Russische herenploeg leidt tegen de Britten in Londen Olivetti RUYS P.K P.K Xylon S verrassende winnaar op kortebaandraverij in Hillegom Jurrie Dokter heeft het best naar zijn zin in Zwanenburg r\M Russinnen behaalden zes overwinningen Dahlbom overwon in eigen land Van schaatsen en schepen Wereldtitelstrijd in Snipklasse Neutraal terrein beste oplossing Coupe Coenen- gracht voor Belgen Nieuwe meesters Donner overwon Joegoslaaf Ivkov Symbool van Kwaliteit Twee cracks naar München elektrische schrijfmachines De Kapitein van een zeesleper en WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1961 11 V olleybal-winterseizoen is begonnen Piet van Est op de tweede plaats Voetbal Coupe des Coupes voor Penrol (Uruguay) Simonsson kan voor Zweden uitkomen De Engelse league 7 Sterke Belgische equipe 1 oktober op Duindigt Kort nieuws Na de eerste dag van de landenatletiek- wedstrijd tussen de dames- en herenploe- gen van Groot-Brittannië en Rusland heb ben de Russische heren een kleine voor sprong, namelijk 54 tegen 53 punten opge bouwd. De Russische dames wonnen alle zes nummers van de eerste dag en hebben de leiding met 42 tegen 21 punten. Een van de hoogtepunten van deze atletiek wedstrijden, die door 10.000 toeschouwers A tletiek in het White City stadion in Londen wer den bijgewoond, was het fantastische hoog springen van Valerie „Spoetnik" Brumel. Hij zegevierde gemakkelijk met een sprong van 2.21 meter. Zijn drie sprongen op de nieuwe wereldrecordhoogte van 2.26 meter mislukten op het nippertje. Zijn landge noot Vasily Rudenkov slingerde de kogel 67.41 meter van zich af, terwijl Tamara Press de kogel 16.45 meter ver stootte, een prestatie die door de Engelse meisjes met argusogen werd aanschouwd. Zeer goede verrichtingen waren even eens de 14.1 sec op de 110 meter horden van Anatoly Mikhailov, de speerworp van Alevtina Shastiko bij de dames met 53.42 meter en de 2 min. 06,- sec van Yekateri- na Parlyuk op de 800 meter. Wereldre cordhoudster vèrspringen. Tatjana Schel- kanova, zegevierde bij het vèrspringen met 6.38 meter en Maria Itkina toonde haar sprintkracht op de 100 meter in 11,8 sec. v Zeer goede Britse overwinningen waren de 10.000 meter van Martin Hyman in 29 Met veel animo zijn de volleybal tweede en derdeklassers uit Haarlem en omstreken gisteren begonnen aan het winterseizoen. Op de velden van de zaal in het Krelage- huis in Haarlem werden de 72 poule-wed strijden, die voor hen in het instuiftoernooi op het programma stonden, precies op tijd afgewerkt. Al deze ontmoetingen hadden tot resul taat, dat bij de dames DSS 1, FES, OSS 2, OVRA 2 en Spaarnestad en bij de heren OVRA 2, die Raeckse 3, WIK, OVRA 3, Gios 3, Energie en Topscore als poule winnaars uit de bus kwamen. Deze ploe gen komen dus vanavond weer in het veld voor de finalewedstrijden. Ook zullen van avond de poules en de finales bij de over- gangs- en eersteklassers worden afge werkt. Wielrennen De Nederlandse renner Piet van Est eindigde dinsdag in Vichte in een wegwed strijd over 160 km. op de tweede plaats achter de Belg Marcel Ongenaa. De Belg noteerde een tijd van 4 uur en 3 minu ten. Piet van Est eindigde met een lengte achterstand. Op de derde plaats kwam onze landgenoot Michel Stólker. De Zweed Herbert Dahlbom heeft de zesdaagse jubileum wielerronde van Zwe den gewonnen. Owe Adamsson, de aan voerder van de Zweedse nationale wieler ploeg, werd tweede, gevolgd door de belg Roger van Heel. De laatste etappe van deze ronde be stond uit twee gedeelten. Het eerste ge deelte leidde van Katrineholm naar Hud- dinge over 171,1 km. en werd gewonnen door de Brit Dalton in 4 uur 10 minuten en 40 sek. De Deen Ole Pingel werd tweede in 4.10.54 en Owe Adamsson (Zweden) der de in 4.11.04. De Belgen Alphonse Helle mans, Roger van Heel, Ferdinand Bracke en Albert Covens eindigden respectieve lijk als zevende, negende, tiende en elfde Het tweede gedeelte was een tijdrit over 12,5 km van Huddinge naar Johan- neshov; deze leverde een overwinning op voor de Belg Covens in 17 min. en 32 sek., gevolgd door de Deen Trusell in 17.35 en de belg Hellemans in 17.39. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Dahlbom (Zweden) 26 uur 29 min. en 55 sek.; 2. Adamsson (Zweden) 26.31.09; 3. Van Heel (België) 26.31.56; 4. Hellemans (België) 26.33.36; 9. Bracke (België) 26.35.19; 12. Covens (België) 26.35.29; Het ploegenklassement is door België gewonnen met in totaal 52uur 54 min. en 56 sek., Zweden A werd tweede met 52.56.25 en Oost-Duitsland derde in 52.59.33. min. 02.- sec, de 19.11 meter kogelstoten van de Engelse smid Arthur Rowe, terwijl sprinter David Jones in 10.5 sec over de 100 meter en de 400 meter lopers, de 19- jarige Adrian Metcalfe en Robbie Bright- well in 46,5 sec de Russen achter zich lie ten. Hetzelfde gebeurde in de bijzonder spannende 4x100 meter estafette. De Brit ten zegevierden met enkele centimeters verschil voor de Russen. Beide ploegen noteerden 40.9 sec. In Medemblik is een scheepswerf ge opend, waarvoor de financiële basis werd gelegd met prijzen, behaald in schaats- wedsrijden. De oud-kortebaanrijder J. Jongert (onder andere nationaal kampioen in 1947) die acht jaar geleden in de wed strijdsport ruim 5000 had vergaard, ge bruikte dit kapitaal voor de stichting van Jongert een smidsbedrijf in Opperdoes. Tevens ging hij daar stalen tuindersboten ver vaardigen. Het bedrijf groeide uit tot een scheepswerf, die in het begin-van dit jaar \yerd pvergeplaatst naar de aan „Opper does grenzende kerrige'mëentë Mëdëmblik De burgemeester vaq deze gemeente, drs. H. P. B. A. Letschert, verrichtte de offi ciële opening met de tewaterlating van een ruim elf meter lang patrouillevaar tuigje voor de douane van Trinidad. Zeilen In Rye, bij New York, zijn dinsdag de zeilwedstrijden voortgezet om het wereld kampioenschap in de Snipklasse met het verzeilen van de derde en vierde race. Al le vlaggen van de achttien deelnemende landen hingen halfstok in verband met de dood van Dag Hammarskjoeld. Winnaar van de derde race werd de Spaanse kampioen, de hertog van Arion en zijn ploeggenoot Luis Triay, die het 8 km lange traject aflegden in 1 uur 3 minuten en 47 sekonden. De tweede plaats was voor de Braziliaanse tweelingbroers Axel en Ernst Schmidt. De vierde race leverde een overwinning op voor de Amerikaanse kampioen, ge volgd door de gebroeders Schmidt (Brazi lië) en de kampioen van Noorwegen. De Belgische vertegenwoordiger eindigde in de derde race als elfde en in de vierde als vijfde. Na de vierde race staat het Braziliaanse tweetal Schmidt in het algemeen klasse ment op de eerste plaats met in totaal 4.721 punten, gevolgd door de Spanjaarden Arion en Triay met een totaal van 4.417 punten. Een beeld van de Zweedse zesdaagse: terreinmoeilijkheden voor de renners, die door het mulle zand op de wegen tegenslag ondervinden. De Noor Per Digerud ligt op de weg, terwijl twee andere renners moeizaam .Nederland en Oost-Duitsland hebben de tijd tot het einde van dit jaar om de op het programma staande kwalificatie-wedstrijd voor de wereldbeker tegen elkaar te spe len. Dit moet lang genoeg zijn om een op lossing te vinden voor het probleem, dat is ontstaan doordat aan de Oost-Duitsers inreisvisa voor Nederland zijn geweigerd". Dit heeft dinsdag een woordvoerder van de FIFA (Internationale Voetbal Federa tie) in Zürich verklaard. Hij voegde er aan toe, dat het afgelas ten van wedstrijden om politieke redenen, helaas op het ogenblik niet geheel nieuw meer is. In dergelijke gevallen is altijd de beste oplossing gebleken, de wedstrijd op neutraal grondgebied te laten spelen, in een land, waarvoor de Oostduitse voetbal lers zonder moeilijkheden visa krijgen. Ook de Oostduitse vertegenwoordi gers in het Europese clubkampioenschap, konden om dezelfde reden de wedstrijd in de Noordierse stad Belfast niet spelen. Woordvoerders voor de FIFA en de UEFA (Europese Voetbal Unie) hebben er vandaag de nadruk opgelegd, dat zij ver wachten, dat de ploegen binnen „redelijke tijd de wedstrijden zullen kunnen spelen op neutraal grondgebied." Dinsdagavond is in Hasselt de tweede wedstrijd tussen de voetbalploegen van Belgisch- en Nederlands Limburg gespeeld met als inzet de Coupe Coenengracht. On danks een grote superioriteit in de eerste helft, de cornerverhouding was 8 tegen 1 voor de Nederlanders, slaagden onze land genoten er niet in te scoren en aangezien ook de Belgische voorhoede machteloos bleek tegen de sterke defensie met onder andere Cor van der Hart en Jan Noter- mans, eindigde de wedstrijd in een gelijk spel: 0-0. De Belgen, die de eerste wedstrijd in Geleen met 1-0 hadden gewonnen, legden beslag op het zo begeerde kleinood. Het was een harde wedstrijd, wat tot uiting kwam door eën aantal blessures. Zo moest doelman Swinkels (VVV), even na de rust vervangen worden door Corver (MVV), een lot dat Erkens (VVV) even voor de pauze deelde; hij moest worden vervangen door Ederveen (Rapid). De opstelling van het Nederlandse team was: doel Swinkels (VVV), achter: Pieneman (Fortuna) en Brull (MVV), midden: Erkens (VVV), Van der Hart (Fortuna) en Notermans (Fortuna), voor: Gruisen (Sittardia), Hoenen (Roda Sport), Rutten (Rapid), Loo (MVV) en Coenen (MVV). De Zuidamerikaanse kampioen Penarol (Uruguay) heeft dinsdag in Montevideo door-een 2-1' overwinning in de beslissings wedstrijd tegen de Europese bekerwin naar Busfica (Portugal) beslag gelegd op de „Coupe des Coupes". Alle doelpun ten werden in de eerste helft gescoord De beslissingswedstrijd was noodzake lijk geworden omdat beide teams een maal hadden gezegevierd. Benfica won in Portugal met 1-0 van zijn Zuidameri kaanse tegenstander doch moest afgelopen zondag met 5-0 zijn meerdere erkennen in Penarol. Agne Simonsson, de midvoor van het Spaanse voetbalteam van „Real Socie- dad" zal de Zweedse ploeg aanvoeren in de kwalificatiewedstrijd voor het wereld kampioenschap voetbal tegen België, die op 4 oktober in Brussel zal worden ge speeld. De Zweedse Voetbalbond heeft van de Spaanse club de toezegging gekregen, dat Simonsson voor de wedstrijd wordt „uit geleend". De Zweed Yngve Brodd, die voor de Franse club Toulouse speelt, zal niet al leen voor de kwalificatiewedstrijd op 4 oktober voor Zweden mogen meespelen, maar ook in die op 29 oktober in Bern te gen Zwitserland. De Zweedse Voetbalbond heeft echter voorts bekendgemaakt, dat er geen kans op bestaat, dat een van de vijf in Itali aanse clubs spelende Zweden eveneens vrijgegeven zullen worden voor een van de twee kwalificatiewedstrijden. De uitslagen van de dinsdag voor de Engelse league gespeelde wedstrijden luidden: Eerste divisie: Nottingham ForestWol verhampton Wanderers 31. Tweede divisie: BurySunderland 32; Swansea TownDerby County 31; Wal sallSouthampton 02. Schaken Tijdens het 22ste congres van de inter nationale schaakfederatie (FIDE), dat in Sofia wordt gehouden, is aan een vijftal schakers officieel de titel van meester ver leend. Het betreft de Argentijn Schweber, de Amerikaan Weinstein, de Indiër Aaron, de Rus Stein en de Joegoslaaf Bruno Parma. De eerste vier verwierven hun kwalifi catie tijdens de zonale toernooien, Parma verzekerde zich van de meestertitel door onlangs in Den Haag het wereldkampioen schap voor de jeugd te winnen. Tevens werd aan een drietal dames, de Westduitse Akst en de Russinnen Zatups- kaja en Gaprinaschil, die zich allen plaat' sten voor het kandidatentoernooi, de inter' nationale vrouwelijke meestertitel ver' leend. Tijdens dit congres, dat tot 23 sep tember zal duren, komen verder nog ter sprake de aanspraken van schakers, die tweemaal een z.g. meester-resultaat be haalden. In de elfde ronde van het internationale schaaktoernooi in Bied heeft onze landge noot Jan Hein Donner dinsdag, met zwart spelend, gewonnen van de Joegoslaaf Iv kov. De overige resultaten waren: Germek (J.sl.)Fischer (V.S.) remise; Pachmann (Tsj.sl.)Bisguier (V.S.) afgebr.; Portisch (Hong.)Darga (W.-Dld.) remise; Najdorf (Argent.)Parma (J.sl.) remise; Tal (Rus land)Gligoric (J.sl.) remise; Olafsson (IJsland)Petrosjan (Rusland) 01; Geiler (Rusland)Keres. (Rusland) remise; Mata- noyic (J.sh)Udovcicn (J.sl.) remise; Ber- tok (j.sl.)Lrifunovic (J.sl.) remise. Na de elfde ronde leiden Keres en Fischer, beiden met 8 punten. Tal en Pe tros jan volgen met beiden 7 Vi pnt. Gligo ric is vijfde met 6V2 punt en 1 afgebroken partij, Trifunovic zesde met 6V2 pnt en Najdorf zevende met 6 punten en 1 afge broken partij. Donner deelt met Gelier de achtste en negende plaats. Beiden hebben 5V2 punt en 1 afgebroken partij. Advertentie kantoormachines AMSTERDAM ROTTERDAM DEN HAAG HAARLEM UTRECHT GRONINGEN ARNHEM EINDHOVEN Advertentie verantwoordelijk werk vereist concentratie De sleepvaart bij hoge zee - Hollands Glorie - dat is zijn werk. Hij is verant woordelijk voor sleep, schip en beman ning! Verantwoordelijk werk vereist concentratie! De kapitein weet uit er varing dat P.K. chewing-gum hem in zijn taak helpt, omdat kauwen een aan genaam en natuurlijk middel tot con centratie is! Hij heeft altijd een pakje P.K. bij zich omdat dit de beste chewing gum is die hij kan kiezen! Probeer het zelf! Neem óók P.K. PK-N-2-61 De internationale kortebaandraverij die ieder jaar op de laatste dag van de na jaarsfeesten in Hillegom wordt gehouden, is altijd de hoofdschotel van de feestelijk heden. Daarom is het de gewoonte dat op deze dag iedereen vrijaf krijgt of neemt. Voor de draversinterland Nederland- België, die op zondag 1 oktober op de ren baan Duindigt wordt gehouden, heeft de Belgische keuzecommissie de vier equipes als volgt samengesteld: driejarigen over 2000 metéi-: Sftri Frisco, San Williams", Syl- ver D en Sorbonne, reserve: Superman; vierjarigen over 2100 meter: Ravioli, Rijke- boer, Red Bill en Recklinghausen, reserves: Rubis d'Ann en Rebecca; vijfjarigen en ouderen over 1600 meter: Olivia, Pikar, Nico Veerle en Pilote de l'Espinette, re serve: Quo Vadis; vijfjarigen en ouderen over 2600 meter: Quinto Deefacker, Milano, Pin up Frisco en Pornic, reserve: Nectar. Deze sterke Belgische equipe is bij on ze Zuiderburen met instemming begroet, omdat zij in de paarden Sim Frisco, Oli via, Pikar en uiteraard vooral in de kam pioen Ravioli mogelijke winnaars zien. Ook voor de omlijstende internationale nummers, die buiten de puntentelling val len van de landenwedstrijd, hebben de Belgische stallen grote belangstelling ge toond. De Frans-Belgische cracks Norbert T. Jambart P en de winnaar van de Prix de Paris Jannot III zullen aan de Prijs van Ostende deelnemen. In totaal zullen 25 Belgische dravers op Duindigt aan de start komen. De Nederlandse draverploegen zijn nog niet definitief aangewezen, omdat de keuzecommissie op onverwachte moeilijk heden is gestuit. De crack Theo Messidor is wegens kreupelheid niet beschikbaar, evenmin als Typhoon en de Derbywinnaar Zippora, die tot het volgend voorjaar uit training is genomen. voortsukkelen Jurrie Dokter heeft het in Zwanenburg best naar zijn zin. De Twentse wielerama- teur uit Enschede, die vorig jaar naar het Haarlemmermeerdorp kwam en om wie toen door zijn deelneming aan het club kampioenschap van Nederland op de weg in de zegevierende ploeg van „De Ba taaf" zoveel te doen is geweest (men stelde dat hij nog niet gerechtigd was om voor de Halfwegse club uit te komen), is al helemaal ingeburgerd en voelt zich onder de „Bataven" heel goed thuis. Bo vendien kan hij zich in het westen als wielrenner beter ontplooien, want niet alleen wordt er harder gefietst, maar ook de tegenstand is veel sterker dan in het oosten van het land. Dit seizoen reed Jurrie ondanks een volle maand onder breking voor herhalingsoefeningen reeds ererondjes in Brummen, Arnhem en IJselmuiden én legde hij negen keer be slag op 'n tweede prijs. Deze Jurrie Dokter, 26 februari 1936 in Enschede geboren en landmeter van be roep, heeft de liefde voor de wielersport opgedaan door een kennis. Deze wist hem te bewegen om eens naar een wedstrijd, waarin zijn zoon meereed, te gaan kijken en Jurrie was op slag voor het hardfiet- sen gewonnen. Met voetballen hij speel de drie jaar achtereen in UDI was het toen gedaan. Niet zo best Als wielrenner ging het aanvankelijk niet zo best met de jonge Dokter. Hij reed in de clubwedstrijden van „Het Oosten" wel hard, maar kwam in de open koersen voor nieuwelingen nauwelijks aan bod Zijn ongebreidelde strijdwijze van aanval len en demarreren op de meest onge legen momenten ging hij in het offensief speelde hem daarbij meestal parten. Bo vendien kruiste het „pechduiveltje" her haaldelijk zijn pad. Pas in zijn tweede wielerjaar als nieuweling kwamen er eni ge successen en wist hij tweemaal in een sintelbaanwedstrijd en drie keer Vor- den, Dalfsen en Aalten in een wegkoers te zegevieren. Moeizaam Zijn huidige aanzien als amateur heeft de Twentse Zwanenburger slechts heel moeizaam verworven. Door militaire dienst en veel pech kon Jurrie zich aan vankelijk niet ten volle doen gelden en juist toen het in het voorjaar van 1958 eindelijk beter ging, kwam hij in het Duit se stadje Bocholf ten val en kon een paar weken niet fietsen. Zijn eerste wedstrijd daarna het provinciale wegkampioen- schap van Overijssel leverde hem een dik verdiende triomf op, maar helaas ging de kersverse kampioen enkele meters over de eindstreep onderuit en mo^st per ambulancewagen naar een zie kenhuis vervoerd worden. De bikkelharde Jurrie Dokter, een rus tige en bescheiden jongen, kwam echter terug en in 1959 reed hij vooral met veel succes in Duitsland. Eerst besliste hij er de Ronde van Duisburg (144 km.) in zijn voordeel en daarna toonde hij zich ook in de Industrieprijs van Bocholt de- sterk ste rijder. Jurrie kwam er alleen en met een flinke voorsprong aan de finish. Ook op de baan in Apeldoorn fietste hij enke le prijzen bijeen, maar omdat zijn hart toch meer naar de wegkoersen trok, heeft hij de baan verder links laten liggen. Het pistewerk is trouwens niet zwaar genoeg voor de strijdvaardige Dokter, die zich het beste in zijn element voelt met slecht weer. Het vorige seizoen behaalde hij een knap pe overwinning in de „klassieke" Ronde Jurrie Dokter van Drente, reed in Vlagtwedde de con currentie op 'n ronde en meer achterstand en kwam dit jaar als triomfator in Brum men, Arnhem en IJsselmuiden door de fi nish. Negen keer, waaronder in de Acht van Chaam en Gelsenkirchen, legde hij be slag op 'n tweede plaats. Landmeter Waarom Jurrie Dokter naar Zwanenburg is gekomen? Hoofdzakelijk om er als land meter in de Haarlemmermeer zijn dage lijks brood te verdienen. Het fietsen is voor hem maar bijzaak. Desondanks doet deze ras-amateur, die een volledige dag taak heeft en alleen 's avonds kan trai nen, er alles voor om in de wielersport zo goed mogelijk voor de dag te komen. Maar 't allerbelangrijkste voor Jurrie Dok ter is om in het leven te slagen en van een goede toekomst verzekerd te zijn Daarom gaat hij van de winter weer vol animo studeren om de diploma's als land meter te halen. Daarna kan er weer eens aan hard fietsen gedacht worden. De scholen hebben ook vrij zodat iedereen in de gelegenheid is de harddraverij bij te wonen. Talrijke minnaars van de paar- desport hebben weer volop kunnen ge nieten van een goed geslaagde draverij. Het was een strijd met al van verrassende uitslagen, zowel in de wedstrijd als bij de totalisator. De eerste prijs 900) werd gewonnen door J. Wagenaar jr. met Xylon S van stal Frisia. De tweede prijs 400) viel ten deel aan K. Neef, met Veralynne Maire, eigena- Paardesport resse mej. P. Neef. De derde prijs 150) was voor G. J. Onrust met Vaut Mieux K, eigenaar Jb. Onrust. 4. Th. Kooyman; 5. J. Wagenaar sr. De totalisator bracht het tot 4.896,50. Voor de winnaar Xylon E werd uitbetaald 4,10. Voor de tweede prijswinnaar werd uit de eerste omloop het hoge bedrag van 43,10 uitbetaald en voor het paard dat de derde prijs won, 13,30, eveneens uit de eerste omloop. Dr. G. A. Schallij, gevolmachtigde van de Stichting N.D.R., reikte bij afwezigheid van de erevoorzitter der vereniging, burge meester jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, de prijzen uit. De beide cracks van stal Voordouw in Oegstgeest, de hengsten Hairos II en Jour de Java, zullen indien hun vorm goed is Op zondag 1 oktober in München deelnemen aan de Prijs der Besten, een internationale draverij over 2600 meter met 75X00 Dm aan prijzen, waarvan er 30.000 voor de winnaar zijn gereserveerd. Daar Hairos II vorig jaar dit nummer gewonnen heeft, ontvangt hij thans een extra-handicap van twintig meter, waardoor hij in dit in Duitsland hoogst gedoteerde internatio nale nummer een totale voorgift moet geven van tachtig meter. Burgemeesters. Tot burgemeester van de gemeente Beemster is benoemd de heer F. Cloeke, met gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van de gemeente Wierin- gerwaard. De heer Cloeke is 47 jaar, Ned. Hervormd en lid van de V.V.D. Tot burgemeester van de gemeente Kwadijk, Middelie en Warder is benoemd mr. C. II. Moll te Akkrum. De heer Moll is 38 jaar, Ned. Hervormd en lid van de Partij van de Arbeid. Hij is thans commies ter gemeentesecretarie van Utingeradeel. Ziekenhuis. De gemeenteraad van Nieuwer-Amstel heeft zich met 15 stem men voor en 10 stemmen tegen akkoord verklaard met een voorstel van B. en W. om medewerking te verlenen aan de Bond der Nederlandse Diaconessenhuizen voor het stichten van een ziekenhuis met 150 bedden in Nieuwer-Amstel. Met de stem men van de K.V.P.- en de P.v.d.A.-fracties tegen werd dit besluit genomen na een be spreking van drieeneenhalf uur. Raadsbesluit geschorst. Bij Koninklijk Besluit is, hangende het onderzoek naar de vraag, of het betreffende besluit in strijd is met de wet of met het algemeen belang, geschorst tot 1 maart 1962 het be sluit van de raad der gemeente Rheden van 30 mei 1961. waarbij in principe be sloten is huurtoeslagen toe te kennen aan gezinnen, die de huur van woningen in een bepaald woningcomplex te Dieren niet kunnen opbrengen. Automobiliste gestraft. Nadat de rechtbank in Amsterdam een 60-jarige in woonster van de hoofdstad, die met haar auto op een trottoir twee voetgangers had aangereden, waarvan één later overleed, tot zes weken had veroordeeld heeft het gerechtshof deze straf geheel voorwaarde lijk opgelegd. Bovendien werd zij veroor deeld tot een boete van 500 en voorts werd haar de rijbevoegdheid ontzegd voor de maximale tijd van vijf jaar. 1

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11