Weinig succes voor ploegen van Die Raeckse in overgangsklasse Alkmaar startte sterk in de schaakcompetitie van NHSB Uitstippelen route Olympische toorts is geen sinecure Geersen gaat weer winnen met Kerrwilliams II op Duindigt de beste slaolie zit in blik slao Eervolle zege voor dames van HBC Feijenoord-Spurs op t.v.-scherm Greaves naar Chelsea of Tottenham Moore versloeg Rademacher Show in Den Haag Donner-Barcza afgebroken Koning vijfde dan Morgen op de t.v. daüwdr DINSDAG 24 OKTOBER 1961 11 Jan Boon plaatste een gedenkplaat voor Belgische alpinist Sterk bezet toernooi in Zevenaar De zesdaagse Dortmund Sport in het kort m>:' I» De thuiswedstrijden van gisteravond hebben de overgangsklasseploegcn van Die Raeckse weinig succes opgeleverd. De he ren speelden met moeite gelijk tegen Ra- pide en de dames-reserves moesten de eer aan VGW laten. OVRA, dat zaterdag in Alkmaar kansloos van Octopus verloor, boekte gisteren een verdiende 3-1 zege op VCY. Zeer goed komen de dames van IIBC voor de dag; ook het lang niet zwak ke Flevo uit Enkhuizen leed een snelle nederlaag tegen de Heemsteedse dames. De eerste nederlaag in een overgangs klasse-thuiswedstrijd werd dus geboekt door Die Raeckse II. Het spel van de Haarlemse dames is technisch zeker vol doende, maar kenmerkt zich door een ze kere futloosheid; dit team behoeft een speelster, die technisch desnoods wat min der is, maat wat vechtlust meebrengt. Nu werd van de weinig beter, maar wel veel actiever spelende Wormerveersen met 5-15, 15-5, 7-15 eh 8-15 verloren. De rood-witte heren kregen het tegen het Egmondse Rapide veel moeilijker dan verwacht. De gasten toonden over een technisch zeer behoorlijk en zeer vechtlus tig team te beschikken, dat zich van de grotere aanvalskracht van de Haarlem mers niets aantrok. In de eerste sets wer den die aanvallen trouwens veelal slordig afgewerkt en mede door opvallend veel technische fouten bij het opvangen van de Egmondse services keken De Nobel c.s. spoedig tegen een 0-2 achterstand aan (12-15 en 9-15). In de derde set bouwden de Haarlem mers aanvankelijk een kleine voorsprong op, die echter door sterk serveren van de Egmonder De Groot werd teniet gedaan. Het boeiende gevecht om de setzege werd door goed smashen van Wetterhahn, De Nobel en Van Beekum in het voordeel van de Haarlemmers (17-15) beslist. In de vier de set draaide de Haarlemse aanval op volle toeren en kreeg Rapide geen kans meer (15-8). Beslist minder van gehalte was de vol gende wedstrijd tussen OVRA en VCY. Be houdens een nogal langdurige inzinking in de tweede set, die dan ook verloren ging, had de thuisclub, met Leyen en Visser als de gevaarlijkste aanvallers, het beste van het spel, zodat de 3-1 zege van de ambte naren verdiend mag worden genoemd. Niet sterk genoeg Zaterdag kwamen Van Den Dool c.s. in Alkmaar in de te kleine zaal van Octopus tot beter spel, maar dat was toch niet sterk genoeg, om de sterke Alkmaar- ders te kunnen bedreigen (15-12, 15-7, 15-10). De Haarlemse club trof het niet met de opvatting van de Heldersc scheids rechter, die meende, dat het spel van de technisch minst bekwame ploeg extra streng moest worden beoordeeld'. Voor de dames van HBC belooft dit sei zoen veel. De dames L. Jansen, Heemskerk, Smit, R. Jansen, Verbeek en Prenen vor men een goed ingespeeld team, dat ook het zeker niet zwakke Flevo binnen een half uur naar- een verdiende—nederlaag speelde (15-10. 15-4, 15-6). Voor de dames van HBC belooft dit sei zoen veel. De dames L. Jansen, Heems kerk, Smit. R. Jansen, Verbeek en Prenen vormen een goed ingespeeld team, dat ook het zeker niet zwakke Flevo binnen een half uur naar een verdiende nederlaag speelde (1510, 154, 156). Voor de eerste klasse dames kwam Ve- lox op één avond tweemaal binnen de lij nen. Van Set Up won de ploeg van Mevr. Burgers vlot, maar tegen Onze Gezellen moest met een puntenverdeling genoegen worden genomen (1511, 10—15, 1511, 4—15). Bij de heren boekte Alliance de vierde achtereenvolgende zege; ditmaal op Die Raeckse II. De rood-witte reserves gaven de club van Spee goed partij, maar konden een 1511, 154, 1614 nederlaag toch niet ontgaan. Dc resultaten De uitslagen waren: Dames: HBC-Flevo 3-0; die Raeckse 2- VGW 1-3; Velox-Set Up 3-0; Velox-Onze Gezellen 2-2; OSS 2-Alliance 3-0; HBC 3- V o et bal De voetbalwedstrijd Feijenoord - Totten- ham Hotspur, die woensdag 1 november voor de achtste finales van de strijd om de Europese beker in het Feijenoordsta- dion in Rotterdam wordt gespeeld, zal in zijn geheel rechtstreeks door de Neder landse Televisiestichting worden uitgezon den. Het commentaar wordt verzorgd door Ary Kleywegt. De manager van Tottenham, Billy Nicholson, heeft verklaard dat hij bereid is onmiddellijk in het vliegtuig naar Mi laan te stappen, als er een kans zou zijn Jimmy Greaves, de Engelse voet baller die zich zo weinig op zijn ge mak voelt in Italië, te contracteren. „We doen kalm aan. We sorteren de feiten en cijfers en willen alles doen op de juiste manier juridisch en officieel. Maar ik kan onmiddellijk vertrekken", aldus Nicholson. De voorzitter van Chelsea, Joe Mears, is al in Milaan om met de club van die naam te onderhandelen over Greaves. Mears is bereid 90.000 pond op tafel te leggen. Naar verluidt zou Jimmy echter liever naar Tottenham gaan dan terug te keren naar zijn oude club Chelsea. Tottenham lijkt er, blijkens de uitlatin< gen van Nicholson, echter de voorkeur aan te geven een afwachtende houding aan te nemen tenminste, tot de re actie van Milaan op het aanbod van Chelsea bekend is. Joe Mears zei nog dat hij zijn aan bod had gedaan aan de voorzitter van Milaan, Andrea Rizzoli. Rizzoli antwoord de dat de kwestie donderdagavond zou worden behandeld op de bestuursverga dering en dat Mears vrijdagochtend mis schien zou worden ingelicht over de re actie van het bestuur. HBC 4 3-1; OVRA 2-FES 3-1; Spaarnestad- Alliance 1-3; De Blinkert 4-DSS 2 0-3; PWN-DSS 3-1; Set Up 2-Gios 4 1-3; De Blinkert 3-De Blinkert 2 0-3; PWN 2- DSS 3 31; Onze Gezellen 2-OSS 2 1-3. De volleybalcompetitie Heren: die Raeckse-Rapide 2-2; Ovra- VCY 3-1; CIOS 2-die Raeckse 3 0-3; die Raeckse 2-Alliance 0-3; PWN-Rapiditas 2-2; WIK-Spaarnestad 3-0; PWN 2-Allianc 1-3; OVRA 2-DSS 3-0. Programma De hoofdschotel van het programma voor woensdagavond wordt gevormd door de dames overgangsklasse-ontmoeting De Blinkert Madjoe. De groen-witten zullen het tegen de bezoeksters uit Enk huizen niet gemakkelijk krijgen. In de eerste klasse zullen de meisjes van Ves- mia wel te sterk blijken voor HVS. Het Vogelzangse Topscore en OVRA konden het wel eens met een gelijkspel eens wor den. Bij de heren achten wij De Blinkert niet in staat een eind te maken aan de reeks van overwinningen van de HVS-reserves. Het programma luidt: Overgangsklasse: De BlinkertMadjoe (8 uur), le klasse: VesmiaHVS (7 uur), TopscoreOVRA (9 uur), 2e, 3e en 4e klasse: Velox 2Die Raeckse 4, Topscore 2Gios 3, JBSAl liance, Onze Gezellen 2HBC 3, Gios 2 Die Raeckse 3, JBS 2PWN 2, Triumph HBC 5, Vesmia 2—OSS. Heren 1ste klasse: HVS 2De Blinkert (8 uur), 2e en 3e klasse: Set UpGios 2, RipperdaDie Raeckse 4, Gios 3Energie, OVRA 3HBC, Energie 2—Gios 4, Velox PSVH, FES 2—Topscore, WIK 2—VVCL. Boksen De wereldkampioen boksen in het half- zwaargewicht, de Amerikaan Archie Moo re, heeft maandagavond te Baltimore een overwinning behaald op de oud-Olympisch kampioen zwaargewicht, Pete Rade macher. Nadat Rademacher acht keer was neer geweest stopte de scheidsrechter in de zesde ronde de ongelijke strijd. Nadat het publiek na drie ronden in een schril fluitconcert zijn hart had gelucht over de passieve strijdwijze van beide bok sers, kwam Moore in de vierde ronde los en voor de eerste keer ging Rademacher naar het canvas, maar hij werd bij de vierde tel gered door de gong. Moore zag zijn kans en trok meedogenloos in de vijf de ronde ten strijde. Tot vijfmaal toe ging Rademacher neer en toen in de volgende ronde de weerstand van Rademacher nog meer werd aangetast, greep de scheids rechter in. De vroegere wereldkampioen boksen in het middengewicht, de Amerikaan Carl „Bobo" Olson, heeft opnieuw een stap in de goede richting van een come-back ge zet door in San Francisco van zijn landge noot Rodriguez te winnen. Het gevecht, dat vastgesteld was over tien ronden, werd door Olson op punten gewonnen. Ruim 3000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. BOKSEN. In gebouw Odeon in Rotter dam zijn maandagavond amateurbokswed strijden gehouden. Er werd slechts een partij in de A-klasse gebokst. De Amster damse vedergewicht Kneppers won op punten van De Rijk (Utrecht). De eerste wedstrijden in de competitie van de Noordhollandse Schaakbond zijn gespeeld. In de overgangsklasse zette het Alkmaarse VVV de competitie bijzonder sterk in door in Beverwijk het tiental van Pat Mat een fikse nederlaag (2-8) toe te brengen. Men mag hieruit gerust de conclusie trekken dat het de Alk- maarders ernst is te pogen andermaal de titel op hun naam te brengen. De beide andere ontmoetingen Heemste de-Schaakmat en VHS 2-Rolland kwamen nog niet tot een beslissing. In beide wed strijden heeft de thuisclub een kleine voorsprong die wellicht tot winst van de ontmoeting zal leiden. Niettemin mag het van de schakers uit Noord-Scharwou- de een fraai succes worden genoemd in de overgangsklasse het sterke Heemstede zo goed partij te hebben gegeven. Bij de eerste klassers begon Schaak- lust in afdeling A met een kleine maar nuttige zege op MSC Oppositie kon de heroverde plaats in deze afdeling nog niet waar maken en ging tegen het ove rigens favoriete Zaandam 2 met ruim verschil ten onder. De reserves van Bloemendaal en Sant poort hebben in de tweede klasse de spits afgebeten maar kwamen nog niet tot een beslissing. De schakers uit Bloe mendaal leiden momenteel met klein ver schil. In de D-afdeling bevestigde Aals meer ons vermoeden uit de voorbeschou wing met serieuze kampioensplannen rond te lopen. De 2V2-7V2 overwinning in Hil- legom op De Uil spreekt voor zichzelf. De Oosten-reserves startten maar matig en noteerden in Hoofddorp een voorlo pige 3V21/2 achterstand. De beide Haar lemse clubs De Torens en KSC deden in de besliste partijen niet voor elkaar onder. De vierdeklassers begonnen in afdeling A met normale uitslagen. Het Oosten 3 was overeenkomstig de verwachtingen te sterk voor Hoofddorp 2, terwijl de spoor wegschakers SSCH tegen HWP 3 opper machtig bleken (2-8). Het Oude Slot wist met een onvolledige ploeg het IJmuider Kijk Uit 5 nog juist de baas te blijven maar gaf door de onvoldoende opkomst blijk beslist niet met kampioens-aspiraties rond te lopen. De eerste uitslagen zijn: Overgangsklas se, Heemstede-Schaakmat bord 1: G. van Keulen-W. Kaan 0-1; 2. mr. E. Santen-H. Vlam 1-0; 3. W. de Laat-P. C. Klooster boer afg.; 4. S. Bonkenburg-W. Groot afg.; H. v.d. Bergen-J. Barsingerhorn 0-1; 6. H. Muusze-J. van Hout afg.; 7. E. Cashoek- J. de Ruiter remise; 8. B. Pieters- C. Krijgsman 1-0; 9. R. J. Semstra—J. J. Kroon remise; 10. P. H. v.d. Bos-H. de Jong 1-0. Totaal 4-3 voorl. VHS 2-Rolland 3V2-2V2 voorl. Pat Mat- VVV bord 1: M. P. Suiker-D. Appel 1-0; 2. P. Zwart-H. Litjens 0-1; 3. P. Tijssen- P. Seewald 0-1; 4. IR. D. G. Huygen-J. Bos 0-1; 5. W. van Voorst Vader-E. G. Kayser 0-1; 6. K. Comis-R. Pijning remise; 7. J. A. Rodenberg-G. Keppel remise; 8. H. Bannenberg-H. J. Mostert 0-1; 9. K. Schepel-P. Hoekstra 0-1; 10. P. Hart-J. Kraayeveld 0-1. Totaal 2-8. Eerste klasse afd. A: MSCSchaaklust 4'/25V2; VVV 2Zaanstreek Noord 4-4 voorl.; Zaandam 2Oppositie 6V2-3V2; Tweede klasse afd. C: Bloemendaal 2 Santpoort 2 3V2-2V2 voorl. afd. D: De Uil Aalsmeer 2V2-7V2; De TorensKSC 3-3 voorl.; HoofddorpHet Oosten 2 3V2-IV2 voorl. Vierde klasse afd. A: Bergen 2KTV 3 Vierde klasse afd. A: Bergen 2KTV 3 4V2-5V2, afd. B: AssendelftZaandam 4 5-5. Afd. D: Het Oosten 3Hoofddorp 2 6V2-3V2 Het Oude Slot—Kijk Uit 5 5V2-4V2; HWP 3—SSCH 2-8. Uitslagen KNSB-competitie: Eerste klas se A: AmersfoortSMB 3V2-6V2; Unitas ASC 2 4V2-5V2; Bussum—Staunton 5-3 vrl. VHSPhilidor (Leeuwarden) 3'/°-4'/i voorl. De competitie wordt deze week voortge zet. v. (HM WSiÊ De Nederlandse skikampioen Jan Boon heeft een gedenkplaat bevestigd aan de oostelijke wand van de Nepalese berg Tsjo Ojoe, waar twee jaar geleden de Belgische skikampioen Claudine van der Straten en Claude Kogan, de Franse leider van een geheel uit vrouwelijke al pinisten bestaande Himalaja-expeditie, zijn omgekomen. Boon plaatste de gedenkplaat op een hoogte van bijna zesduizend meter tegen de bergwand. In de koperen plaat van 30 bij 60 cen timeter heeft de Oostenrijkse kunstenaar J. Imfeld de volgende woorden gegra veerd: „Ter herinnering aan Claude Ko gan, Claudine van der Straten en de sher pa's Ang Norbu en Chwonz, die op deze berg op 2 oktober 1959 zijn omgekomen." Jan Boon is op de plek geweest, waar de expeditie haar laatste kamp had ge had, maar er waren geen sporen te zien geweest omdat alles onder een dikke laag sneeuw was bedolven. Nog een week of zes en de ijsbaan in Amsterdam is berijdbaar. Begin de cember hoopt men de baan klaar te hebben dat is dan ook het moment dat aan de verwezenlijking van de plannen voor het omhoogbrengen van de schaatssport kan worden begonnen. Een aantal van de sterkste Duropese kunstrijders en- rijdsters zal dinsdagavond 24 en woensdag 25 oktober op de Haagse Hokij kunstijsbaan zijn medewerking ver lenen aan een grote kunstrij-show Bij de dames starten naast de Europese kampi oene Sjoukje Dijkstra (Nederland), Regina Heitzer en Karen Froher (beiden Oosten rijk), Nicole Hassler (Frankrijk) en de En gelse Diana CliftonPeach. Bij de heren rijden de Fransman Alain Calmat, de Duitsers Manfred Schnell- dorfer, Emmerich Danzer en Sepp Schoen- metzier terwijl Nederland vertegenwoor digd zal worden door de nationale kam pioen Wouter Toledo. Ook bij de paren is er een sterke bezet ting. Hier rijden: Margret Göbel—Franz Ningel (West-Duitsland), Christiane en JeanPaul Guhel (Frankrijk), Maria en Otto Jelineck (Canada), Rita Bluemenberg- Werner Mensching (West-Duitsland) en het Engelse paar ShermanPhillips. Het programma van woensdagavond zal rechtstreeks ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan door de Nederlandse Televisie-stichting worden uitgezonden. Vandaag begint in Zevenaar een groot internationaal schaaktoernooi, waar aan vijf grootmeesters zullen mee doen. Een tweetal was maandag al verwikkeld in een oefenpartij. Links de Belg O'Kelly de Galway en rechts de Argentijn Guimard. XX >0 X* - Maandagavond is de loting verricht voor het internationale schaaktoernooi in Zeve naar, waaraan wordt deelgenomen door vijf grootmeesters, negen internationale meesters en twee niet-meesters. Een van de beide spelers uit deze laatste categorie, de Nederlander Langeweg, heeft reeds eenmaal een z.g. meesterresultaat be haald. In het komende toernooi zal een Schaken aantal van zeven punten uit vijftien par tijen voldoende zijn voor een dergelijk re sultaat. De loting voor de eerste ronde is: Stahl- berg (Zweden)-Bobotsov (Buig); Milic (J.Sl)-Henneberke (Ned.); Beni (Oosten- rijk)-Perez (Spanje); Golombek (G.B.)- Bouwmeester (Ned.); Langeweg (Ned)- Johannessen (Noorw.); Rellstab (W. Dld)- Guimard (Arg.); O.Kelly de Galway (Bel- gië)-Wade (N.Z.). De partij Matanovic (J.Sl.)-Lehman (W. Did.) is uitgesteld, aangezien de Joegoslaaf pas dinsdagavond arriveert. De tocht die de Olympi sche vlam in 1964 moet maken, zal een van de lang ste in de historie zijn. De toorts zal over afstanden van vele duizenden mijlen over wegen, door woestij nen en over heuvels moeten worden gedragen. Het grootste gedeelte van de reis zal de fakkel door voertuigen, waaronder jeeps en fietsen, moeten worden vervoerd- Zelfs ka melen zullen moeten wor den ingeschakeld om woestijnen door te trekken. Een Japanse commissie, bestaande uit zes man, heeft onlangs de reis gemaakt die de Olympische vlam in 1964 zal moeten afleggen om van Griekenland naar Japan te komen. Het groepje startte midden juni de tijd waarop ook de fakkel in 1964 zal moeten vertrekken om in oktober van dat jaar in Tokio te arriveren in Olympia, de vertrekplaats van de vlam. Door Turkije trok men naar Syrië, waar wegens de grote hitte 's nachts moest worden gereisd. Daarna ging de tocht door Irak, Perzië en Afghanistan. Het plan was om de fakkel voorts via Rusland en Chi na naar Japan te vervoeren. Het is echter zeer onwaar schijnlijk dat deze weg ge volgd zal worden, aange zien China geen lid van het Internationaal Olym pisch Comité is. De leider van het Japanse onder- zoek-comité, Takeji Aso, verklaarde, dat zo de route niet door China kan lei den, men van plan is de fakkel vanuit Arghanistan door Pakistan, India, Bir ma, Thailand en Malakka naar Singapore te brengen vanwaar de reis per vlieg tuig zal worden voortgezet. In elk land zal de Olym pische fakkel door nationa le estafettelopers worden vervoerd. Dat de reis van de Olympische vlam niet geheel en al zonder gevaren zal zijn, bewees de Indiase regering die, toen bekend werd dat de Japanse onder zoekcommissie langs de Indiase grens zou reizen, de begeleiding van een le- ger-escorte aanbood.... In de zevende ronde van het internatio nale schaaktoernooi Boedapest is de partij tussen de Hongaar Barcza en de Neder lander Donner afgebroken. De overige uit slagen waren: Bronstein (Rusland)-Bilek (Hongarije) remise; Kortchnoi (Rusland)- dr. Filip (Tsjechoslowakije) remise; Po- gats (Hongarije)-Dély (Hongarije) remise. Portisch (Hongarije)-Kluger (Hongarije) remise; Bisguier (Verenigde Staten)-Haag (Hongarije) afgebroken; Uhlmann (Oost- Duitsland)-Simagine (Rusland) remise; Taimanov (Rusland)-Drimer (Roemenië) afgebroken. Kortchnoi en Portisch leiden met 5 pun ten. Zij worden gevolgd door dr. Filip, Bronstein en Uhlmann, die allen 4 V2 punt behaalden. Donner deelt met Drimer de laatste plaats met 1 V2 punt en 1 afgebro ken partij. Hoewel de dravertrainers nu niet be paald gesteld zijn op draverijen over lange afstanden, is het internationale slotnum mer op woensdagmiddag op de baan Duin digt toch sterk bezet. Veel illusies zullen er door de meesten niet gemaakt kunnen worden, omdat Geersen er eindelijk in ge slaagd is de grote Franse hengst Kerr williams II in vorm te krijgen. En wat dit betekent heeft hij al met twee klinkende overwinningen bewezen. Ook nu zal hij weer gemakkelijk winnen van de trouwe Qui Suit en Vitalis. Outsider is de Belg Haon. In de autostartkoers kan de snelle flyer Y Norton opnieuw zulk een voorsprong op- Paardesport bouwen, dat hij voor Xaverius II en Windy Hanover onbereikbaar blijft. Indien Vera- lynn Maire geen fouten maakt is deze mer rie nog een mogelijk outsider. De grote Duindigtstal Dooyeweerd is in een voortreffelijke vorm en steekt zelfs naar de haast onaantastbare kroon van van stal Geersen. Dooyeweerd kan zijn vorm bewijzen door met Y Y Meeske in de Janneke-prijs Geersens favoriet Zus Scotch te kloppen. Yec is de derde moge lijkheid. In de Jeanne Bond-prijs kan Zeno M D zijn opkomende vorm honoreren met een zege op Zita H en Zanto. De lang op rust geweest zijnde Zambesi zou kunnen ver rassen. Verscheidene 2-jarigen maken in het openingsnummer hun debuut, doch daar Aerolite B de meeste routine heeft gaat de voorkeur naar dit paard, vóór Amad Kinley en Atlas. -kfygen de amateurs en a matrices eeh 250Ó meter lange ren voor- "^^CÏfeteld. Hoèwel'Lóyal èoet niet minder dan 80 kilogram is belast is desondanks de Judo Het bestuur van de Nederlandse Jiu Jit- su en Judo Bond heeft maandag de 5e dan- graad verleend aan de Amsterdammer Gé Koning. Het examen werd afgenomen door de gradencommissie onder leiding van de Japanse judo-expert en technisch adviseur van de NJJB Haku Michigami, zevende dan. Anton Geesink en Gé Koning zijn de eni gen in Nederland die deze hoge onder scheiding op judogebied tot heden van de NJJB ontvangen hebben. Gé Koning zal als coach van het Nederlandse team zaterdag 28 oktober in het Stade Pierre de Couber- tin in Parijs de loting verrichten voor de Nederlandse deelnemers aan de wereld kampioenschappen judo, die worden ge houden op 2 en 3 december in de Franse hoofdstad. De stand in de zesdaagse van Dortmund was vanmorgen bij de neutralisatie na de vijfde nacht als volgt: 1. AltigJunkermann (Did.) 191 pnt; 2. LykkeDe Rossi (Den./It.) 81 pnt.; 3. Ar noldBucher (Austr./Zwits.) 56 pnt.; 4. GillenPost (Lux./Ned.) 52 pnt.; op een ronde: 5. BughdalPfenninger (Dld/Zwits.) 200 pnt.; 6. ZieglerRenz (Did.) 146 pnt.; 7. Van SteenbergenSevereyns (Belg.) 90 pnt.; op 18 ronden: 13. De RooPlantaz (Ned.) 15 pnt. verwachting gewettigd, dat hij Remus en Country Girl zal kloppen. Na de goede recente verrichting van Fairy Maid is zij de aangewezen favoriet in de Kartou-prijs, waarin Jaseuse en Easter Monday als de grootste opposanten worden aangetroffen. Een mogelijk out sider is Montezuma. In de eerste ren kan onder deze ge wichtsverhoudingen Djebal moeilijk de ze ge ontgaan. Voor de tweede en derde plaats komen in aanmerking Sisse Solfero en Solita. Advertentie Kan zter lang bewaard worden 67 cent 10S cent 180 cent dauwdrop Maiskiem-olie voor uw dieet 140 cent dauwdrop Arachide-olie voor de fijne keuken 12S cent AUTOMOBILISME. Graaf Aymo Maggi, een der initiatiefnemers van de beroemde Mille Miglia, is in Calino, een plaatsje na bij Brescia, overleden. Hij was 58 jaar. In de twintiger jaren had Maggi zeif grote naam gemaakt als coureur. TENNIS. In de finale herenenkelspel der Argentijnse tenniskampioenschappen, heeft de Fransman Pierre Darmon de Argentijn Enrique Morea met 61, 61, 61 ver slagen. In de finale damesenkelspel won de Mexicaanse Yolanda Ramirez met 6—2, 61 van de Amerikaanse Darlene Hard. Morgenmiddag speelt het Engels voet balelftal voor de voorronde van het wereldkampioenschap in het Wembley- stadion in Londen tegen Portugal (op het t.v.-scherm in Nederland te zien van half drie af). Die match is wel licht beslissend voor de vraag welke ploeg straks naar Chili mag gaan. Portugal moet winnen om een beslis singswedstrijd te forceren, Engeland heeft aan een gelijkspel voldoende om naar de eindronde over te gaan. Op de foto ziet men het Engels elftal, v. I. n. r. eerste rij: Connelly, Douglas, Pointer, Haynes en Charlton (dat is de voorhoede), tweede rij: Armstrong (rechtsback), Robson (rechtshalf), Swan (siopperspil), Springett (keeper), Flo wers (linkshalf) en Wilson (linksback). .w .s V\j\»v ysmvwv v.v ytvvvy.Ny,

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11