Russisch-Albanees geschil spitst zich verder toe (^Wereldnieuws Brussel was zondag voor een dag geheel Vlaams Liberalen aanvaarden dr. Adenauer als kanselier Topconferentie zal de uitkomst moeten brengen raatótoel Israëlisch wapen niet voor Zuid-Afrika Mars in Brussel om Vlaamse grieven te uiten was overweldigend succes Regeringscrisis in Wenen afgewend iWfiP Op de Popovotsj wel in Amerika maar niet met asiel? Vlaams vertoon Geen verlaging van de belasting in begroting Voorbeeldig Protest tegen superbom Grote meerderheid vóór, ondanks verzet Tegen von Brentano 4 Ml :f% 1 i|v fffrW 0*% m*. ~rn WW II fa Nog even geduld! Het verbaast mij altijd te bedenken, hoe lang een mensenleven is. Reken vijf generaties per eeuw in feite zijn het er minder maar goed, dat maakt 50 ge slachten per duizend jaar, of honderd ge neraties sedert het begin onzer jaartelling. Honderd maal gaf een moeder het leven aan een zuigeling opdat u vanavond de krant kunt lezen. Honderd vaders geleden waste Pilatus zijn handen in onschuld. Driehonderd grootvaders geleden werd de Acropolis gebouwd, drie duizend opa's terug tekende uw over-overgrootvader met oker bisons op de holenwanden in de Dor- dogne. Drieduizend of zelfs dertigduizend gene raties om een half miljoen jaren te overspannen is zeer weinig. In een la boratorium paart men meer families fruit vliegen om mutaties te observeren. Daar om moeten we dus niet verbaasd zijn, als de mens na die paar honderd, die paar duizend of zelfs die paar honderdduizend geslachten, niet volmaakt is. Het zal lan ger duren, voordat de mens zijn dierlijke afkomst vergeten kan. Wat zal er nu, honderd zonen van ons vooruit ,in de toekomst geschieden? Het is onzin om te menen dat de menselijke natuur onveranderlijk zou zijn. Natuurlijk wijzigen wij ons, alleen doen wij het lang zaam. Duizend vaders is niets. Tenslotte is het biologisch leven op deze planeet al enige duizenden miljoen jaren aan de gang; onze menselijke verschijning hier is nog slechts een oogwenk. Met andere woorden: er is hoop. Ook al ben ik ontevreden over mezelf en ook al is het mensdom niet te spreken over de contemporaine staat van zaken, kom over enige miljoenen jaren nog eens terug en zie dan hoe goed de dingen gaan! Niemand overtreedt dan nog de maxi mum-snelheid van 1000 kilometer per se conde, iedereen passeert de maan keurig rechts en laat tegenverkeer voorgaan bij Venus. Van vader op zoon leren we. Dus dank u wel, pa, al enige honderd duizenden keren. Dank. u wel. En voor de klein-kleinkinderen in de verre toekomst, het beste. H. B. Fortuin Advertentie WASHINGTON (Reuter) Een woord voerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard niets te weten van berichten dat dr. Ne- nad Popovitsj, een vooraanstaande Joego slavische econoom en oud-directeur van de afdeling economische zaken, naar het Wes ten is gevlucht. Dr. Popovitsj heeft in Lon den een tijdelijk visum aangevraagd en ontvangen om in de Verenigde Sta ten te doceren. Kleine afwijking. Volgens de Amerikaanse psychiater Marvin Opler hebben proe ven aangetoond, dat slechts 18V« percent van de Amerikanen geestelijk volkomen gezond is. De rest zou kleine psychische afwijkingen hebben. Uitwijzing. Een Belgische advocaat, Adolf Lorey genaamd, die een rondreis door West-Afrika maakt, kreeg zaterdag be vel Ghana te verlaten, toen hij per vlieg tuig in de hoofdstad Accra arriveerde om een studie te maken van jeugdmisdaad. In gevaar. De federale rechtbank in Karls ruhe heeft zaterdag vijf mannen veroor deeld tot gevangenisstraffen variërend van anderhalf tot drieëneenhalf jaar op beschuldiging van het in gevaar brengen van de Westduitse grondwet, met name door de oprichting van een communisti sche partij-organisatie. De communisti sche partij is bij de wet verboden in West-Duitsland. Federalisten. De president van Ghana, dr. Kwame NKroemah, en de president van Somali, Abdoellah Osman, hebben zich uitgesproken voor een federatie van on afhankelijke staten van Oost- en Cen- traal-Afrika. In het communiqué, dat na afloop van het bezoek van president Os man aan Ghana werd uitgegeven, wordt de hoop uitgesproken dat deze federatie een hechte basis zal zijn voor de vor ming van een grotere unie van onafhan kelijke Afrikaanse staten. Kunstmatig. Russische geleerden zijn er in geslaagd een kunstmatig opgekweekt menselijk embryo in leven te houden tot het een pond woog. Dit heeft de Russische hoogleraar Pjotr Anokchin meegedeeld in een televisieprogramma, waaraan ook de Italiaanse professor Daniele Angelo Petrucci meewerkte. De laatste heeft in Rome een soortgelijke proef met een ze kere mate van succes uitgevoerd. Gagarin weer ziek. De Russische kosmo naut Joeri Gagarin heeft een voorgeno men bezoek aan Nieuw Delhi uitgesteld, omdat hij ziek is, zo is officieel meege deeld. Onlangs heeft Gagarin een bezoek aan Italië eveneens wegens ziekte uitge steld. Verleden week woonde hij echter de openingszitting van het communisti sche partijcongres te Moskou bij. De ruimtevaarder scheen toen in goede ge zondheid te verkeren. breuk kwam tussen Joegoslavië en de Kominform. Blijkbaar is het ook nu onmo gelijk geworden om nog terug te krabbe len. Gezien de taal, die Russische en Albane se staatslieden over en weer tegen elkaar gebezigd hebben, lijkt het zonneklaar, dat het tussen de twee landen tot een open lijke breuk zal komen. Vice-premier Miko- jan en het presidiumlid Soeslov hebben vo rige week de Albanese president Hoxha en premier Sjehoe beschuldigd van laster en huichelarij; de Albanezen hebben geant woord met de beschuldiging, dat premier Kroesjtsjev onmarxistisch is. Pogingen van de Chinese premier Tsjoe-en-Lai om een eind aan het schandaal te maken bleven vruchteloos. Tsjoe-en-Lai en de leden van de Chinese delegatie hebben zaterdag twee kransen gelegd in het mausoleum voor Le nin en Stalin. Een der kransen droeg de woorden: „Aan J. V. Stalin, de grote Mar xist-Leninist". Het Chinese persbureau heeft geen berichten opgenomen van de Russische aanvallen op het Albanese sta linisme. De meeste buitenlandse topcommunisten volgden vorige week de een na de ander het Russische voorbeeld en hieven een koor van critische en beschuldigende stemmen aan. De enige uitzonderingen vormden Kim II Sen van Noord-Korea en de afge vaardigde van Noord-Vietnam Ho Tsji Min, die de hele zaak tactvol doodzwe gen. waarschijnlijk om hun grote Chine se buurman te ontzien. De afgevaardigde van Buiten-Mongolië, Tsedenbal stelde zich evenwel vierkant achter de Sovjet-Unie, hoewel zijn land zich pal tussen Rusland en China bevindt. Men verwacht nu verstrekkende gevol gen van het feit, dat Peking Albanië blijft steunen, hetgeen aanzienlijk zou bijdragen tot de verscherping van de reeds bestaan de politieke en ideologische geschilpunten tussen Russen en Chinezen, die op de con ferentie in Moskou van verleden jaar wel iswaar met de mantel der liefde werden bedekt, maar nooit werkelijk werden opge lost. Russen en Chinezen zijn het ook lang niet eens over de door Kroesjtsjev tot nieuw leven gebrachte anti-stalinistische campagne. Zelfs Russische burgers schij nen onthutst te zijn over de felle rede voeringen op het Partijcongres tegen de reeds lang afgezette oud stalinistische gar de, bestaande uit Molotov, Kaganovitsj, Malenkov en Vorosjilov. Het 22ste partij congres was bijeengeroepen om Kroesj- tsjevs grandioze blauwdruk voor de toe komst der communistische wereld goed te keuren, maar de Albanese kwestie en de „anti-partij-groep affaire" hebben dat hoofdpunt op de agenda geheel in de scha duw gesteld. Waarom? Waarom besloot Kroesjtsjev deze oude koeien weer uit de sloot te halen? Tot dus ver hebben slechts twee sprekers op het congres geprobeerd daarop te antwoorden namelijk mevrouw Foerseva, de minister van Cultuur, en de eerste vice-premier Kosygin. De laatste vertelde de afgevaardigden, dat de kwestie opnieuw was opgerakeld, niet omdat de anti-partij groep opnieuw een bedreiging vormde voor de eenheid van de partij, maar „om de partij en het volk nogmaals duidelijk te tonen, waar de (stalinistische) verheerlijking van de persoonlijkheid toe leidt en welk een on herstelbare schade de anti-partij groep had kunnen aanrichten". Wij willen, aldus Kosygin, dat de les sen van de geschiedenis nimmer zullen worden vergeten. Wij doen al het moge lijke om te verzekeren, dat er voor een persoonlijkheidscultus in onze partij geen plaats is. Hij voegde daaraan toe, dat het noodzakelijk is een generatie in deze ge dachte op te voeden, die het bestaan on der Stalin nooit bewust heeft meegemaakt. Het wordt te Moskou intussen onwaar schijnlijk geacht, dat leden van de anti partij groep vervolgd zullen worden. Het lijkt erop, dat zij thans zullen worden geroyeerd als partijleden, na indertijd van hun hoge posten te zijn ontheven. Het 22ste congres zal vrijdag 3 no vember besloten worden, aldus is van officiële Russische zijde vernomen. Geen commentaar WENEN (UPI) De voormalige Rus- schische minister van Buitenlandse Za ken Molotov heeft gisteren te Wenen ge weigerd commentaar te leveren op de beschuldigingen van premier Kroesjtsjev als zou hij getracht hebben diens regi me omver te werpen. „Ik wens op het ogenblik niets te zeggen. Misschien later, komt u astu- blieft een andere keer", verklaarde hij in het Duits aan verslaggevers. Het Albanese persbureau ATA heeft zondag boodschappen van Albanese fa brieksarbeiders, soldaten en anderen ge publiceerd waarin „de lasterlijke aantij gingen" van premier Kroesjtsjev aan het adres van hun partij- en staatsleiders worden veroordeeld. TEL AVIV (UPI) De Belgische wa penfabriek „Fabrique Nationale d'Ar- mes" heeft van de Israëlische regering te verstaan gekregen, dat zij een verzoek van Zuid-Afrika om levering van een hoe veelheid „Uzi" machinepistolen moet af slaan. De Belgische fabriek vervaardigt deze wapens onder licentie. Israel behoudt de patentrechten. Israel heeft indertijd de Belgische fa briek in staat gesteld de wapens te ver vaardigden om daardoor nieuwe markten voor de Israëlische wapenindustrie te ontsluiten. Een woordvoerder van de Is raëlische regering zei echter, dat aan die Belgische fabricage zekere beperkingen waren opgelegd, onder andere om te voor komen, dat de „Uzi's" in Arabische han den zouden komen. Onlangs zijn die be perkingen nog uitgebreid om te voorko men, dat de machinepistolen naar landen zouden gaan met zodanige politieke op vattingen dat zij schade zouden kunnen berokkenen aan Israels betrekkingen met Afrikaanse staten. Sommige spandoeken, die gisteren tijdens de massale Vlaamse mars op Brussel werden meegedragen, besloe gen de gehele breedte van de straat. Deze geeft uiting aan de grief dat er meer Vlamingen dan Walen soldaat zijn, terwijl er veel minder Vlaamse dan Waalse officieren zijn en hele maal geen Vlaamse generaals. (Van onze correspondent) BRUSSEL Bijna tweeëneenhalf uur lang is gisteren een stoet van meer dan honderdduizend Vlamingen dwars door Brussel over de grote boulevards van de stad getrokken. Het was de Mars naar Brussel, op touw gezet door het Vlaamse actiecomité voor Brussel en de Taalgrens, dat uit alle Vlaamse dorpen en steden aanhangers naar de Belgische hoofdstad had doen komen, om te manifesteren tegen het achteruitzetten van de Vlamingen in België. Voor het eerst sedert 25 jaar heb ben Vlamingen in Brussel zelf een derge lijke betoging kunnen houden. Ze is een overweldigend succes geworden, een be wijs van de eensgezindheid en de grote kracht van de Vlamingen, die in vomaak- te orde door de stad zijn getrokken. Nog aan de vooravond van de mars had de voorzitter van het comité zich niet al te optimistisch betoond. Gistermiddag kon hij spreken van een dag van triomf voor eendrachtig en bewust geworden Vlaande ren en zeggen dat de ogen van heel Bel gië op Brussel gericht zijn geweest. Op merkelijk mag het zeker worden genoemd dat de massale betoging door geen partij of bepaalde machtsgroep werd gesteund. Het geld voor de propaganda was met kleine bedragen bijelkaar gebracht. Ieder heeft zijn eigen reis naar Brussel betaald. Het was opvallend hoe, naar het uiterlijk te oordelen, alle rangen en standen, ar men en rijken, mannen en vrouwen, arbei ders en intellectuelen medeliepen in de on afzienbaar schijnende stoet, die 2Vi uur nodig had om voorbij te trekken Men zag mannen die kennelijk tot de „grote bazen" van hun stad of dorp behoren, lopen naast oude vrouwen met omslagdoeken, jonge gebaarde studenten naast boeren, elegant geklede vrouwen naast mannen met eelti ge knuisten. Kortom een staalkaart van Vlamingen liep mee in de stoet. Vlaggen en borden werden meegedra gen. Daarop kon men lezen, welke de Vlaamse eisen en verlangens zijn een tweetalig Brussel. Geen broodroof, in de randgemeenten noch langs de taalgrens. Vlaamse officieren voor Vlaamse soldaten. Weg met het pendelen. Staal te Zelzate. Bulldozers voor de E3-weg. Eerbied voor de Vlaamse cultuur. Geen Franse bazen in Vlaamse fabrieken en zelfs een bord met: Eet meer Walen. Daarbij werden die wensen in spreekko ren onderstreept en Vlaanderen zou Vlaan deren niet zijn, wanner er niet een stuk of twintig, al of niet geüniformeerde mu- WENEN (Reuter) De Oostenrijkse Volkspartij en de Oostenrijkse socialisti sche partij hebben zondag overeenstem ming bereikt over de begroting voor het komende jaar, drie uur voordat de ter mijn was verstreken waar binnen volgens de grondwet de coalitieregering van de Volkspartij en de socialisten haar begro ting bij het parlement moet indienen. Als de coalitiepartijen geen akkoord hadden bereikt, zou de regering hebben moeten aftreden. Voordat de overeenstemming bekend werd, was een vooraanstaand socialistisch lid van de coalitiecommissie, Olah, uit de commissie en uit het parlement getreden. Deze commissie is een orgaan van leden van de twee regeringspartijen. Olah stond erop dat de inkomsten uit loonbelasting zouden worden besnoeid, maar de Volks partij vond dat een dergelijke maatregel de staatsinkomsten te zeer zou verminde ren. Hij is uitgetreden omdat bij de be sprekingen in de commissie bleek dat zijn partij haar eis tot belastingverlaging liet vallen. Een regeringswoordvoerder heeft gezegd dat de begroting, zoals de minister van Financiën Klaus (Volkspartij), die had in gediend. is goedgekeurd, met slechts en kele concessies aan de socialisten. Minis ter Klaus' begroting stelt de inkomten en uitgaven voor het volgende jaar vast op 53 miljard schilling. De begroting wordt nu in het parlement in behandeling genomen. Vakbondsleden van beide grote partijen zijn voorstander •'an belastingverlaging. Politieke waarne mers in Wenen menen dat de vakbonden sschien zullen proberen hun leden tot actie op te roepen om hun eisen tot belas tingverlaging aangenomen te krijgen. ziekkorpsen, in de stoet hadden meegelo pen en wanneer er geen vendelzwaaiers zouden zijn geweest. Voor de meeste beto gers is het reeds vroeg dag geweest. Van hun gewesten zijn zij per trein, per auto bus, per bromfiets of per auto naar Brus sel gekomen en daar hebben zij zich langs de lanen bij het Station-Zuid verzameld. Tegen twaalf is de afmars via de beurs, het de Brouckèreplein naar het gebouw van de Koninklijke Vlaamse Schouwburg, waar de stoet werd ontbonden, begonnen. De.inrichters, met hun vijfhonderd Vlaam se burgemeesters en vijftig Kamerleden, waarbij ook enige kunstenaars, zoals Emi- le Hullèbroeck, hadden zich opgesteld op de stoepen van het Beursgebouw. Daar is veel geapplaudisseerd en gejuicht, de Vlaamse leeuw is er ontelbare malen ge zongen en zowel in de buurt van de beurs als verderop bij het de Brouckèreplein, is het af en toe tot handtastelijkheden geko men tussen enerzijds jongemannen, die de Marseillaise of de Internationale zon gen, ook wel de Hitler-groet brachten, en anderzijds het publiek dat enige rijen dik de wegen omzoomde of de manifestanten zelf, die niet schuwden de optocht even te verlaten om een paar flinke klappen aan de „Franskiljons" uit te delen. Er werd ook wel met zevenklappers, voetzoekers en eieren gegooid. De betogers hadden echter zelf een uit gebreide ordedienst georganiseerd, die doeltreffend optrad. De Brusselse politie, voor het grootste deel Vlamingen, heeft zich voorbeeldig gedragen. Waren er moei lijkheden, dan schoof zich onmiddellijk een kordon tussen de tegenstanders en dat bleek onwrikbaar. De meeste politie, naar men zegt vrijwel de hele beschikbare Brusselse politiemacht, was overigens in zij- en parallelstraten samengetrokken, terwijl, op enige punten meer naar achter, ook de rijkswacht met belangrijke eenhe den aanwezig was. Het pleit zeker voor het overwicht van de Vlaamse leiders op hun volgelingen, dat er geen enkel ernstig on geval heeft plaatsgehad Ook niet na het ontbinden van de stoet, toen in de Brus selse binnenstad nog wat jeugdige lieden van beide kanten hadden gemanifesteerd en gebekvecht. Uiteindelijk zijn slechts vier personen ofschoon niet ernstig gewond en zes zijn er gearresteerd. Terwi.il de menigte, toegejuicht door ze ker evenzovele Vlamingen langs de boule vards door Brussel trokken, is aan de ambtswoning van premier Lefèvre een uit gebreid memorandum afgegeven, waarin de eisen van het Vlaamse deel van de be volking nog weer eens werden opgesomd. De belangrijkste daarvan zijn: afschaffing van elke talentelling, indijken vande Brus selse agglomeratie binnen de huidige ne gentien gemeenten, behoud van het inte graal Vlaams karakter van de Brusselse randgemeente, volledige vernederlandsing van het bedrijfsleven in Vlaanderen. Het is wellicht nog te vroeg om de ba lans van de manifestatie reeds op te ma ken- Het Vlaamse minderwaardigheids complex zal er in ieder geval een gevoedige knauw door hebben gekregen. De Belgi sche regering en de politieke partijen, die tegen de Mars op Brussel zijn geweest, zullen wellicht de conclusie er uit trekken, dat in het vervolg meer dan tot dusverre rekening zal moeten worden gehouden met de Vlaamse verlangens. Er zijn zeker tus sen de 150.000 en 200.000 Vlamingen op de been geweest. Wie zegt dat het er mor gen niet twee keer, niet vijf keer zoveel zullen zijn en voor hoeveel sympathiseren de thuisblijvers is er gisteren een te Brus sel geweest? Waalse reacties zullen wel niet uitblijven. Reeds gisteren waren er op verscheidene wegen, die naar Brussel leiden, kraaiepoten gestrooid. Morgen zal door de Franstalige Brusselaars in een Brusselse zaal, een protestbetoging wor den gehouden en wellicht dat ook zij een „Mars op Brussel" zullen organiseren. In ieder geval heeft de Vlaamse leeuw weer eens flink, zij het beheerst, gebruld. Voor de Russische ambassade in Lon den is gisteren een massale betoging gehouden tegen het voornemen van de Russische regering om een kernbom van vijftig megaton in de dampkring tot ontploffing te brengen. De betogers gingen op de grond zitten en belem merden het verkeer over Bayswater Road. De politie waarschuwde de demonstranten tevergeefs en ging toen over tot het verwijderen van de ver keersobstakels. Een voor een werden de hardnekkige zitters opgepakt en gevankelijk weggevoerd. Toen de baan vrij was bevonden zich 350 personen in arrest. Zij zullen zich voor de rech ter moeten verantwoorden. (Telefoto) MOSKOU (UPI) - Er wordt op het Kremlin druk geconfereerd over de mo gelijkheid om een internationale commu nistische topconferentie te houden ten einde de breuk tussen de Sovjet-Unie en Albanië te bespreken. Daarbij zou dan ook de herleving van de anti-stalinis tische campagne ter sprake komen. De gedelegeerden op het 22ste congres van de Russische communistische partij maakten van hun vrije zondag gebruik om een dergelijke conferentie voor te bereiden, die, naar men verwacht, in de eerste helft van november zou worden gehouden. Zij zou worden bijgewoond door de communistische topleiders uit ongeveer tachtig landen. Er zijn reeds, zo berichten waar nemers, verscheidene oplossingen voor de crisis met Albanië aan de hand ge daan. Zo heeft men voorgesteld de Rus- sisch-Albaanse geschillen bij te leggen; anderen zijn er echter voor om Albanië eenvoudig uit het communistische kamp te stoten. De twist met het kleine Albanië is thans namelijk zo fel geworden, dat men verge lijkingen maakt met 1948, toen het tot een (Van onze correspondent) BONN Het hoofdcomité van de West duitse liberalen partij heeft ingestemd met de vorming van een regeringscoalitie on der de 85-jarige Konrad Adenauer. Dat is het belangrijke resultaat van de vaak op gewonden woordenwisselingen over het coalitie contract uit de CDU. Partijvoor zitter Mende boekte met deze goedkeuring voor zijn coalitiebesprekingen met de christen-democraten een persoonlijk suc ces. Over de kwestie „met of zonder Ade nauer" werd gestemd, waarbij een over grote meerderheid van de liberalen zich voor samengaan met Adenauer uitsprak. De stemming was echter diep geheim, zo dat cijfers niet bekend zijn. Mende heeft de cijfers echter wel al doorgegeven aan de secretaris Lübke. De bondspresident wil namelijk precies weten op welk percentage van de liberale stem men Adenauer kan rekenen, als hij in het parlement door de bondsrepubliek' als kan selier wordt voorgesteld. Weliswaar is het „ja" voor Adenauer het essentiële punt, het neemt niet weg dat de liberalen zich niet zonder slag of stoot in de armen van de kranige oud-kanselier willen werpen. Zij hebben nog meer noten op hun zang. Dc eerste maat daarvan is wel dat mi nister van Buitenlandse Zaken von Bren tano moet verdwijnen. Als zijn opvolger zouden de liberalen graag de christen-de mocratische minister-president van Baden Württemberg, Kiesinger, willen zien. Ver der willen de liberalen de ministeries van Financiën, Verkeer en wellicht het nieu we Europa-ministerie bezetten. De vor ming van een speciaal departement voor Europese politiek is overigens op ernstige bezwaren gestuit bij professor Erhard en minister Von Brentano, die vinden dat het onmogelijk is de economische of buiten landse politiek los te maken van de poli tiek in Europees verband. Morgenavond zullen de coalitiebespre kingen worden voortgezet. De hardste noot daarbij zal wel de liberale wens naar een machtswisseling op Buitenlandse Zaken zijn. Het is bekend, dat Adenauer zijn trouwe en weinig originele volgeling Von j Brentano graag zal handhaven en men kan dan ook een hard touwtrekken ver wachten. Het lijkt na de afgelopen we ken niet onrealistisch ervan uit te gaan j dat de liberalen bij dit trekken het kort- i ste eind van het touw in handen zullen j blijken te hebben. j De kwestie Adenauer heeft tenslotte dus I toch niet geleid tot een splitsing in de li berale partij, zoals velen gevreesd hebben. Wel hebben twee van de drie plaatsver vangende partij-voorzitters, namelijk Os wald Kohut en Heinrich Schneider, hun functies neergelegd uit protest tegen het besluit toch met Adenauer in zee te gaan. Ook de prominente dr. Dehler was tot het laatst een tegenstander van dit besluit. De leden van het comité gingen echter om, nadat ere-voorzitter Reinhold Maier een pleidooi voor Adenauer had gehouden, waarin hij zei dat ook oud-bondspresi dent Heuss, van oudsher een tegenstander van „Der Alte", in de huidige situatie aanbeval de bezwaren tegen een nieuw kanselierschap van Adenauer te laten val len, vooral nu deze bereid is geruime tijd vóór het aflopen van zijn mandaat als kan selier af te treden. (DPA-AFP) Naar verluidt zal Ade nauer op 2 en 3 november in Washington besprekingen voeren met president Ken nedy. KORT NIEUWS Onrust. Bij onlusten in Ciudad Trujillo, de hoofdstad van de Dominicaanse repu bliek, zijn de afgelopen week twee per sonen omgekomen. 57 personen, onder wie twintig jongeren, werden gearres teerd. De rust is thans teruggekeerd. i

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3