Gekapseisde cutterzuiger bij stukken en brokken uit de rivier gehaald Duikers brachten op de tast de dynamietladingen aan COR OLY Duitse jongeren bestuderen ontwikkeling van De beurs COR OLY COR OLY WIJSMULLER-PRESTA TIE IN INDIA .Help" op weg naar IJmuiden IJmondverenigingen vandaag en morgen Jan Blaaser stelde 300 wachtenden teleur AUTO-ACCESSOIRES DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1961 Wijsmuller verstrekt opdracht aan Werkspoor heeft altijd 'n OCCASION in BROMFIETSEN voor u Sport in de IJ mond Grote sortering BROMFIETSEN van ƒ50.— tot ƒ150.— goedkoper Dankbare tweede pluk van aardbeien Prachtig resultaat van verkeerscursus eoy£ Kerkelijk nieuws De directie van N.V. Bureau Wijsmul ler heeft thans een beslissing genomen ten aanzien van de voortstuwing van de twee nieuwe zeesleepboten, die tot de klei ne groep van de sterkste en grootste zee slepers ter wereld gaan behoren en die worden gebouwd door de scheepswerven van L.Smit Zoon te Kinderdijk en Jon ker en Stans te Hendrik Ido Ambacht. De voortstuwingsinstallaties zullen worden ge leverd door Werkspoor N.V. te Amster dam. Zij zullen voor elke sleepboot be staan uit twee Werkspoor-motoren, gekop peld op één schroef. Het gezamenlijk ver mogen van beide motoren zal per sleep boot 4300 IPK bedragen. Zoals reeds eer der gemeld krijgen beide schepen geen schoorsteen; de afgewerkte gassen wor den afgevoerd via rookkanalen in de twee achtermasten. FLORALIA-TENTOONSTELLING. De floraliatentoonstelling, die woensdag in Heemskerk werd gehouden, is uit stekend geslaagd. Niet alleen 's middags maar ook des avonds hebben vele belang stellenden een bezoek gebracht aan zaal Dam, die herschapen was in een planten tuin. De Titus Brandsmaschool, die vorig jaar de schoolprijs won, moest ditmaal de eer afstaan aan de openbare lagere school. De mooiste plant van de inzending was van Wim van Vliet. Slechts één uur per dag was het voor de vier duikers van n.v. Bureau Wijs muller te IJmuiden mogelijk af te dalen tot de bodem van de Hooghly River in India, waarop het wrak rustte van de in november vorig jaar gekapseisde cutter zuiger „Lake Fithian". Slechts zestig minuten, want de stroom van de rivier is sterk (gemiddeld dertien kilometer per uur!) en het zicht is reeds op één voet beneden het wateroppervlak nihil. Maar in dat ene uur zagen die mannen kans dvnamietladingen aan te brengen of met snijbranders op circa acht tot negen nieter diepte hun werk te doen. Een stalen reus, die al zo jammerlijk ten onder was gegaan achttien mensen verdronken werd in India klein gemaakt. >5 Een bijzondere prestatie voor het ber- gingsbureau Wijsmuller in IJmuiden. In derdaad een bergingsbureau sedert de aankoop van het perfe.ct uitgeruste vaar tuig „Help", dat ongeveer drie en een halve maand in India was om de gekap seisde cutterzuiger in delen' 'te lifhtèh' ë'rt 'aldus de vaarroute weer bevaarbaar te maken. Een bergingskarwei voorts, waarvoor men in India de meeste waardering heeft getuige-het feit dat de beheerders van de haven van Calcutta een tevredenheidsbe tuiging hebben gezonden aan Wijsmuller n.v. Tevreden zijn ze daar vooral, omdat het wrak tot op negen meter beneden het wateroppervlak van de rivier is verwij derd. Slechts het casco rust nog op de bodem, de enig overgebleven stille en on zichtbare getuige aan de ramp met de cutterzuiger 70 graden slagzij De bergingsmaatschappijen over de ge hele wereld werden benaderd om het wrak van de cutterzuiger „Lake Fithian", eigen dom van de Amsterdamse Ballastmaat- schappij, te lichten of op te ruimen. Het geweldige vaartuig lag met een slagzij van ruim zeventig graden op de bodem van de rivier, de toegangsweg tot Calcutta. De bergingsmaatschappijen zagen van het werk af, omdat de gevaren te groot wer den geacht. Toen meldde Wijsmuller uit IJmuiden, die in feite nog maar weinig ervaring had in dit soort bergingswerk Advertentie zich in India met het vaartuig „Help". En daar hebben zesentwintig mensen van bureau Wijsmuller, geassisteerd door ongeveer vijftig inwoners van India, enke le maanden achtereen gezwoegd en ge ploeterd, in een enorme hitte, gevaren trotserend. En zij allen hebben het ge klaard. Binnen de vier maanden, de perio de die was genoemd in het contract. Een periode ook, die was genoemd door de heren F. J. Jonkman en kapitein B. Ga- teDeebceüfterzu,gor Van de Afnsteédamse Ball astmaatschappij had tot - taak de ri vier te verbreden om aldus te komen tot een nieuwe vaarroute naar Calcutta. Dit werk kon niet worden afgemaakt als ge volg van het kapseizen van de 2200 ton wegende cutterzuiger. Slechts de top van de 25 meter hoge spudpalen-bok was aan de oppervlakte van het water te zien. Duikers hielden na aankomst van de „Help" oefeningen om zich te trainen in het zware werk onder water. Immers de rivier is berucht om haar vloedgolven. De vloedgolf getij den bereiken vaak een Het werk onder water het snijbranaen en het aanbrengen van explosieven -- moest op de tast geschieden, aangezien men niets kon zien. De duikers M. Vis uit Utrecht, J. Brokstukken van de gekapseisde cut terzuiger op de oever van de rivier de „Hooghly" in India. De „Help" licht hier een deel van de gekapseisde cutterzuiger. Onel uit Amsterdam, W. Smits uit Utrecht en J. van Beelen uit Katwijk aan Zee hadden bovendien te kampen met de aan wezigheid van vele draden van de gekap seisde cutterzuiger. Het slib op de bodem van de snelstromende rivier vulde vaak hun oorgaten Zij brachten in het duister echter slan gen. gevuld met springstoffen aan onder het wrak om aldus te bewerkstelligen dat de gezonken zuiger rechter zou komen te staan. Het resusltaat was, dat de slagzij van het vaartuig van zeventig tot vijftig graden werd teruggebracht. Met behulp van dynamiet kon toen pas een begin worden gemaakt met demonte ren van de grootste en zwaarste delen van de cutterzuiger. De delen werden door de „Help" boven water gehesen en naar de oever van de rivier gebracht. Hier liggen verbogen brokken staalcon structie; ze worden niet weggehaald of ge sloopt omdat dat allemaal te duur is, in ieder geval niet rendabel. Nadat de spudpalen en de ladderbok boven water waren gehaald, kon worden begonnen met het opruimen van het dek huis. Weken achtereen spoot het water vele malen per dag tientalten meters om hoog, ten teken dat weer een dynamiét- lading tot ontploffing was gebracht. Op die manier is een zwaar karwei tot een goed einde gebracht door een IJmui- dens bedrijf. De „Help" is klaar in India; het bergingsvaartuig is nu op weg naar IJmuiden, waar het begin november wordt verwacht. ANDER BESTUUR BIJ BUREAU WIJSMULLER. Met ingang van 5 september 1961 is het bestuur van d<> zeesleepvaart- en bergings maatschappij n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden als volgt samengesteld: Commissarissen: John F. Wijsmuller, gedelegeerd commissaris; B. (Bart) Wijs muller, commissaris; A. (Bram) Wijsmuller, commissaris. Als directeur van de n.v Bureau Wijs muller treedt op Arthur Wijsmuller. Afgetreden zijn de president-commis saris L. J. W. H. Goedkoop en de commis saris Chr, v. d. Zee. BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK DONDERDAG 21 SEPTEMBER Leerlingenwerkplaats. Bessemerstraat, Velsen-Noord, 20 u.: Uitreiking diploma's bedrij fsdagschool Hoogovens door ing. Spies. Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: Huldigingsavond Hoogovens. Jeugdhuis De Haven, Santpoort, 14 u.: Modeshow Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Santpoort' onder leiding van mejuffrouw Spruit. Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan IJmuiden-Oost, 20 u.: Ledenvergadering afdeling IJmuiden Partij van de Arbeid Voorlichtingsruimte gasbedrijf Bever wijk, Parallelweg, 20 u.: Kook- en bak- demonstratie. Jeugdhuis De Haven, Santpoort, 20 u.. Filmavond jeugdweek gereformeerde jeugd met als hoofdfilm „Dertien ezels". Raadhuis Beverwijk, 19.30 u.: Vergade ring gemeenteraad. VRIJDAG 22 SEPTEMBER Marie Boreelkleuterschool, IJmuiden- oost, 20 u.: Jaarvergadering. Groentebeurs, Beverwijk, 20 u.: K.A.B.- kadervergadering. Tafeltennis De Castricumse tafeltennisvereniging CSV organiseert zondag 1 oktober een groot tafeltennistoernooi in het veilingge bouw aan de Duinenboschweg te Castri- cum. De wedstrijden voor hoofd-, eerste, tweede, derde en vierde klasse beginnen om elf uur. Handbal Full Speed speelt zondag om half drie op Schoonenberg tegen Concordia, het tweede tegen TYBB 2. Men heeft bij deze vereni ging een nieuwe en toch oude naam uitge vonden: niet-opkomers noemt men er „no zems." Maar niet in de gewone betekenis. Nee, het is de afkorting voor „Niet Opge komen Zonder Even Melden". Wielersport De B.R.C. Kennemerland komt op 27 september met de volgende ploeg uit in het Nederlandse clubkampioenschap in Wijk bij Duurstede: Coen Niesten, Cees Lute, Jan Timmer, Chris Duyker, Bert de Reus en Nico Lute. Wat is er te doen? VSV organiseert vrijdagavond om acht uur een klaverjasavond in Du Commerce. De IJmuidense boksers H. Schoorl en P. Schulz boksen die avond wedstrijden in Den Haag. Veisen heeft gisteren bezoek gehad van dertig Duitse jongeren uit Frankfurt aan de Main. Dertig jonge mensen, die er niet tevreden mee zijn een land alleen aan de buitenkant te zien. „We willen meer weten over uw land vertelden ze Ons interesseert hoe de Nederlandse mens leeft, hoe zijn democratie werkt, hoe hij er kans toe ziet bij de sterke confessionele tegenstellingen toch zo ver draagzaam te zijn". Ze zijn naar Bergen gegaan, voor een cursus over Nederland en zijn volk. Hoe is de planning en hoe zijn de uitkomsten. Hoe is de stand van zaken in de kunst in Nederland? Wat scheidt de mensen, wat verenigt ze? Alle vragen, die ze hopen beantwoord te krijgen in deze cursus. „We willen zo graag een Europese een heid? zeggen ze, „maar daarvoor moe- ten we elkaar leren kennen. Niet alleen met het gezicht, zoals dat bij toeristen ge beurt. Maar ook met het verstand en het hart". Het betekent voor de meesten een of fer, een dergelijke cursus, want ze zien er voor af van hun normale vakantie. Maar daar staat tegenover, dat deze cursussen in Duitsland sterk worden gesubsidieerd, zodat ze hun vakantie veel goedkoper kun nen doorbrengen. En in elk geval leer zaam. Gisteren waren deze jonge mensen, die als voornaamste doel hebben van een een~ zijdig nationaal denken af te komen dus in Velsen. Ze werden 's morgens in het Cultureel Centrum ontvangen, waar de heer De Man de honneurs voor de Velser Gemeenschap waarnam. Ds. Tiemens ver telde daarna wat over het ontstaan van Velsgn, de verwoesting en wederopbouw, de problemen, die er leven en de wijze waarop na de oorlog als het ware uit de nood de Velser Gemeenschap is ontstaan. Hij vertoonde instructieve dia's, die een waardevolle introduktie vormden voor de tocht, die men 's middags door Velsen maakte na eerst gezamenlijk te hebben geluncht. Hoogovens Er werden na de lezing van ds. T}e~ mens vragen gesteld. En opmerkeli.ik genoeg was een der eerste: „Waarom hoogovens in Velsen en niet bij Rotter dam?" De vraagsteller vond, dat in Rotterdam de aanvoer uit het Roerge bied gemakkelijk zou zijn. Een andere Duitser stelde echter onmid dellijk, dat men in IJmuiden. waar men bij de stichting nog geen grote industrie had, een veel vrijere, door geen enkel in dustrieklimaat bepaalde, aanvoer uit Ame rika had mogelijk gemaakt, en uit Ameri ka komen nu eenmaal de goedkoopste ko len Waaraan ds. Tiemens nog toevoegde dat men in Velsen juist de gunstige selec tiemogelijkheid voor het materiaal heeft Alleen al hieruit blijkt wel, dat de Duit sers er geen oppervlakkig bezoekje van hebben gemaakt. Ze bleken terdege op de hoogte van de verschillende problemen en toonden grote interesse in de in Ne derland toegepaste oplossingen. Men kan dus zeggen dat het een zeer vruchtbaar bezoek is geweest, waarbij de Velser Gemeenschap met zi.in wijze van ontvangen veel eer heeft ingelegd- ONZEKERE, GERESERVEERDE STEMMING Gisteren ontstond weer een drukke hoek in certificaten Studebaker Packard, dit in tegenstelling tot de andere afdelingen van het Damrak, die een vrij lusteloze indruk maakten. De algemene toestand wordt ter beurze als uiterst onbehaaglijk geken schetst. Opmerkelijk was de koersval van Kon. Olie. De notering voor olies lag tus sen 108.20 en 108,40. Voor de overige intemationales vielen de verliezen nogal mee. Zo leden Philips en Hoogovens elk een verlies van tien punten. Unilever opende op 747 6) en trok aan tot 7491/2. Van AKU ging drie punten af op 3851/». Opmerkelijk was dat door gebrek aan affaire de koersen vrijwel niet fluc tueerden. Van de cultuurmaatschappijen viel weinig te zeggen. De lusteloze stem ming is teruggekeerd. Ook voor de scheep vaart was weinig animo. Boeke Huidekoper van 215 op 214%; Boom-Ruygrok van 164 op 164V»; Figee van 221 op 220; Spaarnestad van 745 op 747. VERHANDELDE FONDSEN 19 sept. 20 sept. Totaal 451 440 Hoger 151 (33,5°/o) 118(26,9%) Lager 176(39,0»/») 216(48,9°/») Gelijk 124 (27,5%) 106(24,2%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot I A.K.U Kon. Olie108,40-110,- ƒ109,50 Philips 992—995 gl 994 Unilever 758—762 762 Hoogovens VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U388'/»—389 Kon. Olie1 109,80—110.20 109,60 Philips 996—999 997 Unilever 765—768 767 I Hoogovens 880 gl Advertentie BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK De „ontspanningsavond", die de Dienst Welzijnszorg Leger woensdag in het kamp Rooswijk heeft „verzorgd' is op een fias co uitgelopen. Driehonderd burgers en mi litairen hebben een uur gewacht alvorens het doek open ging en de kapitein F. J. Burg de aanwezigen mededeelde dat het gezelschap van Jan Blaaser deze avond niet in het kamp Rooswijk op zou treden, maar op dat moment in de schouwburg te Nijmegen voor het voetlicht kwam. Dit was niet alleen voor de aanwezigen een grote teleurstelling maar evenzeer voor kapitein Burg en zijn assistent ser geant J. J. M. Verhoog, die uren hebben besteed om aan de weet te komen wat de oorzaak zou kunnen zijn dat het gezel schap Jan Blaaser niet kwam opdagen. Van mevrouw Blaaser werd uiteindelijk vernomen dat haar man met zijn gezel schap in Nijmegen optrad. Advertentie DIVERSE OVERJARIGE BREESTRAAT 108 BEVERWIJK De wachtenden in de zaal begonnen na een half uur wachten „Was ik maar bij moeder thuis gebleven" te zingen. En toen de kapitein eindelijk had ver teld, wat er aan het handje was, gingen velen boos naar huis. Maar de anderen zetten de stoelen aan de kant en maakten een dansje. Als gevolg van het ongewoon zachte weer is de tweede aardbeienpluk bijzon der dankbaar. Zo waren er woensdag op de veiling Kennemerland te Beverwijk 70 sloffen en 1000 doosjes aardbeien. Deze aardbeien waren van een uitzonderlijk goede kwaliteit, wat overigens ook wel in de prijs tot uiting kwam, al zijn de aard beien dan niet meer zo duur als een goe de week geleden toen men voor een slof nog grif zes tot zeven gulden gaf. De prij zen van de sloffen lagen nu tussen de drie en zes gulden per mand, terwijl voor de doosjes (met ongeveer een half pond in houd) rond de 80 cent per doosje werd betaald. De aardbeien worden graag door de binnenlandse markt afgenomen, waar het een welkome afwisseling is voor de steeds groter wordende aanvoer van ap pelen en peren. Als het zachte weer nog even aanhoudt, dan zullen er nog heel wat aardbeien ge plukt worden, want er zijn „hoeken" waar de aardbeien zeker zo best liggen als mid den in het seizoen. De Talisman is ook nu weer favoriet. AANSTAANDE BIJEENKOMSTEN. De Katholieke Stichting voor Mater Amabilisscholen en andere instellingen voor partieel vormend onderwijs voor meisjes in Beverwijk en omgeving houdt dinsdag 26 september een feestavond. Deze begint om acht uur in het Kenne mer Theater te Beverwijk. Cilly Wang zal dan optreden in haar programma „De wereld van Cilly Wang". POTTEN- EN PANNENVLUCHT. Als afsluiting van het wedstrijdseizoen organiseren de postduivenhoudersvereni gingen „De Reisduif" en „Ons Genoegen de Velser zustervereniging „De Atoom" en ,.De Vredesduif' uit Heemskerk zondag 24 september de traditionele potten- en pan- nenvlucht. Er zal gevlogen worden vanaf Eindhoven. Ruim tienduizend werknemers van Hoog ovens in IJmuiden hebben dit jaar deel genomen aan een schriftelijke verkeers cursus van het Nederlands Instituut voor Ver keer sonderwi-js en het resultaat is het 6Öte van ge'heél Nederland. Van deze ruim 10.000 waren er slechts 360 die hun lijst niet hadden ingestuurd, landelijk be zien een zeer laag percentage. De heer J. van der Laan, directeur van het bovengenoemde instituut heeft op een woensdag gehouden bijeenkomst in een der gebouwen van de M.E.K.O.G., de heer I. J. Hooghiemstra uit Beverwijk, die 39 punten veroverde (40 is het hoogst) toege sproken. De heer Hooghiemstra is de ge lukkige winnaar van een scooter. Ook de heer v. d. Wal, veiligheidsingenieur bij Hoogovens voerde het woord. Hij bleef ge heel in stijl door de heer Hooghiemstra een valhelm en een stofbril aan te bieden. Voorts onthulde de heer v. d. Wal, dat het in de bedoeling ligt binnenkort te beginnen met een „huistest", waarbij dus ook de vrouwen en kinderen in de kennis van de verkeersregels worden betrokken. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM. GEBOREN: Cornelis Jacobus, z. v. C. J. Baart en R. Boonstra; Bart Frank, z. v. Th Nat en N. Grobbe; Cornelia Martina Maria, d. v. P. J. Wester en A. H. van der Kolk. ONDERTROUWDB. M- Kooima en R. M. E. W. Knothe. GEHUWD: S. de Boer en A. Bertram; H. van Zijp en J. F. Steeman; B M. Kooima en R M. E. W. Knothe. OVERLEDEN: Hermina de Pree, oud 84 jaren, wonende te Amsterdam. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Erwin M„ z. van G. J. M. Verstrepen en M. A. Gernler; Liesbeth, d. van L. Kraamer en J. E. Brekveld; Her man J., z. van W.- van Doesburg en N. Kerkhof; Marijke, d. van A. J. de Peijper en M. Jongejan. ONDERTROUWD: R. J. N. Vessies en C. M. M. Kleef. GETROUWD: H. J. Hoyer en R. Bak; A. Jongejan en A. I. M. Pijnen; J. Koomen en R. Hoomans; D. Kolijn en G. B. Hoek stra; K. Buis en M. K. Lubbers; N. J. van Balen en N. H. Jongerling; H. P. Blorn en A. A. Eijking. OVERLEDEN: G. Hoogland, 82 j„ w. van P. van de Poll; M. J. van Uden, 76 j„ we duwe van Slisser, wonende te Castricum; H. S. J. R. Pereira. 70 j.; P. T. de Looze, 16 j„ wonende te Velsen. P.v.d.A.-VROUWENGROEP IN VELSEN-NOORD Vorige slotkoers A'dam Rubber 109 H.V.A 124'/» A.K.U 386 144,— Hoogovens 873'/j Philips Gem. Bez. 988 Unilever 753 Dordtsche Petr. 503V* K. Ned. Petr. Mij. 108,40 Holl. Am. Ljjn 162% K.L.M 65,30 K.N.S.M 206 Ned. Stoomv. Mij. 182% Ommeren, Phs. v. 327 Scheepv. Un. Ned. 167 215,- 243,- Unitas 473— Ver. Bezit v. 1894 142,— Amsterd. Bank. 364% Ned. Handel Mij. 318 Rotterd. Bank 345 Twentsche Bank. 308 Albert Heijn 609 Amstel Brouwerij 530 Berkei's Patent 309 Bols 705 Bührmann Papier 625% 342 Ford 661 Gelder Kon Pap. 351% Gist Spir.f. Kon. 390 Van der Heem 322'/* Heineken's Bier 540 Hoogenbosch Sch. 294 Indola 550 Kon. Zbut-Ketjen 1155 Müller Nat. Bezit 519% Ned, Kabelfabr. 562 Philips Pref 290% Sikkens Groep 820 268 Thomassen Dr. 690 Ver. Machinefabr. 295 Wessanen 335 Wilton Fijenoord 284% Zwanenberg- Org. 920 Billiton Mij. II 480 Aluminium Ltd. 29% American Motors 19 Anaconda 52% Bethlehem Steel.. 427/is Cities Service.... 51% General Motors 47'/* Kennecott Copper 83% Republic Steed Shell Oil 38% U.S. Steel 81V* Gedane noteringen. NEW YORK: Enige verbetering Gelijkmatige handel in de middaguren deed de koersen gisteren op bescheiden wijze stijgen. De effectenhandelaren be schouwden de opwaartse spiraal groten deels als van technische aard, maar ande ren zagen de overeenkomst over een natio naal contract tussen General Motors en United Auto Workers als de drijvende kracht. General Motors steeg met dollar. Andere fondsen die met 1 dollar of meer stegen waren American Telephone, Allied Chemical, Chrysler en Westinghouse. De omzet bedroeg 2.700.000 aandelen. In totaal werden 1235 fondsen verhandeld, waarvan er 604 hoger en 396 lager noteerden. Het industriegemiddelde kwam van 702,54 op 707,32; dat van spoorwegen van 141,59 op 143,23 en dat van openbare nutsbedrijven van 121,12 op 121,05. (UPI) De afdeling Velsen-Noord van de Vrou wenbond van de Partij van de Arbeid heeft zich gisteravond in de sociëteit van de v.v. Kinheim beraden over de activi teiten in het nieuwe seizoen. Mevrouw A. van Burgel-Sluis, presidente, stelde voor in de komende maanden een aantal vraag stukken van sociale en maatschappelijke aard te behandelen, waaraan zes bijeen komsten worden gewijd. De te behandelen onderwerpen: de jeugd van nu; het rassen vraagstuk; Israel; maatschappelijk werk een luxe of noodzaak; Australië en het bevolkingsvraagstuk. De jaarlijkse vrouwendag zal ook dit jaar in samenwerking met de afdelingen IJmuiden en Beverwijk worden gehouden, die, evenals de jaarlijkse bazaar voor de VARA-speelgoedactie, in de maand no vember plaats vindt. Het voornemen is op 18 november de bazaar in het St. Jozefhuis open te stellen. De heer A. Langkemper vertelde over zijn reiservaringen opgedaan in Denemar ken, waarbij dia's werden vertoond. GROENTEVEILING BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwij kse groen teveiling waren woensdag: aardbeien 67 93 per doosje en 280550 per slof; andijvie 714, sla 423< bloemkool 2267, bospeen 1230, waspeen 1128, snijbonen 42112, sperziebonen 34116, pronkbonen 2039, tomaten 2043, komkommer 1355, uien 915, aardappelen 813. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Doom (Ned. Prot. Bond) F. de Boer te Midwolde-Leek. Aangenomen naar Witteveen (Dr.) D. J. Bouwstra, kand. te Koudum. Bedankt voor Hasselt C. Vos te Benne- kom voor Hattem (3de pred.pl.) (toez.) J. de Olde te Steenwijk voor Sint Philips- land J. Vink te Besoyen. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Veenendaal J. D. Wielenga, kand. te Rotterdam.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9