Twee maanden voor monteurs die gereedschap „leenden" Financiële positie van SVIJ is weinig behaaglijk GROETEN UIT HET VERLEDEN Een jubilaris op de Arosa Sun „GOUDEN" HUWELIJKSFEEST KWAAD PLOEFT' Meer schoolsportwed strijden in Beverwijk IJmondverenigingen vandaag en morgen Verkoopdag Gevonden: schildpad Havenberichten Sport in IJmond DONDERDAG 19 OKTOBER 1961 HAARLEMSE POLITIERECHTER Zure zaak Voor 't eerst dronken Abonnement Geen veiling meer op woensdag in Castricum Burgerlijke Stand Velsen Faillissementen Twee maanden gevangenisstraf eiste de officier van Justitie maandag tegen twee Haarlemse monteurs, respectievelijk 31 en 28 jaar oud, die op 30 september bij hun werkgever in IJmuiden twee snijbranders en manometers hadden „geleend" om die te gebruiken bij het vervaardigen van een waterfiets. Zij waren op een zaterdagmid dag gewoon het bedrijf binnengegaan en hadden de voorwerpen weggenomen. Op 6 oktober bracht een van hen een deel van het materiaal weer terug toen hij vernam dat de recherche van een en ander afwist. De officier van Justitie sprak van een er gerlijke diefstal en noemde vooral het be stelen van een werkgever bijzonder stijl loos. Mr. D. Aten en mr. J. O. Baron, die voor de verdachten pleitten, achtten de op zet tot diefstal niet bewezen en meenden dat er wel degelijk van lenen sprake was geweest, al was het dan zonder toestem ming. De politierechter veroordeelde de monteurs, die beiden geen schoon strafblad meer hadden, conform de eis. „Dit is voor mijn cliënt een letterlijk en figuurlijk wel zeer zure zaak", zei mr. J. G. Vermeulen, raadsman van een 58-ja- rige IJmuidense stoker, die in september en oktober uit een fabriek waar hij werkte 25 potten met augurken, een blikje schel vislever en twee rollen plakband had weg genomen. Mr. Vermeulen noemde de waarde van het gestolene gering en zei ook dat de stoker de augurken niet had ontvreemd uit winstbejag. Hij legde er thuis een voorraadje van aan want zijn vrouw, die op een zoutloos dieet leeft, >s zeer gesteld op augurken. De raadsman vroeg een voorwaardelijke straf en een boete. De officier had tevoren een maand met aftrek geëist, waarbij hij opmerkte dat de verdachte al meerdere keren was veroordeeld en dat er nog een proeftijd te gen hem liep. Het bevreemdde de politie rechter dat de stoker de augurken niet te gen inkoopsprijs had gekocht en hij veroor deelde hem tenslotte tot drie weken met aftrek. Dezelfde straf kreeg een 49-jarige Belg uit Hoboken. In september had hij van het terrein van Hoogovens waar hij werkte koperdraad weggenomen. Dat was ontdekt door een bewaker die de bus controleerde waarmee de Belgen op vrijdagavond naar hun land reisden. De verdachte had tevens uit zijn hotel beddelakens en kussenslopen verduisterd. Hij zei tot de daden te zijn gekomen doordat hij een groot gezin en een grote doktersrekening had. De officier van Justitie zei dat de Belg een schande lijk misbruik van vertrouwen had ge maakt en eiste een maand met aftrek. Mr. B. E. van Tijn wees erop dat zijn cliënt zes kinderen heeft, waarvan de jongste in het ziekenhuis ligt. Ook is de vrouw van de Belg weer in verwachting. Mr. Van Tijn bepleitte een straf gelijk aan de tijd die de verdachte in preventieve hechtenis heeft doorgebracht. Drie weken met af trek, meende de politierechter. Een 18-jarige student uit Santpoort dronk op 10 september voor het eerst van zijn leven erg veel. Dat liep niet al te best af. Op de terugweg van net strand, waar het drinkgelag had plaatsgehad, moest hij in de bus overgeven. De chauffeur eiste, zoals gebruikelijk is, voor het schoonma ken van de bus een gulden. Hij sprak daartoe de student aan, die echter voorgaf met het hoofd op de armen te slapen Daarop tikte de chauffeur hem op de schouder. Toen sprong de knaap op en diende de argeloze bestuurder een klap op de kin toe. De student zei zich van het ge beurde niets meer te herinneren. Tien gla zen bier had hij gedronken. De officier eiste een boete van vijftig gulden sub. 10 dagen. De politierechter vond dit ook de juiste strafmaat. „Daar woont mijn zuster, die aardige vrouw die mijn vader bestolen heeft", riep in juli een 31-jarige bloemenventer uit Wijk aan Zee in de trappenhal van de wo ning van zijn zuster in Beverwijk. In die zelfde maand had hij haar ook nog andere dingen toegevoegd. En dit alles omdat hij van mening was dat zijn zuster op onrecht' matige wijze beslag iegde op de A.O.W. van zijn vader. „Maar dan moet u niet in het openbaar gaan schelden", zei de poli tierechter. „Houd het binnenskamers". De officier van Justitie vroeg zestig gulden boete, waarvan de helft onvoorwaardelijk sub. 10 dagen en de andere helft voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar. Een 46-jarige Beverwijkse huisvrouw on dertekende in april 1961 een postwissel van f .120,29 met een valse handtekening met het verzoek genoemd bedrag aan haar uit te betalen. „Mijn man deed me tekort aan geld", was haar verweer. Vijftig gulden sub. 10 dagen, eiste de officier, wegens valsheid in geschrifte. Ook de politierech ter achtte dit een goede straf. 11 september uit een zelfbedieningszaak artikelen wilde meenemen zonder te beta len. ,Deze juffrouw weet zo langzamer hand alle trucs", zei de politierechter over de getuige. De officier vroeg 75 gulden sub. 15 dagen en een week voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De politierech ter veroordeelde de vrouw conform de eis. Een 38-jarige Heemskerkse vrouw pleeg de op 23 en 24 augustus enkele winkeldief stalletjes, omdat zij geen geld meer had om de spulletjes te betalen. De officier van Justitie eiste 50 gulden sub. 10 dagen en 2 weken voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Ook hier luidde de uit spraak conform. De geringe aanvoer op de woensdagveiling van „Ons Belang" te Castricum heeft het veilingsbestuur doen besluiten met ingang van woensdag 25 oktober geen veiling meer op deze dag te houden. Er was giste ren slechts een geringe aanvoer want er waren 10 kistjes sperziebonen en een kar retje aardbeien, waarvoor overigens wel grote belangstelling bestond. De noteringen waren sperziebonen 92 1.10; aardbeien 7983 per doosje. Beter was het des middags gesteld met de win terpeen waarvan bijna 82000 kg aanwezig was en die voor flinke prijzen onder de klok doorgingen. België, Duitsland en En geland war,en ook nu de grootste afnemers en zij betaalden prijzen die draaiden van 9,50-/17,40 de 100 kg. WIND GREEP OPZICHTER Een 51-jarige opzichter bij de Bouw kundige Buitendienst van Hoogovens te IJmuiden werd gistermiddag, toen hij op zijn bromfiets naar huis ging, door een krachtige windvlaag gegrepen. Hij verloor de macht over zijn stuur en reed. onder de luchtbrug tegen een pilaar van het hoofd kantoor op. Hij werd aan het hoofd ge wond. Hij werd in het Rode Kruis Zieken huis te Beverwijk opgenomen. KRED»ETEN VOOR INRICHTING VAN SCHOOLLOKALEN Ten behoeve van de eerste inrichting van een vierde speellokaal van de kleuter school „De Zandhaasjes" te IJmuiden, wordt de raad gevraagd een krediet be schikbaar te willen stellen van 2921, De Jan Campertkleuterschool te Driehuis heeft behoefte aan nieuw meubilair. De kosten hiervoor bedragen 2658,—. De raad wordt tot dit bedrag een krediet ge vraagd. RAAD VELSEN KOMT WOENSDAG BIJEEN De raad van de gemeente Velsen komt woensdag aanstaande in openbare verga dering bijeen ter behandeling van een agenda van achttien punten. Het punt 'be stuurlijke voorzieningen in de IJmond" is het op een na laatste agendapunt. Vele agendapunten hebben betrekking over ver koop van gronden in de gemeente, het ver lenen van medewerking ingevolge diverse onderwijswetten en de benoeming van een leidster aan de openbare kleuterschool „De Duinkrekels". Onder leiding van de gemeentelijke ambtenaar voor de sport en de lichame lijke opvoeding te Beverwijk, de heer Wes tering, is een uitgebreid schoolsportpro gramma samengesteld voor de komende vakanties in dit en het volgende jaar. Tot nu toe werden elk jaar slechts een voetbaltoernooi, korfbaltoernooi, volleybal en basketbaltoernooi gehouden, maar de reeks wordt uitgebreid met turn- atletiek - en schaatswedstrijden voor de schooljeugd. Ook komen er een softbal- en zevenhand- baltoernoi. Gisteren zou ook een schoolwandelwed- strijd door de provinciale duinen worden gehouden, doch het regende zo, dat de or ganisatoren besloten de tocht tot nader or der uit te stellen. De verschillende toernooien zullen steeds onder leiding staan van twee vakleerkrach ten. Voor de wandeltocht hadden de mees te scholen in Beverwijk zich aangemeld, op twee scholen na. De hoofden wilden wel meedoen, doch dan moest de wandeltocht in schooltijd plaatsvinden. Dit werd echter niet toegestaan door de inspectie van het onderwijs. In Beverwijk is men door het tekort aan gymnastiekzalen volgens de berekening zouden er acht nodig zijn om uit de nood te geraken genoodzaakt meer bui tensporten te beoefenen. In de zalen zelf is het door het grote aantal leerlingen veelal ondoenlijk verantwoorde lessen te geven. BEVALLEN: A. T. de Jong-Lammerse, z„ Le Mairestraat 3, IJmuiden-Oost; A. C. Janssen-Duin, d„ Zeeweg 133, IJmuiden- Oost; C. A. Terbeek-Meijer, z„ Gijzenvelt- plantsoen 53, IJmuiden; T. M. Bos-van der Plas, d„ Lange Nieuwstraat 17, IJmuiden; E. A. van der Wiel-Uijtendaal, z., Roos en Beeklaan 70, Santpoort; A. Duineveld-van Geldorp, d„ Valeriuslaan 19, Driehuis; E. H. M. Ploeger-van Look, d., H. Heijer- mansplein 12, Haarlem; E. Kloek-Husslage, d„ Huis te Wissenlaan 40, Santpoort; A. C. G. Uittenbosch-Vogelaar, z„ Dolfijnstraat 274, IJmuiden; C. J. A. de Groot-Mondonck, d„ van Collemstraat 40 I, Haarlem; C. A. Stolk-Wessetius, d„ Stuyvesantstraat 18, Santpoort; W. O. E. Hartog-Driebergen, d Trompstraat 14, IJmuiden-Oost; C. M. J. Koridon-Kabel, z., Gijzenveltplantsoen 145, IJmuiden; A. de Wildt-Wessemius, d., Groeneweg 51, IJmuiden-Oost: J. Toorn- vliet-van Slooten. z„ Lange Nieuwstraat 400, IJmuiden. OVERLEDEN: J. M. C. W. Albert, 81 j„ wed. van J. J. Frank. v. d. Vondellaan 31. Driehuis; C. Zwart, 75 j., echtgenote van G. H. Stapper, Wijkerstraatweg 252, Vel- sen-Noord; E. van der Brink, 78 j„ echtge noot van S. Verschoor, Cederstraat 37, IJmuiden-Oost; M. Leijen, 65 j., echtge note van C. van der Zee, Trompstraat 99 IJmuiden-Oost; G. Kramer, 72 j., werluwe van T. Zijl, Willebrordstraat 12, IJmuiden- Oost; J. J. Jonker, 71 j„ echtgenoot van J. E. van der Werf, Trompstraat 145, IJ muiden-Oost. TWEEëNTWINTIG BIGGEN GEBOREN In de Beverwijkse kinderboerderij aan de Velserweg zijn gisteren tweeëntwintig biggen geboren. Moeder en kinderen ma ken het best. Ofschoon SVIJ na zijn twee overwinningen vier nederlagen achter elkaar heeft geleden heerst er hij de vereniging toch geen neerslachtige stemming. Want men had na het vertrek van prominenten als de gebroeders Schaap, Schippers, Van der Zwet en Venus eigenlijk niet anders verwacht. Waar men zich veel meer zorgen over maakt is de financiële positie. Het komt hierop neer, dat SVIJ telkens na afloop van het seizoen het geïnde totogeld netjes naar de gemeente kan brengen. „U kunt wel een abonnement nemen", zei de politierechter tegen een IJmuidense winkeljuffrouw, die als getuige optrad in een zaak tegen een winkeldievegge en als zodanig vaak heen en weer reist tussen haar woonplaats en Haarlem. Deze keer betrof het een 38-jarige Velsense die op De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: J. M. Pel, aannemer, Gerard Doustraat 11, IJ muiden. Curator is mr. H. C. R. M. van Cranenburgh, Wilhelminastraat 5, Haar lem; de N.V. Electro-radiotechnisch bedrijf H. J. Maertens N.V., gevestigd aan de Nieuwe Groenmarkt 2, Haarlem. Curator is mr. F. M. Oberman, Kruisweg 63, Haarlem en D. van der Meijden, van beroep werk tuigbouwkundige, wonende te Haarlem aan de Orionweg 61. Curator: Mr. J. G. Bettink, advocaat en procureur te Haarlem aan het Staten Bolwerk 26. In deze faillissementen is mr. J. D. Vink rechter-commissaris. Bij beschikking van de rechtbank is de finitief surséance van betaling verleend voor de tijd van één jaar, ingaande 13 juni aan N V. groothandel in grondstoffen voor de Papier- en Karton Industrie A. van Vemde N.VNoordeinde 24-25, Wormer- veer. Bewindvoerders zijn mrs. C. J. Dooren- bos en H. S. J. M. Felhoen KraalOtto, Zaanweg 66, Wormerveer. „We betalen teveel huur voor ons ene terrein" zei voorzitter G. van der Linden tijdens de jaarvergadering. „Het gevolg is dat we de totogelden moeten gebruiken om financieel rond te komen, terwijl an dere verenigingen er gebruik van maken voor verbetering van de accomodatie en dergelijke". Men heeft nu een commissie ingesteld, die gaat bezien of de contributie omhoog zal moeten. Het ziet er naar uit dat deze wel zal worden opgetrokken tot het peil van de andere verenigingen van gelijk soortig karakter. De vergadering gaf het bestuur alvast volmachten. Er mogen dan wat topspelers vertrok ken zijn, waardoor het eerste elftal danig verzwakt is met name op de stopper- spilplaats, waar men nu in arrenmoede midvoor Spanjaard gaat proberen) maar er staan bemoedigende verschijnselen te genover. Er zijn nu al drie aspirantenelf tallen in het veld en het belooft veel voor de toekomst, dat vorig jaar het junioren elftal voor het eerst in dertig jaar kam pioen is geworden. Men zoekt het bij SVIJ niet in verster king van bovenaf, maar men werkt aan de opbouw van onderen af. Hoe serieus het bestuur zijn taak op vat, bleek wel uit een opmerking van de voorzitter: „het is geen kunst om zoveel mogelijk elftallen op te stellen, maar om de elftallen onder goede leiding te bren gen". Men zoekt nu naarstig naar een man, die geschikt is om de volledige leiding van de jeugd en zijn leiders op zich te nemen. Medegedeeld werd, dat de heer Servaas aan het eind van dit jaar niet meer als oefenmeester voor de senioren zal optre den. Gezellig clubhuis Er werd ook nog gewag gemaakt van de zelfwerkzaamheid op het veld (lijnen e.d.), die niet alleen nuttig is voor de samenhorigheid in de vereniging, maar die ook jaarlijks een bedrag van de gemeente oplevert. Die zelfwerkzaamheid is ook dui delijk te constateren in het clubhuis de Kapberg op Schoonenberg, waar de SVIJ- ers zo langzamerhand een piekfijn club huis hebben gemaakt. Gezellige gele gor dijnen zijn de laatste aanwinst in het zaal tje, waar men nu nog meubels en vloer bedekking in overeenstemming met de rest moet brengen. Wat ook nog bleek op de jaarvergade ring: de Real Madrid-manie loopt terug. Deze uitte zich in het dragen van witte kousen in plaats van de rode officiële kou sen, dit in navolging van het via de tele visie school makende Real Madrid. Het bestuur heeft de ontwikkeling rustig aan gezien omdat men een spontane beweging ten gunste van een ander tenue-onderdeel niet wil onderdrukken. Maar nu loopt de voorkeur voor witte kousen weer terug: voornamelijk omdat moeder of echtgeno te het wassen zoveel moeilijker vindt. Zo dat het weer wordt: witte blouse, witte broek, rode kousen met witte band. De aftredende bestuursleden H. Kampen J. Schabbing, J. Kok en J. Kramer wer den herkozen. DONDERDAG 19 OKTOBER Nieuwe Kerk, IJmuiden, 20 uur: Looft den Heer geeft een concert. Du Commerce, IJmuiden, 20 uur: Lezing Jan Strijbos over Spitsbergen voor perso neelsvereniging Wijsmuller. Warande, Beverwijk, 15.30 uur: Officiële opening Humanitas-torenflat. Vergaderzaal Abeienstraat, IJmuiden, 19.15 uur: Contact-ouderavond Volksmu ziekschool. Cultureel Centrum, IJmuiden, 20 uur: Ouderavond Clara Stemschool. Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden, 20 uur: Lezing Michiel A. de Ruyter over jazz. Pleiadenschool, IJmuiden, 20.15 uur: Ouderavond Zandhaasjes. Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden, 20 uur: Jaarvergadering Partij van de Arbeid, afdeling IJmuiden. VRIJDAG 20 OKTOBER Zaal Dam, Heemskerk, 20 uur: Toneel avond personeelsvereniging van gemeente ambtenaren. Gespeeld wordt „Hoera, het is een jongen!" Statenhuis, Beverwijk, 14 uur: Neder landse Vereniging van Huisvrouwen af deling Beverwijk met lezing over Wedg- wood-porselein. Centrum, Beverwijk, 20 uur: Klaverjas- en bridgedrive personeelsvereniging van openbare werken. Verenigingsgebouw, Dommelsingel, Oos- terwijk, 18.45 uur: Filmavond teen-agers. Hervormd Jeugdgebouw, Heemskerk, 20 uur: NCVB Heemskerk. Ds. Van der Zee uit Egmond aan Zee houdt een lezing. Hervormd Jeugdgebouw, Schans, Bever wijk, 20 uur: bijeenkomst Beverwijkse amateurfotografen. Kennemer Theater, Beverwijk, 20 uur: Bijeenkomst afdeling Beverwijk van de vereniging ter behartiging der belangen van TBC-patiënten. „Ik begrijp niet waar hij vandaan is gekomen". Zo was de verbaasde reactie van mejuffrouw A. Markerink. die zaterdag in haar huisje op het landgoed Beekestein in Velsen onverwacht de postbode op bezoek kreeg. Haar verbazing gold niet de postbeambte, maar de prent briefkaart die deze in de hand van mejuffrouw Mar kering achterliet. „Groeten van oom Hendrik" stond er op en de stempel verried dat de kaart in Amsterdam was gepost in het jaar.... 1904! Zevenenvijftig jaar zou deze kaart dus hebben rond gezworven voor de groeten van oom Hendrik die zo- ais mejuffrouw Markerink opmerkte, al veertig jaar dood is het juiste adres hebben bereikt. Een lugubere groet uit het verleden. Maar hiermee is het raad sel niet opgelost. Het adres is met een zwierige hand geschreven en luidt „Mejuf frouw L. Markerink, Op de kapelle onder Beekestein, te Velsen." (Mejuffrouw L. Markerink was de zuster van mejuf frouw A. Markerink. Voor haar kwam deze groet echter te laat, want zij is enkele jaren geleden overleden). Op de kaart staan vele stempels. Er is een onduide lijk stempel van Velsen, waarop vaag juli 1904 is te lezen en daarnaast prijkt een gloednieuw, duidelijk lees baar stempel van de P.T.T. in Beverwijk, met als datum 12 oktober 1961. Drie te ont cijferen stempels: Amster dam, Velsen en Beverwijk. Maar tussen de eerste twee en het laatste stempel zit een tijdsverschil van 57 jaar plus twee wereldoorlogen. Het wonderlijkste is ech ter, dat men op het postkan toor in Beverwijk en op het postkantoor in Velsen niet in de gaten heeft gehad dat de kaart gefrankeerd was met een postzegel van één cent. Zo'n goSie, degelijke zegel van één cent. Mejuf frouw Markerink heeft niet moeten bijbetalen, maar wel heeft zij in de loop van deze week de directeur van het postkantoor in Velsen, de heer B. Groenhof, op bezoek gehad die belangstellend Mejuffrouw A. Markerink met de prentbriefkaart: groeten uit 1904. raar de prentbriefkaart in formeerde. De heer Groen hof kwam tevens met een theorie op de proppen: kan het niet zijn vroeg hij oat uw familie „een grapje" beeft willen uithalen en een oude prentbriefkaart op nieuw heeft gepost, waarbij men erop rekende dat de PT.T. niet in de gaten zou hebben dat er een verlopen postzegel op zat? En met dit probleempje heeft hij mejuffrouw Mar kerink, die 63 jaar is en haar hele leven in het 350 jaar oude huisje heeft gewoond achtergelaten. De zustervereniging „Dorcas" in IJmuiden houdt op vrijdag 20 oktober in de Elon-kapel, op de hoek van de Varenius- straat en de J. P. Coenstraat in IJmuiden een verkoop dag. Deze verkoop geschiedt ten bate van de zending in Tanganyika in Afrika. Het kwaad van bromfiets diefstallen en roverijtjes uit geparkeerde auto's is nog steeds niet de kop ingedrukt. Herhaaldelijk ontvangt de politie aangiften van gedu peerde autobezitters, die op een „kwade" morgen tot de ontdekking komen dat er papieren of andere zaken uit hun wagens zijn verdwenen. Zo is er dezer dagen in de Wenkebachstraat in Velsen- Noord een mapje met rijbe wijzen uit een geparkeerde auto gestolen. Er zijn even eens papieren gestolen uit een personenauto die gepar keerd stond bij een woning aan de Verloren van The- maatlaan, nummer 5. Bo vendien heeft men in de loop vari de vorige week een claxon gestolen uit een vrachtwagen die bij het Sta tionsemplacement in IJmui den stond. Bromfietsdieven zijn even eens weer actief geworden. In de IJmuidense Bloem- straat zijn zondag twee bromfietsen gestolen. Beide brommers zijn inmiddels te ruggevonden. De toneelgroep „Arena" gaat optreden voor de leer lingen van de vijfde en zes de klassen der lagere scho len. Maandag 23, dinsdag 24, woensdag 25 en donderdag 26 oktober zal de groep voorstellingen van „Ploeft" geven in het Sint Fidelisge- bouw te IJmuiden. „Ploeft" is een spookje, dat schokkende avonturen beleeft. Hij woont met zijn moeder en zijn altijd sla pende oom Papaver op de zolder van een verlaten huis. Wat doe je als je bang bent \oor mensen? Ploeft heeft er iets op gevonden. Hij ge- lootf gewoon niet, dat ze be slaan. Maar als hij het ten slotte wel moét geloven, be ginnen de moeilijkheden. De jongens en meisjes zullen dan de snode daden van Koutepoot kunnen zien, die het van de mensen wint, maar van de spoken niet. „Ploeft" is geschreven door Maria Clara Machado. De vorige week werden de volgende voorwerpen onbe- neerd aangetroffen: Ring met sleutels, paar balletschoentjes, grijze tas met inhoud, autoped, kinder schoentje, bankbiljet van 25.rozenkrans, speel goedauto, portemonnee met inhoud, herenpolshorloge, herenhoed, poesje, dameshor loge, bril, damesrijwiel, re genjas, halsketting, knot wol, bruine sandaal, kinder drie wieler, handfietspompje, leertje met twee sleutels plastic damesjas, armband met bedeltjes, schakelarm band, zwembroek met hand doek, hoofddoekje, wandel stok, sjaal, lage herenschoen, muntbiljet van 2.50, bruine fietstassen, damesring met steen, benzinetankdop, schildpad, damesschoen wieldop, kinderbroche, gla cé herenhandschoen, 3-wie- lige autoped, herenslipover Aan boord van het pension schip van de Hoogovens „Arosa Sun" is het eerste jubileum gevierd, en wel dat van de chef-machinist M. Tijl, die veertig jaar in dienst van de Hoogovens is. In de muzieksalon werden toespraken gehouden, wer den geschenken aangeboden en hoorden alle aanwezige werknemers de goede kwa liteiten opgesomd van de chef-machinist, die tijdens een dankwoord zei dat men hem nog eens had voorspeld een beroep op of bij het wa ter te vinden. Ook al ligt de „Arosa Sun" stevig ver ankerd, niemand kan deze jubilaris betwisten dat al thans dit deel van de voor spelling in vervulling is ge gaan. De foto toont nog eens de familie Tijl bijeen in de muzieksalon van het schip met voor hen een model van het schip, vervaardigd door machinekamerpersoneel. Het echtpaar Van Ewijk Bus in de Acaciastraat in IJmuiden-Oost is op 25 ok tober vijftig jaar getrouwd. Dit gouden huwelijk wordt echter op zondag 29 oktober gevierd met een hoogmis in de Paterskerk en een ont vangst in het rooms-katho- lieke clubhuis „De Spil". In hockeystick, doos inhouden de vier asbakjes, kindertas- je, leesboek, ballpoint, da meshandschoen, geruite sjaal, regenbroek en herenbril. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn dagelijks aan het hoofd bureau van politie in IJmui- uen te verkrijgen. de (nu bijna) vijftig jaar dat dit huwelijk heeft geduurd is er overigens heel wat ge beurd in het gezin Van Ewijk. Aan de Willemsbeek- weg begon het echtpaar een brood- en banketbakkerij maar tijdens de eerste we reldoorlog moest de heer Van Ewijk onder dienst. On der leiding van mevrouw Van EwijkBus, (thans 74 jaar oud) ging de zaak ech ter door, totdat haar man weer de teugels in handen kon nemen. In de tweede wereldoorlog werd de ztaak op last van de bezetter af gebroken en het gezin Van Ewijk evacueerde naar Haar lem. Nadat men na de oorlog een winkelpand in Driehuis had betrokken, werd in 1950 een nieuwe winkel gebouwd aan de Willemsbeekweg. Een jaar daarop betrokken de heer en mevrouw Van Ewijk een woning in de Acacia straat. Nog steeds helpt de heer Van Ewijk, die zich inmid dels uit de zaken heeft te ruggetrokken, mee als het extra druk wordt. Maar ove rigens geniet hij nu, met zijn vrouw, van de rust die de oude dag hun biedt. Op zon dag 29 oktober zal het ove rigens niet zo rustig zijn. Want dan komen de zeven kinderen, de 38 kleinkinde ren en de twee achterklein kinderen over om feest te vieren. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Nesshorn van Karlstad; Jastarnia, Stettin, bijlegger IJmui den. Donderdag kwam in IJmuiden aan: Buenos Aires van Bremen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: African Palm naar Antwerpen; Hinde, Londen; Pallas, Hamburg; Trito, Rotterdam; Clio, Antwerpen. Dond'erdag vertrokken uit IJmuiden: Zaan- stroom van Plymouth; Ardeas, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). „FLORALIA" BELOONDE KINDEREN Het bestuur van de Vereniging „Flora- lia" te Beverwijk heeft woensdagmiddag enkele honderden kinderen een heel pret tige filmmiddag bezorgd. Deze kinderen kregen deze middag aangeboden omdat ze zo hun best hebben gedaan met de ver zorging van de potplanten, die hun door „Floralia" waren uitgereikt. Het scheen af en toe of de muren van het gebouw der K.S.A. het zouden begeven, zulk een ge juich steeg er soms op uit de zaal. Voor deze gelegenheid had men de keuze laten vallen op een film waarin een drietal kin deren de hoofdrol spelen. Gymnastiek In de gymnastiekzaal aan de Bachstraat te Heemskerk geeft de afdeling heren- gymnastiek van de sportvereniging ADO vrijdag 27 oktober een demonstratie avond. K orfbal Watervliet, dat nog ongeslagen is, gaat naar Haarlem, waar het tegen Ooster kwartier wel eens moeilijk kon worden. De Watervlieters zullen feller moeten spe len dan zondag tegen Vogel. Watervliet 2 ontvangt wift 3, Watervliet 3 Aurora 3. Handbal De IJmond-dames krijgen bezoek van Foresters uit Heiloo, oude bekenden, die zich niet gemakkelijk uit het veld laten slaan. De dames van IJmond, die pas haar eerste twee punten behaalden, kunnen winnen, want Foresters heeft met even veel gespeelde wedstrijden pas vier pun ten behaald. De heren zullen het tegen Micrometers (derde met 8 uit 6) lastig krijgen op Watervliet, waar voorlopig nog twee weekeinden kan worden gespeeld. IJmond staat zevende met 3 uit 5. Verder wordt gespeeld: dames: HBC 1 IJmond 2, IJmond 3—Rapiditas 2, heren: IJmond 2—De Blinkert 2, Concor dia 3IJmond 3. Vrijdag om acht uur is er in Du Com merce een klaverjasdrive voor het VSV- jubileum. In de Heemskerkse sporthal is er een gymnastiekdemonst.ratie van ADO (20 uur), in het Centrum, Beverwijk, gaan de personeelsleden van openbare werken klaverjassen en bridgen. N.V.V.-DAMES GINGEN „OP REIS" De heren J. Otto en D. Joustra hebben woensdagavond de N.V.V.-vrouwen te Beverwijk prachtige kleurendia's laten zien, die door hen waren vervaardigd op buitenlandse reizen. Vooral Italië en Oos tenrijk hadden hun aandacht. De dames die bekende plekjes zagen waren enthou siast. De heer Joustra heeft vooraf het een en ander verteld over de Stichting „De Vrije Wereld" te Amsterdam, die de rei zen heeft georganiseerd en die in een groot aantal plaatsen in het buitenland eigen vakantieoorden heeft met Hollandse bediening. De voorzitster, mevrouw D. Ruiter-Hamer deelde mede, dat de mid dag voor de bejaarden, die op 2 november zal worden gehouden, geheel „in kannen en kruiken" is. I

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7