CETALAC Simon Carmiggelt schrijft 25 jaar cu Toenemende integratie tussen N.T.S. en Belgische t.v. Rotterdamse architecten ontwierpen robuust gebouw voor Wereldomroep C-plan meubelen nu ook in Nederland I m Technische snufjes in uitzonderlijke architectonische constructie Expositie in Amsterdam van Keramisch Instituut „Filmstudiedagen" MED HAND GRAMMOFOONPLATEN Verf met gemak en van Ceta Bever Bob Buys Sterk en zwak Beeldschermer Dorus-show KRUISWEG 47-49 HAARLEM De radio geeft vrijdag „Het Mes" naar Engeland elevisieprogramma prachtige kleuren en stoffen.... sierlijke, strakke lijnen... dit is het kenmerk van G-PLAN MEUBELEN REEDS NCl IN ONZE ETALAGES Alleenverkoop voor Haarlem en omstreken BARTELJORIS5TRAAT 13-17 - HAARLEM furniture MET HET GEBOUW voor Radio Nederland Wereldomroep, dat tevens het begin markeert van de toekomstige radio- en televisiestad te Hilversum, heeft het Rotter damse architectenbureau Van den Broek en Bakema wederom een schepping op zijn naam gezet waarvan er geen dertien in een dozijn gaan. Dat vloeit ten dele uit de opdracht zelf voort. Het ontwerpen van omroepgebouwen, zeker niet als ze zeven miljoen kosten, is niet elke dag aan de orde, zelfs niet in een land waar het aam opdrachtgevers op dat terrein niet ontbreekt. De manier waarop prof. ir. J. H. van den Broek en de heer J. B. Bakema het programma van eisen van de vrijwel het gehele etmaal werkende Wereldomroep bouwkundig hebben vertaald is een geslaagde vondst. Een gebouw van 36.000 kubieke meter inhoud, met honderdveertig vertrekken kan gemakkelijk tot een massieve en massale klomp uitdijen. Het com plex van de Wereldomroep, in een fraai gToen, licht glooiend landschap gelegen, maakt echter juist een lichte en luchtige indruk. Dat is een gevolg van de eenvoudige en doeltreffende geleding en compositie, welke gebaseerd zijn op de taken van deze omroepinstelling. DE TWEE ELKAAR kruisende negentig meter lange vleugels doen onvermijdelijk aan een vliegtuig denken, hetgeen trou wens voor de Wereldomroep een uitgele zen symbool zou zijn. Maar prof. Van den Broek heeft ons verzekerd, dat hij aan die betekenis nooit heeft gedacht. Voor de ar chitecten ging het erom een duidelijke scheiding te maken tussen de directionele en administratieve afdelingen en de pro- grammadienst, die het hoofdbestanddeel van de omroep is. De programmavleugel is met haar vier lagen dan ook zichtbaar de grootste. BIJ ÜE PROGRAMMA VLEUGEL in feite een kantoorgebouw als zoveel andere behoren de studio's met bijbehorende technische ruimten. Die studio's die bij de Wereldomroep klein kunnen zijn omdat het voornamelijk om gesproken uitzendingen gaat, moeten natuurlijk storings- en tril- lingsvrij zijn. Van den Broek en Bakema hebben aan die voorwaarde voldaan door de drie, laag buiten de programmavleugel uitstekende, studiocomplexen los van de rest van het gebouw een eigen fundering te geven. Ze werden in de grond ingegra ven en verder werd, zoals bij omroepstu- dio's gebruikelijk, een doosvormige con structie toegepast. De spreekstudio's zijn minder diep ingegraven dan de grotere studio die aan de kop van de programma vleugel is gebouwd en de omroepers en sprekers kunnen door de drie keer be- glaasde ramen de bulldozer of de gras machine of welk ander lawaai-apparaat zien zonder dat ook maar een decibel ge luid tot ze doordringt. Juist de omstandigheid dat de studio ruimten er zijn zeven spreekstudio's, een zaaltje voor cabaret- of groetenpro- gramma's, drie opneemkamers en een schakelruimte vrij van het overige ge bouw moesten liggen, noodzaakte de ont werpers tot een compacte constructie, waardoor tevens de afstanden tussen de afdelingen zo kort mogelijk konden blij ven. HET GEHELE GEBOUW wordt gedra gen door een dubbele rij van 68 betonnen kolommen, die tweeënhalve meter van el kaar staan. Die ruimte vormt de verbin dingsgang, waaronder zich de kelders voor verwarming en verdere luchtbehandeling bevinden. Ter weerszijden van de kolom- menrij steekt het gebouw niet minder dan vierenhalve meter uit. Dit komt in de ar chitectuur niet vaak voor, vooral niet om dat het hier geen voorgespannen beton be treft. In de gevels bevinden zich dus geen kolommen die dé in houten stijlen gevatte ramen' onderbreken. De architecten heb ben de constructie tevens dienstbaar ge maakt aan de decoratie. Drie miljoen mo zaïeksteentjes accentueren de kolommen, evenals de in de lagen der vleugels door gaande oranje vlakken. De studioruimten zijn van binnen van fraaie houten wanden voorzien waarachter de isolerende lagen schuilgaan. De hal waarop de spreekstu dio's uitkomen is echter uigevoerd in de zelfde forse bouwblokken van kunststeen welke men in de gevels van de studio afdelingen aantreft. Het gehele gebouw wordt trouwens gekenmerkt door een iet wat robuuste lijn, tot in het interieur van de directie- en bestuursvertrekken, waar voor mevrouw Bakema een kleurig wand tapijt weefde. Sommigen zullen die karak tertrek misschien „ongezellig" vinden, wij hebben de indruk dat het nieuwe gebouw van de Wereldomroep juist door zijn strak ke opzet tot een prettige werksfeer zal bij dragen. TECHNISCH HEEFT men natuurlijk eveneens een paar nieuwe opvattingen verwezenlijkt. Er is wel een schakelkamer voor de onderlinge en externe verbindin gen, maar de studio's hebben een recht streeks contact met de zenders te Lopik. Dat heeft z'n voordelen omdat bij de We reldomroep elk programma weer andere zender- en antennecombinaties kent. In het contact tussen regieruimte en sprekers is alleen de groene signaallamp overgeble ven; overige aanwijzingen worden via de Intercom dus gesproken gegeven. En de door de Nederlandse Radio Unie ont worpen opneem- en afspeelapparatuur met schakelpanelen staat in elke studio op wie len, hetgeen juist voor dit bedrijf bijzonder efficiënt is. Zo is na veel vijven en zessen de aloude P.C.J. Radio Nederland Wereldomroep ontvangt nog steeds brieven met die voor oorlogse benaming eindelijk in z'n nieuwe spullen gekomen. TEZAMEN MET HET moderne_ en krachtige korte-golf-zenderpark te L'opik zal dit kantoor- en studiogebouw ertoe bij dragen dat Nederlands stem in de gehele wereld een goede klank krijgt. Dat Neder land in dat opzicht een traditie heeft te bewaren laat het mozaïek bij de oprit zien. Het is samengesteld uit stenen die door de landen waarmee de Wereldom roep relaties onderhoudt zijn geschonken Die goodwill van de Nederlandse Wereld omroep is voor een niet gering deel te danken aan de werkkracht van zijn eerste directeur, de heer H. J. van den Broek eens „De Rotterdammer" van Radio Oranje; diens nagedachtenis zal door een plaquette in de hal van het gebouw, dat hij slechts in maquette heeft mogen aan schouwen, in ere worden gehouden. De onthulling van die gedenkplaat op 11 okto ber, tijdens de door de Koningin bij te wonen officiële ingebruikneming, zal een weemoedig moment zijn op een overigens terecht feestelijke dag. Advertentie IN ONZE STAD is gevestigd het Kera misch Instituut, dat een cursus potten bakken heeft samengesteld om tegemoet te komen aan de behoefte tot creatieve ontspanning. Ik citeer dit voor een deel uit een klein vouwblaadje, dat ik vond in de hal van de Openbare Leeszaal aan de Keizersgracht te Amsterdam, waar ge noemd instituut een kleine propaganda- tentoonstellvng heeft ingericht. Gezien hjet leerlingenwerk, dat daar ge- exposeerd wordt, is er niets tegen dit in stituut. Ik geloof dat het toch wel heel ple zierig kan zijn voor vele mensen, dat werk als het hier geëxposeerde uit hun handen komt. De vormen zijn meestal goed te noemen. De decoratie van een en ander is dat echter niet. In de lessen, lees ik weer in het vouwblaadje, wordt ook es thetische leiding gegeven. Ik geloof ech ter dat juist het ornamenteren van cera miek een der moeilijkste onderdelen van het vak is. Eens hadden we hier een Wil denhein, die daar uitzonderlijk goed in was. Merkwaardig is dat verpleegden van de St. Willebrordusstichting te Heiloo die het pottenbakken beoefenen als deel De jaarlijkse „academische filmstudie dagen" van het Nederlandse filminstituut worden ditmaal gehouden te Nijmegen en wel op 2, 3 en 4 november. Ze zijn gewijd aan de problematiek van de Nederlandse speelfilm. In een vijftal referaten worden de kansen voor de produktie van Neder landse speelfilms en de hindernissen die het maken en in vertoning brengen van speelfilms ondervindt aan de orde gesteld. Daarbij zal zowel aan de artistieke pro blemen, alsook aan de economische aspec ten aandacht worden besteed. Eveneens zal de vraag onder ogen worden gezien of Ne derland een publiek heeft voor een Neder landse speelfilm op niveau. van een therapie, van het ornamenteren zoveel meer terechtbrachten dan de an dere cursisten van genoemd instituut. De voorbeelden van vrije expressie door kinderen, hier vertoond, zijn heel wat min der boeiend. Naar mijn smaak zijn kin dertekeningen toch intrigerender dan de plastieken die hier en in deze geest ook wel elders worden vertoond. DE WETERINGSTRAAT ligt in het centrum van Amsterdam, gekneld tussen enkele van de drukste verkeersaders in een onwezenlijke, bijna dorpse rust. De een paar eeuwen oude deur van num mer 46 draagt met sierlijke gepenseelde letters de naam Carmiggelt. Erachter woont Nederlands bekendste „cursivist". Men staat onmiddellijk in zijn werk kamer, waar hij zich heeft omringd met boeken, foto's en tekeningen, die in zijn schrijversschap een belangrijke rol spe len. Een portret van Tsjechov neemt een ereplaats in. Op de binnenkant van een kastdeurtje zitten wat illustere krante koppen geplakt. Een ervan zegt: „A. Marja vindt Carmiggelt farizeese epi goon van Beets". SIMON CARMIGGELT begon een kwart eeuw geleden in het dagblad „Vooruit" met geregeld grappige verhaaltjes te schrijven en hij heeft dat tot plezier van velen volgehouden; méér nog, hij is tot een van de knapste stylisten in onze let terkunde uitgegroeid. Het heeft lang ge duurd voor de officiële critiek zich ver waardigde kennis van zijn werk te nemen (zeshonderd bladzijden zijn in ons land nu eenmaal eerder litteratuur dan zeshon derd woorden). Maar hij heeft toch de lof gekregen, die een schrijver, die het Ne derlands grootmeesterlijk en trefzeker weet te hanteren, verdient. „In de hal sloeg de portier aan zijn pet en rees de vestiairejuffrouw landerig uit haar biblio theekboek op"; of: „De lunchroom heeft De leiding van de Belgische televisie is vastbesloten verder te gaan op de weg naar inniger samenwerking met de N.T.S. ondanks het rumoer, dat zowel in de Ne derlandse als in de Belgische pers is ont staan over de samenstelling van de pro gramma's van de Vlaams-Nederlandse te- levisieweek. „Ik ben enerzijds verrast door de wijze, waarop deze manifestatie is ontvangen en anderzijds verheugd over het leven in de brouwerij, die een teken van belangstelling is", zei de voorzitter van de raad van be heer van de Belgische Radio en Televisie, de B.R.T., Julien Kuypers, woensdagmid dag op een persconferentie in Brussel over de winterprogramma's van radio en T.V. „Het samengaan en integreren van Vlaan deren en Noord-Nederland gaan niet zo ge makkelijk. Wij moeten niet vergeten dat wij eeuwen tegenover en naast elkaar heb ben geleefd. Het komt aan op volhouden en goede wil. Er zijn moeilijkheden, maar wij zijn tenslotte een volk met één taal, zij het in twee landen." Naar aanleiding van de critiek in Neder land op de Belgische omroepsters, die tij dens de Vlaams-Nederlandse week in Ne derland op het scherm zijn verschenen merkte de heer Kuypers onder luid gelach op, dat „men in Nederland wellicht andere normen heeft voor vrouwelijk schoon en intelligentie." De directeur-generaal van de B.R.T., de heer Vandenbussche, deelde mede, dat de volgende maand met de N.T.S. verdere be sprekingen over de „toenemende integra tie" zullen worden gevoerd. De uitwisse ling met Nederland zal worden uitgebreid gezien ook het gtijgende succes van de tv- spelen, die de B.R.T. van de N.T.S.» over neemt. De heer Vandenbussche maakte op de persconferentie een vergelijking tussen de fondsen, die in Nederland en België voor de tv-programma's beschikbaar zijn. Ter wijl de N.T.S. voor het komende program majaar een bedrag van ongeveer 43 mil joen gulden ter beschikking heeft voor 26 uur uitzendingen per week, bedraagt dit ongeveer de helft voor de Vlaamse en Franstalige programma's van de B.R.T., die samen ongeveer 75 uur per week in de lucht zijn. Overigens is het aantal bij de belasting aangegeven tv-toestellen in België het laatste jaar met het record-cij fer van 225.000 gestegen. Dit wordt ener zijds toegeschreven aan het koninklijke huwelijk ep anderzijds aan het feit, dat de controle op de betaling van de kijkgelden in België is verscherpt. Met een toename van ruim 120.000 toestellen in de eerste helft van dit jaar bedraagt het totale aan tal thans 737.000. In tegenstelling tot Ne derland is ook het aantal aangegeven ra diotoestellen vermeerderd. Zoals reeds eerder gemeld beginnen in België de volgende maand de FM-uitzen- dingen, waarover in geheel Vlaanderen de gewestelijke programma's kunnen worden opgevangen. Er zijn proeven genomen waaruit blijkt, dat deze FM-uitzendingen tot in Rotterdam konden worden opge vangen. De volgende maand begint ook het „derde programma" dat geheel aan klas sieke muziek, toneel en letterkunde zal zijn gewijd. damesbediening. Agaat, Nel en Henny wiegen er rond in strakke zwarte jurken tnèt zo'n wit schortje voor, zuiver symbo lisch van afmeting gelijk de schaamlap van een gekerstende bosjesman". Wie be schikt er over het vermogen in zo weinig woorden personen zo compleet en onont koombaar neer te zetten? De lezers zijn de critici en prijzenuitdelers vele jaren vóór geweest. De bundel „Honderd Dwaasheden" is aan zijn zestiende druk toe en de ongeveer twintig andere hebben ook al in vele duizenden aantallen de weg naar grage lezers gevonden. DE PAS VERSCHENEN pocket „Een I Stoet van Dwergen" (Elsschot betitelde de verhaaltjes van Carmiggelt eens als zoda nig) is een selectie van de beste cursief jes uit 25 jaar. In het begin schreef de I van origine Haagse journalist ironische si- tuafiestukjes, die achtereenvolgens sterke beïnvloeding door Heijermans en Elsschot verraadden. In de inleiding tot de jubi leumpocket zegt Carmiggelt er zelf van:l „Als ik mijn eerste boekje doorkijk denk ik altijd' dat is een opgeruimd jongmens. Daar zou ik best eens aan willen worden voorgesteld". Vroeger moest het leuk en jolig zijn, nu doseert Carmiggelt de hu mor anders; zijn stijl en persoonlijkheid (de wat verbijsterende underdog) zijn tot I een harmonie geworden. Als „droevig en een beetje dwaas", formuleert hij het nu CARMIGGELT voelt er zich tevreden mee, met het schrijven iedere dag van een halve kolom; thans in Het Parool. „Om het plezier van het schrijven zelf. Dat je denkt: nou lukt het. Dat is het grote plezier. Er zijn onderwerpen, die kun je zo opschrijven. Over kinderen bij voorbeeld. Als je maar niets verandert aan wat je hebt meegemaakt. Mijn klein zoon is zo'n enorme bron van stof. Als je niet oppast ga je er iedere dag over schrijven. Maar mijn katten zijn nu ver velende klieren geworden", zegt de auteur van „Poespas". ELK MOTIEF noteert Carmiggelt in een boekje (Amsterdam is er een dank baarder stad voor dan zijn geboorteplaats: de mensen zijn er prateriger) en ook tref fende beelden of dialogen, die hij soms een jaar bewaart en dan tot een cursiefje in elkaar schuift. Vroeger had hij nog wel eens de angst, dat de bron zou opdro gen, nu niet meer. ,,'s Ochtends sta je op. Met geen flauw idee waarover je zult schrijven ga je de stad in. Als je om twee uur thuiskomt weet je waarover. Je moet het als een beroep zien", zegt hij. Zijn droeve ogen kijken me aan alsof hij al weer een cursiefje ziet. Een bijzondere vermelding verdient in het televisieprogramma van gisteravond de korte presentatie van AVRO-regisseur Jef de Groot, welke was gewijd aan de zange res van volksliedjes Maria Cecile Moerdijk. De visuele afwisseling, welke De Groot aan dit toch statisch optreden wist te ver lenen. was tot in de precisie uitgedokterd. De zang en de muzikale beleiding beant woordden in de manier, waarop wij er mee werden geconfronteerd, geheel aan de uit zonderlijkheid van het karakter der liede ren, die hun afkomst ook in het beeld ner gens verloochenden en een entourage kre gen, welke helemaal op de eigen aard was afgestemd. Wij zien niet vaak zo'n perfect samenspel van voordracht en intentie. Daarom is het een extra vermelding waard. Het derde deel van „De andere" bracht aan het licht, dat deze door en door Engel se thriller-serie bepaaldelijk door een zwakke Duitse acteurbent wordt gespeeld. De verschillende speelstijlen botsten op elkaar en maakten de vertoning af en toe drakerig, veel minder geserreerd dan ze zou kunnen zijn. Tom Manders gaat een speelfilm maken. Het is natuurlijk geen „gewone" film, want Tom Manders en Dorus zouden niet iden tiek zijn wanneer serieuze bedoelingen ten grondslag zouden liggen aan deze rolprent. Het wordt een „filmdraak", vol herinne ringen aan het schoorvoetend begin van de filmgeschiedenis, die onder de titel „Dra matisch epos van de zelfkant" in acht af leveringen aan de bezoekers van Mander's cabaret en aan televisiekijkend Nederland zal worden vertoond. Deze film is de hoofd attractie van de nieuwe Dorus-show, die de VARA-televisie in het komende seizoen weer maandelijks op zaterdagavond na het NTS-journaal gaat uitzenden. Op 24 okto ber a.s. komt de eerste show op de beeld- Tom Manders keert tevens terug in zijn als „Saint Germain des Prés" bekend ge worden cabaret aan het Rembrandtsplein. Vrijdag a.s. opent hij weer de deuren van dit etaolissement, dat vooortaan „televisie cabaret" zal heten. Deze naamsverandering houdt verband met de nauwe samenwer king tussen Dorus en de VARA-televisie, die het schabloon van de vaste Dorus- nummers in het cabaret zal inpassen in de maandelijkse Dorus-shows. Advertentie Advertentie HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VRRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22 40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 NwS. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 V d. vrouw. 9.35 Watersta 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.30 Lichte muz. 1100 V. d. kleuters. 11.15 Kamermuz. 11.35 Gram AVRO 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerings- uitz V d. land. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Draaiorgelmuz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13 30 Lichte muz. 14.00 Vrouwenkoor. 14.25 Boek- bespr V d. kind. 14 45 Gram. 15.05 Gevar. progr. VARA: 16.00 Muzik. lezing. 16.30 V. d. zieken. 17 00 Gram. 17 20 Lichte muz. 17.50 Act. 18.00 Nws. 18.15 Polit lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, praatje. 19.00 V. d. kind. 19.10 Meisieskoor. VPRO: 19.30 De stad nu, lezing 19 45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Tien jaar televisie, lezing. 20.20 Voordr. 20.35 Licht 'progr. 20 50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 21.00 Spaanse zigeunermuz. 21.25 Licht progr. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22 40 Wat maken wij van ons huwelijk?, ge sprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Vergelijkenderwijs, muzik. gesprek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber. 7.13 Gram. 7.30 Gewijde muz 7.50 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiókrant. 8.35 Gram. 9 00 V. d. zieken. 9.35 Gram 9 40 V d vrouw. 10 10 Gram 10.15 Mor gendienst. 10.45 Volksliederen. 11.15 Voor de oudere luisteraars. 12 00 Kamermuz. 12.30 Land en tuinb. meded 12 33 Gram. 12 53 Gram. of act. 13.00 Nws 13.15 Lichte muz 13.40 Gram. 13 50 Gram 14 05 Schoolradio. 14 30 Omr.ork. en solist. 15 10 Gram. 15 30 Metropole ork. 16.00 Duizendschoon, praatje 16.15 Kamermuz. 16 45 Gram. 17.00 Voordr. 17 20 Pianorecital. 17 40 Beursber 17.45 Jazzmuz. 18.00 Chr. muziekver. 18.20 Licht progr. 18 50 Regeringsuitz.: Mensen helpen II. klankb over de bureaus voor levens- en gezinsmoeilijkheden. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Huismuz. 19.30 Radiokrant. 19 50 Zomeravondzang 20 20 Kamerork en solist. 21 25 Pol lezing, 2140 Orgelspel. 21.55 Wijd als de wereld, lezingen 22 15 Gram. 22.30 Nws. 22 40 Muziek wedstr 23 10 Holland Festival 1961 Spaanse liederen. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL 324 m. 12 00 Nws. 12 02 Gram 12.30 Weerber. 12 35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Gram. Advertentie r~ De Nederlandse film „Het Mes", gepro duceerd door de Nederlandse Filmproduk- tiemaatschappij in Rotterdam, onder regie van Fons Rademakers- is naar Engeland verkocht. De film zal nog dit jaar zijn En gelse première beleven in Londen en wel in het „Cameo-theater" in Regent Street. Het is de eerste keer, dat een Nederlandse speelfilm in Londen zal gaan draaien. Wanneer de vertoningen in de Britse hoofdstad succes zullen hebben, zal de film in vele andere Engelse steden worden uit gebracht. DE VEGEN MII7.FN Marionetten als „Porgy and bess" Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het Nederlands Marionettentheater zal onder leiding van de heer Bent Brug man het volgend jaar de opera van Gersh win „Porgy and Bess" worden opgevoerd. ooyot VOOR DONDERDAG NTS: 20 00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo. 20 31 Filmbesp.eking 2100 Het gezicht van de vijand TV-spel. 22 10 Dagsluiting. VOOR VRIJDAG: NTS: 20.00 Weekoverz. VARA: 20.30 't Komt in de bus. 20.50 Internat goochelconcours 1961. 21.45 Espresso. NTS: 22.15-23.15 Eurovisie: Ball- roomdancing. De „Dromedaris" Zaterdagmiddag wordt in Enkhuizen opgericht de „Kring van Vrienden van de Dromedaris". De „Dromedaris" is een oud poortgebouw waar een internationaal studentencentrum is gevestigd, dat dezelfde naam draagt. Die middag zal tevens in de „Dromedaris" een expositie worden geopend van werken van de Amsterdamse schilder Eugène Brands, die daarbij een lezing over exotische mu ziek zal houden. 4

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13