Televisie op het vinketouw te Bergamo Films over kunst en kunstenaars PALTHE Annie Woud wordt volgende week zestig jaar Expositie in Bloemenheuvel TO li STATEN GENERAAL IÜTO er 02) I De negen Muzee J Pottenbakkersexpositie in Amsterdam „De Hoop" in IJmuiden met acht patiënten Heden concert in het Frans Halsmuseum ter opening van de Internationale Barokweek KWALITEITS- BEHANDELING OPENING DER ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1961 4 Uitgeverij Paal Brand vijftig jaar Hij kan lachen! MENSEN DIE HET GOED BEKIJKEN KIEZEN ARISTONA N.T.S.-reportage van Duitse verkiezingen en Prinsjesdag Pia Beek kreeg ongeluk in Estoril in Portugal Jos. de Klerk De radio geeft zondag De radio geeft maandag 7 elevisiefirogramma BERGAMO. In de Noord-Italiaanse handelsstad Bergamo, aan de voet van de Dolomieten, woont een nxan die bijzonder klein van stuk is maar groot van organi satievermogen: Nino Zucchelli. Vier jaar geleden is hij begonnen met de jaarlijkse organisatie van een filmfestival, dat vooral gewijd is aan films over kunst en kunstenaars, maar waarin ook aan andere kunstzinnige films een plaats is ingeruimd voor zover die niet behoren tot de gewone commerciële produktie. De meeste van die films hebben een korte vertoningsduur. In enkele jaren tijds is dit festival, de Gran Premio Bergamo onder leiding van Nino Zucchelli geworden tot een vrij omvangrijke manifestatie, waarvoor niet zozeer het gewone bioscoopbedrijf belangstelling toont dan wel de filmmusea, de kunste naars ende televisie. Ditmaal waren er enige honderden films uit 28 landen ter vertoning aangeboden (er kwamen gelukkig in feite slechts een zestigtal, uit zestien landen, op het doek, want er was gezorgd voor een nauwkeuri ge selectie), waren er journalisten en an dere belangstellenden uit alle delen van de wereld en zat de televisie van tal van landen op het vinketouw om meteen die films aan te kopen, die men t.z.t. op het beeldscherm in de huiskamers wenst te brengen. Uit Nederland bijvoorbeeld wa ren er vertegenwoordigers van de filmaf delingen van de N.T.S. en VARA en inder daad zullen sommige van de festivalfilms ook in ons land worden uitgezonden. Nederland nam niet zelf met films aan het festival deel; België daarentegen zelfs met vier werken, waarvan er één, een do cumentaire van Frangois Weyergans over het werk van de choreograaf Béjart, de prijs voor de didactische kunstfilm ver' wierf oftewel een bedrag van bijna zes duizend gulden, en een andere, over het werk van de schilder Paul Delvaux, ge maakt door Eric Blanckaert, een eer volle vermelding kreeg. Zou Nederland in de toekomst ook niet eens proberen, wat het in dit festival kan bereiken? In middeleeuwse kerk Het festival werd gehouden in een uit de middeleeuwen stammend kerkgebouw, dat sinds lang aan zijn oorspronkelijke bestemming is onttrokken en nu het kunst zinnige centrum van de gemeente is. Dit gebouw, waarin de laatste jaren tal van fresco's zijn blootgelegd en dat langzaam maar zeker wordt gerestaureerd, blijkt een uitstekende „bioscoopzaal" en in de hof van het aangrenzende vroegere kloos ter, dat nu politiebureau is, is een soort openlucht-foyer gemaakt, waarin de festi valgangers zich tijdens de pauzes tegoed kunnen doen aan chianti en andere Italiaanse drankjes. Er waren in het zojuist gehouden vierde Bergamasker fistival per dag twee voor stellingen: een in de late namiddag, zodat iedereen eerst zijn in Italië onontbeerlijke siësta kon houden en een in de late avond Daarmee echter waren de festivalactivi teiten niet uitgeput. Drie dagen lang werd er, onder auspiciën van de UNESCO, een soort rondetafelconferentie gehouden, met deelnemers uit verscheidene landen, over de functie van de films over kunst in de ontwikkeling van de artistieke cultuur Men kwam o.a. tot de conclusie, dat de film een prachtig middel is voor het on derwijs in de kunstgeschiedenis en men sprak zich uit voor de bevordering van het maken van deze films. Men achtte het ge wenst, dat douanebepalingen, die de inter nationale uitwisseling van dit soort films belemmeren, zullen vervallen. Voorts was er ter gelegenheid van het festival een tentoonstelling ingericht, gewijd aan de Joegoslavische tekenfilmproduktie, die een geheel eigen stijl heeft ontwikkeld. Dat bleek uit de tekeningen in deze belang wekkende expositie en het bleek ook bij de vertoning in het festival van een film pje van de Joegoslaaf Dusan Vukotic: met enkele simpele lijntjes worden de figuren getekend in een volstrekt-onnaturalistische stijl, waarbij elk overbodig detail wordt weggelaten. Niet Hollywood maar New York. De grote prijs was voor een prachtige Amerikaanse speelfilm, vyfir de televisie gemaakt door Peter Kass: Time of the Heathen (De tijd van de heiden). Peter Kass behoort tot een groep Amerikaanse cineasten van wie er te Bergamo veel werk in vertoning kwam en die zich de New American Cinema noemen. De mees ten van deze filmers zijn jong en ze wer ken ver van Hollywood, namelijk te New York. Ze schuwen de studio's met hun on echte sfeer, ze filmen bij voorkeur in de werkelijkheid en ze doen dat voor docu mentaires liefst met een verborgen came ra, zodat ze als 't ware het leven zelf be trappen. Dat was bijvoorbeeld kennelijk gebeurd in Broadway Express, een film die beelden geeft van de mensen in een ondergrondse trein, waarbij die mensen niet wisten dat ze gefilmd werden. De beelden zijn belangwekkend door hun ster ke werkelijkheidssuggestie, maar ze zijn technisch slecht. Wat technische kwalitei ten betreft is de Franse Nouvelle Vague, waarmee de Amerikaanse New Cinema verwant is, veel verder. De bekroonde speelfilm evenwel is ge maakt volgens een scenario, er treden ac teurs in op en het werk, dat toch ook voor het grootste deel buiten is opgeno- „Topconferentie" in Brussel. Zestien Nobelprijswinnaars en Brigitte Bardot, de vice-president van India, Sarvalpali Rad- hakrishnan, en de jonge Amerikaanse pia nist Van Cliburn om maar enkelen te noemen zijn direct of indirect betrok ken bij de „Topconferentie", die met me dewerking van de Belgische regering van 25 tot 28 september in Brussels nieuwste wolkenkrabber „Internationaal Centrum" zal worden gehouden. De bedoeling van de conferentie is „de elite van de cultuur en wetenschap de stand van zaken op het gebied van kennis en gedachten te doen nagaan", afgewisseld met gala-avonden, waarop kunst met een grote,* en met een kleine k aan de beurt zal komen, verte genwoordigd door internationaal bekend staande acteurs en actrices, van Orson Welles tot Jane Maynsfield, zangeressen en danseressen. Onder de honderden na men komen er slechts twee van Neder landers voor. De Utrechtse hoogleraar H. D. J. van Lennep zal een discussie leiden over „De menselijke gedachte" en „Wat denken de Machines"; voorts behoort de Nederlandse ambassadeur in Brussel, jhr. E. Teixeira de Mattos tot de leden van het ere-comité. men, vertoont niet slechts in artistiek maar ook in technisch opzicht de hoogste kwaliteiten. Bij de prijsverdeling is Italië zelf royaal bedacht, te royaal zelfs, hoewel er onge twijfeld Italiaanse films van grote schoon heid in vertoning zijn gekomen. Er waren ook tal van eervolle vermeldingen en spe ciale diploma's, waarvan er enkele toe vielen aan Tsjechoslowakije, dat een op vallend slechte tekenfilm had ingezonden van een man die toch als een grootmees ter wordt beschouwd, „Een schilderij voor poesjes," van Bretislav Pojar, maar ook verdienstelijke documentaires. Een daar van behandelde de toepassing van glas. Dit werkje werd terecht onderscheiden, maar het kon niet in de schaduw staan van Bert Haanstra's onvolprezen film „Glas", waarmee nog eens onbedoeld het bewijs werd geleverd, hoe groot de kwaliteiten van deze film van onze land genoot is. Jan Koomen Gezicht op de oude bovenstad van Bergamo, waar het filmfestival wordt gehouden. Ingericht door het Keramisch Instituut Haarlem Gedurende een maand is in de openbare bibliotheek aan de Keizersgracht in Am sterdam een pottenbakkerstentoonstelling, ingericht door het Keramisch Instituut Haarlem, op alle dagen da de bibliotheek Ha'ariem, op alle dagen dat de bibliotheek Bijdragen voor de expositie werden ge leverd door onder andere het Museum van Oudheden in Leiden en door vele leerlin gen van het instituut. Het oudste geëxpo seerde voorwerp is een gepolijst bekertje met loefrand uit Egypte, daterend uit 3500 voor Chr. Op een persconferentie deelde de direc trice van het Keramisch Instituut Haar lem, mevr. J. H. Eppens-Van Veen, mede dat het Instituut zich sinds de oprichting twee jaar geleden, verheugt in een grote internationale belangstelling. Het instituut verzorgt onder andere een schriftelijke cursus handarbeid van een jaar en het be weegt zich tevens op het gebied van de arbeids-therapie. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Rooms-Katholieke uitgeverij Paul Brand is gisteren een bijeenkomst gehouden in het Hof van Holland te Hil versum. Ze werd geopend met een toe spraak van mr. L. C. Baas, voorzitter van het landelijk centrum voor Katholieke Actie. Prof. dr. L. J. Rogier, hoogleraar te Nijmegen in de geschiedeniswetenschap hield een inleiding over het thema „Christendom in de eerste helft van de twintigste eeuw". Prof. dr. Karl Rahner S.J. hoogleraar te Innsbruck, sprak over „Randbemerkungen zur Kirchenfrom- migkeit des Katholiken von Heute". De bijeenkomst werd besloten met een korte toespraak van de directeur Paul Brand Deze is ter gelegenheid van dit jubileum de pauselijke onderscheiding toegekend van ridder in de orde van de Heilige Syl vester. Onderzoek met goud bekroond. Voor het eerst sinds de inwerkingtreding van de Hoger-Onderwijswet van 1876 is een ant woord op een academische prijsvraag over een onderwerp uit de Engelse letterkunde met goud bekroond. De faculteit van Let teren en Wijsbegeerte in Groningen heeft een gouden medaille toegekend voor een onderzoek naar de betekenis van het tijd schrift „Scrutiny" (1932-1953) voor het letterkundig leven in Engeland aan de heer G. A. M. Janssens. Hij heeft op de dag waarop de senaat van de universiteit tot toekenning van de gouden medaille be sloot, aan de R.-K. Universiteit te Nij megen het doctoraalexamen in de Engelse taal- en letterkunde afgelegd. De heer Janssens is inmiddels aan deze universiteit tot wetenschappelijk ambtenaar benoemd. Advertentie Zijn regenjas ziet er weer uit als op de dag, dat hij 'm kocht, en er gaat geen druppeltje regen door! Gun Uw regenjas óók 'n Regenjas (Inct. waterdicht) 4.90 OP 21 SEPTEMBER 1901 werd in het bevolkingsregister der gemeente Haar lem de geboorte ingeschreven van Anna Catharina Woud, die na verloop van jaren als Annie Woud door duizenden in binnen- en buitenland om haar prach tige altstem en haar temperamentrijke voordracht bewonderd en geprezen zou jaar dankbaar mede te herdenken en de gevierde zangeres letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes te zetten. DAT ZULLEN DAN niet alleen haar leerlingen zijn zij is nog steeds als zang lerares verbonden aan de Toonkunstmu ziekschool te Leiden en aan het Conserva torium van Maastricht maar ook tallo- en die de indrukken van haar weelderig gulle stem nog niet vergeten zijn. MIJN HERINNERING aan -het zingen van Annie ifcoud gaat verre terug iri het verleden, zelfs van vóór haar optreden in t openbaar. Mevrouw Schuil-Hol; haar eer ste en voornaamste, want moederlijke le rares, nodigde mij uit eens op haar lesuur te komen, want ze had, naar ze vertelde, een jonge leerlinge waar ze iets bijzonders van verwachtte, een ongeslepen diamant nog, maar een bijzondere stem en een uiterst muzikaal temperament. Mevrouw Schuil wilde weten of ook anderen haar overtuiging deelden, dat Annie voorbe schikt was voor beroepszangeres. Ik ben dus min of meer verstolen gaan luisteren in nummer zoveel van de Tuinwijklaan en het duurde heus niet lang of ik fluisterde de heer Schuil (destijds onze toneelredak teur) in het oor: „Ik hoor en zie een ge droomde Orfeo". Het was niet eens een twijfelgeval; de enige bedenking had kun nen zijn: kan ze de wilskracht opbrengen om dóór te zetten en niet op te zien tegen een veelomvattende studie. Het is echter gebleken dat Annie Woud op dit punt een enorme energie heeft kunnen ontplooien en een voorbeeldige karaktervastheid getoond heeft. HAAR DEBUUT had plaats onder aus piciën van „Haarlems Dagblad", namelijk op een concert in december 1925, dat voor de lezers van ons blad gegeven werd en waaraan ook de Koninklijke Liedertafel Zang en Vriendschap en de pianist Karei de Jong meewerkten. Weldra zong zij ook bij de H.O.V. onder Nico Gerharz en Am sterdam leerde haar kennen als zeldzame vertolkster van de „Altrapsodie" van Brahms. Maar in het eigen land wassen de vleugelen van de faam heel moeizaam. „Annie moet er uit, naar het buitenland," oordeelde mevrouw Schuil. En zo heeft zij haar studie voortgezet te Wenen, onder lei- IN BLOEMENHEUVEL te Bloemen- daal wordt tot en met 30 september een expositie gehouden van schilderijen en reisschetsen van Peter van den Braken en weefkunst van de Finse Laura Karpi- <aivo Tamminen. Die weefkunst komt ons voor als een gezonde voortzetting van een volkskunst uit het noorden en ziet er plezierig uit. ANDERS IS DAT met de schilderijen van Peter van den Braken, die een eerste indruk bieden van een schilderijenwinkel van bedenkelijke kwaliteit. Ik geloof dat men er goed aan gedaan had veel min der op te hangen, want door de sterke kleur- en toontegenstellingen, de zware en daarmee zich opdringende verflaag en de nogal eens overladen compositie slaat het een het andere dood. Met minder zou van den Braken's persoonlijkheid voldoende duidelijk aan ons verschijnen. Die persoon lijkheid heeft iets bruisends, waarbij men toch ook de behoefte aan stelligheid van uitdrukkingsvorm gevoelt. Men ziet achter dit werk een man, die graag en veel werkt, met plezier vertelt van zijn vele ervaringen op zoveel plaat sen in de wereld. Overtuigender vind ik echter toch de bezonkenheid van Van den Braken's „Amsterdam", dat hier tot de meest voorzichtig benaderde onderwerpen behoort. OOK IS ER werk, waarin Van den Bra ken over het onderwerp wist heen te zien om vóór alles zijn aandacht aan puur schil derkunstige waarden te schenken. In die gevallen zou men kunnen spreken van iets van abstractie, niet omdat Van den Braken die richting zou willen volgen maar veel eer als gevolg van het feit dat hij in het onderwerp al helemaal het schilderij zag. Ik denk hierbij vooral aan het kleine schilderij „Het mijndorp". Men kan ook wijzen op „De winter, een sprookje," een schilderij dat op herinneringen steunt en vermoedelijk niet direct naar de natuur ontstaan is. waarmee aangenomen kan worden dat ook hierbij Van den Braken een duidelijk beeld omtrent het te maken schilderij voor ogen had. Door de wil om in de eerste plaats toch de tinteling van het licht te schilderen komt Van den Bra ken ook in „Spaans dorp" boven het on derwerp uit. VOORKEUR KAN IK ook hebben voor dat werk, waarin de compositie vanaf het begin een duidelijke aandacht genoot. Ik wijs hierbij op „Kempenland" en „Winter in Limburg". Moge Van den Braken op deze tentoonstelling een voorkeur voor het noorden vertonen, juist zijn „Landschap bij Oran" is de lichter wegende uitzondering in het hier overzware. Ik moet hier eer lijkheidshalve wel bij zeggen dat ik ook niet zo warm kan lopen voor het werk van een Chabot, waaraan enkele schilde rijen van Van den Braken wel doen den ken. Van den Braken is overigens geheel onbeïnvloed zijn eigen weg gegaan ding van Frau Schlemmer. Zij groeide daarbij in de praktijk van het Oostenrijkse en Duitse muziekleven en toen ze zich weer in Haarlem vestigde was haar weg gebaand naar het Concertgebouw te Am sterdam. Zij zong er onder Mengelberg, Monteux, Van Beinum, Bruno Walter, Klej.- ber, Fournet, Kubelik en Szell, en verder ook op alle voorname podia van Neder land. En waar in de Goede Week Bach's Passionen gegeven werden, bedelde men om haar medewerking. INTUSSEN DEDEN ook tal van voorna me Duitse en Oostenrijkse centra vaak een beroep op haar gaven en talenten. Tijdens de bezetting staakte zij haar optreden in 't openbaar; alleen in de hongerwinter,toen het in het kunstvak niet om geld, maar om een fles melk, een ei en een liter erwten of bonen ging, zijn wij in 't boerenland stiekem in een klein kerkgebouw nog wel eens opgetreden. NA DE BEVRIJDING lokte het buiten land haar meer dan ooit, maar nu ande- Advertentie 19 September flmtoua De Nederlandse Televisiestichting zal zondag van 22.30 tot 23.15 uur van de Duitse televisie een programma overne men, dat gewijd is aan de verkiezingen in West-Duitsland. Dinsdag 19 september zal de NTS van 15.00 uur af een directe reportage geven van de zitting der Tweede Kamer, waarin prof. Gerbrandy zal worden herdacht en waarin de miljoenennota zal worden aangeboden. De Nederlhndse jazzpianiste Pia Beek, die deze maand met haar trio in de Por tugese nachtclub „La Ronda" te Estoril optreedt, heeft een ongeluk gehad. Toen zij in zee zwom werd zij door een grote golf tegen een rots gesmakt, waar zij be wusteloos bleef liggen. Naar een zieken huis vervoerd, constateerde de arts dat onze landgenote een been had gebroken, haar voet had verstuikt en de spieren van haar voet waren verrekt. Pia Beek zal minstens vijf weken met haar been in een gipsverband moeten lopen. Tenge volge hiervan heeft zij verscheidene tele visie-uitzendingen in Lissabon moeten afzeggen, alsmede een engagement in het noorden van Portugal. Om aan de con tractuele verplichtingen in Estoril te kunnen voldoen blijven haar triogenoten doorwerken, waarbij zij zelf het toekijken heeft. De foto toont de pianiste bij het verlaten van het ziekenhuis. Annie Woud re kanten uit: Stockholm, Edinburg en tot tweemaal toe een grote tournee in Zuid- Afrika. Doch als men bij Annie Woud zou infor meren naar de mooiste herinnering van haar loopbaan, wees zeker dat ze dan met jubel in haar sonore stem zou zeggen: mijn medewerking aan het galaconcert in het Concertgebouw te Amsterdam, ter ge legenheid van de troonsbestijging van Ko ningin Juliana". De herinneringen aan een rijke carrière die ze met een gevoel van dankbaarheid, om wat zij zelf noemt haar „Godsge schenk", uiteraard blijvend koestert, zijn de heerlijkste kroon van haar Kroonjaar. .Op Hoop van Zegen". De Zandvoortse toneelvereniging „Op Hoop van Zegen" zal met het toneelspel „Op Hoop van Zegen" van Herman Heijermans deelnemen aan het door de NATU uitgeschreven toernooi „Provinciaal Landjuweel" waarvoor 13 amateur-toneelgezelschappen in Noordhol land hebben ingeschreven. „Op Hoop van Zegen" heeft dit werk in studie genomen naar aanleiding van de viering van het 25- jarig bestaan en zal er vooraf een tweetal voorstellingen in Zandvoort mee geven, Bob Buys omstreeks februari a.s. Het hospitaalkerkschip „De Hoop" is vrijdag onverwacht IJmuiden binengelo- pen. Men had acht zieken en gewonden aan boord, zodat dokter Van Willigen het niet verantwoord achtte langer op zee te blijven, omdat men dan in spoedgevallen geen mogelijkheid meer zou hebben nieu we patiënten op te nemen. Van de acht patiënten waren er zes Duitsers, die gistermiddag onmiddellijk naar huis werden vervoerd. Twee gingen per personenauto naar de trein, de andere per ziekenauto. De twee Nederlanders waren Scheveningers, schipper Zoutbier van de SCH 79 en oudste Pronk van de SCH 297. in A A HKOHDIGItiGEtt eh BESCHOUW/tiGEh HILVERSUM I. 402 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws en postduivenber. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespr. 10.00 Gram. 10.35 Brieven van be roemde kinderen. 10.55 Promenade-orkest. 11.30 Licht progr. AVRO: 12.00 Theater-ork. en zang. 12.30 Meded. en sportber. 12.32 Verz.progr. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Lichte muziek. 14.00 Boekbespr. 14.20 Kamerork., koor en sol. 15.00 Toneelbeschouwing. 15.15 Gitaarmuz. 15.45 Gram. 16.00 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Amus.muz. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitsl. en sportjournaal. VPRO: 18.30 Remon strantse kerkdienst. IKOR: 19.00 Voor de leugd. 19.30 De Open Deur, lezing. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Metropole-ork. en zang. 20.45 Bij ons thuis, gesprek. 20.55 Gram. 22.00 Gram. 22.30 Nieuws en meded. 22.45 Act. 23.00 Volksliederen. 23.15 Sport uitsl. 23.20 New York calling. 23.25 Gram. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 IKOR. 12.00 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 Convent v. Kerken. 18.30 NCRV. 19.45—24.00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.25 Inl. Hoog mis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterst. 9.45 Gram. IKOR: 10.00 Muz. van de zondag. 10.15 Wat verwachten wij van New Delhi?, lezing. 10.30 Kerkdienst. 11.30 Vragenbeantw. 11.45 De kerk in de spiegel van de pers, lezing. NCRV: 12.00 Zangrecital. KRO: 12.15 Buitenl. comm. 12.25 Gram. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing. 13.10 Gram. 13.30 Lich te muz. 13.50 Boekbespr. 14.00 Zangrecital. 14 25 Letterkundige persoonlijkheden die ik gekend heb, lezing. 14.35 Gram. 15.10 Gram. 15.30 Muzik. lezing. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. Convent van Kerken: 17.00 Geref. kerkdienst. NCRV: 18.30 Gewijde muz. 19.00 Nieuws uit de kerken. 19 05 Knapenkoor. 19.30 Gemeenschap der heiligen, lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Gram. 20.30 Act. 20.30 Brabants orkest en sol. 21.30 Eigen haard is moord waard, hoorsp. 22.10 Gram. 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22 55 Gram. 23.50 Comm. op de Westduitse verkiezin gen. 23.55—24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 KC/S. 9.30 ds G. Toornvliet van Bloemendaal. 11.00 ds. G. Toornvliet, dienst voor belangstellenden. 14.45 Kinderdienst. 15.30 ds. P. N. Kruyswijk. van Bloemendaal. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.02 Gevar. muz. 12.30 Weerber. 12.35 Amus.ork. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de sol daten. 14.00 Gram. 15.30 Sportuitz. 17.00 Sport en nieuws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Sportuitsl. 17.50 Pianorecital. 18.30 Godsd. uitz. 19.00 Nieuws. 19.30 Gevar. muz. 22.00 Nieuws. 22.15 Amus.muz. 23.00 Nieuws. 23.05 Gram. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 11.10 Voordr. 11.30 Kamermuz. 42.00 Amus.muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammondorgelspel, 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Jazzmuz. 13.45 Weerzien met Rusland, >lezing. 14.00 Pianorecital. 14.30 De film én de fiscus, hoorsp. 15.30 Gram. 16.00 Zestig mi nuten voor boven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Lichte muz. 17.50 Milit. comm. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. 18.30 Jazzmuz. 18.50 Gram. 19.15 Regeringsuitzend.Bescherming Bevolking vraagt uw aandacht. 19.30 Lichte muz. 20.00 Nws. 20.05 Amus.muz. 20.35 Eén op twaalf, discussie. 21.05 Gram. 21.40 Kamerork. 22.30 Nieuws. 22.40 Radio-filharm.ork. 23.35 Gram. 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.13 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10.20 Theologische etherleergang. 11.05 Hobo en piano. 11.35 Voordr. 11.55 Metropole orkest m.m.v. solist en koor. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Meis jeskoor. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Gram. 15.40 Vocaal ens. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Bas-bariton en piano. 17.00 Voor de kleu ters. 17.15 Amus.muz. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- ringsuitz.: De culturele raad en de Nederlandse Antillen, door Henk Den-nert. 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18 50 Openbaar kunstbezit, lezing. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Volksliederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koper-ork. 20.10 Pionier van het leven, hoorspel. 21.25 Pianorecitals. 22.00 Volk en Staat: Parlem. comm. 22.15 Gram, 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbe spreking 23.05 Promenade-ork. 23.45 Gram. 23.55 —24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Voor de landbouw. 12.42 Pianorecital. 12.50 Beurs ber. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gevar. muz. 15.45 Filmmyz. 16.00 Beursber. 16.06 Voor de zieken. 17 00 Nieuws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Kamermuz 18.00 Protest, uitz. 18 15 Gram. 18 20 Voor de roldaten. 18.50 Gram. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 20,00 Festival Aix-en-Provence: Kamer ork. en sol. 22 00 Nieuws. 22.15 Amus.ork. 22.35 Gram. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR ZATERDAG NTS: 15 3016 30 Eurovisie: Zes-landenwedstr zwemmen VARA: 17 00 Voor de kinderen NTS: 20.00 Journ en weeroverz. VARA: 20.20 Achter het nieuws 20 30 Quiz. NTS. 21.30 Eurovisie: BBC Promenade-conc. VARA: 22.00 Gevar progr. VOOR ZONDAG NTS: 16.00 Eurovisie: Zwemmen. C.v.K.: 17.00— 18.30 Geref. jeugdkerkd. KRO: 20.00 In woord en beeld. 20.20 Breugheliana, zang- en dansspel. 20.45 Film. 21.10 Ork.conc. m.m.v. sol. NTS: 22.00 22.30 Sportactualiteiten. VOOR MAANDAG NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Memo. 20.35 Film. 21.00 Documentaire. 21.20 Jazz- conc. 22.00 Bijeenkomst van Hervormde en Geref. Kerken. HEDENAVOND heeft in het Frans het Huis van de Woodbrookers in Bent Halsmuseum het openingsconcert plaats van de Internationale Barokweek, welke onder auspiciën van het Internationaal Toonkunstenaars Centrum Eduard van Beinum wordt gehouden tot en met 23 september. Het concert, dat in de Renaissancezaal van het museum ge geven wordt, begint om 20 uur. De so listen zijn de clavecinist Gustav Leon- hardt, de gambist Nikolaus Harnoncourt en de blokfluitist Frans Bruggen, die tevens de leiders zijn van de Barokweek. HET SLOTCONCERT van de Internatio nale Barokweek zal op 21 september plaats hebben in de Singer Concertzaal in Laren. Op deze avond zullen de beste deelnemers van de Barokweek als solist optreden met medewerking van Dora Lindeman, sopraan en Wouter Paap, clavichord. De opening heeft hedenmiddag om vier uur plaats in veld. Morgen zullen alle deelnemers een door henzelf gekozen werk ten gehore bren gen. TIJDENS DE ochtenduren worden ge durende de gehele week lessen gegeven en wordt het ensemblespel beoefend. In de middaguren worden lezingen gehouden door onder anderen dr. Jos. Wouters over „Barokmuziek in Nederland"; Wouter Paap over „Het clavichord"; Frans Brüg- gen over „Articulatie van de 18e eeuwse blaasmuziek"; Gustav Leonhardt over „Di verse facetten van de oude clavecimbel- bouw"; en door Nikolaus Harnancourt over „Ontwikkeling van de oude strijkin- strumentenbouw". In de avonduren wor den concerten gegeven door onder anderen Veronica Hampe, viola da gamba; Quadro Amsterdam en het Leonhard Consort. Vrij dagavond. 22 september, is er een concert in Bentveld. Zaterdag, 23 september, wordt de Barokweek besloten met een excursie en sluitingsbijeenkomst.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4