Verdwenen raadslid van Bussum blijkt gefraudeerd te hebben Bontmantels AGENDA GUPA HET ENGELSE KAMP IN HOEK VAN HOLLAND IS GESLOTEN Voordat zijn opsporing werd verzocht zat hij in Amsterdam een nacht ter ontnuchtering in de cel Emigratiebeleid Nederlander staat in Sydney terecht Vlissingen krijgt een nieuw stadhuis Eerst beelden vernield daarna karpers doodgestoken Puzzelrit voor de kankerbestrijding Een maand geëist tegen jeugdige automobilist Actie tegen infiltranten op Nieuw-Guinea duurt voort Meer wind en wolken DINSDAG 26 SEPTEMBER 1961 2 Nieuw schip Haarlem Zestien jaar doorgangs huisvoor troepen naar en van Duitsland Velsen-IJ muiden Beverwijk Stop met kneedbaar hout van Ceta-Bever Kort nieuws elke woensdag KINDERCOATS Na ontsnapping gepakt in Engeland In augustus werd het leven iets duurder Opticien Weber m Tegen vrachtautochauffeur twee maanden geëist Vrijwillig of niet? WEERRAPPORTEN ia De zaak van de verdwijning van het Bus sumse raadslid J. F. J. heeft een ernstige wending genomen. Er blijkt toch misdrijf in het spel te zijn, daar het onderzoek ten kantore van de Amsterdamsche Bank in Bussum, waar hij procuratiehouder voor de afdeling effecten was, reeds heeft uitgewe zen dat hij meermalen de handtekening van een bejaarde cliënte heeft vervalst en tussen maart en augustus aanzienlijke bedragen van de rekening van deze cliënte heeft opgenomen, totaal 38.000 gulden In tussen zijn ook aangiften van particulieren binnengekomen, die de heer J. aanzienlij ke bedragen ter belegging hadden toever trouwd, totaal 48.000 gulden. Gevreesd wordt dat hij met een bedrag verdwenen is, dat de 100.000 gulden zeer dicht nadert. *De Amsterdamsche Bank heeft thans bij de Bussumse politie aangifte van fraude gedaan, nadat een aantal deskundigen van het hoofdkantoor van de bank bij een on derzoek de malversaties had geconsta teerd. De bank beheerde voor een bejaarde we duwe haar vermogen. De heer J trad pri vé op als haar vertegenwoordiger. Hij nam de dagafrekeningen van de bank voor haar in ontvangst. Zijzelf kreeg slechts éénmaal per jaar van het hoofdkantoor te Amsterdam het jaaroverzicht van haar re kening. Ongetwijfeld heeft de heer J. door zijn vertrouwenspositie bij de bank en bij vele Bussummers hij was raadslid en ook in kerkelijke kringen een vooraanstaande figuur gemakkelijk de vervalsingen kun nen plegen zonder dat men verdenking te gen hem koesterde. Met de valse handte keningen van zijn cliënte kon hij aan de kassa aanzienlijke bedragen van haar reke ning in ontvangst nemen. Bij de bank werd kennelijk aangenomen dat de heer J. haar de dagafrekeningen regelmatig ter hand stelde. Doordat het to taaloverzicht slechts éénmaal per jaar van uit Amsterdam naar de cliënte werd ver zonden, had de heer J. een vrij ruime spe ling vóórdat zijn manipulaties aan het licht konden komen. Aan de vier particulieren, die ook aan gifte bij de politie hebben gedaan, had hij verklaard met hun geld 5 a 6 percent ren te te kunnen maken. Thans is gebleken dat de heer J. vorige week dinsdagavond, toen hij zijn woning in Bussum had verlaten, met zijn auto naar Amsterdam is gegaan. Daar is hij 's avonds laat aangehouden, omdat hij niet meer in staat was zijn auto te besturen. Hij heeft de nacht in een politiebureau doorgebracht en is 's morgens heengezonden zonder zijn rijbewijs. Hij had 3500 gulden bij zich. De auto staat nog voor het bureau in Amster dam. Advertentie m Wilhelminapark 17 - Haarlem-Z. - Tel. 19056 De echtgenote van de Nederlandse am bassadeur in Londen heeft in Flensburg (Dl de doopplechtigheid verricht van het 15.800 ton metende „Stad Den Haag", dat bij de Flensburger Schiffsbau A. G. in aanbouw is voor de Nieuwe Halcyon Lijn n.v. Rotterdam. Het is het derde van een serie van vijf, welke bij deze werf worden gebouwd. Het schip is 152 meter lang en 20,3 meter breed en heeft een dienstsnel- heid van 14,2 knopen. De heer J., die reeds eerder wegens rij den onder invloed veroordeeld was, is sindsdien spoorloos, al heeft men wel een vermoeden dat hij naar Duitsland is ge gaan, ook al omdat hij zijn paspoort bij zich had. Hij reisde vrij dikwijls naar Duitsland. De Amsterdamse politie liet hem gaan, omdat er toen uiteraard nog geen enkele verdenking tegen hem bestond. Het ligt voor de hand dat de heer J. niet in de Bussumse gemeenteraad zal te rugkeren. Maar van gemeentewegè zal men voor lopig toch op een bedanken van zijn kant moeten wachten alvorens een opvolger te kunnen aanwijzen. De gemeente heeft na melijk niet de macht om een raadslid we gens een dergelijk feit het lidmaatschap de ontnemen, tenzij de heer J. te zijner tijd bij gerechtelijk vonnis het passieve kiesrecht ontnomen zou worden. (Vervolg van pag. 1 Het vrije verkeer van werknemers bin nen de E.E.G. is een ander punt waarmee de verbonden willen dat rekening wordt gehouden bij de bepaling van het emigra tiebeleid. Noodzakelijk achten zij het de gewenste arbeidsvoorziening voor ons steeds meer uitgroeiende bedrijfsleven in samenwerking met de verdragspartners in goede banen te leiden. Het gevolg daarvan zou zijn, dat de aandacht van aspirant emigranten niet meer eenzijdig op landen overzee moet worden gericht. Zolang zich in andere Europese landen een arbeiders overschot blijft voordoen, kan Nederland in de grotere Euromarkt aantrekkings kracht blijven uitoefenen. Propaganda Een ander punt, waarop in de brief aan de minister de vinger wordt gelegd, is de emigratie-propaganda. Stimulerende voor lichting, wordt die genoemd, waarbij ra dio en televisie zijn ingeschakeld en waar van een onderschatting van de bestaans mogelijkheden in eigen land het gevolg is. Gesprekken met geëmigreerde Neder landers, zoals die geregeld in regeringsuit zendingen worden gehouden, zijn altijd ge sprekken met geslaagde emigranten. Het effect van deze uitzendingen, bedoeld als objectieve en feitelijke voorlichting over de emigratie, noemt de brief dus propagan distisch, want zij gaan veel verder dan het verstrekken van feitelijke gegevens. Meer dan bij de eerste prognoses is ge schied, moet volgens de werkgeversorga nisaties rekening worden gehouden met het feit dat industrialisatie niet alleen meer arbeidsplaatsen in de industrie schept, maar ook in meer dan propor tionele mate in de sector van de dienst verlenende bedrijven. In dit verband wijst de brief aan de minister er tevens op, dat de verminderde werkgelegenheid in de landbouw geenszins tot de conclusie leidt, dat de vrijkomende arbeidskrachten geen plaats buiten de agrarische sector zouden kunnen vinden. Overheidssteun stoppen Intussen willen de verbonden van werk gevers de vrijheid om te emigreren niet aantasten. Dit wil echter niet zeggen, dat met behulp van overheidsmiddelen finan ciële belemmeringen zouden moeten wor den overwonnen. Met andere woorden: de overheidssteun aan emigranten moet, vol gens de werkgevers, worden gestopt. In bepaalde gevallen echter moet voor som mige categorieën van minder draagkrach- tigen een uitzondering worden gemaakt, voor degenen namelijk van wie moet wor den verwacht dat zij in het buitenland betere kansen op een redelijk bestaan zul len hebben dan in Nederland en die om verschillende redenen niet of niet meer voor herscholing of plaatsing in aanmer king komen. c Grote Kerk: vandaag 20 u.: orgelconcert door Piet Kee. Minerva Theater: vandaag 20.15 u.: cau serie met kleurenfilm van mr. drs. Th. Regout over „Droomwereld achter de hori zon" (Wereldreizigersserie). BIOSCOPEN Cinema Palace: 14, 19 en 21.15 u.: „Rode lippen", 18 j. Frans Halstheater: 14, 19 en 21.15 u., vandaag 20 u: „Stormloop der tartaren", 14 j, Lido Theater: 14, 19 en 21.15 u.: „Les tricheurs", 18 j. Luxor Theater: 14, 19 en 21.15 u.: „Hye na's van een wereldstad", 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Hamlet", 14 j. Minerva Theater: 20.15 u.: „Psycho", 18 j. Woensdag 14.30 u.: „Het glazen muiltje", 18 j. Rembrandt Theater: 14, 19 en 21.15 u.: „Een snippernacht", 18 j. Roxy Theater: 14.30, 19 en 21.15 u.: „Rioolratten van Brooklyn", 18 j. Studio Theater: 14.15, 19 en 21.15 u.: „Julie la Rousse", 18 j. Theater Monopole (Zandvoort): 20 u.: „Moulin Rouge", 18 j. Woensdag en don derdag 20 u.: „Zedenpolitie contra blond", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Tot 11 okt. expositie van tekenin gen en aquarellen van Herman Kruyder: 1017 u-, zondag 1317 u. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 1 okt. expositie van schilderijen en reisschetsen van Peter van Braken en Finse handweef kunst van Laura Karpikaivo Tamminen: 10-17 u., zondag 14-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (N. Heiligland): Tot 1 okt. expositie van werken van J. J. Doeser; 9-17 u., ma., wo. en vr. ook 10-20 u. Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 okt. expositie van teke ningen van Poppe Damave: 10-22 u. (ook zondag). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 22 september). Het Britse „Transit Camp" in Hoek van Holland is thans officieel gesloten. Er zul len geen troepenschepen aan de Harwich- kade meren of vertrekken en geen troe- pentreinen zullen meer rijden van en naar Duitsland. In 16 jaar zijn zeven miljoen militairen door het kamp gegaan, het met nissenhutten bebouwde terrein, dat zo'n groot gedeelte van het Hoekse grondgebied in beslag heeft genomen. Op het exercitieterrein van het kamp is gisteren de Union Jack gestreken en de Nederlandse vlag gehesen. Daarbij waren o.a. aanwezig de Britse ambassadeur in Nederland, Sir Andrew Noble, de com- DINSDAG 26 SEPTEMBER City-theater, 20 u.: „De Perzische maag denróof'. Rex-theater: Geen voorstelling. WOENSDAG 27 SEPTEMBER City-theater, 20 u.: „De Perzische maag denroof". Rex-theater, 20 u.: „Anna". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 u. DINSDAG 26 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ver boden moederliefde". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Alleen de zon was getuige". WOENSDAG 27 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ver boden moederliefde". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: Alleen de zon was getuige". Advertentie Islamitisch huwelijk. In de moskee in Den Haag is het huwelijk voltrokken tussen de heer Anouchiravan Kazemi, ambassade raad van de ambassade van Iran en mej Mariene van Hasselt. Naar Iraans gebruik boden bruid en bruidegom elkaar, nadat de ringen waren gewisseld, een snoepje aan. Het huwelijk is driemaal voltrokken op het Haagse stadhuis, in de moskee en voor de Perzische wet op de ambassade van Iran. Advertentie Dat is parmant. dèt is leuk! Kinder- coats in een prach- tigewollen kwaliteit zoals flausch met mohair-effect. Met teddy-gevoerde ca puchon. Het jasje zelf heefteen lekker warme Eskimo- (Capiton)-voering. Kies uit schattige dessins in vele, vele kleuren. Speciaal verlaagde J.M. prijs leeftijd. 2 jaar kleine stijging per maat) De Nederlandse immigrant W. C. van der T. heeft voor een rechtbank in Syd ney terecht gestaan omdat hij vaanspraken op verzekeringen zou hebben vervalst. De openbare aanklager verklaarde dat 30 tegen de verdachte ingebrachte beschul digingen, die betrekking hebben op een bedrag van totaal 2.0Ó0 Australische pon den (ongeveer 16.000) nader onderzocht worden. De 39-jarige Van der T., die kantoorbe diende van beroep is, werd volgens de openbare aanklager in oktober 1958 voor de eerste maal gearresteerd. Hij wist te ontsnappen en ging naar Nederland terug. De Nederlandse regering wilde hem ech ter sniet uitleveren omdat hij Nederlander was, aldus de openbare aanklager. De man ging daarna naar Engeland om de fami lie van zijn vrouw te bezoeken. De open bare aanklager zei dat hij daar door re chercheurs van Scotland Yard werd ge arresteerd en aan Australië uitgeleverd. Het proces is verdaagd tot 28 septem ber. De burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, heeft aan de Nieuwe Markt de eer ste paal voor het nieuwe stadhuis van Vlissingen geslagen. In de komende acht weken zullen 283 van deze bijna dertien meter lange palen in de grond worden ge heid. De bouw van het nieuwe stadhuis zal twee-en-een-half jaar in beslag nemen. De bouwkosten zijn geraamd op bijna vijf mil joen gulden. In 1594 werd in Vlissingen begonnen met de bouw van een stadhuis, dat in 1809 door brand verloren ging. Sindsdien heeft Vlis singen geen eigen stadhuis meer gehad. In 1955 nam de raad het besluit om een nieuw stadhuis te bouwen, maar het duurde tot het begin van dit jaar voordat definitieve goedkeuring werd verkregen. Het schetsplan was reeds vóór de oorlog gereed. Het is intussen herhaaldelijk ge wijzigd. Het zal het vijfde stadhuis van Vlissingen zijn. Van de eerste twee stadhuizen, die in de veertiende en zestiende eeuw werden ge bouwd, is weinig bekend. Van het derde stadhuis is bekend, dat de eerste steen werd gelegd in 1594 en dat het twee eeu wen lang dienst heeft gedaan. Na de brand van 1809 kreeg men huisvesting in het „Paleis op Het Dok", een rijksgebouw waarbij koning Willem I destijds heeft be dongen, dat men bij koninklijk bezoek aan Vlissingen vertrekken ter beschikking zou houden. Koningin Juliana heeft het aanbod van de gemeenteraad aanvaard om ook in het nieuwe 'stadhuis dezelfde privileges te genieten als in het oude „Paleis op het Dok". Het landelijk prijsindexcijfer van het le vensonderhoud op basis 1951100, onder ging van medio juli tot medio augustus 1961 een kleine stijging. Het indexcijfer in clusief AOW steeg van 128 tot 129. Het indexcijfer exclusief AOW bleef staan op 124. in de sector „voeding" steeg het indexcijfer voor aardappelen en voor eieren, terwijl voor groenten het indexcij fer daalde. Het indexcijfer voor „kleding dat de vorige maand in verband met de uitverkoop was gedaald, kwam in augus tus weer op het niveau van juni. mandant van het Britse Rijnleger, gene raai Sir James Cassels, de plaatsvervan gend chef van de Nederlandse generale staf, generaal-majoor A. van den Wall Ba ke en de burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum. De Britse ambassadeur bracht na de in spectie van de eregarde, geformeerd door een bataljon van The York and Lancaster Regiment, dank voor de grote medewer king die men van de Nederlanders heeft ondervonden. De Britse ambassadeur heeft de heer I Post, die het hoofd van het Nederlandse personeel is geweest, de onderscheiding „Honorary Member of the British Empi re" uitgereikt. De overige 128 Nederlan ders kregen een vererend getuigschrift. Gisteravond vertrok het laatste troepen schip van Hoek van Holland naar Enge land. De scheepsbel van dit schip zal wor den aangeboden aan het Britse leger. Voortaan gaan de Britten per vliegtuig van en naar Duitland. Het „Transit Camp" was ingericht om de aanvullingen van het Britse leger aan de Rijn, die per boot uit Engeland kwa men, te verzorgen. Aanvankelijk kwamen dagelijks treinen en schepen aan in de Hoek, later om de andere dag en sedert 1958 driemaal per week. In oktober 1960 werd besloten troepen en verlofgangers en familieleden per vliegtuig te vervoeren. Daarmee was het lot van het kamp beze geld. Opnieuw is op het tentoonstellingster rein van de voormalige M.G. 1961 in het Stadspark te Groningen een schokkende ontdekking gedaan. In de nacht van vrij dag op zaterdag werden op dit terrein ver schillende beelden vernield. Gisteren trof fen deskundigen van de Nederlandse Hei de maatschappij in een vijver verschil lende doodgemartelde goudkarpers aan Het is niet zeker of deze wandaad in de zelfde nacht is gepleegd als die van de beeldenstorm. De karpers zijn met punti ge stokken doorboord. Tientallen boeren hebben maandag uit protest tegen maatregelen van het landbouwschap met allerlei vervoer middelen en landbouwwerktuigen de rijksweg Amersfoort-Zwolle bij Nun- speet versperd. Foto boven: Te midden van de chaos voeren de boeren span doeken mee. Foto onder: Een politie man verwijdert een boer met een trek ker van de weg. De afdeling Den Haag van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrij ding, die tien jaar bestaat, gaat proberen op andere manier dan alleen door een col lecte geld voor dit goede doel bijeen te brengen. Op zaterdag 30 september wordt in drie plaatsen in Zuid-Holland het startsein ge geven voor een puzzelrit voor automobilis ten en wel in Den Haag in de Landrestraat, in Rotterdam op het vliegveld Zestienho ven en in Leiden op het Schuttersveld. Na een route van ongeveer 120 km. te hebben afgelegd, eindigen de deelnemers op het zelfde punt, van waar zij zijn vertrokken. Er zijn drie klassen: geroutineerde rij ders, minder bedreven rijders en beginne lingen. De eerste twee rijden met een ge middelde snelheid van 30 km. per uur, de laatste met een gemiddelde van 25 km. per uur. Bij het volgen van de route komt géén kaartlezen te pas, ieder ontvangt een route-beschrijving. Men kan zich opgeven bij het Koningin Wilhelmina Fonds, De Eerensplein 35, Den Haag, telef. 720947. De procureur-generaal bij het gerechts hof in Amsterdam heeft een maand gevan genisstraf en ontzegging van de rijbe voegdheid voor twee jaar geëist tegen een 23-jarige ex-student uit Alkmaar. In de nacht van 28 op 29 mei van het vorige jaar wilde de ver dachte na een verjaarsfeestje in Bergen een drietal jongelui met de auto van zijn vader naar huis brengen. Hij had pas een dag zijn rijbewijs. In een onoverzichtelijke bocht in de Duinweg in Schoorl raakte de auto van de weg en schaafde langs enkele bomen. De verdachte had op het linker gedeelte van deze vrij smalle weg gere den met een snelheid van ruim 50 km per uur. Toen de wagen tot stilstand kwam ble ken twee jongemannen, die met een meis je achterin zaten, ernstige verwondingen te hebben opgelopen. De 19-jarige Paul Meijer overleed korte tijd later ter plaatse. De 18-jarige Peter Steinz had een ernstige hersenschudding. Het meisje liep geen let sel op. De rechtbank in Alkmaar had de Ver dachte veroordeeld tot 14 dagen gevange nisstraf en vijf jaar ontzegging, tegen welk vonnis de officier, die vier maanden ge vangenisstraf had geëist, in beroep was ge gaan. De verdediger verzocht het hof zijn cliënt, die zeer onder het gebeurde heeft geleden, een voorwaardelijke gevangenis straf op te leggen. Arrest op 9 oktober. Advertentie Wat staat je die bril goed Een bril kan u meer per soonlijkheid geven. Veel man nen hebben we al bij de keus van een hun passende bril geadviseerd. En u? Vertrouw op de moderne collectie en het „bekeken" advies van Gr. Houtstr. 166 b/d Houtbrug Volgens de correspondent in Sorong van de Nieuw-Guinea-Koerier zijn zondagmid dag twee Indonesische infiltranten dood geschoten tijdens een kort vuurgevecht achter de zagerij van de Nieuw-Guinea Petroleummaatschappij te Sorong-Klade mak. Een hunner was luitenant Nasoetion. Het is niet bekend of hij familie was van de Indonesische minister van Defensie generaal Nasoetion. Totaal zijn tot dusver zestien infiltran ten gearresteerd. Zaterdag werd nabij Re moe een kleine wapenopslagplaats gevon den. y- - *- Ongeluk op „dodenweg" van Breda naar Roosendaal Op 12 juni, 's avonds om half zeven, be reikte de onmogelijke situatie op de „do denweg" Breda-Roosendaal haar trieste hoogtepunt. Op dat moment boorde een met 22 ton papier geladen vrachtauto zich, onder Etten, in een passagiersbus van de Brabantse Buurtspoorwegen en Autobus diensten. Twee mensen vonden de dood en enigen bleven voor het leven invalide. Op deze weg, die door zijn vele onoverzichte lijke in- en uitritten en door bomen langs de kant toch al levensgevaarlijk is, stop pen de autobussen om de zoveel honderd meter bij een halte. Na het ongeluk op de twaalfde juni werden maatregelen geno men om de bussen veiliger stopplaatsen te geven. Voor de 22-jarige vrachtautochauffeur A. H. uit Ede kwam deze maatregel te laat. Hij was de bestuurder van de papierauto die de bus ramde. Voor de rechtbank in Breda verklaarde de chauffeur gisteren, dat de bus langs hem reed en toen vrij on verwacht stopte, maar een aantal getui gen a charge verklaarden dat de bus al korte tijd stilstond voordat de botsing plaatshad. De officier van Justitie merkte op dat de bushalte niet gelukkig was gekozen. De raadsman van verdachte, mr. F. M. Oberman uit Haarem, vloegde daaraan toe dat een bus die daar stond, een derde van de wegbreedte in beslag neemt. Aan rijdingen als deze werden, volgens hem, uitgelokt. Voorts had hij critiek op de over heid die pas maatregelen ging nemen, toen het kalf verdronken was. De officier die de chauffeur schuldig acht aan zeer roekeloos en onvoorzichtig rijden, eiste twee maanden hechtenis en een jaar opzegging van de rijbevoegdheid. Uitspraak op 9 oktober. Was de Haagse reserve-eerste-luitenant- arts J. W. K. in de periode van oktober 1959 tot januari 1961 vrijwillig onder de wapenen of was hij verplicht in dienst? Deze vraag, die van belang is voor het verkrijgen van een uitkering wegens ba sis van een salarisherziening, is voorge legd aan het Ambtenarengerecht in Den Haag. Zij, die medicijnen gestudeerd hebben, kunnen na de eerste opleiding in de mili taire dienst kiezen uit twee mogelijkhe den: vaandrig blijven tot hun diensttijd om is óf een benoeming tot reserve-eerste- luitenant-arts aanvaarden. De vraag is nu of zij, die het laatste ver kiezen, verplicht of vrijwillig in dienst zijn. Is het laatste het geval dan komen zij in aanmerking voor een uitkering en voor een vakantiegratificatie. De gemachtigde van de luitenant-arts, aan wie de uitkering was onthouden, be toogde voor het ambtenarengerecht dat er naar zijn mening sprake was van vrij willige dienst. „Waarom laat anders de minister van Defensie de adspirant-reser- ve officieren een verklaring tekenen dat zij op basis van vrijwilligheid onder de wapenen gaan?", zo vroeg hij. „Door de uitkering niet te geven wordt hier met twe maten gemeten". Daartegenover stelde de gemachtigde van de minister van Defensie, dat het om ver plichte dienst gaat. Het element van vrij willigheid heeft betrekking op de positie: óf vaandrig óf reserve-eerste-luitenapt- arts. Het ambtenarengerecht zal over drie weken uitspraak doen. Het K.N.M.I. deelt mede: Een groot deel van West-Europa werd vanmorgen bedekt door een hogedrukgebied, waarin plaatse lijk mist voorkwam. Bij IJsland lag een diepe depressie, waaromheen polaire lucht met stormach tige winden over de oceaan in de richting van de Britse Eilanden werd gevoerd. Het front dat deze lucht begrenst, bereikte vanmorgen de westkust van Ierland en Schotland, voorafgegaan door luchtdrukda lingen en vergezeld van een regenzone. Dit front zal morgen ons land naderen. Onder invloed hiervan zal de wind aanwakkeren uit zuidelijke richting, de bewolking zal toenemen en later zal er wellicht ook eni ge regen vallen. De mistkansen nemen in verband met het toenemen van de wind af. In de komende nacht zal het minder koud zijn dan de afgelopen nacht. Overigens zal er in de temperatuur niet veel veran dering komen. Ma xlrmirn -tempera turen m S w K binnen- en buitenland. •o-S a ~v> - S- s Neerslag. laatste 24 uur. ■5 u 0) C Den Helder onbewolkt z 17 0 Ypenburg mist windst. 18 0 Vlissingen licht bew. windst. 19 0 Eelde mist windst. 17 0 De Bilt ipist windst. 18 0 Twente zwaar bew. windst. 18 3 Eindhoven mist windst. 20 0 Zd-Limburg zwaar bew zzw 20 0 Helsinki mist windst. 8 0 Stockholm zwaar bew nnw 17 0 Oslo mist windst. 17 0 Kopenhagen half bew. w 16 0 Aberdeen regen zzw 16 6 Londen mist windst. 18 0 Amsterdam mist windst. 19 0 Brussel half bew. verand. 19 0 Luxemburg mist wzw 21 0 Parijs onbewolkt nno 22 0 Bordeaux mist zo 32 0 Grenoble onbewolkt windst. 27 0 Nice onbewolkt n 24 0 Berlijn zwaar bew ozo 19 0 Frankfort mist wzw 23 0 München mist zzw 25 0 Zürich mist zzo 24 0 Genève zwaar bew windst. 26 0 Locarno half bew. 0 25 0 Wenen onbewolkt windst. 26 0 Innsbruck licht bew. windst. 27 0 Belgrado onbewolkt windst. 24 6 Athene onbewolkt n 25 0 Rome onbewolkt windst. 30 7 Ajaccio onbewolkt ono 27 0 Madrid licht bew. n 31 0 Mallorca licht bew windst. 32 0 Lissabon zwaar bew zw 27 0 Zon op 6.33 uur onder 18.28 uur. Maan op 20.22 uur onder 10.03 uur. Hoog en laag water in II minden Dinsdag 26 september Hoog water 4.39 en 17.01 uur. Laag water 0.30 en 12.47 uur. Woensdag 27 september Hoog water 5.21 uur en 17.42 uur. Laag water 1.14 uur en 13.28 uur.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2