„Dit is de lekkerste die ik ken!" A. Roland Holst: „Slauerhoffs werk een haard van bevrijdende onrust" Logboek van Slauerhoff halfzwaar MOEDER WORDEN... bevestigt CAPTAIN GRANT De nationale Slauerhoffherdenking te Haarlem Arthur Lehning over het onderscheid tussen poëzie en biografische personalia De negen muzen T.v.-registratie zonder kwaliteitsverlies a/s tjonge moet J (r"L Drink 17 VRIJDAG 6 OKTOBER 1961 die lekkere shag in de handige platte doos 95 cent De geurige halfzware shag,.CaptainGrant"wordt op een heel bijzondere wijze gemêleerd, proeft het direct. U ruikt het direct. Een pracht-shag! U herkent Captain Grant, waar U ook bent, aan het milde aroma van 's werelds fijnste tabakken. Spaar de plaatjes voor het Interessante Schepenalbum „Van Stoom tot Atoom" ,,WI] ZIJN HIER om een dichter en schrijver te herdenken, wiens blijvend gebleken waarde te typeren is met één woord: onvervangbaar zei de dichter A. Roland Holst, voorzitter van het Herdenkingscomité J. Slauerhoff in de toe spraak, waarmee hij de nationale herdenkingsplechtigheid opende die gisteren in de Hildebrandzaal te Haarlem gehouden werd ter gelegenheid van het feit dat het precies vijfentwintig jaar geleden was dat J. Slauerhoff te Hilversum overleed. „Ik ben uitgenodigd hier te spreken niet alleen als een van de oudste vrienden 'van Slauerhoff uit het zogenaamde litteraire leven, maar ook als de vriend, die de laatste week bij hem was". De heer Roland Holst vroeg zich af of Slauerhoff „hier wel bij zou horen, waar de wereld getuigt van haar erkenning voor de litteratuur". Hij beantwoordde de vraag ontkennend: „Alleen Gorter zou hier nog meer gedetoneerd hebben dan Slauerhoff „Maar de herdenking heeft zin ornaat zijn werk voor velen een levensverrijking is, een haard van bevrijdende onrust". De vuurproef De radio geeft zaterdag BABYSET DE LUXE MARGRIET DE GROOT ENIGE DAGEN MET VAKANTIE Beeldschermer a- if.:'. j 7 elevisieprogramma Geestelijken bij Marine krijgen stola's Bussums ex-raadslid failliet verklaard Advertentie Sprekend over het verzameld werk van Slauerhoff zei de heer Roland Holst: „Gro te dank zijn we verschuldigd aan de man zonder wie deze uitgaven nooit tot stand zouden zijn gekomen." Hij verhaalde met welke problemen het comité worstelde dat de litteraire nalatenschap van Slauerhoff „een scheepskist die wij niet durfden openen" verzorgde; hoe toen een jon geman zijn eigen Slauerhoff-dossier aan het comité aanbood, K. Lekkerkerker, die in het comité opgenomen werd. „Aan deze man is het ontstaan van de verzamelde werken te danken". „Het gebeurt niet vaak dat bewondering de kans krijgt zich als toewijding te uiten. De bewondering die Lekkerkerker Slauerhoff toedroeg was niet passief, zij was tot deze toewijding in staat." Hierna droeg de dichter zijn „In memoriam Slauerhoff" voor. OOK DE HEER Arthur Lehning, die de herdenkingsrede uitsprak, gewaagde van de ironie en het sarcasme waarmee Slauer hoff een officiële bijeenkomst als de onder havige bejegend zou hebben. De heer Leh ning zei: „Meer dan gevoelens van piëteit en vriendschap te uiten is het zaak de grootste dichter van zijn generatie de er kenning te geven die hem toekomt." De spreker wees er op hoezeer het daaraan ontbroken heeft en hoe de „mythe Slauer hoff" diens decadentie, perversiteit, de monie de dichter een valse populariteit had gegeven: „Ik zie die mythe niet, ik zie alleen een opzienbarend misverstand. Wijzend op het autobiografische karakter van Slauerhoffs oeuvre zei de heer Leh ning: „Men kan echter een dichter niet isoleren van de mens die schreef; maar is de mens die uit de gedichten is te destil leren wel te vergelijken met de mens die lééft?" De spreker verhaalde hoe hij Slauerhoff eens vroeg of een bepaald ge dicht op een bepaalde situatie sloeg. „Nee, ik schreef eerst het gedicht," antwoordde Slauerhoff. Men mag de biografische per sonalia niet beschouwen als een platte grond voor de doolhof van het scheppend vermogen, zei de spreker. ARTHUR LEHNING hield vervolgens een lofrede op Slauerhoff, waarin hij diens tegenstrijdige karaktertrekken onder één noemer bracht: „Hij had de moed ze te léven". Aanpassing was voor Slauerhoff een verraad aan wat hij zag als de essen tie van het leven. „Schrijven was de nood zaak de disharmonie van droom en werke lijkheid te verbeelden als protest tegen een wereld die hem normen trachtte op te drin gen die hij niet kon erkennen." De heer Lehning besloot zijn toespraak met de woorden: „Zijn leven is een land, nog niet in kaart gebracht. Ook zijn leven zal een onvoltooid verleden blijven. Wij we ten niet welke dimensies latere generaties aan zijn werk zullen toevoegen.' „Slauer hoff ontdekte wat alle romantici ontdek ten: het paradijs op aarde is een verbo den rijk." De heer E. W. P. van Dam van Isselt, directeur van de uitgeverij Nijgh van Dit- mar in Den Haag, bood na een korte toe spraak, waarin hij onder meer hulde bracht aan de heer K. Lekkerkerker die de tekst had verzorgd, het eerste exem plaar van de nieuwe dundrukeditie van Slauerhoffs verzamelde gedichten aan de heer Roland Holst aan. De voordrachtskunstenaar Albert Vogel droeg vervolgens tien gedichten van Slauer hoff voor en een fragment uit „Het ver boden Rijk". Hij kweet zich uitstekend van deze moeilijke taak. Tot slot verklaarde dr. J. Hulsker, voor zitter van het Letterkundig Museum en Documentatiecentrum de expositie „log boek van Slauerhoff" geopend. De aanwezigen begaven zich vervolgens naar het Huis van Looy, waar men de expositie bezichtigde. Hier bood de ge meente een dronk aan. Onder de aanwe zigen in de Hildebrandzaal bevonden zich de consul-generaal van België in Neder land, de heer H. de Vleeschouwer, de bur gemeester van Haarlem en mevrouw Cre- mers, de wethouders D. J. A. Geluk en mevr. mr. E. A. J. Scheltema Conradi, de litteratoren dr. P. H. Ritter jr., J. C. Bloem, Anthonie Donker, K. Lekkérkerker, C. J. Kelk, D. A. M. Binnendijk. M. Mok, Barend Rijdes, Hans Edinga, Clara Eg- gink, Marga Minco, Pierre H. Dubois, Walter Breedveld en Jos Panhuysen, de actrice Ellen Vogel en de voorzitter van Teisterbant mr. A. W. Hellema. Een tot nu toe ongepubliceerde foto van J. Slauerhoff op veertienjarige leeftijd. Een der vele portretten die te zien zijn op de expositie „Logboek van Slauerhoff". Veiling bij Sotheby. Opnieuw zal een gedeelte van de bibliotheek van John Stuart, de derde graaf van Bute en Pre mier yan Engeland van 1760 tot 1763, bij Sotheby in Londen worden geveild, en wel op 16, 17 en 18 oktober. Hoewel de waarde volle verzameling veel vroeg-Amerikaanse litteratuur, zeer oude drukken en een aan tal reiswerken omvat, verwacht men dat litteratuur van de Italiaanse Renaissance de hoogste prijzen zal halen. Deze afdeling omvat onder meer een eerste editie van de sonnetten van Michelangelo en een werk over de kunst van de goudsmid van de hand van Benvenuto Cellini, de editie van 1483 uit Venetië van Guerino il Meschine, twéé boeken van Vasari en litteratuur van Palladio, Scamozzi, Serlio en Alberti. Subsidie voor „Centrum". In het voor stel tot het verlenen van subsidies voor het seizoen 1961/62 aan kunstinstellingen geven B. en W. van Amsterdam de gemeenteraad in overweging de toneelgroep „Centrum" f 500 per voorstelling in Amsterdam en voor ten hoogste honderd voorstellingen te verlenen, mits zij haar taak ook in de wijken van Amsterdam blijft vervullen. Dit ensemble had een subsidie van 75.000 gevraagd. „Centrum" is de voortzetting van „Puck". Het richt zich niet uitsluitend tot de jeugd. Het is een spreidingsgezel schap en wordt dus in hoofdzaak door het rijk gesubsidieerd', voor het komende sei zoen met 200.000 en daarenboven 450 per voorstelling buiten Amsterdam. Gesproken bijbelboeken. Van half ok tober a.s. af zal bij enige blindenuitleen- bibliot'heken in Nederland een groot aan tal banden van de bijbelboeken, die het Nederlandsch Bijbelgenootschap op de bandrecorder heeft doen opnemen, ter be schikking van de blinden worden gesteld. Ook voor gebruik door bejaardentehuizen kunnen deze opnamen diensten bewijzen. Lezing over Tagore. De vice-president van India, de heer Sarvepalli Radhakrish- nan, brengt van 17 tot 20 oktober een be zoek aan Nederland waar hij op 19 oktober in de Rolzaal in Den Haag een lezing zal houden ter gelegenheid van het feit dat honderd jaar geleden de Indische dichter Rabindranath Tagore (18611941) werd geboren. Opgravingen. Aan de oostelijke oever van de Zee van Galilea zijn de overblijf selen gevonden van een Israëlische neder zetting uit de 10de eeuw voor Christus. De vondst is gedaan door een expeditie die reeds drie dagen in dit gebied aan het gra ven was. De ligging van de nederzetting uit de tijd van koning David ligt een 150 meter van de waterkant en heeft een rijke schat aan godsdienstige voorwerpen en an dere overblijfselen opgeleverd. De plek is niet ver verwijderd van de oud-Byzantijn- se stad Sussita en ligt aan de oude kara vaanroute naar Damascus. Men gelooft dat de nederzetting in de achtste eeuw bij de inval der Assyriërs is verhoest. Internationale affiche-wedstrijd. De UNESCO, de opvoedkundige, wetenschap pelijke en culturele organisatie van de Verenigde Naties, heeft een wedstrijd uit geschreven voor een affiche, die een spre kende oproep tot internationaal begrip en internationale samenwerking moet uit beelden. Deze affiche, in niet meer dan 4 kleuren, moet zijn ontworpen door perso nen ouder dan i8 jaar. Ieder land kan 3 ontwerpen insturen. In Nederland zullen de beste drie ontwerpen worden geselec teerd door een door de nationale UNESCO- commissie in te stellen jury, waarin de drie landen van het koninkrijk, alsmede Neder lands Nieuw-Guinea zullen zijn vertegen woordigd. De inzending in Nederland sluit op 1 januari 1962. Er zijn drie prijzen, van 1000, 500 en 300 dollar. I Advertentie Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een Margriet de Groot, hoofdrolspeelster in de musical „My fair Lady" die woensdag avond tijdens de voorstelling in de Nij meegse schouwburg onwel is geworden, zal enige dagen vakaritie nemen. Haar dubbel- speelster Dorien Mijksenaar zal tot dinsdag wanneer de musical naar Tilburg verhuist de rol van Eliza Doolittle overnemen. DE EXPOSITIE „Logboek van Slauer hoff" in het museum Het Huis Van Looy te Haarlem is door de architect J. Kuiper cp voortreffelijke wijze ingericht naar een idee van dr. J. Hulsker. Weliswaar maken de schotten in het midden van de zalen de ruimte nogal benauwd, maar men moet hierbij bedenken dat de expositie niet al leen voor Haarlem is bestemd; de schotten, noodzakelijk om de looprichting te sugge reren, zullen het in één grote zaal veel beter doen óók als ruimtelijke afbake ningen dan in de reeds in drieën ver deelde ruimte van het Huis Van Looy. DE INDELING van het met zorg en piëteit gekozen materiaal is zeer duidelijk. Aan de wanden zijn op ooghoogte teksten aangebracht voor het merendeel uit Slauerhoffs oeuvre gekozen die de op de voorgrond tredende historische feiten uit Slauerhoffs leven chronologisch mar keren. Onder deze teksten zijn op gedempt gekleurde panelen aan de wand vergro tingen van foto's, handschriften, tekenin gen aangebracht. In vitrines onder deze panelen is het authentieke materiaal uit gestald dat op de diverse periodes betrek king heeft. Men leest dus eerst de tekst, beschouwt dan de grote reprodukties op het paneel en buigt zich dan voorover om in de vitrines de documenten te bekijken. DE KEUZE die de samenstellers, B. Bak ker. G. Borgers, J. Hulsker, K. Lekker kerker en mej. Ellen Warmond, uit het materiaal hebben gemaakt is er vooral op gericht de uiterlijke levensfeiten te docu menteren. Eerder dan zoals dr. Hulsker deed deze expositie een achtergrond van het oeuvre te noemen, zouden wij haar als voorgrond willen betitelen. Het hier verzamelde materiaal is immers globaal op de zakelijke voorzijde van Slauerhoffs maatschappelijke en litteraire carrière ge richt. Maar als zodanig geeft het een beeld van de grillige ontplooiing en onstand vastigheid van de schrijver. Wat men op deze expositie ziet verwijst naar de dich ter als De Andere, de onzichtbare compo nent van het geëxposeerde. Aldus valt als voorname kwaliteit van deze expositie het instructieve element op, waarvan vooral ook de schooljeugd kan profiteren. DE EXPOSITIE begint met een citaat uit Slauerhoffs „Critisch Proza" (deel VIII pag. 268): „Elke biographie moet een meng sel zijn van waarheid en verdichting, het kan niet anders. Wie zuivere historie eischt, geeft blijk het wezen der historie niet te kennen; de absolute historie bestaat niet, ook niet bij volledige feitenkennis' en eindigt met een aangrijpende foto van Slauerhoff op zijn doodsbed. Dat het in ons land niet mankeert aan HILVERSUM j. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. acteurs van formaat bewees weer zo'n te- 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00 -24.00 VARA. levisieavond als van gisterenArthur VARA. 7 0Q Nieuws 7 10 Gymn 720 Gram. 8.00 Millers „De vuurproef verscheen in een Nieuws 8 j8 Gram 8,40 Gram. 9.00 Gymn. voor voorstelling via de K.R.O. Op het beeld- de vrou'w. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Koorzang, scherm. Men kent het stuk uit deopvoe- VPRO^lO^amon thms, pra^be. ^Morgen- ringen door de Haagse Comedie. Het werd steJllinfsagenda en gram. 10.55 Lichte muz. 11.20 wel duidelijk dat men het op het toneel sportnieuws. 11.45 Gram. 12.15 Van de wieg tot moet zien, wil men het zien in de perfec- het graf, praatje 12.30 Land-en tuinbouwmeded. tic Hoi hooft ruimte pn rliente nodig orn 1233 Roemeens ork. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA- tie. Het heett ruimte en diepte nouig u valda 13 20 Gitaarspel. 13.35 Tussen mens en te resonneren, het heeft weerklank nodig, neveiviek, lezing. 13.50 instr. sextet. 14.10 Voor het is groots en machtig. In de vorm, de jeugd. 14.45 Omr.ork. en sol. en het operakoor. waarin het is geschreven wil het zich In de pauze: plm. 15.40—16.00 Boekenwijsheid, waarin net IS gescnieven. wn net 17 00 Jazzmuz. 17.30 Act. 18.00 Nieuws en comm. verheffen. Het zit als een vogel m zijn lg 20 Gram 18 30 Lichte muziek. 19.00 Artistieke kooi in het beeldscherm gevangen, waar- staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, lezing. 19.40 het pen veel te machtige adem heeft. Welkom, vreemdeling, toespr. 19.55 Deze week, voor net een veei ie luduiusc aucm VARA: 20 00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. Het is beslist niet mtiem genoeg voor de 21 _0 s^c comm 22.05 Quizprogr. 22.30 Nieuws, huiskamer. Maar goed, als mooi surro- 22.40 De zwarte diamant, hoorsp. 23.10 Walsork. gaat was ook de t.v. presentatie dan toch 23.40 Gram. 23.55—24.00 Nieuws, nog een belevenis en dat vooral, omdat HILVERSUM n. 298 m. 7.00—24.00 KRO. men er een aantal prachtige acteerpres taties in kon bewonderen met die van Max KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 17.30 Voor Croiset aan het hoofd. Dat geeft ons de ^jeu^ blijde verzuchting in de mond dat er in Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zie- ons land zo voortreffelijk toneel wordt ken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok, gespeeld. Op een avond als donderdag- ^O^^ro^nade-ork. en ^t.U^Ch-^^Land- avond is de t.v. de mooiste aansporing om Platennieuws 13.25 volksliedjes. 13.45 Fanfare- naar de schouwburg te gaan. een positie- qrk. 14.10 Franse les. 14.30 Voor de jeugd^ 15.30 ve aansporing! Gram. 15.50 Op het nippertje, hoorsp. 16.25 Gram. 17 00 Sportperiscoop. i7.10 Instr. octet. 17.30 Boek- bespr 17.40 Lichte muziek. 18.00 Kunstkron. 18.30 Strijkork. 18.50 U bent toch ook van de partij?, praatje. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 19.45 Lichtbaken, lezmg. 19.55 Omr.ork. en solist. 20.50 Van klanten en wanten weten, vragenbeantw. 21.00 Gevarieerd progr. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 1 Religieuze muz. met comm. 23.5524.00 Nieuws. Als de N.T.S. in oktober haar nieuwe apparatuur „video-tape" in gebruik neemt, brussel. 324 m. v .r. I 12 00 Nieuws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de jeugd. 14.00 zullen onze tv-studio's gaan beschikken over een beeldopname-systeem met onge kende mogelijkheden en kwaliteiten. In te genstelling tot de thans nog gebruikte te- lerecording die een beeldkwaliteitsver Akademie der discofielen. 15.30 Gram. 16.00 Thea* terkron. 16.20 Gram. 16.30 Gram. 17.00 Nieuws. 17.15 Koorzang. 17.30 Gram. 17.45 Engelse les. 18.00 Orgelrecital. 18 30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws en comm. uit Amerika. 19.30 Gram. 20.00 Gevar. lies te zien geven van op z'n minst 20 muz. 22.00 Nieuws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nieuws, percent, geeft dit nieuwe apparaat het 23.05 Amus.muz. 23.30 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. beeld vrijwelvoor de volle 100 percent wéér. Maar dok de mogelijkheden zijn veel groter. Het op de band opgenomen beeld (met geluid) kan onmiddellijk na opname teruggespoeld en gereproduceerd worden, zoals de geluidsband op de bandrecorder. Het voordeel hiervan is bijzonder groot, want nu kan men tijdens de opname be paalde onderdelen controleren en direct overmaken, als het resultaat niet voldoet. Advertentie Brief van Slauerhoff aan Arthur Lehning over de uitgave van de bundel „Archipel". ,r% VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20.20 TV-kroniek. NTS: 20.50 Ballet. AVRO: 21.25 De andere, detectivespel. 22.00 Documentaire film. VOOR ZATERDAG NTS: 14.00 Eurovisie: Concours-hlppiqueHorse Bovendien'kunnen nu bijvoorbeeld actuele I af the Year Shopte Londem^CRV: MFita; gebeurtenissen of Eurovisie-uitzendingen 16 40 Documentair progr. 17.oo—17.30 Voor de op ieder willekeurig tijdstip, dus ook vlak kinderen. 19.30 Filmprogr. NTS: 20.00 Journ. en no «-lp nnnamp worden uitgezonden I weeroverz. NCRV: 20.20 Act. 20.30 Gram. 20.45 Het V2S&ZS&&J telerecor- ggM'&SKS? ding en video-tape-recording is, dat men het beeld niet op film, maar op een mag netische band vastlegt. Er zijn twee be drijven, beide in de Verenigde Staten, die video-tape-recorders vervaardigen en wel de Ampex Corp. en de RCA. Van deze eerste maatschappij heeft de NTS er twee gekocht. Het verschil tussen telerecording en vi deo-tape-recording is in technisch opzicht zeer groot. Bij telerecording of, zoals de Nederlandse term luidt: televisieregistra tie op film, wordt het televisiebeeld, dat in de studio of bij een buitenreportage wordt geproduceerd, op 16 of 35 mm. film vastgelegd, terwijl het geluid gelijktijdig op een afzonderlijke 16 mm. geluidsband wordt geregistreerd, die synchroon loopt met de opnemende filmcamera's. De nade len van dit systeem zijn vele. Allereerst het kwaliteitsverlies. De televisieappara- tuur, die in de telerecordinginstallatie is ingebouwd en die het live-televisiebeeld moet leveren dat op film wordt vastge legd, is van een dusdanige perfectie dat men de beeldkwaliteit hiervan gerust op 100 percent mag stellen. Wanneer ditzelf de televisiebeeld echter wordt gefilmd door de, eveneens in de telerecordingin- De reformatorische geestelijke verzor- stallatie ingebouwde, 16 of 35 mm. film- gers bij de Koninklijke Marine zullen bin- camera's, dan treedt meteen al een kwa- nenkort bij het leiden van ere-diensten en liteitsverlies op van 10 percent, er van het verrichten van ambtelijke handelin- uitgaande dat het ontwikkelen en afdruk- gen stola's kunnen gaan dragen. Dit in ken van het opgenomen filmmateriaal op navolging van de Britse geestelijken bij zo goed mogelijke wijze geschiedt. Is dit de Royal Navy. niet het geval, wat vooral in het verle- Het dragen van de stola's zal niet ver den vaak voorkwam, dan is het kwaliteits- plicht zijn. Zij zullen donkerkleurig zijn verlies bij het eindprodukt soms zelfs 20 en ongeveer tot de taille reiken. De uit- tot 30 percent. einden, die zullen „uitlopen", zullen met Wanneer de aldus verkregen film, die in goudgalon omzoomd zijn. Op de linkerzij- dit geval telerecording wordt genoemd, de wordt een kruisteken aangebracht, op wordt uitgezonden dan treedt nogmaals een de rechterzijde een anker, kwaliteitsverlies op van c.a. 10 percent. De stola's worden in bruikleen ver- Dit wil zeggen dat men bij een op film strekt, zij blijven eigendom van de pro- geregistreerde televisieuitzending, waarvan testantse geestelijke verzorging bij de Ko- de oorspronkelijke live-televisiekwaliteit ninklijke Marine. 100 percent bedroeg, slechts 80 percent en In kringen van militaire geestelijke ver soms zelfs slechts 60 percent in de huis- zorgers bestond reeds geruime tijd de kamer krijgt. De bijkomende nadelen zijn wens stola's te dragen over de uniform, dat men in de studio nimmer meteen kan waardoor de geestelijke waardigheid van controleren of een telerecordingopname de drager en zijn kerkelijk dienaarsambt geslaagd of niet, omdat er meestal gemarkeerd worden. Ook bij luchtmacht- zo'n halve dag gemoeid is met het ont- geestelijken is deze kwestie al eens ter wikkelen, afdrukken en voor projectie ge- sprake geweest. De hervormde raad voor reedmaken van het opgenomen filmmate- de eredienst toonde zich toen echter ge- riaal, al kan het als het moet in reserveerd. één uur. Bovendien is de risicofactor daarbij niet gering (vertraging tijdens het transport van studio naar filmbedrijf en omgekeerd, filmlaboratoriumfouten, moge lijkheid tot beschadiging van het materiaal enz.) De arrondissementsrechtbank in Am- Tenslotte betekent de tijdsduur die nodig I sterdam heeft de procuratiehouder van de is om het filmmateriaal voor projectie ge- Amsterdamsche Bank in Bussum. het 50- reed te maken een grote handicap bij het jarige ex-raadslid J. F. J.. die verdacht uitzenden van actuele gebeurtenissen, kort wordt van verduistering van ruim drie nadat zulk een gebeurtenis op telerecor- ton ten nadele van cliënten van deze ding werd vastgelegd. bank, failliet verklaard. Tot rechtercom- A1 deze opgesomde bezwaren van tele- missaris werd benoemd mevrouw mr. visieregistratie op film zijn opgeheven bij Lom-van Marle en als curator werd aan- het gebruik van televisieregistratie op gewezen mr. H. J. van Leeuwen jr. in magnetische band. Amsterdam.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 17