Bedrijfschap groothandel in vis twijfelt aan eigen bestaansrecht W. Doevendans: „knikken en gapen, als ik wat wil doen" SPORT IN DE IJMOND Star vasthouden aan EEG contingent maakt visvoorziening moeilijker Uitvoer wordt bevorderd, invoer raakt achterop Speciale aanbieding CHENILLE SPREIEN VOOR AUTORIJLES Produktiviteitscentrum IJmondverenigingen vandaag en morgen Twee kinderen gewond bij botsingen in Velsen Havenberichten Perée lai Centrifuges - Wasmachines Slapen als een roos WOENSDAG 11 OKTOBER 1961 Di! is foto Ziekenhuiskwestie in C.H.U.-vergadering Nieuw bestuur Nut nu samengesteld STOFZUIGERS LOENDERSLOOT EENPERSOONS TWEEPERSOONS Alleen donderdag en vrijdag 19.50 MARKTPLEIN UMUIOGN Oecumenische avond in IJmuiden OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY 2Vz Vz y2 y2 y2 A. J. v. LENT's Automobielbedrijven Streven naar autoclub neemt vastere vorm aan Vijf jubilarissen bij Hoogovens IJmuiden Let op onze folder die u deze week in de bus krijgt. MARKTPLEIN 29 Meubel- en woninginrichting Kunstpaarden in Castricum Advertentie Doet het bedrijfschap voor de groothandel in vis eigenlijk wel wat anders dan zichzelf in standhouden door elk jaar een begroting vast te stellen? Wat is eigenlijk het nut van het bedrijfschap? Over deze vragen is dinsdag in het Haagse S.E.R.-gebouw een stevige discussie gevoerd door de bestuursleden van het op verzoek van het bedrijf zelf ingestelde bedrijfschap. Na een langdurige behandeling van de verantwoording over het vorige jaar zei de heer W. Doevendans, directeur van de IJmuidense visconservenfabriek Vico: „Ik Vind het knap om van zo'n klein zaakje zo'n herrie te maken. Het lijkt wel wat op de man van dat kleine puddingzaakje die zijn schuur tegen een grote drukkerij aanbouwde om zo tegen zijn klanten te kunnen zeggen: „dat geluid? O, dat is de fabriek!". Drs. P. Kuiper, secretaris van het bedrijfschap. Maar wat doen we nu eigenlijk voor het geld? We maken verordeningen en daarna moeten er weer enorm veel ontheffingen worden verleend. Het bedrijf kan betalen en het krijgt er alleen narigheid voor te rug." Knikken, gapen, slapen De heer Doevendans was overigens niet uit principe tegen de PBO. Maar hij wil de wel eens wat produktiefs zien, en dan mocht het desnoods nog wel wat meer kos ten. „Maar hoe kan er nu iets gebeuren als de bestuursleden zelf er geen ver stand van hebben? Laat ze nu eens zelf in IJmuiden komen kijken. Maar wat doen ze? Ze knikken, gapen en slapen maar wat als ik positieve voorstellen doe en zeg gen na afloop tegen me „man, je moet je niet zo opwinden". Voorzitter P. Krab, die juist was herko zen, moest beamen dat er nog niet te veel v/as gedaan. „Maar moeten we dan niet de hand in eigen boezem steken?" De heer Doevendans voelde zich beslist niet ver antwoordelijk. De heer Van Kuilenburg stelde voor eens een vergadering te hou den over deze dingen en dan te bekijken wat gedaan kan worden. Hij vond dat het nut van het bedrijfschap alleen au door de IJmuidense A-lijst van reserve-visknech- ten wordt aangetoond. Ten gunste van bo na fide bedrijven wordt een beschermende werking uitgeoefend. „Waarom is ook het rapport over de IJmuidense visserhaven niet eerst in de bedrijfschappen op tafel gebracht?" vroeg hij. Een andere werknemersvertegenwoordi ger, de heer Windt, die ook meende dat men nog niet veel anders had gedaan dan zich zelf in standhouden, wilde ook wel eens zien, dat men de koppen bij elkaar stak. De heer Meerburg noemde de or ganisatie van de visserij wat topzwaar. Kunnen we niet beter alles opheffen be halve het produktschap?" Hij berekende dat de PBO voor de visserij 2 miljoen kost, de vrije verenigingen 2 e 2V2 ton en toch zijn de laatste veel produktiever. „Ik voel er weinig voor een bedrijf schap te leiden, dat alleen maar heffingen oplegt, maar ziet u het niet te zwart?" vroeg voorzitter Krab. In elk geval zal er nu een speciale ver gadering komen, waarin men zich gaat be raden op bestaansrecht en taak van het bedrijfschap. Men wil trouwens toch in de toekomst vaker vergaderen want de lan ge agenda liet ditmaal de vergadering van half drie tot zes uur duren. Geen vertrouwen De vergadering was rumoerig begon nen, toen de heer Wijnbelt (visconserven- industrie) bezwaar maakte tegen de heer Broeksma als tweede voorzitter, omdat hij in het produktschap voor de minimum prijs voor makreel heeft gestemd. Er moest worden gestemd en dit ging niet eenvoudig, omdat men de eerste keer alle briefjes bij elkaar had gevoegd, ter wijl werknemers 1/3 stem hebben. Over nieuw dus, en toen kreeg de heer Broeks ma 8V2 stem tegen de heer Vogelaar 4, Windt 2, Krab 1 en 2 1/3 blanco. De derde maal zegevierde de heer Broeksma met 10 2/3 stem tegen Vogelaar 5 lk. Advertentie de donkere kamer van foto-amateur J. Korrelloos. De heer Korrelloos is één van de meest succesvolle foto enthousiasten van deze tijd. Naar hij zegt Dank zij de artikelen en adviezen van KENNEMERLAAN 5 (bij de brug) Donderdagavond om acht uur houdt de Christelijk Historische Kiesvereniging een vergadering in het Hervormd Jeugdge bouw aan de Rembrandtlaan te IJmuiden Oost. De voorzitter van de vereniging Inter kerkelijk Ziekenhuis, ds. J. van den Berg zal dan spreken over de stand van zaken betreffende de bouw van het ziekenhuis. Na de pauze worden de films „De zee was niet meer" en „De zee gaat open IJmuiden herleeft" vertoond. Belangstel lenden zijn welkom. Het bestuur van de maatschappij tot Nut van het Algemeen departement Velsen- IJmuiden is nu als volgt samengesteld P. Jongens, voorzitter, M. Kotte, secre taris, Minister Lelylaan 4 Velsen me vrouw I Holman-Vlas. penningmeesteres se, A. W. de Pagter en G Duinker Op maandag 16 oktober zal de heer C. A. J. von Frijtag Drabbe voor het Nut spreken over „Geheimen aller tijden ont huid door de luchtfotografie" Hij heeft deze lezing al in tal van departementen ge houden, en daarbij telkens weer velen ver baasd door de onthullingen over de grote mogelijkheden van deze tak van fotogra fie. De avond begint in Royal om 8 uur Het produktiviteitscentrum heeft tot op heden feitelijk nog niets gedaan. Dat bleek wel uit de woorden van voor zitter P. Krab van het bedrijfschap groothandel in vis, toen hij het over dit centrum had. Men heef te kampen gehad met vele mutaties, waardoor drs. Hartstra, mr. Meyer en prof. Haccou het centrum moesten verlaten. De heren Krab, Ouwehand en Kabboord zijn nu druk bezig de zaak weer op gang te helpen, terwijl er nu eindelijk ook weer een secretaris is. Er is al wel geld gevoteerd voor dit centrum, maar er is nog geen gebruik van gemaakt, aldus de heer Krab. Een merkwaardige verspreking zou er op kunnen wijzen dat de trage gang van zaken hem wel dwars zit. In plaats van „de post voor het produktiviteits centrum" zei hij namelijk „de pest voor Een merkwaardige verspreiding was ook, dat hij mr. Meyer niet het bedrijf schap, maar het bedrijfsschip liet ver laten. Overigens, misschien onbewust, helemaal niet zo'n gekke uitdrukking, want.de heer Meyer heeft veel voor het bedrijf gedaan. „Dan zou iedere gezakte groothandelaar, iedere detaillist en iedere particulier aan de kust kunnen kopen," zei drs. P. Kui per. „Het advies is een lijvig, zij het bijna onleesbaar boekwerk geworden Maar hét komt er in feite op neer, dat men een vestigingsbeslu-it ontwerpt voor zes a zeven grossiers, want meer zijn er in het binnenland niet. Bedenkelijk is ook, dat er voor de ex port geen vestigingsvergunning nodig is. Het gevolg? De sterksten vermoorden el kaar, de zwakken profiteren. Dat de vak bekwaamheidseisen voor groot- en klein handel gelijk zouden worden is ook zeer bezwaarlijk. Ik ga op audiëntie bij de Staatssecretaris, want dit is helemaal niets. Dan zitten we liever zonder" be sloot de boze secretaris. Advertentie Excelsior, Holland Electro. Ruton, AEG Electrolux. Philips, Erres Hoover. Betaling eventueel te regelen. Voor 100 °/o service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 0 Vanavond wordt er een oecumenische contactavond gehouden in het Wijkgebouw van de Bethlehemkerk aan de Radarstraat te IJmuiden. Het is de bedoeling in de 'komende win ter enige oecumenische gesprekskringen te vormen, die zich gaan bezighouden me* het boekje „Het licht van de wereld". Dit boekje is verschenen ter voorberei ding van de derde vergadering van de We reldraad van Kerken te New Delhi 1961. De Oecumenische Raden van Beverwijk, Heemskerk en Velsen hebben gemeend dit materiaal ook te gebruiken voor de oecu menische kerkdag, die in het voorjaar van 1962 in de IJmond zal worden gehouden. De gesprekskringen zullen, bij voldoende opgaven, in verschillende delen van de ge meente worden samengesteld. Tevens wordt op de contactavond de filmstrook „Na-oorlogse kerkbouw in Nederland" ver toond. De aanvang is 8 uur. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4S8fi Ouderavond Moerbergschool Maandag wordt er om half acht een ouderavond gehouden in de Moerberg- school te IJmuiden. De Koninklijke Noord- en Zuid Hollandse Reddingmaatschappij presenteert dan en kele films, waaronder „Redding bij La- trabjarg", een film, die zich afspeelt op de woeste westkust van IJsland. WOENSDAG 11 OKTOBER Bethlehemkerk, IJmuiden, 20 u.: Oecu- minische contactavond. KSA-gebouw, 20 u.: Avond Algemene Bond van Ouden van Dagen. Snelliusstraat, 20 u.: Begin cursus ama teurfotografen voor NVV-jongeren werk. Zaal Flora, Heemskerk, 20 u.: Otto Ster man spreekt voor Stichting Katholieke Culturele Samenwerking. Verenigingsgebouw Dommelsingel, Heemskerk, 20 u.: De heer Ringel spreekt voor damesclub A en O over „Van brab belen tot schoonspreken". DONDERDAG 12 OKTOBER Kennemer Theater, 20 u.: Huldiging ju bilarissen Hoogovens. Verenigingsgebouw, Abelenstraat, 20 u.: Ouderavond Jan Campertschool. Statenhuis, Beverwijk, 20 u.: K. W. L. Bezemer voor de Gieteling over „Zuid pool". Hervormd Verenigingsgebouw, 20 u.: Vergadering C. H. kiesvereniging. Schaken In het Cultureel Centrum in IJmuiden is de onderlinge competitie van de schaak club Kijk Uit weer voortgezet. In de eer ste groep hebben zich geen verrassingen voorgedaan. Clubkampioen K. Steijn zege vierde over een overigens uitstekend par tij gevende Wotters terwijl Walda met De Jon remise overeen kwam en tegen Van Nieuwenhuizen de overwinning behaalde. De uitslagen in de eerste groep zijn: WaldaDe Jong remise; Kistemaker Lanser remise; Van NieuwenhuizenWal da 01; LangedijkVan Nieuwenhuizen 10; SteijnWolters 10; Van PeltKis temaker afgebroken. De stand in de eerste groep luidt nu: 1. A. B. Kistemaker (I) 4 2.- -3. Tj. de Jong 2 1 F. J. Walda 2 1V2 4.- -7. T. A. Langedijk 1 1 G. H. H. C. Maas 1- 1 J. van Pelt (1) I 1 K. Steijn (1) 1 1 8. G. L. de Haas 3 1 9. H. v. Nieuwenhuizen 4 1 10. J. Blok 1 11. C. J. Gordijn (1) 1 12.- -13. P. Lanser (2) 2 J. Wolters 2 14. J. L. Wijdoogen 3 In de tweede afdeling geven P. Kramer jar.; M. J. Warnez en Th. Hölscher de toon aan. W. Huiser herstelde zich hier van de nederlaag tegen Warnez en klopte op zijn beurt drs. W. Doornenbal. Nestor C. Ab- spoel blijkt in de derde groep best op zijn gemak te zijn. Zijn remise tegen W. v. d. Berg wijst er duidelijk op. A. van Maanen boekte hier een goede zege op H. Koster. De vierde groep telt nog drie spelers met De heer P. Krab, herbenoemd tot voor zitter van het bedrijfschap voor de groothandel in vis. Daarna verweet drs Van den Drift de heer Wijnbelt scherp zijn rancuneuze hou ding. „De heer Broeksma heeft in het pro duktschap naar ee en geweten gestemd", zei hij. Drs Van den Drift had toen zelf blanco gestemd en prompt wenste de heer Wijnbelt ook een stemming over het lid maatschap van het dagelijks bestuur van drs Van den Drift Deze behaalde toch 13 stemmen, de heren Fleggeert, Ouwehand, en Windt respectievelijk 16, 15 en 14 stem men, zodat zij samen met de heren Krab en Broeksma het dagelijks bestuur vor- A -lijst De A-lijst van reservevisknechten in IJmuiden kw-.m ook weer in het geding. Opnieuw was de kwestie: moeten hande laren, die geen gebruik maken van de re serve, toch via een heffing meebetalen? De heer Ouwehand meent nog steeds van niet. „Verhoog de toeslag" is zijn stelling, maar de voorstanders van de heffing voor iedereen zijn van mening, dat dan niemand meer een A-lijster neemt, zodat deze lijst ten dode is gedoemd. Daarmee zou de chaos zijn intrede doen. De brief van de 81 handelaren uit IJmui den kwam ook weer ter sprake. Zij waren ook tegen een heffing voor iedereen, dus ook voor niet-gebruikers van reserve-vis- knechten. Beunhazen „Twintig van de 81 gebruiken uitsluitend beunhazen" zei de heer Van Kuilenburg, hoofdbestuur vande Nederlandse Bond van Vervoerspersoneei. „Velen van de 81 wis ten overigens niet eens waarvoor ze teken den". De heer Van Kuilenburg zei, dat de organisator van de „actie van de 81" zelf uitsluitend Hoogovenmensen gebruikt, en dus niet meewerkt aan een tewerkstelling van mensen die er hun dagelijks brood mee moeten verdienen. Er lag een compromisvoorstel van het dagelijks bestuur om de nietgebruikers één cent van de heffing van drie cent (per kist) terug te betalen, omdat de terugloop van de A-lijst een te grote voorraad heffing- gelden had veroorzaakt. De werknemers voelden daar principieel eigenlijk niets voor, de heer Ouwehand eigenlijk ook niet. Maar hij verkoos het halve ei in zoverre, dat hij blanco stemde, en bij de werkne mers deed de heer Broeksma hetzelfde. De heren Van Slooten en van der Ende hielden zich aan hun standpunt: tegen, de andere leden gingen met het compromis mee. De terugbetaling is incidenteel, want principieel werd vastgesteld, dat een vis knechtenreserve een algemeen visserijbe- lang is, en dat iedereen moet betalen. De heer Van Slooten zei nog, dat het pas goed kan gaan, als het bedrijf in de vishallen van IJmuiden een volkomen gesloten ring zal zijn. Bij de visknech- ten moet het net zo worden als bij de vislossers, waar ieder schip zijn los sers aangewezen krijgt. „Dit is niets" De secretaris, drs. P. Kuiper, viel daarna fel het standpunt aan van de commissie, die de staatssecretaris advi seert over een vestigingsbesluit voor de groothandel in vis. Volgens het advies zou de kustgroothandel vrij zijn, de bin nenlandse groothandel aan een vestigins- besluit onderworpen. de maximale winst, te weten A. Olden- mark; G. Koomen en G. Bakker. De verdere uitslagen zijn: Groep 2: Heidenreichv. d. Doel remise; DeelderBontenbal afg.; BontenbalKra mer jr. 01; HuiserDoornenbal 10; KroeseDoornenbal 01WarnezHei denreich 10; AartsHölscher 01. Groep 3: Van NiekerkenVis remise; A. van MaanenKoster 10; Abspoelv. d. Berg remise; VisWolthuizen afg. Groep 4: Kramer sr.Venema 01; BoumanRobben 01G. BakkerFr. van Maanen 10; KoomenG. Bakker afg.; v. d. VeldtC. Bakker 01; van Zwieten Oldenmark afg.; OldenmarkSlager jr. 10; BeuteFr. van Maanen 01. Deze week wordt de competitie voortge zet. Een 52-jariige magazijnbediende uit IJmuiden-Oost is dinsdagmiddag om streeks vier uur aangereden door een auto, die over de Driehuizerkerkweg reed. De bromfietser kwam uit een uitrit en lette niet goed op. Met een hoofdwond is het slachtoffer naar het Antoniusziekenhuis gebracht, vanwaar hij later naar huis kon terugkeren. Omstreeks kwart over vijf dinsdag middag stak een elfjarig jongetje uit Vel- sen-Noord plotseling de rijweg van de Gil denlaan over. Hij kwam vanachter een ge parkeerde auto de rijbaan op, juist toen een motrorijder uit Enschede kwam aan rijden. De jongen werd enkele meters mee- sleurd en bleef gewond liggen. Hij had een lichte hersenschudding, een wond aan het oor en diverse schaafwonden opgelopen. Hij is ter verpleging in het Beverwijkse Roode Kruis-ziekenhuis opgenomen. Op de Breesaapstraat te IJmuiden is dinsdagavond een twaalfjarige jongen op zijn onverlichte fiets aangereden door een j. vrachtauto. De jongen liep een gebroken f eleboog op, alsmede een hoofdwond. Na in het Antoniusziekenhuis te zijn verbonden, kon hij naar zijn woning worden vervoerd. Ook als men het uittreden uit het bestuur van het Produktschap voor Vis en Visprodukten van de heer P. Krab c.s. minder juist vindt, blijft toch de kwestie van de E.E.G.-contingenten een zaak, die van het allergrootste belang is. Voor de handel dermate van gewicht, dat de altijd zeer rustige heer Krab blijkbaar zelfs zijn zeer krasse stap noodzakelijk achtte om recht te verkrijgen. Een nadere bestudering van de materie toont wel aan, dat er voor de groothandelaren alle reden is geweest om nu eens flink van zich af te bijten. Als het Produktschap de invoer van ver se zeevis afremt zal dit moeten geschieden om de binnenlandse markt niet te ver storen. Maar hiervan kan in Nederland, waar de reders hoofdzakelijk haring en makreel aanvoeren, niet veel sprake zijn. Zolang makreel nog niet in het contingent was opgenomen, was de situatie nog veel duidelijker. Toen hing men vrijwel uitslui tend van de invoer af voor de voorziening van het binnenland met verse vis. De in schakeling van makreel in het contingent is een zeer ongelukkige maatregel geweest, die de invoer van kabeljauw en koolvis nog veel moeilijker heeft gemaakt. De eenzijdigheid van de aanvoer en daar enboven de sterke export van zeevis ma ken een ruime invoer noodzakelijk. Merk waardig is het daarom, dat het Produkt schap wel de export sterk stimuleert, maar de invoer vrijwel constant wil houden. In 1959 exporteerde Nederland 165.342 ton visprodukten, in 1960 173.557 ton, in 1959 was de opbrengst 138,2 miljoen, in 1960 147,9 miljoen. Dit jaar is de export ook weer gestegen, want tot augustus was al voor 97,5 mil joen uitgevoerd tegen 84,4 miljoen in dezelfde periode van vorig jaar. Een ver heugende ontwikkeling, maar tegelijkertijd een ontwikkeling, die vragen oproept voor de binnenlandse voorziening, want van een aanvoerstijging was toch geen sprake in dit jaar, zodat er steeds minder voor het binnenland overblijft. Dat tonen ook hier de cijfers duidelijk aan: in 1960 werd er van de 7.201 ton ka beljauw 2.996 ton uitgevoerd, van de 3.186 ton koolvis dertig percent. Om dit op te vangen is er dus een in voercontingent, maar terwijl men zou ver wachten, dat men derhalve goede hoeveel heden kabeljauw en koolvis zou mogen invoeren, bestaat een groot deel van de invoer uit (ook in het contingent opge nomen) makreel. Het is dus begrijpelijk dat de situatie voor de invoerders moeilijk wordt om nog niet te spreken van klein handel en consument. Want de invoer steeg Advertentie Wijk aan Zeeërweg 107 - IJmuiden Tel. 4360 - 8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Tel. 3223 - 5052 (02510) toch maar van 24 tot f 27,2 miljoen in de maanden tot augustus, een stijging van 3,2 miljoen invoer tegen f 13,1 miljoen uitvoer. Naar E.E.G.-landen werd in 1960 16.686 ton of 74 percent van de totale export van zeevis uitgevoerd. Het invoercontingent voor de E.E.G. was toen 3.556 ton. Het valt bovendien toch wel moeilijk vol te houden, dat het E.E.G.-contingent als maximum moet worden gezien. Niet alleen geven de bovengenoemde cijfers er wel blijk van dat van een liberalisatie der be trekkingen alleen maar eenzijdig sprake is, maar bovendien denkt de E.E.G. er zelf heel anders over. Want in 1960 heeft de Europese commissie aanmerkingen ge maakt op de wijze van berekening hetgeen tot een verruiming leidde. Men houdt zich aan de minimale ver hoging die door de Europese commissie wordt voorgeschreven, maar hiermee is men toch wel erg sober in vergelijking met verscheidene andere E.E.G.-landen. In West-Duitsland met name (waar het groot ste deel van de vis uit het E.E.G.-contin gent vandaan komt) is de import van zee vis volkomen vrij. De Belgische reders vinden de stap van de IJmuidense groothandelaren overigens helemaal verkeerd. Ze zeggen, dat ze de ingevoerde vis toch alleen maar gebruiken om ze als Hollandse of Belgische vis in België binnen te brengen Een oude be schuldiging, die in elk geval nooit is be wezen. Uit het bovenstaande blijkt wel, dat het dringend noodzakelijk is, dat men öf het contingent onmiddellijk sterk verruimt óf het vrijwel buiten beschouwing laat. Naar we menen te weten was het ook de bedoeling van de contingenten, dat ze meer als een troefkaart van handelspoli tieke aard zouden kunnen dienen en niet als een middel om in het E.E.G.-verkeer toch we pt op te gaan richten. Op 24 oktober wordt er in de gemeente Velsen wederom een autorally gehouden, die zijn begin- en eindpunt zal hebben bij het café Kraak aan het IJmuidense Markt plein. De heer J, G. Siyier, een van de organisatoren, verwacht dat aan deze rit die zich uitstrekt over een parcours met een lengte van 36 kilometer, ongeveer ze ventig auto's zullen deelnemen. De heer Swier is inmiddels met enige andere heren voortgegaan met zijn poging om een automobielclub in het leven te roepen. Het resultaat van dit streven is, dat er een voorlopig bestuur is gevormd, bestaande uit de heren J. G. Swier (voor zitter), J. Kloosterhuis (secretaris), M.v. Kleef (penningmeester) N. Schoone en A. Jordaan (Commissarissen). Dit bestuur zal na afloop van de rally tijdens de eerste ledenvergadering aan de deelnemers worden voorgesteld, die zich dan onmiddellijk kunnen vastbijten in het eerste probleem; de kwestie van de naam geving. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Bolt van Delfzijl; Dintelborg, Huneborg; Theano, Dublin; H K S. De Hoop, Noordzee, bijlegger IJmuiden; Draco. La Pallice; Paris, Gothenborg; La Coreuil- lero, Antwerpen. Sonny. Pito, props voor Velsen; Avasaksa, Lulea; Marsehenland, Sundsvall; Ron- da Antwerpen: Biri. Oslo; Helena, Lidköping; Dido. Vigo; Regulus, Oulu; Kaduna, Freetown; Peregrine, Londen; Bele, Skutskar; Karl, Gram- merstorf. Bremen;,,, Argosity, Huil; Jarita, Nor folk, kolen voor Hoogovens; Spes, Swinemünde, kalk voor IJmuiden; Automedon, Antwerpen; Sapele Palm, Rotterdam; Hunzestroom, Poole. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Gabonkust van Antwerpen. Trude K, Kaskö; Sandhoe, Stet tin; Imperial, Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Gouwestroom naar Londen, walsmateriaal van IJmuiden;- Wex ford, Boston, stijfsel van Wormerveer; Braga, Lissabon; Osttrabotnia, Patanumi, ledig van Vel sen; H.K.S. De Hoop, Noordzee, bijlegger IJmui den: Sylt, Rotterdam; Karimata, Antwerpen; He licon, Rotterdam: Njord, Antwerpen; Fallowfield, Antwerpen; Yewarch, Blyth; Praia Grande, Que bec, bijlegger IJmuiden; Praia da Adraga, Lissa bon, bijlegger IJmuiden; Lissabon, Hamburg: Kolno, Antwerpen; Sirius, Faversham, kunstmest van IJmuiden; Hinde, Londen; Dorogobush, Stet tin; Jannie, Terneuzen; Gerd, Londen; Pacific, Basse Indre, walsmateriaal IJmuiden; Eemstroom, LeitbGrebbestroom, Huil; Waverstroom, Shore- ham; Neptunus, Delfzijl; Bittern, Rotterdam; Julia Mary, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Harrogate naar Goole, walsmateriaal van IJmuiden; Rijn stroom. Londen; Rien Teekman, Antwerpen, le dig van Zaandam: Biri, Oslo; Noordwijk. Mon rovia; Fennia, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie KENNEMERLAAN 9 Telefoon 5271 Erkend installateur PEN. Donderdag 12 oktober zullen in het Ken- nemer Theater te Beverwijk vijf perso neelsleden van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens er Staalfabrieken n.v., die ieder 25 jaar in dienst zijn, worden gehuldigd, namelijk de heren J. H. Numan en J. N Steijn, beiden van het Transportwezen en respectievelijk wonende te Wijk aan Zee en Heemskerk; J. H. Vos uit IJmuiden en J Vosse uit Wijk aan Zee, die beiden even eens bij het Transportwezen werkzaam zijn, en A. J. de Ruiter uit Beverwijk, die bij de sinterfabriek werkt. SIMAVÏ-COLLCTE BRACHT ONGEVEER f 1600,— OP. De collecte die onlangs ten bate van Simavi in IJmuiden is gehouden, heeft een bedrag van f 1.598,56 opgebracht. Advertentie Onder flinke belangstelling heeft burge meester Smeets in de aula van de Open bare ULO-school te Castricum de tentoon stelling „Kunstpaarden" geopend. INLEGGINGEN BIJ DE NUTS- SPAARBANK. Gedurende de maand september is er bij de kantoren van de Nutsspaarbank in de gemeente Velsen in totaal f 658.434,09 inge legd. Er werd in deze maand ƒ563.245,68 terugbetaald, zodat er over september een batig saldo van 95.188,41 kon worden ge boekt. BURGERLIJKE STAND VELSEN. BEVALLEN: B. J. Klarenbeek—Drup pers, z„ Vergierdeweg 150, Haarlem; J. G. van der Steende Boer, z„ Herculesstr. 40, IJmuiden; J. A. van EerdenGerrits, d., J. P. Coenstraat 37, IJmuiden; G. J. K. van de KetterijApelt, d., Tasmanstraat no. 5, IJmuiden; H M. Maussende Reus, d., Daltonstraat 20, IJmuiden; G. P. Taat Karsten, d. Voermanstraat 88, IJmuiden; H. BaalbergenGroenhof, z„ Jupiterstr. 9, IJmuiden; I. MasselmanStenvers, d., Platanenstraat 20, IJmuiden-Oost; R. E. KlijnPalm, z., Stuyvesantstraat 26, Sant poort; A. A. I. LeuneHogenboom, d., Pla- netenweg 153, IJmuiden; E. de Vries Koek, d., Eksterlaan 13, IJmuiden-Oost; M. M. Duinmeijervan Roon, d., Geelvinck- straat 117, Velsen-Noord; A. C. Verkaart Jongmans, z„ Marktplein 10, IJmuiden- Oost; J. J. de OudeSchuwer, z., Zeeweg no. 263, IJmuiden-Oost; M. T. van Laar Herrendorf, d., Tuindersstraat 52, IJmui den-Oost. OVERLEDEN: J. van Duijvenbode, 65 j., echtgenoot van J. Vis, J. P. Coenstraat 121, IJmuiden; G. Dienaar, 66 j., echtgenote van W. C. van der Giessen, van Broekhuijzen- straat 11, IJmuiden-Oost. De Castricumse volleybalclub The Smash heeft het nieuwe competitieseizoen ingezet met een goede 30 overwinning op het Hoomse T.O.G. De setstanden waren 15-7, 15-4, 15-3 (3—0).

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5