Twaalfde recordverbetering van tienkamper Kamerbeek GEZOND Halilran RYNBENDE' S NIEUW ROOD Wendy Hollandia favoriet in internationale draverij Aanvoerder Witteman ontevreden over het debuut van TYBB Goed debuut van Alliance- heren in eerste klasse Morgen beginnen World Series Eindhovenaar passeerde in Tsjechoslowakije de 7500 punten Sido naar Nederlandse tafeltennistitelstrijd Twee centrale trainingen Achtkamp (dames) in Amsterdam Nederlandse bridgers versloegen Noorwegen Albert niet in het Hongaars elftal Nederlandse Vaasteams zonder strafpunten Spurshebben niets te vrezen Eerste wedstrijd in Rotterdam? Training van Jong Oranje HFC-ers Molenaar, Honnef en Bouwman in amateurteam RCH-HFC en UVS-EDO om RNVB-beker 13 de winter door! HALITRAN "2 IS2?fgsrt*z:.-?omeyn- DINSDAG 3 OKTOBER 1961 Neem elke capsules pure bessenjenever Zonneschijn met volle teugen Mevrouw Heemskerk in kandidatentoernooi? De nationale recordhouder tienkamp Eef Kamerbeek heeft tijdens een inter nationale tienkamp, die in de Tsjechi sche plaats Hradek Kralove werd ge houden een fantastische prestatie ge leverd, door zijn Nederlands record te verbeteren met totaal 7594 punten. Dat is vergeleken met zijn oude record van 7295 punten, dat hij op 26 en 27 augus tus in Eindhoven vestigde, 299 punten meer. Zijn prestaties in Tsjechoslowakije met tussen haakjes de verrichtingen van Eindhoven waren: 100 meter 10,9 sec (11.1), verspringen 6.84 m (6.91), kogel stoten 14.11 m (14.10), hoogspringen 1.79 m (1.75), 400 meter 50.3 sec. (51.1) 110 meter horden 14.3 sec. (14.7), discus werpen 48.01 m (46.06), polshoog 3.70 m (3.70), speerwerpen 58.99 m (58.83) 1500 m 4.48 (4.41). Kamerbeek heeft op wel bijzonder dui delijke wijze zijn vooruitgang getoond. In de Tsjechische plaats Hradek Kralove ze gevierde de Eindhovenaar niet alleen over de beste tienkampers van de Oos telijke staten, maar hij verbeterde tevens voor de twaalfde achtereenvolgende maal het Nederlandse record. Kamerbeek, die in Rome achter atleten als Rafer Johnson (V.S.), Yang Chuan Kwang (Formosa) Vassily Kusnetsov (Rusl.) en Yuri Kuten ko (Rusl.) met 7236 punten op de bijzon der eervolle vijfde plaats beslag legde rukte door deze verrichting weer dichter op naar de top van de wereldklasse. En dat stemt tot bijzondere vreugde, aangezien Kamerbeek het tussenliggende jaar 1961 tussen de Olympische Spe Atletiek len in Rome en de Europese kampioen schappen in Belgrado zelf beschouwde als een trainingsjaar, waarin hij zijn overtollig gewicht kwijt moest raken, ter wijl de blessure aan zijn arm, die hem vooral bij het speerwerpen parten speelt, volledig moet genezen. Zelf is Kamerbeek, die van zijn wed strijdgewicht van 90 kg, maar liefst op 100 kg kwam, bang geweest dat hij aan snelheid zou verliezen. Dat is echter niet het geval geweest, want niet alleen even aarde hij op de 110 meter horden zijn eigen Nederlandse record van 14.3 sec. maar hij liep tevens een goede 100 meter in 10.9 sec.' een 400 meter in 50.3 sec en de 1500 meter, de Marathon voor de tienkampers, in 4 minuten 48 seconden Daarbij waren zijn springprestaties 6.84 meter vèrspringen, 1.79 meter hoogsprin gen en 3.70 meter polshoog gewoon te noe men, doch de speciale gewichttraining gaf hem meer kracht, hetgeen resulteer de in de vooruitgang bij het speerwerpen en kogelstoten, maar vooral bij het dis cuswerpen gezien de 48.01 meter zijn beste persoonlijke prestatie. Advertentie vitaminen-zekerheid -O Het uitkomen van de oud-wereldkam pioen Ferenc Sido zal een bijzonder cachet geven aan de tiende internationale tafel tennis kampioenschappen van Nederland, die zaterdag en zondag in de Apollohal te Amsterdam worden gehouden. De 40-jarige Hongaarse veteraan, wiens omvang in de loop der jaren respectabele proporties heeeft aangenomen, behoort nog altijd tot de sterkste speler ter wereld. Bij de we reldkampioenschappen in Peking bereikte hij zelfs als enige Europeaan de halve fi nales. Ook bij de komende kampioenschap pen neemt Sido een aparte plaats in. Hij is namelijk de enige deelnemer, die zijn domicilie achter het ijzeren gordijn heeft. Moeilijkheden met inreisvergunningen ver hinderden de Oostduitsers de reis naar Amsterdam te maken. In de hoofdstad komen nu speelsters en spelers uit België, West-Duitsland, Zwitserland, Engeland, Fiankrijk, Luxemburg, Oostenrijk en Nederland achter de tafels. In totaal hebben zich 126 deelnemers gemeld, van wie 66 buitenlanders. Tot de grootste kanshebbers dienen bij afwezig heid bij de kampioen van 1959, de Zweed Hans Alser, niet beschikbaar wegens mili taire dienst te worden gerekend, Sido, de bekende Engelsman Brian Meret en de Duitsers Gab, Scholier en Michalek. Bij de dames is als nummer één ge plaatst Agnes Simon, de echtgenote van de vroegere Nederlandse bondscoach, Bela Simon, die nu voor West-Duitsland uit komt. Zij zal op dit kampioenschap de meeste tegenstand ondervinden van de veelzijdige Engelse speelster Diane Rowe. De Nederlandse kansen die wij bij de heren hoger aanslaan dan bij de dames, worden verdedigd door de Amsterdammers Bert Onnes, Frans Schoofs, Wim Schoone- meyer en Jan Gompelman, de kampioene 1961 Tine de Jong en de Rotterdamse meisjes Aukje Wynia en Nellie Visscher. De 1-87 meter grote en 100 kg zware Eef Kamerbeek van beroep arbeids-ana- list, boekte in het jaar 1961 een vooruit gang van 358 punten tegenover zijn re cordprestatie van Rome. Hoe moeilijk en lang de weg van een tienkamper wel is blijkt duidelijk, wanneer men weet dat de 27-jarige Eindhovenaar, die in 1956 voor het eerst met 6487 punten het Ne derlandse record van Jan Brasser verbe terde, vijf jaar nodig had om niet alleen twaalf maal zijn eigen record scherper te stellen, maar tevens de 7500 punten grens te overschrijden. Nog meer relief krijgt de prestatie van Eef Kamerbeek, wanneer we kijken naar de wereldranglijst van dit jaar, waar hij achter de Amerikaan Phil Mulkey, de Russen Yuri Kutenko en Vassily Kosnet- sov en de Amerikaan Paul Herman de vijfde plaats inneemt- Daarbij dient te worden aangetekend dat de prestatie van Phil Mulkey niet officiel werd erkend, aangezien hij zich op de 100 meter, de 400 meter en de 1500 meter schuldig zou hebben gemaakt aan gangmaking. Vol gens de Europese lijst, staat hij achter Yuri Kutenko en Vassily Kusnetsov op de derde plaats, hetgeen van bijzondere be tekenis is. De wereldranglijst 1961 ziet er als volgt uit: 1. Phil Mulkey (V.S.) 8709 punten, 2. Yu ri Kutenko (Rusl.) 8360 punten 3. Vassily Kusnetsov (Rusl.) 7918 punten; 4. Paul Herman (V.S.) 7809 punten 5. Eef Ka merbeek (Nederland) 7594 punten 6. Ja nus Brodnik (Joego-sl.) 7466 punten; 7. Dave Edstroem (V.S.) 7293 punten 8. Olaf Kholodok (Rusl.) 7274 punten 9. Mar kus Kahma (Finland) 7254 punten 10. W'ille Holdorf (W.-Dld.) 7238 punten. Advertentie 1/1 literfles f6.95 (excl. statiegeld) RYB-4-191 4 Voetbal Woensdagavond wordt in het sportpark in Hilversum een uitgebreid programma verreden, waarin een aantal uitstekende courses zijn te vinden. Het internationale nummer met dertien paarden brengt Wen dy Hollandia als favoriet aan de start, zij het dan ook door haar wispelturigheid een twijfelachtige kandidaat. Op de plaatsen worden verwacht Wilster S en de sterke Vrolijke Frans. Een mogelijk outsider is Uferlooper S. Met enig geluk kan de in grote vorm lopende Xirene Hollandia haar derde achtereenvolgende zege boeken, om dat zij met haar vrijwel onbeperkte uit houdingsvermogen alle tegenstand kapot loopt. Enig gevaar komt van Witty Han over en X Tello, beide paarden, die even eens zeer sterk zijn. In het leerlingennummer kan de leerling, die Yataghan Hanover krijgt toevertrouwd en hem de baas kan blijven, winnen van IJsloper en Young Lady Mac. De betrouw- I tt XT JIJ baarste, maar minder snelle Woudsnip SjVOOF IlOn^Hrije'IN 0061*130(1 De kandidaten voor het Nederlandse elf- is de outsider. Eèn der sterkst opkomende 3-jarige paarden is Zola S. Indien zij we- Aanvoerder Jan Witteman was bepaald ontevreden over het debuut van zjjn team TYBB in de hoofdklasse van de tafelten niscompetitie. Niet het feit, dat men met De tafeltenniscompetitie 6-4 de punten bjj Wilskracht in Utrecht had moeten laten bezorgde hem deze on prettige gemoedstoestand. Wél echter de omstandigheid, dat TYBB duidelijk blijk had gegeven nog niet die mentale instel Eef Kamerbeek Het herenteam van Alliance heeft reeds bij de eerste wedstrijd in de eerste klasse van de afdeling Haarlem van de Neder landse Volleybalbond kunnen bewijzen in dit milieu thuis te horen. De ploeg van Spee bouwde de aanvallen goed op en werkte ze ook met goede smashes af, zo dat De Blinkert geen moment gevaarlijk kon worden (5-15, 11-15, 9-15). De twee andere eerste klasse heren-ontmoetingen hadden een heel wat spannender verloop. Na een zeer langdurige strijd trok PSCB aan het langste eind tegen die Raeckse hoewel de Bloemendaalse politiemannen de wedstrijd niet veelbelovend begonnen (15-3, 15-17, 12-15, 7-15). Gios zag de eerste twee sets tegen een vrijwel geheel nieuwe ClOS-ploeg verloren gaan, maar had geestkracht genoeg, om toch een puntenverdeling te bewerkstelli gen (14-16, 9-15, 15-13, 15-7). Bij de dames bleek het krachtsverschil in de drie eerste klasse-wedstrijden aanmerkelijk groter Zoals te verwachten was had Onze Gezel len weinig moeite met HVS, dat zeker een moeilijk seizoen tegemoet gaat, maar ook OVRA en Topscore toonden zich duidelijk sterker dan respectievelijk Set Up en Ve- lox. In de tweede klasse heren kwamen reeds op deze eerste avond twee favorie ten voor de titel tegen elkaar binnen de lijnen. Het krachtsverschil tussen PWN en WIK was niet groot, maar de waterleiding mensen veroverden twee kostbare winst punten. De uitslagen luiden: Dames. Set Up -OVRA 0-3; Topscore - Velox 3-0; Onze Gezellen - HVS 3-0; Set Up 2 - PSVH 1-3; Spaarnestad - HBC 1; OVRA 2 - Alliance '22 3-0; Onze Ge- Valley bal zeilen 2 - FES 2-2; Set Up 3 - DSS 0 0-3; PWN 2 - HBC 5 3-1; Velox 2 - Gios 3 -1; Die Raeckse 3 - Alliance 3-0; Heren Die Raeckse 2 - PSCB 1-3; Gios - CIOS 2-2; De Blinkert - Alliance 0-3 CIOS 2—PSVH 0-3; WIK—PWN 1-3; Rapi- ditas - Energie 3-1; PWN 2 - OVRA 2 0-3; Die Raeckse 3 - Gios 2 0-3; Gios 3 - OVRA 2-2; De overgangsklasse Ook met de overgangsklasse-competitie werd reeds een begin gemaakt. De dames van De Blinkert trokken vrijdag naar Wor- merveer en speelden daar, de kleine zaal in aanmerking genomen, een op uitstekend peil staande wedstrijd tegen VGW. De Haarlemse groen-witten moesten beide punten aan de gastvrouwen laten, maar als het samenspel in deze verjongde ploeg nog wat wordt opgevoerd zullen suksessen zeker niet uitblijven. Woensdagavond komt De Blinkert in het Krelagehuis binnen de lijnen tegen het Zaanse Czaar Peter en ontvangt HVS een andere Zaanse club, na melijk Sportief. Laatstgenoemde ontmoe ting moet zeker in een Haarlemse zege kunnen eindigen en ook bij de vrijdag te spelen damesontmoeting HBC—De Kenne- mers moet de thuisclub de volle winst kunnen behalen. Het programma voor woensdagavond in het Krelagehuis luidt: Dames Overgangsklasse: De Blinkert— Czaar Peter (8 uur) le klasse: Vesmia - Topscore (9 uur) 2e, 3e en 4e klasse: Top score 2 - Die Raeckse 4; PWN - De Blin kert 2; Gios 2 - De Blinkert 3; Vesmia 2 - JBS; JBS 2—GIOS 4. Heren Overgangsklasse: HVS - Sportief (8 uur) le klasse: HVS 2 - OSS (9 uur) 2e en 3e klasse: WIK 2 - PWN 3; Spaar nestad - Die Raeckse 4; Ripperda - HBC; Velox - Alliance 2; Set Up - DSS; JBS - FES; Gios 4—Alliance '22; VVLC—Ener gie 2; Triumph - PSVH 2; OVRA 4 - HSVC Van maandag 9 tot en met woensdag 11 oktober zal in Amsterdam een internatio nale schaak-achtkamp voor dames worden gehouden. Deelneemsters aan de wedstrij den zijn: mej. Chaude de Silans (Frank rijk), mej. Janovich (Joegoslavië), mej. Benini (Italië), mevr. Rinder (West-Duits land), mevr. Bruce (Groot-Brittannië) en de Nederlandse dames Heemskerk, Vree ken en Timmer. ling te bezitten, die het spelen in deze op één na hoogste klasse vereist. Er werd verloren, terwijl deze wedstrijd, alléén speltechnisch bezien, in een gelijk spel of zelfs winst voor de Haarlemmers had moeten eindigen. Ongetwijfeld echter is het hoopgevend, dat de TYBB-ploeg inziet, dat er nog heel wat valt bij te scha ven en stellig zal men in staat blijken te zijn niet alleen de technische, maar ook de mentale kracht van het team te verhogen. Jan Witteman boekte in deze ontmoeting de beste resultaten met twee winstpunten plus een nederlaag tegen de wel zeer ster ke R. Swart. Schoofs wist alleen van Van Doorn te winnen en voor Visser was in het geheel nog geen winst weggelegd. Het dubbel maakte de nederlaag tot slot zo klein mogelijk. TYBB 2 debuteerde in de overgangs klasse bepaald zeer verdienstelijk met winst met 7-3 tegen Disnie, een resultaat dat ver boven de verwachtingen ligt. Rijke- lijkhuizen, Rietvink en Van Veenendaal wonnen allen twee partijen, waarna ook nog het dubbelspel voor de Haarlemse gastheren was. In de open afdeling van het Europees kampioenschap bridge, waarvoor de wed strijden in Torquay (Engeland) worden ge houden, zegevierde Nederland in de der tiende ronde met 51 over Noorwegen na in de voorgaande ronde met 60 te hebben verloren van Spanje. Engeland be hield ondanks een 51 nederlaag tegen Denemarken met ruim verschil de leiding. De stand luidt: 1. Engeland 70 punten. 2 Denemarken 61 punten. 3 en 4. Frankrijk en Italië elk 58 punten. 5. Zwitserland 53 punten. 11. Nederland 35. punten. Nederland behaalde in de achtste ronde van de dames-afdeling een 60 overwin ning op Finland. De stand na de achtste ronde is: 1. En geland 39 punten. 2. Frankrijk 37 punten. 3. Zweden 36 punten. 4. Ierland 32 punten. Egypte 30 punten. 8. Nederland 19 pnt. Schaken Achttien deelneemsters zullen uitkomen het kandidaten-schaaktoernooi voor dames, dat van 27 oktober tot 25 november in Vrnjacka Banja (Joegoslavië) wordt ge houden. Doordat de Westduitse speelster Axt verstek moet laten gaan, mag ook me vrouw F. Heemskerk, de Nederlandse kam pioene, aan het toernooi deelnemen. Of zij inderdaad naar Joegoslavië zal gaan is nog niet geheel zeker. Momenteel komt me vrouw Heemskerk uit in een toernooi in Imperia (Italië). De achttien deelneemsters zijn: Boris- senko, Volpert, Gaprindaschwili. Zatulos- ka, Zvorykina (allen Rusland), Nedeljkovic, Lazarevic (beiden Joegoslavië), Karakas (Hongarije), Nicolau. Polihroniade (beiden Roemenië), Gresser, Lane (beiden Ver. Sta ten), Rinder (West-Duitsland), Konarkows- ka (Polen), Chaudé de Silans (Frankrijk) Heemskerk (Nederland), Hundsuren (Mon golië) en de winnares van een match tussen de dames Carasco de Budenich (Chili) en Karguer (Argentinië). Knersen in Hilversum derom aan vorm heeft gewonnen dan kan zij het grote veld in de Ambassadeur-prijs zelfs gemakkelijk overvleugelen. Haar con currenten zijn Zelda's Happiness en Zus Scotch. Het grote aantal 2-jarigen heeft opnieuw tot splitsing genoopt. In de eerste afd'elinig geniet Atoom de voorkeur, boven Aleph en Animo. De tweede afdeling is een aangelegenhid tussen Amigo en Aerolite B, waarbij Amigo door zijn betere positie aan de start de grootste winkansen heeft. De trouwe Alja Scotch zal achter dit duo de derde plaats kunnen bezetten. In de Ambition-prijs is de klasse niet groot, waardoor Y Y Meeske nu kan win nen, ten koste van X Ray Hanover en de lang op rust geweest zijnde X Moquette Hanover. Dertien driejarige paarden, die tot nu toe weinig succesvol waren, zullen de meeting openen met een draverij van meet. De veelbelovende Zahir B kan hier winnen, waardoor Zina Petrosia voor de zoveelste keer gen-oegen zal moeten nemen met de tweede plaats, vóór Zénith en Zanella. tal, dat zondag 22 oktober in Boedapest te gen Hongarije speelt, zullen slechts twee maal voor een centrale training bij elkaar komen. De eerste bijeenkomst is vastge steld op dinsdag 17 oktober, waarschijn lijk in het sportpark De Vliert in Den Bosch, de tweede op donderdag 19 okto ber in Amsterdam. De jonge Hongaarse midvoor Florian Al- bert is niet opgesteld in het Hongaarse voetbalteam, dat zondag 8 oktober in We nen tegen Oostenrijk uitkomt. Albert was de laatste weken dermate slecht in vorm, dat bondscoach Lajos Baroti besloten heeft hem niet in het nationale elftal op te ne men. De ploeg is nu als volgt samenge steld: Doel: Grosics, achter: Matrai en So- vari, Midden: Nagy, Sipos en Kotasz, Voor: Sandor, Bozsik, Oichy, Monosoori en Fenyvesi. Reserves zijn Ilku, Szepesi, So- lymosi en Goeroecs. M ot or sport In alle vroegte viel maandagmorgen voor de eerste maal de startvlag voor de 36ste internationale motorzesdaagse waarvan het centrale punt is Llandrindod in Zuid-West- Wales. Vol optimisme gingen 271 rijders op weg met aan het hoofd de Deen Bogehoj en de Zwitser Kappeli, beiden op 50 cc. mo toren. In de lange karavaan bevonden zich negentien Nederlanders, van wie bij de start Willy van Ommeren op een 125 cc. Honda reeds moeilijkheden had met de ontsteking. Helaas is hij er niet in kun nen slagen deze moeilijkheden op te los sen. Na van het ene oponthoud in het an dere te zijn gevallen, gaf hij er tenslotte de brui aan. Van de overgebleven achttien zijn er zeventien met een blanco strafre gister deze eerste dag, waarop de groot ste. tegenstander de mist was, doorgeko men. Hierbij waren ook de beide Vaas teams. Wendelgelst echter liep een paar strafpunten op wegens pech met de car burator van zijn CZ. Ziedaar de balans van de eerste dag, waarop 346 kilometer moest worden verreden en waarop twee proeven moesten worden afgelegd: een rem- en ac- celeratieproef en een bergklim. Vooral de ze laatste schiep menigeen problemen, doordat er een vrij diepe en brede ri vier in was opgenomen, waarin onder het water verraderlijke steenmassa's bleken te schuilen. Ofschoon de overige Nederlanders een voortreffelijke rit hebben gereden -op vallend goed kwamen de nieuwelingen Broersma, Vos, Gerardu en Van Olst voor de dag bleef enkelen van hen toch pech niet bespaard. Zo liepen Rob en Frits Sel ling, die beiden in een Vaasteam zijn op genomen, een flinke deuk in het carter op, hetgeen hun nog wel eens narigheid kan bezorgen. Niets zal daarom onbe proefd worden gelaten om dinsdag de scha de te herstellen. Reeds maandag zijn ze aan het repareren geslagen en nog net bin nen de tijdsspeling hebben ze in ieder ge val de deuken er kunnen uitkloppen. Was- tf Nadat de Engelse voetbalkampioen Tottenham Hotspur zaterdag voor de tweede ronde voor de Europa-beker tegen het Rotterdamse Feijenoord had geloot, is Peter Moss van de Daily Mail per vliegtuig naar Nederland gereisd om Feijenoord in de competitie aan het werk te zien. Zijn commentaar op wat hij zondag gezien heeft in de wedstrijd van Feijenoord tegen MVV in Maas tricht was allesbehalve vleiend: „Tot tenham heeft weinig te vrezen De wedstrijd zou een schande voor de Engelse vierde divisie zijn geweest. De spelers trapten mis en het ontbrak hun aan inspiratie. In de verdediging waren ze. log en in de aanval gaven ze geen blijken van inzicht en verbeel dingskracht". Gelukkig heeft Feijen oord de reputatie thuis heel wat beter voor de dag te komen, besloot Moss. Uit een onderhoud met de heer Kie- boom, de voorzitter van Feijenoord, bleek ons dat gezien de loting de Rotter dammers het recht hebben van de eerste keus tegen Tottenham Hotspur. De vraag bij het Feijenoordbestuur is dus: waar de eerste wedstrijd te spelen, in Rotterdam of in Londen. Uit het gesprek met de heer Kieboom menen wij te concluderen, dat Feijenoord er de voorkeur aan geeft de eerste wed strijd thuis te spelen. Want daarvoor be staat uiteraard een enorme belangstelling en bovendien heeft Feijenoord in Rotter dam de meeste kans op een in dit zo moeilijke duel behoorlijk resultaat. Maandag zijn de spelers geselecteerd, die zullen deelnemen aan de centrale trai ning van Jong Oranje, het Nederlandse elf tal van spelers beneden 23 jaar, welke donderdag 5 oktober in het sportpark De Vliert in Den Bosch zal worden gehouden, sink van het B-Vaasteam heeft een val ge- Deze oefenbijeenkomst geldt als voorberei- m oolrf ÏTTO n nU 11 Lil 1 li" 1 1 maakt, waarbij hij de linker pols enigs zins ontwrichtte. De dokter heeft hem bij de binnenkomst te Llandrindod toestem ming gegeven, dinsdag te vertrekken De geringe verliezen in het Nederlandse kamp waren echter slechts een geringe af spiegeling bij die in het Engelse hoofd- ding voor de wedstrijd om de gouden on afhankelijkheidsbeker tussen het Ttotter- damse elftal en Jong Oranje die voor woensdag ll oktober op het programma staat. Aan de training zal ook worden deelge nomen door enkele oudere spelers. Bonds- kwartier. Immers het favoriete Engelse coach Elek Schwartz is namelijk van plan Trophy-team, dat het terrein reeds kende, in de wedstrijd om de onafhan'kelijkheids- doordat hier ook het nationale zesdaagse- beker in het Jong Oranje-team bij wijze kampmenschap is gehouden, werd uitge- van proef verschillende spelers op te stel- schakeld Het verloor niet minder dan twee hen. die naar alle waarschijnlijkheid in de a ,m ^°ran' .'e T ,°0rJeen botsin£ wedstrijd van het Nederlandse A-team te meer H^n 5aUZe waar gen Hongarije (22 oktober in Boedapest) meer dan een uur te laat arriveerde, zullen uitkomen. Zoals bekend wordt voor het strijdtoneel verdween en Ene deze interland Cnilton, die door een defecte versnellings- speeld bak werd gedwongen de strijd te staken. Van de Vaasteams werden die van Zwit geen oefenwedstrijd ge- De geselecteerde spelers zijn: doelverde- serland Pn Rpio-ia a La "J I di§ers: Lagarde (DHC) en Van Zogchel deze zich voor de ere-prijs als uitgescha keld kunnen beschouwen. Woensdagmiddag kwart voor zes Nederlandse tijd beginnen in Yankee Stadium in New York de World Series tussen de New York Yankees en de Cin cinnati Reds, respectievelijk de kam pioenen van de American en de National League, de beide topafdelingen van bet Amerikaanse prof-honkbal. Woensdag en donderdag wordt er in New York gespeeld, zaterdag, zondag en maandag in Cincinnati. Mocht er nog geen beslis- sing zijn gevallen, dan worden de series woensdag II oktober in New York voortgezet. De ploeg, die bet eerst vier wedstrijden beeft gewonnen, is winnaar. De Amerikaanse honkbalcompetitie is teneinde. De National Leagueteams heb ben hun 154 wedstrijden er op zitten en de Cincinnati Reds zijn kampioen geworden na een spannende strijd met de Los Ange les Dodgers. Voor het eerst sinds 1940 hebben de 504.000 inwoners van deze industriestad weer feest kunnen vie ren, om een honkbalkampioenschap. Het vorig jaar eindigden de Reds 28 wedstrijden achter de kampioe nen, Pittsburgh Pirates. De laatste jaren wordt het echter gewoonte, dat de kam pioen van deze afdeling een outsider is. Dat de New York Yankees in de Ame rican League kampioen zijn geworden was voor velen geen verrassing. Immers, in de laatste veertien jaar bleek de ploeg uit New York niet minder dan elf maal de sterkste. Velen hebben zich echter afge vraagd, of de nieuwe manager Ralph Houk, de opvolger van de legendarische Casey Stengel, zijn sterrenploeg baas kon. Roger Maris Dit is echter overduidelijk gebleken. Aan Houks inzicht is het te danken, dat de bes te werper van de Yankees, Whitey Ford, dit seizoen zo'n voortreffelijk sei zoen heeft gehad. Ford, die door Stengel in belanrijke wedstrijden voornamelijk als re- lief-pitcher werd gebruikt, boekte dit sei zoen als starting-pitcher niet minder dan 25 zeges, een unicum in de Amerikaanse competitie! Een favoriet kiezen in deze titanen strijd is bijzonder moeilijk. De New York Yankees hebben de beste ploeg, maar in honkbal spelen andere factoren een over heersende rol. De Yankees-hitters Mant le en Maris die voor het eerst 61 home runs in een seizoen heeft geslagen heb ben een bijzonder spannend jaar doorge maakt en men moet maar afwachten, of zij ook in deze series tot grote daden kun nen komen. Wij houden het op de New York Yankees, maar dat wil geenszins zeggen, dat deze ploeg ook als eindover winnaar uit de strijd komt. Vooral de wedstrijden in Cincinnati zullen bijzonder moeilijk worden voor de New Yorkers want sinds 1940 hebben de inwoners van Tijm (Ajax) en Veldhoen (Feijenoord). Middenspelers: Muller (Ajax), Pronk (Ajax), Villerius (ADO) en Wagemakers (Alkmaar). Voorspelers: Bergholz (Feije noord), Bouwmeester (Feijenoord), Henk Groot (Ajax), Van der Linden (DOS), Van Miert (Sparta), Senders (Willem II), Vis- schers (NAC) en Weber (DOS). Voor de oefenwedstrijd tussen twee westelijke amateurteams, die' woensdag 4 oktober op het LFC-terrein in Leiden wordt gespeeld, zijn de ploegen als volgt samengesteld: A-team: doel: Lingbeek (HRC); achter: Cincinnati geen World Series meegemaakt. Groot (DCG) en Leever (De- Spartaan); In Cincinnati wordt gespeeld in het Cross- ley Field, dat drie records op haar naam heeft staan. Het is het kleinste stadion van de National League: het kan slechts 31.000 toeschouwers bergen. Door de overgrote aanvrage voor kaartjes hebben de Cincin- nati-bestuurders echter besloten een tribu- midden: Molenaar (HFC), Melchers (De Spartaan) en Hoogendoorn (AFC); voor: De Haan (De Spartaan), Bouwman (HFC), Emmerink (Hollandia), Van Lieshout (UW) en Honnef (HFC). B-team: doel: Panman (Leonidas); ach ter: Teeuw (RFC) en Spinhoven (Xerxes); ne bij te bouwen, zodat de capaciteit op midden: Luinstra (HBS), De Gruyl (Gouda) .15.000 zal komen. Vier weken voordat be- en Revet (Gouda); voor: Petterson (Spar- kend was dat de Reds kampioen waren, Daan '2°), Hommerson (SVV), Dat (Celeri had het bestuur al meer dan 140.000 aan- tas)> Kriesch (Xerxes) en Lentz (HBS) vrage voor passe-partouts gekregen. Het tweede record is, dat in Cincinnati voor het eerst een lichtwedstrijd werd ge speeld. Tenslotte, en dit is wel uniek: in het Crosley Field is een speler eens het veld overgestoken per roeiboot. Dit ge beurde in 1937 tijdens een overstroming van de Ohio-rivier. Lee Grissom, speler van de Reds kwam, om een bespreking I gen uit Haarlem en' omgeving" betreft8als bijte wonen, per roeiboot naar het club- volgt: eerste ronde: zaterdag 21 oktober: woensdag aan zijn televisie- of radiotoestel VSV—Stormvogels De^dercte'ronde wnn« I «5* -dag 31 december ïn^ de- Het programma voor de wedstrijden om de KNVB-beker luidt, wat de verenigin- j volgen. In de komende I ze ronde worden de eredivisipclnhc inw» ^e,LZ„UllU,m_...de2,P„^olomme.n. een ver" I schakeld. Het programma wordt later slag van de Series 1961 aantreffen. 1 publiceerd.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13