Am Aantrekkelijk winterprogramma 't Nut Velsen-IJmuiden van i VOOR AUTORIJLES Enige KOELKASTEN Grote aanvoer van groenten op veiling Havenberichten IJmondverenigingen vandaag en morgen Doe mee! i LM WERELD FILM EN Fl ZATERDAG 2 3 SEPTEMBER 1961 Kerkelijk nieuws A.v. LENT's Automobielbedrijven Leden van „De Ring" boksten in Den Haag DE VILDER f Uitgevaren visserij vaartuigen GOUDAIJMUIDENi» ZWIJNDRECHT 60 JAAR TURNEN IN IJMUIDEN Het was 14 januari 1903 toen een ledenvergadering werd gehouden van de Turn vereniging IJmuiden in een zaal van het café „De kleine Willem Barendsz". Dit was een gewichtige bijeenkomst want het ging om een ingrijpende wijziging van het huishoudelijk reglement. De vereniging had toen nog maar weinig leden, maar allen waren aanwezig. De volgende bepaling wilde het bestuur in het reglement opnemen: „Het is verboden zich zonder toestemming van de directeur uit het gelid te begeven. De striktste orde moet worden in acht genomen. Spreken onder de vrije en orde oefeningen is niet geoorloofd. Het is verboden gedurende de oefeningsavonden spiri tualiën te gebruiken." Er ontstond een behoorlijke deining onder de leden over deze regiem,entsveranderingIemand verliet zelfs de vergadering, aangezien het verbod om spiritualiën te gebruiken, hem te ver ging Beroepen door de Prov. Kerkvergadering van Gelderland te Barneveld (noodgemeen- te) M. J. Top, laatstelijk predikant te Ber- geijk, wonend te Gouda. Het voorstel is in stemming gebracht en het scheelde weinig of het was tot een ernstige bestuursompasse gekomen. Van de elf uitgebrachte stemmen immers wa ren zes voor, maar vier tegen en één blan co. Toch heeft de vereniging geen noemens waardige „schade" geleden van het aanne men van het bestuursvoorstel. Integen deel, in de loop van de vele jaren zag de oudste turnvereniging van IJmuiden haar ledental groeien. En volgende week zaterdag is de vere niging zestig jaar oud, reden waarom op bescheiden wijze de kasmiddelen laten geen royale feestviering toe dit feit herdacht wordt met een receptie in het Cultureel Centrum te IJmuiden. Er staat nog meer te gebeuren, maar daarover straks. Het was op 11 september 1901 dat in ca fé" De Kleine Willem Barendsz" te IJ muiden door „een veertien tal heeren eene vergadering werd gehouden ten ein de de wenschelijkheid en mogelijkheid te bespreken tot het oprichten eener Gym nastiek Vereéniging te IJmuiden. Het doel der bijeenkomst werd ingeleid en verklaard door den Heer Veltkamp. waarna alle aan wezigen van hunne instemming blijk ga ven en zich als leden- van de op te richten vereeniging aansloten". Aldus de goed ge conserveerde notulen van de oprichtings bijeenkomst van T.IJ.V. Het eerste bestuur werd gekozen uit de heren A. J. Veltkamp (president), H. van Leeuwen (secretaris en archivaris) en D. J. Bais Jr. (penningmeester). Vijf gul den per lid werd geheven om materiaal aan te schaffen. Dit bedrag der leden vormde het kapitaal van de vereniging. De contributie bedroeg twintig cent per week. De pioniers Een verrassing tijdens die. oprichtings bijeenkomst was de mededeling van de vroegere „voorwerker" der vereniging Olympia te Amsterdam, de heer W.W. Driessen Jr., om zich belangeloos be schikbaar te stellen voor de vereniging. Hij zou zich belasten met het lesgeven aan de leden. Luid applaus klonk op uit de zaal van het café, waar zegge en schrij ve elf leden aanwezig waren Er werd geoefend en hoe! er werd pro paganda gemaakt voor de turnsport in het algemeen en het lidmaatschap van TVIJ in het bijzonder. De heren verschenen in lange maillots, want het waren aanvanke lijk de heren die zich als stoere turners ontpopten. De oefenavonden zullen wel licht in het begin zijn gekenmerkt door een uitgelaten, vrolijke stemming. Van daar dat het bestuur besloot daaraan paal en perk te stellen door de uitvaardiging van een nieuw reglement. Later werd weer eens een vergadering gehouden, om precies te zijn 16 juli 1903, toen de directeur het nodig achtte dat „willen de leeden een goed figuur slaan, allen in uniform moeten zijn en dat daar voor het eerst een pet in aanmerking Advertentie Wijk aan Zeeërweg 107 - IJmuiden Tel. 4360 - 8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Tel. 3223 - 5052 (02510) De Beverwijkse groenteveiling heeft ook deze week een zeer grote aanvoer moeten verwerken. Vooral vrijdag had men be paald niet te klagen. Zo waren er 50.000 kroppen sla, 10.000 kg andijvie, 5.000 kg prei, 4.000 kg spinazie, 3.000 kg snijbonen, 7.000 kg pronkbonen, 4.000 bospeen en 3.000 kistjes van 6 kilo met tomaten. De tomaten gingen vlot weg, nu er weer voor export werd gekocht; men betaalde voor de B's tot 58 cent per kilo. Sla liep in prijs uiteen van 4 tot 20 cent per krop. Ook de andijvie trok in prijs iets aan en kwam tot 15 cent per kilo. Snij bonen varieerden van 42 tot 98 cent per kilo; voor de kasbonen werd tot 1,45 per kilo betaald en de pronkbonen brachten het tot 40 cent per kilo. De aanvoer van sper ziebonen wordt kleiner; men betaalde van 34 tot goed een gulden per kilo. Prei was bij het warme weer niet zo erg gewild, waardoor de prijzen niet boven de 20 cent per kilo uitkwam. Groter was de belangstelling voor de komkommers, waarvoor men (voor de groene) tot 53 cent per stuk betaalde. Er waren veel aardbeien; door het mooie weer verwacht men er volgende week nog meer. Voor de doosjes werd tot 1,10 per stuk betaald, terwijl de prijs der sloffen tussen de 3,80 ep 5,60 per stuk lag. De noteringen waren: aardbeien 67110 per doosje en aardbeien 380560 per slof; andijvie 715, bloemkool 2979, sla 4—18, bospeen 1234, waspeen 1130, sperzie bonen 3496, snijbonen 2392, kassnij- bonen 105140, pronkbonen 2239, tres bonen 92112, prei 1020, tomaten 2059, komkommer 1253, uien 814, aard appelen 713. komt." Er kwamen toen vrij gauw marine blauwe petten voor de heren van TIJV. De goede oude tijd En daar zie je de heren marcheren door de straten van IJmuiden, of naar het sport terrein te Den Hélder. Sommigen zijn voor zien van een keurig onderhouden knevel. De dames, die in steeds grotere mate het nut van gymnastiek inzagen en zich aan meldden, werden voorzien van een grote hoed en deden de oefeningen aan rekstok, brug en ringen, gehuld in een wijde en lange rok Dat was TVI.T in vroeger dagen. Het be stuur was vooruitziend en de directeur ook. Deze laatste was het die op 24 maart 1903 een voorstel indiende bij de toenma lige gemeenteraad om te komen tot het geven van gymnastiekonderricht aan de leerlingen van de lagere scholen in Vel- sen. Vele inwoners van IJmuiden zijn lid ge weest van de jubilerende turnvereniging. Vrijdag kwam enin IJmuiden an: Aunik van Riga; Fermia, Thameshaven; Wexford, Rochester, lege vaten voor Zandam; Adriaantje Elisabeth, Wsabuk; Wittekind, Upsala; Corale, Londen; Em ma Johanna, Baie Comeau; Forel, Kingslyn, naar Binnenhaven Hoogovens; Nieuwe Waterweg, Swansea; Ittersum, Le Havre; Nordglimt, Ham burg; Gouwestroom, Londen; Franka 2, Grange mouth; Elbmarschen, Otterbacken; Twee Gebroe ders, Cartagena; H. L. Lorentzen, Newport News; Koyan, Rotterdam; Jorn Witt, Dordrecht;. Wes terdok, Rotterdam. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Trude K van Waddinxveen, ledig naar Binnenhaven Hoog ovens; Oostenbrugh, Rotterdam; Thaletas, Rot terdam; Brinda, Dagenham. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Swift naar Harlingen; Looiersgracht, Riline; De Hoop, Noord zee; Theodora, Londen; Ambulant, Lissabon, walsmateriaal van Hoogovens; Geertruid Marga- retha, Karlskrona; Femarn, Kotka; Doggersbank, Terschelling; Nijkerk, Lissabon; Graveland, Las Palmas; Hoegh Skean, Augusta; Karimun, Ant werpen; Renovatie. Stockholm; Yewdale, Huil; Regulus, Bremen, ledig van Velsen; Carebeka, Wismar; Olhorn, Kristinehamn; Reggeborg, Ports mouth; Skagerak, Skyen; Egrel. Manchester; Hermar, Harderslev; Malmland, Lulea, ledig van Hoogovens; Morbihan, Duinkerken; John Holt, Furness; Tetuan, Gothenburg; Polarbris, Aruba; Notos, Kopenhagen; Scheldestroom, Liverpool; Reliable, Malmö; Koningin Juliana, Stettin; Be- los, Rotterdam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Foxfield naar .Antwerpen; Beninkust, Freetown; Leonidas, Rotterdam; Morquera, Bilbao, walsmateriaal van Hoogovens. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Zo was het toen, tientallen jaren ge leden. De leden van de Turnvereniging IJmuiden op weg. naar een wedstrijd terrein in Den Helder. Petten en hoe den op, ordelijk marcheren, niet pra ten, maar in ieder geval wel lachen. Want niemand is voor zijn verdriet bij een turnvereniging. De Maatschappij tot Nut van het Algemeen, departement Velsen-IJmuiden, heeft voor het komende seizoen een zeer aantrekkelijk programma opgesteld. Het begint maandag 16 oktober meteen uitstekend met een lezing met lichtbeelden van de heer C. A. J. von Freitag Drabbe over luchtfotografie. Hoe geheimen aller tijden door de luchtfotografie onthuld worden wordt in deze voordracht duidelijk gemaakt. Maandag 13 november geeft de heer J. Heusden uit Driebergen een dia-avond over Spanje. Maandag 18 december draagt Johan Lautermann voor uit „Job" van Joseph Roth. Maandag 22 januari spreekt de heer J. F. den Tonkelaar uit De Bilt over „Hoe komt het weerbericht tot stand?" Een avond met kleurendia's en discussies. Maandag 19 februari komt de heer Van Lunteren van de Nederlandse Reisvereni- ging. Lezing en film handelen over „Van Grimsel tot Grosz-Glockner". Advertentie En zo zijn de TVIJ-leden thans ge kleed. Hier de groep meisjes die deel neemt aan een optocht in Den Haag. Ongetwijfeld zullen velen zichzelf herken nen als ze aanstaande zaterdagmiddag door het oude fotoalbum bladeren, dat eigen dom is van de vereniging. Zij bewaren ongetwijfeld prettige herinneringen aan de tijd, dat zij lid waren. Het ledental groeit nog steeds. Thans heeft de vereniging TVIJ 170 adspiranten, circa zestig damesleden en ruim tien he renleden. De gestadige toename van het ledental stelt het bestuOr eehter -voor "het probleem van het tekort aan leidinggevers, die zo moeilijk te krijgen zijn. Vele malen heeft de vereniging met suc ces een beroep gedaan op het CIOS, die prima leiders „levert". Aangezien vele verenigingen in het algemeen geen be staansmogelijkheid aan deze leiders kun nen bieden, blijven zij in de regel maar kort bij die verenigingen. Leiderswisselingen doen een vereniging nimmer goed. In de afgelopen tien jaar heeft TVIJ dan ook met moeite mee kun nen doen aan de evenementen. Thans heeft de vereniging een uitstekende leider in de persoon van de heer J. Burger uit Bever wijk. Het bestuur hoopt dat TVIJ binnen afzienbare tijd weer een eervolle plaats zal innemen in de rij van verenigingen aange sloten bij de Kennemer Turnkring. Feest op komst Het jubilerende bestuur bestaat uit de he ren J. de Wilde (voorzitter sinds 1951), B. Hoven (secretaris), L. Jongsma (penning meester), mevrouw De Wilde (tweede pen- Op initiatief van de Haagse boksvereni ging „Hoogenband" is er vrijdagavond in het gebouw Amicitia in Den Haag een boksavond gehouden, die tevens gold als opening van het boksseizoen. Onder de amateurboksers die uit vele delen van het land naar Den Haag waren gekomen, be vonden zich eveneens drie leden van de IJmuidense vereniging De Ring die op een goede wijze hun vereniging hebben vertegenwoordigd. De achttienjarige debu tant H. Schorel bleek geen last van ring- vrees te hebben en dreef met zijn slagen, waarachter een gewicht van tachtig kilo zat, zijn tegenstander Schilder uit Den Haag op een dusdanige wijze door de ring dat de scheidsrechter in de derde ronde door interventie Schorel tot winnaar uit riep. Bij de zwaargewichten zorgde een goed boksende J. Vink uit IJmuiden eveneens voor een overwinning. Hij kwam uit tegen de Haagse bokser Pietersen, die geduren de het hele gevecht geen kans heeft ge zien voordeel te putten uit het feit dat hij tien kilo zwaarder woog dan Vink, die een gewicht heeft van 86 kilo. Integendeel, Vink kwam onmiddellijk in de eerste ron de reeds tot een aantal goede stoten op het gelaat van de Hagenaar, die enige last on dervond van een bloedneus. Pietersen ver waarloosde de dekking en in de tweede en derde ronde zochten beide boksers meer en meer de clinch. De IJmuidense nieuweling P. Schulz verloor in het licht gewicht zijn gevecht tegen Peters uit Am sterdam. ningmeester), mevrouw Jongsma, mevrouw Geijteman en mevrouw De Krijger (allen bestuurlid). Zij recipiëren zaterdagmiddag van 15 tot 16.30 uur in het Cultureel Centrum. Des avonds is er een feestavond in hotel Royal voor leden. Later wordt een feestmiddag gehouden voor de adspiranten in De Rank en in hét voorjaar is men voornemens een jubileumuitvpering te geven. iets beschadigd. Voor verminderde prijzen. Volledige garantie. VELSER DUINWEG 173 TEL. 4462 The big show (City T h e a te r, IJmuiden). Het cir cus is al meermalen een dankbaar onder werp gebleken voor verfilming, zowel van wat er in en hoog boven de piste gebeurt als van hetgeen zich afspeelt onder de ar tiesten en het circuspersoneel voor, tijdens en na de voorstelling en waarvan wordt verondersteld dat het publiek geen weet heeft. Een echt circus mag dan al even zeldzaam zijn als een echte koe op het marktplein, het reservoir van zich „achter de schermen" afspelende circusverhalen schijnt bijna even onuitputtelijk als de bijbel voor de filmscenarioschrijvers. Wel of niet waar gebeurd, „The big Show" vol doet ruimschoots aan wat men er van mag verwachten: een spannende film, in kleu ren opgenomen en bij de vervaardiging waarvan dankbaar gebruik is gemaakt van alle beschikbare technische mogelijkheden, waardoor men meer van het circus en het circusleven te zien en te horen krijgt dan in werkelijkheid in dezelfde tijd mogelijk zou zijn. De rol van medewerkenden ver meldt bovenaan Esther Williams. Deze film gaat tot en met zondagavond. Zondag middag komt Errol Flynn als Prins Ed ward in „De zwarte wreker" op het doek. Eveneens opgenomen in cinemascope tech nicolor. Van maandag tot en met woensdag wordt vertoond „De Perzische maagden roof", met Joan Collins en Richard Egan in de hoofdrollen. Voor de speciale voor stelling op donderdag is de keus gevallen op 'Peyton Place" („het dorp der zonde"), naar het boek van Grace Metalions. In deze film wordt de hoofdrol vertolkt door Lana Turner. Eddie kent geen pardon (R e x-theater, IJmuiden). Eindeloos kijkt men naar paarden en stieren in deze film die in de Franse Camargue speelt. Eddie Constantine is er de baas van een stieren fokkerij, die een oude vriend op bezoek krijgt. Het wordt dan een beetje moeilijk, maar in feite gebeurt er toch niet veel. Alleen waden alsmaar die paarden door het water, en vliegen stieren tegen elkaar. De toeschouwer, die dit vervelende film pje voor zich ziet afdraaien, en bij zichzelf denkt „Geef mij maar een echte Eddie Constantine-film" denkt met weemoed te rug aan het voorprogramrpa waar het ook over stieren ging. „Ferdinand the Buil" van Walt Disney is een sublieme tekenfilm over een stier, die niet wilde vechten. Men ziet ook een film over de Philippijnen. Zondagmiddag „Sjors van de rebellen club", woensdag en donderdag „Anna". De boekbespreking op 6 maart door J. Duinker heeft tot onderwerp „Voor mijn heer van ons allemaal" van E. R. Braith- White. De heer J. G. Witpen verzorgt maandag 26 maart een filmavond met causerie over het werk van de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maatschappij. Op een nog nader te bepalen datum in april zal ir. L. W. Lievense een causerie houden over de grote veranderingen van de pieren en de problemen rondom de ha venmond. Alle avonden beginnen om acht uur in Royal, alleen de boekbespreking is in de leeszaal. De jaarvergadering wordt 2 ok tober om half 8 in Royal gehouden. Daar na vertoont de heer Algera dia's over Noorwegen. ZATERDAG 23 SEPTEMBER Centrum, Beverwijk, 13.3016.30 u.: Plantententoonstelling Floralia. De Haven, Santpoort, 20 u.: Propaganda feestavond gereformeerde jeugd voor jeugd en ouderen. Centrum, Beverwijk. 20 u.: Showavond K.A.J. ZONDAG 24 SEPTEMBER Hervormde wijkgemeente, Wijk aan Zee, 15 u.: Afscheid ds. Eekhpf. Cultureel Centrum, IJmuiden, 10.30 u.: Bijeenkomst Humanistisch Verbond. Dr. J. P. v. Praag spreekt over „Heeft het leven zin?" MAANDAG 25 SEPTEMBER Du Commerce, 20 u.: Film- en lezing avond Wijsmuller Esther Williams en Cliff Robertson in „The big show". In Beverwijk en Heemskerk (Kennemer Theater, Beverwijk). Dat de oorlog in de Pacific van 19421945 bepaald geen „zitoorlog" is geweest, kan men nog eens gaan zien in „Battle cry", de film die tot en met maandag in het K.Th. draait. Velen zullen ongetwijfeld het (ge lijknamige) boek van de auteur Leon Uris gelezen hebben. De film mag dan een iet wat eenzijdig beeld geven van de gebeur tenissen op en rond de Stille Oceaan tijdens de oorlogsjaren, het is een aangrij pende weergave van (een heel klein deeltje van) het onvoorstelbare onheil dat daar doör mensen werd gesticht. Zondagmiddag vallen er harde klappen in „Santiago" en wie voor een sentimenteel filmpje voelt, kan dinsdag en woensdag terecht, wan neer „Verboden moederliefde" met Anna Magnani, op het doek komt. (Luxor Theater, Beverwijk). Van een mysterieuze geschiedenis kan men ge nieten als men komt kijken naar de film „Alleen de zon was getuige". Er worden vele misdaden in gepleegd, maar door wie? dit is de grote vraag. De verwik kelingen beginnen in een schilderachtig vissersdorp bij Napels en behalve dat de zon dus de enige getuige is van dingen die niet mogen gebeuren, zorgt zij ervoor dat de mensen daar er niet al te somber onder blijven. Deze rolprent gaat tot en met woensdagavond. Zondagmiddag: „Liane, de witte slavin" en donderdagavond, voor wie eens lekker griezelen wil: „Caltiki, het mensverterende monster". (W. B.-Th eater, Beverwijk) „Het mys terie van Tanger" gaat hedenavond voor het laatst; wie er achter wil komen hoe een en ander in elkaar zat. moet zich dus wel haasten. Men moet voorbereid zijn op een stuk of wat knokpartijtjes op het pro jectiescherm. Voor zondag en maandag is de keus gevallen op een ander mysterieus verhaal: „De schaduw van de kat". Zon dagmiddag wordt veel kruit verschoten in „Onder kruisvuur". Het Marquette Theater te Heems kerk vertoont zaterdag en zondag „In de schaduw der nazi's". Eén televisietoestel en enkele honder den guldens vormden tot gisteravond het resultaat van de oproep om het bin nenkort officieel te openen tehuis voor chronisch zieken „De Kennemergaarde" in Santpoort „verder bewoonbaar" te maken. De gemeente Velsen heeft dit oude buiten, gelegen in een prachtige omgeving, recht tegenover het station Santpoort-noord, laten verbouwen en de eerste patiënten zijn reeds opgenomen. Wat de inrichting betreft, het strikt noodzakelijke is er. Maar er is werke lijk behoefte aan iets meer: televisie toestellen, een „piek up'Mnslallatie met grammofoonplaten, een handrecorder, diverse spelen, wandversiering, vazen, vaste planten, werkelijk in dit tehuis zijn deze dingen bepaald geen luxe. Het bovenvermelde resultaat valt ons tegen, laten we er geen doekjes om winden! Maar laten we hoopvol blijven: een langzame start behoeft geen slecht eind resultaat te betekenen. We blijven er in vertrouwen, dat burgerij, verenigingen en bedrijven in Velsen opnieuw zullen bewijzen, dat naastenliefde en burgerzin geen woorden zonder betekenis zijn ge worden in deze gemeente. Bijdragen kunnen worden gegireerd, liefst vóór 1 oktober aanstaande op gi rorekening no. 270475, t.n.v. de pen ningmeester van de Velser Gemeen schap te IJmuiden, met vermelding „Kennemergaarde". De bijdragen zul len ook gaarne in ontvangst worden ge nomen op het bureau van de Velser Ge meenschap in het Cultureel Gebouw, Moerbergplantsoen 22, te IJmuiden. Trawlvisserij Vrijdag 8 september: m.l. Nestor KW 101. Zaterdag 9 september: m.t. Bellatrix KW 139 (22 sept. binnen); m.l. Doggersbank KW 75. Maandag 11 september: m.t. Thorina IJM 33, Stadt Enckhuysen KW 82, Maria Theresia KW 99 (22 sept. binnen), Emma Wilhelmina KW 135, Liesje en Rutger L 153; m.l. De Vrouw Dirkje KW 145 (22 sept. binnen); m.k. Anna Lydia KW 145 (22 sept. binnen). Dinsdag 12 september: m.t. Delft IJM 37 (22 sept. binnen), Cornelis den Duik KW 144 (22 sept. binnen); m.l. De Arend KW 7, Nicolaas Senior KW 42. Maria Jacoba KW 73;m.k. Tiny KW 34, Alnilam KW 90 (22 sept. binnen), Mare Liberum KW 117 (22 sept. binnen). Woensdag 13 september: m.t. Amsterdam IJM 28; m.k. Limanda KW 33, Willy Alida KW 155, Agatha KW 157 (22 sept. binnen). Donderdag 14 september: m.t. Maria Elizabeth IJM 5, Beatrice IJM 72; m.k. Wiron VI IJM 207 (22 sept. binnen). Vrijdag 15 september: m.t. Maria van Hattem IJM 10. Toronto IJM 97, Egmont IJM 99; m.l. Volharding KW 23, Onderneming II SCH 27, On derneming IV SCH 153; m.k. Aleida KW 183. Zaterdag 16 september: m.t. Dirkje IJM 53, Antje KW 49, Albatros KW 87, Cornelia Maria SCH 135. Van Vlaardingen: m.t. Willem VL 121. Maandag 18 september: m.t. Ariadne IJM 18, Wiron IV IJM 209, Golfstroom KW 4, Soli Deo Gloria KW 152, Jan Maria KW 171; m.l. Adeoda- tus IJM 30, Willem Robert IJM 56, Jan IJM 81, Verwachting IJM 204, Adrianus KW 10, Cornelis Judith KW 17, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, Cornelis Marinus KW 48, Elizabeth KW 64, Henk KW 66, Saturnus KW 69, Viking Bank KW 76, Molva KW 91, Toenadering KW 95, Geertje KW 108, Avontuur KW 114, Astra KW 115, Arie Jacob KW 116, Robert William KW 123, Jacoba Catha- rina KW 132, Willy KW 154, Willem Groen KW 158, Vertrouwen KW 166, Pieter Anne KW 169, Margaretha KW 184, Onderneming III SCH 117, Drie Gebroeders HD 79; m.k. Dageraad IJM 4, Maryanne IJM 7, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Maria Lovisa IJ M16, Bettie IJM 29, Emisel IJM 31, Jannie IJM 38, Arend Willem IJM 40, Margri- ta IJM 42, Nora IJM 51, Frederika Maria IJM 52, Swiff IJM 54, De Hoop II IJM 59, Klaas Jupior; IJM 60, K. P. IJM 61. Jaap IJM .62r MichieL UM 63, Ronny IJM 64, Frank IJM 65, Paul IJM 66* De HoopIII IJM 73. Corrié IJM 78 (19 sept bift- nenWiron VII IJM 206, Wiron V IJM 208, Wiron I IJM 210, Magda IJM 272 (22 sept. binnen), Deo Volente II KW 11, Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27, Ermine KW 30, Petronella KW 31, Stern KW 36, Wilhelmina KW 46, Prinses Mar griet KW 51, Vijf Gezusters KW 53, Dinemarie KW 57, Ludy KW 61 (20 sept. binnen). Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Maartje KW 71, Nico KW 72, Zeearend KW 79, Neeltje Johanna KW 84, Adriana Catharina KW 92 (22 sept. binnen), Willem KW 94, Nico KW 96, Wim KW 103, Karla Ellen K W106, Wilma KW 113, IJsbrand KW 119 (19 sept. binnen), Flamingo KW 120, Agatha Arie KW 126, Adriana KW 131, Ko ningin Juliana KW 133, Dirk Taat KW 134 (22 sept. binnen), Urania KW 136, Maartje Jacoba KW 137, Gijsbertha KW 143, Dirk van Bellen KW 148, De Vrouw Bregtje KW 156, De rouw Alida KW 160, Helena KW 164, Alida Jacoba KW 165, Cornelis Schaap KW 172, Anna Hendrika KW 174, Alice KW 182, Jana KW 210, Samenwerking HD 125, Arie Geertje TX 51, Petra WR 32, Jan Willem WR 34. Sagitta WR 37, Internos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56, Sijtje WR 58. Alie WR 59, Albert MO 1. Dinsdag 14 september: mt. Protinus IJM 154, Brittenburg KW 121, Arie Ouwehand KW 122, Arie Jacob KW 149, Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171; m.l. Dolfijn IJM 55, Adriana KW 19, De Ver wachting KW 28, Willempje KW 89, De Vier Ge zusters KW 162, Gezina Geertrui KW 176; m.k. Neeltje IJM 240, Jeannette KW 93, Cornelis KW 118, IJsbrand KW 119 (20 sept. binnen), Samen werking KW 146, Pieter KW 178, Solea KW 180, Elly KW 187. Woensdag 20 september: m.t. Emma IJM 15, Elie Chenevière UM 32, Claesje IJM 46, Michiel HD 74; m.l. De Vrouw Anna KW 52, Gijsbert Bastiaan KW 161; m.k. Corrie IJM 78 (21 sept. binnen), Ludy KW 61, IJsbrand KW 119. Donderdag 21 september: m.t. Sakina Martine KW 32. Albertha Hendrika KW 81, Francina KW 153; m.l. Anna Jacob KW 186. Vrijdag 22 september: m.t. Post Boy IJM 35, Jacoba Gesina IJM 36; m.l. Willy KW 141. Haringdrijfnetvissèrij Woensdag 30 augustus: m.l. Everard Christina KW 40. Nelly Maria KW 70. Maandag 4 september: m.l. Aafke Jacoba KW 41. Noordzee KW 47. Wilhelmina III KW 147. Woensdag 6 september: m.l. Willem Cornelis KW 16, Huiberdina Gijsbertha KW 85. Donderdag 7 september: m.l. Hubertha Gerar* da KW 9. Maandag 11 sep.t: m.l. Nederland VI KW 37. Dinsdag 12 september: m.l. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2. Bertha KW 38. Woensdag 13 sept.: m.l. Neptunus KW 45. Donderdag 14 sept.: m.l. Wilhelmina II KW 138. Vrijdag 15 september: m.l. Rijnmond III KW 44. Maandag 18 september: m.l. Rijnmond V KW 119, Eendracht KW 168. Dinsdag 19 september: m.l. Grietje KW 20. Woensdag 20 september, m.l. Orion KW 22, Jan na KW 163. Donderdag 21 september: m.l. Fierman Eduard KW 5. Advertentie GARAGE l. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR 1 DAG en NACHT Advertentie DatW an Uk,*«h

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7