LANGS SLUIZEN EN HAVENS II Fontein-schepen diftiP Waarom speelt de amateur toneel? „De universele erfgenaam" DANK U, HELM.... KIND EN DIER SPORT IN DE IJMOND zaonlandsche Voortuintjes teveel in Beverwijk Gevonden: Causerie door pater J. den Ouden Havenberichten een kanarie MARINE MUSEUM AMUSEMENT Huisvrouwen Hoogoven- Harmonie Geslaagd VOOROP DONDERDAG 5 OKTOBER 1961 1 iBSül iiilil li i In veterschoen 31.90 Als instap 33.75 schoenhandel Lezing over Pro Juventute Faillissementen BRUIDSBOEKETTEN P. v. d. BERG - r'm h TIJDENS de 11 maart 1950 gehouden officiële proefvaart van Vlissingen naar IJmuiden werd het motorpassagiersschip Jagersfontein door de werf De Schelde overgedragen aan de Vereenigde Neder- landsche Scheepvaart Maatschappij. Tij dens de bouw hadden zich talloze moei lijkheden voorgedaan, immers de te waterlating had toen tien jaar geleden plaats gevonden. Nadat de motorschepen Arendskerk en Abbekerk in 1938 door Schichau G. mb. H. te Danzig tot volle tevredenheid der Ver. Ned. Scheepvaart Mij. waren afgele verd, werd in hetzelfde jaar besloten aan deze werf de bouw op te dragen van een dubbelschroef motor vracht- en passa giersschip Elandsfontein, bestemd voor de Holland Afrika Lijn der V.N.S., voor welke lijn op dat tijdstip reeds bij P. Smit Jr. het zusterschip Klipfontein in aanbouw was- Aan P. Smit Jr. werd korte tijd later ook de bouw van een derde schip, het m.s. Oranjefontein opgedragen. Nadat in de loop van 1939 de kiel voor het m.s. Elandsfontein was gelegd, onder vond de bouw reeds in september vertra ging door het uitbreken van de oorlog. De moeilijkheden groeiden echter langza merhand meer en meer, zodat de tewater lating in maart 1940 zonder vertegenwoor digers der rederij plaats moest vinden. Gedurende de oorlogsjaren werd het schip opgelegd te Weichselmünde, totdat het kort voor de bezetting van Danzig weer naar de werf werd teruggebracht, teneinde verschillende materialen en on derdelen aan boord te nemen en het schip uit de door de Russen bedreigde stad te voeren. Het gelukte echter niet meer Danzig te verlaten en tijdens de bombardementen op deze stad werd het schip verschillende malen rechtstreeks of door scherven getroffen en zwaar bescha digd en ten slotte tot zinken gebracht. Direct na de beëindiging van de oorlog werd contact met de Russische en Pool se autoriteiten gezocht om tot teruggave van het schip te geraken. Deze onderhan delingen vorderden geruime tijd en eerst in augustus 1947 kon het zwaar bescha digde casco, dat inmiddels door de Po len weer in drijvende toestand was ge bracht, naar Nederland worden gesleept. Verschillende onderdelen, welke in Dan zig en omgeving waren opgeslagen, kon den eveneens nog worden teruggevonden en naar Holland medegenomen. De omvangrijke reparatie aan casco en machine, alsmede de afbouw en comple tering daarvan werden opgedragen aan de Koninklijke Mij. De Schelde te Vlissingen. Het herbouwde schip kreeg niet de oor spronkelijke naam Elandsfontein, doch heette in het vervolg Jagersfontein. Op de foto ligt het schip in de Noor- dersluis. Inhoud 10574 reg. ton bruto, draagvermogen 10281 ton, lengte over al les 160,90, breedte 19,15m, diepte 10,08m, diepgang 9,21 m, motorvermogen 12000 pk voor een vaart van ruim 17 knopen Dit is de derde Jagersfontein. Het eerste schip van die naam werd op 20 november 1920 van Rotterdam uit in de vaart gebracht als eerste eigen schip van de Holland-Zuid-Afrika Lijn. Voordien had men de vaart onder houden met gehuurde schepen. Na de Ja gersfontein zijn de Randfontein, de Bloem fontein, Rietfontein, Springfontein en Klip- tonftein in de vaart gekomen. De gehele vloot van de Holland-Zuid-Afrika Lijn is in 1932 overgegaan aan de Vereenigde Nederlandsche Scheeu vaartmaatschappij. Genoemde maatschappij verkocht toen de Jagersfontein naar Engeland en bestelde bij de Nederlandsche Scheepsbouw Mij in Amsterdam een nieuw motorschip van die naam. Die tweede Jagersfontein had een inhoud van 10077 reg. ton bruto. Dat schip is op 27 juni 1942 door een torpedo getroffen en gezonden. Het Zwitserse stoomschip St. Cergue heeft de bemanning en de passagiers overgenomen en veilig in Gibraltar aan land gezet, Arie van der Veer Advertentie Deze prachtige wandelschoen is uit gevoerd in een speciaal bewerkt leer soort welke vele voordelen heeft. Levendig, doch warme bruine kleur, gemakkelijk te onderhouden. Geeft de schoen een apart karakter. Kennemerlaan 63, IJmuiden, Tel. 4781 In gebouw „Grapy" te Beverwijk heeft mevrouw Teljeur-Bruijn woensdagavond het een en ander verteld over het werk van Pro Juventute. In de loop der jaren zouden reeds veel veranderingen plaats ge had hebben in de kinderstrafwetgeving en het zal ook niet meer voorkomen dat kin deren met een gelijke strafmaat worden veroordeeld als volwassen mensen. Behal ve dit zou ook in de wet betreffende kin derwetten zijn vastgelegd, dat een kinder rechter zijn oordeel zal geven over bepaal de zaken en niet de strafrechter. Doch men is er van overtuigd, aldus me vrouw Teljeur, dat de werksters van Pro Juventute een goede moeder nooit kunnen vervangen. De voorzitster van de N.V-V.- Vrouwenbond, mevrouw Ruiter, deelde me de, dat het in de bedoeling ligt om in de maand november weer een kienmiddag te beleggen voor de bejaarde leden van de Bond, waaraan de Beverwijkse Be- stuurdersbond ook medewerking zal verle nen. De Arrondissements-Rechtbank te Haar lem heeft op dinsdag 3 oktober 1961 in staat van faillissement verklaard: Eldert de Jong, van beroep aannemer, wonende Noorderwijkweg 30, 30, Beverwijk. Rech- ter-Commissaris: mr. J. D. Vink. Curator: mr. A. A M. Leesberg, advocaat en pro cureur te Beverwijk. Advertentie ONZE SPECIALITEIT BLOEMENMAGAZIJN-KWEKERIJ KENNEMERLAAN 171 - TELEF. 4663 Nieuwe weg. De gemeenteraad van Amsterdam heeft 610.000 gevoteerd ten behoeve van de aansluiting van de Joh. Huizingalaan op de rijksweg naar Den Haag. Deze directe aansluiting zal een ont lasting betekenen voor het zeer drukke Hoofddorpplein. De uiterst geringe belangstelling onder de Beverwijkse amateurtoneelspelers voor de eerste van de drie causerieën, welke dinsdagavond door pater J. den Ouden in gebouw ,,'t Centrum" werd gehouden, moet voor de organiserende sectie toneel een bittere teleurstelling hebben opge leverd. Deze, een onderdeel van de stich ting Beverwijkse Culturele Raad, moest namelijk ervaren, dat slechts een tiental actieve toneeldillettanten aanwezig was. Deze teleurstelling werd aan het begin van de avond onder woorden „gebracht door drs. A. C. de Kok, die een dergelijke animo niet alleen beschamend, doch ook ontmoedigend noemde. Spreker vroeg zich dan ook af, of de toneelamateur over het algemeen misschien aan zoveel zelfover schatting lijdt, dat hij zulk een construc tieve voorlichtingsavond voor hem overbo dig acht. Even enthousiast echter, alsof hij hier een uitgebreid auditorium had aangetrof fen, begon pater J. den Ouden zijn betoog. Spreker is onder meer directeur van de stichting Paedagogisch Opleidingsinstituut te Nijmegen, docent aan het Werkcentrum voor Leketoneel en Creatief Spel te Am sterdam en leraar Vrije Expressie aan di verse Kweekscholen, zodat hij in deze ma terie stellig deskundig mag worden ge noemd. Pater Den Ouden wilde in de eer ste plaats trachten de vraag te beantwoor den, waarom de mens toch eigenlijk to neelspeelt. Hiervoor wees hij erop, dat het acteren ons stellig is aangeboren. Reeds als kind bouwt de mens zich immers een verbeelding op, welke in „het rovertje en vader en moedertje spelen" vorm ver krijgt. Het toneelspel van de ouderen, is op dit alles de rechtstreekse aansluiting. Daarnaast kan men het acteren beschou wen als een soort oerdrang, overgebleven uit de oudheid, toen de mens probeerde voor te stellen wat onzienlijk was. Van daar, dat het toneel mede is voortgeko men uit dans en religie, waardoor de reeds genoemde oerdrang tot de huidige dag zuiver bewaard is gebleven. Een andere bekoring van het toneelspel is volgens spreker de mogelijkheid, op het toneel figuren uit te beelden en omstan digheden te beleven, waar de mens van alle dag niet voor in de gelegenheid komt. Met volledige instemming haalde spreker dan ook de uitspraak aan: „Spel is een menselijke activiteit, niet gericht op nut tigheidseffect, maar alleen het middel om te mogen genieten van eigen kunnen". Pa ter Den Ouden noemde deze definitie een voortreffelijke verklaring van de eigen drang tot spelen. Daarom zal goed toneel ook altijd de grootheid vah de mens en het leven bezingen. Deze boeiende inleiding was bedoeld, om hiermee voor na de pauze een discussie uit te lokken. De spreker fungeerde hierhij als gespreksleider, zodat al spoedig diver se facetten uit de praktijk ter sprake wer den gebracht. Onder meer viel daarbij nog de uitspraak te beluisteren, dat een stuk door amateurs dikwijls niet wordt ge speeld, doch slechts „gepraat". Ook kon pater Den Ouden de amateurtoneelspeler niet genoeg aanraden, zoveel mogelijk de schouwburg te bezoeken, omdat deze voor hen de beste leerschool vormt. Drs. De Kok had deze avond ook het laatste woord, waarmee hij pater Den Ouden zijn dank betuigde voor dit voor treffelijk betoog. Alleen hoopte spreker, dat de tweede causerie van de zijde der Beverwijkse toneelamateurs, meer belang stelling zal genieten. Deze wordt gehouden dinsdag 28 november, eveneens in de bo venzaal ,,'t Centrum", waarbij pater Den Ouden dan zal spreken over „Toneel is spel speel dan ook!". De stichting „Abonnementsvoorstellin gen" te Beverwijk, heeft het nieuwe win terseizoen dinsdagavond in het Kennemer theater een vrolijke welhaast dolle inzet gegeven. Door de toneelgroep „Centrum" zoals bekend een voortzetting van het ensemble „Puck" werd namelijk een opvoering gegeven van „De universele erfgenaam", een klucht in vijf bedrijven door de achttiende eeuwse Franse toneel schrijver Jean-Franqois Regnard. Toen het stuk enige weken geleden in de Haarlemse Stadsschouwburg in première ging, zijn zowel de klucht als de spelers reeds uitvoerig in deze kolommen bespro ken, zodat wij voor de mérites van de ver toning rustig naar het betreffende artikel kunnen verwijzen. En voor wat de recente opvoering in Beverwijk betreft, mag zon der enig voorbehoud worden vastgesteld, dat het publiek zich ook hier kostelijk met de voorstelling heeft vermaakt. Regisseur Guus Hermus liet de klucht spelen in een bijna boertige trant, zodat de Franse es prit in dit geval volkomen werd overheerst door de geest van Pieter Langendijk. Een stijl, waar de turbulente situaties van deze klucht welhaast op berekend leken, voor al, omdat de diverse taferelen zulk een voorbeeldig vlot tempo werd verleend, in stand gehouden door een serie waarlijk kostelijke typeringen, zoals de glundere oude Geronte van Wim van den Brink, die hiervoor waarlijk in de huid van een an der was gekropen. De manier, waarop hij in mimiek en allure een dergelijke kolder figuur de gehele avond wist levend te hou den, was zeker bewonderenswaardig. Na hem dient onmiddellijk Leen Jongewaard te worden genoemd, die in een veel klei- neie rol kwam bewijzen, dat succes lang met altijd afhankelijk is van het aantal bladzijden tekst. Dit trio zotte mannetjes, werd door Rob Verstraete met een niet minder dwaze notaris met veel komisch aplomb rond gemaakt. Daarnaast lieten ook Karin, Haage en Piet Römer, in de springlevende vertolkingen van de klassie ke dienstmeid en huisknecht, zich met het zelfde genoegen bekijken. Geen wonder, dat het publiek zich ook in Beverwijk kos telijk met deze voorstelling heeft geamu seerd, zodat de stichting straks in haar jaarverslag een succesvol verlopen sei zoensopening kan releveren. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Ank Win- semius van Londen; Garoet, Antwerpen; Olhorn, Calais; Egori, Tema: Franz, Great Yarmouth; Anita, Stettin; Simonskerk, Bremerhaven; Braga, Gent; Holland, Londen; Corale, Londen; Regge- borg, Boston, ledig IJmuiden: Schinkelstroom, Dagenham; Sephir, Boulogne; Virihoure, Narvik; Dinkelstroom. Shoreham; Jean E., Londen; Jans, Londen; Maasborg, Londen, bijlegger IJmuiden; Rosita, Rotterdam: Halcience, Fowey; Bloem gracht, Helsinki; Magdalena Reith, Antwerpen; Ostrobotnia, Rotterdam, cellulose voor Velsen Donderdag kwamen in IJmuiden aan: British Yoman van Londen: Yewdale. Sunderland; Malm- land, Lulea, erts voor IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Wolanda naar Boston, walsmateriaal van IJmuiden: Greb- bestroom, Hull. Skymer, Archangel: Polari, Ciu- dad Trujillo; Henriette B., Esbjerg; Statenlaan, Wicklow; Grael Muritz, Stettin, walsmateriaal van IJmuiden; Gouwestroom, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Gerd Frese, Gefle; Victres Isle, Portmouth; Holland, Hamburg: Norwichtrader, Antwerpen; Clangula, Rotterdam; Claus Olden- dorff, Norfolk, ledig Hoogovens; Peregrine, Har- lingen; Bjorgaas, Golf van Mexico; Hilda Oster- kamp, Vetersen: Pandora, Newross; Trito. Rot terdam; Karimun, Lissabon: Strabo. Rotterdam; Breda, La Cuara: Ponza, Slikkerveer, leeg van Zaandam; Maasborg. Helsinki; Menje, Baltina: Marianne, Gothenburg; Argos, Hamburg; Holder- nith, Immingham; Koserow, Stettin, walsmate riaal van IJmuiden; .Toscana. Port Said; Mentor, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Bandama naar Bremen; Vliestroom, Plymouth. Bij de politie te Velsen is aangifte gedaan van de vol gende gevonden voorwerpen: aktentas met handdoeken, doosje met passer en trek pen, zonnebrillen, wasketel met borden en schotels, auto ped, bril, padvindersriem, waterpomptang, damesvest, schooltas met boeken, hand pompje, speelgoedeendje, zilveren guldens, jongens regenjas, leesboek, autoped doosje met ballpoint, plastic regenjas, portemonnaie, jon gensregenjas met capuchon vogeltje, benzinedop, bank biljet, bedelkettinkje, dames- portemonnaie, portemonnaie met rozenkrans, sjaal, ket tinkje, deksel van gereed schapstrommel, damesvest. damesrijwiel, handschoentje, halsketting, petroleumlamp, broodzak met inhoud, gym- pak, kanarie, herenhorloge, zakmes, pop, aktentas m. in houd, plastic emmertje, auto ped, militair bewijs van aan beveling, handschoen, bad pak met badmuts, autoped, kleding, handschoen, vulpen, autoped, sleutels, meisjes- vest, armbandje, pantoffel zak met kleding, bos sleu tels, zonnebril, portemonnaie, aktentas. ring met sleutels, passer, blikgroente, dames blouse, damestas. Inlichtingen over deze ge vonden voorwerpen zijn te verkrijgen dagelijks aan het hoofdbureau van politie te IJmuiden-Oost. De gedepo neerde voorwerpen zijn elke dinsdag en vrijdag van 17 tot 18 uur aan het hoofdbu reau van politie af te halen. Den Helder mag dan wel niet in Kennemerland liggen, er gebeuren daar toch vaak dingen, die voor vele Kenne- merlanders de moeite waard zijn. Zo zal het menig bewo ner van de streek langs de zee interesseren, dat er in het Christelijk Tehuis voor Mili tairen een marinemuseum komt. Dit tehuis is gebouwd door IJmuiden's stedebouwer W. M. Dudok. Het groot aantal wacht schepen, dat men in Den Helder in dienst moet hou den, heeft tot een ander bouwplan geleid: in 1962 be gint men er met de bouw van een grote kazerne. Het gemeentebestuur van Beverwijk worstelt thans roet verkeersproblemen in de Schuurmanstraat, Soete- manstraat, Van der Palstraat en Bremerstraat rond het Kuenenplein in Beverwijk, waar helaas teveel voortuin tjes zijn. Voortuintjes, iedere fiatbewoner snakt ernaar. Maar in Beverwijk vormen de tuintjes aan genoemde straten een hindernis en wel zodanig, dat de twee auto's nauwelijks kunnen passeren. Kort na de tweede wereld oorlog werden de woningen gebouwd, compleet met voor- en achtertuintjes. Men heeft toen niet voorzien dat het verkeer zulk een enorme ontwikkeling zou doormaken, met andere woorden dat me nigeen zich een auto ging aanschaffen. En aangezien er geen garages waren bij gebouwd, werden de wagen tjes dus in de tuintjes gepar keerd. Zo is het nu nog. Het gemeentebestuur on derneemt nu pogingen om de situatie ter plaatse te verbe teren. Doch de verwezenlij- king van de diverse planne tjes verloopt niet zonder moeilijkheden. Voor het ver plaatsen van de afscheidin gen van de tuinen heeft men oe toestemming van de huur ders nodig. Bij een gehouden onderzoek bleek dat ongeveer twntig procent van de bewo ners er niets voor voelt een stuk tuin af te staan, in het belang van de openbare vei ligheid. En dat is jammer, vindt het Beverwijkse ge meentebestuur, temeer daar het hier gaat om de veilig heid van de bewoners zelf. Hopelijk zien de bewoners dus niet te laat in, dat het beter ware geweest een stuk van de voortuin af te staan. De 58-jarige heer M. Sper ling uit IJmuiden, werkzaam bij de afdeling Havens van do Koninklijke Nederland sche Hoogovens en Staalfa brieken N.V., dankt zijn le ven aan het dragen van een veiligheidshelm. Toen de heer Sperling een dezer da gen aan de Staalhaven van Hoogovens zijn gebruikelijke tremmers-werkzaamheden verrichtte, terwijl er net een kraan schroot werd gelost uit een schip in een spoor wagon, liet een stuk achter- brug van een auto los van de magneet. Het 60 kilo wegen de brok metaal viel van IV2 meter hoogte via de rand van de wagon op het hoofd van de heer Sperling. Hoe wel de getroffene door de klap op de grond sloeg en daardoor enkele schaafwon den opliep, kwam hij er dank zij zijn vëiligheidshelm, die zwaar werd beschadigd, ver der ongedeerd af. Commen taar van de heer Sperling: ,.lk werk al zes jaar bij de havens en ik had me al eens afgévrhagd of zó'n helm zöu helpen als er een stuk schroot van de kraan zou vallen. De Hoogoven Harmonie heeft een vererende uitnodi ging gekregen. Zondag 12 no vember zullen de mannen namelijk trots over de gras mat van het Olympisch Sta dion marcheren om de men sen te vermaken, die daar zijn samengekomen om het Nederlands elftal tegen de Rode Duivels te zien spelen. Maandag komt de harmo nie ook in actie: als deel nemer aan de optocht, die in Alkmaar bij de viering van het ontzet van die stad wordt gehouden. Voor de hoofdakte zijn ge slaagd D. Diepersloot en A. A. van Kampen uit IJmuiden, leerlingen van de Da Costa Kweekschool te Bloemendaal. Morgen vrijdag gaan werktuigkundigen met hun vrouwen, verloofden enzo voort feestvieren in het Be verwijkse Kennemer-theater. De heren A. Boom, J. van Wijngaarden en J. Gaarthuis van de werktuigkundige af delingen van Hoogovens heb ben het initiatief genomen. Op deze feestavond zal de werktuigkunde het laatste zijn waarover gesproken wordt. Want een keur van radio-artiesten zal de hele avond aan het woord zijn het zijn Tony Leerink, Bas van Dalen, The Larrysons, John Rico, Annie Verdie, Anneke Grönloh en Klaas Koomen. Na afloop wordt gedanst. Teenagers uit de IJmond zullen hun beste beentje voorzetten in zaal Dam te Heemskerk, waar op zater dag 14 oktober een auditie wordt gehouden. Deze is ge organiseerd door het amuse mentsbureau „Primeur" uit De afdeling Velsen-IJmui- den van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen is de komende weken weer zeer actief. Dinsdag 17 okto ber gaat men om twee uur in het Cultureel Centrum luisteren naar dr. ir. E. C. M. Roderkerk, die, dan spreekt over „Herfst in de Kenne- merduinen". Hij zal er dia's bij vertonen. Dinsdag 7 november gaan de dames op excursie naar de school voor banketbak kers in Amsterdam, op no vember is er een kienmiddag in het Cultureel Centrum. De eerste Schouwburgmid dag is op donderdag 26 okto ber in Haarlem. Dan gaan de leden kijken naar „Acht vrouwen" door „Centrum". Beverwijk. Geëngageerd is de showgirl Nelly Balk die be kende liedjes zal zingen en die wordt begeleid door de teenagerband Stars". „Thy Flying Gisteren was het dieren dag, de dag waarop de mens zich bezint op de houding tegenover het dier. Voor kinderen blijkt het vinden van de juiste houding tegen over onze twee- of viervoe tige vrienden meestal wei nig moeilijkheden op te le veren. Het meisje van de foto troffen we aan in de duinen achter de Steenbok straat. Ze was nog geen drie maar ze solde naar harte lust met de massieve boxer. Zo vierden ze spelenderwijs de dierendag 1961. Zaterdag zullen we zo vele kinderen met hun honden in actie zien op de jaarlijkse hon denparade. Geen enkele die renvriend mag deze over- im slaan. V weet het toch? Om twee uur in de garage van Van Oosten aan de Schel- destraat in IJmuiden. Volleybal Na de kadermoeilijkheden rond de jaar vergadering, die inmiddels zijn opgelost, hebben de werkzaamheden van de afdeling IJmond van de Nederlandse Volleybond weer voortgang gevonden. Op de recente bestuursvergadering, waarbij ook de scheidsrechters- en de tech nische commissie aanwezig waren, is het programma voor het seizoen 1961/1962 ont vouwd en besproken, waarbij naast het scheidsrechterswezen veel aandacht zal worden geschonken aan de opbouw van de vertegenwoordigende afdelingsteams, als mede de technische peilverheffing in het algemeen. De competitieleider kon mededelen, dat het wedstrijdprogramma voor het komen de seizoen, ondanks de zaalmoeilijkheden, grotendeels in kannen en kruiken was. Zelfs konden nog enkele nieuwe teams worden ingeschreven, hetgeen de in het vorige seizoen ingezette groei van de af deling op zijn minst bestendigt. De volgende indeling kon thans worden bekendgemaakt: Dames (een klasse): DEM 1, DEM 2, Kennemers 2, Kennemers 3, Kennemers 4, ODIN, O.S. 2' PSV, Tyfoon, VCIJ 1, VCIJ 2, VCIJ 3 en VGV. Heren (le klasse): ADO, B.M., DEM 1, ODIN, O.S. 1, O.S. 2, Tyfoon 2 en VCIJ 2. Heren (2e klasse): DEM 2, Kennemers, VCIJ 3, VCIJ 4, VGV, Tyfoon 3 en Ty foon 4. In de beide herenklassen zal anderhalve competitie worden gespeeld. Op 16 oktober kan worden begonnén met de afwikkeling van het wedstrijdprogram ma, dat hoofdzakelijk wordt verwerkt in de gymnastiekzalen van het Gymnasium „Felisenum" te Velsen en de Margriet- school te Beverwijk, terwijl daarnaast in cidenteel van enkele andere zalen zal wor den gebruik gemaakt Door het ledenverloop bij verschillende verenigingen en de toevoeging van enkele nieuwe teams valt het momenteel moeilijk te voorspellen, hoe de ontwikkeling in de klassen zal zijn. Voorshands valt echter wel te verwachten, dat er een geduchte strijd om de ereplaatsen zal worden ge voerd. Duivensport Van de postduivenvereniging „Het Atoom" te Velsen-Noord zijn thans de verschillen de kampioenen bekend. In deze kampioenslijsten is het meest opmerkelijke, dat de heer L. Veldt met zijn vogels maar liefst vijf titels opeist, maar in het generale kampioenshap drie punten achter ligt bij zijn clubgenoot de heer D. van der Linde. Vorig jaar was de heer L. Veldt al bijna even gelukkig in het vliegseizoen, want ook toen behaalde hij de meeste eerste plaat sen. De kampioenschappen vallen ten deel aan Vitesse: 1. L. Veldt, 2. D. van der Linde. 3. Ph. F. Martinius. Midfond: 1. L. Veldt, 2. A. F. de Roos. 3 J. Asjes. Fond: 1. L. Veldt, 2. Ph. F. Martinius, 3. J. Asjes. Jonge duiven: 1. J. Asjes, 2. D. van der Lmde, 3. J. Ulehake. Oude duiven: 1. L. Veldt, 2. Ph. F Mar tinius, 3 H. Winkel. Navlucht: 1. D. van der Linde 2 P Schoone, 3. J. Ulehake. Kampioensvogel oud: L Veldt met ring- nummer 114108. Kampioensvogel jong: J. Schoo met ring- nummer H 6! - 814792. Kampioensvogel navlucht: W. Schouten H 61 - 814579 De volgorde van het generale kampioen schap over het seizoen is: 1. D. van der Linde 109 punten; 2. L. Veldt 106 pt.; 3. A. F. de Roos 100 pt.; 4. J. Asjes 98 pt.; 5. B. Schoo 94 pt.' 6. Ph. F. Martinius 90 pt 7 H. Winkel 83 pt.; 8. P. Schoone 81 pt.; 9 M. van 't Hof 81 pt.; 10. W. Schouten 70 punten. Wandelsport Men kan zich nog tot zaterdag opgeven voor de wandeltocht, die VéBé ten bate van Kennemergaarde organiseert. Aanmel dingen bij de heer E. ten Brink, Meerwei- denlaan 20 zwart, Velsen-Noord. H en$elsport Als afsluiting van het seizoen organiseert de Beverwijkse hengelsportvereniging ..De IJmond Vissers" op zondag 8 oktober een baarswedstrijd. Er zal gevist worden ift één van de Fortgaten.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5