Circa duizend mensen namen afscheid van dr. J. Mac Daniël Nog meer vragen aan B. en W. Velsen over publikatie havenplannen VELO IN DE VISHAL+EN OP ZEE Vitrage* maimMm m rv5 föoémoH Dagblad- abonnees Patiënten brachten 3000,- bijeen Bevestiging en intrede van ds. H. van Niel te IJmuiden IJmondverenigingen vandaag en morgen „Ornella Prima" door „Help" vlotgetrokken Havenberichten RUITENVROUW MAANDAG 23 OKTOBER 1961 Waarderingsteken voor mejuffrouw Luiting Velsens zakennieuws UIT en tóch THUIS I 100% SERVICE „De Vriendschap" had veel succes in Beverwijk én In uw winkel I Witteveen speelt de hoogste.troef in rokkenmode 21.75 24.75 19.75 19.75 Naar schatting duizend mensen hebben zaterdagmiddag van de gelegenheid gebruik gemaakt de scheidende arts J. Mac Daniël uit Driehuis de hand te drukken. Onder hen bevonden zich niet alleen zeer vele patiënten, maar ook autoriteiten, zoals de burgemeester van Velsen, de heer J. C. Bührmann en echtgenote, de wethouders H. de Boer en C. P. J. Maas, predikanten, de commissaris van politie, de heer W. Sepp, hoofden van diensten en bedrijven van de gemeente Velsen en vele collega's. roepen: „De volgende graag....!" De Dertig jaar lang heeft de heer Mac Da niël gepraktizeerd in de gemeente Velsen en dan speciaal in Driehuis en Santpoort. Hij heeft zich in die tijd bijzonder geliefd gemaakt: de patiënten beschouwden hem als een huisvriend en een raadsman. Hier op wees vooral de wethouder van volksge zondheid, de heer H. de Boer. Hij prees in het bijzonder het feit, dat dokter Mac Da niël ook andere deuren wist te vinden, in dien dit nodig was voor zijn patiënten. De heer De Boer herinnerde aan de vele functies van de heer Mac Daniël in het belang van de gemeenschap. Zo is de arts commandant geweest van het Rode Kruis corps in Velsen, lid van de commissie so ciaal hygiënische vraagstukken in de IJ mond (destijds door het IJmond Advies college ingesteld), oprichter van de Medi sche Sportkeuring en bestuurder en motor van de IJmuider Reddingbrigade. De heer De Boer toonde zich tijdens zijn korte toespraak in het gymnasium Pauii- num te Driehuis bijzonder dankbaar voor alles wat de heer Mac Daniël had gedaan. Blij was spreker dat de arts in de ge meente blijft wonen. Hij wenste hem alle goeds in zijn verdere leven toe. De heer Mac Daniël zelf voelde niet veel voor een ceremonieel afscheid, doch uit de kring van zijn patiënten en collega's was de wens geuit toch iets te ondernemen. Dit heeft geresulteerd in een inzameling. Het was verrassend voor de velen die aanwezig waren van het huldigingscomitélid, nota ris J. H. A. M. Anten, te vernemen, dat er ruim drieduizend gulden was bijeenge bracht. Ruim 3000,-. Daarvoor zijn diverse waardevolle ge schenken gekocht, zoals een gouden pols horloge, een dia-projector, automatische filmcamera, radio en grammofoonplaten- installatie en nog andere voorwerpen. De ze werden zaterdagmiddag op originele wijze aan de arts aangeboden door de no taris. De heer Anten had een officieel „stuk" opgesteld, waarin de diverse kwa liteiten van dokter Mac Daniël werden op gesomd. De notaris zei dat de heer Mac Daniël de eerste was die in Driehuis een prak tijk begon. En al zat er dan aanvankelijk soms maar één patiënt in de spreekkamer toch wist de arts indruk te maken door bij het weggaan van de ene patiënt te In de Nieuwe Kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden hebben zondag jongstleden de bevestiging en de intrede piaats gehad van ds. H. van Niel, voorheen predikant van de Ned. Herv. Kerk te Nunspeet. Zondagmorgen om tien uur werd in een volle kerk ds. Van Niel in zijn ambtswerk ingeleid door ds. L. Lagerweij uit Den Haag. Het schriftwoord van deze morgen was 2 Cor. 5 vers 20. Na de prediking be antwoordde ds. Van Niel de hem gestelde vragen, waarna het klink in het kerkge bouw: ..Ja ik van ganser harte". Nadat de nieuwe predikant de zegenbede was toegezongen, ging de gemeente uiteen, 's Middags te vier uur ging men opnieuw naar de kerk om de intrede bij te wonen. Bij deze intrede waren velen aanwezig, onder wie de burgemeester van Velsen mr. J. C. Bührman met zijn echtgenote, afge vaardigden van verschillende wijkgemeen- ten, de consulent ds. Van den Berg, verder namens de classis ds. De Ru uit Zandvoort, beide pastoors van de Oud-Katholieke kerk en een afgevaardigde van de Ge reformeerde kerk. Ds. Van Niel sprak naar aanleiding van het Schriftwoord uit Philipensen 3 vers 14. De prediker wees vanuit het schriftwoord op de start en op het doel: „Wij moeten lopen de loopbaan, die ons in de Schrift wordt voorgesteld, om de prijs der roeping Gods, die van boven is in Christus Jezus." Na de prediking werd tot allen een wel komstwoord gesproken en ook een woord van dank voor alle liefde, die ds. Van Niel in de afgelopen weken heeft mogen ont vangen. Inzonderheid sprak de predikant tot de velen uit Nunspeet. die met auto's en een bus waren overgekomen om deze plechtigheid bij te wonen. Na de dienst werden in het wijkgebouw nog vele handen gedrukt en de beste wen sen uitgesproken. Het was een echte feest dag voor de Ned. Hervormde Kerk te IJmuiden. „JAN VAN DOMMELEN" OPENT MET EEN BLIJSPEL De toneelvereniging „Jan van Domme len" uit Santpoort, geeft dit seizoen haar eerste drie voorstellingen op zaterdag 11, dinsdag 14 en zaterdag 18 november. In zaal „Zomerlust" zal worden opgevoerd „Welterusten", blijspel in drie bedrijven door A. P. Dearsley; een vervolg op het bekende blijspel „Vogel, vlieg de wereld in". De regie is van mevrouw S. Bierens- de Haan uit Zandvoort. heer Anten zei dat de arts het vertrou wen van zijn patiënten genoot, „een der hoekstenen van de gezondheidszorg". De scheidende arts was zichtbaar onder de indruk van de warme hulde, maar hij kweet zich goed van zijn taak om dank woorden te spreken. Hij was dankbaar voor het vertrouwen dat hem was ge schonken en hij hoopte dat de patiënten dit ook aan zijn opvolger zouden willen geven. Tijdens een druk bezochte ouderavond van de afdeling Beverwijk van het Neder lands Padvindsters Gilde, die zaterdag avond in het verenigingsgebouw aan de Schans is gehouden, is aan de hoofdleid ster van de plaatselijke afdeling, mej. P.J. Luiting, het waarderingsteken overhan digd voor haar langdurige activiteiten in het belang van het Padvindstersgilde. Names het hoofdbestuur van het NPG, reikte de districtscommissaresse, me vrouw Van Goudoever uit Castricum, die werd vergezeld door de assistent-districts- commissaresse, mevrouw Hesselink uit Alkmaar. Hoofdleidster Luiting had even te voren zelf het vriendschapsteken uitgereikt aan de heer en mevrouw Van Heul, die de helpende hand hebben geboden bij de bouw- van het clubhuis en dit ook doen bij het onderhoud hiervan. De avond stond geheel in het teken van de jeugd, die de aanwe zigen op boeiende wijze wist bezig te hou den met spelen, zang en een schetsje. Maar de aanwezigen werden ook*uitgeno- digd tot samenzang. Na het gemeenteraadslid J. van Os van den Abeelen (P.v.d.A.) hebben nu ook de raadsleden J. G. Kolkman (C.H.U.) en J. Nuyens (K.V.P.) schriftelijk vragen gesteld aan Burgemeester en Wethouders van Vel sen naar aanleiding van de publikatie in de IJmuider Courant van 20 oktober j.l. over havenplannen voor IJmuiden na 1964. De vragen van de heer Kolkman luiden als volgt: 1. Ongetwijfeld hebben Burgemeester en Wethouders kennis genomen van het ar tikel „IJmuiden krijgt na 1964 nieuwe ha vens ten zuiden van de havenmond", in de IJmuider Courant van 20-10-'61. 2. Gaarne zal ondergetekende vernemen of het gepubliceerde „in grote lijnen" de toekomstplannen juist weergeeft. 3. Zo ja, of het dan mogelijk is hierover de raad van Velsen tijdig uitvoerig in te lichten, zodat geen besluiten vallen, die on herroepelijk zijn en waarvan men de in druk krijgt, dat ze in plaats van in Velsen in Amsterdam worden genomen. Dit laatste zou wel zeer betreurd moeten worden, na de verheugende mededeling van de voor zitter van uw college in de jongste raads vergadering, dat een uitstekende verhou ding is gegroeid tussen Velsen en Amster dam. MAANDAG 23 OKTOBER Rnyal, IJmuiden, 20 u.: Filmavond NVSH voor jonge mensen. Petrakerk, IJmuiden, 20 u.: Vergadering NCVB IJmuiden-west. Titus Brandsmaschool, Heemskerk, 20 u.: Ouderavond. DINSDAG 24 OKTOBER Statenhuis, Beverwijk. 14 u.: Cursus han denarbeid commissie huishoudelijke en gezinsvoorlichting. Strengholtstraat 17, IJmuiden, 20 u.: Jaarvergadering vrouwengroep P.v.d.A. Pleiadenschool, IJmuiden, 20 u.: Ouder avond. Patronaatsgebouw, IJmuiden, 9.30 en 14 uur: Arena speelt „Ploeft" voor school jeugd. Het bedrijf van de n.v. v.h. A. van Dijk sr., lood- en zinkwerkerij aan de Wijkerstraatweg te Velsen-Noord en de eerste winkel in de galerij, is zaterdag met veel feestelijkheid door de familie Van Dijk overgedragen aan enige perso neelsleden, die reeds geruime tijd bij dit bedrijf werkzaam zijn. De familie Van Dijk heeft zich namelijk uit deze zaak, die tevens een sanitairhandel is, teruggetrokken. In slechts enkele dagen heeft het inte rieur van de winkel een opvallende ver andering ondergaan. De overneming van het bedrijf geschied de door de heer R. Morcus, bedrijfslei der van de n.v. voor uitvoerende werk zaamheden bij Hoogovens, die nu de al gemene leiding heeft, daarin bijgestaan door J. de Haan als administrateur en PKossen, nu leider van de werkplaats. Er waren veel bloemen, die de ver nieuwde zaak een fleurig aanzien gaven. De drumband Schulpen-Meerweiden gaf san de heropening spontaan muzikale me dewerking. Het grootste bergingsvaartuig van Ne derland, de 783 ton grote „Help" van n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden, dat na de opruiming van het wrak van de cutter zuiger „Lake Fithian" begin september aan de thuisreis via Colombo naar Neder land begon, heeft weer een succesvolle berging achter de rug. De „Help"-beman- ning onder commando van kapitein T. van Oosten uit IJmuiden is er in geslaagd om het Italiaanse motorvrachtschip „Ornella Prima", dat op 14 september strandde op een rif bij Gan Island (Malediven) op 550 mijl ten zuidwesten van Colombo, van daag vlot te brengen. De kapitein van de „Ornella Prima", welk schip was geladen met koperen pla ten, manufacturen, lege flessen en talk poeder, dacht het schip eerst op eigen kracht vlot te brengen, maar eind septem ber accepteerde hij toch de aangeboden assistentie, van de „Help" op basis Lloyd's Open Form. Wijsmullers „Help", die in tussen te Colombo lag, liet daar haar bok achter omdat bij de berging geen hefwerk verricht behoefde te worden en omdat al dus eenvoudiger aan dek van de „Help" gewerkt kon worden. In de eerste helft van oktober is de „Help"-bemanning onder leiding van ber- ginsinspecteur P. Kalkman uit IJmuiden aan boord van de „Ornella Prima" en van bergingsinspecteur B. Gatersleben, even eens uit IJmuiden, aan boord van de „Help" druk bezig geweest twee grondta kels in zee uit te leggen, de sleep verbin ding tussen de Italiaan en de „Help" tot stand te brengen en een deel van de la ding van de „Ornella Prima" te lossen. De koperen platen en manufacturen wer den door bewoners van Gan Island gelost en op het eiland opgeslagen. Een grote partij lege flessen ging overboord. De „Help" voerde de berging uit in samen werking met een Deense sleepboot. Bij de stranding had de „Ornella Pri ma" schade opgelopen aan de bodem, waardoor de dubbele bodemtanks waren lekgeslagen en ook water binnendrong in de machinekamer. De bergingspompen van de „Help" slaagden erin het in de machine kamer binnendringende water te verwijde ren. Luchtcompressoren zorgden er voor, dat de dubbele bodemtanks vol lucht wer den geperst waardoor het zeewater er niet langer in kon binnendringen. Bij het spring tij van zondag was er tenslotte voldoende water om de Italiaan vlot te slepen. De Help en de Deen brengen het schip ver moedelijk naar Colombo. 4. Indien vraag 2 bevestigend wordt be antwoord, welke zijn dan de consequenties ten aanzien van het strandplan, door de raad dit jaar aanvaard? Door de heer Nuyens zijn de volgende vragen gesteld: 1. Hebben B. en W. kennis genomen van het artikel op pag. 13 in de IJmuider Cou rant editie vrijdag 20-10-'61? 2. Achten B. en W. de onderwerpelijke publikatie praematuur? Zo ja, in welk opzicht? 3. Hoe moet de uitlating van de Amster damse ambtenaar ir. Snijders dat „Amster dam (het officiële Amsterdam?) verbaasd was over de indiening van het request aan H.M. de Koningin", worden geïnterpre teerd? 4. Moet er dus zie vraag 3gesproken worden van een „lek" in de kring van de .ingewijden" in Velsen dan wel in Amster dam? 5. Was er voor B. en W. geen aanleiding geweest om, na de officiële mededeling van de creatie van de „kleine vier van Velsen" en na de mededeling van de beoogde instel ling van een havenschap met Amsterdam, tijdig en óók verdergaand „de grote 33 in Velsen" in te lichten? 6. Is de beoogde instelling van een haven schap met Amsterdam identiek met de „Stichting IJmond" van de gemeenten Am sterdam, Haarlem, Velsen en Zaandam? (Bericht Alg. Handelsblad 18-10-'61 pag I). 7. Wat ligt nog meer op de tafel van ir. Snijders met betrekking tot Amsterdamse plannen op Velsens grondgebied? Fungeert hij als „officieuze" spreekbuis van een „officiële" instantie? Is zulks bevorderlijk voor een goede samenwerking bij een open oog voor de belangen van Amsterdam? 8. Wat zijn de gevolgen bij eventuele verwezenlijking van „de Snijders-visie" met betrekking tot de havenmond voor Velsen. a. Met betrekking tot Velsens re creatieve taak voor de randstad Holland, meer inzonderheid ten aanzien van de plannen Zeebad? b. Voor welke voorziening van extra woningbehoefte zal Velsen ko men te staan? c. Is het zaak te bevoegder plaatse tijdig die stappen te ondernemen van vóór-verkrijging van bouwvolume op dat Velsens woningzoekenden straks niet achterop komen? d. Zullen belangen van Velsense bedrijven worden ontzien, subsi diair zullen Velsense bedrijven mede wor den ingeschakeld? e. Worden de kansen op de vestiging van een tweede basisindus trie alsdan groter of kleiner? 9. Achten B. en W. van Velsen het mo ment niet aangebroken om in een afzon derlijke raadszitting algehele opening van zaken te doen en de gelegenheid te geven voor een open en klare gedachtenwisse- ling? Advertentie Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 Het Beverwijkse koor „De Vriendschap" heeft zeer veel succes geoogst met het concert dat het zaterdagavond in het Ken- nemer Theater te Beverwijk heeft gegeven. Er was een talrijk publiek dat met graagte applaudiseerde voor het koor, dat gedisci plineerd zong. Men voerde ondermeer enkele negro-spirituals uit. Veel bijval kreeg het koor van het pu bliek met de wals „Geschichten aus dem Wienerwald" en met Italiaanse koormuziek. Pianist Rinus Groot speelde zeer vakkun dig enkele pianosoli Ook na het officiële gedeelte heeft men zich nog enkele uren opperbest geamuseerd. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Aengoue van Le Havre: Falkanger, Antwerpen; Eemland, Cabedello; Frema, Hamble, laden Staalhaven IJ muiden; Fehmahrn, Hamburg; Pothos, Rotter dam; Hebera, Archangel hout lossen Zaandam; Johan van Oldenbarneveldt, Noordzee (eendags- cruise); Nias, Freetown; Louis Pasteur. Sfax; Rendbjerg. Antwerpen; Oberon, Rotterdam- Ste ge, Oterbacken. erts lossen Buitenhaven IJmui den; Beppie, Londen, zout laden IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Lies van Hamburg; Triton, Antwerpen: Matthew Confre- ville: Atlantic, Fowey; Gdynia. Stettin; Henriette B Londen, laden aan de Binnenhaven IJmuiden Malmland, Lulea, erts lossen Buitenhaven IJmui den; Yarrow, Gent; Rijnstroom. Londen; Jan Jo nas, Mantyluoto: Inger Skou, Antwerpen; Don- gerborg Skoghall; Areas, Antwerpen: Hinde, Londen; Canopus, Kotga: Lijnbaansgracht, Ha- mina; Bakala. Le Havre; Grebbestroom, Huil; Yewarch, Swansea; St. André, Le Havre; Wilpo, Hamina, hout lossen Zaandam; Helga Hausschild! Walkom, hout lossen Zaandam: Eemstroom, Ports mouth; Neder-Ebro Bremerhaven; Congokust, Hamburg; IJstroom, Poole; Tom Strömer, Oslo; Marianne, Swansea; Zonnekerk, Antwerpen: Wa- saland, Vaasa, props lossen papierfabriek Velsen; Netherlands Coast Newcastle: Stad Alkmaar, Be- nisaf, erts lossen Buitenhaven IJmuiden: Dido. Aarhus; Atlas, Kopenhagen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Robert Me.vhoefer var, Kopmansholmen: Belgia, Gothen burg: Zuiderkruis. Southampton. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Louise naar Zwijndrecht; Steady, Veastervik, walsmateriaal geladen IJmuiden; Adm. Courbot Halden, bijleg ger IJmuiden; Jan, Londen, bijlegger IJmuiden; Heimat. Le Treport, bijlegger IJmuiden; Z. Le- eumberri, Hamburg; Robert Watt Miller, Sedan (U.S.A.): Johan van Oldenbarneveldt, Noordzee (cruisereisje): La Paloma, Aberdeen, kunstmest geladen IJmuiden: Berkglborg, Domsjö zout ge laden TJmuTdéVi: Ali Damhof. Aalborg: Swift, Harlingen; Jcatv-;E., -Londen: Gouwestroom, Lon- -den; Brandaris, Londen, walsmateriaal geladen IJmuider.Martha Ahrens, Rotterdam: Schinkel- stroom, .onden Kina Hamburg; Hunter, Ipswich, kunstmest geladen IJmuiden; Nesshorn. Karl stad: Tor, Malmö: Arcturus, Rotterdam: Karachi Bremer.; W. Böhmer. Rotterdam: Flevo. Lissa bon; Dinkelstroom, Shoreham; Hoogkerk, Bre men, Magas, Palermo; Karimata Le Havre: Rigel, Gothenburg; Belos, Stockholm; Hontestroom, Huil; Brinda, Londen, walsmateriaal geladen IJ muiden: Christel, Kopenhagen; Marathon Para- mabiro; Bennekom, Curaqao; Thaletas, Hamburg- Mertola, Sylloth. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Elsa Essber- ger, Hamburg: Lingestroom Londen; Biak, Felix- towe; Beppie, Manchester: Togokusl, Freetown; R. E Fritzen, Hamburg, ledig van IJmuiden: Annehese. Narvik; Herthergate, Southampton- Kvernaess, Le Havre; Frans Böhmer, Hamburg Aeneas, Antwerpen; Mosey-Bay, Monrovia. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt betekent dit dat. het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Aanvoer van zaterdag De totale aanvoer van vis in IJmuiden was zaterdag 5070 kisten waarvan 1187 tong en tarbot, 4 heilbot, 255 schol, 2 bot, 1878 haring, 597 makreel, 450 schelvis, 143 wijting, 155 kabeljauw en gul, 14 leng, 40 haai, 6 ham, 26 poon, 293 koolvis. 23 diversen. Prijzen van zaterdag Per kilo: heilbot 3.30—3, grole tong 5.70 —5.30, grootmiddel tong 4.604.20, klein- middel tong 3.40—3.10, kleine tong 1 3— 2.60, kleine tong 2 2.60—2.20, tarbot 1 3.60 —2.70. Per 50 kilo: tarbot 2 120—110, tarbot 3 96, tarbot 4 92—82, kleine schol 2 80—30, bot 22, verse haring 23.60-13.40- makreel 2311.40, grote schelvis 6943, grootmid del schelvis 5641, kleinmiddel schelvis 48—38, kleine schelvis 1 47—37, kleine schelvis 2 40--18, wijting 4020, grote gul 60—54, middel gul 5242, kleine gul 40—30, kleine leng 48, kleine haai 22—17, ham 152 112, poontjes 2618- kleine koolvis zwart 4728, kleine koolvis wit 46, kleine rode poon 2 20. Per 125 kilo: grote kabeljauw 300—160, grote koolvis zwart 13080, grote koolvis wit 140—134, grete leng 90. Besommingen van zaterdag HD 74 f17.543, KW 148 f 13.015, KW 180 f13.479, KW 146 f14.471, KW 75 f7228, KW 93 f 10.947, KW 81 f6150, KW 160 f933, KW 123 f 11.876- KW 72 f 1657, KW 68 f 1728, KW 31 f 1712, KW 26 f 2436, KW 113 f 1594, IJM 11 f609, IJM 55 f 5590, VL 142 f 13.884, VL 16 f 14.907. Aanvoer van maandag In IJmuiden voerden maandagmorgen 61 schepen 9942 kisten vis aan, waarvan 300 schelvis, 195 wijting, 150 gul en kabel jauw, 130 koolvis, 2075 haring, 50 kleine haring, 4645 makreel, 390 schol, 75 tarbot, 125 varia, 170 stuks kabeljauw, 40.000 kilo tong. De KW 159 Marian Éllen zorgde voor 600 kisten en 15 stuks kabeljauw, de KW 57 Dinemarie voor 450 kisten, de IJM 46 Claesje voor 575 kisten, de IJM 18 Ariadne voor 420 kisten, de IJM 20 Johannes Pol derman voor 760 kisten en 50 kleine kisten en 25 stuks kabeljauw, de SCH 135 Corne lia Maria 1400 kisten, de VL 121 Willem 1800 kisten en 20 stuks kabeljauw, de SCH 153 Onderneming 4 1070 kisten. Prijzen van maandag Per kilo: heilbot 3,80—3,30, tarbot 3,60— 3,20, grote tong 6,205,60, grootmiddel tong 4,604,30, kleinmiddel tong 3,603,40, tong I 3,50—2,90, tong II 3—2,50. Per 50 kilo: tarbot II 140, tarbot III 114, tarbot IV 108—98, haring 28—11, makreel 23—10, grote gul 70—60, middel gul 60—55, kleine gul 4437, kleine zwarte koolvis 50, kleine witte koolvis 6255, ham 150, grote schol 70, middel schol 70, kleinmiddel schol 70, kleine schol I 80, kleine schol II 84—75, jumbo's 86. grote schelvis 7755, groot middel schelvis 73—66, kleinmiddel schel vis 72—67, pennen 71—66, braad 54—50, dichte wijting 32—28. gestripte wijting 54— 33, poon 28—21, haai 23, radio 34, kleine scholletjes 5541. Per 125 kilo: grote kabeljauw 262—160, middel kabeljauw 230204, grote zwarte koolvis 140—112, grote witte koolvis 140, grote leng 140, Per regel: grote kabeljauw 180, middel kabeljauw 120100. Besommingen van maandag KW 174 14.100. KW 139 f 7.850. KW 108 ƒ5.600. KW 166 5.220, KW 159 f 11.300, IJM 30 f 2.950. Voor dinsdag KW 39 Emma Wilhelmina 650 kisten, 200 kleine kisten en 20 stuks kabeljauw, VL 131 Petronella 1200 kisten makreel van de westkust, VL 110 Michiel Jan 1200 kisten makreel van de westkust, KW 99 Maria Theresia 1250 kisten, KW 42 Niclaas Senior en KW 135 Emma Wilhelmina onbekende vangst. Haringvangsten KW 2—17, 73—5, 130—35, 41—17, 130—75, 14160, 2050 (uit 35 netten), 7450 (uit halve vleet), KW 22—40 (uit 50 netten), KW 3834 (uit 40 netten). Gemiddeld: Scheveningen 35, Katwijk 38. Eindelijk succes In de laatste twee nachten op de Engelse wal hebben de vleetloggers behoorlijke vangsten gemaakt. De prima walharing wordt bij voorkeur tot steurharing verwerkt voor de export. De Katwijkse vloot, die met 26 loggers deelneemt aan de visserij op de Engelse wal, had een groot aandeel in de rijke vangsten. Spanvissers Nadat het weer donderdagmiddag was opgeknapt, zijn de Urker-spanvissers nog enkele dagen naar zee gegaan om achter de haring aan te jagen. Zaterdagmorgen waren er daardoor bij verrassing nog een 800 kisten verse haring van de spanvissers aan de markt. De hoog ste aanvoer was van het span TX 36 en 37, dat 240 kisten in de hal plaatste. De prijs van 16,tot 22,per kist was uit stekend. Reirers Door het slechte wee: in de afgelopen week hebben de schepen veel schade opge lopen. Zo bracht de KW 75 Doggersbank naast de 200 kisten verse haring en 50 kis ten ,.bijvis" ook nog 30 kisten „reirers" aan. Dit is verse haring, die in het ruim door elkaar is gesmeten zodat de vis bij lossing alleen nog geschikt is voor industrievis. Tongvangst groot Opvallend groot was de tongaanvoer van enkele grote kotters en loggers aan de za- terdagmarkt. Na een reis van 10 dagen bracht de KW 146 de grootste tongvangst van 4200 kilo aan de afslag. De KW 130 had 3900 kilo en verschillende andere schepen van 3000 tot 3500 kilo dure visjes. Opmer kelijk is dat bij de tong zeer weinig andere vis wordt gevangen. Scheveningen In Scheveningen was de aanvoer 3000 vleetharing, 20 schol, 1000 kilo tong, 1000 kantjes zoute haring. Nalossing: 1000 kisten makreel, 250 haring en 60 varia. Op zee Er was zondag opnieuw sprake van slecht weer op zee. De windkracht was zeven tot acht. De schepen om de noord konden toch nog vissen. De IJM 37 Delft deed een trek van 70 manden makreel, haring en schelvis, de IJM 33 Thorina twee trekken van 110 manden makreel, haring er) stchc!yjs, de IJM 99 Egmont een trek van 70 manden makreel, haring en schel vis. Op 54 graden ving de HD 79 Drie Ge broeders in twee trekken 120 kilo tong, de HD 87 Pietertje ving in twee trekken 100 kilo tong en 4 tot 5 manden vis. Voor de westkust was ook sprake van slecht weer met windkracht 9-10. Er kon dan ook totaal niet worden gevist. De Huibertje is thuiskomend met 1600 kisten makreel en haring. Heup gebroken De monteur A. Ouwehand van de KW 57 Dinemarie heeft op zee zijn heup gebroken toen hij een klap van het voorroer kreeg. De Dinemarie was juist weer overgescha keld van de platvisvisserij op de drijfnet visserij. Het schip liep zaterdag om half zes binnen. KtNNtMSAlAAN' KtNNfMEALAAN KtHNtMeaiAAN- Kg NNt Mg ALA AN- KgNNgMgALAAN- willen weten wat er te koop la In de wereld. In het land ln da omgevlni Kies de kleuren van ,uw Clan": Prince Char Rok la Chanel, n Fraaie Engelsestofge- sneden in de nieuwe Parijse roklijn, a la Chanel: kijk maar naar de geraffineerde nieu we plooival. Malen 36-44 les Edward, Royal Stewart, Hunting Stewart en nog meer. Schotse kilt-, in Enge land geweven naar de originele clan-tradi ties van de Schotse Hooglanden. Grappi ge speld-garnering Maten 36-44 Terlenka rok: de ge makkelijkste van alle nieuwe stoffen - plooi- houdend en kreukher- stellend - nu in de nieuwsteruitenen ruit jes. Maten 36-44 Gladde rok. Gedistin geerde Engelse stof geheel gevoerd. Ach ter een stolpplooi la Dior. Mated 36-44 AMSTERDAM^RPTTERDAM-EINDHOVEN-HAARLEM-UTRECHT NIJMEGEN-AMERSFOORT- MAASTRICHT AMSTELVEEN

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4