CDU zal wel een veer laten in de Westduitse verkiezingen Vooruitgang voor de SPD en de FDP vervwacht und Erf Vakvereniging voor rijdend personeel der N.S.- opgericht Veiligheidsmaatregelen tijdens races op het circuit Verdwenen taxichauffeur stelt Dordtse politie voor een raadsel Directie wilde reeds bestaande Belangengemeenschapniet erkennen Twee mannen gepakt die valse dollar biljetten uitgaven Larenaren zeggen de gemeente 100,000 toe iHliii Fa. B. J. VAN LIEMT ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1961 9 Adenauer takelt af WEEKABONNEMENTEN Aa-Be PLAIDS Zaalberg 100% WOL Drukke zomer voor Reddingmaatschappij Amerikaanse hulp aan het buitenland 4,2 miljard y. Mm Want de o.b.-methode is beter om de volgende redenen: o.b. geeft Onmerkbare Bescherming: o.b. tampons, inwendig gedragen, voelt men niet, merkt men niet, ziet men niet. Gemakkelijke toepassing: tampons Als in hun buurt maar geen school komt Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook (Van onze correspondent) BONN. De spanning in de Bondsrepubliek is ten top gestegen. Sinds jaren heeft geen verkiezingsstrijd zo zeer de kiezers geboeid als de huidige, die met het negatieve voorteken Berlijn wordt gevoerd. Krijgt Adenauer opnieuw zijn absolute meerderheid? Of snoept Willy Brandt hem zoveel kiezers af, dat hij aangewezen zal zijn op coalitiepartners? Dat zijn wel de grote vragen, die het Westduitse publiek beheersen. In een zege van Willy Brandt gelooft bijna nie mand, Brandt zelf waarschijnlijk ook niet. Maar de socialisten zouden het al als een grote overwinning beschouwen als Adenauer en zijn partij niet meer over meer dan de helft der Bondsdagzetels zouden beschikken. O Nu, een paar maanden ge leden leek het er helemaal niet op dat deze absolute meerderheid van de chris ten-Democratische Unie in gevaar was. Dat is sinds 13 augustus, de dag van de afgrendeling van Oost- Berlijn, wel veranderd- Door deze Oostduitse maat regel concentreerde zich al le aandacht op Berlijn en burgemeester Willy Brandt kon op die manier, behalve tijdens de zijn partij toe gestane 60 minuten, uren gratis propaganda maken op het televisie-scherm. Daarbij werd Brandt ge holpen door bondskanselier Adenauer, die een serie blunders ten beste gaf, die de christen-democratische campagneleiders de haren te berge deed rijzen. Zelfs ontzag Adenauer zich niet een toespeling te maken op Brandts buiten echtelijke geboorte, juist in de dagen na 13 augustus, toen heel West-Duitsland naar Brandt keek als naar de man, die op een vooruit geschoven post de vrijheid van Duitsland verdedigde. Verder kondigde Adenauer fier aan dat tegenmaatrege len zouden worden geno men om de Oostduitsers eens flink de tanden te laten zien. Maar na een paar dagen bleek dat geen enkele tegenmaatregel volgde. Nog dommer was het. dat Adenauer tien dagen talmde om naar Berlijn te gaan, waar hij toen met spandoeken ontvangen werd waarop tek sten te lezen stonden als „beter laat dan nooit" en „te laat". Adenauer rondde zijn verkiezingshulp aan zijn socialistische te genstander af met een betoog, dat Kroesjt- sjev de maatregelen in Berlijn alleen maar had laten nemen om Willy Brandt in zijn verkiezingsstrijd te helpen. Mij en mijn regering vallen de Russen alsmaar aan, zo zei Adenauer met gespeeld verdriet, maar Brandt en de zijnen doen zij niets. Deze laatste opmerking van Adenauer oogstte een storm van verontwaardiging in de pers en even leek het er op dat de oude kanselier zich weer eens had verga loppeerd. Maar. dat pakte anders uit. De hele verkiezingscampagne van de CDU bleek namelijk te zijn omgegooid en toe gespitst op dit punt: de Russen hebben liever de weke socialist Brandt dan de ferme Adenauer. Moskou mag ook de so cialisten geen warm hart toedragen, ver geleken bij Adenauer is Brandt hun toch veel liever. Een waarnemer van de West duitse situatie wrijft zijn ogen uit bij het lezen van een dergelijk betoog. - Twee magistrale denkfouten sieren immers dit christen-democratische verhaal: ten eerste is Brandt niet de wekere, maar de krach tigere politicus tegenover de Russen. Ter wijl de regering steeds tot matiging en rustig overleg maande, eiste Brandt na 13 augustus bij elke gelegenheid maatregelen tegen de Oostduitsers en ander flink op treden tegen de communisten- Een tweede denkfout in het CDU-betoog is wel de be wering dat Kroesjtsjev Adenauer zou aan vallen om Brandt te helpen. Zo dom is de Russische premier nu ook weer niet. Inder tijd schijnt hij met de Amerikaan Harri- man afgesproken te hebben, tijdens de Amerikaanse verkiezingsstrijd Kennedy flink aan te vallen om zo de Democraten aan de overwinning te helpen. Als Kroesjt sjev nu Adenauer aanvalt, (en dat heeft hij in zeer scherpe bewoordingen gedaan in het communiqué over de hervatting van de kernproeven) dan kan dat ten hoogste betekenen dat Moskou Adenauer graag in Bonn ziet terugkeren. En zo gek is dat ook niet. De Russen hebben Adenauer leren kennen als een opportunistische realist, die, als het nodig is, het roer weet om te gooien. Juist in de huidige situatie, nu West-Duitsland met enige concessies over de brug zal moeten komen, is het gezag en heeft. Tijdens de tochten door het Duitse land is hij veel van zijn vroeger befaamde zelfvertrouwen kwijt. Na elke verkiezings bijeenkomst moet hij twee uur rusten en is hij niet in staat deze tijd te gebruiken voor handen drukken en kinderhoofdjes strelen, zoals socialist Brandt doet. Ook in zijn redevoeringen lijkt Adenauer ver moeid. Tegen interrupties uit de zaal kan hij niet meer zo goed op en gefluit en gejoel weet hij niet meer zoals vroeger met een kwinkslag in geestdrift om te zetten. De kanselier, die de verkiezingstijd altijd als de heerlijkste maanden van zijn poli tieke leven bschouwde, heeft zelf gezegd dat de hele verkiezingsrommel hem de keel uithangt. Dat neemt niet weg dat als Ade- nauwer opnieuw de absolute meerderheid verovert, hij zeker als kanselier terugkeert. Maar gebeurt dat niet, dan lijkt de kans groot dat Erhard het heft in handen krijgt, Bondskanselier Adenauer spreekt een grote menigte toe in de open lucht. Vroeger beschouwde hij de verkiezingstijd als de heerlijkste maanden van zijn politieke leven, nu hangt de hele verkiezingsrommel hem de keel uit. het politieke instinct van Adenauer voor de Russen van grote waarde. Hoe onge lofelijk het ook mag klinken, het lijkt er toch op dat de CDU met haar onlogische beweringen enig succes heeft. Volgens opinie-peilingen ziet liet er voor de rege ringspartij namelijk niet meer-zo- somber uit als kort na 13 augustus. Een heel nieuw element in de strijd is echter de steeds luider klinkende vraag, of Adenauer, zelfs indien zijn partij wint, wel kanselier zal blijven. Sinds enige dagen namelijk, groeit, ook binnen de CDU, weerstand tegen de 85-jarige. Dit gaat zelfs zover dat in Noord-Duitsland plakkaten op de bomen verschenen, waarop te lezen stond: Adenauer neen, Erhard ja, of Ade nauer neen, Gerstenmaier ja Natuurlijk waren dat geen officiële plakkaten van de CDU, maar zij geven weer hoezeer som mige groepen, die tot nu toe gefascineerd waren door de kanselier, graag andere figuren op de troon zouden willen zien. Ook in de officiële campagne klinkt er iets van door. Op de aanplakbiljetten, die voor de allerlaatste dagen bewaard zijn, dient de C.D.U. zich namelijk niet meer aan met de oude leuze: Stemt Adenauer, Erhard en hun mannen, maar: Stemt Adenauer, Er hard en de C.D.U. Velen zién hierin een opzettelijk naar voren schuiven van Er hard als kanselier. Hoe onwaarschijnlijk dat ook mag zijn, Adenauer wordt oud. Hij gaat zich soms te buiten aan wijsgerige uitspraken, die men nog nimmer uit zijn mond vernomen Op het eerste gezicht lijkt dit West duitse verkiezingsbiljet een nijlpaard te vertonen in gezelschap van de Westduitse minister Ludwig Erhard. In feite toont 't nijlpaard Poppeia van het circus Krone, dat op het ogenblik in Hamburg optreedt, belangstelling voor het gezicht van bondskanselier Adenauer, wiens portret, met dat van zijn vice-kanselier, op het biljet is aangebracht. - - al was het alleen maar omdat Erhard als kanselier voor andere partijen als coalitie partner aanvaardbaar is en de eigenge reide Adenauer niet. Onder Erhard zou zelfs een coalitieregering van christen democraten en socialisten tot de mogelijk heden behoren. Nu strijden de twee grote partijen in de Bondsrepubliek echter nog fel om de gunst van het publiek, als twee fabrieken, die hun merk-artikelen Brandt en Adenauer aan de man willen brengen Wie de grootste omzet zal bereiken is nog niet zeker, al lijken de meeste kopers nog steeds aan het produkt-Adenauer de voorkeur te géven. Als wij ons aan een voorzichtige voorspelling zouden wagen, dan zouden wij de stand aldus willen schetsen: De C.D.U. zal zijn stemmenper centage. dat in 1957 50,1 bedroeg, wel ehige percenten zien zakken. Of dat het resul taat zal hebben dat zij ook in de Bondsdag de meerderheid zal verliezen, is wegens de verdelingen van de rest-zetels. niet te voorzien. De socialisten zullen van hun 31,8 percent wel naar de 40 oprukken en de derde partij van Duitsland, de liberale Freie Demokratische Partei, zal wellicht van 7,7 tot ruim 10 percent vooruitgaan. Advertentie Het raadsel van de verdwijning van de Dordtse taxichauffeur W. V. is nog steeds niet opgelost. Tqt maandagavond 4 sep tember heeft men de gangen van de man kunnen nagaan. Sinds die dag echter, om ongeveer half negen, ontbreekt vrijwel elk spoor, hoewel hij precies een week la ter door één van zijn kennissen werd ge signaleerd. Voorts zijn er sterke aanwij zingen dat hij iets te maken heeft met de vorige week gepleegde inbraken, waar bij respectievelijk een grote hoeveelheid levensmiddelen, scheergerei, zeep en gulden werden vermist, en met de diefstal van een bootje. V. was op de dag van zijn verdwijning omstreeks half negen nog door een collega gezien. Hij keerde 's avonds echter niet in de garage van zijn werkgever, de taxicentrale, terug. De po litie vond de taxi de volgende dag in de nabijheid van de jachthavens met een flinke beschadiging aan de achterzijde van de wagen. Van politiezijde werd aan vankelijk medegedeeld, dat bij onderzoek van de wagen geen aanwijzingen werden gevonden, welke voor het onderzoek van verder belang zouden zijn. Gebleken is echter dat het interieur bleek te zijn be smeurd met modder. Het lag vol gras. Bo vendien was er met de wagen geen 50 km. gereden, doch zeker 200 km. De motor vertoonde alle kentekenen van mishande ling door een onervaren rijder. Een week na de verdwijning van V. kreeg de poli tie weer enig houvast. Een buurman van zijn grootmoeder, een Dordtse vertegen woordiger, die hem goed kende en van de verdwijning wist, zag hem maandagavond lopen op de Oranjelaan in Dordrecht. De jongeman ging naar hem toe en zei: „Hal lo, hoe is het. Ga eens langs oma. Zij wordt ongerust". Alsof er niets aan de hand was, luidde het antwoord: „Ik ga er juist heen" Toen de vertegenwoordiger die avond tegen elf uur" bij oma kwam, bleek echter dat de chauffeur niet was gekomen. Toen hij er om twaalf uur nog niet was, reed de ver tegenwoordiger naar het politiebureau, maar daar wist men niet dat hij in Dor drecht rondliep. De chauffeur droeg toen hij de vertegenwoordiger ontmoette, rub berlaarzen, een donkere broek en een jas met een bontkraag. Deze kledingstukken bleken eigendom te zijn van de eigenaar van het verdwenen bootje, die ze in het vaartuig had laten liggenr De chauffeur stond-in zijn omgeving ep bij zijn colle ga's uiterst gunstig bek&ïd. Weliswaar was hij een in zichzelf gekeerde man, doch allerwegen vond men hem sympha- tiek. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE OOOOOOOOOOOCCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO.-X.O Naar aanleiding van het ongeval op het circuit van Monza, dat vorige week zon dag tijdens de Grote Prijs van Italië plaats had, waarbij de coureur Graf Wolf gang Berghe von Trips en 16 toeschou wers om het leven kwamen, hebben B. en W. van Zandvoort het volgende bericht gepubliceerd: Het recente ongeluk op het circuit van Monza heeft nog weer eens aangetoond hoe belangrijk het is dat het publiek dat races bezoekt in de eerste plaats op be hoorlijke afstand van de baan wordt ge houden, en dat voorts speciale aandacht wordt besteed aan de z.g. vanghekken zo als die op vrijwel alle daarvoor in aan merking komende plaatsen op het circuit van Zandvoort zijn aangebracht. Daarvoor is een bekendheid met de juiste toedracht van het ongeluk op Mon za van het grootste belang. De directeur van het circuit van Zandvoort, de heer J. B. Th. Hugenholtz heeft bij de Neder- lnadse officials, die de wedstrijden te Monza bijwoonden geïnformeerd naar de juiste toedracht van het ongeluk. Hem werd medegedeeld dat in de fatale bocht Von Trips met zijn Ferrari vóór Clark met Lotus reed. Doordat de Ferrari iets naar binnen kwam raakte deze wagen de Lotus waarna de Feprari van de baan schoot over een glooiende berm en tegen een gaashek botste waarachter het pu bliek stond. De Ferrari is door het gaas hek opgegangen en op de berm terugge worpen met het gevolg dat Von Trips er onder raakte. Ware dit hek slechts als vanghek uitgevoerd en had het publiek daar opgesteld gestaan achter een tweede hek, dan was er van een ramp geen spra ke geweest, uitgezonderd het droevige lot van Von Trips. De bochten in Zandvoort zijn met vang hekken .uitgerust (soms twee parallel lo pende hekken) en pas daarachter bevindt zich het publiek, wederom achter een hek. Op Monza fungeerde het hek als vang hek èn publiek-afzetting. Ondanks het feit dat het gaas niet brak, deukte de wagen toch het gaas ettelijke meters in en ver wondde een aantal toeschouwers dodelijk. Op het circuit van Zandvoort worden, ondanks het feit dat er geen ongelukken van betekenis plaatshadden, geregeld nieu we en uitgebreide voorzieningen getroffen om het publiek zo veilig mogelijk op te stellen. Zo wordt hét aantal vanghekken gestadig uitgebreid. Hoewel op het rechte eind tijdens de autoraces van 3 septem ber een vijfvoudige botsing plaatsvond met een snelheid van 150 km per uur had deze toch geen nadelige gevolgen voor het publiek, daar de wagens in de zandstrook tot stilstand kwamen en de hekken niet bereikten. De SAAB van mevrouw Heiden- dahl werd in de Tarzanbocht in het gaas hek opgevangen evenals de Gemini van Slotemaker. Achtei deze hekken mag zich geen publiek ophouden. In de loop van de winter zullen verdere voorzieningen getroffen worden om de vei ligheid door middel van gaashekken, die hun doelmatigheid ruimschoots en op zeer doeltreffende wijze bewezen hebben, nog te vergroten, teneinde de naam van Zand voort als een der veiligste banen ter we reld te handhaven. Advertentie Grote Houtstraat 62 en 67. tel. 10657 - 12839 De twee mannen, die in ons land valse 20-dollarbiljetten hebben uitgegeven, zijn in Nijmegen gepakt. Zij zijn een 48-jarige handelaar in oud-ijzer uit Amsterdam en zijn 33-jarige buitenlandse vriend. Toen het tweetal in een Nijmeegs res taurant zat te eten bespraken de kelner en zijn patroon toevallig juist het kranten bericht over twee mannen, die valse 20- dollarbiljetten in omloop brachten. Even later betaalde de oudste van de twee gas ten met een biljet van 20 dollar. Hij kreeg wisselgeld terug, waarna het tweetal er met spoed vandoor ging. De kelner belde onmiddellijk het politie bureau op en bij een speurtocht door de politie in het centrum van de stad werd de auto van de twee gezochte mannen op een parkeerterrein aangetroffen. Een re chercheur betrok de wacht. Na korte tijd daagden de twee gezoch- ten op. Zij waren direct bereid in te gaan op de uitnodiging even mee te lopen naar het politiebureau. Daar kwamen bij fouil lering zes valse 20-dollarbiljetten te voor schijn. In de auto waren nog 70 biljetten verstopt. Bovendien was de auto volge stouwd met allerlei goederen, die volgens de politie kennelijk waren gekocht met de bedoeling zoveel mogelijk wisselgeld te bemachtigen. ff Honderd leden van het rijdend personeel van de Nederlandse Spoorwegen hebben in Utrecht een vakvereniging voor rijdend personeel N.S. opgericht. Zij zijn allen af komstig uit de Belangengemeenschap Rij dend Personeel Nederlandse Spoorwegen, die dit voorjaar werd gevormd toen er on tevreden stemmen onder het spoorwegper soneel opgingen over de manier waarop de drie erkende vakverenigingen onder handelingen voerden over de verbetering van de secundaire arbeidsvoorwaarden. Van deze gemeenschap waren, volgens haar bestuur, 2500 van de 3300 rijdende personeelsleden van de spoorwegen lid De heer J. Gijsbertse, voormalig vak groepbestuurslid van de Protestants-Chris telijke Bond van Vervoerspersoneel, is voorlopig voorzitter geworden van de nieuwe vereniging. Zijn medebestuurders zijn de heren W. Klaassen (N.V.V.) en G. H. Wieman (K.A.B.). De belangengemeenschap had kort na haar oprichting de directie van de N.S. om erkenning gevraagd. Op 10 augustus ontving het bestuur een brief, waarin de spoorwegdirectie mededeelde, dat zij geen aanleiding zag, officiële erkenning van de belangengemeenschap te overwegen, om dat het merendeel van het spoorwegper soneel lid is van een der drie erkende vak verenigingen, de Protestans-Christelijke Bond van Vervoerspersoneel, de Katholie ke Bond van Vervoerspersoneel „St. Ra phael" en de Nederlandse Bond van Ver voerspersoneel. Volgens het Reglement Dienstvoorwaarden van de spoorwegen kunnen collectieve belangen van het spoor wegpersoneel alleen via de vakverenigin gen aan de directie worden voorgelegd Het bestuur besloot daarom, de belangen gemeenschap om te zetten in een vakver eniging. Verzoek om erkenning Het is nog niet bekend, of alle 2500 leden van de Belangengemeenschap zich bij de nieuwe organisatie zullen aanmelden. Vol gens de heer Gijsbertse is bij een door de gemeenschap ingesteld opinieonderzoek ge bleken, dat 95 percent van het spoorweg personeel geen vertrouwen heeft in de er kende bonden. Dé nieuwe vereniging zal een dezer dagen een verzoek om erken ning bij de directie van de N.S. indienen. Na 1 oktober zullen in het blad van de Vakvereniging Rijdend Personeel ontwerp statuten worden gepubliceerd. Zodra deze zijn vastgesteld en een definitief bestuur is gekozen, wil men koninklijke goedkeu ring vragen. De heer Gijsbertse verklaarde met na druk, dat zijn vakvereniging geen enkele politieke of religieuze binding heeft. Eén van de grieven tegen de drie erkende bon den is, aldus de heer Gijsbertse, dat men het heeft doen voorkomen alsof de leden allemaal bijzonder ingenomen waren met de door de besturen bij de onderhandelin gen b^rqjMg resultaten. Bovendien zijn-in deze bonden behalve spoorwegambtenaren ook apd^rb groepen van, Vervoerspersoneel georganiseerd, hetgeen'hét, naar hef oor deel van de heer Gijsbertse, onmogelijk maakte, voor een bepaalde categorie iets specifieks te doen. Mr. T. J. den H a r t o g, voorzitter van de Protestants-christelijke Bond van Vervoerspersoneel, heeft medegedeeld, dat hij meent dat het ledental van de nieuwe organisatie aanmerkelijk onder de 2500 zal blijven. Hij is ervan overtuigd, dat vele spoor wegmannen „dubbel" georganiseerd zijn een situatie, waar de erkende vakbonden zich nader op zullen beraden. „Deze zaak houdt ons ernstig bezig", aldus de heer Den Hartog, „maar we willen geen marte laars maken door direkt al royementen uit te delen, al houden we de „touwtjes trekkers" natuurlijk wel in de gaten De ontevredenheid van de dissidenten noem de mr. Den Hartog een bewijs van een gebrek aan inzicht in de feitelijke situatie. „Er is in Nederland nu eenmaal een loon politiek, en er zijn vooraf bindende regels vastgesteld waarvoor ook de vakcentrales verantwoordelijk zijn. De vakbonden zijn aan hun afspraken gebonden. Men kan de nieuwe vereniging moeilijk als bona fide betitelen, als zij zich nu al niet aan de af spraken wil houden", aldus mr. Den Har tog. De heer A. F. Jentjens, voorzitter van ,St. Raphael", zei, dat hij geen enkel ar gument kan vinden, dat de oprichting van een nieuwe vereniging rechtvaardigt. Hij meent, dat 80 percent van het spoorweg personeel „wel zoveel gezond verstand zal hebben, dat het de klok niet veertig jaar terug wil zetten door mee te doen aan de oprichting van een categorale organisa tie." De heer Jentjens verklaarde nog, dat het hoofdbestuur van „St. Raphael" de heer Wieman, die nog lid is van de katho lieke bond, zal verzoeken, de organisatie te verlaten als hij niet tot andere ge dachten komt. De heer I. van de Vijver, lid van het hoofdbestuur van de Bedrijfsgroep Spoorwegen van de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel, zei niet zo erg onder de indruk te zijn van de gebeurtenissen. De hele zaak wordt, volgens hem, schro melijk overdreven. Hij gelooft bovendien, dat het vooral de ongeorganiseerden wa ren die vooraan liepen in de Belangenge- Gedurende de zomermaanden juni, juli en augustus 1961 zijn de motorredding'bo- ten van de Koninklijke Noord- en Zuid- Hollandsche Redding-Maatschappij dertig maal uitge'varen om diensten te verlenen. De helft van deze tochten had tot doel het geven van assistentie aan in moeilijk heden verkerende pleziervaartuigen (zeil jachten, sloepen e.d.) Elf van deze vaar tuigen konden behouden worden binnen gebracht. Het totaal aantal geredden in de drie zomermaanden bedroeg 64. WASHINGTON (UPI) De Amerikaan se Senaat heeft het wetsontwerp goedge keurd, waarbij voor een bedrag van 4.196.600.000 dollar kredieten ter beschik king worden gesteld ten behoeve van het door president Kennedy ingediende pro gramma voor hulp aan-het buitenland. meenschap. Een „dubbel lidmaatschap lijkt hem „een duur grapje", als de nieuwe vereniging haar contributie op het norma le peil brengt. De heer Van de Vijver, die ook secreta ris is van de afdeling Rotterdam van de N.B.V., heeft in Rotterdam, dat vólgens hem een bolwerk van de nieuwe organisa tie schijnt te zijn, betrekkelijk weinig ge merkt van de activiteiten van de Belan gengemeenschap. De N.B.V. heeft in dê afgelopen zomer slechts een handjevol be dankjes ontvangen. „Van deze leden zul len er ongetwijfeld nog wel enkelen eieren voor hun geld kiezen en terugkomen", meende hij. De directie van de N.S. had nog geen commentaar op de oprichting van de nieuwe bond, omdat zij daarvan nog niet officiëel in kennis is gesteld. Advertentie Miljoenen moderne vrouwen voelen zich met o.b. tampons veilig altijd en overal! it. v SB-\ Bij o.b. tampons heeft men geen schuif- koker nodig. Men kan ze meenemen in het kleinste tasje en na gebruik onge merkt wegdoen. Volkomen bewegingsvrijheid: Niet langer gehinderd door gordel, zwachtel of spelden, kunt u gewoon alles blijven doen: sport, fietsen, dan sen, uitgaan, baden enz. Onopvallend: o.b. tampons kunnen zich niet aftekenen onder dunne, nauwsluitende kleding of badpak. Absoluut safe: Men voelt zich overal en onder alle om standigheden veilig beschermd Medisch verantwoord: Wetenschappelijk onderzoek in Ame rika en vele Europese landen heeft aan getoond, dat de o.b. methode aan alle eisen van de moderne hygiëne voldoet. de moderne hygiëne Per pakje van 10 tampons voldoende voor maandelijks gebruik.. Normaal f 1... Speciaal f 1.25 GRATIS- Aan Drogerijen Mij., Mijdrecht I Gelieve mij In discrete blanco envelop te eenden gratis en franco, uw uitvoerige I geïllustreerde brochure met proeipakje I o.b. tampons. I Naam Straat I Woonplaats HD 1 (Van onze correspondent In het welgestelde Gooise schildersdorp Laren heeft een klein aantal ingezétenen f 100.000,- toegezegd, als in hun omgeving geen (rooms-katholieke) middelbare schóól wordt gesticht. De grond waarop men de school wil bou wen, ligt aan de Werkdroger, een der fraaiste plekjes in Laren. Daarom heeft de gemeente indertijd het terrein in het uit breidingsplan een agrarische bestemming gegeven, waardoor bebouwing niet moge lijk was. Voor de eigenaren van de grond was dit een financiële strop en zij gingen dan ook in beroep. Tenslotte stond de Kroon voor het terrein een beperkte be bouwing toe. Vandaar dat er nu plannen zijn een middelbare school te stichten op deze grond. Een aantal omwonenden heeft tegen de plannen geageerd door de indiening van een bezwaarschrift. Zij betogen dat het landschappelijk schoon ernstig zal worden aangetast, de rust ter plaatse wordt ver stoord, en dientengevolge hun percelen in waarde zullen dalen. Een der reclamanten is het Eerst-Kamerlid prof. mr. H. J. Hel- lema. B. en W. van Laren hebben de raad voorgesteld reclamanten niet ontvankelijk te verklaren in hun bezwaren. Dezen op hun beurt hebben de gemeente nu toege zegd, dat zij, als de landelijke bestemming van het terrein gehandhaafd zal blijven, door aankooop van de grond door de ge meente of anderszins, daaraan steun wil len verlenen door het beschikbaarstellen van f 100.000,-. Advertentie N V MIJ. „HOLSTER" - OVERVEEN Tel K 2500 69902. 57290 en 57833

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9