Nieuw kolenveredelings bedrijf in de Amsterdamse haven B. PIET chauffeur verf en behang van RASCH telefoniste ■HU - r~**x - Mannenkoor Caeciliaconcerteerde in de Grote Kerk Speelavond van Jeugd en Muziek Incidenten bij de nieuwe sluis voor Antwerpen Onderduiktijd telt niet mee voor pensioen van officieren Natuurreservaat als hulde aan E. Heimans Amateurfotografen wacht druk seizoen 4 Haring- en Zeevisgroothandel Beschermt en verfraait DINSDAG 26 SEPTEMBER 1961 i De muziekbibliotheek van Herman Rutters %jiA r. K#- I Kort nieuws Portugese „democratie" Bromfietser ernstig gewond Jeugd weer op pad Surinaamse avond in Hervormd jeugdgebouw Stuurman, in lijn verstrikt, werd omhoog gehesen Aan de adverteerders MODELSLAGERIJ SIRENESTRAAT 14 bij de Visserijschool Telefoon 5613 uw woning met HUYGENSSTRAAT 59 - IJMUIDEN Off. Ralston-dealer mm -'w' w rv v' -w^m. De in april van dit jaar te Maastricht overleden bekende Nederlandse musico loog Herman Rutters heeft zijn waarde volle bibliotheek van ruim 1100 muziekwer ken en studieboeken aan de gemeente Maastricht vermaakt en wel voor de bi bliotheek van het Maastrichtse Conserva torium. Nagenoeg alle werken van enig formaat over vooraanstaande componis ten van heden en verleden zijn in deze col lectie opgenomen. De heer Rutters was tijdens zijn leven eerst bij de Nederlandse Opera werkzaam en is daarna verbonden geweest als mu ziekmedewerker aan diverse grote lande lijke bladen (Telegraaf en Algemeen Han delsblad) en doceerde aan het Muziekly- ceum te Amsterdam. Hij' was bestuurslid van diverse organisaties op toonkunstge- bied, onder andere van de Koninklijke Ne derlandse Toonkunstenaarsvereniging, de Nederlandse Brucknervereniging en de Nederlandse Bach Vereniging. Daarnaast was hij ook een tijdlang muzikaal advi seur van de V.P.R.O. Hij schreef vele arti kelen en biografieën over grote componis ten. De laatste jaren van zijn leven woonde Herman Rutters te Maastricht, waar hij bijzondere belangstelling had voor het plaatselijke muziekleven en voor het jonge in sterke ontwikkeling zijnde Maastricht se Conservatorium. Het Maastrichtse ge meentebestuur zal de schenking van de ze muziekbibliotheek van de heer Rut ters voor het Maastrichts conservatorium in dank aanvaarden. i SjfÉElÉ "KV*"*?*}.<w -"er "i ...j. 4.,.. -.;vti£~-«at-itsSê «sat V ..-y' - Dagelijks kan men impresario Lou van Rees hoog boven de Vinkeveense Plassen zien ski-vliegen. Het ski- vliegen is in Europa een volslagen nieuwe watersport. Met behulp van een grote „Vlieger", die Van Rees van Louis Armstrong cadeau kreeg, wordt de skiër door een snelle boot over het water getrokken. Bij een snelheid van 70 km. komt de skier dan „los", en zweeft als een moderne Icarus in de lucht, op ongeveer 20 meter hoogte. OP HET CONCERT, dat door het Ko ninklijke Mannenkoor „Caecilia" maandag avond met medewerking van de sopraan Nelly Groenevelt en de organist Hendrik Lasschuit in de Grote Kerk gegeven werd, is wederom overtuigend gebleken hoe voortreffelijk de akoestiek van de oude Gothische kathedraal is voor de uitvoering van de muziek van de oude meesters der vocale polyfonie. Het mannenkoor gaf het bewijs daarvoor met de vertolking van een „Miserere" en het „Tibi soli peccari" van Orlando di Lasso en een „Ave Maria" van L. F da Vittoria. Beide componisten waren tijdgenoten van Palestrina en hun kerkelijke vocale muziek werd geken merkt door de stijl, die als de Palestrina- stijl bekend zou worden. Het vierde werk je dat bij de composities van di Lasso en da Vittoria gevoegd werd, het „Ave Regina" van Anton Bruckner, werd welis waar geschreven in de 19de eeuw, maar het vertoont duidelijk de invloed van de oude koorstijl. DE DIRIGENT Anton de Beer, die de uitvoeringen leidde, stuurde aan op een evenwichtige vertolking met doeltreffende nuancering van een vaak te loven koor klank. De dictie, in het bijzonder bij de inzetten en de afsluitingen had ik gaar ne geacheveerder en vooral.ook gelijker gehoord, ook bij de Bijzantijnse zangen, die het koor later op de avond nog ver tolkte. Het kwam mij voor dat een minder strenge gebondenheid aan het metrum en meer gerichtheid op een vrije ritmische continuïteit meer in overeenstemming was geweest met het wezen van deze Bijzan tijnse muziek. Twee baritons van het koor konden zich met verdienstelijke „solo"- zang onderscheiden. De sopraan Nelly Groenevelt schonk op deze avond veel vocale schoonheid met het zingen van aria's van Handel, en vooral ook met het recitatief en aria „Rosa quae moritur" van Antonio Vivaldi en het „Gloria" van G. B. Pergolesi, prachtige muziek van een bijzondere melodische rijkdom. Innige devotie sprak uit haar voordracht van „Priez pour paix" van Hendrik Andriessen. De organist Hendrik Lasschuit zorgde Na de opening van het verenigingsjaar van „Jeugd en Muziek" met de grammo- foonplatenavond op 11 september, werd gisteravond de eerste speelavond in dit sei zoen gehouden. Met enthousiasme werd er door de jeugdige musici van de afdeling Haarlem gemusiceerd. Vice-voorzitter Carel Hoog toonde zich verheugd dat er op deze avond ook ensem- blemuziek in minder gangbare bezetting werd gemaakt: een zusterpaar dat met een menuet van De Call voor cello en gi taar een huiselijke sfeer opriep. Dieuwke Schreuder speelde muzikaal en met een mooi vibrato en haar zusje Maartje Schreu der toonde zich al even vaardig op haar gitaar. Nog een ongebruikelijke combina- ti: het duo van Beethoven dat door Peter Pauël (viool) en Carel Alphenaar (violon cello) blijkbaar serieus in studie was ge nomen: de sonoriteit van de violoncello droeg de compositie. Twee zeer jeugdige pianisten, Floris van Mens en Eddy Spanjaard droegen met bijzondere overtuiging respectievelijk de impromptu op. 142 no. 2 van Schubert en de wals op. 39 no. 3 van Brahms voor. Dromerig, speels en verhalend klonken de drie stukje van Katsjatoerian, die Els van Dijk op de piano speelde. De violist Peter Pauël speelde twee de len uit het vioolconcert in E moll van Nar dini, uitstekend gevolgd door Hanna Alphe naar aan de piano. Het muzikale gedeelte van de avond werd besloten met het duo voor twee gitaren „Sevillanas de Triana Panaderos", door Jan van Leeuwen en Marianne Wijkhuizen. Zowel het solospel als de begeleiding kwam goed tot zijn recht. Na de pauze bracht Zamirah Sieval ver slag uit van de J. M. Studie week. die in augustus van dit jaar in België gehou den is en waar bijzondere aandacht be steed werd aan de opera, met name aan Wozzeck" van Alban Berg. voor een goed aansluitende begeleiding bij de solo-zang. Van de orgelvoordrachten door de organist hij vertolkte werken van Bach, Krebs en Pepping muntte vooral die van Bachs Fantasie en Fuga in C uit door rustige beheersing en goede register-keuze. Bij de uitvoering van de drie koraalvoorspelen van Ernst Pepping was de orgelklank voor „Nun freut euch" niet bijzonder welluidend. Maar zij werd aanvaardbaar voor „Gelobt sei Gott'! en ,Sollt ich meinem Gott nicht singen". Behoudens de dominerende vulstemmen koos Lasschuit een passende registratie voor de Toccata en Fuga in E van Krebs waarmede het concert besloten werd. P. Zwaanswijk (Van onze correspondent) BRUSSEL De Belgische minister van openbare werken Merlot heeft gisteren of ficieel het sein gegeven voor het begin van de werkzaamheden aan het sluizencom- plex van Zandvliet. Dit zal te zijnertijd een nieuw havenbekken van Antwerpen toegankelijk maken voor schepen van hon derdduizend ton. Voor de aanleg van slui zen en haven moeten 140 bewoners van het voormalige dorp Zandvliet huis en hof verlaten. Zij hebben gisteren van de ge legenheid gebruik gemaakt te protesteren tegen hun evacuatie. Met spandoeken hadden zij zich opgesteld op een terrein tegenover de officiële tribune der genodig den. Bij hen hadden zich andere demon stranten gevoegd. Die hadden er in de eer ste plaats bezwaar tegen dat een deel van het werk door een aannemersfirma uit Luik wordt uitgevoerd en in de tweede plaats, dat de minister, nadat hij een paar zinnen in het Vlaams had gekoeterwaald, verder ging in het Frans. De demonstran ten hieven tijdens de toespraak van de mi nister spreekkoren aan: „Vlaams spre ken! Vlaams Spreken!". Dat niet alleen, maar zij kregen hulp van de officiële tri bune. Enige lieden, die daar gezeten wa ren, stonden op en liepen op de microfoon toe, waarbij zij ook minder vriendelijke opmerkingen aan het adres van de minis ter maakten Deze ging echter onverstoor baar in het Frans verder. Men had de incidenten verwacht en de rijkswachters en de politiemannen tracht ten de boeren en de andere betogers te kalmeren. Aangezien zij zelf voor het me rendeel ook Vlamingen waren, gingen zij daarbij met weinig overtuiging te werk. De minister was inmiddels aan het einde van zijn rede, waarin hij ook nog had ge zegd, dat er binnenkort een beslissing zou vallen over de nieuwe oeververbinding van Antwerpen, gekomen. Hij drukte op een knop en gaf daarmee het startsein voor een bijzonder grote machine voor het heien van betonnen palen, die zoveel la waai maakte, dat er van de betogers niets meer te horen viel. In de memorie van antwoord op een wetsontwerp tot regeling van de voor pen sioen geldige diensttijd van officieren van de marine-reserve en reserve-officieren van de landmacht delen de ministers van Defensie en Binnenlandse Zaken mee, dat er geen rechtsgrond aanwezig is om voor reserve-officieren, die zich aan krijgsge vangenschap hebben onttrokken en zijn ondergedoken, de onderduikperiode als on der de wapenen doorgebrachte tijd aan te merken. De ondergedoken reserve-officie ren verkeerden niet in een uitzonderings positie ten aanzien van anderen, die zich op aanwijzing van de regering in Londen aan vijandelijke maatregelen inzake krijgsgevangenschap, tewerkstelling e.d onttrokken. De verdragsrechtelijk geregel de positie van enige honderden gevangen reserve-officieren kan niet gehanteerd worden als argument om een gunstiger pensioenregeling te verkrijgen voor een veel groter aantal reserve-officieren, dat zich, al of niet door middel van een „Aus weis". aan krijgsgevangenschap onttrok' ken. Vijftig jaar geleden heeft de heer E. Heimans, een Amsterdamse hoofdonder wijzer met grote liefde en kennis van de natuur, een boek geschreven, getiteld „Uit ons Krijtland". Het door hem zorgvuldig en deskundig onderzochte Zuidlimburgse heuvelland van het Boven-Geuldal noemde Heimans toen onomwonden het mooiste hoekje van NederlanR, dat zijns inziens al leszins verdiende het nationale park van Nederland te worden. Het grootste deel van dit gebied was tot voor kort echter par ticulier Belgisch bezit. Een onderdeel van deze streek, het zogenoemde „Onderste Bosch" werd eigendom van de gemeenten Wittem, die de begroeiing verving door fijnsparren. De hellingbossen op de krijt- bodem van het „Bovenste Bosch" hebben echter hun natuurlijke samenstelling be- h'öuüen'met de daarbij behorende r-ijke bo demflora. Op de laagste gedeelten van de hellingen treft men rijke begroeiingen aan. waarin diverse orchideeën voorkomen, ver der een flora van typische krijtplanten en vele interessante zeldzame heesters en struiken. Het door de heer Heimans ontdekte Bovenste Bosch" is nu door de Vereni ging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland voor 300.000 aangekocht als Nederlands natuurreservaat. Zij heeft dit nieuwe natuurbezit Hei- mans-reservaat genoemd als hulde aan de heer E. Heimans. De naamplaat bij de ingang van het .Bovenste Bosch" is zaterdagmiddag ont huld door prof. dr. J. Heimans uit Amster dam, zoon van de dit jaar precies een eeuw geleden geboren natuurvorser. Prof. Heimans haalde enkele herinnerin gen op aan het enthousiasme en de be langstelling van zijn vader voor het Lim burgse krijtland en betuigde zijn grote waardering voor de wijze waarop de Ver eniging tot Behoud van Natuurmonumen ten zijn vader hier heeft willen eren. De Vereniging tot Behoud van Natuur monumenten zal van de aankoopsom van 300.000 de helft als subsidie van het rijk ontvangen. Het Prins Bemhard-fonds sub sidieerde reeds met 25.000; maar 125.000 zal dus van particuliere zijde bijeen ge bracht dienen te worden. De directeur van de dienst der havens portbanden in het gebouw worden en handelsiftrichtingen van de gemeente bracht. Hier worden zij eerst gezeefd i - XT r» i i f vprvnlcpns nmr Hp nrpplrinst.almt.io Amsterdam, ir. N. Snijders, heert gisteren het nieuwe kolenveredelingsbedrijf van de n.v. „Antraciet Handels Vereeniging" in het westelijk havengebied van de hoofdstad officieel geopend. Eind vorig jaar liquideerde de A.H.V. haar sinds 1909 te Rotterdam gevestigde bedrijf, waarna men binnen een jaar een mo derne installatie in Amsterdam wist op te bouwen. ge en Voorlopig kan slechts een gedeelte van het grote opsla gterrein worden benut, om dat men voor het lossen nog slechts de beschikking heeft over een torenkraan en enige drijvende kranen. Begin volgend jaar zal evenwel een brugkraan op het terrein worden gemonteerd. Waarna het bedrijf met in totaal slechts een ploeg van tien arbeiders 24 wagons antraciet per dag kan verwerken. Men kan het nieuwe bedrijf van de AHV zien als een overslagbedrijf van antraciet, waarbij de kolen echter een bewaking krijgen, die deze brandstof voor onmiddel lijk gebruik door de consument geschikt maakt:- Hiertoe is een grote1 fabriek ge bouwd met een ingewikkelde apparatuur v.ol sehudroösters. wastrommets. sorteer- bunkers en een wirwar- van transportban den, bijelkaar duizenden bewegende delen die per uur honderd ton per zeeschip aan gevoerd antraciet tot juiste afmetingen, gebroken en gereinigd kan storten in spoorwegwagons, vrachtauto's of binnen schepen voor verder transport. Per jaar is de capaciteit circa 200.000 ton, maar deze kan door invoering van ploegenar- beid tot 500.000 ton worden opgevoerd. De „fabriek" is vrijwel geheel automatisch en het bedrijf telt dan ook slechts tien arbeiders. Een grote kraan slaat de brokken an traciet uit de zeeschepen over in een rij dende bunker, vanwaar de kolen via trans bracht, waar drie brekers de grote brok ken vermalen tot de afmetingen, die de consument voor het stoken in haarden en kachels vraagt. Van de brekers gaan de kolen naar de wastrommel en vervolgens naar de eindklasseerzeef. Tenslotte wor den zij opgeslagen in een vijftal grote bunkers, waaruit schepen, spoorwagons en vrachtauto's worden gevuld. Voor de kolen worden geladen, komen zij op een elektronische weegbrug en zorgt een laat ste afsproeizift er voor dat eventuele fijn kolen, die tijdens het vervoer op de trans portbanden zijn ontstaan, worden wegge spoeld. De belangstelling voor de amateur-fo tografie is nog steeds groeiende. Want wederom is een zestal leden tot de Bever- wijkse Amateurfotografen vereniging toe getreden. 1 Gevaarlijke situatie. Een construc tiefout in de nieuwe verkeersrotonde nabij Ypenburg knooppunt in de belangrijke verkeersader van Amsterdam naar Rotter dam is er volgens de ANWB de oorzaak van- dat daar reeds enige tientallen auto's verongelukt zijn. Het verkeer dat uit de richting Amsterdam komt, moet vlak bij de rotonde Ypenburg eerst een flauwe bocht naar links en direct daarop een scherpe bocht naar rechts maken. De ANWB vraagt deze situatie te wijzigen. LISSABON (AFP) Een der leiders van de oppositie tegen Salazar, Adao e Silva, is maandag gearresteerd, aldus is in kringen van de Portugese oppositie ver nomen. Adao e Silva was van plan zi^h kandidaat te stellen voor de verkiezingén die in november zullen worden gehouden Hij had vrijdag, met andere voorman nen van de oppositie, een verzoekschrift aan de ministerraad ondertekend waarin werd gevraagd de kandidaten van de op positie in de verkiezingscampagne dezelfde faciliteiten te laten genieten als de kandi daten van de Nationale Unie de partij van Salazar. De leden van de oppositie die wegens het tekenen van het „programma voor democratisering van de republiek" zijn ge arresteerd dienen volgens het verzoek schrift in vrijheid te worden gesteld, en alle partijen moeten gelijkelijk zijn ver tegenwoordigd in de commissies die zijn belast met het tellen van de stemmen De oppositie moet het recht hebben dit verzoekschrift vrijelijk te verspreiden. Men heeft besprekingen gevoerd op welke wijze men. het komende winterseizp.e.n de wekelijkse clubavonden door zal brengen De nieuwe bondsvoorzitter heer Schrijen heeft er ook al op gewézen, aldus dé heer Broertjes dat er in de bond van amateur fotografen een nieuwe wind gaat waaien De BAFV wil niet achterblijven en het bestuur kwam dan ook met een zeer aan trekkejjijk en leerzaam programma voor de komende wintermaanden. Om de veertien dagen zal er „grote avond worden gehouden. De eerste van deze avonden wordt al op vrijdag 29 sep tember gehouden, dan komt de heer Hof man uit Wassenaar het een en ander ver tellen over de moderne fotografie. Verder komen er zes beoordelingsavonden, drie voor kleurendia's en drie voor de zwart wit foto's. Om dit werk te stimulferen zul len de leden eikaars werk beoordelen. De heer Andriessen zal een avond komen verzorgen waarbij hij het een en ander gaat vertellen over „de krant en de foto grafie". Men heeft ook weer een ruime plaats ingeruimd voor de verschillende wed strijden. De onderlinge wedstrijden zullen weer over het gehele seizoen worden ver deeld. De wedstrijd om de wisselbeker zal weer een hoogtepunt worden Ook de jaarlijk terugkerende diawedstrijd staat weer op het programma. De wedstrijd die men jaarlijks houdt met zusterverenigingen uit de omliggende gemeenten wordt gehouden op 16 maart 1962. Voor deze wedstrijden zal een jury wor den uitgenodigd die de moderne fotografie is toegedaan; men wil dit doen om ieder jaar eens een jury te hebben met een andere kijk op de fotografie. En dan zal men in oktober een ontmoe ting hebben met de amateur-kunstschil ders: op deze bijeenkomst zullen de ama teurfotografen en amateur-kunstschilders van gedachten wisselen over eikaars werk Een Beverwijkse bromfietser is maan dagmorgen vroeg op de Bosweg in Be verwijk tegen een achteruitrijdende vrachtauto gebotst. Hij merkte de wagen te laat op. De man kreeg ernstige ver wondingen, onder meer scheurde hij de tong, brak een sleutelbeen en liep een hoofdwond op. Het slachtoffer is per auto van de politie naar het Rode Kruis zie kenhuis overgebracht. Twee jongens uit IJmuiden hebben maandagavond met een luchtpistool ge schoten tegen de ruiten van een perceel aan de Maasstraat in IJmuiden. De be woner waarschuwde de politie die de kna pen aanhield, en het pistool en de kogel tjes afnam voor er ongelukken zouden ge beuren. Glasgerinkel hoorden omwonenden van de Jan Campertschool in Velsen maan dagavond omstreeks half negen. Er was op het schoolplein een aantal lege melk flessen, die in een rek hadden gestaan, kapot gegooid. De politie kon twee vijf tienjarige jongens als de daders van deze vernieling aanhouden. Het Nivon organiseert morgen om acht uur een Surinaamse avond in het Her vormd jeugdgebouw aan de Rembrandt- laan te IJmuiden-oost. Dr. G. D. ven Wengen houdt een voor dracht en er wordt een film over het ge biedsdeel vertoond. Na de pauze komt het Surinaams orkest „De Guyana's" in ac tie. Het belooft een leerzame avond te wor den. MARKTBERICHT. De noteringen aan de Beverwïjkse groen teveiling waren maandag: aardbeien 67 106 doosje; aardbeien 440580 slof; andij vie 714; spinazie 3453; postelein 2643; bloemkool 2361; snijbonen 45125; sper ziebonen 45100; pronkbonen 2350; prei 918; bospeen 1434; waspeen 1026; tomaten 2058; komkommers 1854; spruiten 2844; aardappelen 813; uien 7—15. GROENTEVEILING CASTRICUM. De noteringen op de groenteveiling te Castricum waren maandag: pronkbon-n 2428; sperziebonen 4390; andijvie 10J4 ll'/s; komkommers 1835; sla 31/-; aard beien per doosje 6795; snijbonen 60; prei 1314; kassnijbonen 111; tomaten 53; tros- bonen 71. Stuk uit net gesneden Een schipper uit Urk heeft bij de Vel- sense politie aangifte gedaan van diefstal van een stuk van zijn visnet, dat hij te drogen had gehangen over een hek aan de Haringhaven nabij de vismeelfabriek in IJmuiden. Het bleek dat er een stuk van circa vier bij vijf meter was uitge sneden. Zware schade bij botsing tussen twee auto's Op de hoek van de Piet Heinstraat en de Lumeystraat'in IJmuiden is maandag avond omstreeks half zeven een personen auto tegen een bestelauto gebotst, doordat de bestuurder van laatstgenoemde wagen geen voorrang verleende. Er ontstond flinke materiële schade. De beide auto's moesten per kraanwagen naar het politie bureau worden gesleept. De 35-jarige stuurman van de Katwijk- se motorkotter Cornelia Adriana heeft maandagmorgen een paar hachelijke ogen blikken beleefd. Hij werd twee en een hal ve meter aan een van zijn benen omhoog gehesen. De stuurman stond op de voor plecht onder de bak om de trawllijn door zijn handen te laten gaan. De lijn werd namelijk via de winch door een vracht auto op de kade van de Haringhaven in IJmuiden uitgetrokken. De stuurman wilde op zeker ogenblik een kink uit de lijn halen. Terwijl hij daarmee bezig was ont stond een nieuwe kink, die om zijn voet kwam te zitten. Hij werd eerst over het dek gesleept om vervolgens ongeveer twee en een halve meter omhooggetrokken te worden. Toen pas werd de bestuurder van de vrachtauto op het gebeuren attent ge maakt. Op enkele plaatsen was het been van de stuurman gekneusd. Na in het Antoniusziekenhuis behandeld te zijn is het slachtoffer naar zijn woning in Kat wijk overgebracht. OFFICIËLE PUBLIKATIE Vanwege het ministerie van Binnenlandse Zaken worden in de periode van 25 tot 29 september huis-aan-huis verspreid ..Wenken voor de bescherming van uw gezin en uzelf" zomede ..Wenken voor eerste hulp". Gezinshoofden en zelfstandig-wonenden, die bovengenoemde wenken op 2 oktober a s. niet ontvangen hebben, kunnen deze dan schrifteliik aanvragen bij de burgemeester van de gemeente waarin zij wonen. Hiermede willen wij nogmaals uw speciale aan dacht vragen voor een tijdig inzenden van adver tenties. Wij verzoeken u met het volgende rekening te willen houden Alle teksten voor advertenties dienen de dag voor plaatsing uiterlijk om 12 uur des middags in ons bezit te zijn. Dit geldt ook voor Luidsprekers, echter niet voor Familieberichten. Indien de advertenties vóór deze tijd worden In gezonden, kunnen wij plaatsing op de aangegeven dag zonder enig voorbehoud garanderen. Later binnengekomen advertenties zullen nog zoveel mogelijk worden geplaatst, doch wij moe ten ons voorbehouden de plaatsing tot de volgende dag uit te stellen. Indien dit door u niet gewenst wordt, wilt u dan zo vriendelijk zijn een andere plaatsingsdatum te vermelden Indien deze ontbreekt nemen wij aan, dat u met uitstel tot de volgende dag akkoord gaat. Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking. WOENSDAG GROTE GEHAKTDAG 1 pond gehakt van rund- en varkenslappen gedraaid van 1.80 p.p. voor 1.55 1 pond gehakt half om half van 1.25 p.p. voor 1.0(1 1 pond kalfs- en varkensgehakt van 1.60 p.p. v. 1.40 1 pond heerlijke gekruide saucijsjes 1.60 pond heerlijke malse biefstuk van 1.75 voor 1.50 VOOR DE BOTERHAM 'It pond metworst en l/i pnd leverworst samen 1.00 Varkenskarbonade klein beentje p. p. 1.90 HEDEN VOLOP LAMSVLEES vraagt voor spoedige indiensttreding voor binnen- en buitenlands vervoer. Bekendheid met diesel-motoren strekt tot aanbeveling. Nadere gegevens te verkrijgen bij: Pleiadenplantsoen 117, alhier, na 19 uur. Gevraagd voor spoedige indiensttreding een op klein modern kantoor in omgeving Haarlem. Mulo-opleiding gewenst. 5-daagse werkweek. Sollicitaties met opgave van leeftijd, ervaring en verlangd salaris worden ingewachi onder no. A 41373 bij Reel. Adv. Bur. BOLREK. Konings plein 1, Amsterdam.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4