i Heemskerks raad houdt vast aan stedebouwkundig plan Zuiderhoek Op de bres voor het behoud van de zelfstandigheid VOOR AUTORIJLES In en om de stad om vis IJmondverenigingen vandaag en morgen Sport in IJmond >VA' ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1961 7 A. J. v. LENT's Automobielbedrijven Muziek uit vervlogen tijd in De Opgang Volleybal aut om ob ielen HEEMSKERK BEVERWUK tLOOr. W/////I///M. MR.OPTICIEN IJMUIDEN KENNEMERLAAN 92 GOUDA ZWIJNDRECHT TEL. 5072 Geen „Prom '61" in Utrecht Uitgevaren visserijvaartuigen I Terwijl deze week het rumoer rond de meningsverschillen tussen boer Koekoek en zijn volgelingen enerzijds en het landbouw schap anderzijds nog in volle gang was, is donderdagmiddag een ander „schap"-con- flict tot uitbarsting gekomen. Karabijnen en tanks zijn er niet bij te pas gekomen maar voor IJmuiden is de explosie in het produktschap voor vis, meer nog de ach tergrond die hiertoe heeft geleid, van gro ter belang dan de Koekoek-beweging. In de krant van vrijdag is deze achter grond uitvoerig uit de doeken gedaan. Vijf prominente figuren uit de visserijwereld, bestuurs- of commissie-leden van het pro duktschap, hebben door hun aftreden op wel zeer duidelijke wijze hun vertrouwen in de leiding van het „schap" opgezegd. Onder deze vijf heren is de voorzitter van de Nederlandse Zeevisgroothandelsvereni- ging, die haar zetel heeft te IJmuiden, Ne>- derlands belangrijkste centrum voor de aanvoer van en de handel in verse zeevis, de heer P. Krab. Een figuur, wie wegens zijn vele uitstekende kwaliteiten belangrij ke functies zijn toevertrouwd in de bestu ren van nog talrijke andere organisaties welke te maken hebben met de Nederland se visserij. Het is de heer Krab geweest, die een zorgvuldige motivering heeft gege ven van de bezwaren welke uiteindelijk hem en de vier andere heren tot het op zienbarende besluit hebben gebracht. Het heengaan van de vijf mag in geen geval gezien worden als een emotionele daad. Te duidelijk is voortdurend aange toond, dat het produktschap niet de soepel heid met betrekking tot de belangen van de handel wil betrachten welke nu eenmaal onmisbaar is bij de grote wisselvalligheid in de visserij. Verwacht mag worden, dat dit nu ook eindelijk door het produktschap wordt in gezien. In elk geval geeft hetgeen donder dagmiddag in Den Haag in de vergadering gezegd is en wat men over deze belang rijke aangelegenheid vrijdag in de IJmui- der Courant heeft kunnen lezen, voldoende stof tot nadenken en beraad. De noodzake lijkheid van het produktschap behoeft be paald niet opnieuw te worden aangetoond, maar laat het dan een produktschap zijn dat begrip heeft van de levensvoorwaarden voor de handel, die ten minste even be langrijk is als de visvangst zelf. Advertentie 1 GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR 1 DAG en NACHT BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: R. R. de Jong-Attlewhyte, d., Dolfijnstraat 308, IJmuiden; C. P. Mooij- man-Hoogendoorn, d., Meerweidenlaan 2 rd., Velsen-Noord; M. van Sermondt-Blom, d., Beukenstraat 42, IJmuiden-Oost; P. G. C. van den Berghe-Harsveld, d., Wille- brordstraat 17, IJmuiden-Oost; S. C. M. Maarschalk-Straathof, d., Hoofdstraat 183, Santpoort; A. A. Vogel-Postema, z., Markt plein 4, IJmuiden-Oost; R. J. Kgus-Leije- naar, z., Meeuwenlaan 51, IJmuiden-Oost; G. M. Andrea-van Wolferen, z., Sm. van Gelderstraat 31, Velsen-Noord; F. Schaap ten Napel, z., Warmenhovenstraat 63, IJ muiden; E. Mathijsen Gerst-Hoeffelman, z-, W. de Zwijgerlaan 35, Santpoort; N. J. van Gelder-van Damme, d., van Popta- plantsoen 5 rd., IJmuiden. GETROUWD: T. C. van Egmond en M. J. Kil, Kerklaan 22, Sassenheim; C. van der Molen en C. S. J. Beerenbroek, Dreef 44, Rotterdam; N. J. van den Nouwland en T. A. J. Jager, Ged. Schalkburgergracht 65, Haarlem; H. F. van der Zwet Slotenmaker en M. C. P. Imming, Marnixlaan 1, Drie huis; P. B. de Wit en C. M. T. van Gel dorp, Graaf Florislaan 29 bv., Bloemen- daal; L. Jonkman en J. M. Mandjes, Piet Heinstraat 50, IJmuiden-Oost; A. C. Mos- sinkoff en E. Mandemaker, Meervliet- straat 33; J. D. Kist de Ruijter en E. A. Been, Lijsterlaan 19, IJmuiden-Oost; C. W. M. Castricum en F. G. Koopal, Grote Hout of Koningsweg 2 c., Velsen-Noord; P. van Manakker en H. L. Karst, Floresstraat 39, Haarlem; J. de Looff en N. C. de Haas, de Ruijterstraat 55, IJmuiden-Oost; J. S. Schuurman en P. Remmers, Ogelwight- straat 1, Velsen-Noord. ONDERTROUWD: J. T. M. Kaasenbrood, Jan Gijzenkade 249, Haarlem en P. H. M. Hartog, Kerkweg 82, Santpoort, t.a. Jan Gijzenkade 249, Haarlem; K. Broek, War menhovenstraat 73, IJmuiden en G. B. Bakker, Kromme Mijdrechtstraat 57, IJ muiden, t.a. de Ruijterstraat 174, IJmuiden- Oost; J. A. Speet, Piet Heinstraat 70, IJ muiden-Oost en J. H. Smit, Waalstraat 156, IJmuiden, t.a. Waalstraat 156, IJmuiden; R. de Krou, Bestevaerstraat 3, IJmuiden- Oost en H. J. Boontjes, Bestevaerstraat 12, IJmuiden-Oost, t.a. Bestevaerstraat 12, IJ muiden-Oost; H. Thiry, Cornelis Antonius- straat 25 II, Amsterdam en M A. La Feber, van der Zwaagstraat 9, IJmuiden-Oost, t.a. van der Zwaagstraat 9, IJmuiden-Oost; H. Bijlsma, de Rijpstraat 5, IJmuiden en J. J. Retz, Dirk Hartoghstraat 42, IJmuiden; J. W. Jansen, President Steijnstraat 38, IJ muiden en B. A. M. Gielen, Heidestraat 12, IJmuiden-Oost. Advertentie Wijk aan Zeeërweg 107 - IJmuiden Tel 4360 - 8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Tel 3223 5(16? (02610) Heemskerks gemeenteraad heeft gisteravond, zoals viel te verwachten, het duidelijk „neen" laten horen op het voorontwerp van wet tot samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Heemskerk en tot vorming van een nieuwe gemeente, alsmede grens wijziging tussen Velsen en Beverwijk. Alle raadsleden ondersteunden het pre-advies van het gemeentebestuur en spraken zich uit voor het behoud van de zelfstandigheid van Heemskerk. Als enige middel daartoe ziet men in Heemskerks college en raad het plan van de stedebouwkundige D. Zuiderhoek, die een aan nieuwe feiten en omstandigheden aangepast stedeplan opstelde. (Men zie hiervoor de hierbij af gedrukte kaart) dat geheel afwijkt van het bestaande streekplan voor de IJmond- Noord en dat is gebaseerd op de te verwachten loop van een verbindingsweg tussen aansluitingspunt van Coentunnelweg op Rijksweg nr. 9 met de terreinen van Hoog ovens. Uitvoerig hebben wij reeds in ons blad van vorige week zaterdag de Heemskerk- se argumenten vermeld, volgens welke die gemeente zelfstandig zou kunnen blijven voortbestaan. Het college kwam met een zorgvuldig opgestelde nota aan de raad voor de dag. Hoewel gisteravond niet alle raadsleden even lang hebben gepraat, goedkeuring te hechten aan het voor ontwerp van wet en ten aanzien van de grenswijziging tussen Velsen en Bever wijk geen mening uit te spreken. De heer P. de Graaf (P.v.d.A.) merkte op, dat in de memorie van toelichting bij het voorontwerp van de minister aan de werkelijke ontwikkeling van het streek plan voor de IJmond-Noord wordt voor bijgegaan. „Men zal zich toch moeten aanpassen aan de gewijzigde situatie," aldus betoog de hij. „Maar enfin, de beste breister laat wel eens een steek vallen". De spreker vond, dat wat thans gebeurt niet anders is dan touwtrekken om het streekplan, dat krampachtig wordt vastgehouden. Want, zo ging dit raadslid verder, wie het plan van de Heemskerkse stedebouw kundige objectief bekijkt en bestudeert, ziet dat dit plan de enige oplossing is en dat het is gebaseerd op sedert de opstel ling van het streekplan al lang gewijzigde omstandigheden. Ondank. De heer De Graaf vroeg zich af, wat nu precies de drijfveer kan zijn om de ge meente op te heffen. In dit verband wees hij op het vele dat in Heemskerk is ver richt sedert de minister van Volkshuisves ting en Wederopbouw de gemeente de op dracht gaf meer woningen voor personeel van de basisindustrie te bouwen. In gebouw „De Opgang" te Beverwijk is vrijdagavond de eerste bijeenkomst ge weest van de afdeling Kennemerland van Jeugd en Muziek. De avond werd ver zorgd, door Marijke Qtten en Rob van der Bas, twee mensen die nog nooit in Bever wijk waren geweest en een instrument, de draailierharp of draaivedel bij zich had den dat ook nog nooit in Beverwijk was geweest. De heer Van der Bas lichtte de talrijke jeugdige bezoekers uitvoerig in over de voortbrenging van muziek op dit instrument, het enige in ons land. Marijke Otten vertelde dat de harp mogelijk het oudste muziekinstrument ter wereld is 400 jaar voor Christus doch dat er in de loop der eeuwen wel iets aan is ver anderd. Speciaal wat de snaren betreft, daar deze vroeger bestonden uit paarde- haar en nu uit darmen. Rob van der Bas, die gekleed ging als een troubadour, vertelde dat deze mensen een omwenteling hadden gebracht in het leven van de dames. Leefden deze men sen speciaal in Frankrijk, ook in andere landen kreeg men toen minnezangers en minstrelen. Van deze muziek werd ook het een en ander gespeeld. Behalve de harp, had Marijke Otten ook een aantal fluiten meegebracht en al naar gelang van de muziek speelde ze op blokfluiten of klei nere soorten. Doch altijd was de klank met de draailierharp zeer aangenaam. Op deze avond is men er in geslaagd de jeugd weer iets meer bij te brengen van muziek uit vervlogen tijden. Toneelgroep Centrum met „De universele erfgenaam" De leden van de stichting „Abonne mentsvoorstellingen" te Beverwijk, wordt dinsdag 3 oktober in het Kennemer teha- ter de eerste toneelvoorstelling van dit seizoen aangeboden. De toneelavond wordt verzorgd door de toneelgroep „Centrum" (het voormalige „Puck"), met een opvoe ring van „De universele ergenaam" (Le legataire universal), blijspel in drie be drijven door de achttiende eeuwse toneel schrijver Jean-Frangois Regnard. De Ne derlandse vertaling is van H. Roduin. On der regie van Guus Hermus, wordt aan deze voorstelling medewerking verleend door Karin Haage, Marie-José Nysten, Al- bert Abspoel, Wim van den Brink. Ben Hulsman, Leen Jongewaard, Piet Römer en Bob Verstraete. Voorts treedt Peronne Hosang nog in een gastrol op. ZATERDAG 30 SEPTEMBER Cultureel Centrum. IJmuiden, 1516.30 u.: Receptie turnvereniging IJmuiden. Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: Sluitingsavond Klaroen '61. Centrum, Beverwijk, 20 u.: Cabaretavond K.A.J. Plantage, Beverwijk: Feestmiddag bij tweejarig bestaan. ZONDAG 1 OKTOBER Parochiekerk, Willemsbeek weg, IJmui den, 9.15 u.: H. Mis van Dankbaarheid bij restorsfeest paters Capucijnen; 14 u.: In Wildzang receptie, 19.30 u.: Feestavond in Patronaatsgebouw. Oud-Katholieke Kerk: Afscheidsdienst kapelaan Rinkel, 10 u. MAANDAG 2 OKTOBER Roval, 19.30 u.: Algemene ledenvergade ring Het Nut. Hervormd Verenigingsgebouw, De Schans, Beverwijk, 20 u.: Bijeenkomst smalfilmclub IJmond Dubbel acht. Café Sport, Beverwijk, 20 u.: Ledenver gadering volièrevereniging Vogelvreugd. I Cultureel Centrum, IJmuiden, 19.30 u.: Basisopleiding amateur-regisseurs. De gemeente Heemskerk heeft een posi tieve bijdrage geleverd aan die woning bouw. „Maar ondank is 's werelds loon", zo riep hij gebelgd uit. Over de fusie spre kende noemde hij het woord inlijving (bij Beverwijk). En waar is dan het einde: straks worden Uitgeest en Castricum ook ingelijfd", aldus zei hij. Het pre-advies, voorzien van kaarten, toelichtingen en rapporten van deskundi gen, noemde de heer De Graaf een logisch document. „De minister van Binnenlandse Zaken doet er goed aan het voorontwerp maar in de ijskast te doen", aldus besloot dit raadslid. Weinig anders liet zich het Prot. Chr. raadslid, de heer S. W. van Tuijnen uif, die de argumenten die Heemskerk naar voren heeft gebracht niet te weerleggen achtte. Hij vroeg zich voorts af of een IJ- mond-stad noodzakelijk is, waarbij hij doelde op een aaneengesloten langgerekt bebouwingslichaam. Zonder meer houdt de minister aan deze vorm vast, aldus de spreker. „Men voegt niet twee gemeenten samen als er een andere oplossing is", zo ging hij verder doelende op het veelbesproken plan Zuiderhoek. Bij de hele kwestie is het zaak kalmte te bewaren en niet met span doeken te gaan lopen." Tot slot wees het raadslid erop, dat de volksvertegenwoordi gers objectief moeten worden voorgelicht, opdat een juiste beslissing worde genomen die heilzaam is voor de mens nu en in de toekomst. De heer J. Kramer (KVP) zei dat hij het op prijs zou hebben gesteld indien iede re Heemskerker zich zou hebben kunnen uitspreken voor of tegen de samenvoe ging. „Net zoals de Papoea's die kans krijgen, volgens minister Luns", zo zei de heer Kramer. Hoogbouw mijden. Ook dit raadslid vroeg zich af of een grote stad nodig is, vooral nu men hoe lan ger hoe meer hoogbouw gaat mijden. Een grote stad is niet nodig en „de basisindu strie (lees Hoogovens en aangesloten be drijven Red.) zal het ook niet altijd voor de wind gaan." Hogere ambtenaren vestigen zich el ders, namelijk in plaatsen met een lande lijk karakter, aldus vervolgde de spreker. „En wat Beverwijk wenst, is een stad met weinig bevolkingsdifferentiatie". Tot slot achtte de spreker samenwerking tussen de IJmond-gemeenten gewenst, maar hij vroeg zich af of deze samenwer king van bepaalde zijde niet wordt tegen gehouden, omdat „men vasthoudt aan de idee-fixe, de „city" in de IJmond-Noord." Een „natuurlijke" scheiding tussen Be verwijk en Heemskerk noemde de heer R. W. A. Muijen (P.v.d.A.) de in plan Zui derhoek (zie kaart) geprojecteerde ver bindingsweg tussen aansluitingspunt Coen tunnelweg en Hoogovens. Ook dit raadslid wees op de mogelijkheid dat volgens het plan in Heemskerk meer laagbouw dan hoogbouw mogelijk is, „opdat velen in Heemskerk een huis met een tuintje vin den." De KVP-er J. H. Duijn zei de grootste bewondering te hebben voor de raads voordracht. Plan Zuiderhoek achtte ook hij de beste oplossing om Heemskerk als „tuinstad" te kunnen behouden. Dom, on rechtvaardig en onbillijk, noemde hij het indien Heemskerk zou worden opgeheven. „In Beverwijk schijnt overigens nog de mentaliteit van de Pruis te overheersen", aldus spreker die besloot met de woorden: „Maar wij zullen vechten voor de vrij heid van ruim veertienduizend Heemsker kers." Het college was in zijn beantwoording zeer kort, omdat alle raadsleden van hun instemming met de voordracht hadden blijk gegeven. Voorzitter, burgemeester H. Nielen, zei dat het in het belang van de gehele IJmond is als de beslissing over de bestuurlijke indeling in dit gebied spoedig wordt genomen. Daarop hadden ook en kele raadsleden gewezen. De volleybalvereniging DEM heeft het eerste lustrum gevierd. In de Jozefzaal werd een feestavond gehouden, waarin voorzitter Bruijns aandacht vroeg voor de werkers van het eerste uur, die vijf jaar geleden de volleybalsport in het principieel gerichte DEM-verband mogelijk hebben gemaakt. In betrekkelijk korte tijd is DEM uitgegroeid tot de grootste volleybalvereni ging in de IJmond-noord. De feestavond werd geheel door eigen krachten verzorgd. Boksen „De Ring"-boksers hebben in Amster dam weer goed werk laten zien. Henk Schoorl was in het DAB-gebouw tegen Van Stappen steeds in de meerderheid. Zij goe de linkse leverde hem vele punten op, en in de laatste ronde liet hij zien, dat hij ook met beide handen heel wat mans is. Toon de Weers bokste tegen De Boer van SBK een prima partij. De eerste en tweede ronde gingen gelijk op, maar in de derde kwam hij toch iets in de minder heid. Men verwachtte een uitslag onbeslist, maar de scheidsrechter verklaarde de par tij voor De Boer gewonnen. Toch een fraaie prestatie voor Ton de Weers, die na een prachtig gevecht met een beslist zeer klein verschil verloor tegen een sterke tegen stander. Peter Schulz heeft om studieredenen be dankt voor wedstrijdboksen. JAARVERGADERING P. v. d. A.- VROUWENBOND. De afdelin/g Velsen-Noord van de P.v.d.A.- Vrouwenbond zal dinsdagavond in het clubhuis van de v.v. Kinheim aan de Schulpweg haar jaarvergadering houden. In deze vergadering komen de jaarstuk ken aan de orde en zal een bestuursver kiezing worden gehouden. Advertentie Het is alom I2S35EÏ1 voor een goede gebruikte wagen gaat men óók naar BH) lil»! INRUIL GARANTIE - FINANCIERING A.J. van LENT's Automobielbedrijven Inl Verkoop tussen 8-18 uur Beverwijk, Vondellaan 5, Telefoon02510-3223-5052 IJmuiden, Wijka. Zeeerwegl07,Tel 02550-4360-8210 IfilicM. Verkoop na 7 gur 's avonds 02610-529,4 Dealer OPFL CHEVROLET CORVAIR UITGEEST D-RENS VELSEN- NOORD Deze kaart laat een nieuw plan voor de IJmond-Noord zien. Het is een duidelijke afwijking van het bekende streekplan voor de IJmond-Noord, dat een tamelijk langgerekt bebouwings lichaam toont. Op deze kaart is daar van echter geen sprake. De Baamse stedebouwkundige D. Zuiderhoek heeft het ontworpen en gebaseerd op de verwachting dat er eenbrede ver bindingsweg wordt aangelegd tussen het aansluitingspunt van de te ma ken Coentunnelweg op Rijksweg nr. 9 met de terreinen van Hoogovens en met Wijk aan Zee. Op deze manier zouden dan twee van elkaar geschei den woongebieden verkregen worden, namelijk die van Beverwijk en Heems kerk, waarbij dan toch evenveel men sen zullen kunnen worden gehuisvest (zelfs meer) dan in het bestaande streekplan is gedacht, namelijk 150.000 zielen in het jaar 1980. Heemskerk zou dus zelfstandig kunnen blijven en niet behoeven te worden samenge voegd met Beverwijk. In Beverwijk echter is juist deze week door de bur gemeester verzekerd, dat de verbin dingsweg tóch door het toekomstige stadscentrum of „city" zal worden aangelegd, geheel overeenkomstig het streekplan Advertentie de bril met luchtvering klemt niet zakt niet heeft een perfekte pasvorm mannelijk model diverse kleuren In IJmuiden gevestigd AMATEURFOTOGRAFEN IN BEVERWIJK. Buitengewoon groot was vrijdagavond de belangstelling voor de eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen van de Beverwijkse Amateur Fotografen Vereniging, tijdens welke de heer J. Hofman uit Wassenaar lid van de Haagse Fotokring, „de heden daagse fotografie" onder de loep heeft ge nomen. In 't tweede deel van zijn causerie liet de heer Hofman eigen opnamen zien. Het is een bijzonder interessante avond geworden waarbij velen iets hebben op gestoken dat de kwaliteit van hun liefheb- berij-produkt ongetwijfeld ten goede zal komen. De Utrechtse stichting „Stadsontspan- ning" heeft besloten de „Prom '61", waar aan een aantal militaire korpsen zouden deelnemen, voorlopig uit te stellen. De stichting heeft namelijk kennis genomen van de kwestie die is gerezen over het spelen van een bepaald genre muziek door een der orkesten tijdens de Taptoe Delft. Daar de samenstelling van de op de „Prom '61" optredende orkesten indruk zou kun nen wekken, dat de stichting „Stadsont- spanning" partij gekozen heeft, hetgeen beslist onjuist is, heeft de stichting „Stads- ontspanning" in overleg met majoor R. van Yperen besloten de ,-Prom '61" voorlopig uit te stellen, ter voorkoming van ieder misverstand. Dinsdag 12 september: m.l. De Arend KW 7. Zaterdag 16 september: m.t. Albatros KW 87. Maandag 18 september: m.t. Golfstroom KW 4, Jan Maria KW 171; m.l. Viking Bank KW 76, Molva KW 91 (29 sept. binnen), Toenadering KW 95. Margaretha KW 184, Onderneming III SCH 117; m.k. Dageraad IJM 4. Dinsdag 19 september m.t. Brittenburg KW 121, Arie Ouwehand KW 122, Arie Jacob KW 149 (29 sept. binnen), Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171, Jan Senior VL 84. m.l. Gezina Geertrui KW 176. Donderdag 21 september: m.t. Sakina Martine KW 32, Francina KW 153; m.l. Anna Jacob KW 186. Vrijdag 22 september: m.t. Post Boy IJM 35, Jacoba Gesina IJM 36; m.l. Willy KW 141. Zaterdag 23 september: m.t. Haarlem IJM 9, 's-Gravenhage IJM 26, Toronto IJM 97, Deining KW 8, Wilhelmina Johanna KW 39. Maandag 25 september: m.t. Thorina IJM 33, Allan Water IJM 34, Delft IJM 37, Maria There- sia KW 99, Cornelis den Duik KW 144, Marian Ellen KW 159, Michiel Jan VL 110, Voorwaarts VL 142; m.l. Adeodatus IJM 30. Jan IJM 81. Ver wachting IJM 204, Adrianus KW 10, Leendert Ja coba KW 12, Cornelis Jufith KW 17, Adriana KW 19, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, De Ver wachting KW 28, Cornelis Marinus KW 48, Eliza beth KW 64, Henk KW 66, Saturnus KW 69, Het- te Margaretha KW 74. Willempje KW 89, Geertje KW 108, Avontuur KW 114, Astra KW 115, Arie Jacob KW 116, Sursum Corda KW 124, Jacoba Catharina KW 132, Willy KW 154, Willem Groen KW 158, De Vier Gezusters KW 162, Pieter Anne KW 169: m.k. Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Maria Lovisa IJM 16. Bettie IJM 29, Emisel IJM 31, Jannie IJM 38. Arend Willem IJM 40, Margri- ta IJM 42. Nora IJM 51, De Hoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60, K. P. IJM 61, Jaap IJM 62, Ronny IJM 64, Frank IJM 65, Paul IJM 66, Hans IJM 67, De Hoop III IJM 73. Wiron VII IJM 206. Wiron VI IJM 207, Wiron V IJM 208, Wiron I IJM 210, Neel- tje IJM 240 (26 sept. binnen), Magda IJH 272, Deo Volente II KW 11. Arendje Jacoba KW 21, Ermine KW 30, Petronella KW 31, Limanda KW 33, Tiny K W34, Stern KW 36, Wilhelmina KW 46, Prinses Margriet KW 51, Vijf Gezusters KW 53, Dinemarie KW 57, Cornelia Adriana KW 58, Mar griet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Maar tje KW 71. Nico KW 72, Zeearend KW 79, Neeltje Johanne KW 84, Adriana Catharina KW 92. Nico KW 96, Karla Ellen KW 106, Gijsbert Dirk KW 109 (26 sept. binnen), Wilma KW 113, Mare Libe- rum KW 117, Cornelis KW 118, IJsbrand KW 119, Flamingo KW 120. Agatha Arie KW 126, Adriana KW 131, Koningin Juliana KW 133, Dirk Taat KW 134, Urania KW 136, Maartje Jacoba KW 137, Gijs- berta KW 143. Anna Lydia KW 145, Willy Alida KW 155, De Vrouw Bregtje KW 156, Agatha KW 157, Alida Jacoba KW 165, Cornelis Schaap KW 172, Pieter Jacob KW 178, Alice KW 182, Aleida KW 183, Jana KW 210, Samenwerking HD 125, Arie Geertje TX 51, Maryanne WR 7, Okko Bos- ker WR 25, Petra WR 32, Jan Willem WR 34, Sa- gitta WR 37, Internos WR 49, Flevo WR 50, Sijtje WR 58, Albert MO 1. Dinsdag 26 septemberm.t. Maria Elizabeth IJM 5, Johannes Polaerman UM 20, Amsterdam IJM 28, Protinus IJM 154, Wiron IV IJM 209, Nicolaas Senior KW 42, Emma Wilhelmina KW 135, Ada VL 7; m.l. Maria Jacoba KW 73, Vertrouwen KW 166, Onderneming II SCH 27. m.k. Michiel IJM 63 Neeltie IJM 240, Ludy KW 61, Alnilam KW 90, Wim KW 103, Gijsbert Dirk KW 109 (27 sept. bin nen), De Vrouw Alida KW 160, Pietertje HD 87. Woensdag 27 september: m.t. Wiron II IJM 211; m.l. Drie Gebroeders HD 79, Willem Robert IJM 56: m.k. Anne Marie KW 27. Donderdag 28 september: m.t. Albertha Hen- drika KW 81; m.l. Doggersbank KW 75: m.k. Swift IJM 54, Corrie IJM 78 (29 sept binnen ie Jeannette KW 93, Gijsbert Dirk KW 109. Samen werking KW 146, Dirk van Beelen KW 148 Vrijdag 29 septemb.m.t. Emma IJM 15, Ariad ne IJM 18, Elie Chenevière IJM 32, Egmont IJM 99; m.l. Onderneming IV SCH 153. Haringdrijfnetvisserij Maandag 4 september: m.l Aafke Jacoba KW 41, Noordzee KW 47 (29 sept. binnen), Wilhelmi na III KW 147 Maandag 11 sept.: m.l. Nederland VI KW 37. Dinsdag 12 september: m.l. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2. Bertha KW 38. Woensdag 13 september: m.l. Neptunus KW 45. Donderdag 14 september: m.l. Wilhelmina II KW 138 Vrijdag 15 september: m.l. Rijnmond III KW 44. Maandag 18 september: m.l. Rijnmond V KW 110, Eendracht KW 168. Dinsdag 19 september: m.l. Grietje KW 20. Woensdag 20 september: m.l. Orion KW 22. Donderdag 21 sept.: m.l. Fierman Eduard KW 5. Vrijdag 22 september: m.l. Voorwaarts KW 140. Maandag 25 september: m.l. Wilhelmina I KW 25. Nederland VII KW 130. Dinsdag 26 september: m.l. Everard Christina KW 40, Nelly Maria KW 70, Onderneming KW 175. Woensdag 27 september: m.l. Vertrouwen KW 6, Willem Cornelis KW 16.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7