Critiek op woningbouwbeleid AGENDA £sso TANK ESSO EXTRA Tien doden in het verkeer ma EK*» iEE rrr® f Laat Golub naar V.S. komen Rotterdamse vrouw vergiftigd Echtpaar overleden door kolendamp Gevolgen van kernbom explosies nog niet verontrustend Hoge onderscheiding voor mr. dr. W. Hugenholtz Brand in aardgasstation Dronken automobilisten na botsingen aangehouden Opnieuw regen Mevrouw Goluba noemt Nederlandse politiemannen bandieten Tuchtraad ingesteld voor paranormale genezers J MAANDAG 23 OKTOBER 1961 CONGRES NATIONALE WONINGRAAD Haar man aangehouden Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk FELISOL écht kleurecht Kerkelijk nieuws Dr. J. Spaander: Belaagde agent schoot arrestant in been Waar is de tijger? llsliS Bij zijn afscheid als voorzitter van Dierenbescherming Zj lJ OeROmmerden Zich niet\&ie tot in de verre omtrek te zien was. nm rtv rfz.™In de verwarmingskelder zou zich een ont- Olll ae gCZS. OVaen en de ploffing hebben voorgedaan, waardoor gas trlindP ontsnapte en ontbrandde. Is Suggestie van Amerikaanse senator: Jeugdige bromfietser reed tegen trein z De voorzitter van de Nationale Woning raad, de Amsterdamse wethouder van Volkshuisvesting, de heer A. in 't Veld, heeft in het in Utrecht gehouden congres van de raad zijn teleurstelling uitgespro ken over de recente regeringsvoorstellen tot invoering van een algemene huurver hoging van 10 tot 12 percent per 1 juli 1962, De Nationale Raad noemt het bijzonder teleurstellend, dat de regering met zijn adviezen hoegenaamd geen rekening ge houden heeft. De raad betreurt ook, dat de regering niet van de gelegenheid ge bruik heeft gemaakt om de ernstige gebre ken die aan de toepassing van de voor schriften van 1 april 1960 kleefden, door een vereenvoudiging van die voorschrif ten uit de weg te ruimen. De heer In 't Veld vestigde er de aan dacht op, dat uitvoering van de voorstel len tot en met 1966 zal leiden tot een to tale verhoging met 35,6 percent van de thans geldende huurprijzen, hoewel de re geringsvoorstellen worden gemotiveerd met een verwijzing naar het S.E.R.-advies waarin een percentage van 30 wordt ge noemd. Vrijwel de gehele opbrengst van de huurverhogingen zal gebruikt worden voor verlaging van de subsidie. Niet is gere kend op het overblijven van baten voor dekking van gestegen exploitatiekosten en evenmin op de doorwerking in de huur prijzen van de onmiskenbare stijging der stichtingskosten van de in aanbouw zijnde en nog te bouwen woningwetwoningen. Dit wil zeggen, aldus de heer In 't Veld, dat er in het geheel geen ruimte zal over blijven voor enige verbetering van de kwa liteit der woningwetwoningen. De zeer vreemde situatie zal zich voordoen, dat de woningwetwoningen zelfdekkend geëxploi teerd moeten worden, terwijl voor particu liere huurwoningen nog vrij belangrijke bijdragen uit de staatskas worden be taald. Een van de klemmendste problemen van de woningvoorziening noemde de heer In 't Veld de bevriezing van de kwaliteit van de na-oorlogse woningbouw in samen hang met het vraagstuk van de kosten en de huuropbrengst. Zelfs bij een stabilisering van grond- en bouwprijzen zal het ondenkbaar zijn, al dus de heer In 't Veld, dat meer besteed zal mogen worden voor de verhoging van de kwaliteit van de woningen. Huizen voor 30 jaar. Deskundigen menen, dat de nieuwe wo ningen van nu over twintig of dertig jaar in sociaal opzicht niet meer aan de dan geldende wooneisen en -wensen zullen kun nen voldoen. Deze negatieve toekomstver wachtingen slaan op het gros van het mil joen woningen dat volgend jaar in de ge hele naoorlogse periode gebouwd zal zijn. Tenslotte vroeg de heer In 't Veld aan dacht voor de duidelijke onevenredigheid, die allengs is ontstaan tussen woonwaarde en huurprijs, die vooral in het oog springt bij een vergelijking tussen na oorlogse woningcomplexen van een verschillend bouwjaar. Mr. E. van Haersma Buma sprak over het woningbouwbeleid. Het jongste ver leden heeft aangetoond, aldus mr. Van Haersma, dat ons ministerie een bijna on gebreidelde liefde aan de dag legt voor de vrije sector. Verleden jaar werden er in deze sector 18.600 woningen gegund, hoe wel het bouwprogramma er maar 2000 noemde. Dit verschijnsel heeft zich in 1961 in versterkte mate voorgedaan, maar des ondanks wilde de minister geen positieve toezegging doen, deze bouw tijdig aan banden te leggen. Mr. Van Haersma merk te op, dat de vrije sector in 1962 niet al leen 25.000 woningen krijgt in verband met de huurverhoging en de gewijzigde subsi- siepolitiek, maar ook omdat zij het troe telkind van de minister is. Volgens hem is aan te nemen, dat de contingentsverho ging tot 90.000, waar de Woningraad zo voor heeft gevochten, bij anderen is te rechtgekomen en voor dure woningen is bestemd. Hij meent, dat dit sociaal totaal onverantwoord is, omdat de woningnood zich allengs concentreert tot de bevolkings klasse met de laagste inkomens. Voorts zei hij o.m. dat door de regerings- politiek een enorme druk op de bouwmarkt is ontstaan, hetgeen een zodanige prijs stijging heeft veroorzaakt, dat de gunning van de bouw van woningwetwoningen te gen de door de minister toegelaten toet sings- of curveprijs moeilijker blijkt dan ooit tevoren. Zelfs de meest sobere bouw kan men vaak niet realiseren. Een verder achteropraken op het programma voor 1961 blijkt reeds duidelijk. De strenge han tering door het ministerie van de toetsings prijs heeft tot gevolg, dat bezuinigingen moeten worden toegepast die eigenlijk niet zijn te verantwoorden. Het bouwen op zijn allergoedkoopst betekent een snelle verou dering en een afnemende huurwaarde van de woningen. In Rotterdam-zuid is een 31-jarige vrouw onder verdachte omstandigheden overle den. Bij de sectie werden sporen van ver gif aangetroffen. De recherche heeft zaterdag haar 32- jarige man aangehouden voor een ver hoor. Hij wordt verdacht van moord. De poli tie zou er bij de verhoren in geslaagd zijn de gehele gang van zaken in deze, zoals zij het noemde „trieste affaire" te re construeren. De 26-jarige Rotterdamse timmerman G. de Boer en zijn 23-jarige vrouw zijn dit weekemde om het leven gekomen door kolendampvergiftiging. Het trieste feit werd zondagmiddag ontdekt door de vader van de timmerman toen deze op bezoek kwam en op zijn bellen geen gehoor kreeg in de woonwagen aan de Koninginneweg. Hij forceerde daarop de deur. De acht overlevenden van de IJmui- der treiler „Elie Chenevière", welke in een storm in de nacht van woensdag op donderdag op de Noordzee is ver gaan, zijn zaterdagochtend met de nachtboot uit Harwich in Hoek van Holland aangekomen. Met zijn gewon de arm in een doek, vertelt olieman De Jong uit IJ muiden van zijn ver schrikkelijke belevenissen. Bij het weerzien in Hoek van Holland speel den zich roerende taferelen af. c Concertgebouw: Vandaag 20 u.: Concert I Musici. Werken van Vivaldi, Rossini en Mendelssohn. Dinsdag 20.15 u.: Concert N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Werken van Bach, Mozart, Badings en Tsjaikofsky. So listen Herman Krebbers en Theo Olof (viool). Stadsschouwburg: Dinsdag 20.15 u.: To neelgroep Ensemble met „Ingeborg", blij spel van Curt Goetz. Regie Jan Retèl. BIOSCOPEN Cinema Palace: 13.30 en 19.30 u.: „Spar- tacus", 14 j. Frans Halstheater: 14, 19 en 21.15 u., dinsdag 14 en 20 u.: „Fracasse, dè onover winnelijke musketier", 14 j. Lido Theater: 14, 19 en 21.15 u.: „Sla vinnen voor de Oriënt", 18 j. Van dinsdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De nacht der op- gejaagden", 18 j. Luxor Theater: 14, 19 en 21.15 u.: „The big show", 14 j. Minerva Theater: 20.15 u.: „De levens geschiedenis van Richard Taubêr", a.l. Rembrandt Theater, 14, 19 en 21.15 u.: „Later zul je dansen", 18 j. Roxy Theater: 14.30, 19 en 21.15 u.: „Rit in de nacht", 14 j. Studio Theater: 14.15, 19 en 21.15 u.: „Me neer Hulot met vakantie", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): 20 u.: „Carthago in vlammen", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Kunstcentrum „De Ark" (N. Heiligland): Tot 1 nov. wissel-expositie Haarlemse beeldende kunstenaars: 917 u., m., wo. en vr. ook 1820 u. Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 nov. expositie van Chris Tonbreker: 1022 u. (ook zondag). Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 1 nov. expositie „Logboek van Slauerhoff': 1017 u., zondag 1317 u. Galerie Uittenhout (KI. Houtstraat 41): Tot 30 okt. expositie van aquarellen uit Hoorn en Zeebrugge van Jan van Geem: 10.30—17 u. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 11 nov. expositie van edelsmeedkunst van Corry Borst en grafisch werk van H. Daumier, P. Dupont, Jozef Israëls, Izaëk Israëls, Ed. Karsen, Th. A. Steinlen, M. W. v. d. Valk e.a.: 1017 u., zondag 1417 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 20 okt.). MAANDAG 23 OKTOBER City Theater, 19.30 u.: „Ben Hur". Rex Theater, 20 u.: „De schaamtelozen". DINSDAG 24 OKTOBER City Theater, 19.30 u.: „Ben Hur". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30—12 en 14—16.30. MAANDAG 23 OKTOBER Kcnnemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Stormloop der Tartaren". Luxor Theater, 19.30 u.: „Ben Hur". W.B. Theater, 20 u.: „Overval in dê mid- dernachtexpress". Zweedselaan 14—16, 17.30—20.30: Bevol kingsonderzoek. DINSDAG 24 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: tere rijst". Luxor Theater, 19.30 u.: „Ben Hur". W.B. Theater: Geen voorstelling. Kuenenplein, 14—16, 17.30—20.30: Bevol kingsonderzoek. „Bit- Advertentie Let op, mevrouwt Textielgoederen met hetFELISOL-stiket zijn klsurschtl Let U dus voortaan op FEÜSOL, Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Huizen (N.H.) (wijkgem. E) A. van Brummelen te Schoonrewoerd. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Leeuwarden (tweede pred. pi.) P. N. Ribbers te Noordsche Schut. Be dankt voor Apeldoom-Zuid A. W. Drechs- ler te Vlissingen. Dr. J. Spaander, algemeen directeur van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid te Utrecht, heeft in een rede over „leven werken en denken in het atoomtijdperk'1 die hij op de vijftiende Amsterdamse uni versiteitsdag in de aula van de hoofdste delijke universiteit heeft uitgesproken, on. der meer gezegd dat tegen de uitwerking van atoom-explosies, die in hun vernie tigingskracht zeker niet onbegrensd zijn het nemen van zinvolle voorzorgsmaatre gelen moet worden gezien als rechtvaardi ging voor de kans een dergelijke atoom bomaanval te overleven. De problemen, die verbonden zijn aan de afvoer van radio-actieve afvalproduk- ten, die ontstaan bij vreedzame toepassing van kernsplijtingsprocessen, zijn zeker nog niet opgelost. - Een belangrijk gedeelte van zijn betoog wijdde dr. Spaander aan de lichamelijke en erfelijke schade, die aan het levende wezen kan worden toegebracht ten gevol ge van radioactieve straling, aan pas sende maatregelen, die daartegen geno men moeten worden en de normen welke daartoe reeds zijn vastgesteld. Dr. Spaander ging uit van de genetische effectieve stralenbelasting, die tengevolge van de natuurlijke achtergrondstraling veroorzaakt wordt en die hij op 100 stelde. Deze natuurlijke straling blijkt een gevolg te zijn van kosmische straling en van stra ling van natuurlijke radioactieve stoffen in de bodem en atmosfeer. De invloed van het medisch gebruik van ioniserende stra ling bedraagt 22 pet. daarvan. Voor de industriële toepassing en kernenergie-cen trales is dit minder dan 2 pet. De gevol gen van proefexplosies krijgen 1 a 2 pet. op hun rekening, waarbij opgemerkt wordt dat de explosies van 1958 en 1959 en de re cente in september en oktober niet meer dan 5 a 10 pet. van de natuurlijke activi teit in de lucht bedragen. Het is niet waar schijnlijk volgens dr. Spaander, dat deze kortdurende verhogingen van de radioac tiviteit in de lucht enige rechtstreekse waarneembare schade aan de volksge zondheid zullen toebrengen. Toch blijft de uiterste waakzaamheid geboden, vooral bij verspreiding van kunstmatige radio-activi teit door stoffen met een langdurige „half- waardetijd", zoals strontium-90, waarvan de radio-activiteit pas na 25 jaar tot de helft is verminderd. Op den duur zal het percentage radio-activiteit van de bodem, de gewassen en het voedsel toenemen, al dus dr. Spaander. In een politiebureau te Tilburg heeft een 28-jarige arrestant een agent aangevallen. De a-gent was tenslotte genoodzaakt van zijn vuurwapen gebruik te maken en heeft de man in 't been geschoten. De arrestant is in een ziekenhuis opgenomen. De aangehoudene is een kelner uit Rot terdam, die 's nachts in Tilburg probeerde een auto te stelen. Een passerende automo bilist, die meende dat de kelner moeilijk heden met zijn wagen had, bood de kelneb een lift aan. Onder de bedreiging: „Je brengt me naar de grens, anders schiet ik je neer" is de kelner in de auto gestapt. In plaats van naar de grens te rijden bracht de automobilist de kelner naar de politie. Deze viel toen de op dat moment alleen aanwezige agent aan. Advertentie Juist... in de tank. Bij steeds meer auto's de bergplaats voor een tijger. U hoeft er niet voor op jacht. Iedere Esso Extra pomp levert nu benzine met tijgerkracht, die uw auto een nieuw leven geeftkittiger, pittiger, krachtiger, machtiger. Neem de proef op de som: stop een tijger in uw tank! Een ernstig verkeersongeval heeft op de provinciale weg in Assendelft het le ven gekost aan de elfjarige D- Neeft. De jongen wilde naar het voetbalterrein van GOV oversteken en werd aangere den door een auto. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis in Zaandam over gebracht, waar hij overleed. De 6-jarige Ronald de Nijs uit Zaan dam, die donderdagmorgen bij het over steken van de provinciale weg werd aan gereden door een personenauto, is van daag in het ziekenhuis bezweken. De 21-jarige textielhandelaar Tj. Harms uit Oostrum is met zijn auto in het Dokkumer Grootdiep gereden en verdron ken. De heer Harms, die in Dokkum een kerkdienst had bijgewoond, reed met enkele kerkgangers in zijn auto van Dok kum naar Oostrum. Op de dijk langs het Dokkumer Grootdiep verloor hij in een flauwe bocht de macht over het stuur, waarna de auto in het water kwam. Alleen de bestuurder, die tijdens de val uit de wagen werd geslingerd, kwam om het leven. De overige inzit tenden werden gered. In Goirle is de 82-jarige heer D. van den Berg bij het oversteken van de Til- burgse weg door een autobus aangere den. Met ernstige hoofdwonden werd hij naar het ziekenhuis in Tilburg gebracht, waar het slachtoffer overleed. In Tilburg is de 22-jarige A. J. J. M. van de Zande verdronken in het Wilhelmina- kanaal. Hij reed op een bakfiets rond en is waarschijnlijk met een meerpaal in aan raking ge-komen. In Wijde Wormer is de dertienjarige ambaehtsscholier C. Th. J. Kramer met een wond' aan het hoofd dood aangetroffen op de Oosterdwarsweg. De jongen was op weg naar de technische school in Edam. Vermoedelijk is hij geslipt. Op de Loosduinseweg in Den Haag is de 32-jarige automobilist P. van der Haak 1 '1 1 tegen een op een parkeerterrein staande vrachtauto gebotst. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed hij. In de Ursulakliniek in Wassenaar is de 61-jarige heer C. B. Kaptein uit Den Haag overleden aan verwondingen die hij op 13 oktober had opgelopen bij een verkeers ongeluk op het Hildebrandplein in Den Haag. In Frankrijk verongelukt Een Nederlands echtpaar, de heer en mevrouw J. Doornbos-Visscher uit Was senaar, zijn bij Brignoles in Zuid-Frank rijk verongelukt toen hun auto met een andere wagen in botsing kwam. Me vrouw Doornbos kwam om het leven en haar man werd zwaar gewond. De be stuurder van de andere auto, een Frans man, liet bij de botsing ook het leven. Zaterdag heeft dr. mr. W. Hugenholtz in een kader-conferentie in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen in Utrecht het voorzitterschap neergelegd van de Neder- landsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren. De burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, deelde mede dat de koningin mr. Hugenholtz had benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. In zijn afscheidsrede zei mr. Hugenholtz onder meer, dat er op het gebied van de dierenbescherming nog wel het een en an der te wensen blijft, o.m. wat de vivi sectie betreft- Hij beschouwde de vivi sectie momenteel nog als een noodzake lijk kwaad. Zij dient zoveel mogelijk te worden beperkt. Gecontroleerd en geregis treerd. Ook moet een vergunningsstelsel worden ingevoerd. Proeven op hogere dier soorten gelijk paarden, apen, honden en katten wenste hij, evenals de commerciële vivisectie, direct verboden te zien. Er moet naar worden gestreefd een weten schappelijke methode te vinden, die de vivisectie in de toekomst overbodig maakt. Hij achtte het noodzakelijk, dat van re geringswege onderzocht wordt of de elek trische bedwelming van slachtdieren in ons land wel goed functioneert. Mr. Hugenholtz bracht hulde aan de be treffende ministers voor de uitvaardiging I van enige algemene maatregelen van be stuur op grond van de nieuwe Wet op de I Dierenbescherming. De verplegende dierenbescherming (het I asielwezen) was volgens hem een typische overheidstaak, hetgeen reeds door vele ge meenten begrepen wordt blijkens subsidies aan de asiels. Aan het einde van zijn rede verklaarde mr. Hugenholtz dat hij van plan was met volle kracht te blijven voortwerken aan de uitbouw van de Dierenbeschermingswet en dat hij zich speciaal zou gaan bezighouden met de bestudering van het vraagstuk der vivisectie. Hij reikte ten slotte de voorzittershamer over aan zijn opvolger, prof. dr. S. Hof- stra uit Amsterdam. In het reduceerstation voor aardgas bij rijksweg 28 in Zwolle is vanochtend vroeg brand ontstaan. Het onder een druk van 35 atmosfeer ontsnappende aardgas ver oorzaakte gedurende ruim een uur een 7'- j j I vlam van meer dan tien meter hoogte, Technici van het staatsgasbedrijf te De- i_i- i i venter moesten naar Zwolle komen om de Twee automobilisten hebben tijdens het gastoevoer af te sluiten, waardoor de weekeinde in Limburg onder invloed van vlam werd gedoofd. Het reduceerstation sterke drank een serie aanrijdingen ver- werd ernstig beschadigd, maar de gastoe voer naar Zwolle ondervindt geen stagna tie. Er kan namelijk een bijpasleiding worden gebruikt. oorzaakt. De mannen reden na de aanrij dingen door zonder zich om de slachtof fers of de aangerichte ^chade -te bekom meren. Beiden zijn gearresteerd. In Venlo reed een automobilist zaterdag- I nacht om een uur een bromfietser aan op de Straelsweg aldaar. De man bleef ge wond liggen en de bestuurder van de auto een oreaandenrecsip hü wisn,* oZnnln 7 1 S m 7*11° T n bevond zich maandagmorgen boven Schot- opgenomen. Zich mets aantrekkend van jand. Een Het K.N.M.I. deelt mede: Zondag nam het slachtoffer reed de bestuurder in ra zende vaart voort in de richting Tegelen. Op aanwijzigen van enkele getuigen kon de politie daar nog dezelfde nacht een marktkoopman uit Tegelen in zijn huis aanhouden. Later bleek dat een vriend van de man de auto had bestuurd. Deze kon in de koufront ervan, dat met vrij veel regen gepaard ging, lag toen juist bo ven onze westkust. Het front wordt ge volgd door een gebied met flinke opklarin gen bij snel stijgende luchtdruk. Op de oceaan komt echter een nieuwe depressie tot ontwikkeling welke waar schijnlijk morgen in de buurt van Ierland eveneens snel L betekenis zal toenemen. !sTngTslotenndag aa^houd- j>=ed ^m Tde^^ dag ook bij ons merkbaar worden door WEERRAPPORTEN Maximum-tempera turen binnen en buitenland Neerslag laatste 24 uur. ÏC O. E S és WASHINGTON (UPI) De Amerikaan se senator Kenneth B. Keating heeft zon dagavond in een televisieprogramma ge zegd, dat de Verenigde Staten zouden moeten proberen om de Russische bio chemicus Alexei Golub, die thans in Ne derland verblijft na zich van Rusland te hebben losgemaakt, zijn werk in Amerika te doen voortzetten. Hij doelde in het bij zonder op Golubs studie betreffende me thoden om de invloed van radio-aktiviteit op het menselijk lichaam tegen te gaan. Toen Golub in Nederland politiek asiel vroeg vertelde h(j, dat de Sovjetregering hem had bevolen zijn onderzoekingen be treffende het verwijderen van strontium 90 uit het menselijk beenderstelsel te sta ken. Keating zei, dat, indien men Golub der gelijk werk in de Verenigde Staten zou laten doen „dit op zeer sprekende wijze naar voren zcu brengen, hoezeer Amerika begaan is met het welzijn der mensheid en hoezeer dat genegeerd wordt door de Sovjet-Unie". Het orgaan van het Russische vakver bond, Troed, heeft zondag een vraagge sprek gepubliceerd met mevrouw Goluba, de echtgenote van ir- Golub, die in Ne derland asiel gekregen heeft. In dit vraaggesprek heeft mevrouw Go luba volgens Troed de Nederlandse politie „bandieten" genoemd. Zij beklaagde zich er voorts over, dat tijdens haar bezoek aan Nederland zij en andere Russische toeristen van de Nederlandse autoriteiten het land slechts door de ramen van de bus mochten zien. „Toen wij weggingen", zo had mevrouw Goluba tegen een correspondent van Troed gezegd, „gedroeg de Nederlandse politie zich als echte struikrovers. Zij trachtte mijn terugkeer te verhinderen en ging zelfs zover, dat zij haar handen uitstak naar onze ambassadeur, die mij trachtte te beschermen. Niets is heiliger voor iemand dan zijn moederland. Ik besefte dit bijzonder duidelijk toen ik de gevange ne was van de Nederlandse politie op het vliegveld Schiphol. Ik heb nu uit de eerste hand kennis gemaakt met de woeste ze den van het veelgeprezen westen". De correspondent van het Russische blad besluit zijn artikel, waarin niet ge rept wordt van ir. Golub, met de opmer king, dat nen wel respect moet hebben voor „de2e eenvoudige vrouw, die zich verweerde tegen chantage en het brute geweld van provocatiedeskundigen". In Hoensbroek reed zaterdagavond een weer naar zuid krimpende en aanwakke- dronken automobilist een wielrijdster aan. rende winden, terwijl de bewolking op- De vrouw werd lichtgewond, maar een kind nieuw za' §aan toenemen en de regenkan- dat bij haar achterop zat, moest naar een 1 Weer gr°t6r W°rden' ziekenhuis worden gebracht. De autobe stuurder reed door en kon pas worden aan gehouden nadat hij even verder enige ge parkeerde auto's zwaar had beschadigd Het bestuur van de Nederlandse federa tie van paranormale en natuurgenezers heeft in een besloten bijeenkomst een raad van tucht geïnstalleerd. Deze tuchtraad wordt, naar de federatie ons meedeelt, ge vormd door twee professoren, drie artsen van Paranormale genezers, N.W.P.), be oogt met de instelling van de raad van j tucht, het publiek te beschermen tegen charlatans en bedriegers. Als patiënten ernstige klachten hebben over de behan deling van een paranormale genezer kun nen zij die richten tot de secretaris van de genoemde raad. In deze raad worden de klachten behandeld. Zijn zij van ernsti ge aard, dan kan schorsing, royement en boete worden opgelegd. De raad van tucht werkt geheel zelfstandig en is op geen en kele wijze verbonden met de federatie, al dus deelt deze laatste ons mede. Alle le-1 tisch onder controle en van genoemde tuchtraad. toezicht gesteld Een zeventienjarige Utrechtse fabrieks- I arbeider is op een met automatisch knip perlicht beveiligde spoorwegovergang in de Nieuwe Weteringseweg in Maartensdijk tegen een trein gereden. De jongeman die op een bromfiets reed, verklaarde noch het knipperlicht, noch de trein te hebben opgemerkt. De machinist van een uit de tegenovergestelde richting komende trein zag de jongen op de weg liggen en stopte bij de eerste post om te melden wat hij gezien had. Ernstig, maar niet levensge vaarlijk gewond, is de jongeman naar een ziekenhuis getransporteerd. Den Helder regen 12 3 Ypenburg regen z 13 6 Vlissingen regen wzw 14 7 Eelde regen zzö 12 0,1 De Bilt regen z 14 2 Twente regen z 13 0,1 Eindhoven regen zzo 15 0,2 Zd-Limburg regen z 15 0,1 Helsinki mist zo 8 0 Stockholm half bew. zo 12 0 Oslo zwaar bew windst. 12 1 Kopennagen licht bew. zo 11 0 Aberdeen regen z 11 19 Londen onbewolkt z 15 21 Amsterdam regen zzo 14 4 Brussel regen z 14 2 Luxemburg regen z 12 0,1 Parijs motregen z 14 1 Bordeaux geheel bew z 18 1 Grenoble half bew windst. 14 0 Nice half bew n 19 0 Berlijn onbewolkt ozo 12 0 Frankfort zwaar bew. O 10 0 München onbewolkt z 13 0 Zurich mist z 9 0,2 Genève zwaar bew. windst. 12 1 Locarno mist windst. 14 0 Wenen geheel bew zo 11 3 Innsbruck mist windst. 15 0 Belgrado zwaar bew ozo 19 0 Athene zwaar bew windst. 25 0 Rome onbewolkt ono 19 0 Ajaccio onbewolkt O 19 0 Madrid zwaar bew. windst. 17 0 Mallorca onbewolkt windst. 22 0 Lissabon geheel bew. windst. 21 0 Dinsdag 24 oktober Zon op 7.19 uur, onder 17.28 uur. Maan op 18.18 uur, onder 7.36 uur. Maanstanden 23 okt. 22.31 uur volle maan. 31 okt. 9.5. uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 23 oktober Hoog water 2.50 en 15.12 uur. Laag water 10.56 en 23.17 uur. Dinsdag 24 oktober Hoog water 3.35 en 15.55 uur Laag water 11.41 en uur.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2