Scheybeek begon in promotie klasse met gelijk spel SPORT IN DE IJMOND Veisen's muzikanten geven prachtige demonstratie IEDERE STAND KOLEN CONTANT IN DE VISHAL+EN OP ZEE VELO Zaterdagvoetbal Havenberichten In oktober mutaties in Oud-Katholieke kerk Korte visserijberichten MAANDAG 18 SEPTEMBER 1961 10 HOCKEY IN DE IJ MOND CENTRIFUGES LOENDERSLOOT 1EV Bromfietsers gewond in Velsen Oosterwijk en Meerestein met elkaar verbonden Ds. Luikinga komt naar Beverwijk STOFZUIGERS Drumband op bezoek in Berg en Bosch DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL Weer druk programma voor P.v.dA.-vrouwenbond Twee jongens richtten vernielingen aan UIT en toch THUIS 100% SERVICE Uitgevaren visserij vaartuigen De herenploeg van Scheybeeck, dit jaar voor het eerst promotieklasser, heeft de competitie goed ingezet door reeds in de eerste wedstrijd Eechtrop een gelijk spel af te dwingen. Groen deed al gauw na het begin in het doel van Scheybeeck goed werk, toen hij een gevaarlijke hoekslag van Eechtrop afsloeg. Een kwartier later nam de thuis club Scheybeeck de leiding, toen Gerard Heertjes een korte hoekslag wèl benutte. In de tweede speelhelft maakte Eechtrop gelijk uit een strafbully, verkregen nadat Scheybeeck's verdediging de bal op niet reglementaire wijze had weggewerkt. Na een overrompelend begin van de thuisclub ging de strijd verder vrijwel ge lijk op, waarbij het rommelige spel dik' wijls beneden de verwachtingen bleef door onder meer veel overtredingen tengevol ge van het te hoog spelen van de 'bal. De gepromoveerde reserves van Schey beeck begonnen hun intrede in de vierde klasse met een klaterende overwinning in de uitwedstrijd tegen Eechtrop III (0-8). Bij rust was de voorsprong al 0-5. In deze eenzijdige wedstrijd met een ster ke Scheybeeck-meerderheid namen alle voorhoedespelers deel aan het maken van de acht doelpunten. In een vriendschappelijke ontmoeting op Adrichem speelden de Onderbondelftallen Scheybeeck III en Kraaien V. De thuis club won met 4-1, door doelpunten van Kockx (3) en Max. De enige dameswedstrijd van Schey beeck werd een fiasco. In Bloemendaal op Bleek en Berg te gast bij HBS II, ver loren de speelsters uit Beverwijk met 10-0 van de thuisclub. Eechtrop II heren speelde op eigen ter rein een heel aardige ontmoeting tegen het naar de tweede klasse gedegradeerde veteranenelftal Amsterdam IV. Nadat de gasten de score openden, maakte G. Post voor Eechtrop gelijk. In de tweede speel helft maakte, vlak voor tijd, Amsterdam het winnende doelpunt (1-2). Eechtrops-elftalcommissie heeft een drastisch gewijzigd en verjongd eerste dameselftal vastgesteld. Dit team moest zondag op eigen terrein met 1-3 de meer dere erkennen in de ploeg Hurley I. In Alkmaar won het vierde elftal van de ver eniging met deze naam met 3-0 van het bezoekende Eechtrop II dames. De onderbond dames- en herenelftallen speelden vriendschappelijk om zich voor te bereiden op de komende zondag begin nende competitie in de Onderbond Noord holland. Strawberries begint goed. Strawberries I dames heeft de competi tie ingezet met een overwinning van 5-1 op het bezoekende Kieviten II. De dames Disma (3), Rueb en Brunink scoorden voor de thuisclub. Strawberries II won met 5-2 van een nog al zwak spelend da mesteam van Zandvoort II. In Amstelveen behaalde Strawberries III een duidelijke overwinning van 6-0 op Pinoké V. De doelpunten werden gelijk over beide speelhelften verdeeld en wer den ingeschoten door de dames Van der Advertentie Miele, AEG, Edy, Pelgrim, Bico, DRU. Erres, Scharpf, Electrolux, Sema, Principal, Hoover, Siemens, Zanker, reeds v.a. 149.50 met garantie Gem. betaling en 100 service Lange Nieuwstraat 433 - 435 IJmuiden IJmuiden heeft tegen VVOG goed partij gegeven. Het was een pittige wedstrijd waarin zowel VVOG als het in het veld iets sterkere IJmuiden tot goede combina- tiès kwamen. Er ontstonden voor beide doelen vaak goede kansen, maar de afwerking ontbrak veelal. Speciaal bij IJmuiden was de pro- duktiviteit ver te zoeken, en het enige doelpunt werd nog uit een strafschop door Rob de Boer gescoord. De ruststand was 12, na de hervatting liep VVOG, dat dit jaar hoge ogen schijnt te willen gooien, uit tot 1—3. Kinheitn Kinheim heeft tegen Zandvoortmeeuwen dat spil Piet De Boer weer had opgesteld, goed aanvalsspel getoond. Geerlofs liet Nieuwenhuis tweemaal scoren, voor de linksbinnen voor 21 zorgde. Na rust kon den de meeuwen hét tempo niet bijhouden. Twee doelpunten van Geerlofs bezegelden hun lot. Jong Hercules De wedstrijd Jong Hercules-TYBB is een schuttersfestijn voor de Beverwijkers ge worden. Ze stuurden de Haarlemmers met een nederlaag van.181 naar huis. Toch moet gezegd worden dat TYBB tot de laatste minuut goed partij bleef ge ven. Jong Hercules was echter zeker een klasse beter. Met de rust was het al 70 door tref fers van Jansen (4x), v. d. Kolk en Cupe rus (2x). In de tweede helft was het al 100 voor de Haarlemmers uit een strafschop de eer konden redden. De eindstand 181 werd bereikt door doelpunten van Jansen (nog maals 4 x), Cuperus (3 x), v. d. Kolk, De Bree en Van Schoten. IEV heeft tegen DSK in Haarlem hard moeten werken. Wel zorgde B. Kramer voor 01 en werd het door De Reus 02 maar nadat twee goals van Beentjes wa ren afgekeurd, werd het toch weer gelijk. Beentjes zorgde daarna voor 23 en in de laatste twee minuten leverden een eigen goal en een doelpunt van Beentjes 25 op. Waterloo Toen het met rust bij Alliance-Waterloo 00 was, was alles mogelijk, want de gast heren waren vaak zeer gevaarlijk geweest. Maar na de rust was Waterloo veel ster ker en van de aftrap kon Tijm dan ook scoren. Even daarna moest de Waterloo- keeper een keihard schot stoppen, maar daarna was Waterloo weer sterk in de meerderheid. Bannink en Tijm scoorden (03) en het Alliance-offensief leverde niets meer op. Schuyt, Brunink en aanvoerster Mey, die allen twee keer scoorden. Strawberries' eerste herenelftal bracht het met enthousiasme even ver als Pino ké dat op eigen terrein deed met een tech nisch overwicht. Beide ploegen verdeel den de punten door met een gelijke stand (3-3) de, wedstrijd te beëindigen. Voor de uitspelende hockeyers uit Driehuis werden de doelpunten achtereenvolgens ingescho ten door Haleber, Termeulen en Mey. Pi noké scoorde 3x door Henk Kooyman, oud speler van de tegenpartij. Vorige week speelden Zandvoort 1 en Strawberries II een vriendschappelijke wedstrijd, die onze plaatsgenoten wonnen. Zondag werd in Driehuis op Schoonenberg tussen dezelfde ploegen de eerste competi tiewedstrijd gespeeld. Strawberries werd door de gasten overrompeld en moest met een nederlaag van 0-4 genoegen nemen. Met doelpunten van D. de Haan (2x) en P. Minderhoud bereikte Strawberries IV de overwinning van 3-1 op het bezoe kende team Alkmaar IV. Alkmaar nam voor de rust de leiding, maar in de twee de speelhelft zette de thuisclub de ach terstand in een overwinning om. In het Heemsteedse sportpark ontmoet ten elkaar de derde elftallen van Alliance en Strawberries. De sterke thuisclub won met 5-0 van Strawberries, welke ploeg door het uitvallen van een speler geruime tijd met tien man speelde. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Hans Bernstein uit Gdynia; Adi Odense, laden IJmui den; Rane, Sundsvall; Dinkelstroom, Londen; Tromaas, Hamburg; Liberiakust, Rotterdam; Hinde, Londen; Skagerrak, Noordzee, bijlegger IJmuiden; Shetland Trader, Swansea; Germania, Mantyluoto; Waverstroom, Portsmouth; Ilse Wulf, Londen, ledig IJmuiden; Ruby, Rochester, laden IJmuiden; Statenlaan, Workington, blok vormen IJmuiden; Eyo-S., Swansea. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Amstel- stroom, Newport; Ubbergen, Klaipeda; August Thyssen, Lulea; Siegried Lehmann, Windau; Geertruid Margaretha, Munksund; Leonida S., Antwerpen; Olsztyn, Antwerpen, ledig IJmui den; Grebbestroom, Huil; Burgenstein, Antwer pen; Bukken, Rotterdam; Wexford, Boston, le dig Zaandam; Rijnstroom, Londen; Adeny, Le ningrad, hout, Zaandam; Julia Mary, Londen; Werna, Antwerpen; Gerd, Londen; Beninkust, Flevo, Aarhus; Mithras, Hamburg; Harrogate, Goole; Minos, Helsinki; Frisian Coast, Newcastle. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Ursula Schulte naar Hargshamn; Amazonas. Bordeaux; Aura, Kotka; Areas, Hallu; Temple Hall, Rot terdam; Angolakust, Hamburg; H.K.S. De Hoop Noordzee, zieken afgegeven; Jan Kreumer, Kingslyn; Medon, Punto Degado; Jean E, Lon den; Aardenburg, Norköping; E. F. Demon, Great Lakes; Descubridor, Bilbao, coils IJmui den; Rostock, Stettin; Jans, Liverpool; Zingst, Stettin, walsmateriaal, IJmuiden; Hans Bern stein, Riga; Adi, Odense, walsmateriaal, IJmui den; Scheldestroom, Londen, walsmateriaal, IJmuiden; Scheldestroom, Londen, walsmateriaal IJmuiden; Loke, Stockholm; Frey Malmö; He- riot, Leith; Phidias, Odense; Zaanstroom, Shore- ham; Pallas, Kopenhagen; Antha, Lulea: Delfi- nus, Flekkefjord; Hontestroom, Hull; Zuider- kerk, Marseille. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Lingestroom Londen; River Afton, Pepel, ledig, IJmuiden; Minou, Gibralta; Rigel Helsinki; Spes, Swine- munde, ledig, IJmuiden; Neder Weser, Londen; Plato, Hamburg; Alk, Hamburg; Ubbergen, Klai peda. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Carebeka van Archangel; Reint, Hunnebosstrand; Willem Barendsz, Kotka; Marita, Otterbacken; Colette, Halmstad; Stella Stromer, Ventspils; Vijgendam, Londen; St. Michael, Antwerpen. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Marie, Aar hus; Muttersegen, Hamburg. Schaken De IJmuider schaakclub Kijk Uit heeft de heer T de Jong tot lid van verdienste over het seizoen 1960- 1961 benoemd. Dit seizoen zal een vijfde tiental aan de bonds- competitie deelnemen. Men zal dit seizoen 'n enkelrondige com petitie spelen met terugbrenging van de groepen tot tien spelers na beëindiging van de komende competitie. De heer K. Steijn is tot bestuurslid geko zen in de vacature G. H. H. C. Maas. Hij krijgt het beheer over het materiaal en zal tevens het clubbulletin redigeren. Bij de schaakclub Driehuis is het defi nitieve eindteam van de wintercompeti- tie als volgt: 1. G. Schouten jr. 19 15 K 2. A. Zeijlmans 19 14 Vi 3. W. v. Heemskerk 19 14!^ 4. L. Schouten 19 12K 5. J. Hoogzaad 19 10 6. J. A. Stals 19 10 7. P. J. A. Kramer 19 8 8. A. de Ruyter 19 7 9. mr. A, H. Stikker 19 4>j 10. J. Jonkman 19 2V2 UI. D. v. d. Kooi 10 1 De heren J. A. Berkhout (voorzitter),' A. Zeijlmans (secretaris) en mr. A. H. Stikker (penningmeester) hebben zich niet meer herkiesbaar gesteld. De secretaris heeft zelfs bedankt zodat de schakers uit Driehuis met een krachtig nieuw bestuur de vereniging weer nieuw leven zullen moeten inblazen.' Voetbal Bij de juniorenvoetbalwedstrijd tus sen Jong Hercules en ETO uit Hoofddorp heeft de speler Keilman van Eto zijn been gebroken. Hij is in het Rode Kruiszieken- huis opgenomen. Hengelsport De Heemskerkse hengelaarsvereniging ,,'t Snoekje" heeft zondag een viswedstrijd gehouden in de Neksloot. De opkomst der hengelaars was niet groot maar de vangst des te beter. De uitslag werd: 1. W. Mantel, 2. F. Bekker, 3. J. Reitsma, 4. P. vd Loos, 5. B. Beentjes. Klaverjassen Vrijdag zal in alle zalen van Hotel Café Restaurant „Du Commerce", Marktplein IJmuiden Oost, een grote Klaverjasa- vond worden gehouden. Deze avond staat geheel in het teken van het aanstaande jubileum van de voet balvereniging „V.S.V.". Dammen De damclub Santpoort is met 24 spelers in de wintercompetitie begonnen. Clubkampioen Toon Hoek zal het dit jaar bijzonder zwaar krijgen. Met moeite startte Hoek met twee remise-partijen tegen E. Zuiderduyn en J. Buren De eindstand zwart Buren 5 stukken op 12, 15, 24, 25, 36. wit Hoek stuk op 37, dam op 9 met zwart aan zet. is een onder- In de hoogmis in de oud-katholieke kerk te IJmuiden van zondag 1 oktober zal ka pelaan A. J. Rinkel, die sedert 1 juli 1958 zijn ambt in IJmuiden vervult, afscheid ne men, waarbij er na de kerkdienst gelegen heid zal zijn tot persoonlijk afscheid. Zondagmorgen 8 oktober zal pastoor C. F. Nieuwenhuyzen, deken van het bisdom Haarlem, zijn afscheidsdienst houden na twaalfeneenhalf jaar de oud-katholieke ge meente van de H. Engelmundus zijn pas torale zorg te hebben gegeven. Ook na de ze dienst is er voor de gemeenteleden ge legenheid persoonlijk afscheid van de pas toor te nemen. De bisschop van Haarlem, mgr. J. van der Oord, zal zondag 15 oktober de voor de IJmond nieuwbenoemde pastoors D. N. de Rijk en J. C. M. Keman gezamenlijk installeren. zoek waard. Heeft Buren de winst ver zuimd? De pas gepromoveerde hoofdklasse-spe ler Vlasveld behaalde de volle winst op Koster. Ipenburg won van Oosterling. In de tweede afdeling doen zeven nieu we leden aan de competitie mee. De 12- jarige Heydenrijk heeft beslist aanleg. G. Zuiderduyn werd van deze jonge ta lentvolle speler het eerste slachtoffer. Se- lies-T. Ipenburg werd remise. In het Badhuis aan de Wüstelaan houdt damclub Santpoort haar clubavonden. Op gave voor deelname aan de nieuwe com petitie aan de heer J. H. Bakhuys, Gla- diolenstraat 4 Santpoort. De damclub Santpoort zal met twee tientallen in de Kennemerland-clubcompetitie uitkomen. Vrijdagavond omstreeks half tien is ln IJmuiden een bromfietser door het niet verlenen van voorrang aan een automobi list op het Velserduinplein aangereden. De bromfietser, negentien jaar oud, werd aan het hoofd gewond. Zijn duo-passa gier, een zestienjarige scholiere, liep een gekneusde linkerhand op. Een 39-jarige IJmuidense bromfietser werd vrijdagmiddag gewond toen hij in botsing kwam met een personenauto. Ook in dit geval had de bromfietser geen voor rang verleend. De man werd enkele meters weggeslingerd. Het ongeluk gebeurde op de Velserduinweg. Het slachtoffer is ter ob servatie in het Antoniusziekenhuis opge nomen. Indien spoedig na de aanbesteding op vrijdag 29 september aanstaande met het werk zal kunnen worden begonnen, zullen de in aanbouw zijnde woonwijken Ooster wijk en Meerestein te Beverwijk ook gauw met elkaar verbonden zijn door een brede weg. Het gaat hier om het maken van een weggedeelte met een oppervlakte van circa negenduizend vierkante meter. De Laan der Nederlanden wordt dan doorgetrokken van plan-Meerestein naar plan-Oosterwijk. Reeds is men met het afgraven van het terrein begonnen. Het wachten is nu op de aannemer die een weg met asfaltbetondek laag gaat maken. Ds. H. Luikinga heeft het beroep van de doopsgezinde gemeente in Beverwijk aan genomen. Hij hoopt in januari zijn intrede als opvolger van dr. A. Vis te doen. Hij is in 1916 geboren, gehuwd en heeft drie kinderen. Zijn eerste gemeente was Veendam, waar hij in 1943 zijn intrede deed. In 1947 ging hij naar Almelo, in 1949 naar Zaandam. Advertentie Electrolux, Excelsior. Erres Holland Electro. Ruton AEG. Philips VERKOOP - REPARATIE Betaling in overles VELSER I>* IN WEG lis IT.I.KMiON 44*1? De mars- en tamboerwedstrijd op het Jan Gijzenveltplantsoen te IJmuiden is zaterdag een prachtge demonsratie geworden van wat Velsens muzikanten weten te presteren. Het peil lag hoog, de presentatie was kleurrijk en enthousiast hen bindt aan de gemeente". Er was vooral in het begin veel belang stelling voor de wedstrijden, die op en rond de rolschaatsbaan werden gehouden. De muziekkorpsen liepen er omheen, begeleid door speurende controleurs met stopwat ches en nauwlettend gadegeslagen door ka pelmeester J. A. Reynhoudt van de Hu zaren van Boreel. De tamboerkorpsen mar cheerden de baan op en speelden daar een staande mars. Vooral de IJmuider Harmonie maakte grote indruk met een geestige polka, die vol overtuiging werd gebracht. Maar de prestatie van „Soli Deo Gloria", dat alleen met slaginstrumenten een strakke staande mars uitvoerde, bleef er bijna niet bij ten achter. Het verschil was dan ook uiteinde lijk maar één punt. Bij de tamboerkorpsen won de IJmuider Harmonie met 69 punten de tamboerzuil, gevolgd door Soli Deo Gloria met 68, Hoog ovenharmonie 67, Christelijke Harmonie Wilhelmina met 62 en Christelijke gymnas tiekvereniging met 56 punten. De jeugdtamboerzuil ging opnieuw naar de Schulpen Meerweiden met 66 punten voor Wilhelmina (60) en Voorwaarts met 55 pnt. Sportief gebaar Het spannendst was de strijd bij de mu ziekkorpsen. Ten slotte gingen de IJmui der Harmonie en St. Caecïlia gelijk over de streep. Voorzitter Van Schadewijk van de IJmuider Harmonie, die al twee jaar eerste was geweest, stond de zuil toen af aan St. Caecilia, zodat een loting niet no dig was. De uitslag was: 1 en 2 St. Caecilia en IJmuider Harmonie met 32Vs, 3. Soli Deo Gloria 32, 4. Wilhelmina 27. „Het verlossende woord kon alleen door de heer Van Schadewijk worden gespro ken," zei de heer Van Os na het afstaan van de zuil „en het doet me machtig veel plezier, dat hij het heeft gedaan." De heer Van Os van den Abeelen zei dat deze manifestatie alles weerspiegelt wat de betrokkenen in de Velser Gemeen- Zaterdagmiddag heeft de drumband van de Beverwijkse Harmoniekapel een bezoek gebracht aan het ziekenhuis Berg en Bosch in Bilthoven, waar een lid van het drum corps verpleegd wordt, en dezer dagen zijn verjaardag vierde. Het optreden van het corps viel zo in de smaak dat men van de patiënten een ovationeel applaus in ontvangst mocht ne men. Daarna werden de drummers uitge nodigd in de ontspanningszaal de koffie te gebruiken. Advertentie schap drijft te doen wat ze doen. „Men heeft getoond dat het de moeite waard is wat men doet ook goed en met toewijding uit te voeren. De Velser Gemeenschap is trots op de sectie muziek. Ik heb met enorm veel plezier oud en jong hier bijeen gezien." De heer Van Os van den Abeelen wees daarna op de blaasschool die binnenkort aan de Volksmuziekschool zal worden ver bonden. Hij dankte alle deelnemers na mens de Velser bevolking voor het ge- bodene. De afdeling Velsen-Noord van de Vrou wenbond van de Partij van de Arbeid heeft het winterprogramma samengesteld, De openingsavond is dinsdag in het club lokaal van de v.v. Kinheim achter de Schulpweg, waar de heer A. Langkemper (met dia's) reisindrukken geeft van Dene marken. Men wil in de komende maanden de vol gende onderwerpen behandelen: „De jeugd van nu" of „onderwijsproblemen" door de heer P. Bosua; „het rassenvraagstuk"; „Australië"; „het bevolkingsvraagstuk"; „Israël" en „Maatschappelijk werk luxe of noodzaak" te behandelen door me vrouw Van der Bos. BURGERLIJKE STAND VELSEN i BEVALLEN: L. A. A. Groot-Zijlstra, doch ter, de Genestetlaan 21, Driehuis; R. K Kooij- man-Greve, zoon, Wenckebachstraat 58. Vel sen-Noord; F. F. M. Robben-Strijbosch. doch ter, Spaarnestraat 101, IJmuiden; H. de Kwaadsteniet-de Wilde, zoon, Atjehstraat 109, Haarlem; M. G. Post-Zorgdrager, zoon. Va- reniusstraat 15, IJmuiden-Oost; B. G. Witte- man-de Vries, zoon, Muiderslotweg 234, Haar lem; R. Raap-Markx, dochter, "trompstraat 13, IJmuiden-Oost. ONDERTROUWD: H. G. Eulink, Fahren- heitstraat 1, IJmuiden, en J. van Beugel, Piet Heinstraat 54, IJmuiden-Oost, t. a. IJmuiden, Fahrenheitstraat 1; M. van den Boogaard. Harddraverslaan 40, Santpoort, en L. Akker man, Terburgstraat 32, Santpoort; M. Ooster- lee, Billitonstraat 89, Vlaardingen, en W. C. van Zelm, Celsiusstraat 47, IJmuiden, t. a. Vlaardingen, Chopinstraat 20 c.; W. de Klerk, Planetenweg 172, IJmuiden, en H. W. C Blom, Planetenweg 172, IJmuiden; P. van de Manakker, Oranjestraat 43, Haarlem en H. L. Karst, Hoofdstraat 38, Santpoort, t. a. Haar lem, Floresstraat 39; E. P Verloop. Vecht- straat 201, IJmuiden, en H. P Veldman, Trompstraat 104, IJmuiden-Oost; G. A. Ve- nema, Oostzanenstraat 8, Heemskerk, en L. B. de Caluwe, de Noostraat 29, IJmuiden-Oost, t. a. IJmuiden-Oost. de Noostraat 29; J. S. Schuurman, Alkmaarsestraatweg 175, Bever wijk, en P. Remmers, Ogelwightstraat 1, Vel sen-Noord, t. a Velsen-Noord, Ogelwight straat 1; G. L. Hoogeboom, Alkmaarsestraat weg 70, Beverwijk, en M. J. Braam, Edison- straat 5, IJmuiden,„t. a. Beverwijk, Alkmaar sestraatweg 70. GEHUWD: E. Vossnack en D. Verschoor, Rotterdam, C. Heinricksestraat 33; J. Wilde- rom en M. Spuls, IJmuiden-Oost. IJmuider- straatweg 14 b; H. van Kaam en M. C. Hars- veld. IJmuiden-Oost, Frans Naereboutstraat 5; J. W. Veldhuijzen en R. Kerkow. Velsen- Noord, Meerweidenlaan 36; C. van Hoven en M. de Boer, Beverwijk, Adigestraat 50; J. Blankestein en E. Aland, Haarlem. Velser- straat 41; G. Vergers en L. A. Nat, IJmuiden- Oost, Roggeveenstraat 2; A. Iskes en H. J. Roelvink, IJmuiden, Radarstraat 6; W. K. Steeman en A. C. van Kampen. Bussum, Spoorlaan 9 a; L. J. Kleine en C. Kruis. Sluis- eiland 18; A. Kremer c.i T. Grave, Velsen- Noord, Geelvinckstraat 112. Aanvoer van zaterdag De totale aanvoer van vis in IJmuiden was zaterdag 7830 kisten, waarvan 847 tong en tarbot, 483 schol, 6 schar. 3890 haring, 1773 makreel, 293 schelvis, 317 wijting, 175 kabeljauw en gul, 11 poon, 35 diversen. Prijzen van zaterdag Per kilo: heilbot 4,20, grote tong 5,705, grootmiddel tong 4,704,20, kleinmiddel tong 3,703,30, kleine tong 1 3,202,70, kleine tong II 2,542,10, tarbot I 43. Per 50 kilo: tarbot II 164, tarbot III 154, tarbot IV 12087, kleine schol II 5016, schar 31, verse haring 1811, makreel 16,409, grote schelvis 5442, grootmiddel schelvis 3934, kleinmiddel schelvis 35 31, kleine schelvis I 3025, kleine schelvis II 2310, wijting 188, grote gul 5040, middel gul 4233, kleine gul 2216, poon tjes 16—13. Per 125 kilo: grote kabeljauw 280138. Besommingen van zaterdag IJM 18 Ariadne 15.400, KW 123 Robert William f 620, KW 171 Jan Maria f 13.390, KW 114 3.090, KW 94 f 2.920. KW 61 890, KW 119 660, KW 68 2.670, KW 92 1.880, KW 152 2.770, IJM 54 8.030, IJM 56 10.060, HD 79 f 7.440, SCH 135 f 15.560. Aanvoer van maandag Door 80 schepen zijn vanmorgen in IJmuiden 10384 kisten vis aangevoerd. Voor de eerste beurt losten 30 schepen, 1240 kisten schelvis, 135 wijting, 85 gul en ka beljauw, 2945 haring, 92 kleine haring, 2845 makreel, 185 schol, 20 tarbot, 190 varia, 230 stuks kabeljauw, 10.000 kilo tong. Voor de tweede beurt losten 59 schepen, 37 schelvis, 133 wijting, 4 gul en kabeljauw, 1100 schol, 145 tarbot, 86 varia, 20 stuks kabeljauw en 37.500 kilo tong. IJM 209 Wiron 2 300 kisten en 20 stuks kabeljauw, KW 80 Dirk Maria 200 kisten, KW 149 Arie Jacob 150 kisten, SCH 171, Cornelis Vrolijk Fzn 500 kisten, KW 122 Arie Ouwehand 160 kisten, KW 121 Brit tenburg 810 kisten, IJM 32 Elie Chenéviè- re 1055 kisten. IJM 46 Claesje 900 kisten, IJM 15 Emma 1580 kisten en 92 kleine ha ring. Prijzen van maandag Per kilo: heilbot 4,102,60, tarbot 5,50 2,70, grote tong 5,404,80, grootmiddel tong 4,103,90, kleinmiddel tong 3,202,70, tong I 2,60—2,40 tong II 2,10—1,90. Per 50 kilo: grote schelvis 4948, groot middel 48, kleinmiddel 4234, pennen 34 27, braad 2213,50, poon 1712, wijting 20—9, haring 2011, makreel 209, kleine schol II 18, kustsehol 2412, grote schol 57, middel 50, kleine schol I 47, tarbot IV 11670, tongschar 90, kleine tongschar 6561, schar 36, kleine zwarte koolvis 3229, grote gul 6243, middel gul 4638, kleine gul 3016. Per 125 kilo: grote kabeljauw 174156, middel 146126, koolvis wit 122, koolvis zwart 114104. Per regel: kabeljauw 132, middel 7760. 9 -■> V« g -öo g Besommingen van maandag IJM 46 Claesje 12.957, KW 143 4.270, KW 121 16.214, KW 141 1.850, IJM 10 Maria van Hattem 27.000, KW 87 Alba tros f 27.500, Anna Maria 31.700, Oceaan I 19.000. Dit laatste Scheveningse schip besomde de 19.000 voor 350 kisten en 210 kantjes, hetgeen genoeg zegt over de haringprijs. Op zee Zaterdag was het overal op zee slecht weer. De windkracht was 8. De schepen hebben nog gevist en hun vangsten liepen uiteen van 50 tot 400 manden haring voor vijftig percent van de schepen. De IJM 37 Delft ving in twee trekken 70 manden haring, de IJM 99 Egmont in trekken 100 manden haring, de KW 121 Brittenburg in één trek 80 manden haring, de Francina in twee trekken 100 manden haring, de Marian Ellen in twee trekken 70 manden haring, de Jan Senior in een dag 140 manden haring, de Arie van der Zwan in een dag 140 manden haring. Op 54.30 noorderbreedte was het even eens slecht weer. De vangsten waren 100 tot 400 manden makreel, koolvis en schel vis per etmaal. De Toronto IJM 97 deed een trek van drie pakjes, de IJM 26 's-Gra- venhage een trek van eveneens drie pak jes, de IJM 15 Emma een trek van twee pakjes. De IJM 53 Dirkje vertrok naar zee, de Johanna sleept de Oceaan 9, die motor- pech heeft. Zondag was het zomerweer. De vissers De grootste Australische tonijn-maat schappij, Green's Products Ltd., Sydney, zal worden overgenomen door de Kraft Foods Ltd., die Amerikaanse eigenaars heeft. De IJslandse universiteit heeft in Reyk javik een instituut voor visserijwetenschap geopend. Men wil er ook een eigen onder zoekingsvaartuig bouwen. In Fleedwood krijgt men een hektraw ler voor de kustvisserij. De „Onward Fisher" meet 20 ton, het schip wordt ge bouwd in Amble (bij Newcastle). Het schip kost 10.000 pond. De garnalenvissers in Brits Guyana heb ben in 1960 een prachtig seizoen gehad. Ze verdubbelen hun vangst van 1959 tot meer dan 2'lt miljoen Engelse ponden. Er komen steeds meer garnalentrawlers, en de vooruitzichten zijn ondanks deze dunnere spoeling dat de garnalenproduktie niet al leen sterk zal stijgen maar dat ook de be sommingen nog zullen toenemen. In Griekenland heeft men een verrezee- trawler. de Anna Maria, omgebouwd tot een vriestrawler. Men hoopt daardoor de invoer van bevroren vis te kunnen beper ken. Deze bereikte in juni 691 ton. In juli steeg de consumptie van ingevroren vis tot 1154 ton. Twee jongens uit Haarlem hebben zater dagmiddag grote vernielingen aangericht op het erf van een Santpoortse boer. Zij kropen op een schuurdak en wierpen circa honderd dakpannen in een drinkwaterput voor het vee, die daardoor gedeeltelijk ge dempt werd. De boer zag kans de knapen in de kraag te vatten en hen naar het bu reau Santpoort over te brengen. Hier zijn de jongens door de politie onderhouden. Hun ouders draaien nu op voor de schade. vingen echter niet veel, namelijk 80 tot 150 manden haring per etmaal. De IJM 99 Egmont deed een dagvangst van 120 man den haring, de KW 81 Alberta Hendrika een trek van een pakje, de KW 153 Fran cina een trek van twee pakjes. Om de Noord op 57 graden noorder breedte was het ook niet druk. De vang sten waren 100 tot 200 manden makreel, schelvis en koolvis per etmaal. De IJM 35 Postboy deed een trek van twee pakjes, de IJM 34 Allanwater een trek van drie pak jes. De andere schepen hielden zondag. Haringvangsten KW 6—80, KW 16—7, KW 25—40, KW 40 —30, KW 44—5 KW 45—3, KW 38—20, KW 70—30, KW 13040, KW 175—60. Geen vangsten boekten de KW 2, 4, 9, 47 147 41 45 37. Trekkers: KW 74—17 KW 73—15, KW 99—70. Gemiddelde vangsten te Scheveningen 15 en te Katwijk 13. Voor dinsdag Dinsdag komt de HD 74 Michiel met 75 schelvis, 20 gul en kabeljauw, 280 haring, 620 makreel en 5 varia, totaal 1000 kisten. Vermoedelijk komen ook de IJM 36 Ja- coba Gesina en SCH 261 Onderneming 1 met onbekende vangst. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 150 rondvis, 50 platvis. 2700 haring. 30 makreel, 1000 stuks kabeljauw, 2000 kilo tong, 30 kantjes, groene haring, 6000 kantjes jonge haring. Advertentie Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 - 8191 Trawlvisserij M.t. Dirk Maria KW 80. Jan Maria KW 171, Voorwaars VL 142; m.l. Willy KW 141, De Vier Gezusters KW 162. Dinsdag 5 september: m.t. Wiron II IJM 211 (15 sept. binnen), Francina KW 153, Jan Senior VL 84. Petronella VL 131; m.l. Hette Margaretha KW 74, Gezina Geertrui KW 176. Woensdag 6 september: m.t. Arie Ouwehand KW 122; m.l. Viking Bank KW 76 (15 sept. bin nen); m.k. Swift IJM 54 (15 sept. binnen). Donderdag 7 september: m.t. Toronto IJM 97, Sakina Martine KW 32. Albertha Hendrika KW 81, Cornelis Vroitik Fzn SCH 171; m.l. Onderne ming III SCH 117. Vrijdag 8 september: m.t. Ariadne IJM 18, Elie Chenevière IJM 32, Soli Deo Gloria KW 152; m.l. Willem Robert IJM 56, Nestor KW 101. Van Vlaardingen m.t. Ada VL 7. Zaterdag 9 september: m.t. Emma IJM 15, Ja cobs Gesina IJM 36, Claesje IJM 46, Wilhelmina Johanna KW 39, Bellatrix KW 139, Michiel HD 74; m.l. Doggersbank KW 75. Drie ebroeders HD 79. Van Vlaardingen: m.t. Michiel Jan VL 110. Maandag 11 september: m.t, Haarlem IJM 9, 's-Gravenhage IJM 26, Thorina IJM 33, Allan Water IJM 34, Wiron IV IJM 209. Stadt Enckhuy- sen KW 82, Maria Theresia KW 99, Brittenburg KW 121, Emma Wilhelmina KW 135, Liesje én Rutger VL 153; m.l. Dolfijn IJM 55, Jan IJM 81, Verwachting IJM 204, Adrianus KW 10, Leendert Jacoba KW 12, Cornelis Judith KW 17, Adriana KW 19, Concordia KW 26, Cornelis Marinus KW 48, De Vrouw Anna KW 52, Henk KW 66, Wil- lempje KW 89, De Vrouw Dirkje 104, Geertje KW 108, Avontuur KW 114, Astra KW 115, Jacoba Catharina KW 132, Willy KW 154, Willem Groen KW 158, Gijsbert Bastiaan KW 161, Vertrouwen KW 166, Pieter Anne KW 169, Margaretha KW 184, Anna Jacob KW 186: m.k. Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Bettie IJM 29, Emisel IJM 31, Jannie IJM 38, Margrita IJM 42 (13 sept. binnen), Nora IJM 51, De Hoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60, Jaap IJM 62, Michiel IJM 63, Ronny IJM 64, Frank IJM 65, De Hoop III IJM 73, Wiron VII IJM 206, Wiron V IJM 208, Neeltje IJM 240, Mag- da IJM 272, Deo Volente II KW 11, Arendje Ja coba KW 21 (13 sept. binnen), Anne Marie KW 27, Ermine KW 30, Petronella KW 31, Stern KW 36, Wilhelmina KW 46, Prinses Margriet KW 51, Dinemarie KW 57, Cornelia Adriana KW 58, Ludy KW 61 (13 sept. binnen), Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Zeearend KW 79, Adriana Catharina KW 92. Jeannette KW 93, Willem KW 94. Nico KW 96, Wim KW 103, Karla Ellen KW 106. Gijsbert Dirk KW 109, Wilma K W113, Cor nelis KW 118. IJsbrand KW 119 (14 sept. binnen), Flamingo KW 120, Agatha Arie KW 126, Adriana KW 131, Koningin Juliana KW 133, Maartje Jaco ba KW 137, Gijsbertha KW 143, Anna Lydia KW 145, Samenwerking KW 146, De Vrouw Alida KW 160, Helena KW 164, Alida Jacoba KW 165, Pieter Jacob KW 178, Solea K W180, Elly KW 187, Jana KW 210, Samenwerking HD 125, Maryanne WR 7, Petra WR 32, Jan Willem WR 34, Sagitta WR 37, Flevo WR 50, Spes Nostra WR 56. Arie Geertje TX 51. Albert MO 1. Dinsdag 12 september: m.t. Post Boy IJM 35, Delft IJM 37, Deining KW 8, Nicolaas Senior KW 42, Cornelis den Duik KW 144, Arie Jacob KW 149, Marian Ellen-KW 159. Onderneming I SCH 261; m.l. Adeodatus IJM 30, De Arend KW 7, De Verwachting KW 28, Maria Jacoba KW 73, Sur- sum Corda K W124; m.k. Paul IJM 66, Hans IJM 67, Wiron I IJM 210, Tiny KW 34. Adnilam KW 90, Mare Liberum KW 117, Dirk Taat KW 134 Urania KW 136, Cornelis Schaap KW 172, Alice KW 182, Okko Bosker WR 25. Mercator SCH 69. Woensdag 13 september: m.t. Amsterdam IJM 28; m.k. Arend Willem IJM 40, Margrita IJM 42, Frederika Maria KW 52, K P. IJM 61, Vijf Ge zusters KW 53, Ludy KW 61, Willy Alida KW 155 Agatha KW 157. Donderdag 14 september: m.t. Maria Elizabeth IJM 5. Beatrice IJM 72; m.k. Maria Lovisa IJM 16, Wiron VI IJM 207, Arendje Jacoba KW 21 Maartje KW 71, IJsbrand KW 119. Vrijdag 15 september m.t. Maria van Hattem IJM 10, Egmont IJM 99, Protinus IJM 154: m.L Onderneming IV SCH 153, Haringdrijfnetvisserij Woensdag 23 augustus: m.l. Fierman Eduard KW 5, Grietje KW 20, Janna KW 163. Maandag 28 augustus: m.l. Nederland VII KW 130, Onderneming KW 175. Dinsdag 29 augustus: m.l. Vertrouwen KW 6 Woensdag 30 augustus: m.l. Everard Christin» KW 40, Nelly Maria KW 70. Maandag 4 september; m.l. Aafke Jacoba KW 41, Noordzee KW 47, Wilhelmina III KW 147. Woensdag 6 september: m.l. Willem Cornelis KW 16, Huiberdina Gijsbertha KW 85 Donderdag 7 september: m.l. Hubertha Gerar- da KW 9. Maandag 11 sept.: m.l. Nederland VI KW37. Dinsdag 12 september: m.l. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2, Bertha KW 38. Woensdag 13 september: m.l. Neptunus KW 45 Donderdag 14 sept.: m.l. Wilhelmina II KW 138

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 10