Nederland heeft weinig kans op revanche tegen Hongaren Discuswerpen: krach n Medailles voor de beste honkballers Cor van der Gijp had geen visum Dreigende Luxemburgse voetbalstaking ZATERDAG 21 OKTOBER 1961 19 Bewegelijke aanval Twee jaar celstraf voor Oostduitse gangmaker AM ATEURVOETBAL KORFBAL HANDBAL HOCKEY TAFELTENNIS Post-Gillen op vijfde plaats in Dortmund HONGARIJE GROSICS (Tatjbanya) 8 M ATARI (Ferencvaros) SOLYMOSI SIPOS (Diosgyijr) (MTK) SANDOR GÖRÖCS TICHY SOVARI (Ferencvaros) KOTASZ (Honved) MONOSTORI FENYVESI (MTK) (Ujpest) (Honved) (Ferencvaros) (Ferencvaros) Scheidsrechter: HUGH PHILIPS (Schotland) BOSSELAAR v. d. GIJP (Sparta) (Feijenoord) MULLER (Ajax) v. d. LINDEN (DOS) PRONK (Ajax) GROOT v. d. KUIL (Ajax) (PSV) KREIJERMAAT (Feijenoord) VELDHOEN WIERSMA (Feijenoord) (PSV) PIETERS GRAAFLAND (Feijenoord) NEDERLAND Vele honderdduizenden zullen morgen voor een gering deel op de tribunes van het Nep-stadion in Boedapest, voor de rest voor het televisiescherm kun nen zien hoe Hongarije van Nederland gaat winnen. Dat klinkt bijzonder pessi mistisch, maar zelfs de meest verstokte aanhanger van onze nationale ploeg zal op het ogenblik niet willen beweren, dat de oranje-spelers in staat zijn in een normale voetbalwedstrijd de Magyaren van zich af te houden. Het waarom is duidelijk, vooral voor diegenen, die het Hongaarse team op 30 april van dit jaar de Nederlanders in het Feijenoord- stadion onder de voet zagen lopen. Het werd toen voor ons slechts een 0—3 nederlaag, maar dat was uitsluitend en alleen te danken aan de goedgunstigheid van de Hongaarse spelers, die zich uit stekende gasten toonden en met drie doelpunten al dik tevreden waren. Het werd toen in Rotterdam men zal het zich wellicht herinneren vooral een tactische nederlaag voor onze spelers. De Hongaren namelijk lieten hun tegenstan ders ongeveer een kwartier steeds maar komen en sloegen toen fel achter elkaar een paar keer toe. Daarna vergenoegden zij zich met showvoetbal, waartegenover het pover gedoe van de onzen nog duide lijker afstak. Dat het morgen in Boedapest weer zo gaat willen wij overigens beslist niet be weren. De Nederlandse ploeg is inmiddels flink verjongd. Kuys, Klaassens, Van der Hart en Wilkes, die destijds nog van d partij waren, staan al voor langere of kor tere tijd aan de kant en hun plaatsen zijn ingenomen door veelbelovende, maar he laas soms niet al te geroutineerde jonge ren. Met die verjonging is echter ook de snel heid van het Nederlandse team als geheel aanzienlijk toegenomen, terwijl tal van genstanders meten. Muller een vaste speler in de nationale ploeg behoort dikwijls tot de uitblinkers en dit keer heeft hij de al even ijverige Kreijermaat naast zich staan, die de plaats van zijn geblesseerde clubgenoot Klaassens heeft ingenomen. De Nederlandse achterhoede heeft Schwartz geen problemen opgeleverd. Pie- ters Graafland, Wiersma, Veldhoen en Pronk hebben in deze combinatie al di- Een beeld uit de wedstrijd Nederland- Hongarije, die door ons elftal met 03 verloren werd. verse oefenwedstrijden en enkele inter lands achter de rug en er was dan ook geen enkele reden tot vervanging. Of deze defensie echter stand kan hou den tegen de bewegelijke Hongaarse aan vallers valt (terecht) te betwijfelen. On danks het feit, dat de jonge midvoor Albert uit vorm is en zijn plaats heeft moeten afstaan, verschijnt er in het Nep-stadion Doelman Grosics, die zondag zijn 76ste interland speelt. toch een razend-sncilc voorhoede in het veld, waarvan Sandor (de speler met de afgezakte kousjes) waarschijnlijk wel weer de gevaarlijkste zal zijn. Een revanche zit er daarom voor de Nederlanders niét ih,' dunkt ons. Vooral ook niét omdat de Hongaren waarschijn lijk voor eigen publiek willen bewijzen, dat de 2-1 nederlaag in Wenen tegen Oos tenrijk enkele weken geleden eigenlijk een vergissing was. Daar staat echter weer tegenover, dat het Hongaarse elftal zich reeds geplaatst heeft voor de eindronde om het wereldkampioenschap, zodat het „heilige moeten" ontbreekt. Een neder laag dus voor de Nederlanders. En wan neer die nederlaag beperkt kan blijven tot Vrijdagavond zijn in Amsterdam de medailles uitgereikt aan de beste honk ballers van 1961. Herman Beidschat (beste werper), Nol Houtkamp (beste 'slagman) en Hannie Ur- banus (waardevolste speler) ontvingen vrijdagavond een gouden medaille uit han den van KNHB-voorzitter Posthuma. Al- bert Balink, die deze medailles heeft ge schonken, was op het laatste moment ver hinderd de vergadering bij te wonen, zodat de tweede-prijswinnaars Regeling, Urbanus en Houtkamp zonder zilveren plak naar huis moesten. Voor Houtkamp is dit de tweede medaille, die hij van de KNHB te goed heeft: het vorig jaar won hij ook een zilvereh medaille. Houtkamp heeft deze nog steeds niet ontvangen. De medaille voor de meestbelovende speler, beschikbaar gesteld door de ge meente Haarlem, ging naar Wim Crouwel (OVVO). De Amerikaanse UVV-er Tom Campbell, die het beste slaggemiddelde had, maar buiten de prijzen viel, omdat hij geen Nederlander is, kreeg van het KNHB- bestuur een medaille. De Oostduitser Zawadski, gangmaker van zijn landgenoot Wuestrow die bij de onlangs gehouden wereldkampioenschap pen wielrennen te Zürich op de tweede plaats bij de amateurstayers eindigde, is dezer dagen tot twee jaar gevangenis straf veroordeeld wegens een poging van Oost- naar West-Duitsland te vluchten. Za wadski had zich met zijn vrouw en doch ter laten insluiten in een trein, die naar West-Berlijn vertrok. Kort voor de grens overgang werd de trein tot stilstand ge bracht en doorzocht, waarbij de familie Zawadski werd ontdekt en in hechtenis ge nomen. Het Nederlandse elftal, dat zondag in Boedapest tegen Hongarije speelt, is vrij dagmiddag met een speciaal KLM-toestel in de Hongaarse hoofdstad aangekomen. Het gezelschap werd ontvangen door Uk- vry Barcs en Gyoergy Honty, respectieve lijk voorzitter en secretaris van de Hon gaarse voetbalbond. Bij de douane bleek dat linksbinnen Cor van der Gijp geen vi sum had, de Feijenoorder ondervond ech ter geen moeilijkheden van de autoritei ten. In een interview met enkele Hongaarse journalisten verklaarde Elek Schwartz dat hij geen hoop koesterde op een positief resultaat. „Met een 3-1 nederlaag zouden wij al meer dan tevreden zijn, temeer om dat wij het zonder onze uitstekende links buiten Moulijn moeten stellen". De bonds coach zei verder, dat hij een jong elftal had samengesteld, dat nu internationale ervaring kan opdoen. „Dit wil echter niet zeggen dat zij zich zomaar aan de Hon garen zullen overgeven". slechts, enkele, doelpunten na een .wed strijd, die op een behoorlijk peil stond dan kan de oranje-ploeg al meer dan tevreden zijn. Vooral ook omdat het Hongaarse voetbal in Europa steeds bijzonder hoog genoteerd staat. Mocht er overigens zondag een daveren de verrassing uit de bus komen dan kan men eens te meer Joris van den Bergh gelijk geven toen hij het had over de mys terieuze krachten in de sport. Zondag middag weten we het. Sport tijdens het weekeinde Ripperda krijgt zondag in de tweede klasse A van West 1 bezoek van kop loper Purmersteyn, dat nog ongeslagen is. Of de Purmerenders op Schalkwijk hun eerste nederlaag tegemoet gaan? De „oranje-witten" uit de Spaarnestad. die twee keer achtereen onverdiend verloren, zijn fel belust op de volle winst en dat kan de spanning in deze afdeling alleen maar ten goede komen. In 2 B heeft HBC op eigen veld een inhaalwedstrijd tegen Watergraafsmeer en dat wordt ongetwij feld weer een zware strijd voor de Heem stedenaren, want de bezoekers hebben nog geen enkel punt verspeeld. In 4C van West 1 is alleen de wedstrijd RenovaTHB beide in de staart- groep vastgesteld. Al deze competitie wedstrijden beginnen om twaalf uur. Aan de Vergierdeweg speelt Onze Gezellen zondag (12 uur) een vriendschappelijke wedstrijd tegen IEV uit Velsen. De opstellingen luiden: Ripperda (thuis tegen Purmersteyn): Gerritse; Blansert en Bouman; Van Kam pen, Dreyer en Kuyer; Meyer, Houtkamp, Burghout, Mentjox en Peters. HBC (thuis tegen Watergraafsmeer): Warmerdam; Langeveld en Van Bergen; Drayer, Kors en Van Bruggen; J. H. Duin dam, Joh. Duindam, Duivenvoorde, De Reus en Halderman. Op het programma staat de belangrijke semi-plaatselijke ontmoeting Oosterkwar tierWatervliet, de strijd tussen nummer twee en één van de ranglijst der tweede klasse. Deze wedstrijd zal ongetwijfeld zeer spannend worden en de uitslag zal niet ver van een gelijk spel liggen. Aurora speelt in Amersfoort tegen de gelijknamige vereniging aldaar en zal met 2 winstpunten rijker terugkeren. Haarlem en Nieuw Flora hebben lastige uitwedstrijden: eerstgenoemde speelt op de Park in Amsterdam tegen DVD en de club van Kion brengt een bezoek aan Hespa, dat de derde plaats bezet. In de derde klasse staat op het programma SKV (Utrecht) tegen Oosthoek. Animo Ready gaat op bezoek bij OBZB in Amsterdam en zal zich wel niet laten verrassen. Zondagmiddag om een uur krijgt de damesploeg van De Blinkert leidster in de eerste klasse van de handbalcompe titie in het Noordersportpark in Haar lem-Noord bezoek van het hoofdstedelijke DWS. Men dient de gasten niet te onder schatten. Om 2 uur spelen de heren van De Blinkert tegen Zeeburg, de nog onge slagen leider in de tweede klasse. Een Haarlems succes ligt niet voor de hand. Evenmin in het duel tussen Sport Ver eent en Rapiditas, dat voor de overgangs klasse in Utrecht zal plaatsvinden. Het Arnhemse Micrometers lijkt ons sterker dan IJmond dat om twee uur in Velsen als gastheer fungeert. De Velsense dames moeten in staat blijken Foresters te kloppen, 11 uur. De herenploegén van Concordia bezoeken respectievelijk Am- stel en Olympia en zijn tegen de gast heren vrijwel kansloos. Voor de afdelings-eerste klasse zal Con cordia geen moeite hebben met de Hille- gomse naamgenote (2 uur), moet TIJBB in Heemskerk ADO 2 kunnen verslaan en achten we Full Speed om half drie be langrijk sterker dan IEV. Bij de heren trekt Rapiditas 2 naar de Hauske om het iets sterker spelend Tonegido te ont moeten. westelijke eerste klassers, die spelers mis sen wegens een wedstrijd in Engeland, besloten zondag bij de heren de competi tiewedstrijden af te gelasten. Bij de dames hebben onze plaatselijke verenigingen beide een thuiswedstrijd. BDHC kruist om elf uur op Aelbertsberg ln Bloemendaal de stick met Laren; Alli ance ontvangt om twaalf uur in het Heem- steedse sportpark de speelsters van RBC uit Rotterdam. Deze ploeg heeft enkele weken geleden in Bloemendaal BDHC de eerste verliespunten bezorgd. Het wordt daarom heel goed oppassen voor Alliance, maar dan zal het toch wel lukken een of twee punten aan de reeds door Alliance verkregen punten toe te voegen. BDHC moet op eigen terrein in staat zijn op La ren de volle winst te behalen. Aantrekkelijke herenwedstrijden kan men, ook al wordt in de eerste klasse niet gespeeld, dit weekeinde toch in Heemstede en Bloemendaal zien. Alle drie overgangs elftallen spelen op eigen terrein. Alliance is in het sportpark in Heemstede gast heer van de reserves van Delftse Studen ten, een gelijkwaardige tegenstander. Op Aelbertsberg in Bloemendaal komen de reserves van BMHC en TOGO tegen el kaar uit met de beste kansen voor de thuisclub. Op Bleek en Berg krijgt HBS het wat moeilijker om de reserves van SCHC uit Bilthoven in bedwang te houden. In de hoofdklasse van de tafeltennis- competitie gaat TYBB opnieuw een moei lijke wedstrijd tegemoet en wel tegen DTTC in Deventer. Dit sterke team won zijn eerste twee wedstrijden met negen een en behoorde vorige seizoen tot de grootste kanshebbers voor de titel. Zon dag 1.1. maakten Jan Witteman en Cees Schoof in de afdelings-ontmoeting tegen IJselstreek al kennis met deze spelers en al was de nederlaag toen bepaald eervol, men mag niet aannemen dat dit verlies nu winst zal gaan worden. TYBB 2 krijgt het zaterdag om 7 uur in de zaal van de Broedersschool aan hét Teylerplein iets minder moeilijk tegen AVGA 3. Dit team boekte evenals de geel zwarten éénmaal winst en éénmaal ver lies en aldus moet een eervol resultaat mogelijk zijn. Voor de avond-competitie twee derby's en in beide gevallen lijkt de bezoekende ploeg de beste kansen te hebben: TOG is gastheer van Hotac en GTTC Ontvangt Togido. Rapidit} krijgt Shell op bezoek en moet van dit niet zó sterke team zeker kunnen winnen. De spelers uit de eerste en tweede de- visie van de Luxemburgse voetbalcompe titie hebben aangekondigd zondag in sta king te zullen gaan uit protest tegen het afwijzen van een voorstel door de Luxem burgse voetbalbond. Bij een deze week gehouden stemming werd een voorstel over een meer evenredi ge vertegenwoordiging verworpen met 68 tegen 38 stemmen. Het voorstel was be doeld om de „Groupement des divisions supérieures" (een vereniging van de eer ste twee divisies) tenminste 50 percent van de stemmen te garanderen in de al gemene vergadering van de bond. De clubs uit de lagere klassen hadden ingestemd om dit voorstel te ondersteu nen, maar hun vertegenwoordigers veran derden op het laatste ogenblik van ge dachten waardoor het voorstel werd ver spelers bovendien wat harder (en dan be doelen we beslist niet onsportiever!) ge worden zijn. En dat is dan een van de weinige voordelen. Want voor het overige heeft bondscoach Elek Schwartz het geluk bepaald niet aan zijn zijde. Juist namelijk wanneer er een belang rijke wedstrijd op het internationale pro gramma staat sukkelen er aitijd een paar spelers met blessures en maar al te vaak werpt ook de een of andere „kwestie" roet in het eten. Dit keer was het de weigering van de linkervleugel Moulijn-Bouwmeester om naar Hongarije te vliegen en het daar op volgende uitsluiten van deze spelers door de KNVB. De altijd optimistische Schwartz mocht de brokken gaan opruimen en donderdag middag is hij dan met een elftal uit de bus gekomen, waarbij de linkervleugel ge vormd wordt door Bosselaar en Van der Gijp, terwijl op rechts de „oudgediende" Van der Kuil zijn plaats weer van de uit vorm zijnde Swart heeft overgenomen. Het binnentrio bestaat mét midvoor Van der Linden en rechtsbinnen Groot uit een drietal schietgrage spelers, waarvan men echter moet afwachten of zij in staat zijn de hechte Hongaarse defensie uit el kaar te spelen. En dat is het hem nu juist. Die verdedi ging met „veteraan"-doelman Grosics aan het hoofd (76 interlands!) staat haar mannetje. Vooral ook omdat de midden linie van de Hongaren bijzonder bewege lijk is. Nu eens zijn de halfspelers Soly- mosi en Kotasz in de achterhoede te vin den en even later verschijnen zij weer in de voorhoede. Wat dat betreft kunnen de Nederlanders zich overigens met hun te- Elek Schwartz Dit jaar een slecht atletiekseizöen gehad? Mijnheer, we hebben van 1057 af al geen landcnwedstrijd meer ge wonnen, zelfs niet van de allerzwak sten". Dat zegt de 26-jarige Kees Koch nationaal recordhouder discuswerpen. Hij zegt het onverschillig, op een „daar-ben-ik-al-lang-over-heen'-toon, maar later in ons gesprek blijkt vele malen duidelijk, dat het hem helemaal niet onverschillig Iaat, dat hij tegen de „we-bereiken-toch-niets"-mentaliteit vecht en met succes gevochten heeft. „Waar dat aan ligt? Die vraag moet u mij niet stellen, maar de heren die de leiding hebben. Het is heel moeilijk om een goede coach te vinden voor atletiek, iemand die de hele beoefening van onze sport op een hoger plan brengt. Dat komt omdat er zoveel nummers zijn. Een coach zal deskundig zijn op het gebied van hardlopen. Dan is hij dat nog niet voor discuswerpen of kogelstoten. Ik bedoel met deskundig, iemand „die er helemaal inkruipt", die je vertrouwen schenkt, die je karakter kent, je hele persoon, je zwakke en sterke kanten. Alleen als die coach een grote mate van kennis en van praktische ervaring heeft kan hij vertrouwen bij zijn leerling wekken en als die leerling merkt dat zijn coach er net zoveel of nog meer voor over heeft dan hij zelf, als die leerling zich aan de mentaliteit, aan de houding aan het karakter van die coach kan spiegelen. Ik meen dat men bezig is een buiten lander aan te trekken om ons atleten te coachen. Die man zal een moeilijke taak krijgen. Hij zal ons allemaal globaal wel iets omhoog brengen en dat is al winst maar hij zal ons niet allemaal tot onze topprestaties kunnen voeren Dat bestaat eenvoudig niet, omdat hij niet alle atle- tieknummers, die stuk voor stuk een andere techniek en een andere aanpak hebben, goed kan beheersen. En omdat elke atleet een ander karakter heeft. Neem nou alleen maar een 100 meter sprinter en een kogelstoter, dat zijn twee volkomen verschillende mentaliteiten. Daarmee bedoel ik niet te zeggen, dat bij voorbeeld de sprinter een nerveus ras- paardje is en de kogelstoter of discus werper een niet uit zijn evenwicht te brengen krachtpatser. Die discuswerper kan nerveuzer zijn dan die sprinter. Dis cuswerpen is geen kwestie van kracht alleen. Het is kracht, snelheid en tech niek. Ik heb bijvoorbeeld dit seizoen de wrange vruchten moeten plukken van een kapitale fout, die ik tijdens mijn training vorige winter heb gemaakt. Toen heb ik namelijk veel te veel op kracht getraind. De hele winter door heb ik drie avonden per week met zware gewichten gespeeld. Elke avond twee uur gewichtheffen, steeds zwaardere gewichten ik stootte op het laatst 140, drukte 105, trok 105 en haalde met kniebuigen 200 kilo om mijn spieren sterk te maken. Toen dit afgelopen seizoen de wedstrij den begonnen, schrok ik van mijn pres taties. Mijn snelheid en soepelheid waren volkomen weg. Je beste prestatie lever je alleen als je het goede evenwicht be reikt tussen kracht en snelheid. Die snel heid komt tot uiting in je voortbeweging, in de zwaai waarmee je de discus weg gooit. Dat kun je het best vergelijken met de start van een sprinter. Explosie Ook die hardloper moet als het start schot valt een „explosie" van kracht heb ben. Die bereik je alleen maar door een Kees Koch en zijn echtgenote bundeling van lichaam en geest. Je lichaam moet de uiterste krachtinspan ning opleveren. Je geest moet dat uiter ste op de goede manier techniek en op het goede moment doen verrichten. Daarom is een van de belangrijkste on derdelen van mijn buitentrainning: hard lopen: starten en sprinten. Die fout van teveel op kracht trainen zal ik deze winter niet meer maken; Ik heb leergeld betaald. Had ik een deskun dige coach gehad dan zou ik die fout niet gemaakt hebben. Dan zou ik niet zoveel tijd verloren hebben. Ik wou dat ik vijf jaar geleden wist wat ik nu weet, dan was ik drie meter verder geweest!" Drie meter Cees Kochs ogen dwalen door de schuur, waarin hij altijd zijn gewichthef oefeningen houdt. Hij ziet op het ijzer tussen de gewichten. Onder het praten schroeft hij aan een onwillige grasmaai- mathinê. Tuinieren is zijn tweede hobby. Zijn verste worp is 56,32 meter, ge worpen op 1 mei 1960 Drie meter verder is veel, heel veel. Op 15 juli 1956 wierp hij 50,07 meter. Door vier jaar intensief trainen kwam hij ruim zes meter verder. Het wereldrecord van de Amerikaan Sylvester (nog niet erkend) ligt op 60,78 meter. „Ik heb mezelf zover moeten brengen. Hier in deze schuur sta ik drie avonden per week twee uur hard te werken. Al leen van W. D. Mes, oud-Rotterdams re cordhouder, die helaas veel te vroeg is overleden heb ik veel geleerd. In die man had ik vertrouwen. Nu moet ik zelf mijn fouten opmerken, zelf mijn techniek ver beteren. Die techniek is erg moeilijk om dat je in feite bij het wegwerpen van de discus een onnatuurlijke beweging maakt. Die beweging eist in elk onderdeel: het begin, de anderhalvedraai, de sprong, de eindstand, de houding van de hand, je volle aandacht. Dat kun je niet uit een boekje leren. Dat is volkomen persoon lijk. Daar kan alleen een coach je in helpen, die je hele persoon kent. Dat schaaf je alleen bij door te doen, doen en.... nog eens te doen. En.... bij dat doen je hersens te gebruiken. Als je acht jaar lang daar intensief mee bezig bent, als je al die tijd alles er voor over hebt gehad om iets te bereiken en er komt dan in Rome tijdens de Olym pische Spelen net nadat je 56 meter ge gooid hebt een Amerikaan naar je toe die zegt: „Je bent zeker nog maar niet be gonnen?", dan krijg je wel een enorme dreun op je hoofd. Dan heb je wel een beetje moed en wilskracht nodig om door te gaan, alleen door te gaan. Nog één jaar Ik doe het nog één jaar. Volgend sei zoen zal mijn laatste zijn. Ik krijg het te druk met mijn werk en wat het zwaarst is moet het zwaarst wegen. Met die sport verdien ik geen stuiver, die kóst me al leen maar geld. 't Zal me wel aan mijn hart gaan, want ik kan verder komen. Ik wil volgend seizoen meer dan 56,32 meter gooien. Zondag heb ik aan de laat ste atletiekwedstrijd van dit seizoen mee gedaan. Ik ben direct aan mijn winter- trainingsschema begonnen. Ik ben nou eenmaal een enthousiasteling. Zo zijn er genoeg jongens in ons land, die er alles voor over hebben, die enthousiast zijn, al wordt dat vooral de laatste tijd danig getemperd. En niet alleen door die voort durende nederlagen Jan Dassen worpen. De meer evenredige vertegenwoordiging zou de grote verenigingen in staat stellen om de „Licentie B" af te schaffen. Deze houdt in dat een speler, die van een lagere naar een hogere club overgaat, drie jaar lang niet in het A-team van deze vereni ging mag spelen en bovendien in deze periode niet mag uitkomen voor het natio nale Luxemburgse elftal. Op de buitengewone vergadering van de bond op woensdag werd geen overeen stemming bereikt. Naar aanleiding van deze kwestie heeft de „groupement" een verklaring opgesteld, waarin de volgende punten voorkomen: 1. De staking zal ingaan op zondag 22 oktober. 2. Alle leden en kandidaat-leden van de „groupement" zullen uittreden uit de natio nale voetbalbond. 3. De leden van de „groupement" die zitting hebben in de centrale scheidsrech tercommissie, zullen zich niet langer be schikbaar stellen. 4. De „groupement" zal geen verdere concessies meer doen en blijft vasthouden aan de evenredige vertegenwoordiging van 50 percent van het stemmentotaal. 5. De „groupement" zal het uiterste doen om de financiële belangen van de clubs veilig te stellen. 6. Als er geen oplossing of een accep tabele overeenkomst mogelijk blijkt inza ke de kwestie van de licentie b-contracten, zal de „groupement" een eigen admini stratief apparaat opbouwen en zal de ver eniging geheel zelfstandig gaan werken, onafhankelijk van de nationale voetbal bond. 7. Ten einde de relaties met de buiten landse bonden die van België, Frank rijk en West-Duitsland niet in gevaar te brengen, zal de „groupement" zijn spelers niet verhinderen uit te komen voor het nationale Luxemburgse elftal. Wielrennen Zaterdagmorgen vroeg, toen de deelne mers aan de wielerzesdaagse van Dort mund 32 uur gereden en 769,6 km afge legd hadden, lag het Duits-Zwitserse kop pel Bugdahl-Pfenninger, nog steeds aan kop (75 punten). Het Duitse tweetal Altig- Junkermann had zich van de derde plaats naar de tweede gewerkt, terwijl Lykke- Roggendorf (Den.-Did.) van de tweede naar de derde plaats terugvielen. Het Bel gische tweetal Van Steenbergen-Severeyns had zich van de zesde naar de vierde plaats opgewerkt, terwijl het Luxemburgs-Neder landse koppel Gillen-Post ook al succes had, door van de zevende naar de vijfde plaats op te klimmen. De Roo-Plantaz (Ned.) bleef op de twaalf de plaats staan met 3 punten en acht ron den achterstand.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19