1SÏÏ# SPORT IN DE IJMOND IN DE VISHAL+EN OP ZEE SetterSet Veel belangstelling voor trampolinespringen x - g Velser schooljeugd genoot Ploeft" door Arena „Kala Nag" baggert pierepuin weg Veel belangstelling voor )egrafenis E. v. d. Harst Havenberichten van IJmondverenigingen vandaag en morgen Vx DiNSDAG 24 OKTOBER 1961 5 m i9i m§ 0m m kies uw nylons bij tijssen JAC. SPIJKER Snelfius'straat 23 Tel. 5653 Bromfietser uit Limmen voor gerechtshof Examens J. v. D. Volleybal Atletiek Handbal - - Bridge Wasmachines - Centrifuges m Jk" T I De uit Frankrijk afkomstige dipper- dredger- of steenbaggermolen „Kala Nag" (witte olifant) is maandag naar de kop van de zuiderpier van IJmuiden ge sleept óm hier met het opruimen van gro te brokken puin te beginnen. Ruim drie weken geleden is de Kala Nag in IJmui den aangekomen, waar men meteen be gon met het opbouwen van het gevaarte. De spudpalen vijf en twintig meter ho ge stalen palen, die tot op de bodem van de zee kunnen zakken waren met strippen aan dek vastgelast voor de tocht over zee; ze zijn met behulp van een bok van rederij Goedkoop weer gemonteerd. Dit alles gebeurde in de nieuwe werkho ven in de noordoever van het Noordzee kanaal. De „Kala Nag", aan boord waarvan zes Fransen werken onder leiding van ir. Van Praet, zal eerst met behulp van de ge weldige kraan voor zichzelf een haventje ter zijde van de pier gaan aanleggen om hier tijdens ruw weer of gedurende de tijd dat niet gewerkt wordt, ligplaats te kie zen. Hiervoor worden de grote blokken gebruikt. Als dit werk klaar is begint de steenbaggermalen het puin van het pier- lichaam weg te halen. Het is de firma Stolk uit IJmuiden die voor dit puin zorgt met behulp van explosieven. Op de foto ziet men de „Kala Nag" bij de zui derpier, die voorlopig het werkterrein voor het gevaarte is. Advertentie m nieuwe bella-ltalia Een 45-jarige fabrieksarbeider uit Uit geest heeft voor het gerechtshof in Am sterdam bevestiging van het Alkmaarse rechtbankvonnis (een week gevangenis straf en een jaar ohtzegging van de rij bevoegdheid) tegen zich horen eisen we gens hoogst roekeloos rijden op zijn brom fiets, waardoor zijn verloofde het leven verloor. Het ongeluk gebeurde op 3 augustus 1960 op de Middenweg in Limmen. De verd chte reed daar omstreeks zes uur op zijn bromfiets. Achterop zat zijn verloof de. B'i de kruising van de Kerkweg bot ste hij pardoes tegen een van rechts ko mende personenauto. De duo-passagiere werd van de bromfiets geslingerd en over leed twee dagen later in een ziekenhuis De bromfietser verklaarde de auto niet gezien te hebben doch de procureur-gene raal hield hem voor, dat hij voorzichtiger had moeten rijden bij het onoverzichtelij ke kruispunt en dat aan zijn grote onop lettendheid het ongeluk is te wijten. De procureur-generaal vroeg bevestiging van het rechtbankvonnis en ook van de even eens door de rechtbank in Alkmaar opge legde boete van 50,-, omdat de achter- rem van de bromfiets ondeugdelijk was, „Die was een week tevoren nog door de rijvielhandelaar nagekeken", zei de ver dachte. De raadsman, mr. Van Rijckevorsel bepleitte clementie, omdat zijn cliënt ten gevolge van het ongeluk al zwaar genoeg gestraft is; in de eerste plaats door het verlies van zijn verloofde en voorts omdat hij na een jaar nog niet geheel hersteld is van de gevolgen van de botsing. Op 6 november zal het gerechtshof ar rest wijzen. Groenteveiling Beverwijk De veiling Kennemerland te Beverwijk heeft maandag haar laatste „tussendag veiling" gehouden. Er was eind maart tot gisteren dagelijks geveild. In bijna vijf maanden van dit jaar zijn duizenden kisten meer groenten aangevoerd dan in dezelfde periode van het vorige jaar. Deze zomer heeft men zich op de veiling wel moeten behelpen: iedere vierkante meter ruimte was bezet. Het volgende seizoen wordt de nieuwe veiling aan de Parallelweg in gebruik ge nomen. Een groot deel van de emballage- loods staat al onder de kap. Het was maandag op de veiling Kenne merland een goede dag voor de producen ten. De produkten waren goed aan de prijs, alles was weer iets duurder dan vorige week. Zelfs de andijvie profiteerde hier van want er werd nu eens boven de 10 cent per kilogram betaald. Bospeen kwam weer boven de 40 cent per bo-s. Voor de boerenkool werd 34 cent per kilogram neergeteld. De noteringen waren: aardbeien 3483 andijvie 9—17; spinazie 29—59; bloemkool 33—67boerenkool 21—33; bospeen 2148 waspeeen 10—26; snijbonen 87—175; sper ziebonen 67150; uien 1021; tomaten 3495; prei 16—32; aardappelen 5—13 en spruiten 3475. Slachtoffers IJm. 32-ramp Onder grote belangstelling is maandag middag te Driehuis-Westerveld een van de slachtoffers van de ramp met de IJmuid-ense trawler IJM 32 „Elie Che- nevière", de kok Engel van der Harst ter aarde besteld. Toen hij de dood vond in de golven was de heer Van der Harst 62 jaar oud. Onder de vele be langstellenden waren opvarenden van de vergane trawler. De hervormde predi kant ds. J. v.d. Berg vertolkte veler ge voelens toen hij de aanwezigen eraan herinnerde „dat de doden niet zijn weg gezakt in de diepte, maar dat zij be waard zijn in God!" Hij las psalm 107 en hiervan uitgaande sprak hij troostrij ke woorden. „Niemand denkt eraan dat de dood het uitvaren van de schepen volgt, maar bij gelegenheden als deze worden wij er weer aan herinnerd", al dus ds. Van den Berg. Nadat de heer Joh. Riedijk, namens de directie van de rederij N.V. Mare- zaten in sobere bewoordingen de overle dene had herdacht (het was de eerste reis die de heer Van der Harst in dienst van deze maatschappij maakte) sprak de heer A. v.d. Berg namens de bedrijfsor ganisatie van Zeevarenden nog enige woorden. Allen begeleidden daarop de overledene naar zijn laatste rustplaats, waar ds. Van den Berg het „Onze Vader" bad De organist Egbert Vos speelde tijdens de uitvaartplechtigheid psalm 103, gezang 194 van de oud-katholieke bundel en het lied van de Titanic: „Nader, mijn God, bij u". Bij de vele kransen aan de groeve was ook een krans van het gemeentebe stuur van Velsen. Burgemeester mr. I. C. Bührmann had, zoals wij reeds meld den, vorige week persoonlijk de familie van de overledene bezocht om zijn deel neming met het smartelijk verlies te be tuigen. Dei tppaardebesteiypjg v?p ,tyee anrjere lachtóffërs van de ramp met de IJm 32: schipper H. Ph. Blok en matroos H. Prins zal woensdag 25 dezer plaats hebben op de Westerbegraafplaats, respec tievelijk om 14.30 uur en 12 uur. Voor af, om tien uur 's morgens, zal een uitvaartdienst worden gehouden in de Oud-Katholieke Kerk van de H. Engel- mundus aan de Koningin Wilhelminakade te IJmuiden. DELFT. Propaedeutisch examen werk tuigkundig ingenieur: A. J. Hupez (Haar lem), F. S. van der Landen (Haarlem) J. H!" van der Sloot (Bloemendaal). Geslaagd voor het ingenieursexamen scheikundig ingenieur: K. J. Huisman (Beverwijk), H Selles (Heemstede), J. W. Uijlenbro-k (Velsen). NIJMEGEN. Aan de r.-k. universiteit is gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld: „Wek-aminen, onderzoek naar het verband tussen struktuur en werking en naar het werkingsmechanisme", de heer J. B. van der Schoot, geboren te Haarlem. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Moisie Bay van de Noordzee; Amstelstroom, Grangemouth: Cantiek Head, Sunderland; Darmstadt, Antwer pen; Arkadia Bremerhaven; Vechtstroom, Liver pool: Urania Ellesmere, ledig Binnenhaven IJ muiden; Dunadd, Pepel; Rigel, Helsingfors; Alba, Kotka: Hennie J., Swansea; Crescendo, Leith; Lucas Bols 2. Kramfors; Heriot, Rotterdam; Rote, Stockholm; Bittern, Pernis; Dorthe Daniëlsen Ventspils. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Kehrwieder van Colchester, ledig voor IJmuiden; Argosity Purfleet; Schinkelstroom, Dagenham. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Vesta naar Rouen, bijlegger IJmuiden; Frema. Appledare, kunstmest van IJmuiden; Yarrow, Rotterdam Aruba Londen, walsmateriaal van IJmuiden Henriëtte B., Swansea, walsmateriaal van IJmui den; Specialist, Middlesborough; Metropole, Huil; Arkadia. Montreal; Canopus, Antwerpen; Rend- bjerg, Skive; Gouwestroom, Huil; Fehmarn Rot terdam; Neth. Coast, Rotterdam; Westfalia,' Wa- bana, ledig van IJmuiden. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Matthew naar Rotterdam; Falkanger, Rotterdam; Eric Seydt 2, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). FOTOKRING HEEMSKERK Op de bijeenkomst van de leden van de fotokring Heemskerk in het jeugdgebouw „De Zevensprong" werden de prijswinnaars bekendgemaakt van de onlangs gehouden tentoonstelling. Het waren de heer J Kraaieveld en mevrouw"! A. de Ruiter- Schouws. Hun foto's zijn geëtaleerd bij fotohandel Wansink aan de Kerkweg. Na een korte inleiding van de voorzitter, de heer J. H. Wouterloot, werden negatieven geprojecteerd en sprak men over de mo gelijkheden welke deze bieden. Aan de hand hiervan kregen diverse leden ver zoeken om van deze negatieven foto's te maken. De resultaten hiervan zullen op een vol gende bijeenkomst worden besproken. Tot slot werd nog onderricht gegeven in het retoucheren. BRANDJE IN SANTPOORT Omstreeks half een maandagmiddag is brand uitgebroken in een perceel aan de Bloemendaalsestraatweg te Santpoort, Doordat een peukje was blijven smeulen raakte wat fotografisch materiaal in brand. De brandweer werd gealarmeerd en had het vuurtje spoedig onder de knie Met twee voorstellingen in het Patro naatsgebouw aan de Willemsbeekweg, is de toneelgroep „Arena" maandag gestart met zijn serie van acht toneelopvoeringen voor de Velser schooljeugd uit de vijfde en zesde klassen. Opvoeringen van het kindertoneelstuk „Ploeft" van de Brazi liaanse schrijfster Maria Clara Machado, in de Nederlandse vertaling van Marietje Scheltema. Deze serie was opnieuw door de commissie „Culturele Vorming Lagere Schooljeugd Velsen" onder haar auspi ciën genomen. Onze medewerker voor toneel Hans van den Bergh had zaterdagmiddag de pre mière van dit stuk gezien in het Amster damse De la Mar Theater en hij heeft zich hier in ons blad van gisteren in en thousiaste termen over uitgelaten. Een enthousiasme, dat door ondergetekende volledig wordt onderschreven. Dit gezel schap presenteert immers kindertoneel in een welhaast ideale vorm en zonder in de schmiere t-e vervallen, waar andere en sembles zich met vertoningen van „Dik Trom" en „Pietje Bel" aan bezondigen. Het jeugdig publiek reageerde met da verende aanmoedigingskreten. De geluk kige kinderen, die deze voorstelling nog te goed hebben, kunnen zich dus op een bijzonder plezierig uurtje verheugen. DIEFSTAL IN BOERDERIJ In het afgelopen weekeinde heeft men op klaarlichte dag een ongewenst bezoek gebracht aan de woning van een landbou wer in de Oosterbuurt te Castricum. Men heeft gebruik gemaakt van een korte af wezigheid van de vrouw des huizes, ter wijl de landbouwer zelf al bij zijn vee was in de wei, om het huis binnen te dringen en een bedrag aan geld mee te nemen dat zich boven in één der kamers in een porte feuille bevond. De politie stelt een onder zoek in. GEEN SPREEKUUR De wethouder van sociale zaken en huis vesting te Heemskerk zal op woensdag 25 oktober geen spreekuur houden. DINSDAG 24 OKTOBER Strengholtstraat 17, 20 u.: Jaarvergade ring vrouwengroep Partij van de Arbeid, afdeling IJmuiden. Pleiadenschool, IJmuiden, 20 u.: Ouder avond. WOENSDAG 25 OKTOBER Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: Lezing van Jan P. Strijbos voor 't Nut over land en volk van het Iberisch schier eiland. Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden. 20 u. Advendo speelt „Uw bad is klaar". Zaal Dam, Heemskerk, 20 u.: R.K. toneel vereniging „De Vriendenkring" speelt „De eenzame heer Sjanghai". Raadhuis Velsen, 19.30 u.: Bijeenkomst raad Velsen over fusie en grenswijziging. Pstronaatsgebouw, IJmuiden, 9.30 u.: Arena speelt „Ploeft" voor schooljeugd. De Castricumse volleybalclub Dynamo heeft van Rapide met 13 verloren. De dames klopten Bosbessen met 31. The Smash heeft nu weer van Typhoon (Beverwijk) met 31 gewonnen. Duivensport Bij de Castricumse duivensportvereni ging de Luchtpost is de heer H. Jaspers er met zijn duiven in geslaagd het kam pioenschap van de navluchten te behalen. Zijn naaste rivaal J. Zentveld, al jaren achtereen clubkampioen, liet hij met 11 punten verschil ver achter zich. De uitslag van deze afdeling luidde: 1. en kampioen H. Jaspers met 136.1 pnt.; 2. J. Zentveld 125.4 pnt.; 3. G. Tromp—J. Lust 114.7 pnt. Gymnastiek Het bestuur van de commissie van vak leerkrachten in de lichamelijke opvoeding is voor de cursus 1961-1962 als volgt samengesteld: voorzitter M. de Vries, Se cretaris J. Havelaar, Planetenweg 48. Via de jeugddistrictswedstrijden heeft het Turnlustlid mejuffrouw S. Geel zich weten te plaatsen in de Nederlandse jeugd kampioenschappen atletiek die op 3 de cember in Rotterdam worden gehouden. Mejuffrouw Geel werd bij de jeugddis trictswedstrijden van de 24 deelneemsters achtste, welke plaats recht gaf op een finaleplaats. Aan de in Haarlem gehouden examens voor voorturnsters namen van Tumlust deel mejuffrouw S. Geel en mejuffrouw M. van de Outenaar, die beiden het voortum- stersdiploma behaalden. In de handbalcompetitie werd de wed strijd tussen de heren van IJmond 1 en het Arnhemse Micrometers uitgesteld, maar de IJmond 1-dames benutten de zondagmorgen om op Watervliet de be zoekende Foresters uit Heiloo overtuigend te verslaan. Direct was IJmond er goed in, waardoor W. v. d. Kuil na twee minuten succes had (10). Het duidelijke IJmond-overwicht kwam voorlopig nog niet tot uitdrukking, hoewel ook Foresters menige gevaarlijke aanval lanceerde. Doelverdedigster W. Schoorl voorkwam doelpunten. G. Slatman gaf IJmond een 2—0 voorsprong na voor bereidend werk van W. v. d. Kuil, waarna de partijen tegen elkaar opwogen. De ver dedigingen beheersten echter de situaties. Vier minuten voor de rust doelpuntte Fo resters toch tegen (21), waarna M. Ligt- hart IJmond een 31 voorsprong gaf. Foresters zette na de hervatting alles op alles om de achterstand in te lopen, waar in zij na tien minuten slaagden (32). Kort daarna zorgde G. Slatman met een prach tig doelpunt voor de volle IJmond-winst, hoewel de nog volgende strijd veel span ning bracht (4—2). De verdere uitslagen zijn: Dames: IJmond 3Rapiditas 3 22. Heren: IJmond 2De Blinkert 2 1012; Concordia 3IJmond 3 414. ff xï.' Meisjesjunioren: ADO aIJmond b 22; De Blinkert cIJmond c 01. Jongensjunioren; Heracles aIJmond a 8—6. Meisjesaspiranten: De Blinkert bIJ mond a 05; Full Speed aIJmond b 14 4; De Blinkert dIJmond c 013; ODIN cIJmond d 19; ODIN bIJmond e 30; IEV bIJmond f 26; IEV cIJmond g -3; IJmond hADO c 42. Jongensaspiranten: IJmond bIJmond a 510; IJmond dRapiditas a 92. Tafeltennis De tafeltennisvereniging „Fusia" is de competitie 1961-1962 ingegaan met de vol gende teams: Dames: G. van Beelen, T. Kieneker, E. M. Schmidt; Heren 1: J. Mooy, R. de Boer, J. Menist; Heren 2: D. Plug, M. Koelemij, O. Maatman; Junioren 1: Flip Homburg, Frits Smits; Junioren 2: Jac. Borst, Han de Vries; Junioren 3: Gerrit v. d. Lugt, Dick Menzel; Junioren 4: Herke Voorburg, Lub Zeilmaker. De dames zetten het seizoen goed in door VGZ met 91 te verslaan. Het eerste herenteam speelde thuis tegen een incom pleet Meertreffers 1 en won met 64. Het tweede herenteam was blijkbaar nog wat onwennig en verloor de uitwedstrijd tegen Doko 5 met 010. Junioren 1 speelde tegen Junioren 2 en won met 41. Junioren 4 speelde thuis tegen TOG 2 en verloor op het nippertje met 23. In de wintercompetitie van de bridge club „Heemskerk" werden de volgende resultaten behaald: Groep I: 1. v. d. Lee De Kruif 38V2; 2. SpijkerTabak 38; 3. HoogèboomDe Vries 36. Groep II: 1. heer en mevrouw v. d. Capelle 24; 2. Cornelisse Henneman 22 V23. mevrouw Henne- manAdriehem 21. In de hoofdklasse van de strijd om het bridgekampioenschap van de IJmond heb ben Arbman-Wey doeltreffend geprofi teerd van het scherpe spel van de koplo pers in deze voorlaatste ronde. Ze eindig den samen met Cleeren-Baard als eerste, waardoor Bakker-Spruit en vooral het echtpaar Groot veren moesten laten. De uitslag was: 1. Arbman-Wey' 58.73 en Cleeren-Baard 58.73. 3. Bakker-Spruit 5635. De stand: 1. Bakker-Spruit 275.40. 2. Cleeren-Baard 274.61. 3. echtpaar Groot 261.12. In de eerste klasse blijven Bakkum- Schadee de toon aangeven. Uitslag: 1. Bakkum-Schadee 58.33. 2. Snoek-Kramer jr 57.41. 3. echtpaar Muys 56.48. De stand is nu: 1. Bakkum-Schadee 286.58. 2. echt paar Muys 270.63. 3. echtpaar Van der Steen 263.44. In de tweede klasse zijn Drij ver-Timmer door een voorlaatste plaats De Zwitserse kampioen Kurt Bachler en de Nederlandse negenvoudige turnkam- pioen Klaas Boot hebben gisteren twee .zeer leerzame trampolinedemonstraties ge geven in de Duinwijkzaal en de Willem de Zwijger-ulo te IJmuiden. Klaas Boot gaf eerst een uiteenzetting van de vijf basisvormen van deze voor Ne derland nog tamelijk nieuwe loot aan de gymnastiektak. Hij liet zeer instructief zien, hoe men begint met voetsprongen, kniesprongen, zitsprongen, buiksprongen en rugsprongen. Daarna gaat men deze verbinden. Het hoge springen wordt aanvankelijk zo veel mogelijk vermeden, maar ook met de laag uitgevoerde basissprongen kan men al zeer ingewikkelde dingen doen. Kurt Bachler demonstreerde daarna de moeilijkere oefeningen. Hij beoefent de sport al tien jaar en geeft momenteel les aan zeshonderd kinderen, van wie er nog nooit één een ongeluk heeft gehad. „Als men maar van de grond af opbouwt is het niet gevaarlijk" zei de Zwitser. „We kennen het gevaar namelijk en dan is het feitelijk bij verstandige aanpak al bedwom gen". Kurt Bachler, die talrijke salto's de monstreerde, liet samen met Klaas Boot zien, hoe men dergelijke oefeningen instu deert. Hij vertelde tijdens zijn demonstra ties, dat trampolinespringen al veel blin den, doofstommen en gehandicapten geluk heeft gebracht. Trampolinespringen ook een ideale opleiding voor schoon- en hoogspringen. De demonstraties zijn door docenten en scholieren met grote aandacht gevolgd, Het was alleen jammer, dat men geen avond vrij heeft kunnen krijgen, want dan zou de publieke belangstelling ongetwijfeld nog groter zijn geweest dan nu bij deze demonstraties in de ochtenduren. Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN van de tweede plaats verdreven. Daar ook BerkhoutVlot geen goede dag hadden, is de spanning hier weer teruggekeerd. 1. dames Ouwerkerk-Kra- mer 57.94. 2. echtpaar Hoeting 57.94. 3. Van Nieuwkoop-en partner 51.59. De stand is: 1. mej. Berkhout-Vlot 288.01. 2. echt paar Hoeting 261.12. 3. Mulder-Woonink 261.10. Badminton Het is de badmintonclub Velsen gelukt een zeer moeilijke klip te omzeilen door de medekandidaat voor de kampioensti tel „Slotermeer" met een 5-3 nederlaag naar huis te sturen. Het spel van de Vel- senaren houdt echter nog meer beloften in. Van de 8 partijen werden de 3 ver- liespartijen in 3 sets beslist, terwijl van de 5 winstpunten er 4 in 2 sets gewonnen werden. Ronald Philips speelde een gave partij te gen de sterke Regenburg. Met de tussen standen 15-5 en 15-12 werd deze partij in 2 sets een hoopgevend begin. Imre Riet veld had niet veel moeite met haar tegen standster en ook Conny Visman had goed oog op de shuttle. Als Velsen het aan staande zondag in Badhoevedorp weer zo uitstekend doet en ook deze lastige tegen stander weet te bedwingen, dan gaat het er aardig op lijken dat het kampioen schap der eerste klasse er inzit. Velsen II deed het deze keer niet min der goed. Dit team was de narigheid van vorige week weer volkomen te boven en wist een zeer regelmatige overwinning op Haarlem II te behalen. Met niet minder dan 9-1 trokken zij aan het langste eind en zo werd met heel wat meer plezier dan vorige week de thuisreis aanvaard. Harry Bieri speelde een sterke partij, maar Edith Glas stelde ons teleur. De Sportbond IJmuiden gaat nu ook badminton beoefenen. Donderdag begint men te oefenen in de Willem de Zwijger- school. Men is ook van plan een judogroep op te richten. De Sportbond heeft de dui zend leden nu bijna bereikt. Wat is er te doen Vanavond om zeven uur wordt er een autorally gehouden, vertrek bij Kraak op het Marktplein om zeven uur. De rit is voor auto's en motoren. Na afloop wordt er een auto- en motorclub opgericht. Aanvoer van maandag Maandag werden in IJmuiden aange voerd 8.260 kisten verse vis, waarvan 928 tong en tarbot, 2 heilbot, 378 schol, 2285 haring, 4135 makreel, 278 schelvis, 204 wijting, 220 kabeljauw en gul. 6 haai. 5 ham, 14 poon, 150 koolvis en 22 diversen. Prijzen van maandag Per 1 kilogram in guldens: Heilbot 3.80 3.30, gr. tong 6.305.60, grm. tong 4.60 4.30, kim. tong 3.803.40, kl. tong I 3.50 2.90, kl. tong II 3.102.50 en tarbot I 3.70 —3.30 Per 50 kilogram in guldens: Tarbot II 140, tarbot III 114, tarbot IV 108—98, gr. schol 7067, grm. schol 7064, kim. schol 74—70, kl. schol I 88—80, kl. schol II 84— 38, verse haring 2811, makreel 239, gr. schelvis 8655, grm. schelvis 7366, kim. schelvis 7267, kl. schelvis I 7166, kl. schelvis II 5434, wijting 5428, gr. gul 70—60, midd. gul 62—55, kl. gul 44—37, kl. haai 23, ham 150, poontjes 28—21, kl. koolvis zwart 5037 en kl. koolvis 6255. Per 125 kilogram in guldens: Gr. kabel jauw 3.601.60, gr. koolvis zw. 140 en gr. koolvis wit 140. Besommingen van maandag De volgende schepen besomden in guldens: IJM 46 Claesje 11870; IJM 18 Ariadne 18070; KW 174 14113; KW 139 14820; KW 108 5600; KW 166 5224; KW 12 7810; KW 159 11340; KW 57 9480; KW 69 1220; KW 10 1180; KW 17 1547; KW 28 4870; KW 48 2210; KW 184 1250; KW 51 453; KW 136 1320; KW 79 4420; KW 63 2900: KW 165 2850; KW 134 3020; KW 96 3590; KW 172 4200; KW 133 3400; KW 137 3910; KW 155 4440; KW 186 5880; KW 164 6200; IJM 30 2750; IJM 204 1910; IJM 64 1420; IJM 60 1550; IJM 62 5140; MO 1 2400; HD 125 2960. Aanvoer van dinsdag Vier trawlers, twee loggers en twaalf kotters zorgden voor een aanvoer van 4452 kisten vis, waarvan 80 schelvis, 65 wijting, 50 gul en kabeljauw, 35 koolvis, 685 haring, 200 kleine haring, 3155 makreel, 30 hors makreel, 55 schol, 20 tarbot, 30 varia, 40 stuks kabeljauw. 12.500 kilo tong. KW 39 650 kisten en 200 kleine kisten haring, SCH 125 970 kisten, VL 131 Petro- nella 1475 kisten, SCH 52 950 kisten. Scheveningen In Scheveningen was de aanvoer 70 rondvis, 20 schol, 2000 kilo tong, 1500 kant jes gezouten haring, 800 kisten haring en 2500 makreel. Prijzen van dinsdag Per kilo: heilbot 3,40, tarbot 43,50, grote tong 6,206, grootmiddel tong 4,604,40, kleinmiddel tong 3,703,40, tong I 3,40 3,10, tong II 32,40. Per 50 kilo: haring 3115,40, makreel VEILING CASTRICUM Hoewel maandag de sperziebonen op de veiling van Ons Belang te Castricum niet de prijzen van vorige week vrijdag konden evenaren werd er toch nog meer dan een gulden betaald voor de goede soort. Er waren ook partijtjes van mindere kwali teit en deze draaiden rond de 75 cent. Een dergelijk verschil toonden ook de andijvie en de bloemkool, terwijl prei nu weer in prijs steeg. De noteringen van maandag waren: rode kool 13, groenekool 7V28V2, prei 2528, wospeen 17, sperziebonen 70125, andijvie 714, bloemkool 1136, pronkbonen 37. 2511, grote gul 8075, middel gul 63, kleine gul 48, witte koolvis 71, schol II 86, kleine scholletjes 5242, tarbot IV 112 96, grote schelvis 10292, grootmiddel schelvis 64, kleinmiddel schelvis 71, pen nen 7469, braad 6050, dichte wijting 34, gestripte wijting 6139, poon 20, horsma- kreel 6 20 Per 125 kilo: grote kabeljauw 312276, middel kabeljauw 250230, zwarte koolvis 128. Per regel: grote kabeljauw 216, kleine kabeljauw 124. Besommingen van dinsdag SCH 125 16.460, KW 39 f 18.670, KW 76 7.030, KW 143 f 6.860, KW 117 f 6.520, KW 141 4.000, KW 132 1.800, IJM 73 3.180. Voor woensdag De KW 99 Maria Theresia komt met 1250 kisten, waarvan 100 haring, 1140 ma kreel, 10 varia en 300 kantjes. De IJM 36 Jacoba Gesina heeft 550 kisten, 120 schel vis, 250 makreel, 25 wijting, 50 gul en kabeljauw, 35 varia, 30 stuks kabeljauw, 340 kleine haring en 70 koolvis. Op platvis De vleetlogger KW 37 heeft de vleet van boord gehaald en gaat nu op tong en schol vissen. Er konden geen veertien man voor de vleet bijeen worden gebracht, maar voor de trawlvisserij is maar acht man nodig. De logger is naar de visserij ver trokken. Op zee Om de noord was het slecht weer met windkracht 8 tot 10. De meeste schepen moesten steken. Na de middag zijn enkele schepen gaan vissen. De visserij was toen ongelijk. De IJM 99 Egmont ving in een trek 60 manden makreel en haring, de IJM 33 Tho- rina 10 manden hoops, de KW 144 Cornelis den Duik 200 manden makreel en haring. De kotters op 54.30 vingen 400 tot 250 kilo tong en 5 tot 4 kisten bij vis. De kotters op de kust vingen 100 tot 150 kilo tong en 10 tot 15 manden bijvis. Op de westkust was de visserij ongelijk. Er werden 500.200 manden haring en ma kreel gevangen. Haringvangsten KW 2100 (nog 40 netten halen), KW 20—100 uit 40 netten, KW 40—30, KW 41— 100, KW 74—140 (uit 70 netten), KW 22— 100, KW 95—40, KW 130—19, KW 141—25. Gemiddeld: Scheveningen 100, Kat wijk 70. Vlaardingers Tevergeefs heeft men in IJmuiden op de VL 110 Michiel Jan gewacht die met 1200 kisten makreel aan de dinsdagmarkt zou verschijnen. De oorzaak was dat de VL 7 Ada maan dag in Vlaardingen een uitstekende prijs kreeg voor de 1000 kisten westkustmakreel. De rederij besloot daarom de VL 110 in Vlaardingen aan de dinsdagmarkt te doen lossen. Aan de IJmuidense dinsdagmarkt waren ook twee loggers van de Scheveningse vloot, die anders bijna altijd in Scheve ningen lossen, de SCH 125 en de SCH 52. De 200 kantjes zoute haring van de SCH 52 worden in Scheveningen verkocht. Kotters In de nacht van maandag op dinsdag kwamen de kotters, die op haring uit wa ren, door de slechte weersomstandigheden weer binnen. Verschillende spannetjes hebben een of meer trekken gedaan maar het resultaat was vrijwel nihil. De TX 10, een der hoogste vangers, loste 18 kisten horsmakreel en 8 kisten haring.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5