Wetenschappelijk onderzoek speciaal gericht op tong, schol en wijting Gratis VAN NIEL Telefoontarieven volgend jaar wellicht iets lager A anmeldingsfo rmulier IJmuider Courant ZEER MODERNE MUZIEK. Ds- La?erwe'i Tongvisser aan het strand Afscheidsreceptie Dertien jaar aan het strand ïf GALA- Gala lipline HOOFDPRIJS TOTO IN NEGEN PARTEN Op 1 juli 43,000 aanvragers van aansluiting r= HA we. gaan ptcjecterevt projecVor van Havenberichten Waardevolle actie op Volksmuziekschool Prachtige cactussen jubileert Trommelen in Alkmaar Gevonden: baby beertje DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1961 5 Minister Marijnen over de visserij ef LONDON 4.95 MAKE UP-CURSUS Zwakke bindingsavond' van de V.P.R.O. BRUIDSBOEKETTEN P. v. d. BERG Scheepsbrandje Faillissementen «iiiiiMiwniTirTniTnrTmi If Igif7- If, -fit- Ook in het komende jaar zal het wetenschappelijk zeevisserij onderzoek een zeer belangrijke plaats Innemen, aldus minister Marijnen in de toelichting op de begroting 1962 van zijn departement. Het onderzoek zal in het bijzonder worden gericht op enkele economisch belangrijke vissoorten, zoals tong, schol en wijting. Het haring- onderzoek zal in 1962 zo mogelijk nog sterker internationaal worden gecoördineerd. Het zal zich concentreren op de bestudering van de zeer hoge jaarlijkse verliezen in de haringstand in de zuidelijke Noordzee en op bewerking en synthese van de gegevens over de jonge haring, welke in 1960 en 1961 werden verzameld. De mo gelijkheden van rationalisatie en mechanisatie van de haringdrijfnetvisserij zullen verder worden onderzocht. De capaciteit van de zeevisserijvloot neemt onder invloed van het streven naar een verhoogde produktiviteit gestadig toe. Bij de nieuwbouw beperkt men zich tot nu toe veelal tot vaartuigen van het conven tionele type, men zoekt echter ook naar nieuwe mogelijkheden. De nieuwbouw van een vriestrawler en hektrawlers duidt er op, dat ook het vis serijbedrijf zich ervan bewust is, dat de zich snel wijzigende omstandigheden nopen tot rationalisatie van de produktie- en ver werkingsmethoden. De vergroting van de capaciteit van de zeevisserijvloot, welke tot. uitdrukking komt in de bouw van traw lers met een groot motorvermogen en van kotters met krachtige motoren, gaat ge paard met een vermindering van het aan tal schepen voor de drijfnetharingvisserij. De aanvoer van haring, makreel en an dere zeevis bereikte in 1960 een niveau van bijna 190 miljoen kg. met een aan- voerwaarde van ruim 101 miljoen (1950: ruim 160 miljoen kg. aanvoerwaarde 54 miljoen). De toeneming heeft betrekking op verse haring, makreel, rond- en plat vis. De aanvoer van gezouten haring liep terug. De export van verse zeevis en verse haring ontwikkelt zich gunstig. De uitvoer van gezouten haring liep terug met onge veer 1 miljoen kg. vergeleken bij vorig jaar. De E.E.G.-landen nemen voor de export van Nederlandse visserijprodukten veruit de belangrijkste plaats in (gezouten haring ruim 75 pet., verse zeevis 74 pet.). Minis ter Marijnen verwacht, dat het overleg over het in de landen van de Euromarkt te voeren visserijbeleid thans spoedig op gang zal kunnen komen, daar bij de E.E.G. inmiddels een visserijdeskundige is aan gesteld. Het binnenlandse verbruik van visserij produkten handhaaft zich ongeveer op een niveau van bijna 10 kg. per hoofd. De ver grote invoer van diepgevroren zeevisfilet wijst op een toenemende belangstelling voor dit produkt Mosselen en oesters In de laatste jaren is de mosselproduk- tie van de Waddenzee het vijfvoud van die in Zeeland. Een duidelijke groei is in de Advertentie bij de (met vier reservevullingen) voor de speciale introductieprijs van een échte 45 toeren E.P. met een volledige met aan de achterkant vier vlotte muzieknummers PARFUMS - Grote Houtstraat 92 BIJOUX - Tel. 12160 totale produktie waarneembaar. Nederland is de grootste exporteur van mosselen in West-Europa geworden. Het verdient aan beveling zich te bezinnen op maatregelen die de opvoering van de produktie in de Waddenzee kunnen stimuleren, mede ge let öp het verlies van het Zeeuws produk- tiegebied als gevolg van de uitvoering van de Deltawerken. In de oestersector hebben zich in het afgelopen jaar weinig moeilijk heden voorgedaan. De uitvoer ontwikkelde zich zeer bevredigend. In België is een toe nemende belangstelling voor kleinere soor ten oesters merkbaar, ook in Frankrijk. Sinds de liberalisatie van de invoer van oesters in Frankrijk neemt dit land na Bel gië de belangrijkste plaats in. De onderzoekingen betreffende de oester cultuur zullen vooral worden gericht op de problemen, die zich zullen voordoen in het proefbassin, dat in 1962 in het Veerse Meer gereed gemaakt zal worden. De technische vervolmaking van het kunstma tig opkweken van oesterbroed zal veel tijd en aandacht vergen. Speciale aandacht zal worden gewijd aan het probleem van het opdringen van de mosselparasiet in wes telijke richting. Voorbereidingen zullen worden getroffen inzake de kunstmatige verwatering van mosselen in aansluiting aan het proefobject voor oesters in het Veerse Meer. Bot terug in IJselmeer Bij het onderzoek betreffende de visserij in het IJselmeer zal aandacht worden be steed aan de bot, die als gevolg vafi de door het Rijksinstituut voor Visserijonder zoek voorgestelde techniek van inlaten van ionge bot op verrassende wijze in het IJsel meer is teruggekeerd. Gestreefd zal wor den naar verdere vergroting van de bot- stand op het IJselmeer. Aan de mogelijk heden van het kweken op grote schaal van snoekbaars zal veel aandacht worden ge schonken. Uit een door de visserij-inspectie inge steld onderzoek over de visserij in de ri vieren en binnenwateren is gebleken, dat het overgrote deel van het beschikbare vis water in een of andere vorm gemeenschap pelijk door sport- en beroepsvissers wordt bevist. De rayonneringsgedachte, waarbij ervan wordt uitgegaan, dat elk van deze beide groepen over eigen viswater zou moeten beschikken, blijkt in de praktijk weinig levensvatbaarheid te hebben gehad. Deze situatie heeft zich geleidelijk ontwik keld. Vooral de laatste tien jaren heeft de sportvisserij een steeds groter aandeel in de totale bevissing van rivieren en binnen wateren gekregen. Het bestuur van de V.P.R.O. heeft ter gelegenheid van het vijfendertigjarig be staan van deze omroep, de traditionele „bindingsavonden" dit jaar eens een to taal ander karakter willen geven. Volgens het programma, dat woensdagavond in het hervormd jeugdhuis aan de Rembrandt- laan werd verkrijgbaar gesteld, moet het in de bedoeling hebben gelegen deze om- roeptournee op een uitzonderlijke manier te laten verzorgen, namelijk door het en semble „Pandorette". Het vertoonde programma, dat de aar dig gevonden titel „Tussen olielamp en spijkerbroek" had meegekregen, was in zoverre uniek, als een dergelijk adjectief in negatieve zin van toepassing kan wor den gebracht. Want het is ons een raad sel wat de V.P.R.O. kan hebben bewogen, een dermate zwak samengesteld program ma voor een omroeptournee te bestem men. De titel suggereert, dat het publiek een soort vergelijking wordt geboden tus sen het amusement van de eeuwwisseling en dat van de moderne tijd. Dit is in zo verre juist, dat de toeschouwer enige ope rettefragmenten worden gepresenteerd, die echter een bijzonder zwakke vertolking krijgen. Van enige choreografie is nauwe lijks sprake en de dansjes, die de ver schillende tafereeltjes een fleurig aanzien moeten geven komen niet uit boven het peil, dat op een leerlingenavond van een serieuze balletschool wordt geboden. En de beide vocalisten waren evenmin van een bijzondere klasse, getuige bij voorbeeld de manier, waarop zij een onvoldoende mo duleren door een verhoogd geluidsvolume trachtten te compenseren. Nee, „Pandoret te" is een ensemble gebleken, dat de sta tus amateur nauwelijks heeft overschreden en stellig nog niet rijp kan worden ge acht een omroepvereniging te represente ren, welke toch in ieder geval een naam heeft te verliezen. De enige gunstige uitzonderingen waren de pianist Enrico Neckheim, die zich een bekwaam begeleider toonde en Marinus Monkau, wiens sobere vertolkingstrant de juiste stijl bleek voor enige Franse chan sons en negro-spirituals. Jan van Dam Advertentie ONZE SPECIALITEIT Bloemenmagazijn-Kwekerij KENNEMERLAAN 171 - TEL. 4663 De Rotterdamse brandweer is gisteren uitgerukt voor een brand op het Duitse vrachtschip „Argo" van de Argo-rederij in Bremen. Een voorraad rollen papier in het voorruim bleek aan het smeulen te zijn ge raakt. De oorzaak is niet bekend. De moei lijk hanteerbare papiermassa moest gro tendeels gelost worden, voordat men de vuurhaard kon bereiken. De lading leed schade. Vanmiddag om twaalf uur hadden negen deelnemers aan de sporttoto van zondag zich gemeld met dertien goede uitslagen. Zij verdelen de eerste prijs, die deze week 126.349,85 bedroeg. Voor de tweede prijs van 68.918,10 meldden zich 191 deel nemers met twaalf goede uitslagen. Voor de extra-prijs van vijf gelijke spe len zijn 95 meldingen binnengekomen De kandidaten voor deze prijs moeten 34.459,05 verdelen. De winst van het staatsbedrijf der P.T.T. wordt voor 1962 geraamd op 111,2 mil joen tegenover 90.5 miljoen in de her ziene raming 1961. Hierbij is echter nog geen rekening gehouden met de lastenstij ging als gevolg van het invoeren der werk tijdverkorting en van de algemene loon maatregelen die zich voor volgend jaar aftekenen. Wanneer iets meer inzicht Is verkregen omtrent de bedragen die het winstcijfer kunnen verminderen, zal de minister overwegen of er aanleiding is enige verlaging te brengen in de telefoon tarieven. Aldus de toelichting op de be groting voor P.T.T. Op 1 juli van dit jaar stonden 43.000 kandidaten voor een telefoonaansluiting op de wachtlijst. De vraag naar aansluitin gen heeft een tot dusver ongekende om vang bereikt en zal, naar wordt verwacht, volgend jaar nog verder stijgen. Het zal met de beschikbare middelen onmogelijk blijken te zijn aan een dergelijke vraag te voldoen. Op 1 januari 1959 was het aantal wach tenden op een aansluiting 26.500, een jaar later 28.000, op 1 juli van vorig jaar 31.500, op 1 januari van dit jaar 36.000 en op 1 juli, zoals reeds is gezegd, 43.000. Draadomroep Het totale aantal draadomroepaanslui tingen zal naar de verwachting in 1962 vrij wel stationair blijven. Dit is het resultaat van een afnemende daling van het aantal hoofdaansluitingen en een verdere groei van het aantal nevenaansluitingen. Girorekeningen Door de moeilijkheden met de perso neelsvoorziening is voor de postcheque- en girodiensten in 1961 besloten de uitgiften van nieuwe rekeningen te beperken. Ver wacht wordt dat desondanks het aantal overschrijvingen met 9 percent zal toene men. Het vormt een punt van bijzondere zorg deze toeneming bij de krappe ar beidsmarkt voldoende op te vangen. Faillissement. De Haarlemse recht' bank heeft dinsdag failliet verklaard P. Hottentot, poeliersknecht. Heul 13 te Oost zaan. Rechter-Commissaris is mr. J. Ph. Mullemeister en curator mr. C. J. Dooren- bos, Zaanweg 66, Wormerveer. Beëdigd. De Haarlemse rechtbank heeft als makelaar in eieren beëdigd Fr. v Olphen, Verlengde Koepellaan 1 te Bloe- mendaal. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: .-........-.-a wenst zich met ingang van .......va te abonneren op f 7 65 per kwartaal of 10.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening Z() die zich met ingang van 1 oktober 1961 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummer» tot en met 30 september 1961 gratis Dit geldt «lleen voor nieuwe kwartaalabonnees du» niet voor omzetting van week- ln kwartaalabonnementen Advertentie KgNNEMCPsLaaN S (gil PE fenutt) Wnrnsdag kwamen in IJmuiden aan: Ambulant van Antwerpen, laden Binnenhaven IJmuiden; Midas, Rotterdam; Vibeke Christensen, Otto- baecken, erts lossen Buitenhav. IJmuiden; Belos, Ljusen; Tetuan, Rekkefjord; Alcetas, Lissabon; Martha Ahrens. Hamburg; Sohinkelstroom, Huil; Hebe, Groningen, laden Binnenhaven IJmuiden; Lisselotte. Borga; Angolakust, Duinkerken, Jans, Londen; Jean E., Londen; Phoeni:x, Par; Mor- bihan, Le Havre; Fokke de Jong Senior, Harhol- men, bijlegger IJmuiden; Vanessa, Skarholm; Randfontein, Antwerpen; Karolina, Pemis; Olaf, Hamburg; Ingeborg, Stettin; Jan Kreumer, Kings- lynn; Morguera, Rotterdam, laden Binnenhaven IJmuiden; Necton, Waterford; Ciudad de Buca- ramanga. Rotterdam. kerk van Rotterdam; Brinio, Sandvik; Borculo, Newport, bijlegger IJmuiden; Rote, Antwerpen, walsmateriaal van IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Harrogate naar Goole, walsmateriaal van Hoogovens IJmui den; Gouwestroom, Londen; Nordvest, Duinker ken; Rano, Dover; Union, Rotterdam, ledig van Haarlem; Lauwers, Rotterdam; Yewforest, Rot terdam; Eyo S., Plymouth; Corsica, Rotterdam ledig van Haarlem; Lantrisant, Antwerpen: Fen- nia. Antwerpen; Luxembourg, Antwerpen; Flevo, Rotterdam; Trito, Rotterdam: Peregrine, Harlin- gen: Eemstroom. Leith; Mithras, Rotterdam; Santa Ursula, Le Havre; Dido, Rotterdam; Breda Bremen; Tilly, Bergkvara, ledig van Zaandam Kennemer In het gemeentelijk vergadercentrum aan de Abelenstraat zit een zevenentwintigjarige, energieke kunstenaar ijverig te puzzelen op lesroosters. De nieuwe directeur van de Volksmuziekschool te Velsen heeft de leiding gekregen van een school, waarop 165 uur per week les wordt gegeven. Een heel verschil met het begin, toen de heren Huizinga en Bosua vier uur in de week. doceerden. Directeur Hans Waanders, hiervoor muziekadviseur van de provinciale culturele raad van Friesland, deskundige op het gebied van het muzikale opleidingswerk en in Friesland (Leeuwarden was zijn woonplaats) steeds nauw betrokken bij de opleiding van blaasmuzikanten, heeft grote plannen. Zijn ideaal kan in het kort zo worden samengevat: „de volksmuziekschool moet nog meer ingrijpen in het ama teuristische muziekleven". Vandaar zijn enthousiasme bij de uitbouw van de school, die zal leiden tot speciale cursussen voor blazers, koor zangers en balletleerlingen. „We hebben ook een taak bij de bevordering van de huis muziek" zegt hij. „Tussen muziekkorpsen, koren en huismusici moet de school een bindend element zijn". Hij ziet verlangend uit naar een nieuw gebouw, maar dan moet het er wel een zijn met veel kleine kamers, zodat de instrumentale lessen tot hun recht kunnen komen. In de basis-opleiding zal met zijn komst wel niet veel veranderen want hij gelooft in dezelfde grondslagen als zijn voorganger. Maar toch zullen de instrumentale leer lingen wel snel gaan merken, dat deze nieuwe directeur, die zelf veel componeert, bij voorkeur voor kamermuziek- ensembles, een moderne in slag heeft. Men moet eerst vertrouwd zijn met het moderne idioom en daarom wil Hans Waan ders naast de vertrouwde en betrouwbare studiemuziek, zoals die van Bach („het fundament van alles") en Czerny bij de pianisten ook werken van modernen in het schema opnemen. „Simpele stukjes als van Bartok in Mikrokosmos maken het kind vertrouwd met de muziek van deze tijd." De nieuwe directeur, die een verwoed automobilist is, en in zijn composities dan ook vaak een voorliefde voor het motorische toont, heeft van de andere kant een grote liefde voor het kleine ensem ble (voor de radio werd deze week juist een trio voor fluit, fagot en klarinet van hem uitgevoerd), vandaar ook zijn liefde voor de hen gelsport, waarbij de mens al leen is met de natuur- Alleen dit toont al dat Hans Waanders geen eenzijdig mens is, maar iemand, die van de volksmuziekschool een bindend element wil ma ken. Waar kinderen van de grond af musici worden,waar ouderen via AZ-cursussen hun muzikale leemten kun nen opvullen, en waar jong en oud op instrumentaal, zang- of dansgebied zich verder kan bekwamen. Ter kennismaking moeten we ook nog vertellen, dat de heer Waanders in Utrecht niet alleen schoolmuziek (bij Chris Bos) en compositie (bij Kees van Baaren) heeft ge studeerd. Hij bekwaamde zich er ook in de koordirec tie, zowel bij Kees van Baa ren als bij Anton Dresden. Ook hier gaat zijn voorkeur uit naar het intieme, naar de polyfone muziek van voor Bach („bij Bach is het eigen lijk al een beetje opera"). Het Nederlands Kamer koor en het NCRV-vocaal en semble zijn dan ook zijn lie velingskoren in Nederland. Zojuist heeft hij een werk voor harmonie of fanfare vol tooid in opdracht van de provincie Friesland. En nu werkt hij onder hoogspan ning, terwijl achter zijn rug de leden van de bejaarden sociëteit de caramboles uit hun keu ranselen, aan de lesroosters. Hans Waanders is een druk man. De oudpapieractie van het trommelkorps Voorwaarts heeft 312,48 opgeleverd. Weer een waardevolle bij drage voor het fonds, waar uit men nieuwe uniformen wil bekostigen. De actie le verde nog wat op, want uit het oude papier kwamen een basketbalschoen, een zwem vlies en een hoofddoekje te voorschijn. Deze dingen kan men terugkrijgen bij de heer Glas, Bonekampstraat 131. Een hoogst interessante en leerzame voordracht is vo rige week donderdag gehou den in het cultureel gebouw van IJmuiden door de heer Bonefaas uit Den Haag, voor de leden van de Nederlands- Belgische vereniging voor liefhebbers van cactussen. De prachtige kleurendia's die daarbij werden geprojec teerd ontlokten uitroepen van verbazing want weini gen onder de aanwezigen hadden ook maar vermoed welk een sieraad een cactus in de huiskamer kan zijn. De opkomst was groot en niemand heeft er spijt van gehad: behalve dat men ge noten had van een degelijke voorlichting, keerde iedereen met een plantje naar huis na een loterij zonder nieten. 1 Dit tx pen. hp.p.ld dat mpn Woensdag 27 september zal het 25 jaar geleden zijn dat ds. L. Lagerweij uit Den Haag werd bevestigd als pre dikant in de Nederlands her vormde kerk. Ds. Lagerweij was van 23 juli 1939 tot 12 mei 1946 in IJmuiden; van hier Vertrok hij naar Dordrecht. Sedert 1950 is ds. Lagerweij in Den Haag. ïfij is onder andere voorzitter van de Vereniging tot uit gave van gereformeerde ge schriften, voorzitter van het hoofdbestuur van Protestants Nederland en voorzitter van de afdeling Transvaal-kwar- tier van het Oranje-Groene Kruis. Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de „Acht oktober vereniging" (de dag van Alkmaars ont zet), wordt in de Kaasstad feest gevierd. Feest vieren is de Alkmaarders wel toever trouwd. Er zullen onder meer marswedstrijden gehouden worden, waaraan tientallen korpsen zullen deelnemen. Velsens jongste drumkorps doet ook mee. T z jongens van de drumband „Schulpen- De Meerweiden" uit Velsen- Noord verheugen zich nu al op die dag. Onder leiding van de heer Paap wordt regelmatig geoefend in het clubgebouw „De Pan" aan de Wijkerstraatweg. De jongens zijn van plan in Alkmaar goed voor de dag te komen. Dit is een beeld dat men eigenlijk in IJmuiden niet zou verwachten, omdat het zo doet denken aan de Spaanse kuststreek. Wij doe len dan op de man die een zaam in het zeewater moei zaam een net voorttrekt. Hij is de visser op tongetjes en men ziet hem vaak op een zonnige herfstmorgen (of warme nazomermorgen, zo ge wilt) bezig, vlak onder de kust van IJmuiden. In Span je heeft men de (dankbare) strandvisserij. Hier ploeteren bruine mannen - oude en jonge - dag in dag uit en de vangst is mager. Als de tijd daar is, trekken zij met hun allen het net uit het water naar het strand, met ge kromde ruggen en soms is het gezicht dicht bij het hete zand. Als in IJmuiden de man zijn net uit het water op het strand trekt, doet dit tafereeltje even aan die Spaanse vissers denken. Maar er is een groot ver schil: de laatsten doen het om den brode, de IJmuiden- se visser niet. Want ook het vangen van tongetjes - een nachtvisje - behoort tot de sportvisserij, waarvoor niet- eens een vergunning nodig is. Velen van de huisjesbe woners aan het IJmuidense strand beoefenen deze sport met de speciaal gemaakte netten. De tongvisser op on ze foto moest overigens te leurstelling op teleurstelling incasseren, maar dat blijkt niet uit de foto. Hier is hij een man die rustig en syste matisch de vrijwel rimpel loze zee „afstroopt". P i-i -N V-» If •yes.:-.:- v v:\ v Dokter J. Mae Daniël heeft zijn werkzaamheid als huis arts in Velsen beëindigd. Hij heeft hiermee een lanige loopbaan afgesloten, waarin hij zich talrijke vrienden in de gemeente heeft gemaakt. Nu hij na zoveel jaren de tijd gekomen heeft geacht naar een andere werkkring over te gaan is er een comité in het leven geroepen, dat dit afscheid niet zonder meer wil laten passeren. Dit comité wil zaterdag 21 oktober tus sen 15.30 en 17.00 uur in een zaal van het gymnasium Paulinum aan de Wolff en Dekenlaan te Driehuis een afscheidsreceptie organiseren waarop alle vrienden en „Ik heb nog nooit een jaar gemist. Het is reuze gezellig", aldus mevrouw W. J. Antho- nissen. die behoort tot de groep winkelhouders die ieder jaar vier a vijf maanden aan het IJmuidense strand leven, wonen en werken. „Het is dan wel werken geblazen, maar de avonden zijn gezellig, als je zo bij elkaar zit en je legt eens een kaartje of je praat eens wat". Mevrouw Antonissen, die nog maar 35 jaar is, was de eerste die na de oorlog een bedrijfje bij de Zuiderpier leidde. Het was een filiaaltje van een bedrijf in IJmuiden. Het beviel haar goed en ook haar baas was best tevreden en zo is dat strandbedrijfje in 13 jaar uitgegroeid tot een volwassen winkel, waar je bromtollen, vliegers, emmer tjes, hele kleine schepjes en hele grote scheppen kan kopen. Ieder jaar vier tot vijf maanden aan het strand. „In het begin zie je er een beetje tegenop, maar als je terug moet en je denkt weer aan dat nietsdoen de hele dag.." Mevrouw Anthonissen is in 1950 getrouwd en haar man vindt het aan het strand al even leuk als zij. Het seizoen is al een poos voorbij, al zijn er daarna nog wel mooie dagen geweest. Toen we haar spraken was ze al bezig de boel in te pakken. Een laatste stukje speelgoed werd nog verkocht, maar de rest ging in dozen. De luiken gaan voor de ramen en dan begint de winkelstraat aan een soort winterslaap.En maar hopen dat wind en wa ter genadig genoeg zullen zijn om de boel overeind te laten staan. kennissen, patiënten en oud patiënten van hun huisarts en vriend afscheid kunnen nemen. Uit aller naam wil het hul digingscomité dokter Mac Daniël een afscheidsgeschenk aanbieden. Bijdragen hier voor kunnen worden gestort op gironummer 224213 ten name van R. C. van Drimme- len, Jacob Catslaan li, Drie huis of Rotterdamse Bank te IJmuiden, gironummer 215069 met op het strookje de ver melding: afscheidsgeschenk dokter Mac Daniël. Bij de politie te Velsen is aangifte gedaan van de vol ger de gevonden voorwerpen: kampeerbed, rijwieltas, jon ge herdershond, autoped, poesje, bril, zonnebril, baby beertje, wol kindervestje, 1 paar schoenen, zakkammetje en sleutel in étui, motorwant, wit kinderschoentje, kettink je met hanger, gym. pakje, horloge, kunstgebit, regen jas, vulpen, sleutel, aktentas met inhoud, meisjesrijwiel, broche, schort, wieldop, bad handdoek, 1 paar witte sok ken, kontaktsleutelfje, pop penwagen, bromfietsgereed schap, grammofoonplaten verpakt, bovengedeelte van een injectiespuit, boodschap pentas met inhoud, snelbin der, wieldop, schildpadje, bajonet, aktenmap met inh., ring m. sleutels, plaat triplex, bajonet, aktemap met inh., regenpak, oud-damesrijwiel, badhanddoek m. zwembroek en zwart langharig jong hondje. De rechtmatige eigenaren kunnen deze gevonden voor werpen elke dinsdag en vrij dag van 17.00 tot 18.00 uur, aan het hoofdbureau van politie te Velsen, afhalen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5