Beverwijk blijft voor fusie met gemeente Heemskerk Q Burgemeester met tuinders op pad en op zoek naar nieuwe gronden A anmeldingsformulier IJmuider Courant Voetbal in Kennemerland i L0E N DERSL00T VOOR AUTORIJLES Voorstel tot correctie van nieuwe grens met Veisen IJmondverenigingen vandaag en morgen „Melanie Fair" verloor weer haar sleep Groenteveilingen FILMWERELD Havenberichten Gevangenisstraf geëist wegens oplichting en winkeldiefstallen ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1961 BOCAL haarden en convectors De Jager L.Nieuwstraat 503 Uw haardenspecialist sinds 1903 G. Hoogland herdacht op Beverwijkse groenteveiling A. J. v. LENT's Automobielbedrijven Visserijlaboratorium krijgt nieuw gedeelte Ongeluksschip Raadsvergadering Castricum Sport in de l.lmond Korfbal Haarlemse rechtbank I Het gemeentebestuur van Beverwijk spreekt er in een uitvoerig pre-advies aan de raad zjjn tevredenheid over uit, dat de minister van Binnenlandse Zaken (mr. Toxo- peus) uit de hem toegezonden adviezen de conclusie heeft getrokken dat de voort zetting van de procedure tot samenvoeging van Beverwijk en Heemskerk noodzakelijk is en een wijziging van de grens met Velsen wenselijk is. Donderdag 21 september aanstaande komt de raad van Beverwijk in openbare vergadering bijeen ter be spreking van het ministeriële voorstel tot opheffing van de gemeenten en tot vorming van een nieuwe gemeente: Beverwijk-Heemskerk. Veel stof tot discussie zal de raad dit voorstel niet geven, daar reeds begin 1960 uitvoerig op de kwestie is ingegaan, waarbij de raad zich voor samenvoeging heeft uitgesproken. In hun pre-advies aan de raad herhalen B. en W. dan ook nog eens, dat samen voeging van de twee gemeenten als een onafwijsbare eis van het ogenblik moet worden gezien. Beverwijk en Heemskerk, aldus het college, kunnen elk afzonderlijk een uitgebreid complex te kunnen komen. Het gemeentebestuur acht zich in deze nog gesterkt door de jongste prognoses omtrent de te verwachten ontwikkeling van de basisindustrie, volgens welke (in één adem genoemd) de ontwikkeling van het hoogovenbedrijf in versneld tempo zal voortschrijden. Volgens deze prognoses dan, zou de ca paciteit van het streekplan (woningen) reeds op een veel vroeger tijdstip dan het jaar 1980, waarmee rekening was gehou den, zijn bereikt. Alle in het streekplan voor beperkt agrarisch gebied bestemde gebieden zullen worden bestemd voor ste delijke bebouwing, aldus menen B. en W. van Beverwijk. „Dan zal nog meer stedelijk woongebied in Beverwijk en Heemskerk zo duidelijk een aaneengesloten stad vormen, dat slechts hij die ziende blind is, zou kunnen volhouden dat dwars door dit stedelijk ge bied een gemeentegrens te handhaven is." (Heemskerk verzet zich tegen samenvoe ging Red.) Grenswijziging Op verschilende punten van het wetsont werp echter heeft het college van Bever wijk aanmerkingen. Zo wordt onder meer voorgesteld het artikel over de verkiezing van vertegenwoordigende lichamen, zoda nig te wijzigen, dat voor de verkiezing van de raad van de nieuwe gemeente Bever wijk-Heemskerk wordt bepaald, dat er hiervoor twee kieskringen zullen zijn. Bij het bestaan van twee kieskringen is ver binding van lijsten mogelijk. Een andere wijziging in de tekst van een artikel wordt voorgesteld, waar het gaat over de verloven A. Blijkens de bestaan de tekst bedraagt dit aantal per 1 januari 1961 41: in werkelijkheid zijn het er ech ter 49. Ten aanzien van de voorgestelde grens wijziging tussen Velsen en Beverwijk, heeft het college enige aanmerkingen. Dit hangt samen met een reeds in voorberei ding zijnd uitbreidingsplan van Beverwijk voor het gebied ten noorden van de aan te leggen toegangsweg vanaf de Velser tunnel naar de Hoogovens. De nieuwe ge meentegrens tussen Velsen en Beverwijk zou dwars door het gebied komen te lo pen. Dit gebied, waar Beverwijk nog enige bebouwing wil plegen ter afronding van de stad en voor de aanleg van sportvelden zou door een gemeentegrens worden door sneden en dit acht het college volkomen onjuist. Een verlegging van de grens ten noorden van de „geplande" toegangsweg naar Hoogovens zou aan het bezwaar te gemoet kunnen komen. Een ander verloop van de nieuwe grens wordt voorgesteld ten aanzien van het ter rein dat is gereserveerd voor de basisin dustrie (lees Hoogovens). De wijziging wa re voorlopig zolang het tracé van de hier- ZATERDAG 16 SEPTEMBER Fniëlkapel, Santpoort. 20 u.: Ingebruik neming orgel. Verenigingsgebouw, IJsselstraat. Ooster- wi.ik, 19.30 u.: Eerste bijeenkomst jeugd clubs. ZONDAG 17 SEPTEMBER Engelmunduskerk, 9.45 u.: Krönungs- messe van Mozart, door „Da Pacem" Hervormde Kerk, Kanaalstraat, IJmui den. 16 u.: Afscheid ds. Van Doorn. Hervormd Jeugdgebouw, 20 u.: Eerste instuif Goede Herderkerk. MAANDAG 18 SEPTEMBER Theeschenkerij, Velserbeek. 1517 u.: Receptie Van Geel. Hervormd Jeugdgebouw, 20 u.: Bonte avond personeelsvereniging Wijsmuller. Cultureel Centrum. 20 u.: Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Velsen-IJmuiden: 100 jaar Wedgwood- Brulboei, 19.30—21 u-: Ruilbeursbegin clubwerk. Gemeentelijk Wijkcentrum, Smidt van Gelderstraat, 20 u.: Ds. F. «Visser voor Nederlandse Christen Vrouwen Bond over ..De Biibel in het gezin". boven bedoelde weg niet is vastgesteld, te beperken tot dit gebied voor de basisin dustrie- dat wil zeggen ten zuiden van de groenstrook langs de Zeestraat. Voor het overige kan het gemeentebe stuur zich met de verschuiving van de grens van Velsen in noordelijke richting verenigingen op grond vSn uitsluitend praktische aard, opdat wordt voorkomen dat de gemeentegrens het Hoogovencom plex doorsnijdt. Niet verder Wél maakt het college bezwaar tegen een alinea in het ontwerp van wet, waarin wordt gesproken over een eventuele ver legging van de grens in noordelijke rich ting indien de basisindustrie zich zou uit breiden op de terreinen ten noorden van de Zeestraat. De thans voorgestelde wijzi ging ziet het college van Beverwijk als het uiterste. Indien Hoogovens zich gaat vestigen op de grond te nnoorden van de Zeestraat, zullen daar „min of meer zelf standige fabriekscomplexen ontstaan," waarvoor geen enkel aanwijsbaar belang bestaat dat zij tot de gemeente Velsen moeten behoren. Advertentie verkrijgbaar bij ie"u LANGE NIEUWSTR. 433-435 TEL. 4654 Nog altijd heeft het „Intercommunaal lichaam ter vervanging van tuinbouwgron- den" grote zorgen om de tuinders die uit de IJmond weg moeten als gevolg van stadsuitbreidingen, aan een stuk vervan gende grond te helpen daar er in deze streek geen meter meer ter beschikking is. Men heeft daarom eens willen nagaan of er in andere delen van het land gelijk waardige bedrijven zijn die veel overeen komen met de specifieke Kennemerland- se bedrijven. De leden van het I.L.V.T., burgemeester Nielen en de raadsleden van de gemeente Heemskerk hebben zich donderdag samen met vertegenwoordigers van de standsor ganisaties en de veilingen naar het noor den van het land begeven en zich daar laten voorlichten. In de gemeente Eelde, nabij Groningen, werd het gezelschap op het prachtige raadhuis ontvangen door de burgemeester, mr. Strube, waarbij tevens diens ambts genoot van Peize, de heer Edel, aanwezig was, in zijn kwaliteit als voorzitter van de Stichting voor de Tuinbouw in Noord- Drente, alsmede de rijkstuinbouwconsu- lent ir. J. J. Astrego. Mr. Strube gaf een korte uiteenzetting over de mogelijkheden tot vestiging voor tuinders uit de streek Kennemerland. In Eelde, Peize, Rode en Paterswolde is nog volop grond. Industrie is er niet en die begeren we ook niet, aldus mr. Strube. De tuinbouw en vooral ook de bloementeelt kunnen zich hier zeer reëel ontwikkelen. Er is een goed afzetgebied via de veiling in Groningen met afzetkan- sen naar Noord-West-Duitsland. De laatste jaren zi.in er hier veel rolkassen gebouwd en de Heemskerkse firma De Groot en Nijs heeft er een 40-tal van gebouwd. De heer Edel gaf nog verschillende bijzonder heden over de vestigingsmogelijkheden in dit gebied. Onder leiding van de rijkstuinbouwcon- sulent heeft men daarna een rondrit door het tuinbouwgebied gemaakt. Evenals in de streek Kennemerland kent men er het zogenaamde „gemengde klein bedrijf" en het zou voor de jonge tuinders uit Bever wijk en omgeving zeker de moeite zijn hier eens hun licht op te steken voor een bestaansmogelijkheid. Van het noorden trok men naar de zuid oosthoek van Drente, waar het gezelschap werd ontvangen in de gemeente Emmen door de rijkstuinbouwconsulent ir. B. Bos nia en heer H. de Jong van het gemeen telijk grondbedrijf van Emmen. In het noorden is, volgens de rijkstuinbouwcon sulent 2100 ha over een groot gebied ver spreid, maar rond Emmen is men bezig een deel te centraliseren; men moet zeker 500 tuinders bijeen hebben om een lonend afzetgebied te kunnen maken. Op de dal gronden rond Erica heeft men een tuin bouwbedrijf gecentraliseerd, waar een 48 tuinders een „glasbedrijf" hebben. Coöpe ratief wordt stoom betrokken van een cen traal punt om de kassen te verwarmen. Ook hier werd een rit door de tuinen gemaakt. Tot slot van de dag werd een bezoek aaA de gemeente Odoorn gebracht waar men op het nieuwe raadhuis allerhartelijkst werd ontvangen door het college van bur gemeester en wethouders. Van hier uit werd de terugtocht aan vaard, via Zwolle. Het was ver na mid dernacht toen het gezelschap weer thuis was. Op de Beverwijkse groenteveiling heeft gistermiddag de directeur, de heer Jac de Weyer, de jongstleden donderdag over leden heer G. Hoogland, een der oudste kopers herdacht. Reeds op zeer jeugdige leeftijd kocht hij op de Beverwijkse vei lingen. Hij kwam uit een oud Beverwijks tuindersgeslacht maar de handel lag hem beter dan het werk in de tuin. Hij be hoorde tot de oudste „Schagers" en heeft meer dan 60 jaar als grossier, zijn han del op Amsterdam gehad. „Wij herden ken in hem een eerlijk en betrouwbaar koopman", aldus besloot de heer de Weyer. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op 5 t 7.65 per kwartaal of f 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening Zii die zich met ingang van 1 oktober 1961 per kwartaal abonneren, ontvangen de nnmmerg tot en met 30 september 1961 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. Advertentie Wijk aan Zeeërweg 107 - IJmuiden Tel. 4360 - 8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Tel. 3223 - 5052 (02510) De aannemingsmaatschappij „Noord- Holland" uit Heemskerk-Haarlem is be gonnen met de bouw van de nieuwe vleu gel voor het visserijlaboratorium aan de Dokweg te IJmuiden. Men hoopt het nieuwe deel van het vis serijlaboratorium binnen elf maanden ge reed te hebben. De bouw van het nieuwe koelhuis naast het bestaande deel van het visserijlaboratorium vordert gestaag. De Britse zeesleepboot „Melanie Fair" blijft op het ongelukspad. Deze 611 ton metende sleepboot, die in 1960 door een sloopbedrijf in Zaandam werd gekocht van de Britse admiraliteit om na een goede beurt doorverkocht te worden aan een jon ge Britse kapitein in Liverpool, is weer in moeilijkheden. De „Melanie Fair" is nu onder Italiaanse vlag op zee. De sleepboot kwam eind 1960 „in het nieuws", toen zij met haar nieuwe kapi tein-eigenaar uit Liverpool de eerste sleep reis uitvoerde met het achterschip van de tanker /.African Queen" van Hanton Roads naar Antwerpen. Tot driemaal toe raakte de „Melanie Fair" op deze reis haar sleep kwijt, doordat zij of uit de koers raakte wegens slecht weer of dat zij te weinig brandstof had om de volgende haven slepend te bereiken. Tenslotte be reikte zij met hulp van Nederlandse sleep boten Lissabon. Na de eerste ongelukkige reis van de „Melanie Fair" met de „African Queen" heeft de Engelse kapitein-eigenaar het schip ruim negen maanden lang in de ha ven van Liverpool werkeloos laten liggen en het te koop aangeboden. Hij zegde de zeesleepvaart vaarwel. Italianen zagen wel iets in het schip en kochten het eind augustus van dit jaar. Italiaanse reders vonden er ook een sleepreis voor. De „Me lanie Fair" voer van Liverpool zonder sleep naar Grimsby en begon op 30 augus tus aan deze sleepreis. Donderdagavond om streeks half acht was de sleep tot in de Golf van Biscaje gevorderd. Toen kwam het schip in de ether en zijn melding was gelijk aan die van eind vorig jaar met de „African Queen": weer was de „Melanie Fair" haar sleep kwijt. Die sleep is een 50 meter lange lichter, die losgebroken is van de sleepboot en nu als een gevaar, voor de zeevaart ronddrijft op ongeveer 250 mijl z.z.w. van Brest. De radiotelegra fist van de „Melanie Fair" heeft de scheepvaart verzocht uit te zien naar de lichter. De gemeenteraad van Castricum heeft vrijdag in openbare vergadering besloten in een volgende vergadering een voorstel van de landbouwer de heer P. Borst te Bakkum, die grond moet afstaan aan de gemeente wegens bouwuitbreiding, onder de loep te nemen. Voor schoolzwemmen in het sportfond- senbad te Zaandam werd tien mille sub sidie verleend. De heer Bollen (C.B.) was van mening dat het bedrag beter als ba sis voor de bouw van een eigen zwembad in Castricum kon dienen. De voetbalvereniging Vitesse krijgt een lening van zestienduizend gulden. Met de n.v. Bank van Nederlandse gemeenten wordt een geldlening aangegaan van 86.000 voor de financiering van de bouw van een aula op de begraafplaats Onder- langs. Burgemeester Smeets deelde mede, dat op 6 oktober een tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen zal worden geopend, onder auspiciën van de Culturele Raad van Noordholland, en wel in de aula van de openbare ulo aan de Ju liana van Stolbergstraat. Op de Beverwijkse groenteveiling wordt de aanvoer van bonen kleiner. Er is veel vraag naar, waardoor de snijbonen in prijs opliepen tot 95 cent per kilo; de sperzie bonen varieerden van 45 cent tot ruim een gulden per kilo; pronkbonen komen in flinke partijen aan de markt en brachten het tot 35 cent per kilo. Bospeen is niet zo duur meer en kwam een enkele keer boven de 40 cent per bos; waspeen ging tot 36 cent per kilo. Spinazie werd vlot verkocht tot 47 cent per kilo. Postelein mindert in aanvoer, men betaalde tot 38 cent per kilo. De prijs voor tomaten liep weer op tot 55 cent per kilo Komkommers brachten het tot 27 cent per stuk. Minder vlot ging het deze week met de prei, die nauwelijks boven de 20 cent per kilo kwam. Druiven zijn er nog maar weinig; er werd tot 1,85 per kilo voor betaald. Aardbeien gingen weer vlot weg tot 1,10 per doosje. De noteringen waren vrijdag: aardbeien 67115 per doosje en 6,50 per slof; an dijvie 8—15, spinazie 2348, postelein 22 42, bospeen 1838, waspeen 1235, snij bonen 3595, sperziebonen 44110, pronk bonen 2034 prei 922, tomaten 2056 komkommer 924, groene kool 817, aardappelen 612, uien 815. Velling van Castricum De noteringen op de Castricumse groen teveiling waren; sperziebonen 3770, kom kommers 1117, aardbeien per doosje 74- 92- pronkbonen 1718, spinazie 1128, an dijvie 79'A, prei 18, tomaten 2048, spruiten 55, waspeen 17, snijbonen 5058 bloemkool 1455. Zeven mannen zonder vrees (City-theater, IJmuiden). Hoe ze ven dappere mannen de strijd aanbinden met een geduchte bandietenbende wordt in deze film op indringende wijze getoond. Zeven mannen, ieder een persoonlijkheid op zich, verenigen zich om een door angst verteerde bevolking te helpen. De cast ver meldt klinkende namen en dat alleen is al een garantie voor goed spel. Yul Brunner is de aanvoerder van de „Magnificent Seven", en onder zijn helpers paraderen mannen als Eli Wallach, Charles Bronson en Horst Buchholz. Zondagmiddag, maandag en woensdag komt Tarzan op het doek. Ditmaal is Gor don Scott de vertolker van de titelrol in „Tarzan, de geweldige". Hij is op zoek naar een moordenaar en moet daartoe Afrika doorkruisen. Tal van avonturen zijn het gevolg. Donderdagavond wordt de boeiende film, die vlak na de bevrijding zo'n opgang maakte, vertoond: „Gaslicht" met Ingrid Bergman, Charles Boyer en Joseph. Cot ton. Opstand der legioenen (Rex Theater, IJmuiden) De roman van Gustave Flaubert, die ons naar het Carthago van twee eeuwen voor Christus verplaatst, levert ons de stof voor deze ge waagde romantisering. Men vindt er precies in terug wat men er in een specta culair opgezette film van mag verwachten De jonge held is een barbaar die nog zo barbaars niet is; de heldin, een priesteres met veel sex; hun dwarsdrijver een laffe genieperd, die zijn trekken thuis krijgt Het lijkt historisch, het is een vrije fan tasie. Zondagmiddag draait „Hercules' Voor woensdag en donderdag is de keus gevallen op „Duizend sterren schitteren". Beverwijk en Heemskerk Een oud verhaal in een nieuwe versie vinden we in „Romanoff and Juliet", dat in Kennemer wordt gedraaid. Een geesti ge film over twee jonge mensen, die het Oost-West-conflict aan den lijve meema ken. Lady Chatterley vindt haar minnaar deze week in het Kennemer Theater van dinsdag tot en met woensdag. In de mati nee „Vijf dagen schrikbewind". Luxor komt met „De wraak van Hercules", dat we al hebben besproken, dinsdag tot en met donderdag „Some like it Hot" met Marilyn Monroe, zondagmiddag „Plunde raars in de vlakte". In het W.B.-thea ter komt de sheriff van Wichita vanavond nog aan bod. Zondag en maandag „Vrou wen verdwenen in Parijs", in de matinee „De geheimzinnige". Het Marquette-thea ter in Heemskerk presenteert zaterdag en zondag „De grote bankroof". De komende zondag zjjn in 2 A Purmer- steyn en Ripperda vrjj, maar er blijven nog genoeg interessante ontmoetingen over, zo als bijvoorbeeld De KennemersVelsen, VitesseQSC en VVBAlcmaria Victrix. Voor 3 A is maafr een klein programma vastgesteld: slechts zes ploegen verschijnen er aan de start, waaronder dan ADO versus Meervogels. De enige van de drie nog over gebleven Velser vierde klassers speelt thuis tegen EHS. In 2 A zal voor De KennemersVelsen wel de nodige belangstelling bestaan en zulks niet alleen, omdat de Santpoorters nog al eens door de nodige supporters ver gezeld worden, maar ook en vooral, omdat velen met dat Kennemers-elftal, hetwelk tegen QSC zo'n goede start had, eens ken nis zullen willen maken. De Velsenaren deden het in hun eerste wedstrijd minder goed. maar toch zullen de roodzwarten op hun tellen moeten passen. Het kon wel eens zijn, dat ze met een puntenverdeling ge noegen moesten nemen. Vitesse speelt thuis tegen QSC. De Castricummers begonnen de nieuwe com petitie op een merkwaardige wijze, want in de wedstrijd tegen DWV keken zij in de eerste helft op een gegeven ogenblik tegen een 30 achterstand op. om tenslotte toch nog één winstpunt rijker naar Castricum terug te keren. QSC verloor tegen veler verwachting in met 23 van De Kenne mers en nu zal zondag tegen Vitesse moe ten blijken, of deze nederlaag een vergis sing van de Wormerveerders is geweest. Ook in deze ontmoeting voelen we veel voor een gelijk spel. VVB zette in Purmerend de competitie met een 31 nederlaag in, maar dit zegt nog niets ten nadele van de Breesapers, want ook het vorige seizoen was het op eigen terrein met de Purmersteyners slecht kersen eten. Tegen Alcmaria Victrix kun nen de VVBers nu bewijzen al was het maar in de vorm van een gelijk spel dat ze niet van plan zijn in de onderste regio nen terecht te komen- Verder worden nog gespeeld: West-Frisia SDW en WA—DWV. De derdeklassers. In 3 A trok de vorige zondag de 04 overwinning van ADO op Beverwijk nog al sterk de aandacht- Nu mag het waar zijn, dat de Beverwijkers hun elftal nog al dras tisch verjongd hadden, daar staat weer tegenover, dat dezelfde jeugdploeg de uit wedstrijd tegen SEW tot een behoorlijk einde bracht (33). Nu is het natuurlijk nog te vroeg om reeds een juichtoon te laten horen, vooral, daar het hier ADO geldt, immers het vorige.seizoen liepen de Heemskerkers ook zo goed van stapel 8 punten uit de eerste vijf wedstrijden maar tenslotte leverden de resterende 17 ontmoetingen slechts 10 punten op. ADO ontvangt nu zondag Meervogels. De Akersloters openden het seizoen met een 10 zege op Always Forward. Tegen hun verdediging zal de ADO-voorhoede het ze ker niet gemakkelijk hebben, maar toch verwachten we een Heemskerker zege. Voorts zijn nog vastgesteld: DTSHSV en Alkmaarse BoysEgmondia. In 4 C: KinheimEHS. Wanneer de Kinheimers soms kam pioensplannen mochten hebben, dan dienen zij toch anders voor de dag te komen dan Voetbal Als voorwedstrijd voor Stormvogels Veendam wordt op het hoofdveld van Schoonenberg de wedstrijd Stormvogels 2 DWS A 2 gespeeld. Handbal De opstellingen van de handbalploegen luiden zondag: IJmond heren: Böhm, Boontjes en Wol- ters, Visser, Boom en De Vries, Wasse naar, Minnes, Jonker, Stedelaar en Sauer. IEV dames: A. Welp, A. Boontjes en T. v. d. Kooi, C. Half, T. Welp en C. Tersteeg, M.Beentjes, L. Welp, B. Duin, C. Durger en F. Dekker. Full Speed (14.30 tegen ADO 2) R. Voogt, R. Aarts en J. Krijnen, N. Apeldoorn, L. Apeldoorn en W. de Boer, A. Bos, J. Orsel, N. Toon, L. Spanjaard en R. Hilbers. De opstellingen van de korfbalclubs: Watervliet dames: I. Bakkenes, B. Hoen, I. Waagmeester, H. v. d. Ree, G. Kaebisch, Tr. Floor; heren: H. Scholting, J. v. Dijk, J. v. Ladesteijn, D. v. Ladesteijn, S. Hart man en M. Veerbeek. Neptunus (thuis tegen DSV 12 uur) da mes: C. Oldenburg, T. Aberson, N. Bakker, M. Hoogstoevenbeld, A. de Kort, C. Knep- pers; heren: G. Quist, H. de Weers, A. de Jonge, T. v. Vuuren, F. v. Aken, J. v. Aken. Dammen In de wintercompetitie van de damclub IJmuiden zijn de kanspaarden Tielrooy en Laros begonnen met een overwinning op Vooys en Gerrevink. Clubkampioen Tiel rooy won in een fraaie aanvalspartij. La- ros had geluk. Toen hij in het klassiek middenspel veel minder stond bood hij Gerrevink remise aan. Deze, een echte vechter, weigerde het remise-aanbod, maakte een fout en ver loor. De nieuwe hoofdklassespeler Cees van Duivenbode (17) kon niet op tegen de ge routineerde P. v.d. Berg. In het openings- spel waren de kansen voor de jeugdige Cees, doch in het middenspel liet hij een steek vallen. P. v.d. Berg won daarna knap. In de eerste klasse verloor voorzitter K. de Jong verrassend van D. Ott. Leo Binkhorst behaalde een verdienste lijke overwinning op ir. M. Krijgsman De partijen J. van Straten-A. W. Beike- ma en J. de Beer-Bosma eindigden in remise. In de tweede klasse won de jeugdige spe ler Cees Pippel van H. J. Winter. Mole- man won van het nieuwe lid Vliestra. Een sensationeel verloop had de partij W. Gomes-J. C. Apeldoorn. Gomes plaatste in moeilijke stelling een zeer fraaie slag- zet die vermoedelijk winst zal opleveren. Wegens het late uur werd de partij af gebroken. LEZING OVER ONDERWIJS De heer G. J. van der Feen. hoofd van de M.I.V.O.-school, zal ^op woensdag 20 september in gebouw Grapy aan de Moens- straat voor de afdeling Beverwijk van de N.V.V.-vrouwenbond een lezing houden over het onderwijs aan moeilijk lerende kinderen. tegen Onze Gezellen, welke Haarlemse 4de klasser zondag jl. met niet minder dan 51 zegevierde over de geelzwarten. Als de schijn niet bedriegt, dan krijgen ze het de komende zondag, als EHS op bezoek komt, wederom niet gemakkelijk, want de EHSers zijn met een 4—1 overwinning op Renova gestart. Met een gelijkspel zouden de Velsenaars dan ook meer dan tevreden mogen zijn. Opstellingen Voetbalopstellingen voor zondag: VVB (thuis tegen Alcmaria Victrix) v. d. Bogaard, v. d. Velde en Altena, v. Vuuren, Both en Kersbergen, A. Luitjes, Hoogen- dijk, Kooimans, R. Luitjes en Stet. Kinheim (thuis tegen EHS) Pigmans, Paap en De Reus, v. d. Griend, Haan en Mol, Mosk, v. Doorn, Demmers, Brouwer en Smit. IEV (uit tegen DSK) Jansen, Stals en Vendel, Fijen, Buur en De Roos, F. Kra mer, De Reus, Beentjes, B. Kramer en Korver. ADO '20 (thuis tegen Meervogels) Bur ger, Welboren en G. v. Tunen, Schouws, Dam en Groot, J. v. Tunen, v. d. Kolk, v. Duivenvoorde, N. v. Tunen en De Wit. DEM (thuis vriendschappelijk tegen Rip perda) Aardenburg, Willemsen en v. Bug- genum, Goderie, Lodewijks en Pijnen, Noordermeer, De Boer, Bakker, Zonjee en Kleef. Stormvogels 2 (thuis tegen DWS A 2) v. Keulen, De Vries en v. Duivenbode, Plug, v. d. Bor en Maarleveld, Vessies, D. v. Dui venbode, v. d. Waal, Nat en Cleeren. Stormvogels 3 (thuis tegen KHFC 2) De Best, v. d. Stelt en v. d. Graaf, Visser, Ve nus en Verduin, v. Vliet, Gravemaker, Ad miraal, Luppens en Kieviet. Velsen (uit tegen De Kennemers) Duin, v. d. Pieterman en Schoorl, Spanjaard, Hijnen en v. Schagen, Böhm, Weber, Gra- man, Hoogzaad en Bol. Waterloo (uit tegen Alliance) Brilman, Bruisschaart en Maas, Iskes, N.N. en v. Dongen, Boekhout, Bannink, Wortel, Ol denburg en Tijms. Vitesse (thuis tegen QSC) Stuifbergen, Renckens en Marcker, F. Res, G. en H. Jonker, De Zeeuw, Groot, Vermolen, Mul en Twisk. OPSTELLING KENNEMERS Groot; Lejeune en Huisman; v. d. Zwet, v. d. Oever en Mosk; v. d. Outenaar, Kops, Grapendaal, De Bie en Schellevis. Vrijdag kwamen in IJmuidon aan: Santa Ursula van Rotterdam; Jan Kreumer, Colchester; Brinda, Par; Rigel, Rotterdam; Zingst, Antwerpen, laden Binnenhaven IJmuiden; Hermar, Jacobstad; Ri ver Afton, Pepel, erts lossen Buitenhaven IJmui den; Frey, Londen; H.K.S. De Hoop, Noordzee; Prins der Nederlanden, Hamburg; Landresapd, Freetown; Minou, Bordeaux; Union, Pateniemi, hout lossen Haarlem; Noordwijk, Monrovia, erts lossen Buitenhaven IJmuiden; Wedlooper, Man- tyluoto. Zaterdag kwam in IJmuiden aan: Aardenburgh van Rotterdam Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Bolt naar Skiën, walsmateriaal van Hoogovens; Regina Ida, Archangel; Plato, Lissabon; North-King. U.S. Gulf Coast; sleepboot Holland, Terschelling; Pie- tro Bibolini, Antwerpen; Willemstad, Plymouth; Dunera, Tilbury; Gouwestroom, Londen, wals materiaal geladen IJmuiden; Tonnevold, Mena Al Ahmadi; Ritornel, Berwick; Hilda Ahrens, Herro, zout geladen IJmuiden; Martha Ahrens, Hamburg; Inamo, Frederikshamn, ledig van Vel sen; August Schulte, Aarhus; Kremetchug, Bre men; Marianne, Gothenburg; Hunzestroom, Li verpool; Roelof de Winter, Rotterdam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Bloem gracht naar Rotterdam; Oostkerk, Bremen; Mo- sel, Odense; Vilsandi. Antwerpen; Carsten Russ, Norfolk (U.S.A.), ledig van Buitenhaven IJmui den. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR 1 DAG en NACHT Anderhalf jaar gevangenisstraf heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank gistermorgen geëist tegen een 32-jarige onderhoudsmonteur uit IJmui den. Tot zes maal toe had de man onder het opgeven van een valse naam een auto gehuurd, welke hij daarna aan een vaste afnemer verkocht. Verdachte gaf de feiten toe en had wei nig ter verdediging aan te voeren. Zijn verdediger, mr. J. W. Crefeld uit IJmui den, kon de rechtbank ook niet veel méér meedelen dan dat zijn cliënt volkomen be greep, dat er een veroordeling moest vol gen. Hij had geen schoon strafblad meer en had mede zo gehandeld om uitkomst te brengen in zijn financiële nood die na een vorige gevangenisstraf in zijn gezin heerste. Een 46-jarige inwoonster van Aerden- hout hoorde een gevangenisstraf van acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar tegen zich eisen. Zij had zich schuldig gemaakt aan om vangrijke winkeldiefstallen uit modema gazijnen in Amsterdam en Haarlem. Toen zij in januari van dit jaar was betrapt had zij zich op die ene ochtend een buit verschaft ter waarde van liefst 575,-. Na haar aanhouding had ze meteen schoon schip gemaakt en haar vorige roofonder- nemingen opgebiecht. De officier van Justitie toonde zich ver baasd, dat de verdachte niet in voorlopige hechtenis was gezet en was enigszins ver ontwaardigd over de pogingen die waren aangewend om de zaak te laten seponeren. De verdachte gaf op rustige toon de fei ten toe. Afgezien van huiselijke moeilijk heden kon zij de rechtbank niet duidelijk maken waarom zij de diefstallen had ge pleegd. Met enige aandrang gevraagd haar reactie op de eis van de officier te geven, bepleitte ze een voorwaardelijke veroor deling zodat ze in haar gezin aanwezig kon blijven. Uitspraak in beide zaken op 28 septem ber.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7