eindigen. Bij de amateurs kan de heer Koster win nen met Yellowbird van Miramus, tenzij Winston Spencer's laatste overwinning geen uitschieter 'is geweest. Bij de tweejarigen kan Allegonda's Ju weel haar grote klasse opnieuw demon streren door de weinig minder goede Alida W naar de tweede plaats te verwijzen. Ook voor Zalkestis van E ligt in de autostart- koers de zege klaar en wel op Yucatan Hanover en Yeasty Hanover. Het openings nummer kan nu een prooi worden van Zeppeline. Sport tijdens het weekeinde Stormvogels ontvangt voor de eerste divisie A Alkmaar, dat met 6 uit 4 vrij hoog genoteerd staat. Stormvogels op twee plaatsen gewijzigd zal het dan ook verre van gemakkelijk krijgen en moet wel sterk voor de dag komen om iets van de winst te bemachtigen. In dezelfde afdeling trekt Haarlem naar DHC, dat de derde plaats be zet- De Haarlem-ploeg heeft een totaal ge wijzigde aanvalslinie, maar successen lij ken ons voor de roodbroeken niet weg gelegd. In de eerste divisie B komt VSV in een uitwedstrijd tegenover Hermes DVS, dat al drie keer won met uit vier wedstrijden het eigenaardige doelgemiddelde van 77. Een kansje op een puntenverdeling? De standen zijn op het ogenblik als volgt: Bij deze nederlaag bleef het. De gere nommeerde Belg Schrauwen kreeg name lijk geen voet aan de grond tegen Scholte en de beide andere Nederlanders, Van de Pol en Wijnen, zegevierden eveneens. Scholte gebruikte evenveel beurten als Vervest (zes), nadat hij er van acquit af aan een fikse pas had ingezet. Na twee beurten 405 voor de Eindhovense „tijger", 14 voor de spichtige jongeling Schrauwen, die kennelijk zijn vorige, matige resultaten in gedachten had. Scholte daarentegen wist zich gesterkt door zijn positie aan de top van de ranglijst en voelde geen vermoeid heid. Hij won zoals hij wilde; Schrauwen bereikte slechts een totaal van 148. Wijnen bleef Scholte op de voet volgen door dit derde spelonderdeel op het nip pertje in zijn voordeel te beslissen. Zijn duel met Boulanger kreeg een sensatio nele ontknoping. Wijnen scheen in de acht ste beurt rechtstreeks op de 500 af te ste venen. Vlot en onverstoorbaar ging hij over de 300 heen, maar bij 338. toen zijn totaal op 487 was gekomen, miste hij een simpele losse bandstoot. Boulanger had er ook nog maar 56 nodig en nam geen halve maatregelen. Totdat hij op twee caram boles van de finish was gearriveerd. Hij miste een bal die men bij wijze van spre ken met de achterkant van de keu en met de ogen dicht zou kunnen maken. Wijnen rende daarop naar de eindstreep en Bou langer faalde opnieuw bij de nastoot. Dat was dus een „narrow escape" voor Neder land. De bijdrage van Piet van de Pol, hoe nuttig ook, ontlokte evenmin gelukzalige commentaren aan het publiek. De door zijn slechte kader-resultaten „aangesla gen" Rotterdammer had niet minder dan 28 beurten nodig om de zeer stroef draaien de Ceulemans schaakmat te zetten. Wij twijfelen er niet aan dat Piet van de Pol, als hij alles had geweten, liever op deze pentathlon had ontbroken. Een ontzagwekkende prestatie werd 's avonds bij het bandstoten geleverd door Laurent Boulanger. De Belg had nog geen enkel winstpunt op zijn naam gebracht en wilde zich daar bepaald niet bij neerleg gen. Hij toverde de liefhebbers een spel letje over band voor dat in Nederland nog nimmer werd vertoond. Scholte vervulde bij deze demonstratie een figurantenrol. Boulanger liet niets aan het toeval over en legde al in de vierde beurt de basis voor zijn schitterende overwinning. Een productie van 51 caramboles over één en me*?r banden bracht hem op 66. Een sid dering ging door het publiek toen de ijs koude Belg in de zesde beurt opnieuw een reusachtige reeks opbouwde. Zo bereikte hij een gemiddelde dat in het 71-2 niet zou misstaan. Boulanger bleef in trance en beëindigde de partij van '150 caramboles, waarin Scholte met een totaal van..30 genoegen moest nemen, in twaalf beurten. Jammer dat dit moyenne van 12.50 niet als Euro pees record kan worden erkend. Het re cord particulier gemiddelde staat met 9.52 op naam van de Duitser Tiedtke. Een De besturen van de KNVB en van de Westduitse Voetbalbond hebben geen over eenstemming bereikt over de datum voor de interland NederlandWest-Duitsland. De KNVB had als wedstrijddatum woens dag 21 maart voorgesteld, doch met die dag is de Westduitse bond niet akkoord gegaan. Het is vrij zeker dat er dit seizoen geen interland tegen West-Duitsland zal worden gespeeld. De Eindhovenaar Henk Scholte, die de leiding had in het individueel klassement van het pentathlontoer- nooi, maar die positie gisteravond na het bandstoten prijs moest geven aan Wijnen. merkwaardige bepaling in het biljartrege- lement luidt nu eenmaal dat records alleen gevestigd kunnen worden tijdens kam pioenschappen. Voor een winstpartij zorgde verder Tiny Wijnen, die Schrauwen al snel op de knieën scheen te krijgen, later in moeilijk heden kwam en maar ternauwernood in 47 beurten de deur op slot kon doen. Van de Pol kreeg geen voet aan de grond tegen Vervest, die zonder briljant spelver- toon, maar regelmatig de score opvoer de en het gevecht in 35 beurten besliste. Piet van de Pol bleef op 103 staan, een moyenne van 2.95, dat voor hem in deze spelsoort niet uitgesproken slecht is. De stand was 1812 voor Nederland ge worden zodat de Belgen er veel belang bij hadden dat „hun" Ceulemans Van Ooster hout zou verrassen. Dit bleef geruimé tijd een ongewisse zaak. Onze landgenoot start te sterk en hield steeds voldoende ruimte om wat beurten te laten lopen. Na zeven beurten 5740; dertien beurten later leid de de Bredanaar nog steeds: 12397. Hij hield het tempo goed vol en besliste het duel in de 26e beurt: 150-135. De uitslagen: Libre: Wijnen (N) 500 9 338 55.55 Boulanger (B) 498 9 191 55,55 Van de Pol (N) 500 28 148 17,85 Ceulemans (B) 303 28 80 10,82 Van Oosterhout (N) 34 6 25 5,66 Vervest (B) 500 6 403 83,33 Scholte (N) 500 6 280 83,33 Schrauwen (B) 148 6 93 24,66 Bandstoten: Wijnen (N) 150 47 32 3,19 Schrauwen (B) 142 47 18 3,02 Van de Pol (N) 103 35 9 2,94 Vervest (B) 150 35 20 4,28 Ceulemans 135 26 5,19 24 0 Van Oosterhout 150 26 5,76 15 2 Boulanger 150 12 12,50 51 2 Scholte 30 12 2,50 10 0 Stand NederlandBelgië na vier van de vijf spelsoorten: 2012 in het voordeel van Nederland. Individuele stand: 1. Wijnen 8 match- punten, 43.52 algemeen proportioneel ge middelde; 2. Scholte 6 - 71.42; 3. Vervest 6 - 46.40; 4. Van Oosterhout 4 - 49.53; 5. Ceulemans 4 - 41.39; 6. Boulanger 2 - 77.65 7. Van de Pol 2 -22.85; 8. Schrauwen 0 - 33.31. Op Duindigt staat de Cesarêwitch in het middelpunt van de belangstelling. Een zeer moeilijk te voorspellen ren, daar deze lange afstand zelden of nooit voorkomt. Indien voor de volbloeds, die slechts 45 kg te dra gen hebben, de jockeys gevonden kunnen worden, die dit gewicht inclusief het zadel halen, kan vooral op zware baan uit dit groepje nog een verrassende winnaar ko men. Nu echter heeft stal Swarttouw de beste papieren, gevolgd door Le Faquin. In de verkoopsren zal Deer Gallows kun nen zegevieren over Sir Carston. terwijl >n de Col des Aravisprijs de opkomende Easter Monday de goede Country Gril en Jaseuse achter zich kan laten. Bij de dravers is er een zwaar en sterk bezet veld voof de goede klagse. Jïierin heeft Vlieger B de gelukkigste positie ge loot, zodat de ruin zijn pech nu eens kan omzetten in een overwinning, waarvan dan Uranus en Uranie de dupe zullen worden. In het bescheiden Jim Scott-koersje maakt de goede X Pluto zijn debuut bij een nieuwe trainer, waardoor dit paard wel eens direct kon gaan winnen van Xu- thus T en Yankee Maid, die ook al lang op rust is geweest. Hoewel Ijsvogel S op zware baan teleurstelde heeft hij toch wel de capaciteiten zijn minder goede ver toning thans te doen vergeten door een zege op Xavier en Wilfield. Voor de goede Yostra past de afstand nu goed, zodat Y Paula en Yonker Aster wel een vergeefse inspanning zullen doen. In het openingsnummer kan de als een raket naar voren gekomen Zanto zijn der de achtereenvolgende overwinning boeken. For tuna (VI.) Sittardia DHC D F C Alkmaar Eindhoven SVV A G O V V K F C Veendam Leeuwarden Vitesse BW Go Ahead Haarlem Helmond Stormvogels 't Gooi Limburgia Heerenveen Heracles S H S Elinkwijk Hermes DVS Ensch. Boys R B C Hilversum Wageningen Be Quick VSV Excelsior H V C Wilhelmina Z F C E B O H N O A D EDO ontvangt in de tweede divisie Roda Sport, dat in de twee tot dusver gespeelde wedstrijden gelijk speelde. Een gelijkspel lijkt ons andermaal niet onwaarschijnlijk Vooraf wordt gespeeld EDO IIFortuna (VI.) II. In de rust is er een demonstratie trampolinespringen. De stand in de tweede divisie is: Graafschap Velox Tubantia Oldenzaal EDO Zwartemeer Helmondia Roda Sport 4 4 4 4 3 3 3 2 Zwolse Boys R C H Baronie NEC LONGA P E C U V S HFC startte goed in de eerste klasse amateurs en komt nu zondag in een uit wedstrijd tegenover Hollandia. dat de eerste match met 51 van Spartaan ver loor. De Haarlemse ploeg is andermaal niet kansloos TYBB krijgt zondag voor zijn eerste thuiswedstrijd in de tweede klasse Aals meer op bezoek. Als de „geel-zwarten" net zo goed op dreef zijn als vorige week tegen Schoten, dan ligt er zeker weer een over winning in het verschiet. Zandvoortmeeu- wen speelt uit tegen Zeeburgia en het „new-look"-elftal van de Zandvoorters kan in deze ontmoeting op zijn minst een gelijkspel behalen. HBC moet naar het verrassend goed van start gegane Amsvorde en Schoten gaat op bezoek bij RKAVIC-. De Sehotenaren zullen 'stevig a'ajl tnoetén pakken om één punt uit dit"treffen té 'kunnen'slepen. Ripperda fs vrijaf en speelt zondagmiddag in Bever wijk een vriendschappelijke wedstrijd te gen DEM. In de derde klasse kan Hillegom het thuis tegen NAS opnieuw tot de volle winst brengen en in de vierde klas krijgt THB bezoek van het sterke ETO, speelt Renova thuis tegen de ploeg van Lijnden en moet EHS naar Kinheim. Bloemendaal speelt uit tegen St. Pancratius en Onze Gezellen staat voor de moeilijke opgave om Hoofddorpse Boys in eigen huis te kloppen. Zondag houdt de KNMV voor de achtste keer „Sterrendag" op het circuit van Zand- voort. Doel van dit evenement is mo- „Emmen brengt mij geen geluk", zegt de 41-jarige mevrouw Fenntj Heemskerk, onze nationale schaakkam pioene. „Bij de vorige schaakoltjm- piade moest ik na twee gespeelde par tijen ophouden, omdat mijn vader overleed en nu is er dat geharrewar met die visa, waardoor het wereldtoer- nooi in het geheel niet doorgaat. Voor mij des te vervelender, omdat ik er een uitnodiging om deel te nemen aan wedstrijden in Imperia (Italië) en om veertien dagen te komen logeren bij de Italiaanse kampioene mejuffrouw Be- nini in Florence voor heb afgezegd. Een van de leuke dingen van het schaken is dat je in bijna heel Europa goede kennissen en vrienden krijgt. Zo zijn bijvoorbeeld mijn dochter en ik pas terug van een achtdaags bezoek aan de Franse kampioene Chaudé de Silans, die ons enorm verwend heeft". „Ja, door dat schaken heb ik al heel wat van de wereld gezien," vervolgt me vrouw Heemskerk, die behalve in 1938 en 1960 al vanaf 1937 de nationale titel in haar bezit heeft: „Zo ben ik vier keer naar Moskou geweest en heb ik ge speeld in Leningrad, Helsinki, Barcelo na, Bern, Joegoslavië, Zweden, Finland en diverse keren in Engeland." „Toen ik de eerste keer naar Moskou ging, heb ik bijna een jaar lang Russisch gestudeerd. Had ik de tijd die ik aan die studie gaf maar besteed aan scha ken, dacht ik later toen ik merkte dat iedereen daar in Moskou Engels of Duits sprak „In die laatstgenoemde talen kan ik me behoorlijk redden, al heb ik er in het begin wel grote moeite mee gehad. Ik heb namelijk in dat op/> ht geen enkele opleiding genoten. Na de lagere school heb ik enkele jaren op da huishoudschool gezeten en daarna moest ik aan het werk vanaf mijn veertiende jaar. Tij dens de toernooien in 't buitenland voel de ik natuurlijk sterk h^t geyiis aan ta lenkennis. Ik heb me alles zelf bij moe ten brengen, wat veel tijd gekost heeft; tijd, die ik anders misschien aan het schaken had kunnen besteden." „Met die tijd zit ik doorlopend in de knoei. Vanaf mijn 22ste jaar heb ik voor mezelf en mijn dochter moeten zorgen, als marktkoopvrouw. Ik sta met textiel- waren op de markten van Amersfoort, Hilversum, Utrecht en Haarlem. Dat zijn lange dagen van 's morgens zeven tot 's avonds zeven. Dan moet je nog tijd vinden voor het doen van inkopen, je moet de administratie bijhouden, de huishouding gaande houden enin de weinige vrije uren.schaken. Ik kom al tijd tijd te kort. Vervelen doe ik me nooit." „Dat schaken heeft voor mij als marktkoopvrouw zijn voor- en nadelen. Het is nooit goed, dat je plotseling drie weken of langer niet achter je kraam staat, in de tijd dat je een toernooi moet spelen. Dat gebeurt nog al eens. Zo zou ik bijvoorbeeld drie weken in Emmen spelen en na die olympiade meedoen aan het Danlon-toernooi in Amsterdam, wat een week zal gaan duren. Dan missen mijn klanten me dus vier weken. Het leuke is echter, dat ik in de loop van de tijd misschien wel hoofdzakelijk dank zij mijn schaakprestaties een vaste klantenkring heb opgebouwd". „Die klanten wachten gewoon tot ik terugkom. In de krant lezen ze dat ik er niet ben, dat ik weer aan een toer nooi meedoe. Als ik daarna weer op de markt sta komen ze en praten uren over mijn prestaties. Vele klanten brengen me dan krantenknipsels over het toernooi. Dat is leuk! Vooral omdat schaken nu niet bepaald gerekend kan worden tot de populairste sporten in ons land". „Wat dat betreft is het in Rusland stukken beter. Daar is bij een toernooi de grote zaal waarin je speelt voortdu rend uitverkocht. Als schaakkampioene sta je in de landen achter het Gordijn hoog in aanzien. Dat heeft me enkele keren uit moeilijkheden geholpen als ik in mijn eentje per trein naar Moskou reisde. Alleen de laatste keer is Van Scheltinga als mijn secondant meege- je je dan het sterkst concentreert. Voor elke speler is het het moeilijkst om een partij die gewonnen staat ook in winst om te zetten. Zodra je namelijk voelt dat je gewonnen staat, gaat je concentra-» tie verslappen „Misschien vloeit die vechtersmentali teit van mij ook wel een beetje voort uit het gevoel dat ik vaak heb, dat ik op anderen achterstand heb, een achterstand in ontwikkeling vooral. Hoe ik ook vecht om die achterstand in te lopen, hele maal weg werken zal ik die nooit. Nou moet u niet donken dat ik mezelf be klaag, integendeel, ik ben alleen maar dankbaar dat ik de gave heb gekregen voor het schaakspel. Maar als er, zoals nu, wel eens gepraat wordt over Em men en over de schaaksters uit de landen achter het IJzeren Gordijn, dan kan ik soms een gevoel van jaloersheid niet on derdrukken". „Die speelsters uit de Oosteuropese landen worden onderhouden door de staat en hoeven de hele dag niets anders te doen dan te schaken, terwijl ik er elke dag keihard voor moet werken. Dat be- invloedt natuurlijk mijn schaakpresta ties. Ik aarzel niet te zeggen, dat ik be ter zou spelen als mijn werk niet zoveel tijd opeiste en als ik die achterstand niet had. Ik probeer zoveel mogelijk te trainen, maar iedereen zal begrijpen, dat dat wel eens moeilijk is als ik de hele dag op de markt gestaan heb." weest. De keren daarvoor was er een voudig het geld niet voor een secondant of een begeleider." „Als je zulke reizen alleen moet ma ken en als je steeds voor je eigen kost je heb moeten zorgen, dan kweek je wel vechtlust bij jezelf. Dan geef je je niet gauw gewonnen. Dat is in het schaken ook een grote kracht van me. Ik geef een partij niet eerder gewonnen, voor ik er echt helemaal geen heil meer in zie. Sterker: ik speel op mijn best als ik er minder goed voorsta. Dat hebben de meeste schakers en schaaksters, omdat „Aan de andere kant is het zo, dat als je er zoveel moeite voor moet doen, smaakt het zoet van de overwinning ook zoveel te beter. Mijn mooiste overwin ning heb ik in Valkenveen behaald. Daar waren we met school op een driedaags schoolreisje. Omdat het de hele dag re gende, vroeg de meester wie er schaken kon. Ik stak toen als twaalfjarige heel bedeesd mijn vinger op. Ik won toen van meester Van den Berg, en werd de heldin van de dag. Kort geleden ben ik mijn oude meester nog tegen gekomen en toen zei hij: „Nou schaam ik me niet meer voor die verloren partij Haarlem (uit tegen DHC): Van 't Kruys; Maas en Sybrandi; Boom, Berendregt en Duyster; Vreeken, Goedhart, Doornbos, Veen en Jaski. Stormvogels (thuis tegen Alkmaar): Eg- ner; Smits en Visser; Jansen, Piro- vano en Van Wooning; Noomen, Ha verkamp, Snoeks, De Graaf en Degenaar. VSV (uit tegen HDVS): Stuy; Schoon en Pieterse; Brederveld, Kort en Brom; Dikstaal, Belfroid, Farenhorst, Van Dolder en Jager. EDO (thuis tegen Roda Sport): Amama; v. d. Oord en Berends; Koster, Ar- noldi en Nijdam; Niemeyer, Peters, Spiers, Koek en Leonhard. HFC (uit tegen Hollandia): Van der Meulen; Hoeke en Wijkhuizen; Thole, Molenaar en Drijver; Geerling, Bouw man, Jansen, Honnef en Koenders. Zandvoortmeeuwen (uit tegen Zee burgia): Ter Wolbeek; Stobbelaar en Water; Bruynzeel, N.N. en Schilp- zand; Plaizier, Keiler, Koper, Visser en Keesman. HBC (uit tegen Amsvorde): Warmer dam; Langeveld en Joh. Duindam; Drayer, Kors en Van Bruggen; Zand vliet, De Reus, Duivenvoorde, Halder- man en J. H. Duindam. Schoten (uit tegen RKAVIC): Kessens; Van Veen en Dinkelberg; De Looze, Boekelaar en Van Elk; Kops, Kossen, Willemse, Smit en Blom. TYBB (thuis tegen Aalsmeer): Bakkér; Honschoten en Rietvink; Pebesma, Veldhuizen en Van der Klugt; Meier, Kroonsberg, Valent, Blom en Jansen. torrijders in staat te stellen met hun toer rijders in staat te stellen met hun toer- of wedstrijdmachine enige gechronome- treerde ronden op het circuit te rijden ten bewijze waarvan een certificaat wordt uit gereikt met vermelding van de behaalde snelheid, alsmede een ster-insigne. Dat dit evenement in de loop der jaren een steeds grotere deelname kreeg te ver werken blijkt wel uit het feit, dat aan de eerste „Sterrendag" nu 8 jaar geleden 60 motorrijders deelnamen. Voor het evene ment van zondag werd een record inschrij ving van 165 motorrijders geboekt. Uit de omvangrijke deelnemerslijst blijkt dat naast de toerrijders ook een groot aan tal wedstrijdrijders belangstelling heeft ditmaal eens de strijd aan te binden te gen de chronometers van de KNMV-tijd- opnemers. Daar dit voor de KNMV tevens de laatste wedstrijd zal zijn zullen na af loop van de snelheidsproeven, welke om 13.00 uur beginnen, nog twee wedstrijden worden gehouden, nl. een race voor deel nemers met standaardmotoren en een han dicaprace voor deelnemers op racemotoren variërend van 50 tot 500 cc. IJmond bezoekt zondag in Emmen E. en O. met een redelijke kans op de volle winst. In het Noordersportpark in Haar lem ontvangt de damesploeg van De Blin- kert het Utrechtse Attila en zal de pun ten niet uit handen geven. De Blinkert-he- ren spelen hierna tegen HHC uit Hilver sum, een tegenstander van gelijkwaardige kracht. Aan de Van Oosten de Bruijn- straat begint Concordia de competitie te gen Vriendschap, aanvang twee uur. Om tien over drie duelleert de reserveploeg van Concordia met het sterker te achten WVGV. De heren van Rapiditas en de da mes van IJmond hebben een „vrije zon dag". Voor de afdelingscompetitie speelt Full Speed om half drie tegen ADO 2, ontmoet TIJBB IEV en kruist Rapiditas de degen met Concordia, aanvang tien uur. Bij de heren gaat de winst naar de gasten bij TonegidoDe Blinkert 2 en Rapiditas 2 IJmond 2 (10.50 uur). BMHC speelt de eerstkoihende vier we ken alleen uitwedstrijden. Komende zon dag wordt de strijd aangebonden tegen debutant Hilversum. Een mogelijkheid voor de spelers uit Bloemendaal om winst punten te vergaren. In het komende seizoen komen behalve Alliance nu ook BMHC II en HBS in de overgangsklasse uit. BMHC en Alliance zijn in dezelfde afdeling ingedeeld en be ginnen de competitie met Op Aelbertsberg in Bloemendaal elkaar partij te geven. Het is de vraag of de geroutineerde ploeg van Alliance tegen de debuterende Bloe- mendaalse reserves meteen al tot de volle winst zal kunnen komen. Ook in de eerste klasse dames is er een plaatselijke ontmoeting. BMHC ontvangt om twaalf uur Alliance. Bij de promotié- klassers (dames) speelt BDHC II thuis te gen Groen Geel, HBS bezoekt Amsterdam II. Bij de heren zijn vier wedstrijden vast gesteld De Kennemer elftallen Eechtrop, Strawberries en BMHC III geven we goe de kansen in de uit-wedstrijden tegen res pectievelijk Scheybeeck, Pinoké en Schaer- weyde. BMHC IV is gastheer in de moei lijke ontmoeting tegen Alkmaar. In de tweede klasse krijgt O'kwartier bezoek van KVD en kan ongetwijfeld zege vieren. Aurora brengt een bezoek aart ZKV in Zaandam en zal trachten daar de eerste winstpunten te behalen. Nieuw Flo ra speelt reeds om tien uur op de Park in Amsterdam tegen Wittenburg, dat de bes te kansen op de zege heeft. Voor Haarlem staat reeds de tweede uitwedstrijd op het programma, nl. tegen KCN, dat vooral op eigen veld sterk speelt. Watervliet-MEO kan een spannende ontmoeting worden, waarin de thuisclub favoriet is. In de derde klasse speelt Animo Ready in Hilversum tegen Excelsior; de gasten zullen zegevieren. In Haarlem wordt ge speeld Oosthoek-OKV en in Santpoort komt Biko op bezoek bij Sport Vereent. VOETBAL. Het Franse A-voetbalteam heeft een oefenwedstrijd gespeeld tegen de Zwitserse eersteklasser Servette uit Ge neve. De Fransen wonnen met 60.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19