Spannende herfstzitting van de UNO-Assemblee in New York Bombarderen van Duitse steden is geen succes geweest Labour dient zich aan als redder in de nood ra Zeventiende kernproef van de Russen bij Nova Zembla ZWAARDEMAKER AOSRAM Bij het scheiden van... Nederlands plan in de UNO-Assemblee Onlusten tussen Hindoes en moslems in India Amerikaanse luchtbases in Marokko onder druk Afwachtende houding tegenover EEG sterk... prachtig DONDERDAG 5 OKTOBER 1961 Over Berlijn en over Hammarskjoelds opvolging is een compromis mogelijk, doch niet met zekerheid te voorspellen. Het aantal landen dat communistisch China tot de organisatie wil toelaten is groter dan men had verwacht. fr Nederlands initiatief om de dekolonisatie van Nieuw- Guinea aan de UNO over te dragen, vond belang stelling, doch succes daarom nog niet verzekerd. 13 OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE VOORNAAM EN AANGENAAM Berlijn neemt vaker Afro-Aziatische groep is niet eenstemmig Secretaris-generaal Peking-China Nieuw-Guinea Tenminste zes mensen om het leven gekomen Amerikaanse kernreactor en brandstof voor Joegoslavië Noorse socialisten willen minderheidskabinet vormen Heftige verontwaardiging in de Amerikaanse pers Pan-orthodoxe conferentie mijdt politiek en atheïsme Bouwvakvakantie Advertentie Hoe luidt ook weer het spreek woord over de kooplui en de markt? Juist! En nu heeft deze „koopman" daar de hele avond zo keurig gezeten. Wat doet hij niettemin? Hard weglopen aan het eind van de voorstelling om de garderobe te halen! Distels mengen tussen de rozen voor de artisten! Niet fijn. Niet aardig. Ook bepaald niet volgens de goede toon, die wil dat men zijn hulde en respect betuigt aan elkeen die het verdient. Daarna stapt men rustig op. En komt men nog wat vrienden tegen: wel, presenteer ze een Gladstone - met of zonder filter - de sigaret die iedereen voldoening geeft. KWG ii SIZE 20 STUKS P f.3 (Van onze correspondent) WASHINGTON. Na twee weken is er tekening gekomen in de politieke sfeer te New York, waar de zestiende Assemblee van de UNO wordt gehou den. De dood van Hammarskjoeld heeft het begin van deze Assemblee heel somber gemaakt. Sommigen vroegen zich af, of dit het begin van het einde zou zijn voor de UNO. Maar na twee weken was de toestand weer wat nor maler geworden, dat wil zeggen: niet zo onheilspellend als enkelen aanvankelijk meenden, maar daarom nog allerminst bemoedigend. De crisis te Berlijn staat niet op de agenda. Wordt de toestand daar nog drei gender, dan kan men de zaak altijd nog aanhangig maken, maar tot nu toe houdt men vast aan de stelling, die sedert de oorlog opgang heeft gemaakt: Duitsland en Berlijn zijn toevertrouwd aan de zorgen van de Grote Vier. Maar er wordt wel degelijk over Berlijn gesproken, ook, en juist, door vertegenwoordigers van de Gro te Vier. Men denke slechts aan wat pre sident Kennedy en de Russische minister Gromyko in de tweede week van de As semblee over Berlijn te berde hebben ge bracht. Men kan het hoopgevend noemen, dat de ze beiden zich met matiging over Berlijn hebben uitgelaten. In het gezelschap van vertegenwoordigers van honderd verschil lende staten willen zowel de Sovjet-Unie Advertentie (Van onze correspondent) WASHINGTON Tweemaal is deze week in het algemeen debat van de UNO-As- semblee vrij uitvoerig melding gemaakt van het Nederlandse plan voor de oplos sing van het conflict over Nieuw-Guinea. Soekairy, de vertegenwoordiger van Saoe- di-Arabië, verklaarde: „Wij allen weten dat West-Irian volledig toebehoort aan In donesië. Het wordt hoog tijd dat West- Irian herenigd wordt met het moederland. Het voorstel van Nederland om West- Irian aan de UNO over te dragen omzeilt de kwestie. Een kind, dat wordt ontvoerd, behoort te worden teruggegeven aan zijn moeder en niet te worden overgedragen aan een opvoedingsgesticht". Zafroella Khan, de voorzitter van de de legatie van Pakistan, was daarentegen vol lof over het plan dat Nederland naar voren had gebracht. Hij zei: „Wij zijn van oordeel, dat de procedure, die Neder land heeft voorgesteld ten aanzien van Nieuw-Guinea zorgvuldig dient te worden bestudeerd als model, dat aanvaard zou moeten worden voor alle koloniale gebie den, die nog niet zijn genaderd tot de drempel der onafhankelijkheid." Er bestaat dus geen eensgezindheid in de Afro-Aziatische groep over het plan, dat Nederland ter tafel heeft gebracht. Voor de uitslag van een eventuele stemming over het plan, zal het van groot belang zijn waar de scheidingslijn loopt in deze groepering. Daarvan vooral zal het slagen of mislukken van het Nederlands initiatief afhankelijk zijn. LONDEN (Reuter) Het Britse libera le blad „The Observer" meent dat het Ne derlandse voorstel Portugal en Zuid-Afrika ten voorbeeld kan strekken. „Dit voorstel biedt een prachtige kans om hetgeen dat reeds enige tijd dreigt uit te lopen op een onaangenaam conflict tussen Indonesië en Nederland uit de wereld te helpen." Zelfs hoewel Soekarno „het uit politieke overwe gingen wellicht noodzakelijk zal vinden zich niet bijzonder enthousiast te tonen, behoeft zijn houding anderen niet te ver hinderen dit nieuwe initiatief toe te jui chen." „Het Nederlandse voorbeeld zou met goed succes kunnen worden gevolgd door de Portugezen en door de Zuidafrika nen wat betreft Zuid-West-Afrika". als de Verenigde Staten kennelijk een schappelijke indruk maken. Vandaar geen scheldpartij, doch een toon, die de indruk moet wekken, dat geen der twee grote ri valen van plan is de zaken op de spits te drijven. Dit wil niet zeggen, dat Rusland of Amerika concrete concessies hebben toegezegd. Daar is de Assemblee het fo rum niet voor. Maar wel blijkt duidelijk, dat men zich beiderzijds inspant de wel gezindheid en daarmede de pressie mee te krijgen in de Assemblee. Dat duidt erop, dat men althans op het ogenblik allereerst aan een diplomatieke oplossing denkt. Een compromis lijkt, gezien de sfeer, niet uitgesloten. Ook wat de waarschijnlijk tijdelijke opvolging van Hammarskjoeld betreft, gaat het nog niet hard tegen hard. Ook hier streeft men naar een vergelijk. Voor Ame rika is het bemoedigend, dat vele landen zich tegen de t.roikaplannen van de Sov jet-Unie hebben verklaard. Amerika ziet wel in, dat men het niet eens kan worden over een officiële opvolger voor Hammars kjoeld, maar de Amerikanen hopen, dat het mogelijk zal zijn dat de Assemblee een tijdelijke vervanger zal aanwijzen. Over de officiële opvolging zou de Veilig heidsraad moeten besluiten en daar heb ben de Russen een veto, maar een meer derheid van twee derden in de Assemblee zou een tijdelijke vervanger kunnen benoe men. Tegen een tijdelijke oplossing schijnen de Russen niet al te zeer gekant, maar zij proberen om een tijdelijk drie- of vier span aangenomen te krijgen. Dat zal hun niet gemakkelijk vallen, doch enige kan sen op een compromis zijn er wel voor hen. Bij voorbeeld: een tijdelijke secreta ris-generaal en een tijdelijk driespan on der hem. Een veto voor de leden van dat driespan zullen de Russen er evenwel niet gemakkelijk doorkrijgen. Dit najaar komt er voor het eerst een officieel debat in de Assemblee over een eventuele vertegenwoordiging van commu nistisch China in de UNO. Zij die voor standers zijn van de universaliteit van de UNO vinden het reeds lang absurd, dat een staat met zeshonderd miljoen inwoners niet vertegenwoordigd is. Officieel heet het regime van Formosa „China" te represen teren, maar dat is natuurlijk een farce. De Chinese kwestie is heel gecompli ceerd. Lang niet alle staten, die Peking- China willen toelaten, zouden daarvoor Formosa-China uit de UNO willen stoten. Het aanvaarden van twee China's lijkt een logische oplossing, maar is in de praktijk erg moeilijk. Volgens de communisten is dit slechts een kwestie van geloofsbrieven. Met een eenvoudige meerderheid zou de Assemblee volgens hen kunnen besluiten, dat China voortaan vertegenwoordigd zou worden door afgevaardigden uit Peking. Maar zo simpel wil Amerika deze zaak niet zien. In Washington wenst men deze kwestie behandeld te krijgen als een „zaak van gewicht", dat wil zeggen, als een kwestie, die beslist moet worden met een meerderheid van twee derden. Door het zo te stellen, hopen de Amerikanen commu nistisch China te kunnen weren. Maar zal zelfs deze methode vuurvast blijken? Te Washington voelde men zich vrij zeker van de steun der Latijnsamerikaanse landen in deze kwestie. Maar Brazilië, Mexico en zelfs Argentinië hebben over China gelui- (Van onze correspondent) LONDEN Partijleider Gaitskell ont ving ensdag een ovatie op 't Labourcon- gres in Blackpool, nadat hij een heldere en indrukwekkende uiteenzetting had ge geven van Labours politiek. Hij deed daar bij een scherpe aanval op de linkervleu gel, speciaal op Frank Cousins, de leider van de Transportarbeidersbond, de groot ste Britse vakbond, die had gevraagd of Gaitskell nog steeds in nationaliseringen gelooft. Gaitskell zei, dat het Labourprogramma nog altijd de oude eis van nationalisering van de staalindustrie en het wegvervoer (destijds ongedaan gemaakt door de Con servatieve regering) bevat en dat daaraan nog de nationalisering van bouwgrond is toegevoegd, terwijl gemeenschapsbezit van nog een aantal andere objecten wordt over wogen. Gaitskell is echter tegen degenen in de partij, welke de gehele Britse economie willen nationaliseren. Hij zei, dat Cousins vergeet, dat niet alle Labourkiezers over tuigde socialisten zijn. Het is zelfs de vraag of alle leden van zijn bond op La bour stemmen. De algemene lijn van de socialistische politiek is, dat Labour, ge zien het falen van de Conservatieven, die niet alleen op economisch gebied zijn te kortgeschoten, maar vooral ook een be treurenswaardige geestesgesteldheid in het land hebben geschapen, Groot-Brittannië zal moeten „redden';. De partij tracht het beeld ingang te doen vinden, dat de socialisten en niet de Tories de ware patriotten zijn. Velen werpen zich dan ook op als voorvechter voor het Ge menebest, bevreesd als ze zijn dat de Brit se aansluiting bij de E.E.G. een zelfstan dige socialistische politiek onmogelijk zal maken. Gaitskell en het partijbestuur dur ven echter niet zo ver te gaan. Zij blij ven een afwachtende houding aannemen. den doen horen, die voor de Verenigde Staten bepaald verontrustend zijn. De Chi nese kwestie lijkt een van de felomstreden onderwerpen te worden in deze Assemblee. Het verrassende initiatief van Nederland, om de dekolonisatie van Nieuw-Guinea aan de UNO over te dragen zij het gefi nancierd door Nederland en met mede werking van Nederlandse ambtenaren heeft de aandacht getrokken, zelfs al sprak minister Luns op dezelfde dag waarop ook Gromyko zijn grote rede hield. Indonesië maakt echter zonder meer aanspraak op het gebied, dat volgens Nederland nog de kans moet krijgen om over eigen lot te beslissen. Het zal voor vele Afro-Aziatische landen moeilijk zijn het Nederlandse voorstel te steunen en aldus in te gaan tegen de uit drukkelijke wens van een belangrijke staat uit hun eigen groepering. In zulk een ge val zoeken de Afro-Aziaten vaak naar een „verzoenende" resolutie. Gewoonlijk raadt men dan beide partijen in een geschil aan, gezamenlijk naar een oplossing te zoe ken of men stelt een commissie van goe de diensten voor. Of het ook in dit geval zo zal gaan laat zich nu nog niet voor spellen, maar wel kan men zeggen, dat dit nu precies niet de gang van zaken zou zijn, die Nederland beoogt. ALIGARN (Noord-India) (Reuter) In de Noordindische stad Aligarn hebben zich botsingen tussen mohammedanen en hindoe's voorgedaan, die aan tenminste zes personen het leven hebben gekost, ter wijl er 43 werden gewond. Er is een al geheel uitgaansverbod in Aligarn afge kondigd. De moeilijkheden zijn, blijkens een of ficiële bekendmaking, zondag begonnen, toen studenten van de plaatselijke mo hammedaanse universiteit zes hindoe-stu denten een pak slaag gaven. Een vijfduizend man sterke menigte probeerde dinsdagochtend het universi teitsgebouw te bereiken. Een sterke poli tiemacht dreef de betogers echter terug. Spoedig daarna braken er wanordelijkhe den in de stad uit, waarbij winkels van hindoe's en mohammedanen door leden van de tegenpartij in brand werden ge stoken. De ordeverstoorders drongen ook huizen binnen en vielen de bewoners aan. De plaatselijke politie is met drie ba taljons politie, die speciaal is opgeleid voor het tegengaan van relletjes ver sterkt. Gaitskell zei, dat het dwaas zou zijn voor Labour om zich op dit tijdstip, nu nie mand de plannen kent, zich ten gunste van Britse toetreding tot de E.E.G. uit te spreken. Maar hij waarschuwde eveneens voor het gevaar, dat Groot-Brittannië zou worden buitengesloten van een grote Euro pese opgang. Gaitskell zei, dat de Britse export zich, met uitzondering van slechts één ander land, het slechtst had ontwikkeld en dat de prijzen in Groot-Brittannië, ook met uitzon dering van één land, meer zijn gestegen dan in andere industriële landen. Hij deed een aanval op de door de regering afgekon digde loonpauze voor overheidspersoneel en verklaarde dat het regeringsvoorstel tot instelling van een raad voor economi sche plannen slechts ten doel heeft de kie zers te misleiden en niet een middel is tot economisch herstel. Slechts Labours programma zal en werkelijke ommekeer teweeg kunnen brengen, aldus Gaitskell, en het Britse volk een doel geven. Cousins zei, dat Labour nooit zal slagen zolang haar verklaringen over de nationa liseringen vaag blijven. Het congres ver wierp dit standpunt, doch verzocht het par tijbestuur een rapoprt uit te brengen over een volledige reorganisatie van het belas tingstelsel. Labour bevindt zich al jaren in een vicieuze cirkel. Wanneer de partij ma tiging predikt verliest zij de stemmen van haar meest militante aanhangers, die wei geren naar de stembus te gaan. Wanneer Labour een scherpe linkse koers volgt, blij ven de middengroepen thuis. Nu de rege ring deze door haar gemodder tegen zich in het harnas heeft gejaagd, ligt hier een kans voor Labour, maar Macmillan heeft nog geen haast met verkiezingen. Alleen een crisis over de Europese Economische Gemeenschap zou deze dichterbij kunnen brengen. RABAT, (Reuter) Het regeringsge zinde Marokkaanse blad „Al Alam" heeft in een hoofdartikel een bespoediging van de ontruiming van de Amerikaanse lucht bases in Marokko geëist. Het blad schrijft dat hoewel in een tussen Marokko en de Verenigde Staten gesloten overeenkomst is bepaald, dat de Verenigde Staten hun luchtbases in Marokko tot 1963 kunnen behouden, de omstandigheden zijn ver anderd en Marokko's internationale ver plichtingen vereisen dat het land zich aan die verandering aanpast. In het „Hand vest van Casablanca", dat in januari door de conferentie van Afrikaanse landen op zich te zullen streven naar het zo spoedig mogelijke vertrek van alle buitenlandse troepen uit hun gebied. Het artikel in „Al Alam" viel samen met de aankomst (zondag) in Rabat van de Amerikaanse onderminister voor Afri kaanse Zaken G. Mennen Williams, en de ontruiming door de Fransen van hun laatste luchtbases in Marokko op zater dag. Deze ontruiming geschiedde op grond van een vorig jaar gesloten akkoord. Er be vinden zich thans geen autonome Franse strijdkrachten meer in Marokko. WENEN, (UPI) De Verenigde Sta ten zullen Joe.goslavië de beschikking geven over een kernreactor en de nodige kern brandstof. In een door het Internationale Bureau voor kernenergie uitgegeven communiqué werd medegedeeld dat de desbetreffende overeenkomst, gesloten onder auspiciën van het UNO bureau, in Wenen werd ondertekend. De reactor zal worden be diend door het kerninstituut in Ljoebljana. Advertentie Londen, (UPI) De hevige bombarde menten van Duitse steden door de R.A.F. in de afgelopen oorlog om Duitsland op de knieën te brengen zijn geen succes geweest. Dat is de slotsom van de offi ciële geschiedenis van de luchtoorlog te gen Duitsland welke vandaag onder de titel „Het strategische luchtoffensief" is gepubliceerd. In het uit vier delen bestaande boek werk staat de commandant van het OSLO (Reuter) De Noorse socialis tische partij, die bij de algemene verkie zingen op 11 september haar absolute par lementaire meerderheid verloor, is bereid uit haar midden een minderheidsregering te vormen. Zij verwierp twee andere mogelijkheden, namelijk een brede coalitieregering, die alle partijen zou omvatten behalve de nieuwe „Socialistische Volkspartij" en een minderheidsregering, steunend op de drie burgerlijke partijen, die tezamen evenveel zetels hebben als de socialisten. WASHINGTON (Reuter-AFP-UPI) De Sovjet-Unie heeft woensdag haar zeventien de kernproef genomen, waarbij in de damp kring boven Nova Zembla een explosie te weeg werd gebracht die de kracht had van enkele miljoenen ton T.N.T. Het was een van de krachtigste explosies die de Rus sen teweegbrachten sinds zij op 1 septem ber hun proeven met kernwapens hervat ten. De Washington Post, schrijft in een hoofd artikel, dat de passiviteit ten aanzien van de dreiging van radio-actieve neerslag ten gevolge van de Russische kernproeven ver bazingwekkend is- Het ijzingwekkende rap port aan de UNO, waarin gemeld wordt dat de radio-actieve neerslag in Toronto (Canada) duizend maal zo groot geworden is, is slechts een begin. De geleerden zijn het er niet over eens hoeveel schade er precies aan de gezondheid en de voortplan ting door blootstelling aan radio-activi- bommenwerperscommando, Sir Arthur Harris, bloot aan critiek omdat hij Duit se steden liet vernietigen instede van strategische, industriële doelen. Sir Arthur beloofde in december 1943 plechtig dat zijn Lancaster-bommenwer pers alleen Duitsland tegen 1 april 1944 op de knieën zouden brengen. Het ge schiedkundige werk zegt van het grote offensief van maart 1943 tot maart 1944 het volgende: „Grote delen van vele grote steden over geheel Duitsland werden zwaar ge troffen, maar de wil van het Duitse volk werd niet gebroken noch in be langrijke mate aangetast en het effect op de oorlogsproduktie was opmerkelijk klein". Hamburg was een der grote steden die gekozen werden om vernietigd te worden. De luchtaanvallen begonnen op 25 juli 1943. Een stroom van 791 bommenwerpers liet hun dodelijke last van landmijnen, brandbommen en andere zeer ontplofbare wapens vallen die een inferno teweegbrachten waarin gedurende een periode van enkele dagen vijftigdui zend mensen (het algemeen aanvaarde cijfer) de dood vonden. Na Hamburg kwam Berlijn. Harris had gezegd: „Wij kunnen Berlijn van het ene einde tot het andere vernietigen. Het zal ons tussen de 400 en 500 vlieg tuigen kosten. Het zal Duitsland de oor log kosten." Maar Harris had het aan het verkeer de eind. „Operationeel gesproken was de slag om Berlijn erger dan een misluk king, het was een nederlaag," zegt de kroniek. Harris was er nog van overtuigd dat hij gelijk had. Hij liet 800 bommenwer pers los op Dresden, dat volgepakt was met mensen die voor de Russen waren gevlucht. Deze luchtaanval bracht de toenmalige Britse premier, Winston Churchill, ertoe de volgende brief aan de chefs van staven schrijven: „Het lijkt me toe dat het moment is geko men dat de kwestie van het bombarde ren van Duitse steden alleen voor het vergroten van de angst, hoewel onder ander voorwendsels, opnieuw in beschou wing dient te worden genomen. Anders zullen wij ons meester maken van een geruineerd land. De vernietiging van Dres den blijft een ernstig vraagteken opwer pen tegen de wijze waarop de luchtoorlog wordt gevoerd". Later trok hij deze woorden in en verving ze door minder scherpe. In 1944 werden 94 bommenwerpers tij dens een aanval op Neurenberg vernie tigd. Het was „de ernstigste ramp" voor het commando. teit in bepaalde graden wordt aangericht, maar dat de mogelijkheid van schade aan de gezondheid bestaat geven zij allen toe. De gelatenheid waarmee de landen van de wereld deze invasie van hun gebied schijnen te aanvaarden is verbazingwek kend. Zouden ze ook niet protesteren wan neer de Sovjet-Unie wolken gifgas over hun grenzen liet drijven?" aldus de Washing ton Post. De New York Times schrijft in een hoofdartikel, dat de Sovjet-Unie, ondanks alle protesten haar kernproeven voortzet. De snelheid waarmee de proeven worden genomen gemiddeld een in de twee da gen doet vermoeden dat Kroesjtsjev zo spoedig mogelijk het voorbereide pro gramma wil voltooien om de last van de verontwaardiging in de wereld van zijn schouders te lichten. Wanneer de serie voltooid is, zal Moskou ongetwijfeld aankondigen dat het met een nieuw mo ratorium op kernproeven akkoord zal gaan als wij dit ook doen, alleen om ons van de proeven te weerhouden, terwijl zij in stilte een nieuwe serie voorbereiden," aldus de New York Times. Het resultaat van het luchtoffensief: niet minder dan 180.000 Duitsers werden gedood, 55.000 piloten van de R.A.F. sneuvelden, duizend vliegtuigen werden vernietigd, bijna vijftig van de zestig be langrijke Duitse steden werden kapot ge bombardeerd. Welk effect hadden de bombardemen ten op de Duitse oorlogsproduktie? Vol gens Albert Speer, de Duitse minister van bewapening. „Niet tot midden 1944 werd de Duitse industrie ernstig getrof fen door de bombardementen." Met an dere woorden: de massa-slachting van Duitse burgers had betrekkelijk geen re sultaat, zoals de officiële geschiedenis uit wijst. In commentaar hierop heeft Sir Arthur gezegd dat hij er nog steeds van over tuigd is dat Duitsland met bommenwer pers alleen op de knieën zou zijn ge dwongen, als er maar meer bommen werpers waren geproduceerd. En, zo zegt hij, indien de eerste kernbommen op Duitsland waren geworpen instede van op Japan, zou er geen twijfel zijn ge weest aan het succes van het luchtof fensief. (Reuter) Het Britse ministerie van Luchtvaart heeft geen commentaar wil len geven op de opvatting, dat de nach telijke bombardementen van de RAF op Duitsland in de tweede wereldoorlog „een kostbare mislukking" zijn geweest. Advertentie RHODOS (Reuter) De pan-orthodoxe conferentie op Rhodos heeft er in een slot boodschap bij alle orthodoxe volken op aangedrongen „de onderlinge vrede, de vrede van Christus, de vrede van onze God" te bewaren. De boodschap, die door de twaalf voornaamste orthodoxe kerken, welke een week lang vergaderd hebben, was goedgekeurd, bevatte geen der poli tieke punten die door de delegatie van de Russische orthodoxe kerk waren voorge steld. Naar verluidt zou de conferentie een Russisch verzoek van de hand gewezen hebben om in de slotboodschap een op roep tot vrede aan de vier mogendheden op te nemen. De boodschap werd in het Russisch en Grieks voorgelezen op een voltallige zitting in de kerk van de An nunciatie. De conferentie heeft eenstemmig een ontwerprapport aangenomen dat de agenda zal vormen voor de volgende pan-ortho doxe bijeenkomst welke voorbereidingen zal moeten treffen voor een toekomstige oecumenische conferentie. Een punt betreffende methoden van be strijding van het atheïsme werd op verzoek van de Russische delegatie geschrapt. Op de agenda komen wel punten voor die door de Russische afgevaardigden waren voor gesteld zoals „orthodoxie en rassendiscri minatie", „orthodoxie erf christelijke plicht op het gebied van snelle maatschappelij ke verandering", en „samenwerking van plaatselijke orthodoxe kerken bij toepas sing van de christelijke opvattingen van vrede, broederschap en liefde". De bedrijfsraad voor het Bouwbedrijf heeft in een gisteren gehouden vergadering een beslissing genomen ten aanzien van de bouwvakvakantie 1962. Als vakantiepe riode voor het volgend jaar is aangewezen de periode beginnen op 23 juli en eindigen de op 4 augustus 1962. Advertentie

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13