Peek&Cloppenburg Labour bereidt zich voor op mogelijke stembus „Een kind hoort niet op de elektrische stoel" Wereldnieuws^ Transformator van t.v.-zender in Oran door OAS opgeblazen r Jungensmarkt Van dag tot dag met vers gebrande hazelnoten Zestiende kernproef van Russen bij Nova Zembla Partijcongres in Blackpool brengt talloze zwakheden aan het licht 8 iaar 5.95 In New York aangekomen Op de raatótoel DINSDAG 3 OKTOBER 1961 3 elke woensdag Radio-activiteit in de Noordzee is normaal Geen kans Geen discussie Geen leiders PULL-POLO'S TINNEROY BROEKJES „REDT PRESTON COBB" NAAIMACHINES ZIGZAG Slaap lekker Remco Campert Golf van terreur in Frankrijk en in Algerije Naar onze mening heeft de K.L.M. niet uitvoerig en duidelijk genoeg gereageerd op de verzoeken om toelichting van de zijde der Nederlandse pers op Amerikaan se berichten over „defecten aan de DC-8" De ongerustheid, die door deze Ameri kaanse berichten is gewekt, is niet weg genomen door de verklaring der K.L.M „dat de Nederlandse piloten niet ontevre den zijn over het hydraulische systeem van dit vliegtuig." Niet ontevreden betekent: niet helemaal tevreden. En terecht niet helemaal tevre den, aangezien een aantal DC-8 vliegtuigen van buitenlandse maatschappijen onvol maakte landingen heeft gemaakt tengevol ge van rem-moeilijkheden en ook een K.L.M.-machine bij een landing op Idle- wild niet tijdig tot stilstand kon worden gebracht. Gisteren is dat op Idlewild ook weer aan een Italiaanse DC-8 overkomen. De Amerikaanse berichten spreken van „ern stige defecten", waardoor onlangs zelfs (bij Denver) zeventien doden te betreuren vielen. Het is toch volkomen begrijpelijk dat luchtreizigers en hun familieleden hui verig worden en haring of kuit van de K.L.M. willen hebben; is het verantwoord met de DC-8 verder te blijven vliegen en zo ja, waarop is de overweging om dit te doen gegrond? Dat er met de Douglasfabrieken bespre kingen over verbeteringen worden ge voerd, kan di-? huiver nauwelijks vermin deren. Integendeel, zou men kunnen zeg gen. Want de noodzaak tot verbetering is dus blijkbaar duidelijk en in dat geval blijft men intussen dus vliegen met nog niet verbeterde vliegtuigen. Nu moet er onmiddellijk aan worden toegevoegd, dat de K.L.M. nooit blijk ge geven heeft van lichtzinnig en onverant woord beleid in dergelijke situaties. In te genstelling met sommige buitenlandse maatschappijen is men bij de K.L.M. al tijd uiterst voorzichtig gebleken en heeft men, bij de minste reden tot ingrijpen nooit geaarzeld de veiligheid der passa giers als eerste factor te laten gelden. Dit kan een geruststelling zijn voor hen, die persoonlijk bij het vliegen met de DC-8 betrokken raken. Doch de situatie van het ogenblik is voor het publiek niet bevredi gend. Wij hopen dan ook dat de directie van de K.L.M. de noodzaak tot uitvoeriger en duidelijker opheldering zal inzien een noodzaak die haar waarschijnlijk ook door de reacties van haar klanten dezer dagen zal worden opgelegd. (Van onze correspondent) LONDEN De taak van Labours zes tigste partijcongres, dat maandag in Blackpool begon, is de reputatie van de socialistische beweging, welke vorig jaar in Scarborough, door de aanvaarding van de eenzijdige kernbewapening voor Groot Brittannië zo ernstig heeft geleden, te her stellen. Labour moet op tijd klaar zijn wan neer premier Macmillan de verkiezingsbei luidt. Hij kan zulks op een willekeurig tijdstip vóór 1963 doen. De partij heeft zich in de afgelopen tien jaar, gedurende welke de Conservatieven aan het bewind zijn, in al lerlei bochten gewrongen om weer bij de kiezers in de gunst te komen. Eerst een waslijst van nieuwe nationaliseringen daarna water in de wijn, openlijke eerlij ke discussies van de defensie- en andere problemen, welke tot het grootste geharre war leidden en thans alleen nog maar een fluisterend socialisme. Aan de militante figuren in het Lager huis, zoals Michael Foot en Sydney Silver man is het zwijgen opgelegd. Ze werden als lid van de fractie geroyeerd en zitten thans als onafhankelijke Labourmannen in de Kamer. Zij beschouwen dit als een aan fluiting van de democratie, omdat ze zich immers baseerden op de besluiten van Scarborough. Partijleider Gaitskell had op dat congres echter gezworen daartegen uit alle macht de strijd aan te binden. Hij is thans de triomfator. Want dankzij het overstag gaan van enkele der grote vak bonden, welke hem vorig jaar in de steek lieten, hebben Gaitskell, en de parlemen taire fracties in beide Kamers, het pleit gewonnen en is zijn algemeen aanzien in "het land enorm gestegen. Slechts als na tionaal staatsman zal hij eventueel aan spraak kunnen maken op het premier schap. Vandaar dat hij ook zal proberen te voorkomen, dat de beroepsagitators in de partij de kwestie van Groot-Brittannië's aansluiting bij de E.E.G. willen aangrij pen om nieuwe verdeeldheid te zaaien. Advertentie WASHINGTON (Reuter/AFP) De Sovjet-Unie heeft maandag opnieuw een kernproef m de dampkring genomen, al dus een mededeling van de Amerikaanse commissie voor kernenergie. Dit is de zestiende in de huidige serie. De ont ploffing in de buurt van Nova Zembla waar verscheidene vorige proe ven zijn genomen had een kracht van ongeveer een megaton (een miljoen ton T.N.T.). BREMEN (DPA) Blijkens een door de maatschappij Biomaris in Bremen de zer dagen nabij Helgoland-ingesteld nieuw onderzoek, is het water van de Noordzee niet radio-actief. Het radio-actieve gehal te van het Noordzeewater bleek normaal en onschadelijk te zijn. LONDEN (UPI) Een aantal Britse ornithologen treft voorbereidingen om vo gels die door de Russische kernproeven met radio-actieve afval in aanraking zijn gekomen nader te onderzoeken. Deze vogels komen in Groot-Brittannië over winteren. De geleerden hopen een studie te maken van de gevolgen van radio actieve straling voor zover het de ver menigvuldiging van de vogels en de ont wikkeling van de veren betreft. Andere aanvalspunten van de militanten zijn de oefening van Westduitse pantser troepen in Wales en de stationering van Polaris-onderzeeboten in Schotland. La bour zal echter pas werkelijk kans maken op de herovering van de in 1951 verloren gegane regeringsmacht, indien Gaitskell er in slaagt de partij grondig te moderni seren en aan te passen aan deze tijd waarvoor de oude formules niet meer gel den. De partij is nog altijd een allegaartje, waarbij de vakbonden met een stoomwals van hun collectieve stemmen een stem voor elk vakbondslid (of hij het er mee eens is of niet) de lakens uitdelen. Vroe ger was zulks een veiligheidsklep tegen de extremisten, maar thans is zulks nog maar bij uitzondering het geval. Door de apathie van de ledenmassa, zowel in partij als vakbeweging, krijgen de communisten en andere militanten vaak een opgelegde kans. De conferentie wordt daardoor hoe lan ger hoe meer een blok aan het been van de Lagerhuis-fractie, welke zich in theorie door het congres de politieke weg laat voorschrijven, hoewel zulks staatkundig onaanvaardbaar is. Bovendien zijn deze jaarlijkse monster congressen in de naargeestige cultuurloze omgeving van populaire danspaleizen on dingen. De 1500 gedelegeerden kunnen met hun tientallen resoluties eenvoudig niet aan bod komen en deze worden door het partijbestuur dan ook weggemangeld. Van een intelligente discussie kan ook nauwe lijks sprake zijn. Het woord is aan de lei ders op het podium en de ^prekers in de zaal kunnen slechts kreten slaken. Het congres, een nogal onbeholpen en vooral lawaaierige en deprimerende vertoning, is de enige uitdrukkingsvorm van de ver splinterde en verbrokkelde Britse socialis tische beweging. Dit soort congressen is echter een traditie en die is in Groot-Brit tannië heilig. Gaitskell heeft na de derde achtereenvol gende verkiezingsnederlaag in 1959 bij elke verkiezing verloor de partij telkens 23 Lagerhuiszetels verklaard dat hij geen leider wenst te zijn van een partij, welke altijd en eeuwig oppositiepartij zou blijven. Maar de Britten, behoudend van aard zoals ze nu eenmaal zijn, hebben tot nu toe alleen Labour gekozen, als de toe stand ontredderd was, zoals tijdens de cri ses van 1924 en 1929 en in i945, toen er in het uitgeputte Groot-Brittannië als ge volg van de oorlog, een radicale stemming heerste. Het was toen trouwens de enige maal dat er een socialistische meerder heidsregering uit de bus kwam. Dankzij het eigenaardige kiesstelsel werd het een aardverschuiving. Het kwam vooral omdat de Labourfigu- ren in het oorlogskabinet hadden getoond grote nationale leiders te zijn. Thans is daarvan in Labours actieve rijen geen en kele meer aanwezig. De dood van Ernest Bevin en Stafford Cripps en vorig jaar van Aneurin Bevan, alsmede het vertrek uit het Lagerhuis van bijna alle andere ve teranen, liet een leegte na in de partij, welke zich onvoldoende heeft verjongd. Het zijn in tegendeel de jong-conserva- tieven, die de politiek de laatste jaren sterk hebben beinvloed. Van de jong-socia- listen bespeurt men weinig of niets. Bo vendien, zolang de hoogconjunctuur voort duurt blijken de socialisten kansloos, wel ke blunders de Tories ook begaan en hoe diep de tijdelijke Conservatieve inzinkin gen ook mogen zijn, zoals op dit ogenblik, nu het opinie-onderzoek Labour een flinke voorsprong geeft. Klaroenstoten als de ope ningsrede van voorzitter Richard Cross man, die de partij opwekte tot het offen sief over te gaan, kunnen het alleen niet doen. Ook partijprogramma's, hoe er ook aan geschaafd wordt, zijn onvoldoende. De leiders, thans vooral intellectuelen, zijn te licht van gewicht om Gaitskells poging om de partij een waarlijk nationaal karakter te geven, op korte termijn te doen slagen. Een gepatenteerde vaderfiguur kan La bour niet opleveren. Alleen wanneer de Britten de brui geven aan Macmillan, die thans grootvadersneigingen vertoont, zal misschien de vijftiger Gaitskell als een tweede Kennedy worden aanvaard. De hoogst noodzakelijke politieke ver nieuwing in Engeland lijkt overigens al leen mogelijk wanneer de Britten zouden overgaan tot evenredige vertegenwoordi ging, de enige manier waardoor ook de liberalen aan bod zouden kunnen komen. De secretaris-generaal van de machtige Britse Transportarbeidersbond, Frank Cousin-s, de man die altijd roet in het eten gooit, heeft op het congres met stakings uitbarstingen in de sleutelbedrijven op grote schaal gedreigd, wanneer de rege ring geen einde maakt aan de loonstop, welke vooral de laagst betaalden heeft getroffen. Dergelijke stakingen kunnen, zoals het verleden heeft aangetoond, ge makkelijk de sympathie verspelen welke Labour thans tracht te winnen. De partij wil terecht niets weten van een nieuwe golf van politieke stakingen, maar veroordeelde krachtig het besluit van Selwyn Lloyd, de kanselier van de Schatkist, om de jarenlang ingeburgerde loonarbitrage, welke een instrument 'S van sociale rechtvaardigheid, uit te scha kelen. Hierdoor is het stakingsgevaar ver groot. Met grote meerderheid keurde het con gres het voorstel goed, om de onder com munistische invloed staande bond van elektriciens uit de Labourpartij te stoten. Advertentie Uw zoon kan nu het najaar warmen sportief beginnen. Leuke pull-polo's in zuiver wollentricot (sterke import kwaliteit) en dat is heerlijk warm. Sportieve kleuren. Speciaal verlaagde J.M. prijs Bijna onverslijtbaar zijn deze leuke modellen. Ze zijn dan ook in de stoei- sterke Hazewind kwaliteit! Speciaal verlaagde J. M. Prijs 3 jaar ■jf 95 Kleine stijging per maat. Dit is de vijftienjarige negerjongen Preston Cobb, die in de dodencel op het tijdstip, ivacht, waarop hij naar de elektri sche stoel zal worden geleid. Zijn misdaad was zwaar: hij doodde een blanke boer, nadat er een verschil "van mening was ont staan over een kleinigheid. Doch zijn straf, de doodstraf, opgelegd door de rechter in Georgia nadat een jury van blanken het schuldig had uitgesproken zonder clemen tie te bepleiten, staat in geen enkele rede lijke noch rechtmatige verhouding tot zijn leeftijd, zijn onvolwassenheid en zijn schuld. Dit kind te redden is het doel, dat de Nederlandse „Actie Preston Cobb" zich gesteld heeft en waartoe zij twee vooraan staande figuren in het organisatieleven der kinderbescherming heeft afgevaardigd naar Amerika. Het zijn mevr. mr. dr. F. T. Diemer-Lindeboom, gemeenteraadslid van Rotterdam en mr. B. W. van Houten uit Arnhem, vice-president van de arron dissementsrechtbank aldaar, die van Schip hol vertrokken en uitgeleide werden ge daan door de heer J. v d. Molen, de ener gieke en onvermoeide initiatiefnemer der actie, een Haarlemmer, schoolhoofd in Amsterdam, voor wie dit vertrek een voor lopige bekroning van zijn bewonderens waardige inspanningen vormde. Doch de actie gaat door, want er is geld tekort voor een enigzins langdurig verblijf der twee afgevaardigden. „Wij gaan in alle bescheidenheid en ze ker niet om in enige vorm kritiek op een rechterlijk vonnis uit te oefenen," aldus mr. B. W. van Houten, vice-president van de rechtbank te Arnhem. „Wat wij hopen te doen geschiedt uit zuiver menselijke overwegingen. Wij menen dat een kind van 15 jaar niet op de elektrische stoel hoort en hopen daarvan hen te overtuigen, die de terechtstelling kunnen tegenhouden." Wie dat precies zijn is in Nederland nog niet bekend. Mevr. mr. dr. F. T. Diemer Lindeboom, lid van de gemeenteraad van Rotterdam deelde op Schiphol mede, dat de gouverneur alleen gratie kan verlenen, maar dat hij zich voor zover hier bekend laat voorlichten of leiden door een uit drie leden bestaande gratie-commissie. Onze landgenoten hopen deze Amerikanen te kunnen opzoeken. Ook mevr. Eleanor Roosevelt, weduwe van de vroegere Amerikaanse president, heeft zich het lot van Preston Cobb, wiens executie midden september reeds een keer is uitgesteld, aangetrokken en heeft op gra tie aangedrongen. In Amsterdam is het het hoofd van de A.H. Gerhardschool (voor moeilijk opvoedbare kinderen), de heer J. van der Molen uit Haarlem, die het initiatief tot redding van Cobb heeft genomen. Het hele personeel van deze school maakt deel uit van het co mité, dat poogt honderdduizend gulden bijeen te brengen voor de actie. Dit geld dient voor de reizen, die de twee deskun digen thans ondernemen, voor telegram men en voor telefoneren. Er is nog lang niet genoeg bijeen, aldus de heer Van der Molen. Hij hoopt dat Nederland hem en dus Preston Cobb niet in de steek zal laten en dat velen zich nog zullen voegen bij hen, die reeds hun handtekening en hun gave aan het comité deden toekomen. Als het nodige geld niet bijeenkomt, zullen de Advertentie GL electr. in koffer 350.— GROTE HOUTSTRAAT 181 - HAARLEM twee afgevaardigden hun reis misschien ontijdig moeten afbreken en dan zou al het werk voor niets kunnen zijn geweest. Bij dragen kunnen worden gezonden aan de A. H. Gerhardschool, Valentijnkade 62, Amsterdam, op gemeentegiro A 4177. Te vens kunnen briefkaarten met porto-over waarde tot 1 worden gezonden. NEW YORK (UPI) Gisteravond zijn de Arnhemse kinderrechter dr. B. W. van Houten en het Rotterdamse gemeente raadslid mevrouw F. T. Diemer-Linde boom in New York aangekomen. De Nederlandse afgevaardigden van wat dr. Van Houten noemde „de twee miljoen mannen en vrouwen wier mening wij ver kondigen" verklaarden na aankomst met nadruk dat hun verzoek om gratie ge baseerd was op de jeugdige leeftijd van Cobb en dat een en ander „niets te maken heeft met een rassenkwestie". Zij zeiden te beseffen dat hun misschien een zelfde behandeling wachtte als die de vrijheidsrijders in de Zuidelijke staten hadden gekregeri en vergaten daarbij zelfs niet de mogelijkheid van een gevangenis straf. „Wij geloven en hopen dat dit niet zal gebeuren, maar mocht het zo lopen dan zullen wij het accepteren," aldus dr. van Houten. „Wij komen niet om kritiek te leveren, maar wij hebben een vriendelijke boodschap." Mevrouw Diemer-Lindeboom zei dat de doodstraf (en zeker voor een minderjari ge) in Nederland tot de onmogelijkheden behoort. Het merendeel van de Amerikaanse sta ten kunnen eveneens krachtens hun wetten geen minderjarigen terechtstellen, maar in Georgia is dat anders. Dr. Van Houten vertelde dat de bericht geving van de Nederlandse kranten over Cobbs veroordeling veel belangstelling had gewekt. Hij voegde hieraan toe dat er in Nederland een onofficiële organisatie we^kt voor de belangen van de jonge Amerikaanse neger. De Nederlandse afgevaardigden wisten nog niet geheel zeker hoe zij hun clemen- tieverzoek zouden aanpakken. Mevrouw Diemer-Lindeboom zei dat zij enkele dagen in New York zouden blijven en mogelijk met de Amerikaanse organi satie voor kinderzorg zouden overleggen. De Arnhemse kinderrechter hoopte dat de „belangstelling in Nederland een fac tor zal mogen zijn die ertoe zal kunnen bijdragen dat deze jongen niet op de elec- trische stoel zal komen." De delegatie denkt niet langer dan drie weken in de Verenigde Staten te hoeven blijven. Er zijn nachten dat het mij grote moei te kost om in slaap te komen. Ik deel deze kwaal hoogstwaarschijnlijk met mil joenen andere aardbewoners, maar dat is nauwelijks een troost. Integendeel, het verergert mijn slapeloosheid eerder nog. Als ik denk aan al die open ogen die het duister instaren, al die rusteloos woelen de lichamen en alle zuchten die ontsnap pen aan geprangde borstkassen, ik be doel, als ik daar echt goed aan ga den ken, dan ben ik binnen twee minuten rijp voor een warm kalmerend bad. Het vervelende is dat ik geen middel tegen slapeloosheid ken. Pillen helpen mij niet. Als ik een pil slik, ga ik zenuw achtig liggen wachten tot de op het eti ket beloofde slaap mij zal overvallen. Ik lig dan zo oplettend af te wachten dat de slaap gewoon niet durft, zoals verle gen kinderen een kamer vol visite niet in durven te gaan. Soms rommelt er iets in mijn maag. De pil werkt, denk ik dan gespannen, en luister scherp naar verde re geluiden. Maar er gebeurt niets meer. Uren later hoor ik het ochtendblad in de bus vallen; nee, het was de pil niet, het was gewoon gerommel in mijn maag. Ik probeer het ook wel eens met een pil van een boek, maar ook daar heb ik tot nog toe geen baat bij gevonden. Vervelende boeken blijven vervelend, ook tijdens slapeloze nachten, en je legt ze dus na twee bladzijden geërgerd naast je bed, nog klaarwakkerder dan je was en vervuld van het bitse voornemen om de uitgever eens een brief te schrijven om hem te vragen wat hem ertoe beweegt zulke vuilnis uit te geven, terwijl zoveel goede jonge auteurs etcIn gedachten stel je die brief op en daar ben je tot aan het ontbijt mee bezig. En ook goede boeken helpen niet, want een goed boek lees je uit. Je kunt het niet wegleggen, het kleeft aan je han den. Nog even die ene pagina, denk je, en dan nog evende de volgende. Voor je het weet is het middag en komt er een vriend op bezoek, die meewarig vraagt of je ziek bent. Dat ben je dan doorgaans te gen die tijd ook wel. Het beste is misschien nog om jezelf wijs te maken dat je om drie uur in de nacht op moet staan, omdat anders je leven en je carrière voorgoed verwoest zouden zijn. Ik heb het idee dat ik dan binnen vijf minuten na het in bed stap pen zou slapen als een roos en de hele nacht met geen stok meer wakker zou zijn te krijgen. Ik heb trouwens niet eens een stok. Boffers. Een DC-8 straalvliegtuig van de Italiaanse maatschappij Alitalia is maandagavond bij een landing op het Newyorkse vliegveld Idlewild tijdens zware regenval van de rolbaan afge raakt. Alle 140 inzittenden bleven onge deerd. Het toestel werd licht beschadigd. Tezelfdertijd moest een straalvliegtuig van de Western Airlines van het type Boeing-707 een noodlanding op de lucht basis Edwards in Californië maken, om dat de gezagvoerder merkte dat het hy draulische stelsel haperde. Het toestel dat van Mexico stad op weg was naar Los Angeles, kwam goed aan de grond. De 75 inzittenden bleven ongedeerd. Gevangen. De commissaris van politie van de Westduitse stad Detmold is tot vier weken gevangenisstraf veroordeeld wegens twaalf overtredingen van de ver keersregels. De commissaris beging de ze overtredingen tijdens een wilde nach telijke rit door zijn stad, achtervolgd door enige patrouille-auto's van zijn eigen politie. Het had twee uur geduurd voordat hij tot stoppen kon worden ge dwongen. Ter verklaring van zijn gedrag zei de commissaris, dat hij het onge wenst achtte dat ondergeschikten hem controleerden. Wie een kuilDe eerste scheppen zand waren al op de kist gevallen toen Roberto Rodriguez, die heette aan een hartaanval te zijn overleden, het deksel opende. Hij klauterde uit het graf en keerde vloekend en tierend terug naar zijn woning. Dit was meer dan zijn schoonmoeder, die aan de groeve stond, kon verdragen. Zij viel dood neer en zal, als tenminste vaststaat dat zij werkelijk het leven heeft gelaten, rusten op de plaats die men voor haar schoonzoon be stemd had. Een en ander heeft zich vol gens Reuter afgespeeld in het dorpje Pecaya in Venezuela. ORAN (Algerije) (UPI) Tien minuten voordat president De Gaulle zijn bood schap aan het Franse volk zou uitspre ken werd gisterafvond in Oran de trans formator van een televisiezender opgebla zen. De televisieschermen in de huiska mers werden onmiddellijk zwart. Na de ontploffing kwam een clandestie ne radiozender in de ether. Tijdens de uit zending werden de Marseillaise en het marslied van de O.A.S. gespeeld. Voorts werden de Algerijnen in het Arabisch en in het Frans bedankt voor het „opvol gen" van het bevel van het geheime leger om tegen de regering te demonstreren. Nadat herstellingen waren verricht is de toespraak van De Gaulle later in het ge bied van Oran (her)uitgezonden. Hoewel een aantal stoorzenders in de ether kwam heeft de bevolking van Oran toch naar de boodschap van De Gaulle kunnen luiste ren. Zowel door toedoen der Franse als der Algerijnse terroristen zijn in Frankrijk en in Algerije de laatste dagen weer vele aanslagen gepleegd en slachtoffers gevallen, zo meldt onze correspondent. Terwijl de leden van het Parijse politie korps zich gisterochtend opmaakten om de laatste eer te gaan bewijzen aan een collega, die donderdag door het FLN werd vermoord, sprongen Algerijnse ter roristen te Parijs opnieuw een der com missariaten binnen om een politie-officier te doden en twee agenten zwaar te ver wonden. In de omgeving van Parijs wer den nog een militair en twee burgers door Algerijnse activisten ernstig ge wond. In Algerije vielen het afgelopen week eind negen doden en veertig gewonden. Uit officiële bron werd gisteren gemeld dat alleen in Frankrijk gedurende de eer ste helft van dit jaar al meer dan 500 doden en 700 gewonden, onder wie een meerderheid van Moslims tot de slacht offers van de FLN-terreur behoren. De OAS manifesteerde gistermorgen haar aanwezigheid ook in Frankrijk behalve middels de gebruikelijke plastic- bommen door een enorme zwarte vlag met de drie gevreesde, of gehate, letters op een der torens van de Notre Dame tte hijsen, waar hij een half uur in de grijze lucht heeft gewapperd. Proteststaking In Algerije heeft het OAS-parool voor een proteststaking tegen De Gaulle's Al gerijnse politiek onder de ambtenaren, tegen wie tevoren in geval van hun deel neming represailles waren aangekondigd, weinig, doch onder de overige Franse bevolking bijna unaniem succes geboekt. De arrestatie van een Franse deserteur uit het leger, die was overgelopen naar de OAS moet de politie echter op het spoor van nieuwe leidende activisten heb ben gebracht, van wie er zo weer een twintigtal kon worden gegrepen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3