Harko Kokmeijer is klaar voor zijn Europese titelgevecht Poolse atletiektrainer Jan Mulak naar Nederland Oostenrijk boekt successen met „langzaam" voetbal I Elaeryn Rolland krijgt het moeilijk door vertrek van spelers Volgende week bokst hij in Londen tegen „cowboy" Pat Mc Cormick JAGO SHAWLS Grote nederlagen voor GTTC en Togido Peter Post rijdt sterk in Berlijn Irina Press weer sterker in vijfkamp „Niet plezierig om naar te kijken" Rotterdams elftal gewijzigd John Charles terug naar Engeland a/s f,jon$e" moet Van der Grift is weer in training Competitie NHSB begint maandag Nederlaag van mevr. Heemskerk Drink WOENSDAG 11 OKTOBER 1961 13 Ernst Degner in Grote Prijs Buenos Aires Bergsma won in Yalta, Laros speelde remise Tenniscircus Kramer toch weer naar Australië? „Ghuck" McKinley laat studie voorgaan AMVJ in Europese bekerstrijd clubs „Ziezo, dat zit er op". De Nederlandse middengewichtkampioen Harko Kokmeijer slaakte deze verzuchting dinsdag toen ma nager-trainer Piet Termeulen na een uur straf trainen zijn pupil toestemming gaf om de bokshandschoenen op te bergen. Harko Kokmeijer is klaar om volgende week dinsdag in Londen de strijd om de Europese middengewichttitel tegen de Schot Pat „cowboy" Mc Cormick op te nemen. „We hebben bijna vijf weken hard gewerkt om de conditie van Kokmeijer op te voeren en nu krijgt hij rust", aldus Piet Termeulen. Dit wil echter niet zeg gen dat Kokmeijer tot dinsdag op zijn lauweren kan gaan rusten want: „hij blijft hier natuurlijk wel elke dag komen om een paar rondjes te draaien en in de sfeer te blijven. En dan neem ik hem van af zaterdag bij me, misschien gaan we zondag vissen en pas maa'ndagmiddag vliegen we naar Londen". Het echte zware werk was echter voor Kokmeijer afgelopen. Bijna vijf weken lang 's ochtends met „ome" Nelis Bis schop in het Vondelpark hardlopen, vaak rond het middaguur nog zo'n rondje of tien touwtje springen en in de vooravond een uur werkelijk straf trainen in de school. „Daar heb ik meer tegenop gezien dan tegen die Mc Cormick", zei Kok meijer. We kunnen het ons voorstellen, want in zo'n uur vergt Piet Termeulen meer van zijn pupillen dan de meeste andere beroepssportmensen zouden kun nen opbrengen. Mc Cormick is een „Southpaw", een rechts voorstaande bokser. Daarom heb ben de vaste trainingspartners van Kok meijer, de Nederlandse kampioenen Wim Snoek (zwaargewicht) en Nelis Oostrum (halfzwaar) en de oud-zwaargewicht kam pioen der amateurs, Gerard Huisstede, de laatste tien dagen terwille van hun „stal- genoot" hun stijl tijdelijk gewijzigd en zijn ook rechts voor gaan boksen. De stuk ken zijn er soms van af gevlogen. Piet Termeulen kreeg maandagavond nog de schrik van zijn leven toen de vurige Oost rum en Kokmeijer in de hitte van het trainingsgevecht met de hoofden tegen el Advertentie De tafeltenniscompetitie Ditmaal zijn in de tafeltennis-competitie alleen de teams die in de avond-competitie van de overgangsklasse uitkomen, achter de tafels geweest. Dit eerste optreden in het seizoen 1961-1962 is voor de ploegen uit Haarlem en omgeving weinig succesvol ge weest. TOG speelde een „streek-derby" te gen Rapidity uit Beverwijk en begon zijn hernieuwd optreden in deze kiasse met een verdienstelijke 6-4 zege. GTTC daarente gen verloor met 7-3 van Nehamij, terwijl Togido tegen Vidtory '55 tot een zelfde zwak resultaat kwam. Bij TOGRapidity overheerste de figuur Duits, die tot drie maal toe winst voor de thuisclub kon doen noteren. Van Abbe- vé deed het verdienstelijk met punten te gen Eijking en Geldermans. Ook De Jong kon van deze zwakke Geldermans winnen, zodat TOG, na verlies in het dubbelspel, deze eerste ontmoeting met de uitslag 6-4 kon afsluiten. GTTC moest het stellen zonder Blom, die ziek was. Invaller Jansen verving hem niet slecht met een zege op Crouse en deed het dus duidelijk beter dan Sleper, die te vergeefs zijn vorm zocht. Hamers toonde zijn goede conditie met punten tegen Ho- gendorp en Cynthia Werkhoven. Togido tot slot had het hard te verduren tegen Vic- tory'55, een van de sterkste teams in de ze overigens zwakke afdeling. Bakker zorg de voor winst tegen Veerman en Zward- hoed en ook Van Eijk slaagde er in Zward- hoed tot overgave te dwingen. Meer winst zat er echter voor de thuisclub niet in. Van Zwol debuteerde niet onverdienstelijk, maar kwam niet verder dan een derde game tegen Zwardhoed en forse nederla gen tegen Veerman en Kwakman. Kokmeijer (links) in een oefenduel met Nelis Oostrum, de Nederlandse kampioen half zwaar gewicht kaar sloegen. Gelukkig bleven beiden on geschonden. Wat Kokmeijer van zijn kansen op de titel denkt? „We weten nog zo weinig van die Mc Cormick af. Niemand van ons heeft hem ooit zien boksen. Maar het moet een wilde jongen zijn, vandaar die bijnaam „cowboy". Reken er echter op, dat ik dinsdag mijn best zal doen. Niet alleen zou een Europese titel voor mij bijzonder veel betekenen maar ook zou het de Nederlandse bokssport goed doen. Het is toch te gek, dat we met zoveel goede jongens Snoek, Oostrum, Baars, De Vos, Duivenbode en Sugar Ray geen groot programma in elkaar kunnen zetten omdat het publiek niet komt". Kokmeijer beschouwt het als een gun stig voorteken, dat het titelgevecht in de Wembley Pool wordt gehouden. Op de zelfde plaats immers behaalde hij als amateur in 1955 het intergeallieerd kam pioenschap bij de weltergewichten, welke titel hij nog altijd als een van zijn groot ste successen beschouwt. Wielrennen Peter Post, de Nederlandse zesdaagse matador, is in de voetstappen getreden van de grote Nederlandse renner, die in de ja ren voor hem zulke triomfen op de zes daagsen heeft gevierd, Gerrit Schulte. Post was in de vierde nacht van de Berlijnse zesdaagse ongetwijfeld de sterkste renner. Vooral aan hem is het te danken, dat het Belgisch-Nederlandse koppel Van Looy- Post bij de neutralisatie vanmorgen om zes uur aan kop ligt. De Belg Van Looy was in de afmatten de wedstrijd van een half uur achter der- ny-motoren, waarbij hij een gemiddelde snelheid van 60 km. per uur draaide, na een taai gevecht met de Duitser Bugdahl en zijn landgenoot Rik van Steenbergen slechts tweede geworden. Deze drie renners hadden echter in dit half uur veel van hun krachten gevergd. Ofschoon Van Looy in momenten van zwakte terugviel, was het steeds weer de Nederlander, die zijn kop- pelgenoot naar de top wist te trekken. Volgens de sportleider Hans Preiskeit is Peter Post een renner van formaat. „Met Van Looy heeft de Nederlander een reële kans de overwinning, die hij in het voor jaar in de Deutschlandhalle behaalde, te herhalen". Na 104 uur, waarin de renners 2290 km. hadden afgelegd, lag het Duitse duo één ronde achter op de twee combinaties. De stand luidde: l.Van Looy-Post(België-Ned.) 197 punt; 2. Van Steenbergen-Severeyns (België) 129 pnt.; op één ronde: 3. Bug- dahl-Pfenninger (West-Dld.) 293 pnt.; 4. Ziegler-Renz (West-Dld.) 280 pnt.; 5. Lyk- ke-Jaroszewicz (Denem-West-Dld.) 189 pnt. De andere koppels hadden twee of meer ronden achterstand. Motoreport Ernst Degner, de Oostduitse motorren ner,, die onlangs naar het westen vluchtte, zal zondag op een Engelse EMC-racemotor starten in de Grote Prijs van Buenos Aires, de laatste wedstrijd, die meetelt voor het wereldkampioenschap. Degner bezet op het ogenblik met 42 punten de eerste plaats in de strijd om het wereldkampioenschap in de 125 cc-klasse. De Australiër Tom Phillis is tweede met 40 punten. De beroemde Poolse atletiekcoach Jan Mulak komt eind oktober naar Neder land en dat betekent ongetwijfeld de eer ste stap naar het herstel van de atle tiek in Nederland. Jan Mulak verklaarde in een interview in Warschau dat hij op uitnodiging van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie een maand in Nederland zal blijven, zich van de plaatselijke verhoudingen op de hoogte zal stellen, de condities wil be praten met de K.N.A.U.-leiding en de mogelijkheden te willen bezien om te komen tot een samenwerking in Neder land. Aan het einde van de maand novem ber zal Jan Mulak na deze proef tijd aan de KNAU zijn definitieve beslissing mededelen, terwijl de Neder landse atletiekwereld zich dan ook een mening heeft kunnen vormen over de Poolse coach, voor wie de plannen al A tletiek gereed liggen om hem in zo kort mo gelijke tijd vertrouwd te maken met de Nederlandse atletiekproblemen. De be taalde kracht van het uniebestuur Jaap Noordijk, zal hem namelijk in een auto door Nederland rijden, zodat Mulak de topatleten, het jonge talent, de moge lijkheden tot training enz. in ogenschouw kan nemen. In Poolse kringen is men van mening, dat Jan Mulak hoogstwaarschijnlijk de voorstellen van de KNAU zal accepte ren om de komende drie jaren de atle tiek in Nederland op een hoger peil te brengen, waarbij natuurlijk de voorberei dingen van Belgrado 1962 en de Olym pische Spelen in Tokio niet zullen wor den vergeten. Jan Mulak, 47 jaar, is sportjournalist van beroep, getrouwd en vader van een 22-jarige zoon en een 8-jarig dochtertje. Reeds voor de tweede oorlog was hij actieve atletiekbeoefenaar en toen schreef hij talrijke artikelen voor verschillende Tijdens de Russische atletiekkampioen- schappen, die in Tbilisi zijn gehouden, is de Olympische kampioene van 1960 op de 80 meter horden, er in geslaagd opnieuw het wereldrecord op de vijfkamp te ver beteren. Het is de zesde maal, dat de Rus sische atlete dit wereldrecord scherper stelde. Irina Press behaalde ditmaal een totaal van 5.137 punten. Vooral haar prestatie in het vèrspringen leverde een belangrijk aandeel tot de verbetering van het wereld record. Irina kwam op dit onderdeel tot 6.24 meter. Bij het hoogspringen werd voor haar 1.62 meter genoteerd. De 200 meter liep zij in 24,2 sek. De 80 meter horden legde Irina Press af in 10,9 sec., terwijl zij het in het onderdeel kogelstoten tot 15.26 meter bracht. HOCKEY. Rond de jaarwisseling zullen een heren- en een damesploeg, geheel be staande uit Zuidafrikaanse studenten, on der de naam „Proteast" op een reis door Europa ook ons land aandoen en hier een aantal wedstrijden spelen. De reeks begint op 19 december in Leiden tegen de Leidse Mixed Hockey Club. Poolse bladen. Jan Mulak blonk uit in verschillende takken sport, als zwemmen, schaatsenrijden en de atletiek (800 me ter). Na de oorlog verlegde hij zijn ac tiviteiten en werd hij in 1951 trainer. In 1952 prepareerde hij de lange afstandlopers voor de Olympische Spelen in Helsinki. Hij was de man, die atleten als we reldrecordhouder Jerzy Chromik en de Europese kampioen op de 5000 en 10.000 meter Zdizslaw Kryszkowiak als het wa re opleidde tot prestaties van wereldfor- maatl terwijl hij op het ogenblik de middenafstanders zoals o.a. Gerard Mach (400 meter) en Zbigniev Makomaski (800 meter), die van grote klasse zijn, on der handen had. Jan Mulak is het eveneens geweest, die een groot aantal jonge coaches heeft ge ïnstrueerd, die nu een vooraanstaande plaats innemen in de Poolse atletiekwe reld. Mulak wordt in Polen dan ook be schouwd als een van de beste en veel- zijdigste trainers. Om te beginnen in 1953, bouwde Jan Mu lak in Polen een systeem op, waarin de trainingen werden gespecialiseerd en ;n 1955 was hij tevens adviseur van het Pool se Olympische Comité, met de supervisie van de training in alle takken van sport. Hij is tevens de oprichter en chefsport van het Poolse atletiekmaandblad „Lekkoatle- tyka", waarin hij op atletiekgebied talloze technische artikelen schreef. In hetzelfde jaar werd Jan Mulak gekozen tot voorzit ter van de technische commissie van de Poolse atletiekbond. In 1961 werd Jan Mu lak niet herkozen door de vergadering. Het heeft kennelijk vele prettige zijden adspirant te zijn van de roemruchte Amsterdamse voetbalclub Ajax; Joop van den Hoek kan daar over meepra ten, omdat hij dinsdagmiddag een van die prettige bijkomstigheden heeft ondervonden. De zestienjarige Joop toog toen naar het Amsterdamse stad huis om bloemen aan te bieden aan mejuffr. Andre Sweers, de bruid van „Sjakie" Swart en werd daarvoor op de stoep van het stadhuis beloond met een dikke zoen. De bruigom, bekend speler uit het eerste elftal van Ajax en het Nederlands elftal keek goedkeu rend toe. Snelheid is een factor van groot belang in het voetbal. Dit geidt echter blijkbaar niet voor de Oostenrijkers. Het huidige na tionale voetbalelftal van Oostenrijk speelt waarschijnlijk het langzaamste en is vreemd genoeg het voetbalteam, dat het meeste succes heeft in Europa. De ploeg won niet minder dan negen van de laatste tien interlandwedstrijden, die zij speelde. Dit Oostenrijkse record sinds 1960 ziet er als volgt uit: Wenen: OostenrijkSchotland 41; Os lo: NoorwegenOostenrijk 12; Wenen: OostenrijkRusland 31; Wenen: Oosten rijkSpanje 30; Boedapest: Hongarije Oostenrijk 20; Napels: ItaliëOostenrijk V o et bal 12; Wenen: OostenrijkEngeland 31; Boedapest: HongarijeOostenrijk 12; Moskou: RuslandOostenrijk 01; Wenen: OostenrijkHongarije 21. Elftallen van grote klasse, zoals die van Italië, Hongarije en Rusland moesten het onderspit delven. De score werd 2—9 ten voordele van de Oostenrijkers. Het meest recente succes van de Oos tenrijkse spelers is de 21 overwinning van zondag op Hongarije. Hieraan vooraf ging de 10 zege, op 10 september in Mos kou, op het Russische elftal. Dit betekende voor de Russische ploeg de eerste neder laag op Russisch grondgebied sinds 1954. Sterke elftallen, zoals die van Argentinië, Hongarije en Frankrijk zijn er niet in ge slaagd in Moskou de Russen te verslaan. Volgens deskundigen moet het grote suc ces van de Oostenrijkers voor een groot deel worden toegeschreven aan het 4-2-4- systeem en de „langzaam-aan-tactiek" van de Oostenrijkse verdediging. Het 4-2-4-systeem werd in het begin van het vorig jaar door de Oostenrijkers ingevoerd, toen zij negentien goals hadden gescoord in vier wedstrijden (tegen Spanje, Tsjechoslowakije en twee maal tegen Frankrijk). De Oostenrijkse ploeg ging toen tot het 4-2-4-systeem over met linkshalf Killer als tweede stopper en linksbinnen Seneko- witsch, die als „zwervend" halfback op trad. Senekowitsch is inmiddels naar de Spaanse club Betis-Sevilla overgegaan en vervangen door de jonge Rudi Flögel van Rapid FC. De Oostenrijkers houden de bal, wan neer zij deze eenmaal in hun bezit hebben, zolang mogelijk in bezit, door elkaar 't leder steeds toe te spelen. Tegenstanders van de Oostenrijkers, vooral de Britten, hebben Het Rotterdams elftal, dat vanavond in het Feijenoord-stadion in de wedstrijd om de gouden onafhankelijkheidsbeker tegen Jong Oranje uitkomt, is door blessures van enkele Feijenoord-spelers op verschillende plaatsen gewijzigd. Het team ziet er nu als volgt uit: doel: Pieters Graafland (Feijenoord); achter: Kerkum (Feijenoord) en Zaal (Sparta); midden: Klaassens (Feijenoord), Kreyer- maat (Feijenoord) en Libregts (Excelsior); voor: Bosselaar (Sparta), De Vries (Spar ta), Janssen (Sparta), Schouten (Feijen oord) en Moulijn (Feijenoord). Als reserves zijn aangewezen: Van Dijk (Sparta), v. d. Lee (Sparta), Bak en Berg- holtz (beiden Feijenoord). John Charles, de middenvoor van Wales, die momenteel de kleuren verdedigt van de Italiaanse club Juventus, zal na af loop van dit seizoen weer voor een Brit se club gaan spelen. Charles verklaarde dit dinsdag in Londen, waar hij arriveer de op doorreis naar Cardiff. Hij zal in deze laatste stad zaterdag voor Wales uitkomen in de wedstrijd tegen Engeland. Dammen In de zevende ronde van het internatio nale damtoernooi van Yalta waren de Ne derlandse vertegenwoordigers succesvol; Bergsma versloeg de Fransman Chilant en Laros kwam remise overeen met de Rus Slobodskoi. De leider van het toernooi Baba Sy (Se negal) zegevierde over de Moskouse kam pioen Agafonov. een bijzondere afkeer van dit systeem, maar moeten nog een doeltreffende tegen maatregel hierop vinden. „Het is zeker niet plezierig om naar te kijken", gaf de Oostenrijkse teammanager Karl Decker toe, „maar voor ons is deze tactiek doeltreffend gebleken". Iedereen in de Oostenrijkse voetbalsport is thans tevreden, met uitzondering van enkele hooggeplaatste officials, die destijds gemeend hebben Oostenrijk niet te moeten inschrijven voor het toernooi om de we reldbeker, dat in 1962 in Chili wordt ge houden, omdat zij hun spelers „te zwak" vonden. T ennis De voorzitter van de Australische Lawn- tennisbond, de heer R. N. Vroland, heeft voorgesteld het verbod, dat in Australië geldt aangaande het optreden van het ten niscircus van Jack Kramer, op te heffen. Dit verbod was uitgevaardigd door de con trolecommissie van de Australische Lawn- tennisbond. Diverse Australische staten zijn echter tegen dit verbond in het geweer gekomen. Vroland zei, dat de bond van de staat Victoria in het afgelopen jaar ruim 2700 Australische ponden verlies heeft geleden. Dit is de eerste maal sinds acht jaar, dat deze bond een verlies lijdt. Hij schreef dit toe aan het slechte weer gedurende de kampioenschappen van de staat Victoria, alsmede aan het weren van het tenniscir cus Kramer. Het Amerikaanse tennisteam zal het in de interzone finale van het toernooi om de Davis Cup tegen Italië moeten stellen zonder „Chuck" McKinley, die dit jaar op Wimbledon de finale van het herenenkel spel bereikte. McKinley gaat van het standpunt uit, dat zijn studie belangrijker is dan tennis: „Vorige week speelden we tegen India en toen heb ik ook al een week niets kunnen doen. Mijn leraar vindt het ook beter als ik niet mee ga naar Rome en daarom blijf ik thuis." Advertentie Schaatsenrijden De wereldkampioen hardrijden van het vorig seizoen, de „vliegende Hollander" Henk van der Grift, is al enige tijd bezig zich terdege voor te bereiden op het nieu we seizoen. Gelijk in voorafgaande jaren, geeft de 26-jarige van der Grift er de voorkeur aan zijn vorm op te bouwen in het Noorse hoogland en vijf weken gele den is hij in Noorwegen gearriveerd. Momenteel werkt Henk als auto-monteur nabij Fagernes in de Valdres-vallei en voorlopig doet hij nog kalm aan met de training. Henk meent dat een uur per dag voldoende is heel wat minder dan de Noorse elite meent nodig te hebben, om van de Russen maar niet te spreken. Glimlachend beweert Henk dat hij wat lui van nature is, maar niemand zou hem verdacht hebben van gebrek aan geest drift in het ijsstadion van Gothenburg vo rige winter, toen hij in een harde strijd met de Russische kampioen Victor Ko- sitsjkin de wereldtitel veroverde. Voor mij is het van essentieel belang er de vechtlust in te houden en niet zo hard met de training van stapel te lopen dat me het plezier wordt ontnomen dat ik er nu in heb, aldus van der Grift. Hij ver telt dat hij zijn kracht heeft opgebouwd van 1954 tot 1959, toen hij samen trainde met de hard-werkende Jan Pesman, Jeen van den Berg en Kees Broekman en dat deze kracht hem nu zo goed dient dat een training van een uur voldoende is om in vorm te geraken. Evenmin doet de we reldkampioen aan gewichtheffen. Hij vindt dat te saai en wil dat de training ook amusement biedt. Denkt Henk een kans te maken zijn ti tel met succes te verdedigen? Ronduit zegt hij dat hij wat dat betreft niet optimis tisch is. Hij wijst er op dat heel wat ster ke rijders het niet is gelukt meer dan één titel te veroveren. Na de tweede wereld oorlog waren het alleen de Noor Hjalmar Andersen en de Rus Oleg Gontsjarenko, die meer dan één titel verwierven. Tot hen die „faalden" behoorden de Fin Juhani Jaervinen, de Zweed Sigge Ercisson, de Noor Knut Johannesen en de Russen Bo ris Stenin en Boris Shilkov. „Ik ben op een terugslag voorbereid, maar ik hoop natuurlijk mijn prestaties van het vorig jaar te doubleren. Ook heb ik geen wereldrecord op mijn staat-van- dienst. De beste kans is misschien de 1.500 meter. Maar er zijn groter specialis ten dan ik", zegt de bescheiden Nederlan der, die door de Noorse kenners een prach tige „all-rounder" wordt genoemd. AMVJ, de Nederlandse clubkampioen tafeltennis, zal deelnemen aan het Euro pese kampioenschap voor clubteams 1961. De Amsterdamse vereniging heeft voor dit toernooi geselecteerd de spelers Bert On nes, Eric Goudsmit, Wim Claessens en Paul Gimbel. Een van hen zal als reserve fun geren. Bij de loting, die dinsdag in Cardiff werd gehouden, kwam als tegenstander voor de eerste ronde uit de bus de West- duitse kampioen PSV Borussia (Dussel- dorp). Maandag 16 oktober begint de compe titie van de Noordhollandse Schaakbond. Niet minder dan 95 teams, verdeeld over vijf verschillende klassen, zullen elkaar de komende maanden bestrijden. Diverse verenigingen kregen er spelers bij terwijl enkele andere clubs spelers zagen ver trekken. Eén van de meest gedupeerde verenigingen is ongetwijfeld het Over- veense Rolland dat de beide kopborden H. Bosscher en F. O. van Maanen naar het Amsterdamse ASC zag vertrekken. De Rolland-schakers lijken in de overgangs klasse dan ook haast voorbestemd een zeer bescheiden rol te spelen waarbij een strijd tegen de degradatie in het verschiet ligt. Het Alkmaarse VVV is hier weer de grote favoriet, maar er zal stellig met de VHS-reserves en de schaakclub Heemste de een felle strijd gevoerd moeten wor den. Het Beverwijker Pat Mat, dat vorig seizoen ternauwernood de degradatie wist te ontlopen, zal zich wel handhaven. Bij de eersteklassers belooft de B-afde ling met de verenigingen Bloemendaal, Heemstede 2, Kijk Uit 2, Pat Mat 2, Sant poort en Weenink een zeer spannende te zullen worden. Santpoort lijkt op papier de sterkste maar met Bloemendaal, Heem stede 2 en Kijk Uit 2 zal het toch kwaad kersen eten zijn. De tweedeklassers zien in afdeling C het Haarlemse HWP als favoriet van start gaan. Niettemin zal de strijd met name tegen Castricum moeilijk zijn. Aalsmeer gaat in afdeling D hoge ogen gooien. De Uil (Hillegom) en Het Oosten 2 (Haarlem) zijn hier de grote concurrenten. De PTT- schaakclub De Torens zag het eerste bord In de tweede ronde van het Danlon-da- mes-schaaktoernooi, dat in Amsterdam wordt gespeeld, heeft de nationale kam pioene Fenny Heemskerk een dramatische nederlaag geleden tegen mevrouw v. d. Veen. Inplaats van de direct winnende zet uit te voeren, gaf zij een toren weg en moest opgeven. De overige uitslagen luiden: R. Bruce (GB)Rinder (W.-Dld.) remise; Ch. Chaudé de Silans (Fr.)R. Timmer (Ned.) 10; K Jovanovic (J.sl.)-C. Vreeken (Ned.) 1—0. Na de tweede ronde luidt de stand: 1/2. Jovanovic en Chaudé de Silans beiden 2 pnt.; 3. Rinder l'A pnt.; 4. v. d. Veen 1 pnt.; 5. Bruce V2 pnt.; 6/7. Vreeken en Heems kerk beiden 1 afgebr. partij; 8. Timmer 0 pnt. (J. v.d.Berg) naar Het Oosten vertrekken en gaat een moeilijk seizoen tegemoet. Ook Hoofddorp, dat de sterke VHS'er R. Mol als lid zag toetreden krijgt het niet gemakkelijk. KSC (Haarlem) vormt hier het onberekenbaar element. Bij de derde klassers valt in afdeling C met geen mo gelijkheid een favoriet aan te wijzen. Bloemendaal 3, Driehuis, Kijk Uit 3, Pat Mat 3, Santpoort 3 en Weenink 2 lijken hier van ongeveer gelijke kracht. De D- afdeling heeft in Rolland 2, VHS 4 en Heemstede 3 de sterkste troeven. In de vierde klasse is een voorspelling Schaken altijd een slag in de lucht. Deze tientallen wisselen elk seizoen met de openstelling der spelers als gevolg van diverse muta ties. Niettemin achten wij Het Oosten 3, SSCH (Haarlem) en Kijk Uit 4 in staat een vooraanstaande rol te vervullen. Het programma voor de eerste week luidt: Overgangsklasse: Heemstede-Schaakmat; VHS 2-Rolland; Pat Mat-VVV. Tweede klasse afd. A: MSC-Schaaklust; VVV 2-Zaanstreek N.; Zaandam 2-Opposi- tie; afd. B: Kijk Uit 2-Santpoort; Pat Mat 2-Weenink en Bloemendaal-Heemste- de 2. Tweede klasse afd. C.: Bloemendaal 3- Santpoort 2; VHS 3-Zandvoort; HWP-Cas- tricum; afd. D: De Uil-Aalsmeer; De To- rens-KSC en Hoofddorp-Het Oosten 2. Derde klasse afd. C: Bloemendaal 3- Santpoort 3. Vierde klasse afd. A: Bergen 2-KTV 3; Aartswoud-Wieringermeer 2; afd. B.: As sendelft-Zaandam 4; De Pion 2-Weenink 4; Saende 2-Schoorl 2; Oppositie 3-Witte Paard 2. Afd. C: Weenink 3Driehuis 2; Castri cum 3-Assendelft 2; Het Oosten 4-Kijk Uit 4; afd. D.: Het Oosten 3-Hoofddorp 2; Het Oude Slot-Kijk Uit 5; HWP 3-SSCH; Aals meer 3-KSC 2. Sport in het kort BOKSEN In Parijs is na een lang durige ziekte overleden Cleto Locatelli, die in de periode van 1930 tot 1937 behoorde tot de beste lichtgewicht boksers van Europa. Locatelli, die 55 jaar is geworden, behaalde in 1932 de Europese lichtgewicht- titel door een puntenoverwinning op onze landgenoot Bep van Klaveren. Enkele maanden later werd de Italiaan echter reeds onttroond door de Belg Frangois Sy- bille, maar een jaar later revancheerde hij zich. Wegens ziekte moest Locatelli zijn carrière afsluiten.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13