Uitgaansverbod in Syrië volledig opgeheven Nieuwe Medinos triomf voor extra witte tanden Kidnapper van achtjarig Frans meisje benam zich het leven HOORTOESTELLEN Het Feest y Wereldnieuws fee Fa. B. ENGELENBERG Officieren keren terug naar hun post Russisch radarcontact met de planeet Venus Europees centrum voor ruimte-onderzoek raatótcel 0p de 3 Mededelingen over Titovs „ruimte ziekte" extra reinigend, geen spoor meer van tandaanslag extra krachtige en langdurige bescherming tegen tandbederf extra anti-septische werking, desinfecteert mondholte extra krachtige bestrijding van slechte adem extra lekkere, zuivere spearmintsmaak zeer grote tube BONTEKOE - Heemstede - Spoorplein 4 Freedom House-vredes- prijs voor Willy Brandt Premier Nehroe via Londen naar de VS. OFFICIeLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN MASKERS TEGEN SPUITNEVEL o.,DERDAG 5 OKTOBER 1961 DAMASCUS (Reuter-UPI) In de Sy rische hoofdstad Damascus en elders in het land is de avondklok opgeheven en het ziet er naar uit dat orde en rust zijn her steld. Radio-Damascus heeft meegedeeld dat alle burgervliegvelden in Syrië van daag zullen worden heropend. De minis ter van Binnenlandse Zaken Adnan Al- Koewatli verklaarde gisteren dat binnen twee of drie maanden verkiezingen zullen worden gehouden en beloofde de vakbon den een aandeel van 25 percent in de winst van de industrieën. In een toespraak die door radio-Damas cus werd uitgezonden beloofde de Syri sche staatsman „een regering van en voor het volk", en zei hij tevens dat „alle spo ren van Nassers terroristische en tiran nieke regime over Syrië zullen worden uitgewist." Volgens Al-Koewatli waren er tijdens het Egyptische bewind 5600 agenten van de geheime dienst in Syrië wier enige taak was „Syriërs te /terroriseren en te bespioneren". Dit ging ten koste van een miljoen Syrische ponden per jaar, aldus Al-Koewatli. De revolutionaire raad heeft alle leden van de strijdkrachten opdracht gegeven terug te keren naar de posten die zij voor de opstand bezetten. De officieren die de leiding van de revolte hadden gehad, zou den „binnen enkele weken" naar hun pos ten terugkeren. In een uitzending van radio-Damascus Advertentie WASHINGTON, (AFP) Russische ge leerden hebben in april radarcontact met de planeet Venus tot stand gebracht, aldus professor Kotelnikov tijdens het congres van de internationale astronau- tische federatie in Washington. De radar golven werden vijf minuten na het uit zenden naar Venus op aarde terug ont vangen. Kotelnikov verklaarde dat door dit experiment de astronomische eenheid, een afstand gelijk aan de halve aard baan, met grote juistheid kon worden vastgesteld. De Russische geleerden, Gazenko en Yazdowski, hebben mededelingen gedaan over de ruimteziekte waaraan Titov heeft geleden- Deze „ruimteziekte" te vergelijken met zeeziekte is een gevolg van de invloed van de voortdurende staat van gewichtloos heid op de evenwichtsorganen. De ver schijnselen van de ziekte werden heviger wanneer de ruimtevaarder plotseling het hoofd bewoog of naar snelbewegende voorwerpen keek, en verminderden na enige uren slaap. Zij verdwenen geheel bij de terugkeer naar de aarde. Russische geleerden hebben voorts kaar ten gemaakt van de stralingsgordels die toekomstige ruimtevaarders zullen moeten passeren. Door een bepaalde medische behandeling zou de immuniteit voor stra ling kunnen worden vergroot. (Van onze correspondent) BRUSSEL De Belgische regering heeft aan de voorbereidende commissie van de E.S.R.O. (European Spatial Research Or ganisation) een plaats voorgesteld, die ge schikt is voor de bouw van het Europese ruimtetechnische centrum. Dit centrum zal de raketten, welke de Europese orga nisatie zal beproeven of de ruimte inzen den afmaken, monteren en aan techni sche proeven onderwerpen. Het gekozen terrein ligt even buiten Brussel aan de weg naar het vliegveld van Zaventem. Wanneer het centrum tot volledige ont wikkeling is gekomen zal het tegen de duizend technici te werk kunnen stellen. Op 24 oktober a.s. zal te München de voorbereidende commissie een beslissing nemen. Ook andere deelnemers aan het project met name Groot-Brittannië, Frankrijk, Zwitserland en Nederland, hebben terreinen op het oog. Frankrijk maakt waarschijnlijk een goede kans met het zeer uitgebreide centrum voor onder zoek van raketten te Vernon in de buurt van Parijs. De commissie had enige eisen gesteld waaraan het terrein zou moeten beantwoorden: de nabijheid van centra voor universitair en technisch on derwijs, de nabijheid van industriëen, die betrokken zijn bij de afwerking van de ruimteraketten, aanwezigheid van woon ruimte en onmiddellijke nabijheid van een internationaal vliegveld. (Reuter/UPI) Eind deze maand zul len in Londen besprekingen worden ge houden over de Brits-Franse ontwerpen voor het bouwen van een raket, gegrond vest op de door Groot-Brittannië ontwik kelde „Blue Streak". West-Duitsland, Bel gië, Denemarken, Nederland en Spanje hebben de uitnodiging aanvaard. Oosten rijk, Zwitserland en Noorwegen zullen niet aan de conferentie deelnemen. Italië en Zweden moeten nog op de uitnodigin gen antwoorden. werd gezegd dat men de wereld wil be wijzen „dat de militairen niet uit zijn op persoonlijk voordeel". De opperbevelhebber van het leger, ge neraal Abdel Karim Kahreddin heeft de registratietermijn voor Egyptische onder danen, woonachtig in Syrië, verschoven naar hedenmorgen. Elke Egyptenaar die na deze termijn nog niet is geregistreerd, zal gearresteerd worden. Het is de bedoe ling dat alle Egyptenaren geëvacueerd worden. Volgens de revolutionaire raad is een aantal personen gearresteerd dat getracht heeft Syrië binnen te dringen „om onrust te veroorzaken". Allen zijn overgedragen aan de gerechtelijke autoriteiten. Twee Syrische brigade-generaals hebben op een persconferentie te Damascus ver klaard, dat de unie tussen Egypte en Sy rië bewaard had kunnen blijven, zelfs na de opstand, als vice-president Abdel Ha- kim Amer zijn toezeggingen betreffende een groter zelfbestuur voor Syrië nageko men zou zijn. De beide brigade-generaals zeiden nog dat het totale aantal slacht offers aan weerszijden aan doden en ge wonden de honderd niet te boven is ge gaan. BEIROET (Reuter) De verboden Sy rische communistische partij heeft zich achter de in Syrië uitgevoerde staatsgreep gesteld in een verklaring die in het Liba nese communistische dagblad „An Nida" is gepubliceerd. Hierin wordt de revolte een historische overwinning van volk en leger genoemd en aangedrongen op het houden van vrije verkiezingen. Ongewenst CAIRO (Reuter-UPI) Een woordvoer der van het Egyptische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Arabische Li ga meegedeeld dat de „Verenigde Arabi sche Republiek" niet kan ingaan op het Tunesische verzoek tot uitschrijving van een bijeenkomst van de Liga ter bespre king van het onderwerp „Syrië". Een Li- ga-woordvoerder verklaarde tegenover verslaggevers dat het Egyptische ministe rie van Buitenlandse Zaken van mening is dat de gebeurtenissen in Syrië een „bin nenlandse aangelegenheid van de Verenig de Arabische Republiek" zijn. Ontslagen Het ministerie van Buitenlandse Zaken van de V.A.R. heeft drie aijibassadeurs, die het nieuwe bewind in Syrië hun trouw hebben betuigd, ontslagen. Het zijn de am bassadeurs in Peking, in Marokko en .Buenos Aires. Alle drie zijn het Syriërs. Boycot ISTANBOEL (UPI) De Turkse rege ring heeft de Turkse schepen gelast te vermijden Egyptische havens aan te lo pen, wegens de verbreking der diploma tieke betrekkingen tussen de twee landen. Naar in Cairo verluidt zijn olie-arbeiders in Port Said een boycot tegen Turkse en Perzische schepen begonnen, uit protest tegen de erkenning van het nieuwe Syrisch bewind door Turkije en Perzië. Door -deze boycot kunnen Perzische en Turkse sche pen geen brandstof innemen aan de noord zijde van het Suez-kanaal. President Nasser zal vanmiddag om 18.00 uur een „belangrijke rede" voor de radio houden' zo is in Cairo bekendgemaakt. Advertentie M 955 Uitsluitend verkrijgbaar bij H.H. apothekers, drogisten, kappers en de speciaalbranche (Van onze correspondent) PARIJS Nadine Plantagenet, een acht jarig meisje dat sedert 25 september uit de ouderlijke woning in de Zuidfranse stad Orange was verdwenen, is terecht. Haar veertigjarige ontvoerder, de Pa- rijse vrachtwagenchauffeur André Ber- thaud, die 's morgens gepakt kon worden, heeft 's middags een eind aan zijn leven gemaakt. Nadine werd gisterochtend met haar ontvoerder in de buurt van Parijs door een voorbijgangster, aan de hand van de foto's die de kranten van haar hadden gepubliceerd, herkend. De politie was onmiddellijk ter plaatse en Berthaud deed geen enkele poging te ontsnappen. Sedert 25 september, nadat hij, samen met zijn achttienjarige dochter Dany, die al eerder werd gearresteerd, met een briefje met vervalste handtekening, ge adresseerd aan het schoolhoofd, Nadine afhaalde van haar school in Orange, had hij in zijn auto met het meisje het hele land doorgezworven. Overal met de po litie op de hielen, doch zonder zich ogen schijnlijk veel te bekommeren of hij nu wel of niet zou kunnen worden herkend. Nadine vertelde dat zij een heerlijke tijd met „oom André" had gehad. Men heeft Advertentie DE NIEUWSTE TYPEN uit voorraad leverbaar AUDIUM - SIEMENS - WIDEX - OTICON - PHILIPS - QUAL1TONE e.a. (zijstraat van de Leidsevaartweg) Bus 3. halte station Heemstede Telefoon 38099 geen spoor van geweldpleging kunnen constateren. Berthaud, die, met zijn vrouw en zijn kinderen, de familie van Nadine in de jongste zomer in het departement van de Vendée had leren kennen, bleek al on middellijk een bijzondere genegenheid voor het meisje op te vatten dat hem, naar hij zei, sterk herinnerde aan zijn eigen dochtertje dat hij jaren geleden had verloren. Hij zou enkel door vaderlijke, of stiefvaderlijke, liefde tot kinderroof ge dreven zijn. BERLIJN (UPI) De Westberlijnse bur gemeester Willy Brandt, zal morgen in New York de „Freedom House"-vredesprijs in ontvangst nemen. Brandt zal dan een rede houden over de situatie in Berlijn. Vrijdagavond zal hij de gast zijn aan een diner, gegeven door het „Research Institute of America". NIEUW DELHI, (UPI) Premier, Jawaharlal Nehroe van India zal op 5 november naar Londen gaan, op doorreis naar de Verenigde Staten. Nehroe zal twee dagen in Londen blijven voor be sprekingen met zijn Britse ambtgenoot Macmillan. r;v. v..- De achtjarige Nadine Plantagenet met moeder, mevrouw Voisin (links), na- haar moeder (rechts) en haar groot- I dat de politie haar bij haar groot moeder in Parijs had thuisgebracht. Gisteren was het dus weer Dierendag en ofschoon we al lemaal weten wat dit jaar lijkse hoogfeest voor onze re deloze vrinden betekent, wil ik toch niet nalaten verslag te doen van de voornaamste de tails der geslaagde viering. Zoals iedereen weet bestaat de traditie van Dierendag al zo lang als er dieren op de wereld zijn. De oorsprong van het feest is moeilijk na te gaan. doch er wordt reeds in zeer oude geschriften melding gemaakt van de Vierde Okto ber, al heeft het karakter der viering zich in de loop der eeuwen sterk gewijzigd en ontwikkeld tot de traditie, zo als wij die op de huidige dag kennen. Het is niet altijd een feest voor de kleintjes geweest, zoals tegenwoordig. Daarvoor heb ben latere legenden gezorgd, die zich door de tijden heen met deze feestdag verweven hebben. Zoals bekend vieren tegen woordig de meeste dieren hun Dag eigenlijk op de vooravond van de vierde oktober, die de feestelijke naam van „het dier lijke avondje" heeft verwor ven. „Het dierlijke avondje van Sint Pansee" is eigenlijk pas in de tweede helft van de veertiende eeuw ontstaan, toen de historische figuur van de eerbiedwaardige Jim Pansee een hoog bejaarde aap met een lange, grijze baard de symbolische drager van de Dierendag-traditie werd. De legende wil dat deze Sint Pan see eeuwig leeft op een rots te Gibraltar en zich van daar, temidden van een grote scha re apenknechten, telken jare inscheept naar Nederland om zakken vol goede gaven te brengen aan de brave kleine diertjes. In sommige andere landen kent men deze legen darische weldoener ook, doch daar heet hij dan Goedheilig Mandril, of Santa Kluut. Hoe het zij, in al die landen klop pen de dierenhartjes al we ken tevoren sneller en vol verwachting, want op het blij de avondje bezoekt Sint Pan see met zijn watervlugge knechtjes alle huizen en hol letjes en deponeert er de lek kerste en mooiste dingen. De oude dieren doen hun best, hun kinderen zolang mo gelijk het schone, naïeve ge loof aan deze weldadige grijs aap te doen behouden. Natuur lijk verklappen de kleintjes elkander, op een zekere leef tijd gekomen, het grote ge heim en dan is er eigenlijk iets moois in het dierenleven naar de knoppen. Dan begint voorgoed het nuchtere, rauwe bestaan, ontdaan van de jeugdige romantiek die de da gen rondom de Vierde Okto ber vervulde van een geheim zinnige spanning en een op windende feestelijkheid. Doch ook wanneer de jeugd het ontroerende geloof verloren heeft, wordt de traditie van het feest gehandhaafd en ge ven de dieren elkander ge schenken in gecompliceerde verpakking, surprises gehe ten, waarbij gefingeerde brie ven met vermaningen en ste- ken-onder-water van Sint Pansee worden bijgesloten. In de meeste dierengezin- nen komt die avond de Sint zelf op bezoek, gezeten op een gedresseerde mens en gekleed in een van de hermelijnen ge leende mantel, begeleid door zijn zwarte Pietermannen die de geschenken torsen. In som mige kringen, die het betalen kunnen, wordt het gevolg van de Sint gevormd door enkele kangoeroes, die de cadeautjes in hun buidels dragen, wat uiteraard een speciale bijdrage tot de geheimzinnigheid van het dierlijk avondje mag heten. De allerkleinsten der fami lie moeten vóór die tijd naar bed, waar ze met rode ezels oren dromen van de heerlijk heden, die des morgens op hen wachten. Ze hebben voor het slapengaan een bakje met rijs tepap en een vers kadetje neergelegd voor de trouwe mens, die Sint Pansee zo fier en geduldig op de rug draagt tijdens zijn tocht door het nach telijke duister. Als de kleinen de leeftijd der teengangers heb ben bereikt, mogen ze voort aan opblijven om het hele feest mee te maken. Hebben wij zo een algemene indruk van de moderne vie ring van Dierendag gekregen, het spreekt vanzelf dat bij voorbeeld in Artis het feest een bijzonder karakter draagt. Ook daar stijgt de spanning al dagen tevoren tot een hoogte punt. Er worden liedjes ge zongen bij de traliedeurtjes waardoorheen de Sint in de nacht van drie op vier okto ber komt binnenrijden en bij het vallen ven de duister nis klinkt uit alle kooien het traditionele „Saint Panseetje Rollebolle Bolle, kruip in de konijnehollen, kruip in alle kooitjes, vrouwtje vangt de vlooitjes, kindje krijgt een nootje, liefst het hele zootje." Ofschoon de ware betekenis van dergelijke liederen in de loop der tijden verdwenen is onder de verbastering der tekst, blijft hun melodieuze en metrieke harmonie toch altijd een treffend effect opleveren. Zo nadert dan de avond van de derde. Die opwinding is algemeen. Nemand kan de slaap vatten. De woelratten wel het minst, doch ook zelfs de drietenige luiaards hebben er moeite mee. De kameelach- tigen hebben er eigenlijk nog de minste last van, aangezien zij er al van hun geboorte niet meer in geloven. Zij geloven nergens in, kennen geen ro mantiek, leven enkel voor zichzelf en hangen een puur materialistische levensbe schouwing aan, in de hoop een heilstaat te kunnen grondves ten waarin zij eindelijk hun lastige bulten op dc ruggen van de kapitalistische konings tijgers kunnen overbrengen. Zij vormen een gewantrouwd groepje, dat dan ook door Sint Pansee met mathematische ze kerheid wordt overgeslagen. Een merkwaardige bijzon derheid van het feest in Artis is, dat wel de aankomst van de Sint aldaar met uitbundige luister pleegt te worden ge vierd, doch dat nooit iemand is te weten kunnen komen hoe de goedaardige weldoener ver trekt. Een feit is het, dat hij bij zijn ronde door de dieren verblijven altijd het laatst dat der roofdieren bezoekt, van wege de geografische indeling van Artis. En een feit is het evenzeer, dat nooit iemand hem uit die kooi terug heeft zien komen. De legende wil, dat hij na zijn bezoek aan de leeuwen en tijgers omhoog- stijgt en in de wolken ver dwijnt, om dan weer op zijn rots in Gibraltar neer te dalen. Doch de laatste jaren is grote twijfel aan dit verhaal ont staan, nadat men gemerkt heeft dat de leeuwen op de ochtend van de vierde oktober geen enkele eetlust vertonen en vaak zelfs op de vijfde nog geen trek in vlees hebben, ter wijl de kleine, lieve welpjes zich vermaken met een ver fomfaaide mijter, een valse baard en stukjes van de staf. Hoe het zij ook dit jaar heeft iedereen in Artis het bij zonder naar zijn zin gehad en het ziet er naar uit dat de tra ditie van Dierendag ook daar nog lang in hoge ere zal worden gehouden. Ja, redelijke vrinden, zo zou het zijn als onze kameraden de dieren hun feestdagen men selijkerwijs zouden vieren. Doch dat doen zij niet. Zij vie ren niets. Zij blijven stoïcijns kauwen, herkauwen en staren, slikken de snoepjes van de dierenbeschermers door zon der enthousiasme en hebben lak aan de vierde, de vijfde, de tiende en de duizendste oktober. Ze hebben zelfs lak aan dit verhaal, omdat zij zich verheugen in de bijzonder be nijdenswaardige gave niet te kunnen lezen. Zo zullen zij ook nooit te weten komen, dat Dierendag eigenlijk een van de vele ge legenheden is waarop de Mens zijn vreemdsoortige feesten viert, en dat die Mens op deze dag zichzelf van binnen glan zend opwrijft in de gelukzali ge waan, dat hij toch eigenlijk een bijzonder vriendelijk we- Wat dunkt u, mijne dieren? Is er langzamerhand niet een behoefte aan Mensendag? Streunen De badstoelen zijn binnengehaald, de badhokjes en strandkramen afgebroken. De bootjes liggen m.et hun roodgeverfde buik omhoog te drogen voor de loods waar in ze straks zullen worden opgeborgen. De straten zijn bijna leeg. Er dwalen nog wel wat verlate buitenlanders rond. Speciaal het volwassen mannelijk gedeelte daarvan valt op door zijn ietwat koddig aandoende hoofdbedekking. Deze bestaat uit een klein rondgebreid wollen ijsmutsje, dat versierd is met een pompoen. De dekens hangen buiten te luchten en de ponies staan op stal. Die ponies heb ben met eindeloos geduld voor talloze vijf- tot tienjarigen dienst gedaan als schom melstoel. Het duindoornbosje op het heuveltje schuin tegenover ons huis deed dikwijls dienst als iets anders. Daar verdwijnt nu niemand meer in, die zich, na haastig in het rond gekeken te hebben, blijkbaar ver der onbespied waant. De winkeliers gaan om beurten met va kantie. Ze zijn allemaal weer een beetje rijker geworden. Mijn vocabulaire ook. Ik heb er een werkwoord bijgeleerd. Van de jongen uit de groenten- en comestïbleswin- kel. Ik vroeg hem kort geleden of de langdurige regenperiodes tijdens het sei zoen schadelijk voor hem waren geweest. Hij legde me daarop uit dat regen eigen lijk voordelig voor hem is. Want van dagjesmensen moeten ze het tegenwoordig niet meer hebben. Die bren gen al hun leeftocht in de auto mee. Het zijn de zogenaamde vaste gasten die de pot spekken van de comestibleszaak. Vooral als het binnenweer is. Dan gaan ze streu nen. Als goed sociaal gexntereseserd kust bewoner heb ik onmiddellijk begrepen wat er met dit woord bedoeld werd, maar de vraag waar het vandaan kon komen, heeft me enkele dagen hoofdbrekens gekost. Tenslotte ben ik tot de volgende conclu sie gekomen. Het kan niet anders zijn dan een populair-filologisch samenvoegsel van twee bestaande werkwoorden. De badgast die zich door schier eindeloze regenbuien beroofd ziet van zijn zonne- en zeebaden, gaat eindelijk uit ballorige ledigheid stro pen in de winkels van zijn vakantie oord. Thuisgekomen met zijn lading zal hij trachten zijn ledigheid verder te vul len door stelselmatig alles te verorberen wat hij zojuist heeft aangeschaft. Een han deling die vrijwel zonder uitzondering tot lichamelijke overvulling moet leiden. Zo dat hij niet lang daarna zal overgaan tot kreunen. Is ook deze fase voorbij, dan kan men zeggen dat de badgast gestreund heeft. Naast de brunch, zijnde een samentrek king van de Engelse woorden breakfast en lunch, en de brozem, samenvoegsel van bromfiets en nozem (van welk laatste woord de herkomst niet geheel vaststaat), zijn we dus nu in het bezit van een derde gecomprimeerde uitdrukking streunen. Geheel van eigen bodem. Maria Storm Advertentie Poolstraat 59 H.iariem - Tci. 152S2 Hongersnood. Birma wordt geteisterd door grote overstromingen. Ongeveer vijfhonderd dorpen staan onder water en ongeveer 235.000 personen hebben hun woningen moeten verlaten. Voorts zijn 325.000 ha rijstbouwgrond overstroomd. Op 200.000 ha sawahs kan opnieuw wor den aangeplant, maar elders is de ver nieling volkomen. In de overstroomde gebieden is hongersnood ontstaan, ten gevolge waarvan ten minste twee perso nen zijn overleden. In het gebied van de rivier de Sittang en in de staat die door Karens wordt bewoond is voedsel afge worpen. Dronken. Eet rechter in Stockholm heeft woensdag een proces wegens dranksmok kel moeten verdagen omdat alle zeven getuigen te dronken waren om te getui gen. Twee van de getuigen werden gear resteerd wegens dronkenschap. De zaak zal worden voortgezet wanneer alle ge tuigen nuchter zijn. Ter dood. Twee Bulgaarse boeren zijn ter dood veroordeeld wegens „diefstal van genaaste eigendommen", zo meldden Bul gaarse kranten. In de berichten worden geen details gegeven van de beschuldi gingen. Wodka. Een rechtbank in Leningrad heeft twee Westduitse zeelieden tot respectie velijk vijf en vier jaar verblijf in een ar- beidskolonie veroordeeld wegens balda digheid en wanordelijk gedrag toen zij dronken waren, aldus meldt het Russi sche persbureau Tass. Na in een tram wodka te hebben gedronken en provoce rend te zijn opgetreden, begonnen zij bij hun terugkeer op het haventerrein te vechten en mishandelden zij twee schild wachten die hen wilden kalmeren. Treinhond t Lampo (Flits), de spoorweg- hond, die in de trein placht te springen om zijn kostje op te halen en er in het volgend station uit te springen, is dood, maar de spoormannen te Campiglia, waar Lampo zijn „thuis" had, gaan een standbeeld voor hem oprichten. Lampo was bekend bij bijna iedere treinkelner in Italië. Altijd kon hij rekenen op een goede hap wanneer hij aan boord kwam. Lampo is gevallen in de strijd om het bestaan. Hij sprong mis en kwam onder de wielen van zijn laatste trein. Kruimeldiefstal. De politie van Manilla (Filippijnen) heeft de hand gelegd op 14.000 stuks munitie voor kleine vuurwa pens, die vermoedelijk waren gestolen van een militaire basis in de buurt van Manilla. De politie arresteerde twee le den van een bende, die zich vermoedelijk bezig houdt met de levering van muni tie aan „privé legers" van enkele poli tieke figuren. Tyfoon. De tyfoon Tila is op weg naar het Chinese vasteland, na op de Rioe-Kioe ar chipel aan tenminste elf mensen het le ven te hebben gekost en er grote mate riële schade te hebben aangericht-

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3