Directeur van gasbedrijf en chef-fitter berecht Tweede Kamer Twee vluchtelingen uit Oost- Berlijn omgekomen Avondklok voor moslems in Parijs afgekondigd Drie kinderen uit één gezin kwamen om bij gasexplosie In augustus 6298 nieuwe woningen Nieuw-Guinea zal naar Indonesië terugkeren Utrechter doodgestoken door 15-jarige jongen Vijf doden in het verkeer 's Avonds moeten Algerijnse café's sluiten en de gasten van de straat Brits koninklijk paar naar West-Afrika Sjah van Perzië schenkt bezittingen weg i VRIJDAG 6 OKTOBER 1961 lo Nieuw-Guinea OESO Nederlandse journalist in de V.S. plotseling overleden Directrice ontslagen die 12,500 verduisterde '%v, feA&ef/ Grensverdrag ondertekend tussen China en Nepal Oostduitse protesten tegen de schietpartijen 113 Moderne Akkertjes verlossen U sneller, veiliger en prettiger van uw PIJN- want het zijn Instant cachets met 4-voudig werkend micropoeder ::~mm ziêkS&sI Nieuwe opstand Ghana in reisprogramma gehandhaafd Pahlevi-stichting krijgt er de beschikking over Soekarno doet beroep op christenen Voor de rechtbank in Groningen hebben terechtgestaan de 48-jarige directeur van de gasfabriek van de gemeente Onstwedde en de 41-jarige chef-fitter van dit gasbe drijf. Ze worden ervan beschuldigd door nalatigheid schuldig te zijn aan het zeer ernstige ongeluk op 6 januari 1958, toen zich aan de H.B.A.-weg in Ter Apel bij het gezin De Boer een gasontploffing voor deed. Drie jonge kinderen van het gezin van ds. De Boer uit Heerlen, die logeer den bij hun grootouders, kwamen daar bij om het leven. Hij eiste tegen de direc teur drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en 500 boete of 100 dagen. Tegen de chef-fitter eiste de officier een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en 250 boete of 75 dagen. De behandeling van deze zaak vergde vrijwel de gehele dag. Twaalf getuigen werden gehoord over de toedracht van de ze zaak. Ds. de Boer logeerde in januari 1958 met zijn gezin bij zijn ouders. In die tijd werden ten behoeve van een aardgas- bedrijf in Ter Apel gasleidingen gelegd on- kanaal (gem. Onstwedde). Bij gedeelten werden de gelegde leidin gen gecontroleerd. Dat gebeurde door er samengeperste lucht met odeur in te bla zen. Wanneer de druk begon terug te lo pen wist men dat er ergens een lek moest zijn. Daarna werd propaangas in de lei dingen geblazen om aan de gaslucht te kunnen ruiken waar een lek was. Op zes januari rook ds. De Boer een sterke gaslucht in huis. Hij waarschuwde de plaatselijke gasfitter. Deze zei hem dat het lucht met een odeurtje was en der halve ongevaarlijk. De gasfitter kwam toch even langs en sleutelde wat aan de hoofd kraan, maar de gaslucht bleef in huis han Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek werden in augustus 6.298 nieuwe woningen opgeleverd. In augustus 1960 werden 7.412 nieuwe wo ningen voltooid. In de periode januari tot en met augus tus van dit jaar zijn totaal 51.302 woningen gereed gekomen tegen 51.552 woningen in de overeenkomstige periode van 1960. Van de in augustus voltooide woningen werden er 505 in systeembouw uitgevoerd. In de eerste acht maanden van dit jaar kwamen 5.570 systeemwoningen gereed. Gerekend tot en met augustus 1961 zijn sedert de bevrijding 904.344 nieuwe wo ningen gebouwd. In augustus 1961 werden 9.111 woningen in aanbouw genomen (augustus 1960: 7.780). In de periode januari tot en met augustus 1961 werd met de bouw van 69.355 wo ningen een begin gemaakt, tegen 54.278 woningen in de overeenkomstige periode van 1960. Op 1 september waren 107.781 woningen in aanbouw (op 1 september vo rig jaar 90.334 woningen). (Vervolg van pag. 1) Over de verkeersveiligheid ontstond een korte discussie tussen de premier en de heer Bommer (P.v.d.A.), die zei, dat mi nister Korthals vorig jaar reeds een nota had toegezegd. Prof. de Quay herinnerde zich dit niet en zou de zaak onderzoeken Verder heeft de minister-president de in diening van een aantal wetsontwerpen aan gekondigd (bestuursvoorziening Rijnmond fiscale voorzieningen voor de gehuwde werkende vrouw, een visserijwet, een wij ziging van de AWW, een regeling voor bejaardenoorden en een huurwet). Over Nieuw-Guinea merkte prof. De Quay nog op, dat hij het „genuanceerde' oordeel van mr. Burger over deze kwestie aanvaardde. Mr. Burger had de vorige dag te kennen gegeven, dat hij niet in alle' opzichten de regering op dit punt volgde. De premier legde er nog eens de na druk op dat de regering afstand heeft genomen van de activiteiten van de groep-Rijkens. Het was hem onbekend of deze groep wellicht de Indonesische president Soekarno opwekt tot een har de politiek jegens ons land. Mr. Burger had hiernaar geinformeerd. De regering hoopt dat dr. Bruins Slot (A.R.) door zijn nadere verklaring elk misverstand over het Nieuw-Guineabeleid heeft weggenomen. Zij blijft van mening dat een „open gesprek" met Indonesië niet mogelijk is. Prof. de Quay maakte een grapje te gen ir. Van Dis (S.G.P.) over de be zwaren van een aantal boeren tegen het landbouwschap. Zij moeten voor het uiten van hun grieven een betere weg kie zen dan de Zuiderzeestraatweg, zo kreeg de heer Van Dis te horen. Na de algemene beschouwingen heeft de Kamer onder meer nog aangenomen het ontwerp van rijkswet tot goedkeuring van het in december van vorig jaar in Parijs tot stand gekomen verdrag tot instelling van een Organisatie voor Economische Sa menwerking en Ontwikkeling (O.E.S.O.). De heer Blaisse (K.V.P.) en dr Vondeling (P.v.d.A.) waren teleurge steld over de trage gang van zaken bij de Nederlandse goedkeuring van dit ver drag. Staatssecretaris Van Houten meen de. dat de Raad van State de tijd moest hebben om zich over het ontwerp te be raden, zonder blijkbaar te willen zeggen dat dit hoge college van staat een vertra gende factor was geweest. Dus is de traag heid te wijten aan het departement van Buitenlandse Zaken, zo meende dr. Vonde ling. Een teer punt was verder de vraag wat het oordeel van de regering is over de mogelijke toelating van Spanjaarden en Portugezen tot het parlementaire orgaan van de O.E.S.O. Immers, er bestaat veel twijfel over het democratisch karakter van de staatsvorm in deze landen. De staats secretaris gaf geen duidelijk antwoord. gen. Ds. De Boer was daarom niet rus- tjg. Hij belde zijn vader op die op zijn beurt contact zocht met de directeur van het gasbedrijf. Sissend geluid Omstreeks half tien 's avonds kwam de directeur met een gasfitter naar de wo ning van de familie De Boer. Toen de fit ter in de keuken in de buurt van de hoofd kraan stond te sleutelen ontstond er plot seling een sissend geluid. De directeur riep „Alle deuren en ramen los". Direct daarop ontstond de explosie. Het huis geraakte in brand. Ds. De Boer tracht te nog zijn kinderen te redden maar dat gelukte niet. Zelf werd hij ernstig gewond. Zo ook de gasfitter en de directeur van het bedrijf. Soekarno op strijdkrachtendag: President Soekarno heeft verklaard, dat Indonesië met alle daartoe nodige mid delen Westelijk Nieuw Guinea bij het grondgebied der republiek zal voegen. Hij zei dit op de Dag der strijdkrachten na een militair schouwspel, dat ook een luchtaanval en landing op een lucht vaartbasis bij Djakarta omvatte. De strijdkrachten, aldus Soekarno, moe ten zorgen dat zij sterk zijn om er toe bij te dragen, dat Nieuw Guinea even tueel zal terugkeren tot de republiek. Hij herinnerde eraan dat het de poli tiek van zijn regering is op alle gebie den, met inbegrip van militaire strijd, het hoofd te kunnen bieden aan de Ne derlanders. Behalve 1000 parachutisten en comman dotroepen met valschermen en hef schroef vliegtuigën, namen Russische Iljoesjin 28 bommenwerpers voor middelbare af stand, MIG- 17 gevechtsvliegtuigen en TU-16 lange-afstandbommenwerpers aan de militaire demonstratie deel. Deze werd bijgewoond door onder meer president Alexander Zawadski van Polen admiraal Gorskjo, opperbevelhebber van de Russische zeemacht en brigade-gene raai Alfredo Santo, chef-staf van het Philippijnse leger. Nasoetion De Indonesische minister van Defensie, generaal Nasoetion, heeft in een speciale boodschap aan het Indonesische volk ver klaard, dat Nederlands Nieuw-Guinea in het komende jaar tot de republiek Indone sia moet worden teruggebracht. Sprekend ter gelegenheid van de strijd krachtendag zei hij: „Wij beminnen de vrede, maar wij beminnen de vrijheid meer. Daarom volgen wij met oprechtheid en ernst een vreedzame weg zover moge lijk. Maar deze zaak mag zich niet voor onbepaalde tijd voortslepen zonder resul taat. Dus moeten wij gereed zijn een an dere koers te aanvaarden, de koers van 1945." De generaal vervolgde: „De beroering in het gebied zelf is toegenomen, er zijn slachtoffers gevallen. West-Irian moet aan het gezag van de republiek Indonesië wor den teruggegeven door welke middelen ook. Het volgend jaar moet het jaar van het herwinnen van West-Irian zijn," aldus Nasoetion. De gebroeders V. uit Huis ter Heide kwamen gistermiddag op het hoofdbureau van politie in Utrecht aangifte doen van een geval van mishandeling. De 31-jarige Utrechtse koopman C. A. van Ingen zou hen mishandeld hebben. De broers wisten op dat ogenblik nog niet, dat de heer Van Ingen inmiddels was overleden aan ver wondingen, die de jongste van de broers, een nauwelijks vijftienjarige knaap, hem met een mes had toegebracht. Het voorspel van deze tragedie speelde zich af ten huize van het slachtoffer. Rond het middaguur stopte voor dit huis een auto, waarin de gebroeders V. zaten. De oudste, 21 jaar, belde aan en bood me vrouw Van Ingen een horloge te koop aan. Toen zij het aanbod afwees ontstond een woordenwisseling. Mevrouw Van Ingen kreeg een stomp en riep haar man, die voor het huis bezig was zijn auto te was sen. Volgens ooggetuigen probeerde de heer Van Ingen de jongeman met een bak water te gooien. Deze griste hem het bak je uit de handen en gooide de inhoud over het hoofd van de heer Van Ingen. Hij stapte daarna in de auto, waarin zijn broertje had gewacht en reed weg. Samen met een buurman ging de heer Van Ingen de auto achterna. Zij kregen de wagen in het oog toen deze bij een kruispunt moest wachten. De heer Van Ingen, die gewapend was met een staaf ijzer, sloeg de voorruit in, waarop de oud ste broer uit de auto kwam. Met een krik en met de ijzeren staaf gingen de mannen elkaar te lijf. De jongste V. mengde zich in de strijd met een mes, waarmee hij de heer Van Ingen in de borst stak. Hierop namen de broers ijlings de benen. Hun slachtoffer strompelde de weg over en zeeg even later ineen. Toen een dokter arriveerde was hij al dood. Het slachtoffer laat twee kinderen na. In South Haven, Michigan, is de Neder landse journalist H. van Gemert plotseling overleden, kort na een ontmoeting met zijn oudere zuster, die-hij in 48 jaar niet had gezien. De heer Van Gemert was 59 jaar en correspondent van het ANP. Hij was zondag in South Haven aangekomen in ge zelschap van zijn vrouw, om zijn zuster te bezoeken, mevrouw W. P. Verdonk, die Nederland in 1913 had verlaten, toen zij 23 jaar was. Het was de eerste maal dat broer en zuster elkaar nadien ontmoetten De heer Van Gemert is waarschijnlijk ten gevolge van een hartaanval overleden. Zijn stoffelijk overschot zal naar Neder land worden overgebracht. Op de Parallelweg in Rotterdam is de 67-jarige C. van Batenburg uit de Paul Krugerstraat door een lokomotief die van de Rijnhaven naar de Hillelaan ging, over reden. De man kreeg de wielen van de lo komotief over zich heen en raakte beklemd. Er moest een takelwagen aan te pas komen om het slachtoffer te kunnen bevrijden. De man was op slag dood. In Den Haag werd de 50-jarige J. Th, Klant uit Den Haag door een autobus aan gereden op de hoek van de Zusterstraat en de Loosduinse kade. De man verleende geen voorrang aan de bus. Hij overleed ter plaatse. In Musselkanaal botste de 30-jarige J Bakker op de Schoolkade met zijn brom fiets tegen een geparkeerde kermisinpak- wagen. De man was op slag dood. Bij de haven van Bruinisse viel de tien jarige Jaap je Gil jam van een wagen met suikerbieten. Hij kreeg de wielen over het lichaam. Ernstig gewond werd hij naar het ziekenhuis in Zierikzee vervoerd, waar hij overleed. Op de rijksweg 26 (UtrechtDen Bosch) bij Culemborg kwam de 53-jarige G. J. J, L. uit Den Bosch met zijn auto uit een file en botste frontaal tegen een vrachtauto, na een andere auto te hebben geramd. De man was op slaig dood. Bij de Hilversumse Coöperatieve Keuken zijn malversaties ontdekt, gepleegd door de 58-jarige directrice. De frauduleuze han delingen strekken zich uit over een periode van twee jaar. Door uitgaven te boeken, die niet werden gedaan, heeft de directrice totaal 12.500 aan de juiste bestemming onttrokken. De fraude werd ontdekt door de penningmeester, die, nadat verdenking tegen de directrice was gerezen, een nauw gezet onderzoek instelde. De directrice is op staande voet ontslagen. Dit was het resultaat van een auto ongeluk op een brug over de rivier de Wabash bij Clinton in de Ameri kaanse staat Indiana. De botsing ge beurde toen een automobiliste de macht over het stuur kwijtraakte en eerst tegen de brugleuning en daarna tegen een vrachtauto botste. Wonder boven wonder werd niemand ernstig gewond bij het ongeluk. Advertentie- HONGKONG (Reuter) Het staatshoofd van communistisch China, Lioe Ejao-Tsji, en Koning Mahendra van Nepal hebben te Peking een grensverdrag ondertekend, al dus meldt het persbureau „Nieuw-China". Het verdrag dat het verloop van de 800 kilometer lange grens tussen Tibet en Nepal vaststelt, is dadelijk- na de onder tekening van kracht geworden. De burgemeester van Peking, Peng Tsjen, heeft later op een massabijeenkomst van honderdduizend Chinezen gezegd dat „tot voldoening van beide partijen een redelijke regeling over de Chinees-Nepalese grens is tot stand gebracht". De Himalaja zal voortaan een schakel van vriendschap meer zijn tussen China en Nepal, aldus Peng. BERLIJN (Reuter-DPA) Twee Oost- berlijnse vluchtelingen zijn in de nacht van donderdag op vrijdag omgekomen bij een poging de rivier de Spree over te zwemmen. Het tweetal wilde naar West- Berlijn uitwijken toen het halverwege de daar 150 meter brede rivier werd gezien door leden van de Oostduitse Volkspolitie, die het vuur openden. De Westberlijnse politie heeft meege deeld dat in dezelfde nacht veertien Oost- berlijners en Oostduitsers erin zijn ge- Advertentie (Van onze correspondent) PARIJS De Parijse prefect van poli tie,' Maurice -Papon, heeft gisteren bekend gemaakt dat voor de tienduizenden muzel mannen, die in de Franse hoofdstad wo nen, in feite de avondklok zal worden in gesteld. Om zeven uur des avonds moeten alle café's en andere openbare gelegenhe den, die door Algerijnen worden gedreven of in het bijzonder bezocht, de deuren slui ten. Bovendien wordt Algerijnen „afgera den" zich tussen half negen 's avonds en vijf uur 's ochtends in Parijs of in de „banlieue" op straat te bevinden. Muzel mannen, die zich voor hun werk bezwaar lijk aan deze richtlijnen kunnen houden, mogen een attest aanvragen bij de Franse autoriteiten. Tenslotte wordt de Muzel mannen aangeraden, zich niet meer groepsgewijs op straat te vertonen. Al deze maatregelen, waarvan het ras- sendiscriminerende karakter moeilijk kan worden ontkend, zijn er op gericht een einde te maken aan de moordaanslagen en andere daden van terreur, waarvoor het F.L.N. verantwoordelijk wordt gesteld en waaraan vooral de Parijse politie de laat ste weken een steeds hoger tolgeld moet betalen. In de afgelopen vier maanden zijn acht politiemannen gedood en 25 ge wond in de strijd tegen Algerijnse nationa listen. Papon verklaarde onlangs bij de teraardebestelling van een politieman dat voor iedere gedode agent „tien Algerijnse terroristen" zullen boeten. Men herinnert zich dat de Franse minister van Binnen landse Zaken enkele weken eerder al had aangekondigd, dat alle Algerijnen die niet over een vasté werkrirtg of middelen van bestaan beschikken, na hun aanhouding door de politie zonder pardon naar hun land zullen worden teruggestuurd. Onlangs zijn duizend Algerijnen, die de politie geen geldige reden voor hun aanwezigheid in Frankrijk konden geven, gedeporteerd. (AFP) Uit de verhoren van de zesen twintig leden van de O.A.S. die het afge lopen weekeinde in Algiers en voorsteden zijn gearresteerd is komen vast te staan dat alles gereed was voor een nieuwe op stand, aldus meldt France-Soir. Voorts zijn drie politiefunctionarissen gearres teerd die verbonden waren aan het bureau van de algemeen gedelegeerde. Zij stelden de leiding van de O.A.S. geheime mede delingen van Algiers aan Parijs en omgekeerd, ter hand. De O.A.S. heeft in pamfletten alle inwoners van Algerije, zowel Eropeanen als Mohammedanen, opgeroepen van zaterdag af een blauw- wit-rood lintje te dragen. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft meegedeeld dat generaal Jean-Marie Boucher de Crevecoeur, oud-commandant van het district Zuid-Constantine en Kapi tein Baille, bevelhebber van een regiment infanterie, zijn vrijgelaten zonder dat zij in staat van beschuldiging zijn gesteld. Zij werden onlangs gearresteerd, verdacht van activiteit ten gunste van de O.A.S. TUNIS, (UPI) In Tunis hebben ge zaghebbende kringen verklaard, dat de voorlopige Algerijnse regering onder lei ding van premier Joessef Ben Khedda nog deze week bijeen zal komen om de ver klaring van De Gaulle te bespreken met het oog op een mogelijke hervatting der contacten met Franse functionarissen. LONDEN, (Reuter, AFP) In een communiqué van Buckingham Palace is meegedeeld, dat Koningin Elizabeth en Prins Philip op 9 november naar Accra zullen vertrekken, als eerste etappe van hun officieel bezoek aan West-Afrika Door dit communiqué is een einde ge maakt aan geruchten volgens welke de Koningin van haar reis zou hebben af gezien wegens de gespannen betrekkingen tussen Groot-Brittanië en Ghana en de binnenlandse ontwikkelingen in Ghana. De koningin en Prins Philip reizen in een straalvliegtuig van de BOAC. Tij dens de reis door West-Afrika, waar het koninklijk paar een bezoek zal brengen aan Ghana, Liberië, Sierra Leone en Gambia, zal gebruik worden gemaakt van het koninklijke jacht „Britannia". Op 6 december keert Koningin Eliza beth per vliegtuig vanuit Dakar naar Londen terug. Prins Philip vertrekt die zelfde dag van Gambia naar Tanganji- ka, waar hij onafhankelijkheidsfeesten zal bijwonen. ACCRA, (Reuter) Na zijn laatste ont moeting met president Nkroemah ver klaarde de Britse minister voor het Ge menebest, Duncan Sandys dat de be sprekingen veel hebben bijgedragen tot zuivering van de sfeer met betrekking tot geschilpunten tussen Groot-Britannië en zijn vroegere kolonie. slaagd naar West-Berlijn te vluchten. Eén van de vluchtelingen behoorde tot de poli tie. Hij hielp eerst twee meisjes onder het prikkeldraad doorkruipen. Drie Oostduit sers. twee vrouwen en een man, zijn ge wond in een ziekenhuis opgenomen nadat zij over een muur met prikkeldraad wa ren gesprongen. In Bonn is meegedeeld dat de afgelopen maand 15.000 Oostduitsers zich als vluch teling in de Bondsrepubliek hebben laten registreren. De meesten bevonden zich reeds in het Westen toen 13 augustus de grens tussen Oost- en West-Berlijn werd gesloten. Zeven artsen gesnapt In de nacht van woensdag op donderdag is een groep van ten minste zeven dokto ren, die werkzaam waren bij het Charité- ziekenhuis in Oost-Berlijn, door de Oost duitse politie gesnapt toen zij trachtten via een spoorwegtunnel naar West-Berlijn te ontkomen. Deze tunnel van de onder grondse spoorweg werd sinds de afsluiting van de grens tussen Oost- en West-Berlijn niet meer gebruikt. De Oostduitse minister van Binnenland se Zaken, Karl Maron, heeft bij de com mandant van de Franse sector in Berlijn en bij burgemeester Brandt geprotesteerd tegen het incident van woensdagavond. Bij een schietpartij tussen Oost- en Westber lijnse politie werd een Oostduitse agent, „op het grondgebied van de Duitse Demo cratische Republiek, zwaar gewond". Een woordvoerder van het stadsbestuur van West-Berlijn heeft meegedeeld dat de politie opdracht heeft te schieten wanneer het leven van Westberlijnse burgers wordt bedreigd en geen andere middelen ter be schikking staan. In totaal zijn woensdag avond veertig schoten gelost. Een Oostber- lijnse agent heeft donderdag een schot ge lost in de richting van een Westberlijnse politieman die hem vroeg niet meer ste nen te gooien in de Franse sector, waar door een auto zou zijn beschadigd. Mikojan in Berlijn MOSKOU (UPI) De regering van de Sovjet-Unie heeft vice-premier Mikojan naar Oost-Berlijn gezonden, hetgeen te Moskou wordt beschouwd als een bewijs van de krachtige steun die het Oostduitse regime van het Kremlin geniet. Mikojan staat aan het hoofd van de Russische dele gatie die vandaag in Oost-Duitsland wordt verwacht om de twaalfde verjaardag van de stichting van de Duitse Democratische Republiek luister bij te zetten. TEHERAN (AFP-UPI) De Sjah van Perzië heeft roerende en onroerende be zittingen ter waarde van ongeveer een half miljard gulden aan het land geschon ken. Zijn besluit werd bekendgemaakt tij dens een persconferentie van premier Amini en de oud-minister van Binnen landse Zaken Assadollah Alam, die kort geleden tot beheerder van de Pahlevi- stichting is benoemd. De overgedragen bezittingen bestaan uit dorpen, boerderij en, tankschepen, fabrieken, hotels, casi no's. weeshuizen, ziekenhuizen, en roe rende goederen. Er is een commissie van tien gevormd, onder voorzitterschap van- oud-minister Alam, die de volle beschikking over al deze roerende en onroerende goederen zal krijgen. Tot dusver voerde de Pahle vi-stichting alleen het beheer over deze bezttingen. Tot de leden van de nieuwe commissie behoren onder meer de pre mier, de minister voor hofzaken, de voor zitters van de beide Kamers van het parlement en de president van het Hof van Cassatie. De Sjah heeft van alle aanspraken afgezien op zijn vroegere eigendommen, die nu door de commissie ten behoeve van het land zullen worden geëxploiteerd, geheel in de geest van de bedoelingen van de Sjah, die reeds eer der het grootste deel van zijn grondbe zit aan landbouwers had geschonken. Mor gen gaat de Sjah naar Ramsar om op nieuw gronden onder de bevolking te verdelen. Om de nieuwe grondbezitters wegwijs te maken, werd destijds de Pahlevi-stichting opgericht, die, tezamen met een bankinstelling, de landbouwers verdere hulp en leiding verleent. Volgens Alam zal de opbrengst van de bezittingen gebruikt worden ter financie ring van programma's voor de verbe tering van de levensstandaard en her vormingen op het gebied van onderwijs en volksgezondheid. President Soekarno heeft een beroep ge daan op de Indonesische christenen op recht mee te werken aan de opbouw van „een rechtvaardige en welvarende samen leving" in de republiek. Hij deed dit in een speciale boodschap bij gelegenheid van het eeuwfeest van de ongeveer 800.000 lidma ten tellende Batakse lutherse kerk in Noord-Sumatra. Soekarno zei verder te hopen dat de een heid in deze kerk bewaard zal blijven, ook de eenheid onder alle christenen in het land, en dat zij voor de nationale eenheid zullen werken. Spanningen en onenigheid dienen te worden vermeden, in het bijzon der thans, nu de gehele natie bezig is aan een grootscheepse ontwikkelingsarbeid, aldus Soekarno.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13