Verkorting van klein verlof tweede fase in opvoeren van paraatheid TAPIFLEX feest in lederland f ■aai1 - óerd/daar -/Méünaaj* Nederlands echtpaar gedupeerd door reisbureaudirecteur AGE CETALAt iass&sgs msstt iOSRAM Vloerenbedrijf EDELHOUT Actiecomité zamelt geld voor terugreis naar Australië in Geen donkere kleding op duistere wegen Ontslagaanvrage van Haagse hoofddirecteur Tielse huiseigenaren krijgen gelijk Monteurs roofden lood van kerkdak Morgen koeler ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1961 2 Zijn vriend bij ongeluk met pistool gedood .KJNDJgBLOEM; Y/a V3 M in 4 variaties: Rijstebloem Bordklaar Tarwebloem Tarwegries Haarlem Verf met gemak en van Ceta Bever Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Actie op de West-Veluwe Gemeente Amsterdam werft arbeidskrachten in België Buitenlands bezoek aan oorlogsgraven Dief liep in Amsterdam op gestolen schoenen lampen Betoging tegen kernbom Bouw van flatwoningen moet worden gestaakt ■óf z (Van onze Haagse redacteur) Zoals wij gisteren reeds in een deel van onze oplage berichtten, zullen enkele dui zenden militairen die aan het eind van deze maand met klein verlof zouden gaan, één of twee maanden langer in dienst moeten blijven. Naar wij nader vernemen, vallen onder de ma'atregel ongeveer 7000 man. Zoals bekend is ging de ministerraad ongeveer een maand geleden al in prin cipe akkoord met een verhoging van de mi litaire paraatheid in ons land. Het werd toen niet nodig geoordeeld de in La Cour- tine oefenende troepen voortijdig terug te roepen. Eind augustus was hun oefenpro gramma afgewerkt. Wèl werd besloten het tweede contingent, dat begin september naar Frankrijk zou gaan, niet uit te zen den. Dit was de eerste maatregel tot ver hoging van de paraatheid. De tweede is dan nu genomen. De laatste jaren was het gebruikelijk geworden de parate troepen tegen het ein de van de eerste opleiding, na een oefen termijn van ongeveer achttien maanden, vervroegd naar huis te laten gaan. Tot aan de dag waarop de soldaten 21 maan den in dienst zouden zijn geweest gold dit als „klein verlof". Pas daarna werd het groot verlof verleend. Als derde fase in de opvoering van de paraatheid zou een gedeeltelijke mobilisa tie kunnen worden gelast met oproeping van bepaalde categorieën groot-verlofgan gers. Daartoe zal echter pas worden be sloten „wanneer het niet alleen politiek, maar ook militair gaat spannen", aldus een woordvoerder van het departement van Defensie. In een toelichting op de bekendmaking van het besluit van gisteren wijst de mi nister van Defensie erop, dat het klein ver lof niet geheel is ingetrokken. Het is ver kort, waardoor de werkelijke diensttijd voor kader en specialisten komt van 21 op 22 maanden, voor de overige dienstplich tigen van 18 op 20 maanden. Aangezien de dienstplichtigen in ploegen om de twee maanden onder de wapenen worden geroepen (zogenoemde lichtings- ploegen) was het gevolg van de tot dusver bestaande klein-verlofregeling, dat bij de parate onderdelen steeds een ploeg kader en specialisten en twee ploegen van de overige dienstplichtigen eerder naar huis konden. De werkelijke sterkte van deze Advertentie (Plastic tapijt) (12.25 per m2 ongelegd) GEMAKKELIJK. TAPIFLEX kan zonder meer op elke gladde en droge ondervloer worden aangebracht. Het wordt gelijmd op hout, cement, beton, parket, tegels en metaal. Inlichtingen SHOWROOM-VERKOOP ZIJLSTRAAT 96 TELEFOON 20340 onderdelen bedroeg danook slechts onge veer tachtig percent. Door de beslissing van vrijdag wordt deze sterkte „tot de op dit ogenblik gewenste hoogte" opgevoerd. In de bekendmaking wordt opnieuw melding gemaakt van het voornemen be paalde leger-eenheden voor oefeningen naar West-Duitsland te zenden. Een 18-jarige arbeider uit Werkendam is door de rechtbank in Dordrecht veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Veertien dagen geleden had de ar beider terecht gestaan, omdat hij op oude jaarsavond zo roekeloos met een pistool had gemanipuleerd, dat het wapen was af gegaan. Hierdoor werd zijn vriend, de 17- jarige H. Groeneveld dodelijk getroffen. Tegen de verdachte was drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf geëist en tevens 100,- of twintig dagen hechtenis. De vader van de arbeider, een 59-jarige ambtenaar, werd tot een boete van f 100,- of twintig dagen veroordeeld, omdat hij zonder vergunning een vuurwapen in zijn bezit heeft gehad. Tegen de vader was 200,- of een maand hechtenis geëist. Advertentie HET 200 MILLIOENSTE PAKJE sinds 1888 reeds 200-millioen pakjes Molenaar's Kindermeel voor ontelbare feestelijke bordjes papi S! f' l k. --£ f 5 (Van onze Haagse redacteur) Ook een Nederlands echtpaar is het slachtoffer geworden van de oplichters praktijken van een landgenoot in Austra lië, die als manager-director van de „Se ven Seas Travelling Service" wèl het geld in ontvangst nam, dat verlofgangers bij hem stortten, maar nooit de passage be taalde. Tientallen mensen zouden door zijn toedoen ernstig gedupeerd zijn. Zo ook het Nederlandse echtpaar Huijsmans, dat sinds juni van dit jaar in Tilburg de va kantie doorbrengt. Deze maand zouden de heer en me vrouw Huijsmans en hun beide kinderen weer vertrekken. Toen zij kontakt opna men met de agent van de scheepvaart maatschappij die hun terugreis zou ver zorgen, bleek dat het geld nooit door de Seven Seas Travelling Service was gestort. Inmiddels heeft de frauderende direc teur zich voor de Australische rechter moeten verantwoorden. Maar daar heeft het Nederlandse echtpaar op het ogenblik bitter weinig aan. Er moet 4900,- bij el kaar komen voor de terugreis. Dat is de grote zorg van de heer Huijsmans. Want in Australië wacht zijn werk als monteur in een garage. Hij heeft zich bij de Haagse recherche gemeld omdat hij had vernomen, dat de vrouw van de directeur van de Seven Seas Travelling Service, zich in Den Haag be vond en hij vermoedde dat zij een deel c Stadsschouwburg: vandaag 20.15 u.: Cilly Wang met dansparodieën. Zondag 20 u.: Toneelgroep Theater met „Meneer Topaze", blijspel van Marcel Pagnol. Regie: Richard Flink. BIOSCOPEN Cinema Palace: 14, 19 en 21.15 u„ zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: ,.De schaduw", 18 j. Frans Halstheater: 14, 19 en 21.15 u„ zon dag ook 16.30 u„ dinsdag 14 en 20 u.: „Suzanne", 18 j. Lido Theater: 14, 19 en 21.15 u„ zondag ook 16.15 u.: „Jonge liefde, grote gevaren", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Tussen sex en mis daad", 18 j. Zondag 11 u.: ,.Het grote circus van Moskou", a.l. Luxor Theater: 14, 19 en 21.15 u„ zondag ook 16.15 u.: „Prince of pirates", 14 j. Minerva Theater: vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Venus in nerts", 18 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „De zigeunerprinses", a.l. Maandag en dinsdag 20.15 u.: „Het begon in Napels", 14 j. Rembrandt Theater: 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: .,De getekende", 18 j. Zondag 11 u.: „Droomreis door Amerika", a.l. Roxy Theater: 14.30, 19 en 21.15 u„ zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Duivels spel", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Gevangenen van het oerwoud", 14 j. Studio Theater: 14.15, 19 en 21.15 u„ zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Het zevende zegel", 18 j. Zondag 11 u.: „Hito-Hito", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): 20 u.: „Goliath en de barbaren", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Rock an' roll", a.l. Maandag en dinsdag 20 u.: „Anna Lucasta", 14-j. TENTOONSTELLINGEN Vleeshal (Grote Markt): Tot 17 sept. ex positie „Van Spin tot Spoetnik", 13-17 en 20-22.30 u.' zaterdg 10.3022.30 u. Vishal: Tot 11 okt. expositie van teke ningen en aquarellen van Herman Kruy- der; 10-17, zondag 13-17 u. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 1 okt. expositie van schilderijen en reisschetsen van Peter Van Braken en Finse handweef kunst van Laura Karpikaivo Tamminen: 10-17 u„ zondag 14-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (N. Heiligland): Tot 1 okt. expositie van werken van J. J. Doeser; 9-17 u„ ma., wo. en vr. ook 10-20 u. Kunstzaal In 't Goede Uur) (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 okt. expositie an teke ningen van Poppe Damave: 10-22 u. (ook zondag). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 15 sept.). Advertentie ZATERDAG 16 SEPTEMBER City Theater, 19 en 21.15 u.: „Zeven mannen zonder vrees". Rex Theater, 20 u.: „Opstand der legioe nen", GijzenveItpIa?ntsoen, 16 u.: Mars- en tam boerwedstrijd Velser Gemeenschap. ZONDAG 17 SEPTEMBER City Theater, 14.30 u.: „Tarzan, de ge weldige", 19 en 21.15 u.: „Zeven mannen zonder vrees". Rex Theater, 15 u.: „Hercules"; 20 u.: „Opstand der legioenen" Felison, Heidestraat 45, 1417 u.: Ten toonstelling „Met pers en tekenstift". MAANDAG 18 SEPTEMBER City Theater, 20 u.: „Tarzan, de gewel dige", Rex Theater, 20 u.: „Opstand der legioe nen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 u. en 1416.30 u. Felison, Heidestraat 45, 1921 u.: Ten toonstelling „Met pers en tekenstift". ZATERDAG 16 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ro manoff and Juliet". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De wraak van Hercules". W. B. Thea'ler, 20 u.: „De sheriff van Wichita". Meerplein, 19.3022.30 u.: Missietentoon stelling Amate '61. ZONDAG 17 SEPTEMBER Meerplein, 14—17.30 en 19.30—22.30 u.: Missietentoonstelling Amate '61. Zeestraat 101, 1120 u.: Expositie me vrouw G. Vis-Visser. Kennemer Theater, 14.30 u.: „Vijf dagen schrikbewind". 16.30, 19 en 21.15 u.: „Ro manoff and Juliet". Luxor Theater, 14.30 u.: „Plunderaars in de woeste vlakte"; 16.30. 19 en 21-15 u.: „De wraak van Hercules". W. B. Theater, 14.30 u.: „De geheim zinnige"; 16.30 en 20 u.: „Vrouwen ver dwijnen in Parijs". MAANDAG 18 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ro manoff and Juliet". Luxor Theater, 19 en 21.15 u „De wraak van Hercules". W. B. Theater, 20 u.: „Vrouwen verdwij nen in Parijs". Zeestraat 101, 1120 u.: Expositie me vrouw G. Vis-Visser. ZATERDAG 16 SEPTEMBER Marquette Theater, 20 u.: „De grote bankroof". ZONDAG 17 SEPTEMBER Marquette Theater, 14.30 u.: „Lassie's grote avontuur"; 20 u.: „De grote bank roof". Bioemiust, 1416 u.: Fototentoonstelling. van het verduisterde geld in haar bezit had. De vrouw legde op het Haagse hoofdbu reau van politie een verklaring af, waaruit naar voren kwam dat ook zij geen cent bezit en in haar levensonderhoud en dat van haar dochtertje voorziet door te wer ken als typiste. Het geld dat zij, voor haar vertrek uit Australië, van het bijkantoor in Sydney zou ontvangen, was niet aanwezig. Omdat zij vermoedde dat het Zwitserse bijkan toor, waarnaar haar man haar had verwe zen, eveneens geen geld zou afgeven, reis de zij inplaats van naar Zurich, naar Den Haag, waar zij thans bij familieleden ver blijft. Dus ook van deze zijde had de heer Huijsmans niets te verwachten. Inmiddels is een actie-comité gevormd, dat tracht de benodigde gelden voor de overtocht van het gezin Huijsmans bijeen te krijgen. Op de West-Veluwe zal van 25 septem ber af de strijd tegen enkele aspecten van verkeersonveiligheid in volle hevigheid los barsten. Het oprichten van een afdeling van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Voetgangers wordt daar dan een feit. Een bijzonder aspect van dit gebied is, dat zeer vele bewoners in het zwart of al thans in zeer donkere kleding lopen. Bo vendien houdt men er zich slecht aan het voorschrift, dat voetgangers buiten de be bouwde kom op wegen zonder voet- en fietspaden links moeten lopen. Vele bewo ners van de streek blijven in de traditio nele zwarte kleding in het duister op die wegen rechts lopen. Zij vallen niet op en brengen daardoor zichzelf en anderen in levensgevaar. Een der eerste taken van de nieuwe NVBV-afdeling zal dus zijn het links lopen te propageren en een grotere zichtbaarheid van kleding door middel van reflecterend materiaal en dergelijke te bevorderen. De Koningin heeft vrijdag een bezoek gebracht aan de tentoonstelling, die de Oorlogsgravenstichting heeft ingericht in een zaal van het gebouw de Dierentuin in Den Haag. De Vorstin, die bescherm vrouwe is van de Oorlogsgravenstichting, werd rondgeleid door mevrouw H. G. AnrooyDe Kempenaer, presidente van de stichting. Bij het betreden van de zaal bleef de blik van de Koningin enige tijd rusten op het devies van de stichting „Opdat zij met eere mogen rusten", dat bij de in gang van de sobere expositie is aan gebracht. Met fotomateriaal, documenten en en kele grafstenen laat de stichting zien wat zij in de jaren tussen 1946 en 1961 heeft gedaan om dit devies te verwezenlijken. Tussen dit materiaal zag de Vorstin ook een publicatie van Prins Bernhard. De Prins, die ere-voorzitter van de stichting is, spreekt hierin de hoop uit, „dat dui zenden landgenoten de stichting in haar nobel streven zullen steunen en daarmee zullen getuigen van hun onvergankelijke dankbaarheid jegens hen, die voor onze vrijheid het leven hebben gegeven". De foto's tonen de Nederlandse ere- velden in Birma, Thailand, Indonesië, West-Duitsland, Oostenrijk, Noorwegen, Engeland, Frankrijk en Nederland. BRUSSEL Na de Nederlandse Spoor wegen is thans ook de gemeente Amster dam begonnen met het werven van ar beidskrachten in Vlaanderen. In een ad vertentie in de Vlaamse dagbladen vraagt zij conducteurs voor de gemeentetram, kraandrijvers bij de dienst der havens en handelsinrichtingen en schippersknechten voor de gemeentelijke veerpunten. Behalve de gebruikelijke lonen, wordt aan gehuwden en overige kostwinners een vergoeding van pensionkosten toegekend van 90 percent met een maximum van 27 per week, terwijl één keer per week reiskosten naar België worden vergoed. Ongehuwden krijgen een geringere ver goeding en slechts een keer per maand de reiskosten vergoed. Voor gehuwden ko men te zijner tijd, zo meldde de adver tentie, woningen in Amsterdam beschik baar. Op 22 september komen 92 nabestaanden van in de oorlog in Nederland gesneuvel de geallieerde militairen in Hoek van Hol land aan voor een bezoek aan militaire kerkhoven in Nederland. In Hoek van Hol land zullen zij verwelkomd worden door functionarissen van het Nederlands Oor logsgraven-Comité, waarna -zij naar Nij megen en Groesbeek doorreizen, waar zij zullen logeren. Zij zullen militaire kerkhoven bezoeken in Udenhout, Venray, Nieuw-Dordrecht, Goirle, Mook, Uden, Brunssum, Bergen (N.H.), Werkendam, Overloon, Nijmegen, Middenmeer, Castricum, Heerhugowaard, Montfoord, Sittard en Nederweert. Op zondag 24 september zal een doden herdenking gehouden worden op de be graafplaats „Jonkerbos" bij Nijmegen. Op 26 september vertrekt de groep uit Hoek van Holland. De Bussumse en de Amsterdamse poli tie hebben een uitstekende vangst gedaan. In de hoofdstad werd namelijk een 25-jari- ge man aangehouden, die bij een voorlo pig verhoor tal van inbraken bekende. Hij gaf in de eerste plaats toe in de nacht van 2 op 3 september een villa aan de Nieuwe 's Gravenlandseweg in Bussum te zijn bin nengedrongen. Zijn buit bestond uit sieraden ter waarde van 3000,-, verder 50 bankbiljetten van 10 gulden, sigaren en een paar schoenen. Bij zijn arrestatie droeg hij de gestolen schoenen, zodat een bekentenis wel snel moest volgen. Voorts is de man debet geweest aan in braken in fabrieken onder andere in Hil versum, Huizen, Naarden, Haarlem en Amersfoort. Hij zou zijn geholpen door twee anderen, van wie hij de namen nog niet heeft willen noemen. De politie houdt er rekening mee dat de man aan nog meer inbraken in het gehele land schuldig kan zijn. R. en W. beantwoorden vragen (Van onze Haagse redacteur) De schriftelijke vragen van het Haagse raadslid W. A. Rensen (P.v.d.A.) aan B. en W. van Den Haag met betrekking tot de ontslag-aanvrage van de hoofddirecteur van de gemeentelijke dienst van de We deropbouw nt). dq, Stadsontwikkeling,, dr. Ir. F., Bakker, Schut, zijn thans door het collége beantwoord. B. en W. zeggen dat hun, naar aanlei ding van hun verzoek, rapporten zijn uit gebracht over een eventuele reorganisatie van de diensten wederopbouw en stadsont wikkeling, de woningdienst en het grond bedrijf. Of, en zo ja in welke vorm een re organisatie aanbeveling verdient, maakt zo zegt het college, thans onderwerp van beraad uit. Daarbij zal aan de opvattingen hieromtrent onder andere van de hoofddi recteur van de dienst voor de wederop bouw en de stadsontwikkeling, uiteraard bijzondere aandacht worden geschonken. Hieruit moet reeds volgen, aldus B. en W. dat de gesuggereerde consequenties voor dr. Bakker Schut hij zou zich, zo ver luidde, met de reorganisatie niet kunnen verenigen niet juist kunnen zijn. Indien het beraad van B. en W. tot de conclusie leidt dat tot reorganisatie moet worden overgegaan, zal het college een voorstel aan de gemeenteraad doen tie- komen. Advertentie Ondanks het verbod van de politie om morgen in het Londense West End een massale betoging tegen de kernbewape ning te houden, gaat het „Comité van honderd" onverstoorbaar door met de voorbereidingen. Op het hoofdkwartier in Finsbury Park werd een brief ontvangen van dr. Albert Schweitzer voor de gevan gen gezette leider Lord Bertrand Russell. Schweitzer schrijft aan zijn tegenpool in geloofszaken van mening te zijn dat het wereldgeweten zal worden wakker ge schud door massale betogingen. y De vice-president van de rechtbank in Arnhem heeft uitspraak gedaan in een kort geding dat enige Tielse huiseigenaren hebben aangespannen tegen drie onderne mingen. Deze ondernemingen zijn bezig met de bouw van blokken flatwoningen op een terrein, dat in het uitbreidingsplan van Tiel bestemd is voor laagbouw. Voor deze bouw hebben de ondernemingen toestem ming gekregen van het gemeentebestuur van Tiel, maar gezien de vastgelegde be stemming van de grond achten de huis eigenaren deze vergunning onwettig. Daar om eisten zij dat de bouw van flats zou worden gestaakt, aangezien zij door hoog- in plaats van laagbouw op het betrokken terrein hun belangen geschaad achten. De vice-president heeft vorige week par tijen gehoord en daarna een onderzoek ter plaatse ingesteld. In zijn uitspraak stelde hij de huiseigenaren in het gelijk. De gedaagden werd verboden drie weken na heden nog verder te gaan met de bouw. Gaan zij door, dan verbeuren zij een dwangsom van duizend gulden per dag. De bouw mag niet eerder worden her vat dan nadat de grond in het uitbreidings plan van Tiel officieel de bestemming heeft gekregen die de bouw van flats mo gelijk maakt. „Vindt u het nu zelf ook niet een kwa lijke zaak, dat u terwijl u lid van de Hervormde Kerk bent lood van het dak van deze Hervormde Kerk rooft?" Deze vraag stelde de officier van Justi tie bij de Haagse politierechter aan een 34-jarige Rotterdamse monteur, die samen met een 22-jarige collega voor het hekje stond. De verdachten werkten in juni van dit jaar bij een bedrijf in Aalsmeer, dat op dracht had gekregen in het kader van de restauratiewerkzaamheden aan de Hoge- landse kerk in Leiden een brandbeveili gingsinstallatie in de kap van de kerk aan te brengen. Naar hun zeggen hebben de verdachten toen ongeveer 80 kilo lood van het dak losgescheurd en verkocht. Volgens een hoofdopzichter, die als getuige werd gehoord, gaat het echter om 400 kilo lood, terwijl de door de verdachten aangerichte schade tenminste 1.100,- bedraagt. De officier van Justitie sprak van een „kwalijke vorm van kerkdiefstal". Hij eis te tegen de oudste verdachte, die hij als de initiatiefnemer zag, zes maanden gevange nisstraf, waarvan drie voorwaardelijk. De andere verdachte hoorde een maand voor waardelijk tegen zich eisen. De politierechter besloot het deze keer nog bij voorwaardelijke straffen te laten. De oudste verdachte kreeg zes maanden voorwaardelijk, de jongste werd conform de eis veroordeeld. WW" Het K.N.M.I. deelt mee: De cycloon Debbie, die gisteren het weerschip op de Oceaan ter hoogte van Spanje passeerde, heeft hedenochtend om 7 uur Ierland bereikt, waar een storm opstak met uitschieters van meer dan 100 km. per uur. De cycloon is overigens in een diepe depressie getransformeerd. De luchtdruk bedroeg in het centrum onge veer 970 milibar. Aan de flank van de depressie wordt zachte lucht uit Frank rijk aangevoerd, maar het koudfront van de depressie zal ons land de komende nacht passeren waarbij een afkoeling volgt. Morgen bevinden we ons in mari tieme lucht met opklaringen. Er kunnen dan echter ook enkele buien vallen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. «o C -b ■S O S'S a E 5 ÏS Den Helder onbewolkt 19 0 Ypenburg onbewolkt z 21 0 Vlissingen onbewolkt ozo 22 0 Eelde licht bew. z 21 0 De Bilt onbewolkt zzo 21 0 Twente licht bew. zzo 22 0 Eindhoven onbewolkt ozo 22 0 Zd-Limburg. onbewolkt zzo 22 0 Helsinki regen zzw 15 3 Stockholm zwaar bew. w 19 1 Oslo zwaar bew. nnw 16 2 Kopenhagen zwaar bew. zw 18 0,1 Aberdeen regen zzo 19 0,1 Londen onbewolkt zzo 21 1 Amsterdam onbewolkt zzo 21 0 Brussel onbewolkt Z' 21 0 Luxemburg onbewolkt ono 21 0 Parijs onbewolkt O 23 0 Bordeaux onbewolkt ZO 31 0 Grenoble onbewolkt windst. 26 0 Nice licht bew. n 26 0 Berlijn half bew. z 20 0 Frankfort onbewolkt no 25 0 München licht bew. zo 22 0 Zürich mist O 24 0 Genève onbewolkt windst. 26 0 Locarno zwaar bew. windst. 27 0 Wenen licht bew. zzw 24 0 Innsbruck geheel bew. windst. 24 0 Athene onbewolkt nnw 28 0 Rome half bew. windst. 29 0 Ajaccio half bew. ono 26 0 Madrid onbewolkt windst. 35 0 Mallorca onbewolkt windst. 32 0 Lissabon zwaar bew. -zw 31 0 Zondag 17 september Zon op 6.17 uur, onder 18.52 uur. Maan op 13.57 uur, onder 22.51 uur. Maandag 18 september Zon op 6.18 uur, onder 18.49 uur. Maan op 14.59 uur, onder 23.45 uur. Maanstanden 17 sept. 21.24 uur eerste kwartier. 24 sept. 12.34 uur volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 16 september Hoog water 7.14 en 19.32 uur. Laag water 2.57 en 15.05 uur. Zondag 17 september Hoog water 7.58 en 20.24 uur. Laag water 3.31 en 15.43 uur. Maandag 18 september Hoog water 8.55 en 21.24 uur. Laag water 4.14 en 16.35 uur. Het hoog «i laag water' te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2