Humanitas-flat voor bejaarden donderdag officieel geopend BORST De Nederlandse Bloemisterij viert gouden jubileum Voetbal in Kennemerland CORDUROY HERENPANTALONS ƒ19.50 corsetten, beha's en gaines BENDER SLIJTERIJ Sf IER ymtFnwnF^I Minister Marijnen feestredenaar Medische verzorging tijdens het weekeinde Havenberichten m erard van Praa BROEKEN Bourget tapijt ƒ21.50 p.m. De nieuwe collecties GIEBELS I GEREEDSCHAP Winterjassen Costuums Regenjassen J VRIJDAG 20 OKTOBER 1961 7 Interessante lezing over jazz door M.A. de Ruyter BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK VRIJE TIJD •r 'i i "h y Deltaweg over dam in Veerse Gat later klaar dan mogelijk is Kerkelijk nieuws Voor uw wij'nen en gedistilleerd Penning gewijd aan Pablo Picasso Donderdag wapperde de nationale driekleur op het dak van het hoogste gebouw in Noordholland ten noorden van het Noordzeekanaal: de flat voor bejaarden van twaalf verdiepingen aan de Warande te Beverwijk. Dit gebouw is donderdag officieel geopend door de burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma, die zei dat de gemeente trots is op dit gebouw. De flat wordt geëxploiteerd door de afdeling Beverwijk van de stichting Humanitas. In het gebouw wonden 110 mensen, van wie de gemiddelde leeftijd 64 jaar is. Toch zijn er nog zes kinderen in het geboui» gehuisvest. Bij de opening waren aanwezig: de bur gemeester, de wethouders E. Gerritse, S. Coelingh, W. Vessies, gemeentelijke func tionarissen, de voorzitter van de landelijke vereniging Humanitas, oud-minister mr. J. in 't Veld en vertegenwoordigers van or ganisaties, bedrijven en verenigingen m IJmond. Voorzitter van de afdeling Beverwijk, de heer ir. W. Semeins zei in zijn ope ningstoespraak dat er tegenwoordig hoge eisen worden gesteld aan de gemeenschap in het industriële klimaat. „Wij worden ons meer en meer bewust van de kleiner wordende wereld, waardoor wij meer en meer op elkaar aangewezen geraken", al dus stelde hij. De welvaart wekt de schijn, dat de mens onafhankelijk is, doch in werkelijk heid is hij meer afhankelijk van de an der. Bezinning op de medemens is een eis van de tegenwoordige gemeenschap. Som migen kunnen niet tegen de maatschappij op, zijn te zwak óf te menselijkzo vervolgde de heer Semeins. De vereniging Humanitas is met het bouwen van een hoog flatgebouw voor be jaarden aan een experiment begonnen. Men had immers op het gebied van huis vesting voor bejaarden in deze vorm geen enkele ervaring opgedaan. Vandaar dat het hoofdbestuur aanvankelijk nogal scep tisch tegenover de ongetwijfeld voortva rende plannen van de afdeling Beverwijk stond. Toch meende de heer Semeins dat men in de opzet geslaagd is. Hij hoopte dan ook dat dit hoge gebouw tevens een symbool zal zijn van het ontstaan van „het werk van mens tot mens". Het was de oud-minister van Volkshuis vesting mr. J. in 't Veld, thans landelijk voorzitter van Humanitas, die zich afvroeg of niet het gevaar dreigde dat elke inwoner van een dergelijk bejaardenhuis (geen te huis!) als een „potentiëel object van maat schappelijk hulpbetoon" zou worden be schouwd en behandeld. Ook vroeg spreker zich af of het verschaffen van huisvesting aan bejaarden wel op de weg ligt van Hu manitas. Hij stelde echteA dat, al is het dan een experiment, in ieder geval getracht wordt van de samenwoning een samenleving te maken. „En daarom is het verantwoord een dergelijk experiment te wagen". Tot slot wees hij erop, dat het gewenst is con tact met de begane grond te houden, op dat de gemeenschap in de flat geen beslo ten gemeenschap wordt. Het was vervolgens de burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma die de openingstoespraak hield. Hij prees het destijds genomen initiatief van de af deling Humanitas, die op 1 januaril958 ontstond. De opening van dit ruim veertig meter hoge bejaardenflatgebouw, noemde hij zowel voor Humanitas als voor de ge meente een grote dag. Voor de gemeente omdat het gebouw een belangrijk stede bouwkundig element vormt. Aanvankelijk, zo zei de heer Bruinsma, waren er mensen die alle mogelijke kritiek hadden, waarbij het woord hoogmoeds waanzin nogal eens een keer werd ge noemd. Thans echter, zo stelde de burge- Advertentie ZWARE KWALITEIT zwart en groen Kennemerlaon 100-106 Tel. 5501 PLEIN 1945 no. 48 meester, vinden de meesten het een mooi gebouw, geeft het Beverwijk allure. „Het ife het hoogste gebouw in Noordholland ten noorden van het Noordzeekanaal", zei de burgemeester met een beetje trots in de stem. De heer Bruinsma deelde mede, dat het gemeentebestuur het voornemen heeft >n de recreatieruimte onder het dak, maquet tes onder te brengen en hier af en toe een officiële ontvangst te doen plaatsvinden. Aanvankelijk was nog gedacht aan een ka mer voor het college, doch hiervan heeft men afgezien. De burgemeester wees ook nog op het gemeentelijk plan om te komen tot een verzorgingstehuis voor bejaarden (het huis Uyt ter Wyck in plan Oosterwijk). Hier zal ook plaats zijn voor Humanitas, zo be loofde de heer Bruinsma, die verwachtte dat volgend 'jaar met de bouw van dit verzorgingstehuis voor bejaarden (dertien verdiepingen) begonnen zal kunnen wor den. Tevreden Namens de bewoners van de flat sprak nog de heer H. J. van Wielink uit Zaan dam, die hier samen met zijn vrouw elke dag geniet van het uitzicht „ook 's nachts". Hij zei het prettig te vinden in „zo'n kasteel te wonen". Hij prees de gerieflijk heid en de uitstekende inrichting. De architect G. Hulsslage was zo blij met de vele loftuitingen van een bewoner over dit gebouw, dat hij niet kon nalaten ook nog iets te zeggen. Dr. Lijnzaad, di recteur van de stichting Noordholland voor Maatschappelijk Werk, wees tenslotte op het nijpende probleem van de chronisch zieke bejaarden. „Er is dringend een streekoplossing nodig", zo meende hij. Advertentie WONINGINRICHTING Planetenweg 38 - 42 - Telefoon 5991 De jazzexpert Michiel A. de Ruyter heeft donderdagavond in het Hervormd Jeugd- gebouw aan de Rembrandtlaan te IJmui- den-Oost voor een handjevol kinderen en wat ouderen, een lezing over de jazzmu ziek in de vele verschijningsvormen ge houden. Hij deed dit op uitnodiging van de hervormde gemeente, die de bijeenkomst toegankelijk had verklaard voor de gehe le IJmuidense jeugd. De opkomst was ge ring en man kan zich dan ook afvragen of het in Velsen nog wel enige zin heeft iets op het gebied van de jazzmuziek te ondernemen. De Velser Jazz Club is in middels ook al ter ziele gegaan, omdat het aan de nodige belangstelling ontbrak. Zelfs het naar IJmuiden laten komen van een expert op het terrein van de jazz, had tot resultaat dat slechts dertig personen bijeenkwamen. Overigens was de lezing van Michiel A. de Ruyter instructief genoeg om ook de leek bekend te maken met de verschillen de begrippen in de jazz-muziek. De heer De Ruyter, die eenmaal in de veertien da gen radiouitzendingen verzorgt, illustreer de het gesprokene met grammofoonpla ten van zeer goed gehalte. Hij vergeleek de moderne visie van Charlie Mingus op een neger-kerkdienst met een authentieke opname van een dienst in Washington, waarin gezongen wordt met begeleiding van een piano. De geluidsinstallatie was van goede kwaliteit, zodat de ten gehore gebrachte muziek tot haar recht kwam. Er is gedeclameerd en er zijn enkele gospel-liederen gezongen. Dit viel zeer in de smaak van het maar magertjes opge komen publiek. GEBOREN: Anna L. M., d. van A. L. Hupkens en van A. M. F. C. IJsselmuiden; Cornelia D. J., d. van H. M. Dekker en van M. H. C. Korsman te Beverwijk; Jacque line, d. van J. A. den Hertog en van W. N. Dekker; Jacobus J., z. van A. N. Vosse en van M. C. Appel; Anna A. M., d. van P. C. Oudhoff en van A. M. Rijs; Johan m., z. van W. J. Fijen en van G. M. v. Baarsen te Velsen (N.)Monica C. M., d. van C. M. Groenland en van A. M. A. Bakkum; Jo hannes W. M., z. van P. M. de Wit en van C. J. Koop; Petrus J., z. van P. G. Groot en van M. C. Buisman; Johannes, z. van H. de Ruyter en van J. C. Sinnige; Margaretha G., d. van W. M. Kluft en van J C. M. Joosten; Albert R„ z. van J. A. Hagens en van A. Pel te Velsen (N.); Petrus P. H., z. van H. H. A. Houben en van I. K. A. van de Kamp te Uitgeest. ONDERTROUWD: P. Meyer en M. Rijke; A. A. G. Janssens te Wormerveer en M. A. P. Kos. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN Geertruida Elisabeth, d. van J. Gij zen en Th. Glorie; Emelie, d. van G. Knijn en B. M. Holtman; Henricus Petrus, z. van H. G. Bergman en J. M. Truijens. GETROUWD: D. J. de Ruiter en M F. H. Broers; A. T. de Roos en L. M. A. Zonne veld. OVERLEDEN: S. Veenstra, 44 j., wonen de te Castricum. Advertentie ONTVANGEN van Wala ic Roulette Triumph Déwé Lovable Lastina ig Peter Pan Ronda PLEIN 1945 TELEFOON 7541 Speciaalzaak corsetten, beha's en betere lingeries De vereniging De Nederlandse Bloemis terij, die vijftig jaar bestaat, heeft gister middag met minister en mevrouw Marij nen als eregasten en de minister als feest redenaar, dat jubileum bijzonder bloem rijk gevierd. De bloemenveilingen en han delskwekers hadden vele bloemen en plan ten aangedragen en de Haagse Bloemisten patroonsvereruging had daarmee de Sche- veningse Kurzaal zeer fraai versierd. Voorzitter dr A. J. Verhage vertelde, dat men de aandacht vooral heeft willen richten op de jubileumuitgave „De Bloe misterij in Nederland". Van dat boek, waar mee de vereniging het inzicht in de pro blemen van de bedrijfstak wil verdiepen, gaf hij de minister eën speciaal gebon den exemplaar ten geschenke. Dr: Verhage, die behalve voorzitter van de „Nederlandse Bloemisterij" ook voorzit ter is van het Produktschap voor Sierge wassen, wijdde een aanzienlijk deel van zijn rede aan een afbakening van de ta ken van centrale overheid, publiekrechte lijke organen en vrije organisaties uit het bedrijfsleven. Hij zei onder meer dat wanneer zowel de publiekrechtelijke als de vrije organi saties zich van hun verantwoordelijkheid bewust zijn, dan kan in een goed samen spel bereikt vorden, dat publiekrechtelij ke bedrijfsorganisaties de belangen van de bedrijfstak dienen. In zo'n samenspel mag het geen rol spelen, van welke kant de initiatieven komen of de nieuwe gedach ten worden ontwikkeld. Nimmer zal men Voor de komende zondag is in verband met de landenwedstrijd tussen Hongarije en Nederland slechts een klein program ma vastgesteld. Er komen echter ook een aantal clubs in actie, die, zoals de zaken er momenteel voor staan, geïnteresseerd zijn bij de bovenste of onderste plaats en uit dien hoofde kan toch nog van een be langwekkend programma worden gespro ken In 2 A komen twee teams, die kam- pioensadspiraties schijnen te hebben, in het veld. Het zijn De Kennemers en Pur- mersteyn. De Beverwijkers spelen om 11 uur thuis tegen West-Frisia. Óp de kop af een jaar geleden waren de Enkhuizers ook de gasten van de roodzwarten en toen werd de wedstrijd met een gelijk spel (1-1 later zou het in Enkhuizen ook een ge lijkspel worden (2-2) afgesloten. Het staat echter als een paal boven water, dat de roodzwarten momenteel over een ster ker team beschikken dan het vorige sei zoen en daar de prestaties van West- Frisia tot dusver niet meer dan het prae- dicaat „middelmatig" verdienen, houden we het op een Beverwijkse overwinning. Purmersteyn speelt in Haarlem tegen Ripperda. Deze Haarlemmers nemen mo menteel nog een weliswaar bescheiden plaatsje op de ranglijst in mede door hun tweè nederlagen tegen De Kennemers en Vitesse, maar deze nederlagen 0-1 en 4-3 tonen aan, dat de Ripperdaspelers Advertentie Ged. Oude Gracht 5-7 t.o. Postkantoor IJMUIDEN Artsen: P. Brouwer, Kon. Wilhelmina- kade 79, tel. 4507; P. J. W. van der Toorn, Frans Naereboutstraat 70. tel. 4084; W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5953; me vrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945, IJmuiden; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. no. 7949. SANTPOORT Arts: J. Stoffels, Hoofdstraat 165, Sant poort-Dorp, tel. 8310. Apotheek: Santpoortse Apotheek. Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort- Zuid, tel. 02560-8249. VELSEN Wijkverpleging: Zuster C. Nap, Rem brandtlaan 5, IJmuiden, tel. 02550-6195, IJmuidenIJmuiden-Oost; Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 02550-6504, IJmuidenIJmuiden- Oost; Zuster C. Gomes, Leeuweriklaan 39, IJmuiden, IJmuidenIJmuiden- Oost; Zuster R. Langejan, Brederoodse- weg 106, Santpoort, tel. 02560-7477, Sant poort-NoordSantpoort-Zuid; Zuster J. Markerink, Middenduinweg 89, Sant poort, tel. 02560-8924, DriehuisVelsen- NoordVelsen-Zuid. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: Verseléwel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 3969. Van zon dagmorgen tot 's avonds 12 uur: M. A. de Ruyter, Dr. Schuitstraat 44, tel. 3553. Apotheek: De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door apotheek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. HEEMSKERK—UITGEEST Arts: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: N. T. W. Karse- meyer, Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513-215. Apotheek: De Heemskerkse Apotheek, Maerelaan 46, tel. 2490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverpleging: Zuster De Ruyter, Laan van Kanaan 107, Beverwijk, tel. 4409. Kraamverzorging: Zuster Dijkstra, v. Oldenborghweg 33, Wijk aan Zee, tel. 02517-343. CASTRICUM Arts: H. Spuls, Anna van Saksenstraat 2, tel. 3087. Wijkverpleging: Zuster Boots, Koningin Julianastraat 14, tel. 2544. Verloskundige: Mevrouw Scholten- Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burge meester Lommenstraat 6, tel. 2500. Advertentie REFORM VNR-artikelen zoutarme en suikervrtie dieet-artikelen COR v. d. MEER KENNEMERLAAN 131 - TEL. 5386 Het bekende adres, ook voor Helderse Taai SEXUELE VOORLICHTING DOOR NVSH TE IJMUIDEN Maandagavond aanstaande zal, uit gaande van de Nederlandse Vereniging voor sexuele hervorming (secretariaat: Linnaeusstraat 10, IJmuiden), voorlich ting over de huwelijksvoorbereiding en de partnerkeuze worden gegeven, in hotel Royal aan de Kennemerlaan te IJmuiden. Er zal een aantal filmpjes over de ge noemde onderwerpen worden vertoond, waarna gelegenheid wordt gegeven tot discussie. Er zijn nog kaarten verkrijg baar bij het secretariaat. be- voor voor iedere kampioenskandidaat ee dreiging kunnen vormen, óók dus Purmersteyn. WA en Velsen zullen elkaar met ener gie bestrijden, omdat ze resp. de onderste plaats bezetten of angstig dicht bij deze fatale plaats vertoeven. Na vijf wedstrijden hebben de Amsterdammers nog geen en kele keer het zoet der overwinning mogen smaken. Velsen viel hiervoor reeds twee maal in de termen en daarom rekenen we er in ieder geval op, dat de Santpoorters op minstens één punt beslag zullen leg gen. Wijk aan Zee-CSV CSV komt in de badplaats haar kansen tegen Wijk aan Zee verdedigen. Beide clubs deden zondag jl. in zoverre van zich spreken, dat ze toen eindelijk weer eens de volle buit binnen haalden, waardoor Wijk aan Zee zich van de onderste plaats afwerkte. Het vorige seizoen won CSV beide ontmoetingen tegen de badmensen met 4-2 en ook thans slaan we de kansen der Castricummers het hoogst aan. DEM trekt naar Always Forward en die wedstrijd hebben de Beverwijkers nog niet gewonnen. Beide clubs hebben dit met elkaar gemeen, dat ze zich na een enigs zins aarzelend begin de laatste tijd aardig hersteld hebben, zodat ze thans na 5 wed strijden 6 punten hebben. Met een gelijk spel moge beide clubs naar onze mening tevreden zijn. Voor 4 C worden nog gespeeld Renova- THB. Beide clubs hebben na 5 ontmoetin gen 3 punten en ook hier lijkt ons daarom een gelijkspel een aanvaardbare uitslag. Particulier weigert grond aan provincie te verkopen De deltaweg over de dam in het Veerse Gat komt een half jaar later gereed dan mogelijk is. Dat is het gevolg van de on wil van particulieren. De brede weg, die Walcheren met Noord-Beveland en via een veerdienst met Schouwen moet ver binden, loopt dood in het Noord-Beveland- se land. Dat komt doordat een rentmees ter, de heer Heijsse uit Oostkapelle, voor de tweede maal de voet dwars zet. Zijn weigering grond te verkopen maakte dat de weg over de zandkreekdam niet dan na lang wachten kon worden geopend. Ook de tweede deltaweg gaat een lange lijdensweg tegemoet. Terwijl een brede autoweg lag te wach ten, moest het verkeer voor de zand kreekdam tot voor kort over smalle, kronkelende dijken rijden, omdat de heer Heijsse weigerde enkele honderden me ters grond aan de provincie Zeeland te verkopen. In het afgelopen zomerseizoen wrong zich een stroom van auto's door kleine dorpen, gevaar en onrtist bren gend in stille, besloten gemeenschappen. De provincie moest in allerijl die smalle kronkeldijkjes gaan verstevigen, omdat zij anders uiteen zouden zakken onder de druk van het verkeer. Toch werden die kleine wegen kapot gereden, omdat er in een paar maanden meer wagens over gingen dan anders in tien jaar. Het ziet er naar uit, dat zo'n situatie ook met be trekking tot de Veersegatdam zal ont staan. De deltaweg over deze dam moet over een afstand van 1200 meter over het ter rein van de heer Heijsse lopen. Ook nu laat de Oostkapellenaar het op een sle pende onteigeningsprocedure aankomen. Vorige maal heeft hij zich, vlak voor de zaak voor de Middelburgse rechtbank kwam, gewonnen gegeven. Bij de nieuwe deltaweg is diezelfde methode toegepast door enkele Walcherse grondeigenaren. Men neemt aan dat de weigeraars ho pen op een stijging van de grondprijzen, zoals in de Zeeuwsch-Vlaamse kanaalzo ne is gebeurd. Geref. Kerken Beroepen te Idskenhuizen R. der Neder landen te Zuidbroek. Beroepen te Vries (Dr.) M. J. Vos, kand. te Overveen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Amsterdam (als ziekenhuis predikant) dr. G. J. Paul te Oosterbeek. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Haamstede-Kerkwerve T. Brienen te Mussel en H. van Leeuwen te Arnhem. Vrije Evang. Gemeenten Beroepen te Bergum T. H. Penninga, voorheen predikant te Gorinchem. de betekenis of de omvang van de eigen organisatie op de voorgrond mogen schui ven, met de bedoeling met een dergelijke argumentatie de eigen mening de over hand te doen krijgen. Sprekende over het verschijnsel „pres sure groups" zei dr. Verhage het als een gevaar voor onze samenleving en daar mee ook voor het organisatiewezen te be schouwen, als organisaties uit het bedrijfs leven werkelijk „pressure groups" wor den in die zin, dat zij met tot nu toe on gebruikelijke middelen trachten hun zin door te drijven. Over de jubilerende vereniging vertelde dr. Verhage, dat deze is voortgekomen uit de Nederlandse Tuinbouwraad, toen het nodig werd dat iedere tak van tuinbouw de eigen problemen in eigen organisatie ging bezien. De samenwerking tussen die verschillende takken vindt nu haar middel punt in de Nederlandse Tuinbouwraad, die daarmee een heel andere taak heeft ge kregen dan voorheen. De vereniging om vat niet alleen de producenten, maar ook een belangrijk deel van de handel en de hoveniers, een in Nederland wat ongewo ne samenstelling, die gelukkig nooit tot grote moeilijkheden heeft geleid. Na dr. Verhage sprak minister Marijnen die de vereniging zijn compliment maak te over het jubileumboek, dat hij als een standaardwerk beschouwde. De vereni ging heeft zich met succes beijverd om de marktpositie van de kwekers zo veel mogelijk te versterken en is ook een steun gebleken voor de bloemenwinkeliers en de ambulante handelaren. De minister deelde het standpunt van dr. Verhage, dat de P.B.O. niet kan functioneren zonder krachtige vrije organisaties, waar tevens aan de meningsvorming wordt gewerkt. Sprekende over exportproblemen zei de minister, dat de oorzaak daarvan thans' ligt in de bescherming, die importerende landen aan hun eigen producenten geven. In de activiteiten van de internationale tuindersorganisatie zag hij goede aanwij zingen dat een oplossing zal worden ge vonden in een gemeenschappelijke E.E.G. politiek voor siergewassen. Het bedrijfsle ven neemt belangrijke initiatieven op een tijdstip, waarop de E.E.G.-commissie nog geen voorstellen in deze heeft gedaan. Hij verwachtte, dat dank zij deze particuliere activiteiten de te zijner tijd door de Brus selse autoriteiten te ondernemen acties met succes zullen worden bekroond. Gelukwensen De voorzitter van de Internationale Tuin dersorganisatie, de heer E. Debroise.bood hierna zijn gelukwensen aan. Hij noemde de tuinder in het algemeen en de bloem- teler in het bijzonder een boodschapper van het land voor de stad en hoopte dat de teler zal denken aan hen die zijn bloe men als boden van hoop, liefde of be rouw ontvangen, dat de ontvanger zal den ken aan 's telers moeiten en dat de han delaar, die tussen beiden bemiddelt, bei den zal begrijpen. Namens de bevriende tuinbouworgani saties sprak de voorzitter van de Konink lijke Algemene Vereniging voor Bloembol lencultuur, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. Hij maakte de ju bilerende vereniging zijn compliment zo wel voor de voortvarendheid, waarmee zij de geboden kansen heeft weten te ge bruiken, als voor de wijze voorzichtigheid waarmee zij gewaakt heeft tegen over schatting van die kansen. Tot slot sprak jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, de 39 jaar oudere organisatie die in 1911 ten nauwste betrokken was bij de geboorte van „De Nederlandse Bloemis terij". De maatschappij heeft nu het initiatief genomen om de mogelijkheid van het or ganiseren van een nationaal kampioen schap bloemschikken te onderzoeken. Zij weet zich daarbij gesteund door de volks- tuindersorganisaties en hoopt ook op de steun van „De Nederlandse Bloemisterij". Advertentie In onze nieuwe zaak een verrassende verscheidenheid in: ALS OPENINGS-RECLAME Bij aankoop boven 30. overhemd voor HALVE PRIJS. Breestraat 17-19 - Beverwijk VARA-speelgoedbazaar in Noord De samenwerkende afdelingen van VA RA, Vrouwengroep Partij van de Arbeid en Jonge Strijd in Velsen-Noord zijn weer druk bezig met de voorbereidingen van de grote jaarlijkse bazaar ten behoeve van de VARA-speelgoedactie. De bazaar zal zaterdag 18 november in het St. Jozefhuis aan de Banjaertstraat worden gehouden. De commissie, die deze bazaar voor bereidt. kan nog enige helpende handen ge bruiken voor het vervaardigen van hand en naaiwerk en de medewerking aan de opbouw van de bazaar. Men kan zich hiervoor melden bij G. van Eijkelen, de Tiendestraat 8; me vrouw De Reus, Koningsweg 22; E. ten Brinke, Meerweidenlaan 20 zw. en Note- boom. Melklaan 8, alle te Velsen-Noord. Winterprogramma K.A.V. De leden van de Katholieke Arbeiders Vrouwen Vereniging (K.A.V.) in Bever wijk hoorden donderdagavond van hun voorzitster, mevrouw Wilgenburg-Krane, dat op het winterprogramma vele bijeen komsten staan. In november viert de KAV haar derde lustrum en dit heugelijke feit zullen de drie afdelingen gelijk vieren op donderdag 16 november. Op 21 december zal men gezamenlijk kerstfeest vieren en op 17 januari zal men eens nagaan hoe het in het afgelopen jaar is gegaan. Van veel belang acht het bestuur studie van de bijbel, men wil gespreksgroepen vor men. De voorzitster spoorde de dames aan om toch vooral de cursussen van de Huis houdelijke- en Gezinsvoorlichting te be zoeken. Zuster O. H. C. Giele vertelde daarna over het werk van het Kraamcentrum. Dit centrum is bijna een jaar oud en men kan reeds terug zien op veel en goed werk. In Nederland worden vrijwel alle kraamvrou wen thuis geholpen. Er zijn nog steeds te weinig meisjes en vrouwen die zich voor dit werk laten opleiden. Om deze opleiding meer populair te maken werd een film gedraaid: „Jij en de baby". GROENTEVEILING BEVERWIJK De Veiling Kennemerland te Beverwijk zal volgende week niet meer dagelijks veilingen houden. Donderdag 26 oktober zal de eerste veiling voor schorseneren worden gehouden. Advertentie Advertentie 't Spaarbankboekje, bet appeltje voor de dorst STICHTING NUTSSPAARBANK in de gemeente Velsen Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Water land van Hamburg; Ivoorkust, Rotterdam; Kuur- tanes, Oulu cellulose voor papierfabriek Velsen: Stella Danielsen, Wismar; Kleine Beer, Working ton, blokvormen voor Hoogovens IJmuiden Sar- pedon, Hamburg; Ouwerkerk, Rotterdam; Joh. van Oldenbarnevelt, Southampton; Mary Robert Muller, Leningrad; Marie Louise Halterman, Stet tin; Phoenix, Londen; Belos, Gefle; Sentinel Rio de Janeiro; Togokust, Antwerpen; Fern valley, Rotterdam; Celebes, Hamburg; Aeneas, Hamburg; Marathon, Hamburg; Oranjefontein, Antwerpen; Benguela, Isle of Grain; Oloaf, Antwerpen; Hec tor, Hamourg; Stadland Hamina; Joost, Stocka, hout voor Zaandam; Jaarstroom, Rotterdam; Niagara, Houleöidon; Thaletas, Rotterdam: Ma- gas, Rotterdam; Robert Watt Miller, Maracaibo; Julia Mary, Noordzee; Frans Böhmer, Rotterdam; Spes, Swinemünde, kalk voor IJmuiden; Mertola, Rotterdam; Molita Rotterdam; Anneliese, Puerto Ordaz: Kina, Rotterdam; Lingeborg,, Alholmen; Lingestroom, Londen. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Karimata van Bremen; Walter, Antwerpen: Admiraal Cour bet, Par, bijlegger IJmuiden; Elsa Essberger, Antwerpen; Marshall, Antwerpen; Paloma, terug van Noordzee; Hunzeborg, Rochester; Honte- stroom Huil. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Berkhout naar Soederarm: Clangula, Rotterdam; Peregrine, Harlingen: Henriette B, Londen; Juvalta, Spliet- hoff; Eemstroom, Shoreham; Amstelstroom, Leith; Rijnstroom, Londen; Grebbestroom, Huil; Volharding, Rotterdam; Gaasterkerk, Rotterdam; Biri, Oslo; Ladon Rotterdam; Gudvin, Rotter dam; August Thijssen, Oxelosund; Waverstroom, Rouen; Spirit, West-Hartlepool, walsmateriaal van IJmuiden; Alcoutim, Las Palmas; Siegfried Lehmann, Antwerpen; Nanusa, Freetown; Trude K., Aalborg; Ubbergen, Klaipeda; Amigo Erith, kunstmest van IJmuiden; Cyprian Coast Sunder land; Oranje Nassau, Cowes Roads; Harrogate, Goole; Puerto de Huelva, Vasteras; Arbon, Duin kerken, ledig van IJmuiden; Mosel, Kiel, bijleg ger IJmuiden; Eljo, Rotterdam; Temple Hall, La Guaira; Para, Antwerpen; Sonny, Archangel le dig van Velsen; Earsfield, Leith; Weser, Helma; Julia Mary, Londen; Looiersgracht, Rotterdam; Valiant, Bilbao; Wartena, Hull; Bonna, Delfzijl; Ask, Rotterdam; Vliestroom, Manchester; Raket Antwerpen; Descubridor, Bilbao, walsmateriaal van IJmuiden; Wexford, Boston, stijfsel van Wormerveer; Sparta, Aalborg; Cornish Brook, Leith; Argo, Helsinki, ledig van Velsen; Dorine, Abö ledig van Velsen; Kingsgate, Huil; Kleine Beer, Sas van Gent, ledig van IJmuiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Utsira naar Baie Comeau; Stella Daniëlsen, Wismar; Anja, Poole; Tinsdal, Leningrad; Gooiland, Bremen; Tinsdal, Leningrad; Gooiland, Bremen; Bucamar. Antwerpen; Julia Mary, Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van af naar Amsterdam is gegaan). LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEF. 7281 Bezorgen door de gehele gemeente De Koninklijke Begeer in Voorschoten geeft een serie penningen uit „ter ere van personen die zich op de gebieden van wetenschap en cultuur, of op andere, ideële wijze in hun werk voor de mensheid in bijzondere mate ver dienstelijk hebben gemaakt". De eerste penning van deze serie is gewijd aan Pablo Picasso die op 25 oktober 80 jaar zal worden Op die dag zal hem een exemplaar van deze penning worden overhandigd. De ene zijde van de pen ning in gepatineerd brons draagt de beeldenaar „Picasso met duif", de keerzijde vertoont het citaat „Cinere relicto renovatus ascendit" (Terwijl ik mijn as achterlaat, vernieuw ik mij steeds) met de naam Pablo Ruiz y Picasso en als reliëf de legendarische vogel Phoenix. Ontwerp en model zijn van de Haagse beeldhouwer André Bartels. De doorsnee van de penning is 85 mm. De tweede uitgave in de serie wordt gewijd aan wijlen Dag Hammarskioeld.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7