VW-gebouwtje in IJmuiden duurder dan men wel gedacht had zaanlandsche Sportpart „Watervliet" moet vóór 15 nov. zijn ontruimd Steno Typen Talen IN DE VISHAL+EN OP ZEE Hm ■J n ZEGT: JIMMY JOY P9 FALGON IS MODE Huur f 300.- hoger ffivdHo wg- PEN gaat er grote centrale bouwen De „swing"-muziek op de Taptoe Delft 1961 •'■WK WIJ RUILEN UW OUDE STOFZUIGER IN JAN v. d. ItiEER ZWIER DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1961 6 vanaf 9.50 schoenhandel Stichting Zeemanswelzijn ontving 330.000 schoonheid is zichtbare gezondheid „DE CEDER" AANVANG NIEUWE CURSUSSEN Boekhouden Middenstands- opleiding INSTITUUT Linnaeusstraat 143-147 Telef. 8019 Gen. Cronjéstraat 1 en 4 in dit dagblad ENERGIEKE JONGEMAN BLOEMSTRAAT 33 Telef. 4208 Afscheid en jubileum bij de Coöperatie Leidse studenten akkoord met nieuwe plannen voor sociëteit Minerva Op onze royale en gezellige beddenafdeling vindt u beslist de keurkapok- matras die u past. ■j muicicn MARKTPLEIN 29 - TEL. 7541 .".,T #5 mmm FALCON LIDO .94.50 tot 179,- Stijlvoi-eenvoudig is deze Falcon-creatie 'ui moderne grofgeweven tweed, let op de elegante schouderlijn, de siernaad aan de schouder pas en (nu zeer en voguet) de ruimvallende rug. Mode Falcon! Gen. Cronjéstr. 59 hoek Kloosterstr Haarlem Het VW-gebouwtje annex kantoor voor de marktmeester op het IJmuidense Marktplein te IJmuiden zal, zoals het zich laat aanzien, 32.000 vergen, of tweedui zend gulden meer dan aanvankelijk was gedacht. De raad van Velsen had een krediet van f 30.000 beschikbaar gesteld voor de stich ting van een V.V.V.-gebouwtje annex kan toor voor de marktmeester op het Markt plein te IJmuiden. Voorts besloot de raad het gebouwtje, met uitzondering van het door de marktmeester te gebruiken ge deelte, te verhuren aan de vereniging „IJmuidens Bloei" voor een bedrag van 1.500 per jaar. Tot de realisering van bovenbedoeld be sluit kon wegens het ontbreken van de rijksgoedkeuring niet aanstonds worden overgegaan. Aangezien niet was te voor zien hoelang de goedkeuring op zich zou laten wachten, is daarom door de vereni ging „IJmuidens Bloei" met medewerking van de gemeente op het Marktplein een directiekeet geplaatst ter tijdelijke huis vesting van het informatiebureau voor het vreemdelingenverkeer. Deze directiekeet is thans reeds enige tijd in gebruik. Intussen is echter van de directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid m de provincie Noordholland bericht ontvan gen, dat thans de mogelijkheid aanwezig is tot afgifte van de rijksgoedkeuring. In verband hiermede zijn de nodige offertes gevraagd voor de uitvoering van het plan. Uit de binnengekomen prijsopgaven is ge bleken, dat de kosten van uitvoering het aanvankelijk geraamde bedrag van 30.000 met 8.275 zullen overschrijden. De oorzaak van dit tekort ligt voorname lijk in de opzet van het plan zelf. Bij de uitwerking, waarbij nog andere mogelijk heden zijn onderzocht, is gebleken dat, ten einde in overeenstemming te blijven met het ontwerp, dat de raad indertijd in de vorm van een maquette is aangeboden, zeer ingewikkelde constructies zouden moeten worden toegepast, welke bij het schetsontwerp niet waren voorzien. Met het oog op het vorenstaande hebben B. en W. een nieuw plan doen ontwerpen, dat in constructief opzicht eenvoudiger is. De uitvoering van dit plan zal blijkens de ontvangen offertes 32.000 vergen. Ten op- Advertentie het volmaakte kinderschoentje voor groeiende voetjes Kennemerlaan 63, IJmuiden, Tel. 4781 Uit het zojuist verschenen jaarverslag van de stichting Zeemanswelzijn Neder land blijkt dat het stichtingsfonds in 1960 ruim 330.000,- aan inkomsten heeft ont vangen. Hiervan werd rond 210.000,- besteed aan exploitatie-subsidies aan zeemanste huizen. Het resterende bedrag werd ge reserveerd voor toekomstige investerin gen. Het fonds, dat bestemd is voor het verstrekken van aanvullende bijdragen aan instellingen, die sociaal en sociaal-cul tureel werk voor zeevarenden verrichten, wordt in stand gehouden door de zeeva renden, de reders en de rijksoverheid, die elk een kwartje per zeevarende per maand bijdragen. zichte van het oorspronkelijke plan is dus wel een bezuiniging van ruim 6000 be reikt- B. en W. hebben zich evenwel afgevraagd of. het aanbeveling verdient terwille van deze bezuiniging de keuze te laten vallen op het gewijzigde plan. Na ampele over weging en na overleg met de commissies van bijstand voor de financiën en voor openbare werken is men gekomen tot een ontkennende beantwoording van deze vraag. Hoewel het V.V.V.-gebouwtje in zijn gewijzigde vorm in estetisch opzicht nog wel aanvaardbaar is, hebben de toegepas te bezuinigingen toch niet nagelaten het uiterlijk aanzien van het gebouw zoals dit volgens het oorspronkelijke plan zou zijn nadelig te beïnvloeden. Dit is jammer, gelet op de belangrijke functie, welkt het gebouwtje in stedebouw kundig opzicht krijgt te vervullen. Wil het gebouwtje, zoals de opzet is, mede dienst baar zijn aan de verfraaiing van het stads beeld, zal zullen de wijze van uitvoering en de aard van de toegepaste materialen op deze functie moeten zijn ingesteld. Op grond hiervan zijn B. en W. van oor deel, dat het oorspronkelijke plan de voor keur blijft verdienen ondanks de hogere kosten, welke de realisering van dit plan zal vergen. Het college stelt daarom voor een aanvullend krediet van 8.275 ter be schikking te stellen voor het bovenom schreven doel en in verband met de hoge re .kosten van het gebouw het bedrag van de huur, welke de vereniging „IJmuidens Bfoei" verschuldigd zal zijn voor het ge bruik daarvan ten behoeve van het vreemdelingenverkeer, nader te bepalen op 1.800 per jaar. Advertentie Cosmetica moeten berekend zijn op het klimaat waarin U leeft. Alle Dr.v.d. Hoog preparaten zijn speciaal af gestemd op het Nederlandse klimaat, verkrijgbaar bij: Béter slaagt u bij PLANETENWEG 68 Tel. 8107 CEDERSTRAAT 31 Tel. 5610 Het sportterreinencomplex „Watervliet" aan de Grote Hout- of Koningsweg te Vel- sen-Noord moet vóór 15 november ont ruimd zijn. Het terrein wordt daarna het bouwterrein voor het Provinciaal Electri- citeitsbedrijf, dat een grote centrale op die plaats gaat bouwen. Volgende maand, 15 oktober, begint „Kennemerstaten" met de ontruiming van het Sportpark en op 8 oktober zullen de laatste wedstrijden hier worden gespeeld. Het is het bestuur van Kennemerstaten met veel moeite, maar dank zij veel me dewerking van de gemeentelijke instanties en andere sportverenigingen, gelukt de verschillende afdelingen onder te brengen voor de komende winter. Een deel van het sportpark „Watervliet" een klein deel zal ter beschikking blijven van de korfbalteams van „Kenne merstaten". Hier zullen ook de welpen wedstrijden worden gehouden. Training blijft ook nog mogelijk: Andere korfbalwedstrijden van de senio ren-teams zullen plaats vinden op het ter rein van de CVB van Hoogovens (de commissie van bedrijfsontspanning) aan de Rooswijkerlaan. Voorts geniet „Kennemerstaten" gast vrijheid van de chr. sportvereniging „Jong Hercules" aan de Zeestraat, waar elke zondag één wedstrijd kan worden ge speeld. Twee handbalteams van de senioren kunnen èn on het sportpark Adrichem te Beverwijk en op het sportpark „Schoonen- berg" te Velsen terecht. De atletiekafdeling van Kennemerstaten „Suomi", zal dank zij de medewerking van de zustervereniging DEM uit Beverwijk kunnen spelen op het sportpark „Adri chem". Op de hierboven omschreven manier heeft men de verschillende sportafdelin- gen voor de komende winter weten onder te brengen. Dit heeft veel hoofdbrekens gekost. Voor het komende seizoen (volgend jaar) heeft men de medewerking van de ge meente gekregen om tijdelijk twee voet balvelden aan te leggen in de wijk „De Gilden" te Velsen-Noord. „Kennemerstaten" zal de velden zelf aanleggen. Getracht zal worden de gras mat over te brengen naar dit nieuwe tij delijke terrein. „Kennemerstaten" gelooft dat op den j jy. jfe Bezoekt onze toonkamers met een enorme sortering o.a. Holland-Electro, Ruton, Hoover, Electro- lux, Erres enz. enz Prettige betalingsregeling Haarlem - Telef. 55429 Is ow advertentie omkleed met het eertrouwen, dat dit dagblad heeft Gevraagd per 1 november die ervaring heeft in de ver koop en het etaleren van herenmode Rijbewijs gewenst Gerard A. van der Steur's Kleermakerij Kruisstraat 7 - Haarlem duur geheel tegemoet zal kunnen worden gekomen aan het geleden verlies van een prachtig sportpark, waarvan de sintelbaan vooral bekend stond om de goede kwaliteit. De verwachting van het Kennemersta- ten-bestuur is dat met medewerking van de gemeenten Velsen en Beverwijk nieuwe terreinen te zijner tijd beschikbaar ko men in het sportvelden-plan nabij „De Gilden". Aan de uitwerking van deze plan nen wordt nog hard gewerkt. Wij merken nog op, dat het paviljoen „Watervliet" ook niet zal behoeven te worden afgebroken. Tijdens een bijeenkomst van het perso neel van de Coöperatieve verbruiksvereni- ging „Kennemerland" te Beverwijk heeft men afscheid genomen van de bedrijfslei der de heer J. van de Bosch, die naar Vlissingen gaat. Bij monde van de heer A. Geerlofs werd de vertrekkende, die een mooie promotie maakt, dank gebracht voor het vele werk in het belang van de coöperatie verricht. Hij ontving een be drag onder couvert. Namens het personeel werd het woord gevoerd door de heer C. Limmen, die een werphengel aanbood. De heer Geerlofs richtte zich ook nog tot de nieuwe bedrijfs leider, de heer J. C. Kooymans, die pret tig werken bij de coöperatie werd toege wenst. Vijf en twintig jaar administrateur van de coöpertaie is de heer G. Faber, die hartelijk werd toegesproken. Hij ontving een bedrag onder couvert. De oudste me dewerker, de heer H. Mol, sprak als laats te de jubilaris toe. Afscheid werd hierna genomen van de heer J. Dubbelman, de chef-banketbakker, die met pensioen gaat. De scheidende werd rookwerk aangeboden en zijn vrouw ontving een boeket bloe men. (Van onze correspondent) De algemene ledenvergadering van het Leidse studentencorps heeft besloten goed keuring te verlenen aan de nieuwste plan nen tot herbouw van sociëteit Minerva. Het was het eerst de bedoeling de res tanten van de oude sociëteit, die gespaard bleven bij de brand, te bewaren en daar aan een uitbreiding van de sociëteit te kop pelen. Om technische en economische re denen is het echter niet mogelijk geble ken dit plan uit te voeren. Onlangs zijn nieuwe plannen gepubliceerd, die voor zien in het slopen van alle restanten van de sociëteit en het optrekken van een ge heel nieuw gebouw. In grote lijn ging de ledenvergadering met dit plan akkoord. Verscheidene details zullen nog nader onder ogen moeten wor den gezien. Minister Visser acht het in overeenstem ming met taak en waardigheid van het comité Verenigde Chefs van Staven, als dit zich in algemene zin bemoeit met het repertoire van de luchtmachtkapel. De minister acht zichzelf of enig militair or gaan competent om langs hiërarchieke weg leiding te geven aan de ontwikkeling van een muzikaal repertoire, in het bij zonder waar het betreft de hedendaagse muziek. Uiteraard wordt in daarvoor in aanmerking komende gevallen deskundig advies ingewonnen. Dit wordt medegedeeld in het antwoord van de minister van Defensie op schrifte lijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Kranenburg betreffende de bemoeiin gen van het Comité Verenigde Chefs van Staven met het repertoire van de Lucht machtkapel. In dit antwoord geeft de mi nister voorts een uiteenzetting aangaande het taptoebeleid. Op 15 augustus 1961 is met instemming van de minister een „in terservice-werkgroep" ingesteld, ten einde het comité van advies te dienen over on der andere de normen waaraan een muzi kale manifestatie moet voldoen om als tap toe te kunnen worden aangemerkt. In deze commissie is als deskundig adviseur opge nomen de inspecteur der militaire muziek, dr. C. L. Walther Boer De hoofdofficier der Koninklijke Landmacht, die dit jaar de leiding had over de Taptoe Delft, heeft gerapporteerd dat op de slotavond van de Taptoe de kapel der Koninklijke Lucht macht met negatie van nadrukkelijk door hem aan de directeur van de genoemde kapel gegeven aanwijzingen, is afgemar cheerd onder het spelen van muziek wel ke tot het „swing-genre" wordt gerekend. De minister heeft, na raadpleging van het Comité Verenigde Chefs van Staven, een interservice-commissie ingesteld, welke thans onderzoek doet naar de feitelijke gang van zaken bij en de achtergronden van dit indisciplinair optreden. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM GEBOREN: Johannes Hendricus, zoon van J. Winkelman en A. M. Sprengers. Cornells Petrus, zoon van P. H. Zonneveld en T. Doorn. Jacobus Lambertus, zoon van P. Theissling en A. C. van der Aar. Oscar, zoon van J. Wijthoff en L. Verwaaijen. Jan Willem, zoon van J. Graanstra en A. H. Kolijn. Astrid Catharina Maria, dochter van B. W. Dam en A. Schotten. Hendricus Johannes, zoon van J. C. M. Opdam en T. M. Th. Genemans. ONDERTROUWD: D. J. de Ruiter en M. F. H. Broers. P. de Vries en T. J. Kitsz. GEHUWD: G. C. Kramer en W. P. Beij- ersbergen van Henegouwen. J. N. Heems kerk en M. A. Glorie. C. Moll en C. J. Zijp. N. M. Scheerman en C. M. de Zeeuw. OVERLEDEN: A. C. Krieger, oud 85 ja ren, wonende te Amsterdam. Advertentie Aanvoer van woensdag Te IJmuiden werden woensdag 7270 kis ten vis aangevoerd: De specificatie: 235 kisten tong en tarbot; 1 kist heil bot; 240 kisten schol; 13 kisten schar; 14 kisten bot; 3065 kisten haring; 2740 kisten makreel; 335 kisten schelvis; 380 kisten wijting; 105 kisten kabeljauw en gul; 27 kisten poon; 60 kisten kool vis; 25 kisten diversen. Prijzen van woensdag i Per 1 kg: Heilbot 4.40; gr. tong 4.90-4.40; grm. tong 43.50; kim. tong 3.302.80; kl. tong I 2.80—2.50; kl. tong II 2—1.64; tarbot I 3.503. Per 50 kg.: Tarbot IV 114—80; gr. schol 47; gr.m schol 46; kl.m. schol 5042; kl. schol 1 5746; kl. schol II 4910; schar 3119; bot 3011; v. haring 2011; ma kreel 219: gr- schelvis 5547; grm. schel vis I 5648; kl. schelvis II 4133; wijting 3211; gr. gul 8172; midd. gul 6865; kl. gul 4038; poontjes 2013; kl. koolvis zw. 56; kl. koolvis wit 6160. Per 125 kg: Gr. kabeljauw 388176; gr. koolvis zw. 134130; gr. koolvis wit 140 136. Besommingen van woensdag IJM 18 Ariadne" 21.200,—; KW 81 12.190,—; IJM 54 11.200,—. Aanvoer van donderdag In totaal 38 schepen hebben hedenmor gen te IJmuiden 4900 kisten vis aange voerd. De specificatie is als volgt: 230 schelvis, 175 wijting, 15 gul en kabeljauw, 1150 makreel, 80 trawlharing, 1000 span- haring, 610 schol, 10 tarbot, 300 varia, 40 stuks stijve kabeljauw en 30.000 kilo tong. De IJM 72 voerde 700 kisten aan en de HD 74 1410 kisten. Prjjzen van donderdag Per kg: zalm 87, tarbot 32.70. gr. tong 4.504, grm. tong 3.603.20, kim. tong 3 2.60, tong I 2.60—2, tong II 1.80—1.40. Per 50 kg: verse haring 18.2011, ma kreel 218.40, rode poontjes 3616, tarbot II 140—120, tarbot IV 110—72, grote gul 8272, middel gul 7659, kl. gul 5026, kim. schol 5451, schol I 6055, schol II 5140, gr. schelvis 67, grm. schelvis 55, kim. schelvis 62. pennen 6765, braad 44 38, dichte wijting 129, gestripte wijting 20—16. Per 125 kg: grote kisten kabeljauw 230, kisten middel kabeljauw 242. grote regels kabeljauw 200, kleine regels kabeljauw 102, grote leng 136. Besommingen van donderdag HD 74 f23.900, KW 187 f5760, KW 148 f 10.100, IJM 7 f 5500, IJM 55 f 8720, IJM 4 5420. Voor vrijdag Voor de vrijdagmarkt te IJmuiden wor den thuis verwacht de SCH 135 met 1300 kisten westkustharing en de IJM 46 met 1370 kisten vis. Scheveningen Te Scheveningen is hedenmorgen aan gevoerd: 480 kisten haring, 60 kisten plat vis, 1000 kilo tong, 10 kantjes groene haring en 3500 kantjes jonge haring. Op zee Het was gisteren goed weer om de noord. De vangsten waren goed. Gemiddeld werd van 60360 manden haring per etmaal ge vangen. De „Dirkje" deed in twee trekken een vangst van 100 manden haring, de Oceaan" een trek van 100 manden haring, de „Senior" boekt een dagvangst van 200 manden vis, de „Nellie" een dagvangst van 150 manden haring en de „Golfstroom" had een dagvangst van 240 manden haring. De makreelvangsten op 57,30 graden noor derbreedte waren gemiddeld van 150 tot 300 manden per etmaal. De „Toronto" deed een trek van 3 pakjes, de „Deining" een tweetal trekken van 7 pakjes in totaal, de „Amsterdam" had een vangst van 100 mandten hoops in een trek. De loggers en kotters om de oost deden vangsten van 300 tot 400 kilo tong en van 8 tot 15 manden andere vis. Op de kust vissende kotters en loggers boekten dagvangsten van 100 tot 170 kilo tong en van 10 tot 20 manden andere vis. Haringvangsten De vleetvissers hadden geen vangsten. Van de trekkers vingen de 14960, de 4 140, de 74—20, de 176—20, de 141—34. - V',* tweed altijd mode FALCON GABION 94.50 tot 179.- Dit is vlotte mode: een ruimvallende mantel met vaste rugceintuur - in grof geweven tweed. Grote va riatie in de dessins! Ver dere kenmerken? De brede kraag, schuine zakken en de vloeiende schouderlijn. Falcon is mode!

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 6