Man verkocht circuswagens die niet van hem waren RYHBERDE' S HIEUW ROOD iOSRAM Uw nieuwe colbertje moet effen en „atletisch" zijn Dupe van nonchalance van circusartisten Straaljager neergestort bij Zevenhoven Dr. A. J. Schilstra naar Haarlem Straf van 3*4 jaar voor man Belastingambtenaren wegens verduistering van 150.000 berecht Woensdag programma op Duindigt Recordomvang van Herenmodebeurs DINSDAG 26 SEPTEMBER 1961 13 POLITIERECHTER TE HAARLEM Geld gestolen Vrijgesproken pure bessenjenever Zonneschijn met volle teugen I Amerikaanse piloot redde zich per schietstoel Weer op 't matje Benzine was op Jantje huilt Jantje lacht Directeur Provinciale Gezondheidsraad Gevangene uit Hoofddorp na vlucht in Meppel gearresteerd Katy Militaire zwem- kampioenschappen De honderdduizend voor een Italiaan Cor Baars boekte zege in Duitse stadje Celle Districtswedstrijden voor amateurploegen Finale Europese voetbal unie in Amsterdam Twee jaar ha-d een vrachtauto met aanhangwagen van het circus Jos Mullens op zijn erf gestaan, toen vond een 61-jarige metaalbewerker in Vijfhuizen het welletjes en verkocht eind vorig jaar de voertuigen en enige goederen erin, o.a. een complete goochelapparatuur in zes kisten en een zadel ter waarde van 1200 gulden, waarop een leeuw of tijger kan plaatsnemen op een paard, voor 275 gulden aan een Haarlemse opkoper. „Ik wilde ruimte maken", verdedigde hjj zich maandag voor de politierech ter in Haarlem. Hij was verder van mening geweest dat het betreffende circus failliet was gegaan, temeer omdat men van de zijde van Mullens nooit meer iets van zich had laten horen. Men had hem zestig gulden stallingsgeld betaald in 1958. Dat was voor drie maanden. Inmiddels had hjj de schade voor het circus volledig vergoed door betaling van 3300 gulden. De officier van justitie hield er bij zijn eis rekening mee, dat de metaalbewerker de dupe was geworden van de grenzeloze nonchalance van circusartisten. Hij zei het zich van een eenvoudig man te kun nen voorstellen, dat hij tenslotte tot ver koop van de vrachtauto en aanhangwagen was overgegaan. Hij was verder van me ning dat de man financieel al zwaar was getroffen door het betalen van de schade vergoeding. Hij eiste tenslotte een maand gevangenisstraf voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar. Mr. K. A. F. J. Pliester, de raadsman van de verdachte, gaf nog een overzicht van de handelingen van de advocaat van het circus die er toe hebben geleid dat zijn cliënt zo'n groot bedrag aan schade vergoeding heeft moeten betalen. De poli tierechter vonniste de metaalbewerker con form de eis. Daarna stond de opkoper terecht, die de vrachtauto met aanhangwagen van de Vijfhuizenaar had gekocht. Behalve het onderstel van de wagen had hij alles ver werkt tot schroot. Het onderstel bracht hem nog 300 gulden op. De koper ver kocht het echter weer door voor 1200 gul den. „U zit in het vak. U had dus moeten weten dat het niet goed zat", aldus de officier van justitie die opzet tot heling be wezen achtte en 200 gulden boete sub. 60 dagen en een maand gevangenisstraf'met een proeftijd van drie jaar eiste. De uit spraak van de politierechter was over eenkomstig de eis. Een 20-jarige kopergieter uit Haarlem werd door de politierechter veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf met af trek, omdat hij in juli van dit jaar her haaldelijk geld en postzegels had wegge nomen van zijn werkgever in Heemstede. De officier eiste tegen deze kopergieter, die al enkele keren met de justitie in aan raking is geweest, vijf maanden met af trek. De raadsman, mr. J. F. M. M. Brons wees op het ongunstige mileu waarin zijn cliënt is opgegroeid. Hij meende voorts dat het niet was bewezen dat de koper gieter die toegaf één keer twee gulden te hebben weggenomen, meerdere keren geld gestolen had. Hij zei dat tegen de ver dachte nog twee voorwaardelijke straf fen lopen, waardoor een gevangenisstraf met drie maanden verlengd zou worden en bepleitte een gecombineerde straf met het oog ook op het psychiatrisch rapport dat toezicht nodig acht. Bij zijn uitspraak verklaarde de politierechter rekening te hebben gehouden met de nog lopende voor waardelijke straffen en veroordeelde de kopergieter tot vier maanden met aftrek. In de vroege morgen van 19 maart reed een 19-jarige landbouwersknecht uit Nieuw-Vennep met zijn bromfiets tegen een paaltje aan het fietspad langs de Venneperweg. Dit gebeurde na een feestje in een Hillegoms café. Ongerust geworden ouders belden de politie op die op onder zoek uitging en alleen een bromfiets en een plasje bloed vond. De jongeman dook enkele üren laten bij een vriënd op, moe en bemodderd. Over het gebeurde wist hij zich niets meer te herinneren. Hij bleek Advertentie y.r 1/1 literfles f6.95 (exd. statiegeld) Maandagmiddag is een vliegtuig van het type F-102fDelta Dagger dat op de ba- sis Soesterberg was gestationeerd, in de lucht onklaar geraakt en neergestort. De vlieger, eerste luitenant J. R. Martin, ver liet op een hoogte van 24.000 voet op 25 kilometer afstand ten noordwesten van Soesterberg zijn machine met de schiet stoel. Hij kwam ongedeerd in de Vinke- veense plassen neer. Het toestel stortte neer bij Zevenhoven. De helm van de vlie ger en de schietstoel kwamen bij Mij drecht neer. De vlieger behoorde tot het op Soester- ste squadron. Het neergestorte toestel heeft alleen schade aangericht aan een hooiberg. een hersenschudding te hebben opgelopen. Vandaar zijn verklaring zes tot zeven glazen cognac en enkele glazen bier te hebben gedronken, hoewel dit, volgens ge tuigenverklaringen niet meer kan zijn ge weest dan twee glazen bier en een of twee glazen cognac waarvan hij ogenschijnlijk geen last had. De officier van justitie meende toch dat het ongeval te wijten was geweest aan alcoholmisbruik en eiste een week gevangenisstraf en een half jaar ontzegging van rijbevoegdheid. Mr. O. H. van Wijk, verdachtes raads man, zei dat men aan de verklaringen van iemand die een hersenschudding heeft nooit waarde kan hechten. „Als men ze ven cognacjes op heeft kan je zelfs na vier uur nog de „kegel" ruiken", meende hij en voegde er aan toe dat de politie geen kegel heeft waargenomen. Verder had een vriend van de jongeman zes kilometer achterop gezeten en niets bij zonders gemerkt. Evenmin deed dit de portier van het café. Al met al vond mr. Van Wijk dat er genoeg reden was tot vrijspraak. De politierechter ook. Honderd piark en enkele electrische ap paraten had een 24-jarige electrisch las ser uit IJmuiden in augustus van dit jaar weggenomen terwijl hij volgens zijn ver klaringen dronken was. De officier van justitie memoreerde dat de lasser reeds ettelijke veroordelingen heeft gehad en eiste zes maanden met aftrek. De raadsman, mr. J. Spreij, wees op de verminderde toerekeningsvatbaarheid en de chronische zucht naar alcohol van zijn cliënt. De uitspraak van de politierechter luidde vijf maanden met aftrek. Bij het ochtendgloren reed een 31-jarige los arbeider uit Beverwijk met een bak fiets het erf van een stadgenoot op, nam een jute zak ter hand en vulde die met oudijzer, koper en lood, dat niet zijn eigendom was. Totaal ontvreemdde hij 250 kilogram metaal, waarvan echter slechts tien kilogram bestond uit lood en koper, de kostbare metalen, zodat de waarde van het gestolene, volgens de verdediger, mr. dr. A. F. H. Schreurs, niet zo hoog was. Mr. Schreurs zei verder dat de diefstaf was gebeurd nadat de los ar beider door het werken in de modder in dienst van een aannemer zieke voeten had gekregen. Ook noemde hij het huwelijk van zijn cliënt, die drie kinderen heeft, zeer gelukkig. Hij hoopte dan ook op cle mentie. De Beverwijken die ook al eens eerder was veroordeeld, betuigde zijn gro te spijt over het gebeurde. De politierech ter veroordeelde hem tot een wat lichtere straf dan de vier maanden die de officier van justitie had geëist, namelijk tot tien weken met aftrek. In de nacht van 12 op 13 september kwa men een 20-jarige Zweedse jongen en een 25-jarige reisleider uit Heemstede met hun auto bijna zonder benzine staan in de Haarlemmermeer. De benzinetank van een bij een fabriek geparkeerde vrachtauto bracht uitkomst. Zij deden de dop er af en hevelden benzine over in de jerrycan. De reisleider nam daarop ook nog een fles propaangas weg om zijn moeder een ple zier te doen, die de maaltijden bereidt op butagas. De officier van justitie zei dat de reis leider, die het eerst in het beklaagden bankje kwam te staan, het deed voorko men dat het slechts baldadigheid was ge weest, een opwelling zoals jongelui die hebben gefeest wel meer krijen. Hij vond dit echter een valse voorstelling van za ken, omdat de reisleider wel meer voor het gerecht had moeten verschijnen. Ver der liep er ook nog een proeftijd. Een en ander deed hem besluiten vier maanden met aftrek te eisen, een eis die de raads man van de reisleider, mr. D. Rens wel wat hoog vond, gezien de moeilijkheden die zijn cliënt in zijn jeugd heeft onder vonden en diens wispelturig karakter. Hij was verder van mening dat de verdachte alleen medeplichtigheid aan de benzine diefstal ten laste kon worden gelegd, daar de Zweed alles zou hebben gedaan. Twee maanden met aftrek, besliste de politie rechter. Het huilen stonde de Zweedse jongeman nader dan het lachen toen hij voor het eerst in zijn leven plaats moest nemen op de beklaagdenbank. Via een vrouwelijke tolk hoorde hij dat hem niet alleen de diefstal van de benzine maar ook van 14 liter olie, op 15 september, ten laste werd gelegd. Hij had die blikken met olie mee genomen omdat ze langs de weg lagen en hij dacht dat ze aan niemand toebehoor den en zijn wagen lekte. Hij zei ook dat hij op 1 oktober naar de universiteit had zullen gaan ten einde er medicijnen te studeren. De officier van justitie verklaarde er geen speciaal tarief, en zeker geen gere duceerd tarief, voor buitenlanders op na té houden. Zes weken met aftrek, eiste hij- Advertentie Mr. Schreurs zei dat de Zweed toch eigenlijk een nette en behoorlijke jongen is en dat het nu zo ongelukkig was uit gekomen dat hij bij iemand als de reis leider met vakantie was geweest. „Laat hem tot 1 oktober in de gevangenis zitten en zet hem dan de grens over. Dan heeft hij een fikse waarschuwing gehad en kan hij toch op tijd met zijn studie beginnen" De politierechter hield het midden en ver oordeeld de Zweed tot drie weken gevan genisstraf en drong op onmiddellijke ge vangenneming aan, zodat de jongeman zo gauw mogelijk een aanvang kan maken met zijn studie. „Het begin haalt hij dan maar in. Dat kan makkelijk", besloot hij. Toen de Zweed het vonnis hoorde kon er weer een lachje af. De Provinciale Raad voor de Volksge zondheid in Noordholland heeft dr. A. J. Schilstra, schoolarts te Zierikzee benoemd tot directeur van de raad. De Provinciale Raad, die op 10 novem ber 1960 werd geïnstalleerd, is in Haar lem gevestigd. Hij telt 24 leden, van wie de helft bestaat uit vertegenwoordigers van particuliere organisaties en instellin gen, werkzaam op het gebied van de volks gezondheid, en de andere helft uit verte genwoordigers van openbare lichamen. De taak van de raad omvat uitsluitend het stimuleren van de volksgezondheid, het bevorderen van de coördinatie van werkzaamheden op het gebied van de volksgezondheid, het uitbrengen van ad viezen en het samenwerken met andere provinciale raden. Na een klopjacht door Meppel heeft de politie aldaar de voortvluchtige 31-jarige J. J. de G., afkomstig uit Hoofddorp, aangehouden. De G. was wegens door hem gepleegde verduisteringen door de recht bank in Amsterdam veroordeeld en ter be schikking gesteld van de regering. Hij was in Meppel ondergebracht en moest zich op 26 augustus jl. van proefverlof melden aan welke plicht de man zich echter heeft onttrokken. Toen een rechercheur bij een inwoner van Meppel naar de mogelijke verblijf plaats van De G. wilde informeren trof hij het bijzonder: de gezochte bleek daar toevallig in huis te zijn. De G. wist door een zolderraam te ontsnappen en vluchtte via het huis van de buren de straat op. In de Kinkhorststraat kon hij echter weer worden gegrepen. Hij zal nu naar Amster dam worden overgebracht om zijn straf verder uit te zitten. Tevens zal hij zich moeten verantwoorden voor een oplichting die hij in Meppel heeft gepleegd. gag Te Wilmington in de Amerikaanse staat Noord-Carolina is zondag tijdens een vliegdemonstratie een „vliegende verhuiswagen" (C-123) van de Ameri kaanse luchtmacht neergestort. Drie leden van de bemanning kwamen om het leven in het als een fal c'il bran dende toestel, dat de betaamde val schermspringers van het leger in de lucht bracht. De demonstratie, waar voor honderdduizend mensen waren samengestroomd, werd onmiddellijk afgelast. (Telefoto) De rechtbank in Utrecht heeft een 34- jarige Utrechter veroordeeld tot 3jaar gevangenisstraf omdat hij op 24 februari van dit jaar gepoogd heeft zijn vrouw en drie kinderen van het leven te beroven door een gat te maken in de gasleiding. De officier van Justitie had vijf jaar ge- eist wegens poging tot moord. Doordat de vrouw het lek tijdig ontdek te en de hoofdkraan dichtdraaide was het plan van de man verijdeld. Misschien houdt het verband met de stij gende welvaart, misschien ook zijn er an dere factoren in het spel, maar een feit is in elk geval, dat ook de kleding van het sterke geslacht steeds meer aan mode fluctuaties onderhevig wordt. Dat bewijst weer eens de Herenmodebeurs, een half jaarlijks evenement, dat deze week gedu rende vier dagen in het Amsterdamse RAI-gebouw gehouden wordt en dat in principe alleen toegankelijk is voor de mensen „van het vak". Wat niet weg neemt, dat belangstellende leken van avond en morgenavond in de Europahal gratis een speciaal voor deze gelegenheid gearrangeerde modeshow kunnen bijwo nen, waarop al het nieuws in de mannen mode getoond zal worden. De beurs zelf omvat 5000 m2 expositie ruimte en honderd standhouders: een re cordomvang. Een belangrijk onderdeel vormt uiteraard het herenkostuum waar bij de smalle revers overheersend blijven. Soms is de insnede in de revers minder diep, soms lopen de lapellen vrijwel zon der onderbreking in de kraag over, het geen het „slanke effect" van het colbert 1961—'62 nog onderstreept. De jasjes zijn in de schouders iets breder: men streeft naar een „atletische lijn"; de sluiting bestaat uit een rij van drie, maar ook vaak van twee knopen. Een nieuwtje is dat deze knopen van dezelfde stof zijn als het kos tuum. Diepe rugsplitten en zijsplitten ziet men veel, soms met een strakke rugcein tuur als extra sportief accent. De panta lon wordt alleen nog zonder omslag gedra gen en heeft een onderwijdte van 40 tot 44 cm. Dankzij een speciale finish zijn de meeste pantalons permanent „plooihou- dend." Hoewel discrete ruiten zich blijven hand haven, gaan de effen dessins toch een steeds belangrijker plaats innemen naast de visgraat en het krijtstreep je, dat ook Een vrolijk décor van Wim Bijmoer vormde de achtergrond van de show, waarmee de Herenmode-vakbeurs in het RAI-gebouw geopend werd. Van avond en morgen wordt de show her haald voor leken-belangstellenden. weer zeer en vogue is. Grijs is naast blauw de grondtoon voor deze nieuwe „ef fen" dessins met zeer kleine motiefjes als pepitaruitjes en bird's eyes. Er is een steeds groeiende vraag naar lichtgewichtkleding: melanges van kam- garen met zijde of van wol met polyester. Ook zuivere wol en wol met mohair wordt voor lightweightkostuums verwerkt, zo'n pak weegt dan vaak niet meer dan 380 gram. Naast de klassieke zwarte smoking gaan ook de bordeauxrode, midnight-blauwe en antracietgrijze smokings een steeds gro tere plaats veroveren. De regenjassen zijn klassiek, met of zon der rugceintuur, in donkere changeanttin- ten. Ten slotte nog enkele feiten en cijfers, die ons verstrekt werden bij de opening van de Herenmodebeurs. Mede onder invloed van de hoogconjunc tuur, waardoor men zich gemakkelijker kan permitteren aan de wisselingen van de mode mee te doen, is de omzet in de herenbovenkleding-industrie het laatste jaar met 10 percent gestegen. De 20.000 mensen die in deze sector werkzaam zijn, bereiken een jaarproduktiewaarde van ruim 300 miljoen gulden. In 1960 zijn bijna 10 miljoen overhem den gefabriceerd, 1,6 miljoen kostuums, 1,4 miljoen colberts en 3,4 miljoen lange broeken. Het afgelopen jaar werd voor een waarde van 22 miljoen (exclusief re genkleding en overhemden) geëxporteerd, hetgeen echter weer in evenwicht wordt gebracht door een vrijwel even grote im port. De rechtbank in Rotterdam heeft vier ambtenaren van de afdeling zegelrecht van de Dienst der Rijksbelastingen in Rot terdam, die zich over een periode van vele jaren aan fraude schuldig hadden ge maakt, veroordeeld tot gevangenisstraf fen van een tot twee jaar. De vier mannen een commies, een kassier en twee stempelaars hebben gezamenlijk voor tenminste 150.000 gulden aan zegelrechten verduisterd Een aan zienlijk deel van het geld werd na hun arrestatie teruggevonden. De stempelaars werden wegens heling veroordeeld tot 12 maanden gevangenis straf, waarvan 3 maanden voorwaardelijk. De kassier kreeg wegens verduistering anderhalf jaar en de commies die als de hoofdschuldige werd beschouwd twee jaar. Het uitgebreide woensdagmiddagpro gramma op Duindigt begint met een be scheiden, maar nuttig nummer voor drie jarigen, die nog geen eerste prijs wonnen. Zion B, die al enige keren op de plaatsen eindigde, kan nu winnen van Zina Petro- sia en Zénith. Ook in het volgende num mer zijn de driejarigen op de ere-plaat- sen te verwachten. De trouwe Zephyrus B' kan zijn tweede zege gaan boeken,daar Zenithy Hollands, d/e^door een leerling wordt gereden, in de eindstrijd de onder steuning van bekwame handen zal missen. De sterk opkomende Zanto is goed voor de derde plaats. Een mogelijk outsider is X Ray Hanover De voortreffelijke ver richting van X Bond ligt nog te vers in het geheugen om hem in de autostartkoers over het hoofd te zien. Hoewel de concur rentie door de aanwezigheid van Yonker Aster, Young Faune en Zephyr Magowan niet te onderschatten is, zal hij vermoe delijk toch kunnen winnen- In het stayers nummer gaat de besliste voorkeur naar het paard in vorm, vertegenwoordigd door Winston Spencer. Noch Wilfield, noch een Windy Hanover zal tegen het hoge con stante tempo van dit uitstekend gefokte paard op kunnen tomen. Ook Y Norton loopt in een verbluffend goede vorm en daar hij bovendien in de Jupiter-prijs de juiste afstand treft zullen Yataghan Han over en X Straal W weinig meer kunnen doen dan maar achter hem aan blijven draven. In het internationale slotnummer verschijnen niet minder dan drie candi- daten voor de komende Nederland-België- wedstrijd aan de start. Daar William Z jl. zondag ernstig teleurstelde moet op nieuw op een overwinning van Vlieger D worden gerekend, zij het dat de gunstig geplaatste Vita Kinley nog wel eens roet in het eten zou kunnen gooien als haar rijder Vóórhaar er in slaagt de merrie buiten de fouten te houden. Drie aardig bezette rennen completeren het programma. In de 2500 meter lange ren moet de stayer Pinguin nu toch ein delijk eens laten zien, waartoe, hij in staat is, temeer daar de te verwachten tegen stand over deze lange afstand van Sir Carston en Sans Valeur niet bijzonder groot zal kunnen zijn. In de ren voor de sprinters kan de enorm snel beginnende schimmel Mavfair zijn hielen latenzien aan Expectation en Sir Edwin William. Ten slotte garandeert de gebruikelijke handi cap voor de kleinere klasse weer een maximum aan strijd en spanning. Deze rennen moesten veel meer op de program ma's voorkomen. De haast wel eeuwige tweede Country Girl, die zo regelmatig is als een uurwerk, moet hierin toch einde lijk eens kunnen winnen van Montezuma en de als immer gevaarlijke Sisse Solfero. Een gevaarlijk outsider is nog Sandy. Op de eerste dag van de internationale militaire zwemkampioenschappen, die maandag in Athene zijn begonnen, zijn de Nederlanders Ritton en Kraay respectie velijk vijfde en zesde geworden in de fi nale 100 meter vrije slag. De Amerikaan Morris zegevierde in 58,2 sec. voor zijn landgenoot Keiter in 58,7 sec. Voor Ritton werd 60.5 sec. afgedrukt en Kraay deed er één tiende seconde langer over. Wieger Mensonides en Rob van Empel ontpopten zich als de grote favorieten voor de titel op de 200 meter schoolslag. Zij maakten in de series verreweg de snelste tijden. Mensonides liet de chronometers na 2 min. 45.1 sec. stoppen en voor Van Empel werd 2 min. 47,3 sec. afgedrukt. Van der Linden plaatste zich met een tijd van 20 min. 47.6 sec. voor de eind strijd op de 1500 meter vrije slag. De Fransman Bonafos zorgde met 19 min. 50.9 sec. voor de snelste serietijd. In het waterpolotoernooi verloor Neder land met 5-2 van Italië. België zegevierde met 5-3 over Frankrijk. De 52-jarige Italiaan Giuseppe Cinzio kan zich multimiljonair (althans in lires) noemen. Cinzio die een herstelwerkplaats voor fietsen heeft in de voorstad Sesto San Giovanni, van Milaan, is winnaar van de eerste prijs in de nationlae loterij, gekop peld aan de grand prix paardenrennen in Merano. Hij incasseerde 150.000.000 lire op zijn lot. Gevraagd naar zijn plannen zei hij dat hij eerst zijn schulden zou afbetalen en dan „ga ik een auto kopen, een grote auto met genoeg plaats voor de hele familie". De jonge Haarlemse wielrenner Cor Baars heeft in het Duitse stadje Celle een overwinning behaald in een internationaal jeugdcriterium om de „Grote Prijs Peu geot". Samen met de Denen Jensen en Ha- vegaard en de Duitser Trott was Baars met succes uit het peloton ontsnapt. Van dit viertal toonde de Haarlemmer zich in de twee laatste klassementen steeds de sterkste sprinter en werd winnaar. Voor dit criterium, dat als een puntenrit met vijf klassementen op een 2,1 kilome ter lang parcours werd gehouden, had men van de Radclub „Sprinter '61" uit Celle zes jeugdrijders van het Haarlemse „De Kampioen", t.w. Cor Baars, Wim Willem- se, Ted Blom, Bert y.- d._ Pol, Hans Hand- graaf en Henk" 'tTttien, uitgenodigd. Van hen reed vooral Baars een knappe race, want toen de Denen Jensen en Havegaard met de Duitser Trott na negen van de vijf tien ronden de Duitser Schwinemann had het eerste klassement gewonnen en de Deen Hoffmann het tweede en derde op de vlucht sloegen, wist alleen Baars die aanval te pareren. Doordat Denen en Haar lemmers in het peloton het tempo zoveel mogelijk probeerden te drukken, konden de vier demarranten buiten schot blijven. Baars was van hen de sterkste sprinter en greep de vo.'le winst. De twee Denen en de Duitser konden hem in het voorlaatste en laatste klassement ondanks combine van Havegaard en Jensen niet houden. Zelfs de tweede plaats ontging hen nog, want die werd een prooi voor Hoffmann. De uitslag luidde: 1. Cor Baars (Haar lem) 10 pnt.; de 31,5 kilometer in 51 min. en 2 sec.; 2 S. Hoffmann (Denemarken) 10 pnt; 3. A. Havegaard (Denemarken) 6 pnt: 4. H. Schwinemann (Berlijn) 5 pnt; 5. H. Trott (Radevormwald) 4 pnt; 6. P. Jensen (Denemarken) 3 pnt; 7. W. Willem- se (Haarlem) 3 pnt; 8. W. Pieper (Braun schweig) 3 pnt. Blom legde met 2 punten beslag op de elfde plaats. Van der Pol, Uttien en Handgraaf, die geen punten be haalden, vielen buiten de prijzen. In een ploegentijdrit over 4,2 kilometer (2 ronden) legden de zes Haarlemmers netjes beslag op de tweede plaats met een tijd van 6 min. en 32,1 sec. De Deense ploeg won deze tijdrit in 6 min. 30,9 sec. Er namen zes ploegen deel. De Haarlemmer Rinus Stevens reed mee in een klassementswedstrijd voor nieuwelingen over 42 kilometer en legde daarin beslag op de vijfde plaats met 4 punten Winnaar werd de in Duitsland wo nende Nederlander Koster uit Hannover met 19 punten. Op zaterdag 11 november aan de voor avond dus van de interlandwedstrijd Ne derlandBelgië zullen weer districts wedstrijden voor amateurs worden gehou den. De plaats, waar deze wedstrijden zul len worden gespeeld, is nog niet bepaald. Wél is reeds het programma vastgesteld, namelijk in de morgenuren NoordZuid en WestOost, beide 2 x 35 minuten, en des middags de verliezers- en winnaars ronden van elk 2 x 40 minuten. Ter voorbereiding van deze districtswed strijden zullen er in de eerste week van oktober districtstrainingen in zuid. oost, noord en west worden gehouden, waarbij voor het noordelijk amateur-elftal waar schijnlijk nog een oefenwedstrijd zal komen Voor deze districtstrainingen voor ama teurs zal getracht worden een aparte oefen- meester te krijgen, waarschijnlijk een bui tenlander, bij voorkeur een Engelsman, omdat geen Nederlander beschikbaar is. Moch dit niet gelukken, dan zal in elk der districten geprobeerd worden een clubtrai ner beschikbaar te krijgen. Tijdens een maandag in Londen gehou den bestuursvergadering van de Europese Voetbal Unie is de finale van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor natio nale kampioenen definitief toegewezen aan Amsterdam. De eindstrijd zal begin mei worden gespeeld.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13