Tennishallen opgeblazen in een Amsterdams sportpark HVB-voorzitter: Nog steeds een groot tekort aan sportvelden Hairos II, een kampioen met karakter DE OPSTELLINGEN Franse vinding vereenvoudigt de sportbeoefening in de winter BMHC won en verloor in Oxford Engels eftal in december naar Nederland? Forbes Carlisle op 1 april '62 in Nederland Scheidsrechterstekort probleem van belang ZATERDAG 3 0 SEPTEMBER 1961 19 Centrale training voor de basketballers Ajax tegen Ujpest voor competitie bekerwinnaars BETAALD VOETBAL AMATEUR VOETBAL Jaloerse joelers Karakter 1 Geluk Balans Zorg Se mi-profs A mateurs HANDBAL HOCKEY KORFBAL TENNIS (Van onze reportageredacteur) De twee overdekte tennishallen, die vrij dag in. de Amsterdamse tuinstad Buiten- veldert in gebruik zijn genomen, vor men letterlijk een opgeblazen zaak. Het betrokken tennispark heeft namelijk voor het eerst in Nederland een Franse vinding toegepast, bestaande uit op blaasbare tenten, van onbrandbaar, krimpvrij en stormvast geplastificeerd nylon, die uitsluitend door een lichte overdruk van de lucht in het interieur in stand worden gehouden. Een soort aan de grond verankerde luchtballon dus. De voordelen springen dadelijk in het oog. Er zijn geen omvangrijke stellages no dig, waarvan de opbouw tijdrovend en kostbaar is. Deze in Angers vervaardig de tenten kunnen in enkele uren wor den opgeblazen door middel van één of meer ventilatoren, die een vermogen van Va, paardekracht vertegenwoordigen Hoewel het materiaal bijzonder licht is, kunnen de tenten een storm van 120 km. per uur dborstaan. Een automatisch werkend ventiel regelt de overdruk,die niet meer bedraagt dan het verschil tus sen b.v. de luchtdruk in een kelder en die op een eerste verdieping van een gebouw. Volgens medici komt deze lich te overdruk bovendien de sportpresta ties en het uithoudingsvermogen van de spelers ten goede. Desondanks verleent de druk de door gewone piketpalen ver ankerde tenten zo veel stijfheid, dat men er over een touwladder rustig op kan klimmen zonder dat de nylonover spanning inzakt. Een ander snufje is dat deze tenten door middel van ritsluitingen naar behoefte verkleind kunnen worden. De in Amster dam opgeblazen modellen hebben de af metingen van een normale tennisbaan, dus ruim 36 bij 17 meter, en zijn 8 me- Hockey Vrijdag is in Oxford een internationaal hockeytoernooi begonnen, waaraan van Nederlandse zijde wordt deelgenomen door BMHC uit Bloemendaal en een Haagse combinatie. In de eerste wedstrijd zege vierden de Bloemendaalse heren met 3-1 over 't stedelijk team van Oxford. La ter op de dag verloren zij met 2-1 van de Cambridge University Wanderers. Den Haag speelde 1-1 tegen een Britse combi natie, die uitkwam onder de naam „Tra vellers". De overige uitslagen waren: Cambridge University WanderersDeense Combinatie 1-4; Tramps (GB)Barcelona (Spanje) 0-5; Bacchanalians (GB)Vikings (Dene marken) 3-3; Oxford University Occasio nals (GB)Badkreuznach (Ddl.) 4-4. Het bestuur van de Nederlandse Basket- ballbond heeft de selectiegroep (heren) be kend gemaakt, die vanaf 2 oktober iedere maandagavond in Amsterdamse Apollohal onder leiding van de heer Burgert zal trainen. De uitverkorenen zijn: Van de Berg, Boot. Frank (allen The Wolves), Bruin, Kok, Smit, Sterker (allen Landlust), Braun, Driehuis, Perrier, Schappert (allen The Blue Stars), De Jong, De Haan (beiden The Arrows). De Monchy, Kuikens (Agon), La- gerwey (Flamingo's), Joubert (Punch) en Sikking (DED).Wegens studieredenen heb ben bedankt: Pouw (Argus), Tuinstra (Her- ley) en Halewijn (Flamingo's). ter hoog. Er bestaan echter ook veel grotere uitvoeringen, zoals de in Frank rijk rondreizende cineramatent. Er is met het oog op het avondgebruik wel kunstlicht aangebracht, maar overdag is dat niet nodig, want er is bijna geen lichtverlies. Voorwaarde voor de instandhouding der tenten is natuurlijk constante aanwezig heid van overdruk. Daarom wordt er voor de rond 50.000 gulden, welke zij per stuk kosten, niet alleen een reserve ventilator maar ook. een benzine-aggre- gaat bijgeleverd. Wanneer de gemeente lijke energie uitvalt, wordt er dus voor eigen stroom gezorgd. In dit geval die nen de tenten voor het beoefenen van openluchtsport in de winter. De exploi tant van het tennispark laat ze in het voorjaar weer leeglopen. Maar men kan ze natuurlijk ook voor tentoonstellingen, massabijeenkomsten e.d. doeleinden ge bruiken. Voetbal De kans is groot dat het Nederlands elf tal nog dit seizoen enkele bijzonder inte ressante wedstrijden zal spelen. De heer L. Brunt, secretaris-penningmeester van de KNVB, heeft namelijk in Londen hij woonde daar o m. het FIFA-congres bij besprekingen gevoerd met vertegenwoor digers van een aantal nationale voetbal bonden. Met Engeland werd in principe overeen gekomen zo mogelijk dit jaar een wed strijd Nederland-Engeland te spelen. De ontmoeting, die voor begin december is vastgesteld, komt in de plaats van de wedstrijd Nederland-Oost Duitsland, die door de visum-moeilijkheden moest ver vallen. Aangezien het "bestuur van de En gelse League echter zijn toestemming voor de ontmoeting nog niet gegeven heeft is het niet geheel zeker dat de Engelsen naar Nederland zullen komen. Voorts heeft Schotland voorgesteld op de eerste woensdag in mei 1962 de wed strijd Schotland-Nederland te spelen, de return van de ontmoeting die twee jaar geleden in Amsterdam is gehouden. De wedstrijd zou de ontmoeting Nederland- West-Duitsland, die definitief niet door gaat, vervangen. Polen heeft voorgesteld op basis van een uit- en thuiswedstrijd tegen Neder land te spelen. Met de Tsjechen is onder handeld over de returnwedstrijd Neder- land-Tsjechoslowakije. Israel tenslotte heeft de KNVB uitgenodigd met het Ne derlandse team naar Israel te komen.Hier zal geen tweede wedstrijd in Nederland komen. Vrijdagavond is in Londen de loting ver richt voor de tweede ronde (achtste fina les) van het toernooi om de Europese be ker voor bekerwinnaars. Ajax, dat voor de eerste ronde was vrijgesteld, lootte te gen Ujpest Dosza (Hong). De ploegen zul len in een thuis- en een uitwedstrijd tegen elkaar uitkomen. De ontmoetingen moeten vóór eind november zijn gespeeld. Van te voren was bepaald dat, indien de Oost- en Westduitse bekerwinnaars tegen elkaar moeten spelen, over geloot zou worden. Zwemmen De Australische zwemcoach Forbes Car lisle heeft verklaard de voorwaarden, zo als de K.N.Z.B. die in zijn voorstel aan hem heeft gedaan, te accepteren. Dit zou dan betekenen, dat Carlisle per 1 april 1962 in Nederland zijn trainingswerkzaam heden begint en gedurende een half jaar in ons land zal verblijven. Beide partijen kunnen dan na deze pe riode, die wederzijds als een proeftijd moet worden gezien, beslissen of het verband voor kortere of langere tijd wordt ver lengd, of wordt beëindigd. De voorwaarden, in het voorstel vervat, verschillen belangrijk van die, welke in eerste instantie uit Australië bronnen zijn gepubliceerd. De K.N.Z.B. zal zowel de reis- als de verblijkosten van Carlisle en zijn vrouw vergoeden. Tijdens zijn verblijf in Nederland ontvangt hij van de K.N.Z.B een financiële toelage, die meer als zak geld dan als salaris moet worden gezien „Naast de gunstige situatie in de afde ling Haarlem van de K.N.V.B. is er ook reden tot somberheid. En wel vooral op het gebied van de terreinen en de scheids rechters. Voor de leniging van de terrein- nood zijn al wel veel plannen, maar geen geld, terwijl de scheidsrechtersfunctie nog steeds te weinig aantrekkingskracht heeft." Dat zei de voorzitter van de af deling Haarlem, de heer H. W. van Turn hout, gisteravond in restaurant Brinkmann in zijn openingswoord van de jaarlijkse algemene vergadering. De heer Van Turnhout maakte melding van plannen voor sportvelden aan de Orion- weg, de Wagenweg (Eindenhout), de Schalkwijkerweg, de Schipholweg, de Von- delweg en een uitbreiding van het Van der Aart-sportpark, maar zei toch niet veel hoop te hebben dat het belangrijkste deel, van die plannen spoedig verwezenlijkt zou zijn. „Verenigingen bij voorbeeld als SI- ZO, SHS, Kinheim, Wijk aan Zee, SMS en Kennemerland zijn zeer sterk gehande- capt door het gebrek aan voldoende speel velden". HVB-voorzitter Van Turnhout maakte ook nog melding van het uitbreiden van het zaterdagvoetbal in verband met de vrije zaterdag. En hij achtte het dan ook in de toekomst zeker niet uitgesloten dat er op zaterdagochtend gespeeld zou wor den. Tijdens enkele korte discussies op fi nancieel terrein kwam nog even de ver dere verbouw van 't HVB-bureau ter spra ke. Hieraan zal dit seizoen worden begon nen. De verbouwing van de benedenver dieping zal zo om en nabij de 20.000 gaan kosten. Hartelijke woorden richtte voorzitter Van Turnhout daarna tot de scheidende penningmeester Ch. Boeree. Hij bood hem een fraaie oorkonde aan ter gelegenheid nog van de heer Boeree's benoeming tot erelid van de HVB tijdens dienst afscheids receptie enige weken geleden. De heer Boeree, die zoals bekend om gezondheids redenen zijn functie beschikbaar stelde, zei in zijn dankwoord dat het hem eén bij zonder groot genoegen was geweest de groei van de afdeling te hebben mogen meemaken. Hij bracht de verenigingen dank voor het vertrouwen dat hij 32 jaar had mogen genieten. In de plaats van de heer Boeree als pen ningmeester werd bij enkele kandidaatstel ling gekozen de heer J. Berk, bestuurslid van de voetbalvereniging Spaarndam. Na de rondvraag, die geen schokkende zaken aan de orde bracht, bracht jhr. mr. C. L. van Lennep, erelid van de HVB, het bestuur dank voor het goede beleid van het afgelopen jaar. Sport tijdens het weekeinde In de eerste divisie A heeft Haarlem evenals Stormvogels een uitwedstrijd, res pectievelijk tegen Vitesse en AGOVV. In geen van beide wedstrijden geloven wij dat de clubs uit deze omgeving de volle winst zullen behalen; in het gunstigste ge val zien wij puntenverdelingen tot stand komen. VSV heeft voor de eerste divisie B ander maal een thuiswedstrijd, nu tegen Wage- ningen, hetgeen een niet te onderschatten tegenstander is. Niettemin is een zege lang niet uitgesloten. De standen zijn op het ogenblik: Eerste divisie A: Eerste divisie B: Sittardia 6 12 Heracles 6 10 DFC 6 10 Elinkwijk 6 10 Fortuna (AU.) 6 10 Heerenveen 6 9 DHC 6 9 Ensch. Boys 6 0 SVV 6 8 Limburgia 6 0 AGOVV 6 7 SHS 6 8 Alkmaar 6 7 HDVS 6 8 KFC 6 6 Excelsior 6 7 Eindhoven 6 6 Hilversum 6 7 Leeuwarden 6 5 RBC 6 7 Vitesse 6 5 VSV 6 6 Veendam 6 4 Wageningen 6 4 Stormvogels 6 4 Be Quick 6 4 Go Ahead 6 4 ZFC 6 3 Helmond 6 4 NOAD 6 3 BW 6 3 Wilhelmina 6 2 't Gooi 6 2 HVC 6 2 Haarlem 6 2 EBOH 6 0 In de tweede divisie krijgt EDO het thuis tegen Velox verre van gemakkelijk en mag met een gelijk spel al tevreden zijn. RCH ontmoet in het Heemsteedse Sportpark Tu- bantia, dat vorige week EDO zo ruim ver sloeg. Weer een gelijk spel voor de Racing? De stand is: Zwartemeer 4 7 Baronie 3 3 Helmondia 5 7 RCH 4 3 Graafschap 4 6 Zwolse Boys 4 3 Tubantia 4 6 UVS 5 3 Velox 4 6 PEC 4 2 Roda Sport 4 4 NEC 3 1 Oldenzaal 4 4 LONGA 4 1 EDO 4 4 In de eerste klasse amateurs speelt HFC in de Zaan tegen OSV. op eigen veld een niet te onderschatten tegenstander. Niette min, de Haarlemse ploeg zal toch wel aan het langste eind trekken dunkt ons. De stand is: Spartaan Hollandia HRC HFC JOS 3 5 3 4 3 4 3 4 3 3 OVVO OSV AFC DCG UW 3 3 3 2 3 2 3 2 3 2 Bij de tweedeklassers vraagt vooral de semi-plaatselijke ontmoeting TYBB-Zand- voortmeeuwen de volle aandacht. Voor beide elftallen staat aansluiting met de topclubs op het spel. Het zal dus ongetwij feld spannen op Schalkwijk. Schoten krijgt in Noord het stug spelende Baarn op be zoek en HBC heeft een uitwedstrijd tegen Zeeburgia, terwijl Ripperda de verre reis naar Enkhuizen moet maken om in 2 A West-Frisia te bekampen. In de derde klasse A van West II heeft Hillegom een uitwedstrijd tegen léider Wil- belrrrtiS" en als Bob de Jong weer net zo schotvaardig is als tegen Vredenburch, dan kunnen de blauwwitten ongetwijfeld in op gewekte stemming huiswaarts keren. ETO kan in 4 C van West I zijn leidende positie verstevigen door een zege op Kin heim uit en Onze Gezellen moet de uitwed strijd tegen St. Pancratius winnen om voorlopig in de running te kunnen blijven, bloemendaal speelt thuis tegen EHS en „Hairos II heeft zondag jongstleden zijn laatste grote zegekrans omge kregen. Schrik niet, dat betekent niet dat er plotseling iets ergs is gebeurd met het dier gelukkig niet maar hij heeft de leeftijd bereikt, waarop hij het wat kalmer aan moet gaan doen. Hij krijgt te veel last van zijn hoeven om nog grote krachtsinspanningen te verdragen. En bovendien.... ik laat een wereldkampioen niet uitjouwen". Dat zegt pikeur-trainer W. H. Geer- sen in zijn huis naast de renbaan Valke veen, terwijl deze 55-jarige paarden kenner bij uitstek een beetje verdrietig kijkt naar de halfvergane kransen en verbleekte linten, die Hairos II, de kampioen, de beste .draver ter wereld, samen met hem heeft veroverd. „Hairos heeft altijd al moeilijk op zijn hoeven gestaan, hij heeft een gebrek, dat inwendig zit. Alles hebben we er aan gedaan, zonder succes echter. Operatief ingrijpen gaat niet, de professoren kun nen er niet bij. Met die tere hoeven heeft hij de grootste koersen gewonnen, is hij kampioen van Nederland, van Euro pa en van de wereld geweest. Een an der paard zou met zulke benen geen pas verzetten. Hairos heeft echter een niet te temmen wilskracht. Alleen zijn sterke karakter heeft hem het hoogste doen be reiken." „Begrijp je, dat ik zo'n dier, dat on danks zijn gebrek zoveel gepresteerd heeft, niet kan laten uitjoelen," zegt Geersen fel. „Dat is nu een paar keer achter elkaar gebeurd, dat een bepaal de. catagorie toeschouwers, als Hairos fou ten maakte, niet meer goed draafde, hem uitfloot en uitjoelde. Niet de insiders, die weten dat het dier ölleen in de fouten springt als het met een van tere hoeven een misstap heeft begaan, als hij pijn heeft. Vooral op een harde baan en als er veel van hem gevraagd wordt." „Die jaloerse joelers moeten toch kun nen beseffen, dat een wereldkampioen niet elke koers feilloos kan winnen. Het is geen machine. Bovendien moeten ze beseffen, dat die koersen hier in Neder land onnoemelijk zwaar voor hem ge maakt worden, omdat hij steeds zo'n gro te afstand vóór moet geven. Dat publiek moet ook begrijpen, dat de eigenaar van Hairos het paard helemaal niet voor die zware koersen in ons land behoeft in te schrijven, dat hij veel makkelijker - zon der die grote voorgiften en veel meer geld kan verdienen in het buitenland waar Hairos enorm populair is door zijn prestaties." „Dat joelende publiek moet bovendien dankbaar zijn, dat de eigenaar het paard na het behalen van de wereldti tel in Amerika niet heeft verkocht, maar voor de Nederlandse drafsport heeft be houden. Toen werden hem in Amerika onnoemelijk grote bedragen voor Hairos geboden." „Begrijp me goed! Niet alle toeschou wers en niet de insiders fluiten en joe len, het is een bepaald gedeelte van het publiek. Maar al was het maar één man, dan zou ik me er nog kwaad over ma ken, omdat het paard het niet verdient! Ik durf rustig te zeggen, dat er niemand onder die joelers is die zoveel wils kracht, zoveel karakter heeft als Hairos." „Hij is zo trots als hij groot is. Door mij is hij in een koers nog nooit aange tikt. Als ik hem een tikje zou geven, zou hij prompt stil gaan staan. Als hij ziet dat een paard voor hem geslagen wordt legt hij de oren in de nek en vliegt er Willem H. Geersen, de man die Hairos 11 naar al zijn triomfen leidde. Op deze foto ziet men hem samen met zijn dochtertje, dat per se de eerste wil zijn met het aanbieden van gelukwensen. Hairos II, de grote kampioen, die niet meer in grote koersen zal uitkomen. langs alsof hij wil bewijzen dat slaan niets helpt. Ik reed in een koers op de tweede plaats ver voor de rest van het veld. Ik hield hem in, omdat die tweede plaats voldoende was om de prijs te win nen, omdat ik in de eerste heat al als eerste over de finish was gegaan. Ik wilde hem niet nutteloos vermoeien. Plot seling begon toen de pikeur vóór ons zijn paard te slaan. Toen Hairos dat zag vloog hij er langs, was hij niet meer te houden, stoorde hij zich niet aan zijn strakke teugel". Als we de heren Geersen- er op wij zen, dat Hairos zich toch niet in alle koersen niets van de pikeur heeft aange trokken, zegt Nederlands bekendste sul kyrijder: „Och, je leert heel wat als je. zo als ik, van je negentiende jaar tussen de paarden zit. Mijn vader had in Woer den zelf paarden, ik ben er dus mee op gegroeid. Ik heb dus mijn vakkennis wel, maar daarmee alleen bereik je toch niet de top. Daar komt ook een behoor lijke dosis geluk bij en., je paard moet het natuurlijk kunnen presteren, dat moet eigenlijk voorop staan. Welk paard naar de top draaft is nooit van tevoren te zeggen. Gelukkig maar, anders was de sport er af. De afstamming van een paard is belangrijk, maar ook weèr niet alles, anders zou de man met het meeste geld de beste paarden hebben. Vanzelf sprekend biedt een goede bloedlijn je meer kansen dan een slechte." „Het belangrijkste bij een draver is, dat hij in balans loopt. Die balans kun je corrigeren door het aanbrengen van zwaar of licht hoefbeslag. Hairos had weinig balans toen ik hem kocht. Ik kreeg het er gelukkig al gauw bij hem in. Soms zoek je jarenlang naar de ba lans van een paard. Je hebt paarden, die bij wijze van spreken aan elk been een kilo beslag nodig hebben om in balans te blijven. Hairos heeft aan 100 gram ijzer genoeg. Dat is wat snelheid be treft natuurlijk een voordeel." „Toen ik met Hairos naar Holland kwam begonnen we weinig hoopvol. Men sen die het weten kunnen gaven me met hem weinig kans. Hij moest om te be ginnen zes weken staan. Op 10 maart 1959 ging hij de box in, alleen door rust kon een inwendig gezwel genezen. Begin mei haalde ik hem er uit om een beetje rond te stappen. En op 26 juni won hij de Grote Prijs der Lage Landen. Dat is voor elke paardenkenner ongelo felijk." ^.Hij heeft voortdurend meer .dan nor male zorg nodig gehad. Ik had een licht werkschema voor hem, we kozen de koer sen zorgvuldig uit. Maar ja, als je dan gaat winnen komen de grote uitnodigin gen. Gevolg: lange reizen. Ik voor mij geloof, dat die laatste lange reis naar Amerika hem gebroken heeft. Toen heb ben we door allerlei pech met vliegtui gen vijf dagen met hem heen en weer ge sjouwd. Toen heeft hij veel te lang ach ter elkaar op zijn tere hoeven moeten staan." „We hebben zondag nog meegedaan aan het kampioenschap van Nederland, omdat hij dat makkelijk kon winnen, maar nu is het uit. Misschien volgend jaar, alleen voor het plezier van het paard een enkele gemakkelijke koers in ons land, maar in het buitenland zal Hai ros II geen lauweren meer oogsten. Voor mij hoeft een paard, dat alle grote koer sen tenminste een keer gewonnen heeft, dat ook niet meer. Voor mij blijft hij altijd het paard met karakter, de wereld kampioen. Jan Dassen Haarlem (uit tegen Vitesse): Van 't Kruys; Maas en Sybrandi; Goedhart, Berendregt en Duyster; Frie, Boom, Veen, Vreeken en De Ridder. Stormvogels (uit tegen AGOVV): Egoer; Smits en Visser; Haverkamp, Piro- vano en Janssen; Van Wooning, Snoeks, Van der Waal, De Graaf en Degenaar. VSV (thuis tegen Wageningen): Vader; Immers en Pieterse; Brederveld, Kort en Brom; Dikstaal, Belfroid, Faren- horst, Van Dolder en Jager. EDO (thuis tegen Velox): Amama; Van der Oord en Berends; Koster, Amoldi en Leonhard; Nijman, Peters, Spiers, Koek en Breeuwer. RCH (thuis tegen Tubantia): Van der Schilden; De Vries en Spaan; Poerwo, Koning en Kruijer; Kroonsberg, Ho- nout, Bakker, Hendriks en Nanai. HFC (uit tegen OSV): Van der Meulen; Hoeke en Wijkhuizen; Erik Thole, Molenaar en Peter Thole; Jansen, Bouwman, Lindeman, Honnef en Koenders. rYBB (thuis tegen Zandvoortmeeuwen): Bakker; Rietvink en Honschoten; Van der Klugt, Veldhuizen en Pebesma; Jansen, Blom, Valent, Kroonsberg en Meier. Zandvoortmeeuwen (uit tegen TYBB): Ter Wolbeek; Peters en Water; Bruynzeel, Stobbelaar en Jansen; Vis ser, Oosterbaan, Plaizier, Schilpzand en Keesman. Schoten (thuis tegen Baarn): Kessens; Van Veen en Dinkelberg; De Looze, Boekelaar en Van Elk; Kops, Kossen, Willemse, Smit en Blom. Ripperda (uit tegen West-Frisia): Ger- ritse; Blansert en Bouman; Van Kam pen, Dreyer en Kuyer; N.N. Hout kamp, Burghout, Mentjox en Peters. HBC (uit tegen Zeeburgia): Warmer dam; Langeveld en Van Bergen; Drayer, Kors en Van Bruggen; De Reus, Joh. Duindam, Duivenvoorde, Halderman en J. H. Duindam. Hoofddorpse Boys ontvangt streekgenoot Lijnden. Voor de thuisclubs zit er winst in deze ontmoetingen. Renova en THB zijn zondag vrijaf. In Emmen zal Rapiditas zondag tegen E en O nogmaals trachten de eerste winst te behalen. In het Noordersportpark behoeft de damesploeg van De Blinkert het Heems- kerkse ADO niet te vrezen. De heren zullen van het Utrechtse Achilles zonder twijfel meer tegenstand ontvangen. Aanvang 2 uur. Aan de Van Oosten de Bruijnstraat in Haarlem staan de Concordia-heren tegen het Hilversumse HHC voor een vrij zware taak. De wedstrijd begint om twee uur. De reserves van de Concordianen bezoeken Tonido. De damesploeg van IJmond trekt naar VZV. Na twee competitiezondagen en in de westelijke eerste klasse heren na vier wed strijden bieden zondag de eerste wed strijden in de bekercompetities een aardige onderbreking van het gewone programma. Bij de heren gaat de strijd om de HTCC- beker, de J. D. Treslongbeker en de vete- ranenbeker, bij de dames om de Pamassia- prijs (destijds door BDHC beschikbaar ge steld en ook thans in het bezit van de Bloemendaalse speelsters) en de Amster dambeker. Voor deelneming hieraan wor den de elftellen gesplitst naar hun uit komen in de promotieklasse of hoger en in de tweede klasse of lager. BMHC speelt niet om de beker door de trip naar Engeland. Alliance moet in Utrecht de eersteklasser Kampong partij geven. Aan een gelijk spel hebben de spe lers uit Heemstede reeds voldoende om naar de volgende ronde over te kunnen gaan. Voor de HTCC-beker komen voorts uit HBS. Strawberries en drie elftallen van BMHC. die in thuiswedstrijden de gast heren zijn van Groen Geel II, Hilversum III en elftallen uit Nijmegen en 's-Her- togenbosch. BDHC gaat met twee elftallen naar Bre da. BDHC I speelt daar twee wedstrijden, want vanmiddag wordt reeds tegen een zuidelijke combinatie gespeeld. HBS zal zich op Bleek en Berg wel de meerdere tonen van de dames uit Den Bosch. Al liance gaat in een uitwedstrijd, evenals bij de heren, Kampong partij geven. Watervliet krijgt zondag bezoek van staartploeg Amsterdam-Zuid, zodat op een zege van de thuisclub gerekend mag worden. Oosterkwartier, dat ook op eigen terrein speelt, ontvangt het ongeslagen Hespa uit Amsterdam, zodat de gastheren op behoor lijke tegenstand kunnen rekenen. Wellicht heeft Nieuw Flora kans om een gelijk spel te behalen tegen MEO, dat dit seizoen minder sterk is dan het vorige. Deze wedstrijd vindt plaats om kwart over twee aan de Van Oosten de Bruijnstraat. Haarlem krijgt bezoek van stadgenote Aurora, hetgeen betekent, dat er een span nende wedstrijd te verwachten is; een ver deling der winstpunten lijkt waarschijnlijk. Zondag worden op de banen van het tennispark Groenendaal in Heemstede de nog resterende eindstrijden gespeeld van het Groenendaal-toernooi, dat in augustus door een verregende zaterdag belangrijk stagneerde. Als enige eindstrijd van het A-toernooi is nog te spelen de finalepartij herendubbelspel tussen de Beverwijkers John Groen en Jan Tervoort en de HLTC'ers Hans Steffelaar en P. Clegg. Dit duel begint om twee uur. De restanten van het B- en C-toernooi hiervan wer den slechts enkele eindstrijden gespeeld zullen zondag vanaf tien uur plaatsvinden. De finale damesenkelspel in de B-afdeling wordt vanmiddag gespeeld.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19