i Commissaris W. Sepp maandag vijfentwintig jaar bij de politie Voetbal in Kennemerland KERKDIENSTEN Grote aanvoer en matige prijzen op Beverwijkse groenteveiling Breestraat verfraaid door winkelverbouwing Gezellig slotfeest bij Suomi-jubileum Veilinggebouw te klein voor bloemenaanvoer Verzending van zeepost Havenberichten Betaling abonnementsgeld per giro LM WERELD FILM EN Fl ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1961 ALTIJD APART is een vlot en chic kapsel van Dameskapsalon HAGEDOORN Beverwijks zakennieuws Aanbesteding voor Oosterwijk Schepen, rederijen en werven Mejuffrouw Rasmussens hield receptie Hondenparade op zaterdag 7 oktober Voetbal Regiecursus in IJmuiden Raad Velsen wordt ingelicht over nieuwe raadhuisplan „Er moet iets gedaan worden, maar ik ben aan het piekeren wat", zei nog niet zo lang geleden de commissaris van de Velsense politie, de heer W. Sepp. Het ging om de kwestie van de explosieven, die nog zo vele jaren na de beëindiging van de Tweede Wereldoorlog in het gemeentelijk duingebied worden aangetroffen en waarmee al veel ongelukken zijn gebeurd. Van het gemeentebestuur had de com missaris „carte blanche" gekregen. Enige t ijd later kwam er een affiche uit: een wel bijzonder goed geslaagde affiche, u kent haar wel, die van de jongen leunend op een kruk terwijl hij naar spelende kameraadjes kijkt. „Er moet iets gedaan worden." En er werd iets gedaan. Dit typeert deze commissaris: een man die niet alleen maar denkt of praat, maar ook doet. Een man die de grote verant woordelijkheid welke op zijn schouders is gelegd, weet te dragen. Hij is een politieman, die algemeen ho gelijk wordt gewaardeerd. Maar de heer Sepp is niet iemand die graag aan de weg timmert. Hij houdt er bepaald niet van in het middelpunt van de publieke belangstelling te staan. Toch is daarvoor nu wel een reden. Want de heer Sepp is maandag aanstaande vijfentwintig jaar po litiefunctionaris. Snelle carrière Op die dag zal hij misschien terugden ken aan voorvallen uit zijn carrière bij de politie, misschien ook heeft hij geen tijd om dat te doen, want een commissaris heeft het meestal heel druk. Die carrière dan, ving aan met zijn aanstelling als vo lontair bij de gemeentepolitie te Hillegom. In 1936 volgde hij de opleiding tot in specteur bij de politie in Den Haag. Het duurde drie jaar voor hij werd benoemd tot adjunct-inspecteur. Een jaar later, in 1940 dus, volgde zijn aanstelling als inspecteur van politie. Na de oorlog werd hij bevorderd tot inspec teur tweede klasse en in '48 volgde zijn benoeming tot hoofdinspecteur. In Den Haag is de heer Sepp werkzaam geweest bij de centrale recherche, daar na als chef van de recherche en de ge- uniformeeerde politie te Scheveningen. La ter nog als chef van het bureau verkeers- polite en tenslotte als chef van de geüni formeerde dienst en recherche van de Haagse binnenstad. Een indrukwekkende lijst. Men kan zeg gen dat de heer Sepp alle facetten van het moeilijke politievak grondig heeft le ren kennen. Hij heeft in Den Haag een er varing opgedaan die hem in de zo geva- riërde gemeente Velsen met industrie en scheepvaart, te stade zou komen. Op 1 januari trad hij als hoofdinspec teur van de politie eerste klasse in dienst van de gemeente Velsen. Het was op een regenachtige wintermorgen 3 januari 1955 dat de heer Sepp werd geïnstal leerd en beëdigd, als opvolger van de heer P. J. van IJzendoorn, die tot commissa ris te Zaandam was benoemd. Bij die ge legenheid wees de commissaris van politie de heer J. P. Weijburg op de verschillen de veranderingen die hij ten opzichte van de vroegere functie in Den Haag zou op merken. Op 18 juni 1959 ktvam het bericht af, dat de heer Sepp te velsen was benoemd tot commissaris van politie, zulks bij Ko ninklijk Besluit met ingang van 1 juli van dat jaar. Maandagmiddag 6 juli 1959 vond de plechtige installatie van de heer Sepp tot commissaris plaats in het raadhuis van Velsen. Zware taak „De heer Weyburg (de oud-commissaris) heeft altijd gezegd, dat Velsen alles heeft wat de grote steden hebben. Ik heb het eerst met een korreltje zout genomen, Advertentie REGGESTRAAT 86 hk.t Rijnstraat Telefoon 4546 Midden in de Rivierenbuurt. Bushalte Scheldestraat. Aan Beverwijks winkelstraat nummer één, de Breestraat, is een belangrijke uit breiding tot stand gekomen, die het aan zien van de winkelstraat zeer beslist ten goede is gekomen. Wij doelen op de ver bouwing van de zaak van de heer A. Ben der. Er is door aankoop en verbouwing van het pand van de firma Gillissen een tweemaal zo grote verkoopruimte ont staan. Tien jaar geleden vestigde de heer Bender zich in een hoekpand, waar hij zich toelegde op de verkoop van heren- confectie, speciaal pantalons. Thans zijn er twee panden ingericht. Ofschoon door lopen van de ene naar de andere zaak binnendoor niet mogelijk is er bevindt zich ter plaatse een steeg hebben de architecten een éénheid weten te bewerk stelligen door te zorgen voor één door lopende gevel en een overkapping van de steeg. Het Haarlemse architectenbureau Kramer en Den Heijer dat reeds zovele winkeluitbreidingen op zijn naam heeft staan, heeft een pand ontworpen, dat groot steeds aandoet. De beide winkelpanden, die men, als men zich in een van de win kelruimten bevindt beslist als één geheel ziet, zijn nog dichter bij elkaar gebracht door de aanwezigheid van een vitrinekast De verbouwing heeft enkele maanden ge duurd. Reeds in juni van dit jaar is men ermee begonnen, doch het uiterlijk van de zaak is in de laatste dagen tot stand gekomen. De zaak is uitgebreid met een afdeling voor jongens- en herenkleding, terwijl in het eerste vergrote deel van de zaak pan talons en colberts te koop zijn. De ope ning van de zaak vond vrijdagmiddag plaats. Blijk van belangstelling gaf ook de burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma. De Dienst van Openbare Werken te Beverwijk heeft vanmorgen aanbesteed het maken van 9000 vierkante meter zand grindasfaltfunderingen in Oosterwijk. De raming was 150.000. Van de in schrijvers was de laagste de aannemings maatschappij Vemde en Te Beest te Heemstede voor 128.800 en de hoogste de n.v. Aannemingsbedrijf Zaandam te Zaandam voor 136.200. maar het is toch wel juist gebleken. De taak van de politie is hier dan ook veelom vattend", aldus de heer Sepp bij zijn in stallatie. De taak is echter niet alleen veelomvat tend, hij is ook zwaar. Het werk van de politieman wordt er immers in onze tijd niet eenvoudiger op: nieuwe verboden, wetten, regelingen enzovoort. De heer Sepp is echter de man die aan dit zware werk een uitstekende leiding weet te geven. De Kennemerstaten Atletiekvereniging SUOMI" heeft na haar geslaagde recep tie en de grote nationale jubileumwed strijden op „Watervliet" de viering van haar vierde lustrum vrijdagavond in het Kennemer Theater te Beverwijk afgeslo ten met een gezellige feestavond. De Suomi-leden T. v.d. Werff en P. Koe ten hadden bij dit feest voor een mooie versiering, met een bloemenfront voor het toneel en een decor van atletiekattri- buten, kunstig getooid met een bloemver- siering, gezbrgd. De heer P. Grüteke, voorzitter, herinnerde aan de belangrijk ste gebeurtenissen in het bestaan van „SU OMI", een vereniging die een goede toe komst tegemoet belooft te gaan. De geslaagde spoftuitwisselingen zijn de prettigste herinneringen. De leden waren aan de Theems in Londen, in Kopenha gen, Stockholm, Wenen, München en Pa rijs. Voor 1962 is weer een uitwisseling in petto, hoewel nog niet vaststaat waar heen. Het verheugde de heer Grüteke te kunnen vaststellen, dat SUOMI sedert eni ge tijd aan het verjongen is, en daarom met vertrouwen de naastetoekomstïtege- moet kan gaan. Er was een afwisselend feestprogram ma. Jan Steenbakker verzorgde de con ference. De accordeonmuziek van De Bel la's bracht er de stemming in. Toni Schel- levis had als imitator veel bijval. De hersenatletiek liet de „zaal" meele ven. Maar het publiek was enthousiast bij het optreden van The Comet Strings. Het werd een geslaagd feest, dat werd besloten met een bal, dat tot ver na mid dernacht de atleten op de dansvloer hield. De Rederij Wiron heeft er deze week weer een nieuwe kotter bijgekregen, de Wiron VIII IJM. 205, die besteld werd bij de Fa. S. Seymonsbergen te Amsterdam maar gebouwd is bij de Zaanlandse Scheepsbouw Maatschappij te Zaandam. De nieuwe aanwinst is groot 114 reg.ton bruto bij een lengte over alles van 27,60 m, breedte 6,40 m en holte van 3,00 m. Als hoofdmotor heeft het schip een 7 cil. Bolnes van 350 pk. Aangezien de rederij de vorige maand haar Wiron III IJM. 221 naar Schevenin-j gen heeft verkocht, heeft zij thans een vloot van zeven vaartuigen. Hoe vele vrienden mejuffrouw W. Ras mussens zich in IJmuiden heeft gemaakt, is gisteren in de Petrazaal wel duidelijk gebleken. Honderden maakten gebruik van de gelegenheid om de jubilerende onderwij zeres van de Pieter Vermeulenschool ge luk te wensen. Onder de aanwezigen, die op een voor beeldige wijze door schoolhoofd en school bestuur werden ontvangen, bevonden zich onderemer wethouder A. de Jong en de heer J. Algera, inspecteur van het onder wijs der gemeente Velsen. Een deputatie van leerlingen bood me juffrouw Rasmussens een prachtig theeser vies aan, en in de loop van de avond maak ten meerderen gebruik van de gelegenheid de jubilaresse in het openbaar te zeggen, hoe ze haar werk hebben gewaardeerd. Ook dit jaar zal weer ter gelegenheid van de Werelddierendag door de afdeling Velsen-Beverwijk van Dierenbescherming een hondenshow worden gehouden. Tradi tiegetrouw zal deze parade der honden plaats vinden in de garage van de firma Van Oosten te IJmuiden. Om kwart voor twee zaterdagmiddag 7 oktober aanstaande zullen de deelnemertjes zich verzamelen op het Marktplein te IJmuiden, om daar na in optocht naar de garage te gaan. Het hondengeblaf zal gedurende ruim anderhalf uur de ruimte vullen, omdat de jury gedurende die tijd de beestjes zal keuren. Vele prijzen zijn wederom be schikbaar. De deelnemers kunnen zich tot en met vrijdag 6 oktober aanmelden bij een der onderstaande adressen: IJmuiden, R. Laan, Wilhelminakade 77; mevr. G. Stuut, J. van Heemskerckstraat 16, ca fé Kraak, Marktplein 36; mevr. Velzel, Orionweg 60; Kerbert Asiel: Velsen-Noord, firma Kat, Wijkerstraatweg; Beverwijk: Fam. Van Wageningen;* Bogaardlaan 10; Santpoort: fam. Loendersloot, Hoofdstraat 62, Politiebureau Santpoort; Driehuis; me vrouw Schoonenberg, J. Catslaan 20, IJ- muiden-Oost, firma Ooms, Cederstraat 30. VSV speelt zondag wederom thuis en wel tegen de club van Charley v. d. Weert, Wageningen. Het begin van de competitie deed van Wageningen wel iets goeds ver wachten, doch de laatste weken zijn de oostelijken de kluts kwijt. Wat opvalt, is het feit, dat het aantal door hen gescoorde doelpunten 15 in 6 wedstrijden zeker niet slecht genoemd kan worden. In ieder geval heeft de VSV-aanval het niet zo ver gebracht. Hier staat echter weer tegen over, dat hun aantal tegengoals óók 15 eveneens aan de hoge kant is. VSV staat er na de overwinning van zondag j.l. op SHS weer wat beter voor. Wel bedraagt de achterstand op de leiden de ploegen Heracles en Elinkwijk 4 pun ten, doch voorlopig moeten de roodhemden maar het oog gericht houden op SHS en HDVS, die de 5de en 6de plaats delen en op wie de achterstarid slechts 2 punten be draagt. Ook zondag kan VSV weer niet volledig uitkomen. Schoon kan n.l. door een hiel- blessure nog steeds niet van de partij zijn. Het medespelen van Van Dolder is ook dubieus. Stormvogels trekt naar AGOVV en het zal voor de Vogels een zware opgave blij ken te zijn daar in Apeldoorn op beide punten beslag te leggen. Weliswaar heb ben de blauwwitten zondag j.l. in Den Bosch hun eerste overwinning behaald, hetgeen hun zelfvertrouwen ten goede zal komen, maar daar staat tegenover, dat ook de Apeldoornse voetballers met vertrouwen in eigen kracht het veld zullen betreden, zulks in verband met de éclatante 15 overwinning, welke ze zondag j.l. op en in Alkmaar wisten te behalen. Mede dank zij de nederlagen, welke Vitesse tegen KFC en Leeuwarden tegen 't Gooi leden, belandden de Apeldoorners daardoor in de sector, die straks het eerste divisieschap waarborgt. Het ligt voor de hand, dat zij daaruit niet graag verdreven worden, van daar onze hierboven gedane uitspraak ten aanzien van de zware opgave. Veel zal na tuurlijk afhangen van het antwoord op de vraag, hoe de Stormvogels-voorhoede zich zal houden. Deze linie heeft weer wijziging Zondag 1 oktober IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 u.: ds. J. de Vries; 17 u.: ds. H. P. Huisman; De Rank, 10 u.: jongerendienst; Bethle- hemkerk, 10 u.: ds. J. van den Berg; 19 u.: ds. G. J. van Schuppen; Jeugdkapel, 10 u.: W. Doevendans. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 8.45, 10.45 en 17 u.: ds. W. Diepersloot; Petrakerk, 9.30 en 17 uur ds. L. J. Boeijinga. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. H. J. van der Kwast. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 u.: ds. M. Vliejstra. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.20 en 10.30 u.: stille mis. Petruskerk, 7, 8, 11.30 en 17 u.: stille mis; 9.30 u.: hoogmis. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers; woensdag 9 u.: heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht samenkomst Kennemerlaan; 20 u.: open bare samenkomst Edisonstraat, o.l.v. kapt. J. van Doorn. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 u.: Jac. Schouten; 11.15 u.: zondag school. Pinkstergemeente, Cult. Geb., 19.30 u.: G. R. Mik; 20 u.: bijbellezing, bidstond. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: en 20 u.: J. Jeninga. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Cult. Geb., 17 u.: dienst. Oud-Geref. Gem., Cult. Geb., woensdag 19.30 u.: ds. L. Gebraad. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, geen dienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. Dickhout; 19 u.: ds. G. Lans, jeugddienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 u. en 17 u.: ds. J. A. Tiemens. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 19 u.: Wachttorenstudie. Ver. van Vrijz. Herv., Abeelenstraat 1, 10.30 u.: ds. G. Nijenhuis. De aanvoeren op de Beverwijkse groen teveiling waren deze week nog heel groot en het waren vooral de tomaten die aan de markt kwamen; ze werden meestal voor export verkocht. Vrijdag gingen er zeker 2000 kistjes van 6 kilo naar Duitsland en Engeland. De handel had overigens een rustig ka rakter, waarbij voor menig produkt maar een heel matige prijs werd betaald. Zo kwamen de bospeen en waspeen niet meer boven de 30 cent per bos en per kilo. An dijvie was ook nu weer uiterst moeilijk te verkopen en menig kistje haalde de prijs van 7 tot 15 cent per kilo niet. Sla trok weer in prijs aan tot 19 cent per krop. Bloemkool komt nu in grote par tijen aan de markt en bracht het tot even 50 cent per stuk. De aanvoer van bonen begint snel af te nemen. De sperziebonen varieerden van 45 tot ruim een gulden per kilo, terwijl de snijbonen rond de gulden per kilo verkocht werden; voor kasbonen werd tot 1,30 per kilo gegeven. De aan voer van pronkbonen bereikt nu het hoog tepunt, met oplopende prijzen tot 62 cent per kilo. Aardbeien kwamen weer in grote kwan- tums aan de markt, men betaalde tot goed een gulden per doosje; de sloffen brachten het tot 5 per stuk. De noteringen van vrijdag waren: aard beien 6598 per doosje en 360500 per slof, sla 419, bloemkool 1145, andijvie 714, bospeen 1128, waspeen 1023, to maten 20—59, komkommer 953, snijbonen 34128, sperziebonen 39109, pronkbonen 2464, prei 1020, knollen 1429, aard appelen 814, uien 715. Veiling Castricum Er was vrijdag een zeer grote aanvoer van aardbeien op de veiling van „Ons Be lang" te Castricum; er waren ook aard beien in mandes, waarvoor 3,60 pér stuk stuk werd betaald. De tomaten liepen iets terug in prijs en brachten nu slechts 50 cent op. Kassnij- bonen draaiden boven de gulden en sper ziebonen en snijbonen gaven eveneens goe de prijzen te zien. Pronkbonen stegen in prijs, er werd boven de 40 cent voor af ge drukt. De noteringen van vrijdag waren: bloemkool 2951;. sperziebonen 3280; spruiten 3256; grove soort 19; kassla 7; aardbeien per mand 3.69 en per doosje 4791; spinazie 20; pronkbonen 4042; komkommers 1720; andijvie 7Vfc8V2; snijbonen 6065; tomaten 2450; kassnij- bonen 107. Engeland en Duitsland zijn thans de grootste afnemers van peen op de speciale peenveilingen van Ons Belang te Castri cum. Maar ook het binnenland begint meer belangstelling voor dit produkt te tonen. De gehele aanvoer van 40.000 kilogram werd verkocht. De noteringen waren: peen B 12 tot 16,60; peen C 14.30—15.10; peen D 12.20; peen O 8,90. In het Cultureel Centrum begint maan dag een cursus voor amateur-regisseurs. De cursus wordt georganiseerd door de Ne derlandse Amateur Toneel Unie en het Werkverband Kath. Amateurtoneel. Do centen zijn Arend Hauer, Teunke Hauer, Karei Poons en Manuel Straub. De opleiding duurt drie jaar, er worden 87 lessen gegeven, voornamelijk aan de hand van drie toneelstukken, die door de cursisten voor de aanvang moeten zijn be studeerd. Nadere bijzonderheden worden verstrekt door de sectie toneel van de Vel- ser Gemeenschap. Men kan zich ook wen den tot het bureau van de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum IJmuiden, tel 5743. Verg. v. Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis; 6, 8, 9.15 (hoogmis), 10.45 en 12 u.; 18 u.: avond mis. Evangelisatiever. Elon, Elonkapel, 10 u. en 19.30 u.: Jb Klevn Haneveld. Lectorium Rosicrusianum, Stationsweg 95, 10.30 u.: A. van der Kuip. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u.: ds. L. Brink; 19 u.: ds. J. H. W. Dick hout. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u.: ds. H. P. Huisman; 19 u.: ds. L. Brink. Vrije Evang. Emanuël. Gem. Ontspan ningslokaal, 10 u.: ds. N. Agtereejr. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis; 6.45, 8, 945 en 11 u.: avondmis. Geref. Kerk, 9.30 u.: ds. A. C. van Nood; 17 u.: ds. C. Meyer. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. Evang. Lutherse Gem., Maria Boreel school, 9.10 u.: geen dienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 u.: ds. J. C. Remijn; 19 u. ds. H. L Goudt; de Hoeksteen, 10 u.: ds. .J. van der Wiel; 19 u.: ds. D. Ter Steege. Jeugdkapel (de Toorts) 10 u.: G. J. Beek huis; Adventkerk, ziekenhuisdienst, 19 u.: ds. J. C. Remijn; Jeugdkapel (de Duin pan), 10 u.: G. J. Beekhuis. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 10 en 16 u.: ds. J. J. Rebel. Geref. Kerk, 9.30 en 17 u.: ds. N. J. W. G. de Kluis: R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. boopsgez. Gem., Geb. Spaarnberg, 10.30 u.: ds. J. P. Jacobszoon. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7, 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 u.: 19 u.: avondmis; Regina Caeli, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.: 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 10 u.: (hoógmis). Maranatha, Baanstraat, 10 u.: Th. Bijls- ma. Vrjje Evang. Gem„ Koningstr. 117, 9 u. en 20 u.: ds. J. J. Moerland. Evang. Luth. Gem., geen dienst. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman, voorbereiding H. Avondmaal; Irenekapel, 10 u.: ds. G. van Schuppen; De Opgang, 10 u.: maj. ds. J. C. Koppert, 19.15 u.: ds. A. Oskamp, Jeugddienst; Oosterwijk-Meeresteyn. 10 u.: ds. J. A. Don; Jeugdkapel „De Op gang", 10 u.: G. J. Offerhaus. Vrljz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. G. M. Spelberg. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 u.: ds. C. Meyer; 17 u.: ds. A. C. van Nood uit Velsen. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. M. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingsamenkomst; 12 u.: zondag school; 16.30 u.: kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. W. Oorthuys. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.: ds. M. Wendte, doopdienst; 11.30 u.: kinder- dienst; 19 u.: ds. Talsma. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 en 17 u.: ds. C. Hoomans. R.-K. St. Laurentiuskerk, H. Missen 6.30 en 7.45 u.; Hoogmis 9.15 u.; Kinder mis 11 u.; Avondmissen 12 en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Mis sen 8.15 en 10 uur. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.15, 11 en 18 u. Ned. Herv. Gem., 10.30 u.: ds. P. Salm. Geref Kerk, 10.30 en 17 u.: ds. IJ. van der Zee. DE GRAAF SPEELT WEER De Stormvogels-doelman Nico de Graaf, die enige tijd door een opgelopen blessure op non-actief heeft gestaan, neemt zondag zijn plaats onder de lat weer in. Hij is ech ter opgesteld in het tweede elftal. ondergaan. Noomen is vervangen door Van Wooning en Haverkamp is in de midden linie opgenomen, zodat de Vogels met een splinternieuwe rechtervleugel n.l. Van WooningSnoeks tegen AGOVV zullen opereren. De linkervleugel De Graaf Degenaar is gehandhaafd en Van der Waal zal als aanvalsleider optreden. Waterloo speelt om 2 uur uit tegen WH. Ook voor Waterloo 2, 3, 5 en 6 zijn uitwed strijden vastgesteld. Opstellingen De voetbalclubs verschijnen morgen in de volgende formateis: Waterloo (uit tegen WH): Brilman; Bruisschaart en Maas; Stengs, v. Eden en v. Dongen; Boekhout, Oldenburg. Wortel, Bannink en Tijms. VVB (thuis tegen DWV): v. d. Boogaard; v. d. Velde en Altena; v. Vuuren, Both en Kersbergen; A. Luitjes, Hoogendijk, Kooi- mans, R. Luitjes en Stet. Kinheim (thuis tegen ETO): Pigmans; De Reus en Luntz; Paap, Bakkum en Brouwer; Demmers, v. d. Griend, Mosk, Haan en Nicolai. IEV (uit tegen Terrasvogels): Jansen; Stals en Vendel; Fijen, Buur en De Roos; F. Kramer, De Reus, Beentjes, B. Kramer en Korver. ADO '20 (uit tegen SEW): Burger; Wei- boren en v. Tunen; Schouws, Dam en v. d. Kolk; v. Duivenvoorde, Aardenburg, C. v. Tunen, N. v. Tunen en De Wit. Stormvogels 2 (thuis tegen Hilversum 2) De Graaf; De Vries en Plug; De Bruyn, Minneboo en Van Doorneveld; Noomen, Vessies, Cleeren, Freriks en Kiewiet. Stormvogels 3 (thuis tegen RCH 3) Van Keulen; Van der Stelt en Van der Graaf; Visser, Venus en Verduin; Gravemaker, Van Vliet, De Klerk, Luppens en Rama kers. Beverwijk (uit tegen DTS) Meyer; Lind- hout en Plezier; Numan, Van der Watering en Ketting; Waanders, Gerrits, Van Zon, Kluft en Slinger. De Kennemers (thuis tegen Purmersteyn) Groot; Lejeune en Huisman; Van der Zwet, Van den Oever en De Bie; De Bou- vre, Kops, Grapendaal, Schelvis en Mosk. De Kennemers 2 (uit tegen Schoten 2) Dijks; Beentjes en Tervoort; Peggeman, Brethouwer en Verhagen; Horeman, Zwa nenburg, Martens, Telkamp en De Vries. DEM (thuis tegen HSV) Aardenburg; Willems en Van Buggenum: Goderie. Lo- dewijks en Pijnen; Stelder, De Boer, Bak ker, Zonjee en Kleef. DEM 2 (thuis tegen West-Frisia 2) Alke made; A. Niesten en J. Beentjes; Stuifber gen, Starmans en J. Niesten; C. van Lies hout, Th. v. Lieshout, De Boer, Aarden burg en Burger. Wat is er te doen? Vanmiddag kan men nog tot half vijf in het Cultureel Centrum te IJmuiden de turnvereniging IJmuiden met het zestig jarig bestaan feliciteren. Vanavond is er in de Rank te IJmuiden een feestavond ter gelegenheid van het jubileum van jubilaris Smit van de Kennemer Jagers. Morgen staan weer tal van competitie wedstrijden op het programma. In Castri cum begint om elf uur in het Veilingge bouw een tafeltennistoernooi, georgani seerd door CSV. Maandag wordt in café Kraak te IJmui den de tweede ronde van het bridgekam- pioenschap van de IJmond gespeeld. Dammen In de hoofdklasse van de DCIJ-compe- titile heeft Cees Duivenbode een goede partij gespeeld tegen Baris Dukel, die pas op de 41-ste zet enig houvast kreeg. Na tien dwangzetten moest Duivenbode een stuk offeren, waarna hij (na 57 zetten) verloor. Tielrooy speelde na twee overwinningen nu gelijk tegen Gerrevink. Swier won van Van Straten, Leo Binkhorst speelde remise met v. d. Berg. Eerste klas: WinterGo- mes 11. Ott—De Boer 1I, KokMole- man 02, PippelApeldoorn 02. Zo groot was deze week de aanvoer van bloemen, dat het veilinggebouw in Bever wijk te klein was om alles te bergen. Het zijn nu hoofdzakelijk chrysanten die aan de markt komen; er is hier veel kwa liteitsverschil en die komt uiteraard in de prijs tot uiting: voor de goede kwaliteit (speciaal voor het wit) betaalde men tot 85 cent per bos. Maar er gingen ook heel wat chrysanten voor rond de 25 cent per bos. De aanvoer van dahlia's, asters en ander zomerbloemen begint iets minder te worden. Voor de nerinen werd tot 85 ct. per stuk betaald; voorts kwamen er nog enige partijtjes lelies en veel irissen aan de markt. Hiervoor is de belangstelling echter niet zo groot. Bij de potplanten be staat dit aanbod hoofdzakelijk uit cycla mens, waarvoor goede prijzen werden be taald. De gemeenteraad van Velsen zal aan staande maandagavond in een besloten vergadering bijeenkomen in het oude raad huis te Velsen-Dorp om kennis te nemen van de plannen voor het nieuwe raadhuis, waarover wij in ons blad van vrijdag heb ben bericht. De ontwerper van het nieuwe raadhuis, de architect W. M. Dudok zal het plan persoonlijk toelichten. V kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnees 1 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten: s.s. „Queen Mary" 1 okt. en s.s. „Sommelsdijk" 4 okt.; Argen- tini: m.s. „Alnitak" 5 okt.; Australië: s.s. „Oriana" 5 okt.; Brazilië: m.s. „Mariscal Lopez" 1 okt. en m.s. „Alnitak" 5 okt.; Brits-Oost-Afrika: m.s. „Jean Laborde" 4 okt.; Canada: s.s. „Queen Mary" 1 okt.; m.s. „Tindefjell" 2 okt. en m.s. „Volumnia" 4 okt.; Chili: m.s. Weimar" 5 okt.; Ned. Antillen: m.s. „Schürbek" 3 okt.; Nieuw- Zeeland: s.s. „Oriane" 5 okt.; Suriname: m.s. „Kreon" 4 okt.; Unie van Zuid-Afrika en Zuidwest-Afrika: m.s. „Capetown Castle" 1 okt. en m.s. „Oostkerk" 3 okt. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. Alleen de zon was getuige Rex-theater, IJmuiden). Een Franse variant op het aloude thrillerthema dat de misdaad niet loont, maar dan een waarin regisseur René Clément door een zorgvuldige hantering van de schok kende stof de nadruk meer legt op de psy chologische achtergronden dan op de sen sationele moord waarop het in wezen vrij triviale verhaal is opgebouwd. Men ziet hoe de jonge, straatarme balletdanser door de geraffineerde plagerijen en vernede ringen van zijn rijke vriend als het ware onafwendbaar tot zijn gewelddaad gedreven wordt; men ziet ook hoe hij na de moord, als hij de identiteit van zijn slachtoffer aan genomen heeft, zichzelf langzaam maar ze ker verstrikt in het net van zelfgeweven leugens, dat hem tenslotte geestelijk ten verderve voert nog voordat in de verras sende ontknoping het wettig bewijs van zijn schuld geleverd wordt. Een knappe, obsederende film, waarin men de toch al spaarzame dialoog des noods had kunnen missen, omdat het beeld hier een eigen autonome taal spreekt, waaraan geen woord toegevoegd behoeft te worden. Let u b.v. maar eens op hoe, in de moordscène aan boord van het jacht, de plotseling opstekende orkaan en de zwa re zeegang als het ware de afspiegeling vormen van de storm van emoties die in de ziel van de moordenaar woedt. Een voor beeld van verbeeldingskunst zoals Clément er ons in deze beklemmende rolprent veel voorzet! Zondagmiddag „Duivelsspel", woensdag en donderdag „Aanranding". Weit ist der Weg City-theater, IJmuiden) weer eens eens film van Freddy! Hoe Freddy sen sationele avonturen beleeft met een smokkelaarsbende, de opvoeding van een arm weeskind op zich neemt, en natuurlijk hoe hij het ene lied na het andere zingt kunt u zien in „Weit ist der Weg". De liedjes, die hij zingt zijn „Weit ist der Weg," „La Guitarra Brasiliana". „Samba-Fieber" en „La Botella". Zijn avonturen spelen zich ditmaal af in de nieuwe hoofdstad van Brazilië „Brasi lia", waar hij een weesmeisje van vijf jaar en een lieftallige röntgenologe ontmoet. Hij raakt aanvankelijk verstrikt in de netten van een smokkelaarsbende, maar een moe dige daad maakt tenslotte alles weer goed. Van maandag tot en met woensdag wordt in City „De bruiden der Morlock-monsters vertoond," een herschepping van Wells „de tijdmachine". Het fantastische verhaal van een man, die door middel van een ma chine door de tijd reist en belandt in het jaar 802.701. Donderdag „La Traviata", een film naar Verdi's opera „La Traviata" over de „Da me met de Camilia's." Zondagmiddag „Guerilla in de Phillippij- nen." Beverwijk en Heemskerk In L u x o r (Beverwijk) wordt „De sla vin van Rome" gedraaid, een historie over het oude Rome met zijn orgiën en Chris tenvervolgingen. Zondagmiddag een vrolij ke tegenhanger in „Geef mij maar een mil joen", donderdag „De man met het slan- genvel" naar Tennessee Williams. In het Kennemer-theater (Be verwijk) kan men Interpol in actie zien Dij de oplossing var een moeilijke zaak, waar in Julia Manton een grote rol speelt. Dins dag en woensdag een vampier-historie van Roger Vadim „Bloed en rozen". Zondag middag „3-ringeircus." In het W. B. - theate r(Beverwijk) vloeit weer bloed in stromen in „Fort Yu ma". Zondag en maandag „Bajonetten te gen tanks", in de matinee „Goudrovers". Marquette, Heemskerk, vertoont „Gena deloze jeugd", zondagmiddag houdt de „bende van Marady" er de schrik in. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Herta E Fritzen van Gefle, erts voor IJmuiden: Zonne- kerk, Rotterdam: St. Valery en Caux, Marmagoa; Frey, Londen: Dinkelstroom, Londen; Karimun. Bremen; Brinda, Par: Palamades, Rotterdam: Oranje. Londen; Salvinia, Par; Breda. Rotterdam. Lemsterkerk, Casablanca; Patria, Kasko. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Atlantic van Fowey; Karimata, Bremen: Gaasterkerk Rotterdam; Nautic, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Zaanlanr naar Bremen; Guineekust, Bordeaux; Isis, Wil lemstad; Adriaantje Elisabeth, Little Hampton Cormeae. Blyth' Liselotte, Londen Bina, Kopen hagen; Altair. Bremen; Friedhorn, Wenerzee Ilse Wulff, Rotterdam; Libra, Karlshamn. Aide baran, Helsinki: Ittersum, Bremen; Esperanza Los Angeles; Neree, Rotterdam: Schippersgraeht Rotterdam: Inspecteur Mellema, Bordeaux August Schulte, Liverpool; Manto, Odense: Tha letas. Kopenhagen; Emil Delmas. Duinkerken. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 6