Oud-katholieke pastoors nu geïnstalleerd VELO Strawberries zegevierde in de derby tegen Scheybeeck Dagblad abonnees t >tr. m IEDERE STAND KOLEN CONTANT IJmondverenigingen vandaag en morgen Eerste prijs voor De Eendracht Promotieklasser Eechtrop verloor in eigeiï huis van Pinoké Sport in IJmond Havenberichten én MAANDAG 16 OKTOBER 1961 THUIS 100% SERVICE Vernielingen aan boord van de KW 37 Visslijm veroorzaakt slippartijen Donderdag ouderavond van Clara Sternschool Kappers zijn het niet eens over vijfdaagse PALVU gekozen in NATU-uitwisseling met België DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL HOCKEY IN DE IJMOND G.H.U. en A.R. weer bijeen op 3 november Mooie taptoe op Plein '45 van IJ muider Harmonie Brandweerbeker definitief voor Van Gelder-Velsen Inbrekers sloegen hun slag in Beverwijk Jongens plaagden dame met windbuks Het weekeinde De radio geeft dinsdag 7 elevisieprogramma Diefstallen in IJmuiden Weer een kettingbotsing op Amsterdamseweg in uw winkel! Met het afscheid van pastoor C. F. Nieuwenhuyzen van de oud-katholieke gemeente van de H. Engelmundus te IJmuiden nog vers in het geheugen mocht deze gemeente zondagmorgen getuige zijn van de plechtige installatie van de nieuwe pastoors D. N. de Rijk en J. C. M. Keman door de bisschop van Haarlem, mgr. J. van der Oord. Opnieuw was er grote belangstelling. Aanwezig waren onder meer de heer J. van Os van den Abeelen, voorzitter van de Stichting Velser Gemeenschap, de heer J. v. d. Meulen namens de Oecumenische Raad van Kerken Beverwijk-Heemskerk en de heer H. Remiëns, hoofd van de christelijke school te IJmuiden. Van Egmond aan Zee was voorts een aantal oud-parochianen overgekomen. Na voorlezing van de aanstellingsbrie- ven legden de nieuwe pastoors de geloften af ten aanhore van de gemeente. De bisschop hield vanaf de altaartreden een korte, zeer aandachtig beluisterde toe spraak, naar aanleiding van 2 Cor. 3: 4 en 5 „Zodanig vertrouwen hebben wij door Christus bij God, niet dat wij van onszelf bekwaam zijn door eigen kracht, maar onze bekwaamheid is uit God". Mgr. Van der Oord schetste hoe voor de gemeente te IJmuiden een keerpunt is gekomen in de geestelijke verzorging, waarvoor nu twee pastorale krachten zijn aangesteld. Na diep overleg met de ande re bisschoppen is de opvolging van pas toor Nieuwenhuyzen voltooid. Het zich uit breidende zielental en de ruimtelijke uit gebreidheid van de gemeente hebben thans twee pastoors met dezelfde autori teit, dezelfde opdracht en dezelfde taak in de IJmond nodig gemaakt, waarbij pas toor de Rijk is aangewezen voor het wes telijke en pastoor Keman voor het ooste lijke deel. De liturgische zang was die van de een entwintigste zondag na Pinksteren. Gezon gen werden de 39-ste mis van mgr. dr. A. Rinkel en de gezangen 201 „Wie biddend door dit leven gaat" en 197 „Heer onze Heerser, hoe groot is uw Naam". Het Advertentie en tóch Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 >c" T«l«foon 5198 Een Katwijkse reder heeft bij de politie van Velsen aangifte gedaan van opzette lijke vernielingen van voorwerpen aan boord van de KW 37. De vernielingen zijn gepleegd terwijl het schip ter visserij op de Noordzee voer. De politie heeft twee matrozen uit Den Haag als verdachten aangehouden. Het schip is voortijdig van de visserij teruggekeerd. Een visauto beladen met losse vis is er zaterdag in IJmuiden de oorzaak van ge weest dat enkele weggebruikers met hun voertuigen zijn geslipt. Uit de auto vloeide zogenaamde visslijm op het wegdek. Een 23-jarige scooterberijder kwam daardoor op het Brinioplein in IJmuiden-Oost ten val. De man een verkoper uit IJmuiden liep kleerscheuren op, terwijl zijn voertuig werd beschadigd. Iets later slipte een auto mobilist in de De Noostraat. De politie en later personeel van de reinigingsdienst hebben zand gestrooid. Het gebeurt in IJ muiden herhaaldelijk dat visauto's mor send door de straten rijden. Het is een euvel dat kennelijk niet verholpen kan worden. Argeloze weggebruikers worden er echter de dupe van. MAANDAG 16 OKTOBER Royal, IJmuiden, 20 u.: Avond van het Nut over de geheimen der luchtfotografie. Opgang, Beverwijk, 20 u.: Ds. De Jonge voor NCVB over „Christendom en cul tuur". Hervormd Jeugdgebouw, Schans, Bever wijk, 20 u.: Bijeenkomst smalfilmclub IJ mond dubbel-8. Brulboei, IJmuiden, 19.3021 u. Open bare ruilbeurs. Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 20 u.: Toneelavond Palvu. Dyckmanstraat 2, Velsen-Noord, 20 u.: Viering zestigjarig bestaan schoolvereni ging „Uw Koninkrijk Kome". Moerbergschool, IJmuiden, 19.30 u.: Ouderavond. Terpsichore, Beverwijk, 20 u.: Bijeen komst ANMB IJmond. DINSDAG 17 OKTOBER Statenhuis, Beverwijk, 14 u.: Begin cur sus „Het maken van geschenken" voor de commissie van huishoudelijke en gezins voorlichting. Cultureel Centrum, IJmuiden, 14 u.: Af deling Velsen-IJmuiden van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen. Dr. ir. Roderkerk spreekt over „Herfst in de Kennemerduinen". Colonnegebouw Rode Kruis, Beecksangh- laan 1, Beverwijk, 19.30 u.: Eerste les EHBO. kerkkoor bracht tenslotte een prachtig ge zongen Laudate Dominum van de organist Klaas Gouda ten gehore. Pastoor De Rijk was na de installatie de celebrant en pastoor Keman preekte, mede namens zijn collega, naar aanleiding van Efese 6: 18-20. Het is de eerste maal in de geschiedenis van de Oud-Katholieke Kerk van Neder land, zei hij, dat twee pastoors in één ge meente zullen dienen en daarom van his torische betekenis voor de gemeente van IJmuiden. Bij de nieuwe opzet van de pa rochie vroeg pastoor Keman begrip en vertrouwen, maar bovenal de steun van het gebed. In korte tijd kunnen van deze opzet geen wonderen worden verwacht. Er zal alleen iets organisatorisch veranderen. Bij alle verscheidenheid of verschil vroeg pastoor Keman een open vizier van beide kanten. En als men in IJmuiden vrijmoe digheid bezit dan zullen de beide pastoors zich daarbij graag aanpassen. Na het einde van de dienst kregen alle aanwezigen gelegenheid om kennis te ma ken met de beide nieuwe pastoors en hun echtgenoten. Pastoor Nieuwenhuyzen Pastoor C. F. Nieuwenhuyzen is zondag morgen in Delft, zijn nieuwe gemeente op plechtige wijze geïnstalleerd door de aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. A. Rinkel. De aartsbisschop herinnerde er aan, dat pastoor Nieuwenhuyzen niet minder dan vijfendertig jaren trouw is geweest aan zijn herderlijke plichten, waarvan twaalf jaren in de grootste gefheente met ook haar grootste zorgen. Hij heeft Gods wenk verstaan en daarom in deze grote gemeen te de last overgelegd op jongere schou ders. Bij het zaterdag in Krasnapolsky te Amsterdam gehouden nationale concours van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen heeft de Harmoniekapel van de Konink lijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen N.V. te Velsen een eerste prijs behaald. De beoordeling van de uit te voeren ver plichte werken, de Ouverture „Spartaan" van Scassola en de Ouverture „King Orry" van Haydn Wood, berustte bij de heren Gerard H. Boedijn, Gijsbert Nieuwland en Piet van Mever, die „De Eendracht" 106Vj punt toeteenden.. >■*.«■-- x Het hoogst te behalen aantal punten be droeg 120. In het Cultureel Centrum te IJmuiden wordt donderdag om acht uur een ouder avond van de Clara Sternschool gehouden. De aftredende leden van de oudercommis sie, mevrouw Monné, mevrouw Steevensz, mevrouw Stoker en de heer Bismeijer, zijn niet herkiesbaar. Kandidaten zijn me vrouw Hannema, mevrouw Van Gelder en de heer Benning. Tijdens de avond zullen enkele Ame rikaanse films worden vertoond. De Beverwijkse kappers zijn nog niet tot overeenstemming gekomen over de vijfdaagse werkweek. In een gehouden bijeenkomst van de verschillende bonden waren de meningen nog te veel verdeeld. Hoewel men in principe een sluiting van de Dinsdag voorstelde was toch niet ieder daarvoor. Men had ook de kappers in de naaste omgeving om advies gevraagd, maar ook hier was men het er nog niet over eens of men vrijwillig tot een vijfdaagse werk week moet komen. Men zal er waat- schijnlijk wel de voorkeur aan geven te wachten tot er een regeling van hoger hand zal komen. Door de Nederlandse Amateur Toneel Unie (N.A.T.U.) zijn enige tijd geleden pogingen ondernomen, tot een uitwisse ling te geraken tussen amateurtoneelver enigingen uit België en Nederland. Deze onderhandelingen werden inmiddels met het gewenste succes bekroond, waarbij twee Nederlandse verenigingen met zus terverenigingen in België in contact zijn gebracht. Het ene gezelschap is de Philipstoneel- vereniging uit Eindhoven en uit onze om geving is de arbeiderstoneelvereniging „Palvu" uit IJmuiden voor een dergelij ke onderscheiding gekozen. Aldus zal „Palvu" waarschijnlijk omstreeks febru ari 1961 enige voorstellingen gaan ver zorgen in de Vlaamse stad Lokeren, ge legen tussen Antwerpen en Gent. De Vel- senaren zijn dan de gasten van de to neelvereniging „Herman Gorter". Op hun beurt komen de Vlamingen naar Vel sen, met hetzelfde doel. De onderhande lingen verkeren reeds in een vergevor derd stadium, zodat de voorgenomen uit wisseling als definitief kan worden be schouwd. Alleen de juiste data en de titels der te spelen stukken, zijn nog niet precies vastgesteld. BROMFIETSERS ONDER INVLOED. Twee onder de invloed van alcohol ver kerende bromfietsers zijn zaterdagavond omstreeks kwart voor twaalf door de Vel ser politie op de Zeeweg aangehouden. De mannen werden ter ontnuchtering in gesloten. Advertentie In de IJmondontmoeting tussen de heren- promotieklassers Strawberries en Schey beeck is de thuisclub met de eer en de punten gaan strijken. Strwaberries won met 2-1. In een door de bondsscheidsrechters De Bock en De Vos goed geleide wedstrijd nam de uiteindelijke verliezer het initia tief en opende de score door Hans Vrugt, een junior-invaller. Met deze voorsprong kwam het einde van de eerste helft, waarin de gasten een veldoverwicht had den. Na de rust werd Scheybeeck verzwakt door een blessure van Bert Duin. Straw berries kwam sterker opzetten en Dick Groen maakte gelijk. Het winnende doel punt verkreeg de thuisclub uit een straf- bully, die Piet Brommer won van Ge rard Hatjes. Misschien had een gelijk spel de verhouding beter weergegeven. Promotieklasser Eechtrop moest op eigen terrein met 0-1 de meerdere er kennen in Pinoké. Eechtrop heeft nog slechts drie punten uit vier wedstrijden. Tegen Pinoké werd voor de rust wel sterk gespeeld maar het ontbrak de voorhoede aan de handigheid de aanval len met doelpunten maken af te ronden. Nog in de eerste helft maakten de gas ten bij een gelukkige uitval het eerste en enige doelpunt. Ook hier zou een ge lijk spel beter hebben aangegeven, dat beide partijen om beurten sterker speel den. Op Duintjesveld binnen het Zandvoortse circuit deelden Zandvoort I en Eechtrop II de punten uit een met 1-1 geëindig de wedstrijd. De gasten openden de sco re door een doel punt van middenvoor G. Post in de eerste helft. Na de rust zorgde Michael Hanrath voor het ver diende tegenpunt. In Amstelveen speelden de tweede klas- sers Amsterdam IV en Strawberries II. De thuisclub won met 3-1 na een voor sprong van 1-0 te hebben gehad bij de rust. In de derde klasse E zegevierde Straw berries III met de ruime cijfers van 8-0 over Alkmaar III. Junior-invaller Han Splunter verrichtte met vijf doelpunten meer dan zijn hattrick. Smit, Koorn en Van Melsen maakten het achttal doel punten vol. i In de vierde klasse D werd gespeeld de ontmoeting tussen Saxenburgers en Eechtrop III, die plaats had op het ge meentelijk sportterein aan de Kleverlaan in Haarlem. De gastheren zegevierden met 2-0 dankzij sneller spel. Van der Horst scoorde voor Saxenburgers voor de rust, Van Veller in de tweede helft. Eechtrop III heeft uit vier wedstrijden nog gg,en enkel winstpunt verkregen. Scheybeeck II speelde in dezelfde af deling tegen Hermes II en won op eigen terrein met 2-1. In een spannende strijd van een jong Scheybeeck tegen vetera nen uit Den Helder had de doorbraak van Aad Rooijmans na vijf minuten (1-0) niet het gewenste resultaat want vijf minuten later stonden beide partijen alweer op gelijke voet. Jan Vrugt zorgde opnieuw voor een voorsprong (2-1) en met deze stand kwam ook het einde. HIC won in Amstelveen met 3-2 van Strawberries IV. Een door HIC voor rust verkregen voorsprong van 2-0 werd nadien door de gasten te niet gedaan. Kort voor tijd kwam de thuisclub op ge lukkige wijze aan het winnende doelpunt. Dameswedstrijden In het Van der Aartsportpark in Haar lem won Strawberries met 1-3 van Ever Swift. De voorsprong bij rust was 0-2. Mej. R. Disma bracht alle drie doel punten op haar naam. Pinoké won met de ruime cijfers 6-1 van het bezoekende Eechtrop. Pinoké leidde bij rust met 3-0. Het enige tegen doelpunt kwam van de stick van mej. Ria Gordijn, van wie een tweede doel punt werd afgekeurd. In de derde klasse streden de clubs uit de IJmond, Scheybeeck I en de re serves van Strawberries, in Beverwijk om de eer. Scheybeeck haalde de eerste winstpunten binnen door een 2-0 zege op de beslist niet zwakke ploeg van de gas ten. De eindstand was reeds bij de rust bereikt. Het was de eerste zege van Scheybeeck na vier wedstrijden. Na een kwartier opende mej. B. Van 't Hoff de score. Kort voor de rust maakte mej. de Ruwe een doelpunt. Strawberries was na de rust meer in de aanval, maar vond in de achterhoede van Scheybeeck een goed verdedigd bolwerk. Eechtrop II won in de derde klasse met 3-0 van Pinoké V. Pinoké begon sterk spelend, maar geleidelijk aan nam de thuisclub het heft in handen. Nog voor de rust verichtte mej. T. Bos de hattrick, met welke ruststand (3-0) tevens het einde kwam. In deze afdeling won Strawberries III op eigen terrein (Schoo- nenberg in Driehuis) met 5-1 van Alk maar IV. Bii de rust stonden de elftal len nog op gelijke voet (1-1). Voor Strawberries scoorde mej. C. Mey vier maal, mevrouw B. van 't Hoff-van Mal- sum één keer. Onderbondwedstrijden In de eerste klasse van de Onderbond Noordholland won Eechtrop III in Bever wijk met 5-1 van HIC V. Eechtrop IV speelde met elf meisjes tegen tien dames van Strawberries IV. De elfde (reserve) was zonder afzeggen weggebleven. Ondanks deze handicap won nen de bezoekers met 0-2, waarbij de dames Kruyt en Blom reeds voor de rust voor de eindstand zorgden. Scheybeeck-speelster mej. P. Jansen maakte het tegenpunt in de thuiswed strijd tegen BDHC VII, die de Boemen- daalse speelsters met 1-2 wonnen. Bij de heren moest Scheybeeck III met 0-4 in het sterkere Alkmaar V de meer dere erkennen. De ruststand was tevens de eindstand. Scheybeeck kon na rust een verder achter raken voorkomen. Strawberries V won in Beverwijk met 1-2 van thuiselftal Eechtrop IV. De zes de elftallen van Strawberries en Alliance speelden in Driehuis gelijk (1-1) Scheybeeck IV speelde iets minder dan werd verwacht en kwam in een thuis wedstrijd tegen Rood Wit IV niet verder dan de blanke stand, waarmee deze ont moeting werd begonnen. Auto- en motorsport De Kennemer Motor- en Auto club kan weer terugzien op een uitstekend geslaag de oriënteringsrit. Honderd en één deel nemers hebben per auto of motor de route trachten te vinden, wat niet altijd ge makkelijk was. Eén van de deelnemers zou 164 kilometer hebben afgelegd over een traject van 65 kilometer. Gereden werd via de Velser tunnel naar Santpoort, terug naar Beverwijk en daarna nog eens naar Heemskerk en Assendelft en terug. De rit is in de beste orde en zonder enige pech verlopen. De volgorde was als volgt: J. van der Putten. Haarlem 47 strafp., 2. J. Out, Pur- merend 63 strafp., 3. B. van Gelder, Am sterdam 117 strafp. Motoren: 1. H. Mun- schen Amsterdam 158 strafp., 2. E. Koo- men Wormer 213 strafp., 3. P. Postuma Zwanenburg 219 strafp. De best geplaatste K.M.A.C.-er was de heer L. van der Meulen uit Velsen-Noord met 200 straf- punten. W andelsport De oproep van de Stichting „Velser Ge meenschap" om ten behoeve van het bin nenkort officieel te openen gemeentelijk tehuis voor chronisch zieken „Kennemer- gaarde" te Santpoort een bijdrag te leve ren heeft de wandelsportvereniging „Vé- Bé" er toe gebracht zaterdagmiddag een wandeltocht te houden. Hoewel zowel in Beverwijk door de „Kennemer Jagers" als in Haarlem op hetzelfde tijdstip wandeltochten werden gehouden was men van Vé-Bé-zijde toch niet ontevreden over het aantal deelne mers. Meer dan driehonderd wandelaars voor het grootste deel scholieren, hebben een mooie tocht door de Santpoortse dre ven gemaakt van het gemeentelijk wijk centrum in Velsen-Noord af. Op deze wan deling die voor alle deelnemers twaalf ki lometer bedroeg, kwam men ook door Kennemergaarde, waar een aantal patiën ten dankzij het prachtige najaarsweer de wandelaars kon gadeslaan. Aan het einde van deze tocht kreeg elke deelnemer(ster) een fraaie herinnering in de vorm van een medaille met als op schrift „Kennemergaardetocht" en het mo tief van een patient in een rolstoel. Op de vergadering van de Christelijk Historische Kiesvereniging Velsen en de Chr. H Jongerengroep werd medegedeeld, dat er op 3 november weer een gecombi neerde vergadering van de CHU en AR- partij zal worden gehouden, doordat de vorige gecombineerde vergadering zeer geslaagd was. Daarna sprak ds. J. v. d. Berg, Neder lands Hervormd predikant te Velsen en voorzitter der Stichting Interkerkelijk zie kenhuis in de IJmond. Spreker gaf een overzicht van de huidige stand van zaken met betrekking tot de stichting van het ziekenhuis. Wij moeten blijven streven naar een eigen interkerkelijk ziekenhuis Na de pauze werden enige films ver toond. De taptoe, die de IJmuider Harmonie zaterdagavond op het Plein '45 te IJmui- den-oost heeft gegeven, is een doorslaand succes geworden. Hoewel in het begin sommige onderde len niet helemaal klopten, werd het steeds beter. Het door de koude niet zo talrijke publiek kon genieten van fraaie manoeuvres waarbij vooral een combina tie van wentelende cirkels over het plein een doorslaand succes werd. Van het balkon van één van de huizen werd een signaal geblazen tijdens het hoogtepunt van de taptoe. Met „When the Saints go marching in" werd de taptoe besloten. De IJmuider Harmonie heeft zich op nieuw van zijn beste zijde doen kennen. Alleen hopen we, dat men de volgende maal de taptoe met flambouwen zal op luisteren. De jaarlijkse brandweerwedstrijd tussen de fabrieksbrandweerkorpsen van de ver schillende vestigingen van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v., die zaterdagmiddag bij de fabriek in Wor mer is gehouden, heeft de Velsense fa- brieksbrandweer definitief in het bezit gesteld van de prachtige zilveren wissel beker. Het was de deelnemende ploegen bij deze wedstrijd zeker niet gemakkelijk ge maakt, aangezien het te bestrijden brand- object door middel van een roeiboot, waar in het materiaal tevens moest worden overgebracht, over een vaart moest worden bereikt. De ploeg uit de Wormer was welis waar met de omgeving het meest bekend, maar aangezien het brandobject zich niet in de fabrieksgebouwen bevond, had de wedstrijd toch een geheel open karakter. Onder leiding van commandant P. J. J. Elmers en ploegleider J. Tijtsma wist de Velsense ploeg het er het best af te brengen door met niet minder dan 1045lA punt de eerste plaats te bezetten. Hierdoor won Velsen de beker definitief na deze drie maal in successie en vijf maal in totaal te hebben veroverd. Apeldoorn bezette met ruim verschil en punt de tweede plaats, gevolgd door Wormer met 816 punten, Renkum I met 721V2 punt en Renkum 2 met 682 punt. Behalve de wisselbeker ontving Velsen van de heer J. Allan, bedrijfsdirecteur van Wormer. nog als vaste prijs een prachtige piramidezuil. Omstreeks half elf zondagavond heeft de bewoner van een bovenwoning aan de Alk- maarseweg in Beverwijk de politie in ken nis gesteld van ongewenst bezoek tijdens de afwezigheid van de familie. Het bleek dat men door een ladder aan de achterzijde te plaat.en. via een op een kier staand raam, in de bovenwoning kon komen. Hii_r werd alles doorzocht. Laden en kasten werden geopend aangetroffen. De wan orde was groot. In het kantoor beneden de woning was ook alles overhoop gehaald. Voor zover men heeft kunnen nagaan is een geldkistje met ongeveer honderd gul den verdwenen. In het perceel is een kolenhandel gevestigdr Een in Santpoort alleenwonende dame heeft zondagavond nerveus de politie op gebeld, omdat er steeds steentjes tegen haar raam werden gegooid. Dit gebeurde omstreeks half twaalf. Toen de politie op onderzoek uitging was het raadsel spoedig opgelost. Vanuit een raam aan de Van Dalenlaan schoten namelijk drie jongens om beurten met een windbuks op het raam van de dame. De politie heeft de windbuks Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Stuttgart van Antwerpen :Anja Terneuzen, ledig naar Wor- merveer; Mette Skou, Rotterdam: Looiersgracht, Kotka; Elisabeth Roorda, Par, klei voor Velsen: Hinde, Londen: Enid, Archangel; African Palm, Freetown: Bomma, Kristiansand; Wexford Bos ton, melkpoeder voor Zaandam: Jato, Rotterdam: Skogaas, Port Arthur; Joern Witt, Nordenham. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Humbergate van Great Yarmouth; Gouwestroom, Londen; Ambulant, Huil; Argosity Purfleet; Radja, Ant werpen; Gaasterkerk, Bremerhaven; Scheldeborg, Colchester, ledig IJmuiden; Juvalta, Skoghall, hout voor Zaandam; Waverstroom, Shoreham; Julia Mary Londen; Rijnstroom, Londen; Nanu- sa, Londen; Colette, Gothenburg; Gerd, Londen; Heinrich Wessels, Hamburg; Valiant, Aarhus, Neth. Coast, Newcastle; Para, Bremen; Grebbe- stroom Huil; Roelof Buisman, Kristinehamn; Biri, Oslo; Weser, Arvika, hout voor Zaandam; Jonny Jonas, Norresur.det; Imke, Gothenburg; Amigo, Londen; Kingsgate, Londen: Pandora, Fowey; Harrogate Goole; Kalingao, Mormugoa; Zaandijk, Par; Volharding, Kopenhagen; Temple Hall, Ant werpen; Jupiter, Archangel, hout voor Zaandam; August Thyssen, Lulea; Joseph Frering, Monrovia, erts voor IJmuiden; Vliestroom Poole; Tim, El- dervik; Eemstroom, Grangemouth. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Clio van Mantyluoto; Zaanstroom, Liverpool; Aldebaran, Kotka; Robox, Pateniemi; Geertruid Margaretha, Sandevik; Geertje Buisman, Fowey; Gudwin, Plymouth Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Lucas Bols-1 naar Gdynia; Roelof Jan Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Otta, Curagao; Transvaal, Bremen; Kaduna, Rotterdam; Poïlendam, Rouen, gepro viandeerd te IJmuiden; Pygmalion, Puerto Plata; Gefle, Rouen; Maerschenland Odense, walsmate riaal van IJmuiden; Aardenburg, Nyköping; Jean E, Londen; Constantia, Gdynia, ledig van Zaan dam; Jans, Londen; Patria, Gothenburg; Corvus Stavanger; Frits Thyssen, Kirkeness; Heriot", Leith; Oberon, Hamburg; Norman, Halmstad; Ri ver Afton, Pepel ledig IJmuiden; Wiebold Böh- mer, Hamburg; Frey, Malmö; Mendoza, L. Palmas Zondag vertrokken uit IJmuiden: Labotas naar Genua: Lies, Hamburg; Lingestroom, Londen; Hontestroom, Hull; Moselstein Bremen; Hector, Bremen; Palamades, Curagao. Maandag vertrok uit IJmuiden: Else naar Ciu- dad Trujillo. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkorrlst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). A A MKON DIG !M GEM em BESCHOUWINGEN Zaterdagavond verscheen Dorus weer op het scherm. Om te zeggen dat de voort zetting van dit populaire programma uit Saint Germain des Prés" nu meteen een voltreffer was, neeDaarvoor was de opzet te rommelig, de tekst van Torn Man- ders te onbeduidend, de optredenden om hem heen te weinig van de importantie, die men voor goed amusements werk mag verwachten. Wij voelden ons niet voldaan. Wel spreidde Dorus zijn onmiskenbare mi mische talenten weer ten toon, maar de rol, die hij zichzelf had toebedeeld, was toch te mager. Het werd ook niet echt dol. Naar onze mening is net Manders de enige, die in de zotheid mag overdrijven. Hij deed het niet en daarmee ging een deel van de kracht van zijn verschijning verloren. Aan een soort veredelde Dorus zullen wij niet wennen, eenvoudig omdat zulks noch in herent is aan zijn komische gaven noch aan zijn verschijning zoals we daarop zijn ingespeeld. Overigens een compliment voor het melodramatisch filmwerkje, waarin hij bewees uit welk hout hij is gesneden. Dat was wel vakwerk, al had men het niet moeten onderbreken. Voor de rest valt er over het weekeinde weinig te vertellen. De Interpoli „callde" weer met een doorzichtig narcoticasmok- keltje en van de „Vier Rechtvaardige Man nen" loste Jack Hawkins een opgeschroefd politiek probleem op met veel heilig vuur. De quiz van Eerdmans bracht sympathieke figuren in het strijdperk, Anton Kersjes voerde zijn orkest zondagavond aan in het Concertgebouw te Amsterdam met Baylé en Krebbers als solisten. De liefhebbers van alle genres vonden dus het hunne. Dat was het beste wat men ervan kan zeggen. Beeldschermer HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. Pianospel. 12 20 Regeringsuitz.Uitzend, voor de landbouw 12 30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Lichte muz 13 00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Dansmuziek. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar, lezing voor de vrouvr. 15.30 Pianospel. 16.00 In het voetspoor der weten schap, documentaire (herh.). 16.15 Gram 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Amateursprogr. 17.55 New York calling. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Chimpansees, geen mensen maar ook geen dieren., maar wat dan wel? - I, door dr. A. Kortlandt. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nieuws. 20.05 Mu- ziekrevue. 21.05 Litteraire quiz. 22.00 Alt en piano. 23.00 Muzikale lezing. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan.vooruit, praatje. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Als de dag van gisteren, kroniek. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.30 Me- tropole-ork. en solist. 14.00 Gram. 14.05 School radio. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr 15.50 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beurs ber. 17.45 Regeringsuitz.Klankb. over het spaar- plan De Zilvervloot. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Gram. 19.00 Nieuws, 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.10 Muziek modern en klassiek, muzik. beschouwing. 20?40 Residëntie-orkest, omroepkoor en sol. 22.00 Amus.progr. 22 20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22 55 Ljcht progr. 23.25 Nieuwe gram. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m 12.00 Nieuws 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Koorzang. 12.50 Beursber. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuz. 14 00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Beursber. 16.06 Duitse les. 16.21 Ork.conc. 17.00 Nieuws. 12.15 Pianorecital. 17.40 Boekbespr. 17.50 Voor de jeugd 18.20 Voor de soldaten 18.50 Sport- kron. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte muz. 19.50 Syn- dikale kron. 20.00 Hoorsp. 21.30 Operettemuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Ork.conc. 22.50 Gram. 22.55 23.00 Nieuws. VOOR MAANDAG NTS: 20.00 Journ. cn weeroverz. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 TV-feuill. 20.55 Discussie over spijt optanten, 21.35 V'oordr. 22.05 Dagsluiting. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Zienswijzen: progr. over kijken naar televisie. 21.0522.45 Speelfilm. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn uit een kippenhok achter een perceel aan de Burgemeester Enschedélaan in Sant poort twee witte leghorns gestolen. Een inwoner van IJmuiden-Oost heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn bromfiets, die hij op slot had ge plaatst bij het Zuiderpierpaviljoen op het strand. Een andere inwoner deed aangifte van diefstal van zijn bromfiets, die niet op slot stond aan de Troelstra weg in IJmuiden. In de nacht van zaterdag op zondag is uit een auto die in de tuin van een per ceel aan de Suvornin Lohmanlaan in Vel- sen-Zuid stond, een aantal voorwerpen ontvreemd. Hierbij waren drie zonnebril len, een gewone bril en een rijbewijs. In dezelfde nacht is uit een auto die in een tuin aan de Dr. Kuijperlaan in Velsen-Zuid stond een zogenaamde trou- blelamp weggenomen. Op de Amsterdamseweg in Velsen heeft zich zaterdagavond weer eens een ketting botsing voorgedaan nabij de stoplichten, die daar zijn opgesteld in verband met een wegdekverbetering. Terwijl een file auto's opreed nadat het licht op groen was ge sprongen, kwam van tegenovergestelde richting nog een auto aanrijden. De be stuurder van de voorste wagen van de file remde af met het gevolg dat twee achter hem rijdende auto's tegen elkaar botsten en schade opliepen. willen weten wat er te koop ls ln de wereld, in het land in de omgeving THUMP J^Tvt/s9 ''~s\ vA

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4