r Nasser kiest vóór de klassestnjd Rechtse actie m Syrië leidt tot linkse reactie in Egypte KUIPERS Commissie adviseert 500 parkeermeters te plaatsen Saal-tatia P s op da s wijs bc I* t cl ^ti i I c meer tijd! 6.A v.d.STEUR KRUISSTRAAT 7 Tarief zou een kwartje pet- kwartier moeten bedragen Haagse huisvrouwen boos op bakkers ZATERDAG 21 OKTOBER 1961 VERF GEEFT FLEUR VERF GEEFT FLEUR Tientallen arrestaties A utocritiek ZIJLSTRAAT 97 HAARLEM BRILLEN SPECIALIST Burgemeester van Baarle Hertog kreeg huiszoeking Cubaanse variant PARKEERPROBLEEM IN AMSTERDAM ANWB zeer geschokt Baldadige schepelingen op „Zeven Provinciën" INVITE UITVERKOOP WAARSCHUWING KRINGLOOP Onderhandelingen over CA O-sigarenindustrie stagneren Storm bracht veel schade aan onder chrysanten Kerkelijk nieuws Advertentie v v-'-iv-1*' '- -vs?TM'. -i vï (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) CAIRO, oktober. Egypte gaat een nieuwe revolutie tegemoet. Het mag zijn, dat die onder leiding blijft staan van de zelfde man die dit trage land gedurende negen jaar geen rust heeft gegund, Ga- mal Abdoel Nasser. Maar in die man lijkt zich een fundamentele wijziging te hebben voltrokken. Al degenen, die hem zijn koortsachtige excursies in de Ara bische en internationale politiek ver weten hebben, zeggende: „Waarom houdt hij zich niet bezig met de ver betering van het lot van zijn eigen ach terlijke Egypte?", krijgen nu hun zin. Maar of zij daar veel plezier aan zullen beleven, is een andere vraag. Want Nas ser heeft nu gekozen: niet voor een sociale, maar voor een socialistische revolutie in zijn eigen land, waarvoor hij leentjebuur heeft gespeeld bij Tito en Castro. Nassers keuze is het antwoord op zijn échec in Syrië. De breuk in de Verenigde Arabische Republiek heeft hem op het in ternationale vlak gewicht doen verliezen. Dit heeft zijn ambities om de leider der Arabische hereniging te worden voor lan ge tijd, misschien voorgoed, vernietigd. De Syrische afscheiding bracht bovenal een bitter conflict teweeg in Nassers eigen kring, de „vrije officieren", met wie hij in 1952 Faroek verjoeg. Er was al een lin kervleugel, onder leiding van Aly Sabri, geïnspireerd door jonge intellectuelen, die een consequente socialistische revolutie vroeg. Er kwam een rechtervleugel, die uit het Syrische fiasco een andere conclu sie trok: Nassers sociale hervormingen en nationalisaties waren in het Arabische kli maat overhaast, het werd tijd voor mati ging en liberalisatie, anders zouden ook in Egypte Nassers dagen zijn geteld. Het heeft er tot het laatste moment naar uitgezien, dat die rechtervleugel, ge leid door de vlieger-officier Abdel Ratif el Boghdady en gesteund door de gezeten bourgeoisie, zou winnen. Toen maandag werd aangekondigd dat Nasser een grote rede zou houden, gonsde Cairo van geruch ten over zijn aftreden. Zelfs de commu nistische ambassades waren ervan over tuigd, dat Nasser zich tenminste uit het presidentschap zou terugtrekken en Bogh dady tot premier zou benoemen. Mogelijk heeft Nasser zelf die geruchten doen ver spreiden om een staatsgreep te voorko men en de rechtervleugel te verleiden zich bloot te geven. Zeker is, dat zijn tegen standers openlijk victorie kraaiden. Te vroeg: de afgelopen dagen zijn tussen de honderdvijftig en tweehonderd arrestaties verricht: officieren en leden van de bour geoisie met politieke ambities. De verrassing is hard aangekomen. Op het televisiescherm verscheen maandag een man, die ernstig en sober sprak en maar één keer zijn hand ophief. Voor het eerst noemde hij in een lange rede Israel geen enkele maal en hij gewaagde slechts in het voorbijgaan van de Arabische een heid. De man, die zijn invloed in steeds wijdere kringen had zien uitlopen, sprak niet langer van de strijd buiten Egyptes grenzen. Hij sprak van een worsteling daarbinnen. De jonge linkse intellectuelen, zoals Ab- derahman Charkaoui, schrijver van het boek „De aarde", konden hun oren niet Advertentie Een verder onderzoek naar de smokkel van Belgische melkpoeder naar Nederland die kort geleden leidde tot de arrestatie van de Belg L. heeft tot gevolg gehad, dat diens 52-jarige echtgenote thans door de Belgische politie is aangehouden. Tevens is een huiszoeking gedaan bij de broer van L. de burgemeester van Baarle Hertog. Verscheidene documenten zijn daarbij in beslag genomen. De melkpoeder werd in Nederland tegen veel lagere prijzen verkocht dan normaal. Vermoed wordt, dat de smokkel al gerui me tijd aan de gang is en dat er grote hoeveelheden bij zijn betrokken. geloven toen Nasser aan zijn autocritiek begon. Hij somde weliswaar een uur lang alle binnen- en buitenlandse verdiensten van zijn regiem op, maar toen kwam Syrië ter sprake en de lessen die hij daaruit trok waren die van zelfkastijding, van een fun damentele en concrete wijziging in zijn eigen vage „filosofie van de revolutie". Nasser zei nu zijn werkelijke vijand ge vonden te hebben: „De reactie, bondge noot van het imperialisme, die het als vijf de colonne achterliet toen het uit zijn ko loniën en bases werd verjaagd". Nasser zei: „Wij hebben een illusie ge koesterd. Wij moeten uit de reactionaire staatsgreep in Damascus onze conclusies trekken. Onze fout was, dat wij probeer den met de reactionairen op goede voet te staan, dat wij dachten op nationale ba sis met de reactionairen vrienden te kun nen zijn, omdat zij toch onze nationale be stemming delen. Wij meenden, dat onze revolutie goedhartig moest zijn. Wij dach ten, dat wij in onze Nationale Unie (Egyp- Advertentie Herenklerlino - Hatrlem Tel. 0 2500 - 10730 Lange weekends geven u nog meer vreugde door het dragen van gemakkelijke kleding. Sportcolberts hebben wij voor u in de mooiste, op eigen atelier vervaardigde confectie vanaf 145. Sportpantalons vanaf f 59.50 DAKSpantalons vanaf 84.50 U KUNT VOOR DE DEUR EEN V, UUR PARKEREN Ook op zaterdaqmiddao tes eenheidspartij) ons volk konden vereni gen en her-opvoeden. Maar wij openden slechts de deur voor de reactionairen. Wij moeten nu de Nationale Unie reorganise ren tot een partij voor het volk alléén, voor de boeren, de arbeiders, de intellectuelen en de revolutionaire officieren. Wij heb ben ons onvoldoende inspanning getroost om het volk bewust te maken van de be langen, die het bij de revolutie heeft. Vak bonden, boerencoöperaties, studenten- en vrouwenorganisaties moeten dat bewustzijn verspreiden totdat iedere werker een le vende cel van de revolutie is geworden." Nasser zei verder: „We hebben nagela- 'ten de regering om te smeden tot een re volutionair wapen. De administratie is tot een last geworden voor de revolutie. De worsteling van het volk heeft een macht van het volk nodig. De regering moet gron dig door elkaar' worden geschud en ont daan van die elementen, die uit opportu nisme en zelfzuchtigheid ideeën hebben geopperd voor reactionaire infiltranten." Voor iedereen, die enigszins op de hoog te is met de marxistische terminologie en haar Cubaanse varianten, zijn dat duide lijke vingerwijzingen. Nasser heeft zijn „haast gaullistische" rol verlaten van na tionaal arbiter en nationaal verzoener,die de steun van groepen afwees om de steun van de gehele natie te verwerven., die ge loofde dat hij met elkaar in conflict ko mende groepen en klassen bijeen kon bren gen door persoonlijk voorbeeld en een na tionalistisch ideaal. Dat is het typische geloof van een officier. Nasser meende, dat de idealen van Arabische eenheid en sociale rechtvaardigheid voldoende poli tieke dekking vormden voor zijn nationa lisaties. Hij dacht daarmee straffeloos de gezeten bourgeoisie en in de Arabische landen is zij niet de verlichtste te kun nen treffen, zonder het tegenwicht van de straf georganiseerde, goed geïndoctrineer de massa-organisatie van de kleine boeren en arbeiders, die ervan zouden profiteren. Hij had toch het leger Maar, zoals hij dezer dagen tot zijn schade bemerkte, zet ten die klassetegenstellingen zich ook in het officierskorps voort. Gamal Abdoel Nasser heeft er negen jaar over gedaan om tot de conclusie te komen, die een pocketboek over het marx isme hem in een half uur had kunnen bij brengen. In de keuze tussen matiging, li- berali&éMng, medezeggenschap van ver lichte kringen en de klassestrijd, heeft hij nu de laatste gekozen. De revolutionaire officier is een officiële revolutionair ge worden. De nieuwe revolutie zal niet het explo sieve tempo van die van Castro hebben. Daarvoor is Nasser een te voorzichtig complotteur. De samenstelling van het nieuwe kabinet is gematigder uitgevallen dan men na zijn rede kon verwachten. Maar die oude vlag dekt toch nieuwe la ding: Nassers bitterheid tegen degenen, die hem in Syrië de voet hebben dwars- gezet. Een werkcommissie inzake parkeer- vraagstukken heeft aan het gemeentebe stuur van Amsterdam een rapport uitge bracht, waarin enige adviezen worden ge geven over de wijze waarop het parkeer- vraagstuk in de hoofdstad zou kunnen en moeten worden geregeld. De commissie, die onder leiding stond van ir. J. W. Clerx, oud-directeur van Pu blieke Werken, is er van overtuigd dat de opvolging van de in het rapport vermelde adviezen de enige practische oplossing van het parkeervraagstuk kan geven. Deze ad viezen zijn: Plaatsing van 500 parkeerme ters, verspreid over de binnenstad, invoe ring van een stopverbod voor personen auto's in de binnenstad en verpachting van de parkeerterreinen aan particulie ren. Met betrekking tot het stopverbod advi seert de commissie B. en W. contact op te nemen met het provinciale bestuur. In dit stadium acht men het nog voorbarig voorstellen te doen voor het aanvragen van een krediet voor de aankoop van par keermeters. Wel zal een werkcommissie na gaan welke firma's voor de levering in aanmerking zouden komen. De kosten voor het aanschaffen en plaatsen van de par keermeters en borden schat men op onge veer 400.000 gulden. De parkeermeterin- komsten worden geraamd op 100.000 gul den per jaar: een kwartje per kwartier. Dit rapport zal samen met enige ande re rapporten op het gebied van verkeer en vervoer in de raadsvergadering van 25 oktober besproken worden. De A.N.W.B. heeft medegedeeld ten zeer ste geschokt te zijn door dit advies. De bond acht het strijdig met het principe dat aan een regeling tot kort-parkeren ten grondslag moet liggen, namelijk dat bij parkeermeters uitsluitend zij mogen par keren die de plaats slechts korte tijd be zet houden. Zij dienen gratis of tegen een gering bedrag te kunnen parkeren. Het mag, ^o stelt de A.N.W.B., toch niet mo- gfelijk zijn dat welgestelden en zij die de kosten op een bedrijf kunnen afwentelen vja een parkeermeter bevoordeeld worden. De parkeermeter is, aldus de A.N.W.B., slechts een middel om te controleren dat een verbod om langer dan een bepaalde tijd te parkeren, niet wordt overtreden. Dit controlemiddel zal ook met een pen ning kunnen functioneren. De A.N.W.B. acht het dan ook onjuist en onredelijk de parkeerder zo zwaar te belasten ten be hoeve van een controle- Bovendien wijst de bond er op, dat er voor dit doel ook een voor de bond er op, dat er vopr dit doel ook een overheid vrijwel en voor de automobilist geheel kosteloos controlemiddel de par- keerschijf bestaat. Uit onderzoekingen naar parkeergewoonten is gebleken dat door gedifferentieerde beperking van de parkeerduur tot één respectievelijk twee uur verantwoorde scheiding van kort- en langparkeerders wordt verkregen. Voor de automobilist, die gedurende langere tijd parkeert en die uit bepaalde stadsdelen ge weerd wordt door het instellen van stop- verboden en door het in gebruik nemen van parkeermeters, zullen elders voorzieningen moeten worden getroffen waarvoor dan redelijke tarieven gevraagd kunnen wor den. Het is, zo verklaart de A.N.W.B., on billijk om de fiscaal toch al zwaar belas te automobilist, op de manier, die de Am sterdamse commissie voorstelt, een nog zwaardere last op te leggen. De A.N.W.B. heeft bezwaren tegen parkeermeters als zodanig, omdat deze „rijen klokken op pa len" onesthetisch zijn in het stadsbeeld, en verlies aan parkeerruimte opleveren. Bo vendien acht de bond het Amsterdamse voorstel een dure en starre maatregel, die het opdoen van ervaring door de overheid bemoeilijkt, daar in een eerste en experi mentele periode plaats en omvang van de parkeerbeperking eerst nog moeten worden afgetast. Aan boord van de kruiser „De Zeven Provinciën" heeft een drietal jeugdige schepelingen onlangs schade aangericht, in het bijzonder aan elektrische leidingen. Bij het onderzoek bleek, dat het motief dient gezocht te worden in baldadigheid. De vernielingen hadden geen ernstige ge volgen. Het drietal is thans van boord en bevindt zich in arrest, in afwachting van verwijzing naar de Zeekrijgsraad. Het plotseling advies van de Haagse Bakkerijcommissie aan de bakkers op de eerstkomende drie maandagen te sluiten is bij de Haagse huisvrouwen niet in goede aarde gevallen. Het Contact Haagse Vrou wenverenigingen zal maandag een be spreking hebben met de bakkerijcommis sie, in de eerste plaats om te protesteren. De Consumentenbond en de Huisvrouwen- vereniging, die een soort gentlemans- agreement met de bakkerijcommissie heb ben, moesten uit de kranten vernemen wat er komen gaat. Het toetreden van Engeland tot de Europese Economische Gemeenschap, waartoe de eer ste stappan thans zijn gezet, is één van de meest monumentale beslissingen van deze eeuw. Alleen in tijden van grote druk en spanningen verheffen zich naar het schijnt de regeringen en hun parlementen soms bo ven de sleur van de dagelijkse zorgen en de vastgewortelde verhoudingen om een bredere visie aan de dag te leggen. De beslissing welke onlangs van Macmillan. en met een indruk wekkend grote steun van het oudste aller Parlementen is ge nomen, doet in haar mogelijke draagwijdte denken aan het voorstel dat Churchill aan de Franse regering deed vlak vóórdat de laatste voor de Duitsers capituleerde in 1940 en dat niet minder inhield dan om van het Britse en het Franse Rijk één nationaal ge heel te maken- Zonder twijfel was de nood toen veel groter dan nu. en het voorstel was onwezenlijker en ook grootser; zou het ooit tot een begin van uitvoering zijn gebracht, dan zouden de moeilijkheden wel licht onoverkomelijk groot ge bleken zijn, doch zover is het nooit gekomen. Wat de Britse beslissing in zake de E.E.G. betreft, ook de onderhandelingen welke op grond hiervan straks in Brus sel zullen beginnen, kunnen niet anders dan als buitenge woon moeilijk worden be schouwd want er zijn zeer fundamentele verschillen te overbruggen. Maar onoverko melijk behoeven deze moeilijk heden gelukkig niet te zijn en men mag zelfs stellen dat de onderhandelingen in ieder ge val moeten, en dus zullen sla gen. In ieder geval daarom, omdat de Britse regering een mandaat heeft van zo duide lijke strekking en omdat de vereniging van Engeland en de E.E.G. ook voor de Gemeen schap van de meest fundamen tele betekenis is. Er staan bij deze onderhandelingen twee geweldige partners tegenover elkaar die samen een ontzag lijke plaats in de wereldhandel innemen. Het samengaan van beide in de toekomstige E.E.G. TOEKOMST VAN DE E.E.G. zal van deze laatste instelling nog weer een gans ander li chaam maken dan het nu reeds is, of ooit zou zijn geworden wanneer het beperkt gebleven was tot zes oorspronkelijke leden, aangevuld met een enkel land van ondergeschikt belang dat tot een associatie-verdrag met de E.E.G. was overgegaan. Ook daarom moeten de on derhandelingen slagen, omdat de mislukking ervan onder de duidelijke communistische dreiging die thans bestaat, niet anders door de wereld gezien zou worden dan een onmacht van twee grote groepen in het Westen om boven onderlinge geschillen en twistpunten uit te rijzen. Een dergelijk verlies aan prestige kan men zich in het Westen eenvoudig niet ver oorloven. de Gemeenschap fundamenteel te veranderen. Maar de bete kenis van Engeland in econo misch en politiek opzicht is zo danig ondanks het achter uitgaan van de relatieve positie van dit land in de wereld en ook ondanks de tijdelijke moei lijkheden waarin het verkeert dat het feitelijke karakter van de F E.G. na de toetreding van Engeland een geheel ander zal worden dan thans het ge val is. Bovendien is het nu reeds duidelijk dat de meeste landen van de Vrijhandelszone onmiddellijk het Engelse voor beeld zullen volgen en wan neer ook dit eenmaal tot hun opneming in de E.E.G. heeft geleid dan zullen in feite vrij wel alle inter-Europese han delskanalen onder de werking van het E.E.G.-verdrag vallen; gebieden te stimuleren, en een ander belangrijk gevolg van de toetreding van Engeland zal zijn dat de betreffende fondsen veel en veel groter worden en dat omgekeerd de gebieden welke ermee worden bestreken, veel uitgebreider zijn. Zo zal dan deze vorm van economische hulpverlening aan achtergebleven gebieden, voor namelijk in Afrika, maar straks misschien ook in Azië (wij denken bij voorbeeld aan Pakistan), sterk op de voor grond komen te staan. Zowel de mogelijkheid om vrije toegang te verkrijgen tot een zo enorme markt als ook de kans om economische, sociale en financiële hulp voor verdere ontwikkeling te ont vangen, kan dan zelfs landen welke tot dusverre geheel los Wanneer wij er nu van uit gaan, dat Engeland en de E.E.G. (of beter nog de E.E.G.-landen, want het zwaartepunt van de macht in de Gemeenschap be rust niet bij de Commissie doch bij de Raad van Ministers van de deelnemende staten) tot een goed einde gebracht zullen worden, dan is het de moeite waard om in grote trek ken na te gaan hoe de E.E.G. er nadien waarschijnlijk uit zal zien. Wij mogen aannemen dat naar de vorm de E.E.G. geheel of althans grotendeels dezelfde zal blijven, want En geland heeft zich nadrukkelijk bereid verklaard om te onder handelen over toetreding tot de E.E.G. zoals die is en poogt niet langer de gehele opzet van de onderlinge invoerrechten zullen binnen luttele jaren tot het verleden behoren en dit zal die zelfde kanalen kunnen verbreden tot machtige routes waarlangs zich op den duur een veelvoud van de handel van thans verplaatst. Bovendien zal het E.E.G.- verdrag dan gelden voor grote delen van het Britse Ge menebest welke, door middel van associatie-verdragen of wellicht gedeeltelijk ook door middel van rechtstreekse toe treding, vrije toegang willen hebben tot deze geweldige Europese markt. De E.E.G. heeft bovendien een groots opgezet financieel apparaat om de ontwikkeling in de achtergebleven geassocieerde staan van de Europese sfeer ertoe brengen, een vrij nauwe band met de E.E.G. te zoeken. Hier denken wij in de eerste plaats aan de Latijns-Ameri kaanse landen die in een eigen Vrijhandelszone verenigd zijn. Ook op een aantal min of meer geïsoleerd staande landen, zo als Thailand of die staten van Latijns Amerika welke zich tot dusverre afzijdig hebben gehouden van de Vrijhandels zone in dat deel van de wereld, zal de E.E.G. een machtige aantrekkingskracht gaan uitoefenen. En ook lan den die traditioneel neutraal zijn in de tegenstelling tussen Oost en West Zweden, Zwitserland, en ook de Ara bische landen, India en mis schien Joegoslavië zullen, of zij het willen of niet, met de E.E.G. op de een of andere wijze moeten gaan samen werken. Zuid-Afrika, dat uit het Gemenebest is getreden op onvrijwillige wijze, krijgt mis schien de kans om door asso ciatie met de E.E.G. uit een dreigend isolement te worden verlost. De grootste vraag op de achtergrond is die van de toe komstige verhouding van de Verenigde Staten tot de E.E.G. Het is geen geheim dat in Washington de duidelijke raad aan Macmillan is gegeven om de toetreding van zijn land tot de E.E.G. te bewerkstelli gen en het is niet denkbaar dat dié raad zou zijn gegeven zonder dat de adviseurs van president Kennedy de uitein delijke konsekwenties van die stap zouden hebben gezien. Men mag derhalve aannemen dat ook de Verenigde Staten, hoezeer nog altijd protectionis tisch ingesteld, op de niet te lange duur met de E.E.G. een nauwe samenwerking zullen zoeken. Ontegenzeglijk zou dan de onderhandelingspositie van de grote E.E.G. een gans andere zijn dan die van de in dividuele landen tegenover de zo machtige en rijke Verenig de Staten. De uiteindelijke gevolgen van dit alles zijn nauwelijks te overzien doch in het alge meen genomen mag men ver wachten dat door de toetreding van Engeland tot de E.E.G. een aantal machtige hefbomen in werking komen welke alle kunnen leiden tot een toene ming van het internationale handelsverkeer, tot de afbraak van barrière en tot een hech tere aaneensluiting van ons deel van de wereld. Het be hoeft geen betoog dat deze ontwikkeling voor alle betrok ken landen uiteindelijk gun stig zou zijn. Niet in de laatste plaats ook voor het onze dat, hoe klein van oppervlakte ook, in "de internationale handel een plaats van gewicht in neemt en dat zich steeds het best heeft kunnen ontwikke len wanneer die handel aan zo min mogelijk beperkingen on derworpen was. De Telegraaf, vertellend over een verdachte meneer aan de grens, schreef „dat de lijfsinvitatie ook niets had opgeleverd". Het zit zó: éérst komt de invitatie en daarna gaat men pas op visite. En d i e kan dan eventueel iets op leveren. Volgens Het Vaderland was een voordrachtavond te Londen door Harry Mulisch en Hugo Claus „volledig uitverkocht". Ik heb eens een avond bijgewoond die niet volledig was uitverkocht, maar die was danook niet uitver kocht. LOUIS En in Utrechtsch Nieuws blad: DAMESKAPSALON MAISON LOUIS maakt aan al zijn clientèle en kennissen bekend dat zij wegens huwelijk woensdag 11 oktober gesloten zijn. Als ik het goed heb begrepen zijn de salon gesloten voor zijn clientèle en kennissen. Of zijn de clientèle en kennissen misschien gesloten? In Heerlen een bordje: Eens bij Gerrit frite gekocht, Steeds opnieuw weer opgezocht Wie niet op veel aanloop gesteld is kope dus geen frite (wat dit ook zij) bij Gerrit. Nimmer werd de eeuwige kringloop korter en krachtiger onder woorden gebracht dan door dit kopje in de Nieuwe Rotterdamse Cou rant: Uitbreiding Zuiderbegraafplaats Tevens aanleg van een recreatie- strook. Talarius Donderdag en vrijdag werden te Eindho ven besprekingen gehouden om tot een wijziging van de C.A.O. voor de sigaren- industrie te komen. Van werknemerszijde werd om een loonsverhoging verzocht, een wijziging van het stukloon-systeem dat thans jaagarbeid in de hand werkt en voorts een bovenwettelijke ziekte-uitkering van tien pet voor georganiseerden, zodat deze inplaats van tachtig pet negentig pet van hun loon in geval van ziekte ontvan gen. De fabrikanten waren van mening dat er weinig of geen ruimte voor loonswijzi- gingen bestaat. De oriënterende bespre kingen hadden bij gevolg een stroef ver loop. Er werd geen datum voor een nieuwe bijeenkomst vastgesteld. Op 1 januari 1952 loopt de huidige C.A.O. af zodat men vóór die tijd tot een akkoord zal moeten ko men. De storm heeft deze week danig huis gehouden onder de buitenbloemen, want de meeste chrysanten zijn niet al te best meer, zodat men voor een goed bos chry santen op de kassen is aangewezen. De prijzen waren al weer beter dan de voor gaande weken, al kon men nu nog niet zeggen dat de bloemen duur waren. De prijzen lagen vooral vrijdag in Be verwijk nog al uit elkaar: zo zag men tros- chrysanten rond de 25 cent per bos no teren, maar er werden er ook voor een gulden per bos verkocht. Ook de grootbloe- migen waren nu weer duurder en kwa men royaal tot de 25 cent per stuk. Rode anjers noteerden tot 30 cent per stuk. De aanvoer van fresia is nog niet groot. Deze bloemen zijn belangrijk in prijs gestegen. Bij de potplanten zijn het vooral de cyclamen die flink „aan de prijs" waren. Er kwam een ruime collectie van verschillende soorten cactussen aan de markt. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Middelharnis P. J. Bos te Sprang. Aangenomen het beroep tot predi kant voor buitengewone werkzaamheden (legerpredikant) C. B. Dekker, kand. te Breda. Geref. Kerken Bedankt voor Hoofddorp D. Pasman te Hardenberg. Beroepen te Zuidwolde (Dr.) P. C. L. de Jager te Raamsdonksveer; te Sao Paulo (Brazilië) J. J. Oranje te 's-Gra- venhage-West. Aangenomen naar Arapoti (Brazilië) L. Moesker te Carambei (Brazi lië) (voorheen te 's-Gravenzande). Chr. Geref. Kerken Beroepen te Rotterdam-Kralingen R. Slofstra te Harderwijk. Bedankt voor El- burg G. Blom te Meerkerk. Doopsgez. Broederschap Beroepen te Baarn-Soest H. C. Valeton, predikant voor het vormingswerk op „Hee rewegen" te Driebergen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4