Grote Vier-beraad over Berlijn in Londen P.K Voorlopig geen troika in het UNO-secretariaat-generaal Amerikaans raketdeskundige schetst luguber toekomstbeeld OP EN OM HET BINNENHOF Bonn wijst gedemilitariseerde zone af Politieke moord in Oeroendi Doodstraf in Minsk voor 13 oorlogsmisdadigers Syrië neemt UNO-zetel in Nieuwe procureur- generaal in Hollandia Bestand tussen UNO en Katanga Sr Symbool van Kwaliteit Zorin acht de benoeming van een Russische top-assistent nodig Zondag verkiezingen in Turkije Beperkte oorlogen in de ruimte en periodieke paniekgolven Kraandrijver en Kl 8 ZATERDAG 14 OKTOBER 1961 Pi 'emier Rwagasore door geweerschot gedood Belgrado niet uitgenodigd op Russisch partijcongres Doctorshoed voor Kennedy Dr. E. van Raalte Honderd doden in Vietnam bij overstromingen Zigeunerstaat voorgesteld op eiland in de oceaan Koninklijke onderscheiding voor F. J. Rikkerink LONDEN (AFP, Reuter) De woord voerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat de volgende week hoge deskundige functionarissen van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk, en West- Duitsland in Londen bijeen zullen komen voor het plegen van overleg over de vraagstukken Berlijn en Duitsland. De be sprekingen zullen tien tot vijftien dagen duren en niet worden besloten voor het einde van het congres der Russische com munistische partij in Moskou. Gedurende deze periode zal het ambassadeursover- leg in Washington worden gestaakt. Een intensiever contact langs diplomatieke weg tussen de vier westelijke mogendhe den werd noodzakelijk geacht, aldus de woordvoerder. BONN (DPA) Tijdens een bespreking tussen kanselier Adenauer en de burge meester van West-Berlijn, Brandt, is ver gaande overeenstemming bereikt over de beoordeling van de huidige toestand, zo is in kringen van de Westduitse regering vernomen. Bonn zou niet bereid zijn ver der te gaan dan de in het vredesplan van Genève van 1959 voorziene beginselen. Men zou het echter wel eens zijn met onderhandelingen door de Grote Vier over een gezamenlijke kieswet van Oost- en West-Duitsland en vrijheid van verkeer met Oost-Berlijn. De plannen voor een ge demilitariseerde zone en vermindering van de bewapening van het Westduitse le ger worden echter ten stelligste verwor pen. Aan de andere kant zou het ontwa peningsbesprekingen steunen, waarbij de instelling van een militaire veiligheidszo ne aan de oplossing van politieke vraag stukken gekoppeld zou moeten worden. Afwijzing WASHINGTON (Reuter-AFP) De Sov jet-Unie heeft een Amerikaans verzoek om medewerking bij de publikatie van materiaal in de Sovjet-Unie over de Ame rikaanse zienswijze van de Berlijnse kwestie van de hand gewezen, aldus heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken te Washington bekendgemaakt. De Amerika nen hadden erop gewezen dat de organisa tie „Cross-Currents Press" in de Verenigde Staten Russisch propagandamateriaal over Berlijn en Duitsland verspreidt. De Ameri kanen wilden dezelfde faciliteiten in de Sovjet-Unie. Een woordvoerder van het Amerikaan se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een bericht van de „Chicago Sun day Times", als zou minister Rusk zijn Poolse ambtgenoot Rapacki bestudering van diens ontwapenings-plan hebben toe gezegd, onjuist genoemd. Rusk zou vol gens deze krant hebben verklaard dat het voorstel, in midden Europa te weten Oost- en West-Duitsland, Polen en Tsje- choslowakije een kernwapenvrije zone in te richten, onderwerp van besprekingen tussen Oost en West zou kunnen zijn. OESOEMBOERA (AFP) De eerste minister van het Belgische beheerschaps- gebied Oeroendi, prins Louis Rwagasore, iè vrijdagavond te Oesoemboera vermoord De premier werd, terwijl hij met een van zijn ministers in een aan een meer ge legen restaurant aan het dineren was,door zijn moordenaar met een geweer vanuit struikgewas beschoten. Prins Rwagasore werd in de borst getroffen. Hij was op slag dood. De politie achtervolgt de moor denaar. In kringen, die in nauwe verbin ding met de verslagene stonden, meent men dat het hier een politieke moord be treft en dat de aanstichters ervan moeten worden gezocht onder bepaalde oppositie leiders. Het nieuws van de moord op premier prins Rwagasore heeft in Europese krin gen in Oeroendi grote ongerustheid ge wekt. Men vreest dat de moord tot ern stige wanordelijkheden in het gebied kan leiden. De Belgische veiligheidstroepen zijn in staat van paraatheid gebracht om zo nodig onmiddellijk te kunnen ingrijepn De Franse consul te Oesoemboera, Mas se, die aan een tafeltje naast dat van prins Rwagasore was gezeten, werd licht in het gezicht gewond. Grote zege Prins Louis Rawasore was stichter en voorzitter van de Oeprona-partij, die bij de in september jl. in Oeroendi onder UNO-toezicht gehouden algemene verkie zingen een grote zege behaalde. Zij legde beslag op 58 van de 64 zetels in de nieuwe wetgevende vergadering. Prins Rwagaso re was daarop belast met de vorming van een regering. Hij was hierin premier en minister voor gemeenschappelijke zaken van Roeanda en Oeroendi. MOSKOU (Reuter) Het Russische persbureau Tass meldt uit Minsk, dat der tien mensen die in de oorlog met de Duit sers hadden geheuld, door een rechtbank in Minsk ter dood zijn veroordeeld. Tijdens het proces, dat negen dagen heeft geduurd, was aangetoond dat de „misdadigers" hadden deelgenomen aan meer dan zestig strafexpedities en tien duizend mensen doodgeschoten of levend verbrand hadden. NEW YORK (Reuter) Syrië heeft gis termiddag formeel zitting in de UNO ge nomen. Farid Chehlaoui dankte namens zijn land de staten, die de nieuwe Syrische regering hebber erkend. Hij zei dat zijn regering zich niet bij enig blok zal aan sluiten en zal streven naar „ware Arabi sche eenheid op basis van gelijkheid en vrijheid". Finland, Noorwegen, Zweden en Dene marken hebben gisteren het bewind in Damascus erkend. LONDEN (Reuter) In een antwoord aan het Britse parlementslid Shinwell en 59 andere Britse Labourleden heeft pre mier Kroesjtsjev de Amerikaanse sena tor Margaret Smith heftig aangevallen, die de regering van de Verenigde Staten verweet niet vastbesloten genoeg te zijn om kernwapens te gebruiken in de ver onderstelde oorlog om Berlijn. „Ik weet niet of ze kinderen heeft en hoeveel, maar ze moet begrijpen dat bij een kernoor log miljoenen mensen zouden omkomen, haar kinderen inbegrepen, als ze die heeft," aldus Kroesjtsjev. NEW YORK (Reuter) De „New York Times" schreef vrijdag omder meer: „Het is noodzakelijk om Kroesjtsjev de realiteit van het Amerikaanse kernwapenbezit en de wil der Verenigde Staten, om deze wa pens in geval van nood te gebruiken, on der ogen te brengen. Onze kernwapens zijn de enige militaire uitrusting, die Kroesjtsjev werkelijk ontzag kunnen in boezemen. De versterking van onze met de gebruikelijke wapens uitgeruste troepen moet gepaard gaan met uitbreiding van de Amerikaanse vliegtuigen in Europa, die kernwapens kunnen afwerpen. Voorts zou den wij aan de zesde Amerikaanse vloot in de Middellandse Zee een of meer vliegdekschepen kunnen toevoegen. Ook zou het mogelijk zijn de tweede Amerikaanse vloot in de Atlantische Oceaan in Europese wateren te doen krui sen- De New York Times besluit: ,,De positie van president Kennedy en die der Verenigde Staten is moeilijk. Wij moeten het stellen van ultimatums, door het zwaaien met kernwapens, vermij den. Doch indien wij Kroesjtsjev niet on omstotelijk duidelijk maken dat wij, zo nodig, onze kernwapens zullen gebruiken om West-Berlijn te beveiligen, lopen wij de kans of alles te verliezen, waarvoor wij in de bres staan, of de verschrikkelij ke oorlog te veroorzaken, die wij pogen te vermijden." Mr. W. Aalbersberg is bij Koninklijk Besluit van 12 oktober benoemd tot pro cureur-generaal bij het Hof van Justitie te Hollandia. Hij was daar hoofd der af deling wetgeving en juridische zaken bij de dienst van Sociale Zaken en Justitie te Hollandia. Mr. Aalbersberg is in 1919 in Leiden ge boren. In Nederland was hij o.a. werk zaam op het ministerie van Economische Zaken en van 1946 tot 1950 bij het departe ment van Justitie te Djakarta. Sedert 1951 is hij in functie bij het gouvernement van Nieuw-Guinea. ELISABETHSTAD (AFP) In de Ka- tangese hoofdstad Elisabethstad is vandaag bekend gemaakt dat gisteravond een defi nitief akkoord is ondertekend tussen president Tsjombe en de UNO-vertegen- woordiger Khiari. Hiermee is officieel een einde gekomen aan de vijandelijkheden, die op 13 septem ber j.l. te Elisabethstad waren uitgebroken en die vervolgens oversloegen naar andere delen van Katanga De gevechten tussen UNO-troepen en de Katangese gendarmerie werden na een week gestaakt, nadat te Ndola, in Noord- Rhodesië, een voorlopige bestandsovereen komst was gesloten. BELGRADO (AFP) Een woordvoer der van het Joegoslavische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat Joegoslavië geen uitnodiging heeft ontvan gen een waarnemer te zenden naar het 22ste congres van de communistische par tij van de Sovjet-Unie. Hij zei tevens dat geen datum is vastgesveld voor het bezoek van de Russische minister van Buiten landse Zaken Gromyko aan Belgrado. Advertentie -ZO) H9 i j-J, verantwoordelijk werk vereist concentratie Zijn taak vormt een belangrijk onder deel bij het tot stand komen van het zo beroemde Nederlandse Delta-plan! Hij moet zich doorlopend op zijn moei lijke wefk concentreren! De kraandrij ver weet uit ervaring dat P.K. chewing gum hem in zijn taak helpt, omdat kauwen een aangenaam en natuurlijk middel tot concentratie is! Hij heeft altijd een pakje P.K. bij zich omdat dit de beste chewing-gum is die hij kan kiezen! Probeer het zelf! Neem óók P.K.! PK-N-3-61 NEW YORK ('Reuter) De Sovjetrus- sische afgevaardigde bij de UNO, Valerian Zorin heeft vrijdag tijdens een perscon ferentie gezegd, dat zijn regering bereid is wel zeven afgevaardigden als secretaris generaal van de Volkenorganisatie te er kennen. Rusland zou er geen veto over uitspreken en de eis voor een drieman schap (troika) op deze post laten vallen. De nog te benoemen secretaris-generaal zou overigens nauw met zijn assistent samenwerken, hem raadplegen en moeten trachten de voornaamste vraagstukken met hem op basis van „wederzijds begrip" op te lossen, aldus Zorin. De uiteindelijke verantwoordelijkheid zou echter alleen bij hem liggen. Zorin wilde niet de naam noemen van de door Moskou gewenste secretaris-gene raal, omdat dit de kandidaat in verwar ring zou brengen. Volgens hem is het drin gend nodig in de functie te voorzien omdat „de man die nu uit hoofde van dienst het secretariaat leidt (de Amerikaan Andrew Cordier), de macht heeft gegrepen zonder toestemming van wie dan ook." Zorin stond er op, dat een dor topassistentoi van de secretaris-generaal" eën Rus 'zaf zijn. „Wanneer West-Europa vertegenw^éfr- digd is moet Oost-Europa er ook zijn." De functionarissen zouden echter geen instruc ties van hun delegaties mogen aannemen De Russische afgevaardigde zei voorts dat de Sovjet-Unie het plan voor een troi- ka-secretariaat niet heeft opgegeven, maar ISTANBOEL (Reuter) Ongeveer twaalf miljoen Turken zullen zondag aan staande de 450 leden van de kamer van vólksvertegenwoordigers en de 150 senato ren kiezen. Aan deze eerste verkiezingen sedert de revolutie van 27 mei van het vorige jaar nemen verschillende partijen deel waarvan de volgende vier de belang rijkste zijn: de Republikeinse Volkspartij, de Partij van het Recht, de Republikeinse Nationale Boerenpartij en de Partij voor het Nieuwe Turkije. De Partij van het Recht en de Partij voor het Nieuwe Tur kije zijn opgericht na de revolutie van het vorige jaar. De meerderheid van de leden van de Democratische Partij, die bij de revolutie uit het zadel werd gestoten, steunt thans de Partij van het Recht die wordt geleid door de gepensioneerde gene raal Goemoespala. dat het dit niet in een tussentijdse rege ling, die tot april 1963 kan duren, wilde opdringen. Op die datum zou Hammars- kjoelds ambtstermijn zijn verstreken. De afgevaardigde van de Verenigde ta- ten Adlai Stevenson gaf als commentaar op Zorins verklaring, dat de Verenigde Staten de opvatting van een troika of ideo logische verdeling van de wereld in drie blokken zouden verwerpen. In Amerikaan se kringen werd opgemerkt dat Zorin niet véél nieuws heeft gezegd. Stevenson zei nog: „Ik wou dat meneer Zorin de UNO niet met rampen zou bedreigen wanneer hij zijn zin niet krijgt." President Kennedy heeft donderdag aan de universiteit van Noord-CarO- lina te Chapel Hill het eredoctoraat in de rechtswetenschapen in ontvangst genomen. Op de foto lijkt het alsof de president wordt geblinddoekt door deken James L Godfrey, die hem de doctorshoed opzet. Links op de voor grond de kanselier W. B. Aycock en links op de achtergrond president Wil liam C- Friday. In een rede ter gelegen heid van deze onderscheiding zei Ken nedy dat indien de Verenigde Staten on verschrokken staan tegenover fanatici en hysterici in eigen land en daarbui ten, „wij noch rood noch dood" zullen zijn. Voor de eerste maal in de geschie denis bevinden we ons in een tijdperk waarin twee machten tegenover elkaar staan die elkander kunnen vernie tigen, aldus Kennedy, en hoewel we niet van plan zijn toe te laten dat de vrije wereld het opgeeft, zullen we alles in het werk stellen te voorkomen dat de vrije wereld wordt opgeblazen NEW YORK (UPI) Op de jaarver gadering van de American Rocket Society is gisteren voor de 15.000 deskundigen en technici op het gebied van de ruimtevaart, rakettenbouw en wapenproductie een beeld gegeven van de wereld die zij aan het maken zijn wanneer tegen 1971 geen overeenstemming wordt bereikt over ont wapening. Clark C. Abt van de Raytheon Company in Massachusetts schilderde zijn collega's een beeld af van de wereld over tien jaar, gebaseerd op een uitgebreide studie over de te verwachten uitvindingen en andere technische en politieke ontwikkelingen. Dit is wat hij voorziet: Een wereld, verdeeld in twee onsta biele kampen waar Rusland en de Ver enigde Staten niet bereid zijn hun uiterst dure wapens op te geven, omdat zij hierin het enige middel zien om de andere van een aanval af te schrikken, incidentele crises, veroorzaakt door een geslaagde onderschepping van een verkennings- of bommenwerpersatelliet van de andere partij, periodieke paniekgolven wanneer een van de partijen een bommenwerpersatel liet boven de oceaan of de poolgebieden laat exploderen om de andere te overtui gen van haar afschrikwekkende kracht, Bevestigd vertrouwen In de vergaderzaal van de Tweede Ka mer was deze week niets te doen. Daar heerste volslagen rust na het stormachtig gedoe, dat er zich op woensdag 11 oktober had voorgedaan in wat voorzitter Korten- horst geestig „de Calse Burgeroorlog" noemde. Dit naar aanleiding van de tussen minister Cals en mr. Burger, de voorzit ter van de fractie van de Partij van de Arbeid, tenslotte nogal duchtige botsing, ontstaan tengevolge van een heftig klin kende uitval van de heer Burger tegen genoemde bewindsman. Maar al genieten de Kamerleden, wat betreft het vergaderen in het openbaar even rust, dit betekent allerminst dat er geen werk voor hen aan de winkel is. Zij hebben zich thans voor te bereiden op de begrotingsarbeid. Vandaar bijvoorbeeld, dat mr. Burger's fractie in de afgelopen dagen een drietal vergaderingen moesten houden om te overleggen omtrent allerlei punten, die men van die zijde bij het on derzoek van verschillende begrotingshoofd stukken naar voren zou kunnen of willen brengen. Nu is er tijdens de eerste van die drie vergaderingen ook nog gepraat over het „geval-Burger". Daarvoor be stond vooral aanleiding nadat in meer dan één dagblad de verwachting was uitge sproken, dat de fractiegenoten van mr. Burger er na het jongste incident vermoe delijk wel de voorkeur aan zouden geven de leiding aan een ander dan hun tegen woordige aanvoerder toe te vertrouwen. Uiteenzettingen van dien aard waren niet alleen voorgekomen in persorganen die, wat hun politieke opvattingen betreft, als tegenstanders van de Partij van de Ar beid té beschouwen vallen, maar ook in een bevriend blad als „Het Parool". Ze ker, die krant is niet het officiële orgaan der Partij. Zij neemt een onafhankelijke positie in, doch niettemin betekende het toch wel iets, dat ook daar de banvloek over mr. Burger in zijn hoedanigheid van fractievoorzitter werd uitgesproken. Al les te zamen genomen kon de fractie na al die kritische geluiden moeilijk een vol slagen stilzwijgen bewaren. Dit deed zij danook niet. Wel degelijk reageerde zij, en wel door te verklaren dat zij haar vertrouwen in haar voorzitter bevestigde. Een lastig probleem Die namens de fractie gepubliceerde verklaring- betekent allerminst, dat men daar over het optreden van mr. Burger bijzonder gelukkig was. Men zag zich ech ter in verschillende opzichten voor een moeilijk probleem geplaatst. In de eerste plaats al omdat de door de fractieleider begane misslag zich nu juist had voorge daan, nadat hij, ook naar de mening van tal zijner staatkundige tegenstanders, overigens een zeer goede rede had gehou den. ja zelfs een betere bijdrage tot het debat had geleverd dan met de overige sprekers het geval was geweest. Dat be tekende dus op zichzelf een niet te onder schatten winstpunt voor de fractie van de Partij van de Arbeid. Verder zal het feit, dat de perSaanvallen op mr. Burger in hoofdzaak gekomen waren uit niet-socia- listische hoek met uitzondering dan van het genoemde hoofdartikel in „Het Pa rool" onwillekeurig eerder de neiging hebben doen toenemen om hem nu juist niet te laten vallen dan wanneer er van het „vijandelijke" kamp uit niets was ondernomen. Thans was het bepaald lasti ger geworden hem de laan uit te sturen. Daarenboven had de wijze, waarop mi nister Cals van zijn kant mr. Burger op zijn nummer had gezet blijkbaar grote boosheid bij verschillende leden van de fractie van de Partij van de Arbeid doen ontstaan. Als grievend werd met name aangevoeld, dat de minister er op had ge zinspeeld, hoe bijvoorbeeld een groep als de door mr. Burger zelf voorgezeten V.A.R.A. meer dan eens bepaalde druk op het kabinet heeft trachten uit te oefenen. In mijn ogen sloeg minister Cals hierme de de spijker op de kop. Maar ja, soms kunnen mensen moeilijk verdragen de waarheid te moeten aanhoren. En zo heeft dan wel te begrijpen, in de ogen van een aantal partijgenoten van "zondaar" Burger een andere "zondaar", Excel lentie Cals, tenslotte als bliksemafleider ten gunste van de zo ongelukkig uitgegle den fractievoorzitter dienst gedaan! Het lastige voorzitterschap Naar alle waarschijnlijkheid hebben de hier vermelde factoren een geenszins on belangrijke invloed gehad op het besluit tot bevestiging van het vertrouwen in mr. Burger als fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid. Bovendien, het fractievoor zitterschap is een allesbehalve makkelijk baantje. Het aantal van h?n, die daarvoor in de wieg gelegd zijn en ook de bereid heid hebben zulk een last op hun schou ders te nemen, is allerminst groot. Ook bij de Tweede Kamerfractie van de so cialisten liggen de geschikten en tevens gegadigden voor genoemde functie alles behalve opgescheept. Wel ontbrak het die groep in 1959, terstond na de toen gehou den Kamerverkiezingen, niet aan enige fi guren, die op grond van een reeks van factoren vermoedelijk beter op hun plaats zouden zijn geweest als fractievoorzitter dan in veler ogen met de heer Burger het geval is. Maar inmiddels hebben een paar hunner met name de oud-ministers Samkalden en Hofstra hun lidmaat schap van de Tweede Kamer er aan ge geven. In het licht van een en ander zal de Partij van de Arbeid, evenzeer als dit voor andere partijen geldt, er bepaald ver standig aan doen, voor de komende ver kiezingen bij de samenstelling van de kan didatenlijsten zorg te dragen voor het daarop plaatsen van personen, die de be lofte in zich hebben het fractievoorzitter schap goed te kunnen vervullen. Kinderbijslagperikelen Het is thans wel komen vast te staan, dat de in het leven te roepen voorzienin gen inzake de kinderbijslagregeling niet, gelijk aanvankelijk de bedoeling is ge weest en nog geruime tijd gehoopt werd, met 1 januari 1962 kracht van wet zullen hebben. Inmiddels is immers gebleken, dat er nog zoveel voetangels en klemmen op dit gebied voorkomen, dat nader be raad en overleg nodig zullen zijn voordat de ontwerpen in kwestie in openbare be handeling kunnen komen zonder te grote gevaren voor ongelukken Langzamerhand is het er zelfs naar gaan uitzien, dat het kabinet al heel blij mag zijn, wanneer het uiteindelijk nog op verschillende punten te wijzigen ontwerp kinderbjislagregeling zonder kleerscheuren vóór half december een meerderheid in de Tweede Kamer zal mogen verkrijgen. beperkte ruimte-oorlogen door de ver nietiging van expedities op verre planeten. De meeste grote mogendheden zullen voorts bases hebben met intercontinentale ballistische projectielen. Communistisch China, Egypte, India, Japan, Israel, Indo nesië, Frankrijk, West-Duitsland en Ar gentinië hebben de beschikking over on derzeeboten waarmee projectielen kunnen worden afgeschoten. Er zullen tenslotte uiterst kleine kern wapens worden vervaardigd, klein genoeg om in een actétas* te bergen. Internatio nale misdadigers zullen hiermee chantage kunnen plegen door te dreigen met een kernbom-aanslag. Onhandig gevoerde on derhandelingen met deze chanteurs zullen de vernietiging van hele steden ten ge volge kunnen hebben. SAIGON (Zuid-Vietnam) (Reuter) Volgens in Saigon ontvangen berichten zijn de laatste tien dagen ongeveer honderd mensen omgekomen als gevolg van een overstroming van de rivier de Mekong ten noorden van Saigon. Ongeveer vierhonderd huizén werden door de overstroming weg gespoeld. PARIJS (AFP) De zigeunerkoning Vaida Voievod III heeft op een persconferen tie te Parijs meegedeeld dat bij de UNO een internationaal statuut zal worden ge deponeerd over de positie van de zigeu ners. De hoofdpunten ervan zijn een va derland voor de zigeuners, Romanestan genaamd, juridische en sociale bescher ming in alle landen en de vorming van een elite die het roer van hun eigen staat in handen kunnen nemen. Vaida Voievod, die negen miljoen volge lingen heeft, wil Romanestan vestigen óp een eiland in de Stille of in de Atlantische Oceaan. Israel zal de nieuwe staat tot voorbeeld moeten dienen. De heer F J. Rikkerink, die al bijna 35 jaar lang penningmeester is van de Ken- nemer Turnkring, is ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de vereniging onderscheiden met de ere-medaille in zil ver, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, heeft de heer Rikkerink vanmorgen om negen uur, in een kleine kring van familieleden en K.T.K.-bestuur, de onderscheiding opgespeld. Hij wees daarbij op het belangrijke werk dat de Kennemer Turnkring doet voor de jeugd in Kennemerland en prees de verdiensten van de heer Rikkerink voor de kring. De K.T.K. omvat 19 turnverenigingen in Haarlem en omgeving. Vanavond is er ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum een feestavond voor de leden in het Haarlemse Concertgebouw. Morgen wordt daar de turnwedstrijd Ne derland—Oostenrijk gehouden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9