Machinefabriek Macon: voldoende werk maar gebrek aan ruimte ust IN DE VISHAL EN OP ZEE Bejaardensociëteit weer open 1 Bromfietsrijders bromfietsen C0R OLY In en om de stad zigmgen en Veertien postduiven in vlammen omgekomen m Geen vrachtauto voor slachthuis IJmond Velsen haast zich sportveldencomplex aan te leggen Geen best seizoen maar weinig gasschade Jeugd vernielde dak van Jan Ligthartschool Dameskapsalon vanaf ƒ435.- nra'mïEiW ÜUNUhkDAG 19 OKTOBER 1961 11 In de schaduw van de Hoogovens bestaande streekplannen als uitgangspunt Overleden dieten WO) den voor de gemeentelijke indeling heeft ge- \peV peVSOnenüUtO VeWOevd ziet\hetgeen zowel voor de voorstanders 50 cc ƒ1.- Spuitjes met lak 1.95 Brand op balkon BRUIDSBOEKETTEN P. v. d. B E R G 99 Egmont met 180 kisten. \JySchepel geWOnd DIJ Prijzen van donderdag botsing 111 Velsen WMMWê MARKTPLEIN 7 Matroos schoot collega in een voet WEEKABONNEMENTEN i 9 9 9 m9 gaat nog niets naar het buitenland maar Advertentie COR OLY heeft nog wat Dan gaan we doorstoten', aldus de heer G. van Beek, directeur van de ma- In zijn eerstvolgende vergadering zal de chinefabriek en constructiewerkplaats gemeenteraad van Velsen zich hebben uit I „flacon aan de IJmuidense Breesaap- te spreken over a. een samenvoeging van straat. De heer Van Beek zei dit tijdens de gemeenten Beverwijk en Heemskerk; oen uiteenzetting van zijn plannen om b. een correctie van de grens tussen Vel- oen nieuwe fabriek te stichten op het sen en Beverwijk. industrieterrein bij de havens en met Men zal zich herinneren, dat de raad in „doorstoten doelde hij op dc werving maart 1960 na drie lange avondverga- oan meer personeel, de aanschaf van deringen zich reeds heeft uitgesproken meer bedrijfsapparatuur en het aan- ten gunste van bovenstaande plannen van nemen van grótere opdrachten. de minister van Binnenlandse Zaken. Nu Mant in de dertig vierkante mctei deze minister definitief heeft besloten zijn 'jote werkplaats aan de Breesaapstraat plannen in de vorm van een wetsontwerp kan men geen kant meer op cn het aan het parlement vöor te leggen, dient smalle, dertig meter lange terreintje, dat volgens de gemeentewet de raad opnieuw bij deze werkplaats behoort, is nauwe- een uitspraak te doen. Deze, op zich zelf lijks groot genoeg om de materialen te ietwat vreemde, situatie heeft reeds onder- bevatten, laat staan dat men daar nog werp van discussie in de raad uitgemaakt, eens kan werken aan constructie- Bij die gelegenheid heeft de toen preside- opdrachten. Bovendien, in de Breesaap- rende loco-burgemeester medegedeeld, dat I straat mag men niet buiten het gebouw het college van B. en W. niet zou streven werken en al de bezigheden die typisch naar een herhaling van de uitgebreide dis- tot het werk van een constructiebedrijf cussies van maart vorig jaar, waarin met behoren moeten dus binnen geschieden. name de vraag, of de drie IJmondgemeen- pm heeft tot gevolg dat de personeels- ten tot één zouden moeten worden samen- leden moeten arbeiden in een ruimte, die gevoegd, wel in het centrum der belang- voor het grootste deel in beslag genomen ïv a' t nH wordt door reeds afgewerkte constructies, stening stona. De hegr Van Beek gnakt dus naar gen Uit het op 25 oktober aanstaande te be- njeuwe werkruimte; de tekeningen daar- handelen gemeenteblad met betrekking tot Voor zijn bijna klaar, deze materie blijkt, dat B. en W. zich aan Het constructiebedrijf Macon is, in te hun toezegging hebben gehouden. Het col- genstelling tot vele van de bedrijven die W1 in deze j-ubrjek reeds bespraken, geen legs gaat er blijkbaar van uit, dat de I bedrijf. raad destijds een weloverwogen besluit heeft genomen en dat het niet veronder- Opdrachten. stellen mag, dat de raadsleden hun me- DERTIEN MAANDEN GELEDEN kwam ning over een zo belangrijke aangelegen- de heer Van Beek in het bezit van deze heid zullen wijzigen zonder dat zich aan- werkplaats die voorheen behoorde tot het constructiebedrijf „Volharding", dat m- zienlijke veranderingen in de omstandig- middejs ter zieie is gegaan. Hij begon met heden zouden hebben voorgedaan. Het „niets", zoals hij verklaarde, maar wie komt ons voor, dat deze opvatting van het thans met deze directeur-bedrijfsleider college waardering verdient, temeer daar spreekt, ervaart dat het bedrijf zich flink „I door dit eerste jaar heen heeft gebeten, het in meerderheid uit tegens an cis v 0rderp0rtefeujiie aldus de heer 's ministers plannen bestaat, die de voor- van Beek voor het eerstkomende half keur geven aan de totstandkoming van één jaar vol en hij toont zich in het geheel niet grote IJmondgemeente. bezorgd dat de opdrachten hem daarna s niet meer zouden bereiken. Het zelfde gemeenteblad bevat evenwe Het is overigens niet vanzelf gegaan een passage welke naar alle waarschijn- Regelmatig trok en trekt hij erop uit om lijkheid wél stof tot een uitvoerige gedach- constructie-opdrachten te verzamelen en D w v,oh het resultaat is dat het bedrijf thans ver- tenwisselmg bevat. Nadat B. en W. heb- bindingen onderhoudt met de Amsterdam ben gewezen op de mogelijkheid, dat ten se Rallastmaatschappij, de Hoogovens, de gevolge van een wijziging in het streef- Plaatwellerij en nog verschillende indus- plan 'van de IJmond-Noord tot stand zal trieën in Rotterdam en Eindhoven. Er I rfnnt «nrt A f AA Aw L a! Ki 11 f aaI O A rl mm*» komen, menen zij: In dat geval zou nadere beoordeling van de bestuursinde- ling overweging verdienen, waarvoor de aandacht van de minister van Binnenland se Zaken ware te verzoeken." In de courant hebben wij bij publikatie van eerdergenoemd gemeenteblad (zie IJ.C. 6 oktober jongstleden) reeds onmid dellijk de aandacht op deze visie van het college gevestigd. Sommigen menen nu, dat deze zienswijze van B. en W. moet worden opgevat als een ondersteuning van de actie welke het gemeentebestuur van Heemskerk voert ten gunste van het zo genaamde plan-Zuiderhoek, dat is geba seerd op twee beperkt uitgroeiende ge meenten Beverwijk en Heemskerk, ge scheiden door een strook van ongeveer vierhonderd meter breedte, waarin een verbindingsweg loopt van het Hoogoven- complex met het aansluitingspunt van de Coentunnelweg op Rijksweg no. 9, die van de Velsertunnel naar het noorden loopt. Nauwkeurige lezing van bedoelde passa ge in de tekst van het gemeenteblad doet echter inzien, dat B. en W. van Velsen zich onthouden van een oordeel over het Heemskerkse streven, doch slechts stellen dat een eventuele ingrijpende wijziging van het streekplan gevolgen kan hebben voor de nagestreefde bestuurlijke indeling. En waar de raad van Velsen destijds del r\JJ* j van één IJmondgemeente als voor de voor- Ofschoon een lid van het algemeen be- stuur van het rechtspersoonlijkheid bezit- standers van de plannen van de minister jend lichaam Vleeskeuringsdienst gold zou het te verwachten zijn, dat slachthuis IJmond, destijds had gepleit de raad zich uiteindelijk in betrekkelijk voor de aanschaffing van een vrachtauto grote eensgezindheid achter zijn college «mdaatr»"ce overleden dieren naar het destructiebedrijf en of het slachthuis te schaart. vervoeren, adviseert het dagelijks be- Ook met betrekking tot de voorgestelde stUUr (voorzitter mr. J. G. Biihrmann) grenscorrectie tussen Velsen en Beverwijk niet tot aanschaffing van een vrachtauto lijkt het wel voor de hand liggend, dat de nver te gaan. raad mee gaat met B. en W. Beverwijk Gevraagd was destijds te onderz0eken heeft gemeend zich tegen de overdracht nf een dergelijke auto al of niet nodig is. van enige door de minister aangewezen ge- Het onderzoek heeft het dagelijks bestuur deelten te moeten verzetten. Velsens col- '°t de conclusie gebracht dat aanschaf- lege is daarentegen van me„i„g da, de Taf dS voorstellen geheel in overeenstemming zijn het tjjdelijk ontbreken van een geschikt met de destijds aanvaarde grondgedachte, vervoermiddel, het vervoer van een ge- volgens welke het gehele grondgebied van storven dier naar het slachthuis ver- Hoogovens, alsmede een gebied waarin een Mraagd wordt wat dan tot algehele afkeu- ring kan leiden. De strop lijdt dan de verbindingsweg van de Rijksstraatweg Vel eigenaar van het dier. sen-Beverwijk naar Hoogovens zal worden js een dier gestorven dan wordt het aangelegd, bij Velsen zal worden gevoegd, cadaver, indien de eigenaar sectie wenst, Het valt intussen te hopen, dat dit dis- ^oor de ambtenaren van de vleeskeu- ringsdienst vervoerd in een speciaal daar- puut waarbij Velsen, naar onze mening, v00r ingeriChte kofferruimte van de per- de sterkste troeven in handen heeft geen SOnenauto. Indien men een vrachtauto nieuwe controversen tussen de IJmondge- zou aanschaffen zouden maximaal 60 die meenten zal scheppen. ren Per jaar vervoerd dienen te worden om een verantwoorde exploitatie te ver- krijgen. De exploitatiekosten zouden neer- JEUGDIGE DIEF komen op 6000.per jaar. De trans portkosten zouden daardoor te hoog wor Een dertienjarige Beverwijkse jongen is den Vandaar dat geadviseerd wordt geen door de politie van Velsen aangehouden au^0 aan te schaffen. naar aanleiding van enige portemonnee- Voorgesteld wordt voorts geen gebruik diefstallen. De jongen bekende tegenover te maken Van het aanbod van de gemeen de politie in het Velserbad te IJmuiden- te Beverwijk, die grond beschikbaar had Oost driemaal met succes een portemon- gesteld voor de voorgenomen verandering lee uit kleding te hebben weggenomen. en uitbreiding van het slachthuis aldaar. GROENTEVEILING BEVERWIJK Volgens het dagelijks bestuur is de be schikbare grond voldoende. Gezien de De noteringen op de Beverwijkse groen- ontwikkeling in de vleeshgndel acht het /veiling waren woensdag: aardbeien 47dagelijks bestuur het niet waarschijnlijk •5 per doosje, andijvie 714, prei 1226, dat na de reorganisatie het slachthuis in iloemkool 1952, spinazie 3775, bospeen de nabije toekomst onvoldoende capaci- 1146, waspeen 1741. sperziebonen 59teit zal hebben, waardoor de bouw van 124, tomaten 3496, pronkbenen 6196, een nieuw slachthuis noodzakelijk zou spruiten 4286. zijn. het bedrijf is jong en niemand weet, hoe het zich in de toekomst zal ontwikkelen. WAT DE OPDRACHTEN VOOR de Bal- lastmaatschappij betreft: de n.v. Macon is nauw betrokken bij de werkzaamheden aan de IJmuidense pieren. Zij heeft een grote transportband vervaardigt, die bij de Noorderpier zal worden opgesteld om daar het transport van keien mogelijk te ma ken. De gehele band wordt vijftig meter lang en is door de firma in gedeelten van twaalf meter geconstrueerd. Het laatste deel stond tijdens ons bezoek gereed voor verzending, drie dagen binnen de overeen gekomen leveringstijd, zoals de heer Van Beek enigszins trots opmerkte. Het voldoen aan bepaalde constructieop drachten is niet de enige taak, die de fir ma zich heeft gesteld. Zij voorziet tevens in het onderhoud van de vloot van de Am sterdamse Ballastmaatschappij, die een onderkomen heeft gevonden in de Bijleg gershaven. De reparaties aan onder meer de baggermolens van deze maatschappij houden een groot deel van het twintig man sterke personeel bezig. Tevreden. DERTIEN MAANDEN GELEDEN stond de heer Van Beek voor de taak een bedrijf uit het niets op te zetten. Met het verstrij ken van de tijd nam het aantal opdrach ten en personeelsleden toe en de zaken verlopen thans tot volle tevredenheid van de heer Van Beek en de twee overige aan deelhouders. Tot het werk van de heer Van Beek (die per etmaal zeventien uur werkt) behoort tevens het vervaardigen van werktekenin gen, hoewel deze soms ook wel worden uit besteed aan particulieren. Transport. Ondanks het feit dat het werk van de firma zich beweegt op een uitgebreid ter rein (men heeft onder meer meegeholpen aan de constructie van de damwanden van de nieuwe haven aan de noordzijde) laat men het transport van de afgewerkte con structies toch aan een transportbedrijf over. Uitgezonderd de kleine constructies, die in de gele bestelwagen van de heer Van Beek worden weggebracht. Maar misschien wordt straks, in de zo mer van 1962, wanneer men begint met de bouw van een fabriek, ook nog besloten tot uitbreiding van het wagenpark. Advertentie OOK VOOR U DE BESTE PERMA NENTBEHANDELING Wassen - watergolven, v.a3.30 Wassen, Coupesnijden en modeldrogen 3.30 Wassen - Föhngolven 4.00 Prima losse haarlak kunnen ook nagevuld worden. LANGE NIEUWSTRAAT 471 Q4 IJMUIDEN - TELEFOON Oi OO zonder afspraak Hedenmorgen vroeg is brand uitgebro ken in een kolenhok op een overdekt bal kon van een perceel aan de Schoolstraat te IJmuiden. Het vuur trok de aandacht van een buurman, wiens kolenhok ook in lichter laaie bleek te staan. Met eigen mid delen heeft hij het vuur nagenoeg weten te blussen. Hij waarschuwde de brandweer die zich kon beperken tot nablussing. In tussen was veel schade aangebracht aan het balkon en de aangrenzende keuken. De oorzaak van de brand is, dat de be woonster van het perceel de avond tevo ren hete kolen uit haar slecht trekkende kachel heeft gehaald en die weer in het kolenhok heeft gedaan. Daar hebben ze de gehele nacht liggen smeulen. Een duiven til boven het kolenhok werd ook door het vuur verteerd. Hierbij kwamen veertien postduiven om. Advertentie ONZE SPECIALITEIT BLOEMENMAGAZIJN - KWEKERIJ KENNEMERLAAN 171 - TELEF. 4663 tegen zeer aantrekkelijke prijzen BREESTRAAT 108 BEVERWIJK Aanvoer van woensdag I Seheveningen De totale aanvoer van vis in IJmuiden In Seheveningen was de aanvoer 40 was woensdag 4730 kisten, waarvan 132 schelvis, 30 wijting. 80 gul en kabeljauw, tong en tarbot, 3 tongschar en schartong, 400 haring, 500 makreel, 20 platvis, 3000 26 schol, 1898 haring, 2054 makreel, 290 kilo tong, 500 kantjes jonge haring, schelvis, 151 wijting, 116 kabeljauw en gul, Vis voor Ambonnezen en Chinezen 4 haai. 25 koolvis, 27 diversen. De KW52 bracht woensdag 10 kisten inktvis aan. Deze vis wordt in de kómen- Prijzen van woensdag de maanden met grotere mate aange- Per kilo: heilbot 3.60, grote tong 5.60voerd, zoals in het najaar nog altijd is 5.40, grootmiddel tong 4.404.20, klein- geweest. De inktvis wordt graag gegeten middel tong 43.70, kleine tong I 43.60, door de jn ons land verblijvende Chine-, kleine tong II 3.103, tarbot I 3.603.30. zen €n Ambonezen. Voorts had de logger Per 50 kilo: tarbot IV 120108. kleine een prachtige partij van bijna 200 kisten tongschar 112, kleine schol II 8633, verse schelvis van zéér goede kwaliteit, haring 28—12, makreel 24—9, grote schel- Geen brandstof vis 92, grootmiddel schelvis 84, kleinmid- De Belgische kotter Z554 uit Zeebrug- del schelvis 7358, kleine schelvis I 71— ge moest op weg naar huis na een reis van 58, kleine schelvis II 5031, wijting 40bijna drie weken TJmuiden binnenlopen 27, grote gul 96—70, middel gul 80—56, en loste voor de woensdagmarkt 2400 ki- kleine gul 4230, kleine haoi 3228, poon- lo tong en 30 kisten bijvis. tjes 21,'kleine koolvis zwart 70. De bemanning moest naar IJmuiden Per 125 kilo: grote kabeljauw 408—212, 0mdat de brandstof was op gebruikt en grote koolvis zwart 144124. I er nieuwe voorraad voor de reis naar Bei- Besommingen van woensdag gjë moest worden ingenomen. De beman- KW 122 12.890, KW 52 12.360, KW 32 ning kreeg echter een goede troostprijs 20.550, IJM 154 12.960, IJM 11 400. omdat de platvis door het stormweer zeer duur was. Aanvoer van donderdag Weinig vis Drie trawlers, twee loggers en tien kot- De vjshandel klaagt steen en been dat ters zorgden donderdagmorgen voor 3820 er aan de WOensdagmarkt zo weinig goe- kisten vis, waarvan 300 schelvis, 110 wij- de binnenlandse vis is aangevoerd, ting, 100 gul en kabeljauw, 20 koolvis, 850 Zo wordt er bijna in het geheel geen haring, 300 kleine haring, 2000 makreel, sch0l en wijting aangevoerd. Van de 165 schol, 10 tarbot, 70 varia, 380 stuks I trawlers waren er in totaal 400 kisten kabeljauw, 12.500 kilo tong. I braadvis waarvan de kwaliteit veel te De. KW 171 Jan Maria had 625 kisten, wensen overliet. Alleen de KW52 was de HD 79 Drie Gebroeders 300 kisten en met 200 kisten schelvis een uitzondering, 30 stuks kabeljauw. De IJM 33 Thorina want deze vis was van prima kwaliteit, was aan de markt met 870 kisten en 300 hetgeen goed in de prijs tot uitdrukking kleine kisten haring, de IJM 54 Swift met kwam. 350 kisten en 330 stuks kabeljauw, de IJM 1 1 Per kilo: heilbot 4.80—4, tarbot 3.50— 3.10, grote tong 65.40, grootmiddel tong I pje Beverwijkse chirurg de heer Sche- 4.404, kleinmiddel tong 4.103.70, tong pei is woensdagavond aan het hoofd ge- I 3.603.20, tong II 2.802.60. wond bij een botsing tussen zijn auto en Per 50 kilo: haring 3015.40, makreel een bestelauto. Dit gebeurde op het ver- 299.60, grote gul 8472, middel gul 65 keersplein-Zuid nabij de Velser tunnel. De 60, kleine gul 4032, kleinmiddel schol 56, keer gchepel had geen voorrang verleend schol I 85, schol II 8270, tarbot II 140. aan de 21-jarige bestuurder van de bestel- tarbot III 110, tarbot IV 10090, rode poon auto. Beide slachtoffers werden aan het 4035, grote schelvis 7865, grootmiddel hoofd gewond en per ongevallendienst- schelvis 8456, kleinmiddel schelvis 73 autn naar het Beverwijkse Rode-Kruis- 65, pennen 6952, braad 50—27, dichte zjekenhuis overgebracht. Hier zijn zij ver wijting 2417, gestripte wijting 36 28, bonden, waarna zij naar hun respectieve poon 37, haai 4733, kleine schol 60 34. WOningen konden worden overgebracht. De Per 125 kilo: grote kabeljauw 220196. auto van de chjrurg werd volkomen ver middel kabeljauw 192168, zwarte kool- nje]d en moest per kraanwagen worden vis 160124. weggesleept. Per regel: grote kabeljauw 156140, mid del kabeljauw 75—60. AUTOPAPIEREN GESTOLEN In de nacht van zondag op maandag i Besommingen van donderdag z0 declt de politie van Velsen eerst thans HD 79 8320, KW 171 16.290. KW 64 mede is uit een niet afgesloten gepar- 6220. KW 89 5080, KW 24 12.280, IJM keerde auto in de Marconistraat te IJmui- 54 13260. den een aantal autopapieren ontvreemd. Hierbij waren twee geldige rijbewijzen. Haringvangsten Ook wordt enig gereedschap vermist. De De dnjfnetschepen hebben ook vannacht g g opn onderzoek in. vanwege het slechte weer met kunnen BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Yvonne M., d. van H. L. Riedé en J. Ophuis; Olga, d- van H. L. vissen. Voor vrijdag Morgen komen de VL 16 Voorloper en - J" 0^'F^ciscus B z" van de VL 152 Voorwaarts. Advertentie De raad van Velsen wordt gevraagd een krediet van 15.500 beschikbaar te stellen benodigd ter ontpachting van circa 6000 vierkante meter grond 1en oosten van de Grote Hout- of Koningsweg te Velsen- Noord. Hier heeft de gemeente Velsen een sportvelden-complex gesitueerd, waarvan de verwezenlijking op zo kort mogelijke termijn nodig wordt geacht. Dit laatste houdt onder meer verband met het feit dat de vereniging Kennemerstaten niet meer de beschikking heeft over het gehele sport park „Watervliet", dat wegens uitbreidin gen van de PEN-centrale dient te verdwij nen. De pachter blijkt bereid afstand te doen van zijn pachtrecht tegen betaling van 15.565.20 te verhogen met een bedrag ter grootte van de eventuele belastingschade. Bloembollencultuur De afdeling Beverwijk van de Konink lijke Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur heeft in haar woensdag avond gehouden vergadering in café Tim mer de heer A. Priester sr. kandidaat ge steld voor het hoofdbestuur der vereni ging, die in december haar vergadering in Haarlem zal houden. De heer Priester zou dan de heer C. B. Broeze, die nu de belangen voor de streek behartigt, maar in december reglementair aftreedt, op volgen. De voorzitter, de heer C. Broeze memo reerde, dat het bloembollenseizoen voor de kwekers in de streek Kennemerland niet al te best is geweest. De hyacinten teelt was heel goed, maar met moeite kon de handel deze bloembollen opnemen. De export heeft wel een zeer moeilijk seizoen achter de rug, daar men zeer dure bloem bollen moest inkopen. De teelt van het bijgoed was evenmin best, vooral de iris sen en crocussen brachten weinig op. De voorzitter waarschuwde voor de al te grote uitbreiding van het teeltrecht, om dat de markt bij een goed gewas te gauw verzadigd is. De gasschade is dit jaar gering geweest. Door het vroegere voorjaar kwam er enige gasschade bij de narcissen voor. Maar door de goede samenwerking tussen de indu strie en de kwekers werd dit bevredigend geregeld. De vergadering nam het besluit om de contributie met 10 percent te verhogen, De baldadigheid van de Velsense jeugd heeft tot gevolg gehad dat het rieten dak van de o.l. Jan Ligthartschool te IJmuiden-Oost op enkele plaatsen zodanig is vernield, dat lekkage kan ontstaan. Ook de afrastering nabij de gymnastiek zaal heeft het moeten ontgelden. De kosten van het herstel worden geraamd respectievelijk 210.en 265.Ter voorkoming van verdere beschadigingen verdient het volgens het gemeentebestuur aanbeveling stalen strippen met pennen aan te brengen. Dit zal 325- kosten. De raad van Velsen wordt een krediet gevraagd van totaal 1000-, model focus zweeds roestvrij stalen tafelgerei In de Abelenstraat te IJmuiden is woens dagmiddag de bejaardensociëteit weer ge opend. Dat gebeurde door middel van en kele films, die werden aangeboden door het voorlichtingsbureau voor de voeding, afdeling vis, scfiaal- en schelpdieren. De heer G. H. Scherpenzeel zorgde voor een commentaar, dat bij de bejaarden zeer in de smaak viel. In „vieren maar" kon men beelden zien van IJmuiden, „Het schot is te boord' toonde de haringdrijfnetvisserij en tenslot te werd de prachtige kleurenfilm van Bert Haanstra over de stervende Zuiderzee ge draaid: „En de zee was niet meer". Een symfonie vol kleuren en filmrijmen, niet zo dynamisch als het werk van Van der Horst, maar juist imponerend door zijn be schouwende karakter. De foto geeft een beeld van de zaal. G. K. J. van der Horst en W. J. van Eijk; Johannes H., z. van J. H. Mulder en M. J. Derogee; Richard A., z. van J. A. de Kok en M. E. Roovers; Fredericus A., z. van H. J. F. Dijcks en D. T. M. van Lint; Petro- nella A. W., d. v. P. van der Meij en A. Duin; Johnny, z. van K. Wiegersma en J. R. Oostindiën; Gerardus A. N., z. van W. Zonneveld en M. M. Ruiter; Johnny, z. v. C. van Balen en J. M. Heilig; Carla G., d. van G. de Winter en C. du Pau; Jelly, d. van G. Krol en M. de Boer; Robert A., z. van A. B. de Mink en J. P. A. Schilder; Harmanna, d. van R. Munneke en R. Kloe- ONDERTROUWD: A. A. M. Schellevis en G. P. Beentjes; T. van Beek en J.. A. de Vries; W. M. Schoorl en M. A. E. Nieuw- land; T. J. de Haas en L. van Geelen; J. Leegwater en P. C. van den Ing; O. J. Bleijendaal en M. A. Langendijk; J. J. M. Bakker en M. T. Hoog Antink. GETROUWD: R. J. N. Vessies en C. M. M. Kleef; B. J. M. Jansen en M. J. Been tjes; P. E. Grünewald en G. de Priester; N. Schaaper en A. E. Kuijl; J. W. de Bruijn en C. E. Raaymakers; L. van der Meij en A. H. E. Bodewes; M. Smit en E. Bos; R. heeft 't Hendriks en J. A. Taffijn. OVERLEDEN: F. A. Meuleman, oud 52 jaar, gehuwd met P. Dingerdis; E. Maks, oud 68 jaar, gehuwd met G. van der Wal; E. G. J. Wouters, oud 38 jaar, gehuwd met J. C. M. Bel wonende te Noordwijk; C. J. Beets, oud 78 jaar, gehuwd met J. Dier- dorp; T. Goos, oud 19 jaar, „wonende te Velsen. „We zullen dit soort ongelukken nog wel vaker tegenkomen nu het leger deze „UZr'-machinepistolen in groten getale gaat gebruiken. Het ding heeft een wel erg summiere veiligheidsinrichting. Kort gele den is er een soortgelijk ongeluk gebeurd op het vliegveld Valkenburg, waarbij een matroos werd gedood." Dit zei de advocaat-fiscaal bij de Zee krijgsraad in zijn requisitoir tegen een 19- jarige matroos, die terecht stond wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk let sel aan een collega. Hij stond op 10 maart op wacht op de „Amsterdam", bewapend met een „UZI"-machinepistool. Toen de telexist-codeur D. van de B. naderde wilde hij hem laten schrikken. Hij hield het wa pen schuin omlaag en haalde de trekker over. Hij dacht dat het wapen ongeladen was. Toch viel er een schot. Van de B. werd in zijn voet getroffen en kon zes weken geen dienst doen. Of zijn voet geheel zal herstellen is nog niet zeker. De advocaat-fiscaal eiste twee maanden gevangenisstraf. De zeekrijgsraad veroor deelde de matroos tot een maand gevan genisstraf. oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11