Voor maatschappelijk werk is 136 miljoen uitgetrokken HENStN Geen „terrier"-installatie voor kruiser „De Ruyter' AGENDA Schimmetje spelen? 1 Oud-Katholiekencongres in Haarlem begonnen Verkoopster adviseuse Kort en bondig Een miljoen voor huishoudelijke voorlichting Eis van drie weken tegen rotjeswerper Minister Visser heeft Amerikaans aanbod hiervoor afgewezen C.A.O.'s kleine metaal zijn opgezegd Djakarta laat zeesleper „Noord-Holland" nog steeds niet los Weer iets wanner DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1961 2 witte vakkleding 14.90 17.40 10.75 11.85 natuurlijk PAARLAARSTEEG 1 Haarlem I elsen-IJmuiden B everwij k Binnenkort overleg OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE VOORNAAM EN AANGENAAM Wij vragen Wij bieden fitoutexLlaeelc Bemanning laat seinen: maak u niet ongerust Explosie in chemische fabriek in Rotterdam Prins en prinses naar Toulouse ^■3 2 i S5 Maatschappelijk Werk zal volgend jaar ruim één miljoen gulden meer vergen dan over 1961, te weten 136.462.000, Naast en kele kleine posten vergen subsidies voor buitengewone pensioenen en voor de alge mene oorlogsongevallenregeling weliswaar tezamen rond 7 miljoen meer, doch de uitgaven ten behoeve van de gerepatrieer- den uit Indonesië konden bijna 8 miljoen lager worden geraamd. Het geeft minister Klompé voldoening, dat zowel in de krin gen van de gemeentebesturen als van het particuliere initiatief een groeiende belang stelling bestaat voor het maatschappelijk opbouwwerk. In nieuwe stadswijken is evenals in de niet-stedelijke streken een groeiende belangstelling voor dit maat schappelijk opbouwwerk waar te nemen. Minister Klompé acht een goede huis houdelijke voorlichting van belang, omdat door suggestieve reclames en de massa van aanlokkelijke artikelen het beheer van het huishouden moeilijker is geworden en de kans op sociale moeilijkheden voor de gezinnen daarmede groter. Voor 1962 is daarom een miljoen gulden uitgetrokken 235.000 in 1961) in verband met een in te voeren nieuwe subsidiere geling voor de verschillende activiteiten van onder andere de Stichting Huishoude lijke en Gezinsvoorlichting. De vrouwenor ganisaties zullen een groeiend aandeel in de huishoudelijke voorlichting krijgen. Eén van de centrale doelstellingen van haar beleid acht minister Klompé de sub' sidiëring welke er op gericht is de zelf werkzaamheid van de bevolking aan te moedigen. In verband hiermede is voor het algemeen maatschappelijk werk uitgetrok ken ƒ3.823.000 (ƒ2.539.000) en voor de sa menwerkingsorganen 1.900.000 (ƒ592.000). In verband met de veelal sterk uiteenlo pende adviezen over het voorontwerp van wet op het toezicht van bejaardentehuizen is een nieuw concept ontworpen, dat on derwerp van gesprek in de ministerraad Advertentie laboratorium- en doktersjassen kruideniers-, koks- en slagers- jasjes dames-jassen SANFOR en NO-IRON wit en gekleurd een grote sortering van modellen en tinten vanaf 8.65 voor zo'n keus zal uitmaken. In het belang van een goede verzorging der bejaarden is ruim 200.000 uitgetrokken voor subsidiëring van cursus sen voor bejaardenhelpsters en bejaarden verzorgsters. Voor uitgaven met betrek king tot maatschappelijke bemoeiingen ten behoeve van bejaarden is eveneens 200.000,- uitgetrokken. Voor het maatschappelijk werk ten be hoeve van gehandicapten is 1.136.000,- uitgetrokken. Voor maatschappelijke en geestelijke verzorging van gerepatrieer- den is 1.470.000 uitgetrokken, voor ver zorging van gerepatrieerden in contract pensions 8.860.000,- en voor uitkeringen aan gerepatrieerden 15.155.000,-. Voor Ambonezenzorg is totaal 9.141.000 op de begroting gebracht. In Den Haag heeft in de oudejaarsnacht een 16-jarig meisje een rotje in het linker oog gekregen, waardoor zij aan dit oog blind is geworden. Een 23-jarige magazijn bediende, die het brandende rotje tussen het publiek had gegooid, hoorde voor de Haagse rechtbank drie weken hechtenis tegen zich eisen. Tegen de verklaringen van vier getuigen in beweerde hij, dat het niet zijn rotje was geweest dat het meis je in het oog had geraakt. De vader van het meisje verklaarde dat hij de jonge man tevoren reeds had gewaarschuwd maar deze was brandende rotjes tussen het publiek blijven gooien. De president nam het de jongeman zeer kwalijk, dat hij geen enkel blijk van me deleven met het meisje heeft getoond. Op 3 oktober zal de rechtbank uitspraak doen. In de toelichting op zijn begroting deelt de minister van Defensie, ir. Visser, o.a. mee, dat de werkzaamheden voor de ver andcring van de bewapening van „De Ze ven Provinciën" in de eerste helft van het komende jaar zullen beginnen. Het Ame rikaanse aanbod van een „terrier"-instal latie voor de kruiser „De Ruyter" heeft de minister niet aanvaard, daar de leve ring van projectielen hierbij niet inbegre pen was. De wijziging van de bewapening en ver bouwing van de tweede kruiser zouden pas kunnen geschieden, nadat de werkzaamhe den aan „De Zeven Provinciën" zouden zijn beëindigd. De door deze omstandighe den veroorzaakte belangrijk hogere kosten en kortere periode van nuttig rendement zijn factoren, die de minister tot afwijzing van dit aanbod hebben doen besluiten. Te vens heeft hij daarbij overwogen, dat er varing met geleide projectielen met „De Zeven Provinciën" zal worden opgedaan en dat ook een kruiser met conventionele bewapening van grote operatieve waarde blijft. Voorts deelt de minister mee dat de bouw van een tankervoorraadschip voor het einde van dit jaar zal worden aanbe steed. Opdrachten voor het bouwen van twee conventionele onderzeeboten van het drie-cylinder type zullen zo spoedig moge lijk in 1962 geplaatst worden. De minister is teruggekomen op zijn voornemen de ja gers van de „Friesland"-klasse te voor zien van een torpedobewapening. Deze be wapening zal namelijk reeds in de naaste toekomst niet meer aan de te stellen eisen voldoen. De „Kortenaer" en de „Evert- sen" zullen in de loop van 1962 en 1963 uit de actieve dienst worden genomen. De „Seahawks" zullen niet meer aan boord van de „Karei Doorman" worden ingescheept. De helikopters en S2F-vlieg- tuigen eisen namelijk alle ruimte op. Door het ontbreken van jachtvliegtuigen is on tegenzeggelijk de luchtverdedigingscapaci teit van het schip vermindétd', doch de an ti-onderzeebootcapaciteit is veel groter ge worden, aldus de minister. Landmacht. Voor de Koninklijke Landmacht is een gewijzigd prioriteitenschema opgesteld, dat ten doel heeft om met de beschikba re middelen tot een harmonische opbouw van de noodzakelijke moderne bewapening in het bijzonder de mechanisatie en de motorisatie te komen (vervanging van de nog uit de tweede wereldoorlog stam mende voertuigen en vervanging van lich te vliegtuigen, aanschaffing van nieuwe draagbare wapens en van munitie). Proefnemingen met draadgeleide anti- tankprojectielen hebben nog niet tot be- c Stadsschouwburg: vrijdag 20 u.: Een avond met Max Tailleur BIOSCOPEN Cinema Palace: 19 en 21.15 u.: „De scha duw", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Rode lippen", 18 j. Frans Halstheater: 19 en 21.15 u.: „Su- sanne", 18 j. Van vrijdag af 14. 19 en 21.15 u.. zondag ook 16.30, dinsdag 14 en 20 u.: „Stormloop dér tartaren", 14 j. Lido Theater: 19 en 21.15 u.: „Jonge lief de -grote gevaren", 18 j. Vrijdag tot en met maandag 14, 19 en 21.15 u.. zondag ook 16.15 u.: „De geheimzinnige dubbelganger", 14 j. Luxor Theater: 19 en 21.16 u.: „Water loo-bridge", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u„ zondag ook 16.15 u.: „Hyena's van een wereldstad", 18 j. Minerva Theater: 20.15 u.: „Green man sions", 14 j. Rembrandt Theater: 19 en 21.15 u.: „De getekende", 18 j. Van vrijdag af 14- 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Een snipper- nacht", 18 j. Róxy Theater: 19 en 21.15 u.: „Gevan genen van het óerwóud", 14 j. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 u., zóndag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Canadese speurders", 14 j. Studio Theater: 19 en 21.15 u.: „Het zêven- de zegel", 18 j. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Julie la Rousse", 18 j. Theater Monopole (Zandvóort): 20 u.: „Wenn die Glocken heli erklingen", a.l. Vrijdag tot en met zondag 20 u.: „Eddie in vuur ên vlam", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Tot 11 okt. expositie van teke ningen en aquarellen van Herman Kruy- der: 10-17, zondag 13-17 u. Bloemenheuvei (Overveen): Tot 1 okt. expositie van schilderijen en reisschetsen van Peter van Braken en Finse handweef kunst van Laura Karpikaivo Tamminen: 10-17 u„ zondag 14-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (N. Heiligland): Tot 1 okt. expositie van werken van J. J. Doeser; 9-17 u„ ma., wo. en vr. ook 10-20 u. Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 okt. expositie van teke ningen van Poppe Damave: 1022 u. (ook zondag). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 15 sept.) DONDERDAG 21 SEPTEMBER City-theater, 20 u.: „Gaslicht". Rex-theater, 20 u.: ,,1000 sterren schit teren". Felison, Heidestraat 45, 19-21 u.: Ten toonstelling „Met pers en tekenstift". VRIJDAG 22 SEPTEMBER City-theater, 20 u.: „The big show". Rex-theater, 20 u.: „Eddie kent geen pardon". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30—12 en 14—16.30. Felison, Heidestraat 45, 1921 u.: Ten toonstelling „Met pers en tekenstift". DONDERDAG 21 SEPTEMBER Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: ..Some like it hot". Zeestraat 101, tot 20.30 u.: Laatste dag tentoonstelling mevrouw G. Vis-Visser VRIJDAG 22 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ge zworen kameraden". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: Nog niet bekend. W.B. Theater, 20 u.: „Vesting van Tan- ger". Advertentie Bijzondere Filmvoorstelling 12.000 jaar GELEDEN (onze voorvaderen in paradijse lijke staat). Concertgebouw - 's avonds 7 en 9 uur. Duitse jongen vermist. De rijkspolitie te Schoorl verzoekt namens de leiding van een vakantiekamp in Schoorl de opsporing van de 17-jarige Duitse invalide Arno Wit- terwolf, die uit dit vakantieverblijf in Schoorl wordt vermist. Hij heeft blauw grijze ogen en een ovaal gelaat en is ge kleed in korte lederen broek, blauw over hemd en bruine sandalen. vredigende resultaten geleid en worden daarom voortgezet. Bij verdere proefne mingen met de infrarood-apparatuur heb ben zich onverwachte moeilijkheden voor gedaan, zodat nog niet op grote schaal tot aanschaffing kon worden overgegaan. De minister verwacht, dat in 1962 een begin zal worden gemaakt met het bestel len van modern materieel ter vervanging van de huidige antitankwapens van de in fanterie. Luchtmacht Door de invoering van geleide wapens zal het aantal gevechtsvliegtuigen kunnen worden verminderd, zo verklaart de minis ter. De vraag is voorts gerezen, of de kosten van het Korps Luchtwachtdienst nog ver antwoord zijn in verhouding tot het opera tionele nut van deze organisatie. Dit pro bleem wordt thans onder ogen gezien. Mocht 't antwoord ontkennend luiden, dan zal, ondanks de toewijding welke door het betreffende personeel wordt betoond, een gehele opheffing van het K.L.D. overwo gen moeten worden. De aflevering van het materiaal voor de eerste Hawk-groep wordt in het begin van 1964 verwacht. In verband daarmede zal de opleiding van het personeel voor deze groep tegen het einde van 1962 in de Ver enigde Staten beginnen. Het materieel voor de tweede en derde Hawk-groepen wordt tegen het einde van 1964 tegemoetgezien. Er wordt naar ge streefd een groot deel van het personeel voor deze twee groepen in Europa te doen opleiden. Bij de bouw van de operationele stellingen voor de tweede Nike-groep en de Hawk-groepen vormt de noodzakelijk land- ver werving wederom een moeilijk pro bleem. Met de uitvoering van het uit NAVO- fendsen teJinancieren Shapeluchtverdedi- 'gingssysteem zal in 1962 een begin worden gemaakt. De benodigde apparatuur is uiterst ingewikkeld en kostbaar. De op bouw van het systeem zal enkele jaren vergen. De drie metaalbedrijfsbonden hebben de negen collectieve arbeidsovereenkomsten voor de kleine metaalnijverheid (ruim 135.000 werknemers) opgezegd. Deze CAO's, met uitzoncering van die voor de goud- en zilvernijverheid lopen eind 1961 af. De loononderhandelingen tus sen de vertegenwoordigers van de federa tie van werkgeversorganisaties in de kleine metaalnijverheid en de werknemersbonden beginnen binnenkort. Op het voorlopige verlanglijstje van de werknemersbonden prijken de ionen bo venaan. De werknemers in de grote me taalnijverheid ontvingen op 1 juli laatst leden een loonsverhoging van tien cent per uur. Op 1 april 1962 krijgen zij er nog eens vijf cent bij. De Federatie van Werkge versorganisaties in de Kleine Metaalnijver heid verzocht de overheid destijds deze loonsverhoging niet goed te keuren, omdat zij loonsverschillen tussen de grote en de kleine metaalnijverheid bij een krappe ar beidsmarkt als een gevaar zag voor haar industrie. De grootste werknemersbond, de bij het NVV aangesloten Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en Electrotechnische Industrie, heeft ook al enkele andere wensen geformuleerd, onder meer een verandering in de gemeenteklas- seindeling, optrekken van de vrouwenionen tot ten minste 85 pcf van de vergelijkbare mannenlonen, een vakantie van vijftien dagen en een extra vakantie van drie da gen voor jongeren. Advertentie Wel, daar komen de onverwach te gasten dan binnen. En wat zien zij Een roerloze schim. De rug van de gastheer, die opgaat in de wonderen der T.V.Als het meevalt, mompelt hij„Ga zitten." Praten of gezellig causeren is er niet bij. En daar waren die luitjes nu juist voor gekomen, want T.V.- kijken kunnen ze thuis ook. Is dat nu aardig? Neen. Het is zelfs niet correct. De goede toon schrijft anders voor. Alle belangstelling gaat uit naar de gasten en het eerste wat men doet: men presenteert een Gladstone - met of zonder filter - de sigaret die iedereen voldoening geeft. KING A SIZE 20 STUKS Ft.» Met een pontificale openingsdienst in de kathedrale kerk der Oud-Katholieke kerk aan de Kinderhuissingel te Haarlem, op gedragen door de bisschop van Haarlem, dr. J. van der Oord, met assistentie door de aartsbisschop van Utrecht, dr. A. Rin kel. en de bisschop van Zwitserland, dr U. Kiiry, is vanmorgen het achtliende In ternationale Oud-Katholiekencongres te Haarlem begonnen. De eerste Oud-Katholieken-congressen zijn gehouden naar aanleiding van het Va ticaanse concilie van 1869-1880, toen de kleine minderheid in de rooms-katholieke kerk, die zich tegen het nieuwe leerstuk der Pauselijke onfeilbaarheid verzette, na een vruchteloos protest zich genoodzaakt zag haar aanhangers, voornamelijk Duitsland en Zwitersland, in eigen ge meenten en nationale bisdommen te orga niseren. In Duitsland zijn daarna verscheidene congressen gehouden, die zich voorname lijk met interne, maar ook met meer al gemene religieuze problemen bezig hiel den. In 1889 kwam de zogenaamde Unie van Utrecht tot stand. In een toen te Utrecht gehouden bijeenkomst der bis schoppen van Nederland, Duitsland en Zwitserland werd de band tussen de drie kerken nauwer aangehaald. Later zijn ver volgens de Oud-Katholieke kerken van Oostenrijk Tsjechoslowakije, Polen, Kroa tië en de Pools-nationale kerk der Ver enigde Staten van Noord-Amerika tot deze unie toegetreden. Als gevolg van deze unie besloot men de congressen, die tevoren bijna uitslui tend een Duitse aangelegenheid waren ge weest, al kwamen er ook wel bezoekers van elders, een internationaal karakter te geven en zo vond in 1890 het eerst inter nationale Oud-Katholieken-congres te Keu len plaats. Van die tijd af hebben de ver schillende kerken in Europa telkenmale de organisatie dezer congressen ter hand genomen. Het is de vijfde maal, dat zo'n congres in Nederland bijeenkomt De vori ge zijn gehouden in Rotterdam (1894), in 's Gravenhage (1907), in Utrecht (1928) en in Hilversum (1948). Thans is Haarlem aan de beurt en het voornaamste onderwerp van het congres zal de liturgie der Oud-Katholieken zijn. Na een algemene inleiding van prof. dr. A. E. Rüthy uit Bern en twee co-refera ten respectievelijk door pastoor Lec. K. Pursch uit Bonn en pastoor C. Tol uit Amsterdam zullen vier verschillende on derwerpen, die hierop betrekking hebben besproken worden. Voor de openingszitting welke ingeleid werd door de voorzitter van Advertentie Voor onze bekende Sunart-afdeling zoeken wij een prima kracht om de verkoop van de moderne japonstoffen, kunst- en siervoorwerpen, lampen en kleinmeubelen te verzorgen. Ook zal haar steun gevraagd worden bij de inkoop en het ver zorgen van de Sunart-etalage. 'n Zelfstandige, zeer aantrekke lijke baan. prettige werkkring goed salaris vijfdaagse werkweek gunstig spaarsysteem aandeel in de winst WONINGINRICHTING - BEVERWIJK - «0 MODELKAMERS het congrescomité, dr. A. J. van de Ven uit Utrecht, stond op het programma een referaat van de bisschop van Deventer, mgr. P. J. Jans, over: „Onze positie in de oecumenische beweging." Tot de bezoekers behoorden bisschoppen uit de oud-katholieke kerken van Duitsland, Zwitserland, Amerika, Polen, Joegoslavië en Nederland, alsmede afgevaardigden van bevriende kerken, waaronder de Angli caanse en de Oosterse Orthodoxe kerken, De deputatie van de Orthodoxe Roemeen se kerk had wel een-uitreisvisum^doch.zij had të'laat een visum- in Nederland aan gevraagd, waardoor ze telegrafisch moest berichten niet naar Haarlem te kunnen ko men. Prof. dr. P. J. Maan, voorzitter van de „oud-katholieke pers" heeft tijdens een persconferentie verklaard, dat de oud-ka tholieken in een andere verhouding tot de rooms-katholieken zijn komen te staan. Er is een verbetering in het klimaat ontstaan Prof. Van Maan merkte voorts op, dat verschillende onderwerpen, die op het con gres in Haarlem besproken zullen worden van de openheid der oud-katholieke kerken getuigen. 1 Officieren en bemanning van de zee sleper .Noord-Holland", die op 3 septem ber tijdens de hulpverlening aan een in nood verkerend Grieks schip in de Indo nesische wateren werd opgebracht, wor den door de Indonesische autoriteiten nog steeds vastgehouden op het eiland Sam- boe in de Riouwarchipel. De reder, het Bureau Wijsmuller in IJmuiden, deelde gisteren mee dat de pogingen» om „via buitenlandse kanalen" schip en opvaren den vrij te krijgen, tot dusver tot geen resultaat hebben' geleid. Van een in de omgeving van de Riouw archipel varend tankschip, waarvan de kapitein de naam niet geopenbaard wil zien, is een telegram ontvangen van de volgende inhoud: „Wilt u familieleden bemanning „Noord-Holland" groeten en zeggen, dat zij zich niet ongerust behoe ven te maken". Dit was het eerste le vensteken dat van de opvarenden werd vernomen nadat er op 4 september van Singapore uit telefonisch contact was met de kapitein van de „Noord-Holland" De gezinsleden van de opvarenden (de bemanning telt 26 koppen uit o.a. IJmui den, Den Haag, Groningen, Veendam en Wageningen) kunnen thans door bemid deling van het Rode Kruis een briefje van maximaal 25 woorden naar Samboe schrij ven. Men hoopt dat ook de bemanning in staat zal worden gesteld op deze wijze terug te schrijven. Het Griekse schip, dat destijds de hulp van de „Noord-Holland" had ingeroepen, het 5654 ton metende vrachtschip „Geor- gios Tsavliris", is, na circa 10 dagen op een rif bij Poeloe Nipas te hebben geze ten, in de nacht van 8 op 9 september vlot- gekomen. Nadat de „Noord-Holland" door de Indonesische marine was opgebracht zijn uit Singapore twee havensleepboten naar het Griekse schip gegaan alsmede enkele lichters voor het overnemen van de lading. (Van onze correspondent) Door een mankement aan een condensa tor van een koelmachine heeft zich in het gebouw van de fabriek van chemische pro- dukten N.V. aan de Vondelingenweg in Rotterdam een ernstige ontploffing voor gedaan. Drie arbeiders werden gewond. De materiële schade is aanzienlijk. Amerikaan bestolen. Uit de auto van een Amerikaans artiest, die aan de Amstel te Amsterdam geparkeerd stond, hebben dieven twee koffers gestolen, die behalve kledingstukken ook gouden halskettingen en twee gouden antieke broches van hoge waarde bevatten. De totale waarde van het gestolene bedraagt ongeveer 2.000 dollar. Niet goedgekeurd. De Kroon heeft het beroep van B. en W. van Rotterdam tegen het besluit van Gedeptueerde Staten van Zuid-Holland afgewezen, waarbij ge deeltelijke goedkeuring is onthouden aan het uitbreidingsplan voor gronden ten noorden van Schiebroek, Het bezwaar gold een industrieterrein aan de Adrianalaan te Schiebroek. De Kroon heeft overwogen, dat de bestemmingsomschrijving van het plan geen zekerheid biedt, dat de gemeente de vestiging van bedrijven, welke ter plaatse uit stedebouwkundig oogpunt on toelaatbaar zijn- kan tegenhouden. Voor beste leerling. De KLM-reis- beurs voor de beste leerling in aardrijks kunde en geschiedenis aan de Europese scholen in Luxemburg is gewonnen door de 18-jarige Italiaanse mejuffrouw Elettra Tavasci. Na een kort verblijf in Nederland als gast van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal mejuffrouw Tavasci op 23 september a.s. naar Parama ribo vliegen. Zij zal een week in Suriname vertoeven als gast van de Surinaamse regering. Daarna zal zij naar Curapao rei zen waar haar een week gastvrijheid zal worden aangeboden door de Antilliaanse regering. Zij logeert thans bij een familie in Wassenaar. Transit Camp exit. Maandag zal het Transit Camp in Hoek van Holland offi cieel worden gesloten. Die dag zal de En gelse vlag worden gestreken en de Neder landse daarvoor in de plaats worden ge hesen. Vijf jaar. Het girokantoor in Arnhem bestaat vijf jaar. Het sluit deze periode af met het beheer over ruim 210.000 reke ningen, welk aantal over drie maanden 240.000 zal bedragen. Het aantal perso neelsleden bedraagt ruim 1.200, die ge middeld 260.113 handelingen per dag ver richten. Het girokantoor in Arnhem, dat de rekeningen behandelt uit de provincies Groningen, Friesland, Drente, Overijsel en Gelderland, begon in september 1956 met ongeveer 300 personeelsleden. De Fondation européenne de la Culture houdt van 25 tot 30 september in de Fran se universiteitsstad Toulouse een bijeen komst van 400 studenten uit 18 landen, die zullen discussiëren over de wijze waar op de Europese maatschappij zich in de komende decaden zou moeten ontwikke len. De studieweek wordt op zaterdag 30 september besloten met een zitting, die onder leiding zal - staan van de voorzitter van de Fondation, Prins Bemhard. Prin ses Beatrix heeft zich bereid verklaard het slotwoord uit. te spreken. illiiiillllllllllliiiiiltiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Gisteravond en vannacht trok een on- weersgebied over Nederland, in hoofdzaak over het midden en noorden van het land. Na het voorbijtrekken van deze onweers storing breidde een hogedrukgebied, dat over Spanje en Frankrijk is getrokken, zich over Nederland uit. Een volgend hogedruk gebied beweegt via de Azoren in de rich ting van Spanje. Tussen de twee hoge- drukgebieden bevindt zich boven de Golf van Biscaje een kleine storing, die ver moedelijk het weer bij ons morgen niet zal beïnvloeden. Het ziet er naar uit dat het morgen in de nabijheid van het hogedruk gebied rustig en droog weer zal zijn met temperaturen iets boven normaal. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen Bfl s OD s binnen- en buitenland. a Neerslag, laatste 24 uur. C-S CJ E u 2 Den Heider zwaar bew n 20 0,4 Ypenburg zwaar bew. windst. 21 1 Vlissingen onbewolkt nw 20 0 Eeide zwaar bew nnw 25 0,6 De Bilt zwaar bew. nw 24 3 Twente geheel bew wnw 26 0 Eindhoven zwaar bew. wnw 24 0 Zd-Limburg geheel bew wnw 26 0,6 Helsinki onbewolkt nno 14 0 Stockholm zwaar bew zzo 17 0 Oslo geheel bew. windst. 17 0 Kopenhagen onbewolkt ozo 18 0 Aberdeen mist windst. 20 0 Londen mist 0 0,1 Amsterdam zwaar bew. nw 22 1 Brussel geheel bew windst. 24 0 Luxemburg geheel bew.n 26 0 Parijs geheel bew. windst. 24 0 Bordeaux mist windst. 24 0 Grenoble licht bew zw 30 0 Nice onbewolkt n 27 0 Berlijn onbewolkt 0 21 0 Frankfort mist windst. 28 0 München mist nnw 25 0 Zürich mist windst. 26 0 Genève onbewolkt windst. 28 0 Locarno onbewolkt windst. 27 0 Wenen onbewolkt windst. 25 0 Tnnsbruck zwaar bew windst. 28 0 Belgrado onbewolkt no 31 0 Athene onbewolkt no 27 0 Rome onbewolkt O 32 0 Ajaccio half bew. ono 27 0 Madrid onbewolkt windst. 25 0 Mallorca onbewolkt windst. 26 Lissabon mist nno 26 0 Vrijdag 22 september Zon op 6.24 uur, onder 18.40 uur. Maan op 17.58 uur, onder 3.20 uur. Maanstanden 24 sept. 12.34 uur volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 21 september Hoog water 0.26 en 13.05 uur. Laag water 8.18 én 20.50 uur. Vrijdag 22 september Hoog water 1.32 en 14.03 uur. Laag water 9.34 en 21.56 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2