Pro-westelijk conservatief bewind links Damascus op Syrische beheerst wes in eertijds Amerikaanse reactie staatsgreep blijft India bindt strijd aan met alcohol-gebruik Ieder jaar worden in België acht miljoen vogels gedood MEUWSEN Reserveer een stukje lente... 't Regent J. S. MEUWSEN N.V. Noorse rechter ontkent Franse beweringen Sterke drank in 1966 reeds taboe België schorst betaling van UNO-bijdrage De Gaulle volgende maand naar Londen Japanse minister Rosaka ontkent wapentransport naar N. Guinea SS-officier E. Ehrlinger beroept zich op bevelen Wenen verdenkt Hongaarse zakenman van ontvoering Prijs van 10.000.— voor een idee Fa. B. J. VAN LIEMT VRIJDAG 20 OKTOBER 1961 Molensteen Vijfmans-trust [0 Bij kunt u uitstekend terecht! Gr. Houtstraat 32, Haarlem, Tel. 13440 Vijf niet-Tunesiërs als getuigen gehoord Begin er Zaterdag meet Droogte in Indonesië Kaarslicht lééft! GOUDA KA ARBEN Aa-Be PLAIDS Zaalberg 195 x 145 100 WOL ƒ41.75 (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) DAMASCUS, oktober. Syrië, jarenlang de springplank van het communisme in het Nabije Oosten, heeft vandaag de meest pro-westelijke, anti-communistische regering die het ooit heeft bezeten. En toch is het westen daar niet onverdeeld gelukkig mee. Syrië wordt nu geleid door militairen en ministers die gezegd hebben: ..Khaled Bagdash (secretaris-generaal van de communistische partij) mag in Damascus terugkomen, maar dan alleen om opgehangen te worden Toen de Sovjet-consul-generaal Moskou's bliksemsnelle erkenning van de nieuwe regering kwam bezorgen, mocht hij een kwartier bij premier Mamoen el Koez- bary binnen. Hij kreeg een hand en dat was dat. Toen de Amerikaanse consul na twee weken terughoudendheid van Washington hetzelfde kwam doen, stonden de Syrische televisie en de gehele pers klaar om het grote moment te vereeuwigen en het volk was drie keer over de radio gewaarschuwd, dat er belangrijk nieuws op komst was. Waarom treuzelen de Anglo-Amerikanen met steun aan een regering die de vrije democratie in haar vaandels heeft geschreven en die po gingen doet om binnen de Arabische wereld met Jordanië en Irak, misschien met Libanon en Saoedi-Arabië, een tegenwicht voor Nasser te vormen, een groep die ondanks haar officiële „positieve neutralisme" welwillender tegenover het Westen zou kunnen staan? tief, .iegens het Westen welwillend regiem waarmee het Westen toch wel zou kunnen samenwerken. Ware het niet dat Syrië he laas Syrië blijft, een neurotisch land, on berekenbaar, broedplaats van intriges en staatsgrepen en voltes-face. En los van alle eerder opgesomde redenen is dat voor het Westen een klemmende reden om met de grootste omzichtigheid te werk te gaan en zich vooral niet over haast te binden. De lach van de boer die kiespijn heeft: de Sovjet-consul-generaal (rechts) komt Koezbary's regiem erkennen. Voor het breken van de Arabische Unie hebben de communisten jaren lang geijverd. Maar voor het aan de macht brengen van een rechts regiem uiteraard niet. De Egyptenaren hebben een gemakke lijk antwoord klaar: „De westelijke reac tionairen hebben zelf, tezamen met de Zionisten en de communisten (een coalitie uit Hitiers rijke fantasie) de Arabische Unie getorpedeerd. Dus dóén zii net. alsof zij niet verheugd zijn." De waarheid is uiteraard gecompliceer der. Het Nabije Oosten heeft sinds 1958 een betrekkelijke rust gekend, iedere ver breking daarvan lokt uit hoofd van de in gewikkelde inter-Arabische rivaliteiten een kettingreactie van onvoorzienbare ge beurtenissen uit. Ëen a'l te hartelijke Wes telijke omhelzing zou voor de nieuwe Sy rische regering inderdaad een molen steen aan de nek zijn. Ieder vriendelijk gebaar jegens Syrië is een klap in het gezicht van Gamal Abdel Nasser. Het westen en Nasser hadden na een lange serie conflicten eindelijk geleerd met el kaar samen te leven. „El Rayis", de Egyptische president, begon van een vre- desverstoorder geleidelijk aan een stabi liserende factor te worden. De rust in het Nabije Oosten grondde zich op zijn over wegende positie in de Arabische wereld. Het Westen is ook kopschuw geworden voor de beschuldiging dat het zich in het „derde deel van de wereld" altijd met reactionaire regiems vereenzelvigt. Wie immers zijn Syrië's nieuwe regeerders? De militairen die de revolutie hebben ge maakt, houden zich op de achtergrond. Er is onder hen geen dominerende figuur zoals Nasser, geen revolutionaire hervor mer. Generaal-majoor Zaghredine die pas op het laatste moment bijdé 'staatsgreep aan boord stapte, is. .hun woordvoerder, omdat hij de hoogste in rang is. Hij zwijgt trouwens voornamelijk, mompelt slechts algemeenheden in zijn werkkamer die in negentien verschillende kleuren groen is uitgevoerd. De militairen, die de lust en de bekwaamheid missen om zelf Syrië te regeren, hebben die taak voorlo pig in handen gegeven van „eerlijke mannen", civiele specialisten. De militai ren zien op de achtergrond toe, klaar om in te grijpen als er hun iets niet bevalt. Zoals alle Arabische officieren zijn zij vóór Arabische eenheid. Zoals alle officie ren willen zij een sterk leger, hebben zij een hekel aan economische problemen en politieke partijen. Het voorlopige kabinet-Koezbary re geert nu met een beperkt mandaat: orde op zaken stellen, vooral financieel-econo- misch, voorbereiden van nieuwe verkie zingen binnen vier maanden voor een par lement, dat Syrië een nieuwe grondwet moet geven. Het heeft ook een voorlopig programma: Arabische eenheid, een aan Syrische omstandigheden aangepast so cialisme, parlementaire democratie. Tot zover klinkt dat heel aardig, maar de wer kelijkheid is anders. Arabische eenheid kan men gemakkelijk beloven, omdat zij zo moeilijk te bewerkstelligen is. In de praktijk is het een leuze die men met vuur verdedigt om de rivaal gemakkelij ker van verraad aan de Arabische zaak te beschuldigen. vijfmans-trust die Syrië's economie placht te domineren; zijn medewerkers vertegenwoordigen de banken, de indus trie en de handel. Hun opvattingen van het socialisme behelzen dat de staat de spoorwegen, de havens en de trams mag beheren en dat de rest in de sector van de vrije economie thuishoort. Rest de parlementaire democratie: de militairen hebben doen weten dat zij niet de terugkeer der politieke partijen zullen dulden. Syrië's voormalige minister van Buitenlandse Zaken, de socialist Salah Bi- tar zei mij: „Wat er vrij is aan verkie zingen zonder partijen, zonder verkie zingscampagne, zonder persvrijheid, moet mij maar eens vertellen". Bitar had met anoere voormalige Syrische politici een manifest ondertekend waarin hij de staatsgreep toejuichte. Zonder twijfel hoopten die politici door middel van dat manifest spoedig hun politieke activiteit te kunnen hervatten. Een misrekening. Het ziet ei nu naar uit, dat er een een heidslijst, een soort nationaal front, zal komen, dat onder dekking van alweer het heilige Arabische eenheidsstreven de militairen in staat zal stellen een autoritaire orde te handhaven en hun mi nisteriële zaakwaarnemers de gelegen heid geeft om de belangen van hun eigen kringen te behartigen. De rechtse be roepspolitici, zelfs de politieke weerhaan Khaled el Azm. die zich eens de „rode miljonair" noemde, proberen op die een- heidslijst te komen door nu reeds de kop pen bijeen te steken en tot een onder handse zetelverdeling te komen. De linksen van de socialistische Ba'ath laten het hoofd enigszins moedeloos han gen. Zij zijn gecompromitteerd door hun voormalig ijveren voor Koezbary's beloftes van socialisme die nen om de militairen gerust te stellen Bijna alle Arabische officieren komen uit de kleine middenstand. Zij hebben puri teinse ideeën over sociale rechtvaardig heid en vinden, dat hoewel het volk zijn mond niet open moet doen om te praten het zulks wel mag doen om te eten. In feite is de prijs die het kahinet-Koezba ry voor zijn zaakwaarnemerschap be dingt, het teniet doen van de sociale maat regelen die Nasser in Syrië had inge voerd: de nationalisaties en de landher vorming. Koezbary zelf heeft de nauwste betrekkingen met de „khamsyia", dc Advertentie Geen. nood - moderne donkergetinte re genjassen in sportieve modellen hangen op u te wachten bij Meuwsen. Als „regen specialist" heeft Meuwsen ook klassieke lange modellen v.a. 79.50. OSLO (Reuter) Dr. Rolf Christopher- sen, lid van de commissie van de Inter nationale Commissie van Juristen die een onderzoek heeft ingesteld naar de Franse gruweldaden in Bizerta, heeft de Franse bewering als zouden uitsluitend Tunesiërs als getuigen zijn gehoord, onjuist genoemd. Dr. Christophersen, lid van het Noor se hooggerechtshof, en deken van de Noor se Orde van advocaten, deelde in een radio interview mee dat vijf niet-Tunesiërs ge tuigenverklaringen hebben afgelegd. Voorts heeft de commissie rapporten bestudeerd die een groep artsen, onder wie een Belg, een Spanjaard, een Turk en een Italiaan, onmiddellijk na de gevechten hebben op gesteld. De Internationale Commissie van Juris ten had de Franse regering, de Franse consul-generaal in Tunesië en de Franse commandant van Bizerta om medewerking verzocht, maar in alle gevallen was de Franse reactie afwijzend geweest. ■'P' "8# i Ijl :<v: Egypte, zij zijn verzwakt omdat Nasser geen politieke concurrentie duldde en Ser- razj hun kaders in de gevangenis stopte. Zij beseffen dat zij van onderaf moeten beginnen, door agitatie in de achterlijke en misdeelde massa. Het zou er dus naar uit zien, dat de nieuwe regeerders een betrekkelijk lange periode van autoritaire stabiliteit tegemoet gaan. Een conserva- (Van onze correspondent) BRUSSEL De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Paul Henri Spaak, heeft de UNO geschreven, dat België tij delijk zijn betalingen aan de Volkenorga nisatie stopzet, voorzover het betreft de kosten van het optreden van de UNO in Kongo. Deze kosten belopen over 1961 on geveer 65 miljoen Belgische franc. De UNO heeft namelijk aan België een schuld van 256 miljoen franc, aldus Spaak. Een commissie van het Belgische minis terie van Defensie en een commissie van de UNO zijn het indertijd eens geworden over de vergoeding, welke de Volkenor ganisatie aan België zou betalen voor het overnemen van materieel en voor in Kon go verrichte prestaties. De waarde van de "unie' methet materieel was toen vastgesteld op 600 miljoen franc en de prestaties op 75 miljoen franc. Het UNO-secretariaat heeft later het bedrag van 600 miljoen franc teruggebracht op 190 miljoen. Tot nu toe heeft de UNO daarvan ongeveer slechts 8,5 miljoen franc betaald. Minister Spaak zal op 16 november zelf naar New York vertrekken om de verga dering van de'UNO-Assemblee bij te wo nen. LONDEN (UPI) President Charles De Gaulle zal tegen het einde van november naar Londen gaan voor een kort bezoek aan premier Macmillan van Engeland, zo zei men in diplomatieke kringen te Londen. Het zal. een „particulier bezoek" worden, vermoedelijk op „Chequers" de officiële residentie van de Britse premier. Er zul len waarschijnlijk geen raadslieden of ad viseurs bij het gesprek tegenwoordig zijn. De agenda zal „Berlijn", „De Oost-West onderhandelingen" en „de EEG" tot hoofd punten hebben. BONN (Reuter) Sir Evelyn Shuck- burgh, de Britse afgevaardigde die zou deelnemen aan de conferentie in Londen over Berlijn, die door de Franse houding niet doorging, zal vandaag in Bonn aanko men om met Westduitse functionarissen overleg te plegen, zo heeft een woordvoer der van de Britse ambassade in Bonn ge zegd. De woordvoerder zei dat „de Amerikaan se en Britse regering het er over eens zijn dat het zoeken naar een basis voor onder handeling moet worden voortgezet". Het doel van Sir Evelyns reis is zich op de hoogte te stellen van de heersende menin gen in Bonn en Parijs. NIEUW DELHI (UPI) Er is in India een machtige beweging aan het werk om het gehele land tegen 1966 droog te leg gen. In bepaalde gebieden mag reeds geen alcoholische drank, in welke vorm dan ook meer verhandeld worden. Tegelijk daar mee zijn echter geheime distilleerderijen ontstaan een verschijnsel waar Ameri ka in de jaren '20 zo berucht om was. 1966 is voor het eerst als streefjaar voor India's algehele drooglegging genoemd op een conferentie van sociale werkers.Kort daarop volgde een adhesiebetuiging van de zijde van de centrale Indische droogleg gingscommissie en van de Indische staats secretaris voor Binnenlandse Zaken B. N. Datar. Een van India's vurigste alcohol- bestrijders is de huidige minister van Fi nanciën Morarji Desai, die de bovenge noemde conferentie van sociale werkers persoonlijk opende, Desai deelde de 1200 afgevaardigden op die bijeenkomst mee, dat de Indische deelstaten zich geen zor gen behoeven te maken over het wegval len van belangrijke belastinginkomsten, indien het land zou worden drooggelegd. Hij deelde mee, dat de centrale regering bereid is de helft der aldus gederfde ac cijnzen aan de deelstaten te vergoeden en hij voorspelde dat de andere helft zou wor den goedgemaakt door de verhoogde koop kracht van de bevolking, die haar geld niet meer aan drank zou kunnen besteden Sinds jaar en dag is er in India gageerd tegen de alcohol. Gandhi zelf was een der belangrijkste voorvechters van droogleg ging. India's Congrespartij, die met Neh roe aan het hoofd het land sedert 1947 heeft geregeerd, heeft drooglegging in de jaren '20 reeds in haar vaandel geschre ven. De Indische grondwet kent zelfs een bepaling tegen het gebruik van alcohol en verdovende middelen. Artikel 47 luidt: .„De staat zal ernaar streven een ver bod in te voeren op het gebruik, behalve ten bate van medische doeleinden, van sterke drank en verdovende middelen, die schadelijk voor de gezondheid zijn". Op recept Althans in theorie hebben de droogleg- gers aanzienlijke vorderingen gemaakt. Drie Indische deelstaten zijn geheel „droog" en in de meeste andere delen van Advertentie Plant bollen TOKIO, (AFP) In een vergadering van de commissie voor buitenlandse za ken van het Japanse Lagerhuis heeft het linkse lid Haruo Okada geïnformeerd naar de juistheid van een bericht, als zouden Nederlandse militaire vliegtuigen wapens naar Nieuw-Guinea vervoeren met gebruikmaking van het internationale vliegveld Haneda bij Tokio. De Japanse minister van Buitenlandse Zaken Zentaro Kosaka antwoordde, dat er op Haneda wel militaire vliegtuigen zijn geland, doch dat er geen aanwijzin gen zijn dat daarmee oorlogsmaterieel naar Nederlands Nieuw-Guinea is ver voerd. De minister was van mening, dat dergelijke onverantwoorde gevolgtrekkin gen alleen maar moeilijkheden kunnen veroorzaken. Ook het' vervoer van mili taire uitrusting naar Zuid-Vietnam via Haneda ontkende minister Kosaka. KARLSRUHE (UPI) De voormalige luitenant-kolonel der S.S., Erich Ehrlinger, heeft voor de rechtbank te Karlsruhe be kend dat hij aanwezig is geweest bij de executies van 150 mannen en vrouwen in een kleine vesting. Ehrlinger, die ervan wordt beschuldigd betrokken te zijn geweest bij bijna twee duizend executies tijdens de tweede we reldoorlog in Letland verklaarde echter dat de groep door de plaatselijke bevolking om het leven was gebracht. Hij beweerde dat de slachtoffers „niet alleen Joden waren naar ook mensen die hadden gecollaboreerd met de vroegere Russische bezettingsmacht en die ver schrikkelijk waren gehaat." Wat de terechtstellingen door executie pelotons betreft, verklaarde Ehrlinger: „Ik had bindende bevelen. Ik was verantwoor delijk. U kunt met mij doen wat u wilt." Behalve Ehrlinger worden nog zeven an deren ervan verdacht betrokken te zijn geweest bij de executies in Letland. DJAKARTA, (Reuter) Indonesië maakt een der langste droge moessons door. die het ooit heeft gekend. De rijst en groentenoogsten hebben zwaar te lij den.Van de Kleine Soenda-eilanden zijn ge vallen van hongerdood gemeld, terwijl ook in sommige gebieden van Java hongers nood zou zijn geconstateerd. In Midden Ja va wordt in het openbaar om regen gebe den. In het afgelopen weekeinde is daar voor de eerste maal sinds vijf maanden een korte stortbui gevallen. BRUSSEL Ontstellend zijn de gege vens over de vogelmoord in België welke ieder jaar rondom deze tijd geschiedt. Ze zijn dezer dagen gepubliceerd door het Ko ninklijk Belgisch Instituut voor Natuur wetenschappen en door de Belgische afde ling van de Internationale Raad voor het behoud van de Vogels. Men wrijft zich de ogen uit wanneer men kennis neemt van deze publikatie. Men vraagt zich af met welk recht België zich nog een be schaafd land durft te noemen en verwacht dat zijn partners in Benelux enige welwil lendheid voor deze Belgische „natuurbe scherming" zullen kunnen opbrengen. In vrijwel alle Europese landen is, over eenkomstig de in 1950 te Parijs onderte kende conventie de vangst van vogels af geschaft. Deze landen houden zich aan de afspraak, maar België, dat het verdrag me de heeft ondertekend, treedt het met voe ten. Ieder jaar worden meer dan tien mil joen vogels gevangen, waarvan er zes tot acht miljoen worden gedood. België beschermt alleen de insecten eters, de nachtroofvogels en enkele zeldza me soorten. Van de 350 soorten die tot de Belgische ornithologische fauna behoren worden er ongeveer 125 door de wet be schermd. Meer dan 25.000 Belgen hebben een officiële vergunning om vogels te mo gen vangen. Dat is ongeveer een per vier kante kilometer. Hun aantal is verdubbeld sedert de jongste wereldoorlog. Men kan daaruit afleiden dat het vogelstrikken een lucratieve bezigheid is. Volgens de jongste statistische gegevens worden tijdens de vangstperioden in Bel gië ongeveer elf miljoen vogels gevangen. Daarvan zijn ongeveer vijf miljoen spreeu wen, lijsters en mussen bestemd voor de consumptie en voor het verwerken tot vee voeder, en dergelijke. Van de vinken wor den de gevangen vrouwtjes meestal ge dood, omdat ze geen handelswaarde heb ben en van de mannetjes sterft een deel tijdens het vervoer of daasvoor, kort na het vangen. Zo sterven op honderd gevan gen goudvinken 43 vogels. Bovendien wor den veel vogels onwettig gevangen. Volgens een raming worden ieder jaar in België tot acht miljoen vogels gedood. Vele van deze dieren worden in hun land van herkomst en in andere landen be schermd omdat zij tot de voor de mens nuttige vogelsoorten behoren. Een groot aantal vogels wordt uitgevoerd naar Groot Brittannië, Duitsland en Nederland. Maar tijdens het transport sterft een belangrijk percentage van deze dieren. Bovendien is de invoer in die landen meestal clandes tien. omdat de wet daar het houden van deze soorten verbiedt. Allerlei pogingen, die tot dusverre zijn gedaan door groeperingen die wensen dat België zijn afspraken inzake de vogelbe scherming zou nakomen, zijn tot nu toe gestrand op de laksheid van de autoritei ten, voldoende toezicht te houden op het naleven van de wettelijke voorschriften en op het grove winstbejag van de domme en wrede Belgische vogelvangers. WENEN (UPI) De Oostenrijkse po litie heeft een arrestatiebevel uitgevaar digd tegen een Hongaar die is betrok ken bij een van de meest raadelachtige ontvoeringen die ooit in Wenen is voor gevallen. Volgens het politierapport staat de zakenman Laszlo Geroe uit Boedapest onder zware verdenking betrokken te zijn geweest bij de ontvoering van de anti communistische journalist, dr. Aurel Abra nyi, die sinds 1949 in Wenen woonde. Hij werkte voor radio Vrij Europa en ook, naar wordt verondersteld, voor een westelijke inlichtingendienst. De echtgenote van Abranyi verklaar' de dat de journalist afgelopen donder dag een bezoek aan Geroe had gebracht en niet was teruggekomen. Bij een po litieonderzoek van Geroe's flat bleek dat in de woning een gevecht had plaatsge had. De politie vond ook een injectie naald en bloedsporen. Geroe heeft Oostenrijk donderdagavond haastig verlaten. Hij reisde via Tsjecho Slowakije naar Boedapest, waar hij heeft verklaard niets met de verdwijning van Abranyi te maken te hebben. het land heeft men dagen ingevoerd, waar op geen alcoholische dranken mogen wor den verkocht. Maar hoe „droog" zijn die droge" staten eigenlijk? Bombay, de hoofdstad van de „droge" Maharasjtra staat, is berucht om zijn zwarte handela ren in alcohol en zijn wijdvertakte net werk van ondergrondse distilleerderijen. Bovendien zijn er lokaliteiten met speciale vergunning, waar vreemdelingen alcohol kunnen krijgen en Indiërs, mits zij over een speciaal doktersbriefje beschikken. In Nieuw Delhi, de federale hoofdstad, waar de regering en de buitenlandse am bassades zich bevinden, floreert het insti tuut „cocktail party". Er zijn weliswaar geen bars in de stad, maar iedereen kan drank krijgen in een zogenaamde „pri vate club". Bovendien mogen bepaalde, door de regering aangewezen hotels drank schenken, wanneer er internationale confe- enties in de stad worden gehouden. Britse traditie Calcutta blijft evenwel het bastion voor de „wettige" drinkers. Hoewel de woens dag is aangewezen als een alcoholloze dag doen de bars in die stad op alle andere dagen van de week goede zaken. Ook op de strijdkrachten hebben de droogleggers tot dusver geen enkele invloed gehad. Het Indische leger is nog altijd doordrenkt van Britse tradities en elke eenheid heeft dan ook zijn militaire clubs, waar de leden zich aan drank te goed kunnen doen zo veel ze masar willen. Zij, die het land drooggelegd willen zien, beweren, dat de Indiër van nature geen drinker is. Zij wijzen daarvoor op de ge schriften van beroemde buitenlandse rei zigers zoals de Chinese boeddist Ffa-Hein, die in 399 v.Chr. India bezocht, en de Por tugese ontdekker Vasco da Gama, die er in 1498 arriveerde. Beiden maken er mel ding van, dat de Indiërs geen sterke drank tot zich nemen en dat er in hun markt plaatsen geen alcoholische dranken ver handeld worden. Oude Hindoe-geschriften verwerpen het gebruik van alcohol onvoorwaardelijk. De Baghvata zegt ondermeer: „Wanneer een man in het eerste stadium van dronken schap verkeert, komt hij in een abnor male geestestoestand. In het volgend sta dium raakt hij zijn oordeelsvermogen kwijt en in het derde stadium begint hij te keer te gaan als een wilde olifant". Staatskas De meeste Indiërs werpen de schuld voor het in de mode brengen van sterke drank op de Britten. Zij beweren, dat de vroe gere Britse koloniale overheersers het ge bruik van alcohol bevorderen om zodoen de de staatskas te spekken. Als bewijs voor deze stelling wijzen zij op de bevin dingen van een anti-alcohol congres, dat in 1886 in Londen gehouden werd. Daar werd toen geconstateerd, dat „alcoholge bruik welbewust wordt gestimuleerd door de Britse regering van India uit overwe gingen van fiscale politiek". De enige staatsman, die in staat zou zijn om van India in één enkele parlementaire zitting althans officieel een „droog" land te maken, is premier Nehroe. Zelf drinkt hij nooit, maar over drooglegging heeft hij zich nooit bijzonder nadrukkelijk uitge sproken. Zijn duidelijkste uitspraak is nog het commentaar, dat hij op het onlangs gehouden anti-alcoholcongres van sociale werkers heeft laten voorlezen. Dat luidde: ,Het welzijn van ons volk moet altijd on ze belangrijkste overweging zijn. Ik kan er nauwelijks aan twijfelen, of ons volk zou in brede lagen welvaren, zowel op korte als op lange termijn, bij een politiek van algehele drooglegging". Advertentie Advertentie Grote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 - 12839 In een gehouden bijeenkomst in een van de grafelijke zalen aan het Binnenhof in Haag. van de Rijksideeënbusorganisatie is een bedrag van 10.000 uitgereikt aan de heer J. A. Brakman, technisch hoofdamb tenaar eerste klas bij de Cultuurtechnische Dienst in Utrecht Dit bedrag is de hoog ste prijs die tot dusver door de Rijks ideeënbusorganisatie is toegekend. De beloning is de heer Brakman uitge reikt door de minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen. Het door de heer Brakman ingezonden idee heeft be trekking op de verharding van die wegen, die voor moderne landbouwmachines niet of zeer moeilijk begaanbaar zijn. f

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5