SPORT IN DE IJMOND Visserijschap wenst dinghies voor vissersschepen I IN DE VISHAL+EN OP ZEE SPORT Koehandel in de UNO om de zetel van China Wettelijk voorschrift geen waarborg voor voldoende veiligheid lÉï IJmondverenigingen vandaag en morgen Tsjang-Kai-Tsjek spaart Mongolië om Peking beter te kunnen weren DONDERDAG 26 OKTOBER 1961 13 Bridge Plan voor 55 m hoog flatgebouw in Beverwijk NA DE RAMP MET DE IJM 32 In de vergadering van het Visserijschap, die gisteren werd gehouden, is de wens uitgesproken te proberen op de vissersschepen de reddingsmiddelen uit te breiden of te vervangen door de dinghy, het opvouwbare rubber reddmgvlot, dat binnen 15 seconden automatisch vaarklaar is. De aanleiding hiertoe was de ramp met de IJM 32, waarbij zeker minder opvarenden het leven gelaten zouden hebben, indien een dinghy aan boord was geweest. Tijdens de bijeenkomst is ook duidelijk naar voren gekomen, dat de IJM 32 was uitgerust met de volgens de wet vereiste reddingsmiddelen. Maar in de praktijk blijkt een sloep alleen onvoldoende te zijn. De scheepvaartinspectie kan echter moeilijk verandering in de situatie brengen, omdat men gebonden is aan de wettelijke voorschriften, die evenwel het begrip meer veiligheid voor de bemanning niet volledig dekken. Het Visserijschap zal zich nu met dit probleem bezig houden. Regen in Brussel Zware schade bij botsing in Beverwijk Finse zeeman gewond bij vechtpartij Globke procedeert tegen „beledigend geschrift" Streekplan IJmond-Noord moet worden herzien Bart L. Joris In het Niemandsland tussen voorlichting en propaganda Wat is er te doen? Vrijdagavond om acht uur geeft ADO een gymnastiekdemonstratie in de sport hal van Heemskerk. Onder Ons organi seert in café Scheywijk aan de Arends- weg te Beverwijk een vrije klaverjas- wedstrijd, die om half acht begint. Handbal Wegens de technische dag, die het Ne derlands Handbal Verbond ook in Haarlem houdt op komende zondag, zullen de eer ste elftallen van de handbalvereniging IJ- mond niet in het competitiestrijdperk tre den. Wel zijn er voor IJmond een paar inhaalwedstrijden, waarbij echter opnieuw een zeer groot aantal jeugdwedstrijden za terdag en zondag de aandacht zullen vra gen. Voor zondag zijn vastgesteld: dames Rapiditas 2—IJmond 3 en heren: IJmond 4IJmond 3. Op maandagavond 7 november houdt IJ mond voor de vele sportvrienden een open klaverjasdrive in het paviljoen Watervliet aan de Koningsweg. Schaken Men is bij de IJmuider schaakclub Kijk Uit beslist niet ontevreden over de eerste resultaten in de bondscompetitie. Welis waar heeft het vijfde tiental in Heemstede met 51/2-41/« van Het Oude Slot verloren, maar dat wordt onbelangrijk geacht. Het vijfde tiental is namelijk in het leven ge roepen om nieuwe en merendeels onerva ren schakers de gelegenheid te bieden in teamverband wedstrijden te spelen en daarmee de nodige routine op te doen. An ders ligt het met Kijk Uit 2 dat dit sei zoen in de eerste klasse van de NHSB uit komt na vorig seizoen met groot vertoon van macht kampioen van de 2e klasse te zijn geworden. Maandagavond ontving Kijk Uit 2 het favoriete Santpoort en zorgde meteen voor een enorm succes door met niet minder dan 61/s-31/2 te zegevieren. On danks afwezigheid van spelers als G. Maas. W. Huiser en P. Heidenreich kwam een sterke formatie in het veld die in deze vorm spelend beslist ook tot de kansheb bers in de eerste klasse zal behoren. Kijk Uit 2Santpoort: 1. ir. W. J. G. MeesG. Kroone remise, 2. J. L. Wijd- oogenC. Pels remise, 3. G. L. de Haas J. P. J. v. d. Bergh remise, 4. J. Wolters W. Kievit 1-0, 5. J. van Pelt—P. Sterk sr. 0-1, 6. H. Aarts—A. v. d Bronk remise, 7. M. J. WarnezG. J. Geus remise, 8. drs. W. Doornenbal—M. H. G Busselman 1-0, 9. P. Kramer jr.—J. W. Brugman 1-0, 10. Th. Hölscher—W. Koolhaas 1-0. Totaal 6VI-31/1. Het eerste tiental van Kijk Uit debuteert zaterdagmiddag om 3 uur in het Cultureel Centrum in de 2e klasse van de KNSB met een wedstrijd tegen de Amsterdamse schaakvereniging De Pion. Een wedstrijd waarbij de kansen ongetwijfeld aan de zij de van de sterke Amsterdammers liggen. Kijk Uit heeft vorig seizoen onder ande re in de promotieduels bewezen tegen ster ke tegenstanders verrassend goed voor de dag te kunnen komen en zal ook nu stel lig niets nalaten om tot een positieve score te komen. De opstelling van het team luidt: 1. K. Steijn, 2. F. J. Walda, 3. J. Blok, 4. Tj. de Jong, 5. P. Lanser, 6. T. A. Langedijk, 7. C. J. Gordijn, 8. A. B. Kistemaker. 9. H. van Nieuwenhuizen, 10. J. L-. Wijd- oogen. Reserve: J. Wolters. Voetbal De Heemskerkse voetbalvereniging ADO sukkelt nogal met de financiën, daar het bezoek bij de thuiswedstrijden niet zo groot is geweest. Als reden hiervoor werd tijdens de in zaal Kloes gehouden jaarvergadering door de voorzitter de heer B. Beentjes ge noemd de slechte plaats welke het eerste elftal in de competietie inneemt. Hij wekte de spelers op de training trouw te bezoeken en de prestaties hierdoor hoger op te voeren. Een voorstel van het bestuur om niet de kleuren maar wel het tenue van de spelers te veranderen stuitte van de zijde der vergadering op tegenstand. De KNVB- consul de heer Peters gaf als advies nog geen besluit te nemen. Hij stelde voor door middel van het clubblad een schrifte lijke stemming te houden. Het bestuur trok het voorstel daarna in en besloot dit punt later nog eens aan de orde te stellen. De vereniging had met het gemeente bestuur een overeenstemming getroffen om enige verbeteringen op het sportpark aan te brengen. Ook was de goedkeuring ontvangen om reclameborden langs de afrastering te plaatsen, het bestuur ziet hierin een finan cieel voordeel. In het afgelopen seizoen behaalden drie adspirant-elftallen het kampioenschap, zo dat er voor wat de jeugd betreft goede vooruitzichten voor ADO zijn betoogde de voorzitter. In de selectiewedstrijden van de bridge club „Sans Atout" te Beverwijk werden de volgende resultaten behaald. Groep A: 1. J. BosPh. van Groningen 108; 2. J. Tabak—C. Jloogenboom 101; 3. H. Ooster veenJ. Kuiper 88V2. Groep B: 1. J. Blom- J. Nijman 116 V21 2. Mevrouw Tabak—D. Biben 9OV2; 3. C. HoogenboomJ. Kuil 81 De plannen voor de bouw van een flat- gebouw aan het Stationsplein te Beverwijk beginnen vastere vorm te krijgen. In het jongste verleden was slechts sprake van de bouw van een hoog flatgebouw ter plaat se, doch verder was niet veel bekend. De plannen worden ontwikkeld door de N.V. Bouw en Aannemingsbedrijf Beverwijk. Het gebouw is een ontwerp van de archi tect ir. G. J. van der Grinten, dezelfde die het nieuwe Beverwijkse station heeft ont worpen. Het flatgebouw zal vijf en vijftig meter hoog worden met in totaal veertien woonlagen en/of bedrijfsruimten. Het is de bedoeling in het gebouw vierentwintig gro te flatwoningen onder te brengen en de overige ruimte te bestemmen voor kanto ren en bedrijven. De hoogste verdieping zou worden bestemd voor de inrichting van een café-restaurant. Op de begane grond ko men enige winkels. Het gebouw beslaat een oppervlakte van 1623 vierkante meter, het wordt 31 meter breed en 53 meter diep. JONGEMAN REED TEGEN HEK Een negentienjarige jongeman uit Haar lem is na met zijn bromfiets tegen een ver- keershek in Santpoort te hebben gereden, gewoon naar huis gereden, terwijl hij een hersenschudding had. Het ongeluk was des morgens om halfzeven al gebeurd op de Parallelweg in Santpoort. Een bewoner die het ongeluk had zien gebeuren deed aangifte bij de politie. Koningin Fabiola en Koning Boude wijn van België zochten bescherming onder een parapluie toen zij gisteren een bezoek brachten aan de jubileren de „Cercle Gaulois" in Brussel Linkes de presidendt van het genootschap en leden van de militaire politie die de erewacht vormden (Telejoto) Op de hoek van de Hendrik Mandeweg en de Zweedselaan te Beverwijk zijn woensdag twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. De vrouw van een van de bestuurders werd hierbij uit de auto geslingerd, waardoor zij Jicht werd gewond. Per ambulance is zij naar het Rode-Kruis-ziekenhuis overgebracht. Door de botsing was een van de auto's op het trottoir beland, de andere werd zeer zwaar beschadigd en moest met een kraanwagen worden weggesleept. Een Finse zeeman, afkomstig van een aan de Kanaaldijk gemeerd liggend hout schip, is woensdagavond omstreeks tien uur ernstig aan het hoofd gewond tijdens een vechtpartij tussen een aantal zeelie den op de IJmuiderstraatweg. De zeeman werd eerst naar het hoofdbureau gebracht, waar hij de nacht doorbracht. Vanmorgen echter bleek overbrenging naar het Anto- niusziekenhuis noodzakelijk. BONN (UPI) Hans Globke, staatsse cretaris van de Westduitse bondskanselarij en rechterhand van dr. Adenauer, heeft een rechterlijk verbod geëist op de publi- katie en verspreiding van een boekje waarin hij wordt beschuldigd in 1935 een aandeel te hebben gehad bij de formule ring van de nazistische rassenwetten, zo is in Bonn bekendgemaakt. In het boekje, dat in Hamburg is ver schenen, wordt voorts beweerd dat hij een poging van het Internationale Rode Kruis om tienduizend Griekse Joden van de gas kamers te redden en hun emigratie naar Israel mogelijk te maken, had verijdeld. Globke verklaarde tijdens het civiele rechtsgeding dat het boekje nog 22 andere aantijgingen tegen hem bevat. Aan het begin van de vergadering wer den de omgekomen opvarenden van de IJM 32 herdacht. De agenda leverde weinig moeilijkhe den op, hoewel de rekening van inkomsten en uitgaven over 1960, het vaststellen van verordening der begroting van 1962 en de vaststelling van de afrekening opvang- fonds Verse Haring er op stonden. Bij de afrekening van het Opvangfonds Verse Haring blijkt dat 40 percent van de heffing gerestitueerd kan worden, hetgeen neerkomt op een bedrag van f 36.127,62, waarvan IJmuiden 38' pereent, Schevenin- gen 44 percent en Vlaardingen 58 percent krijgt te verdelen. Bij de begroting voor 1962 wordt rekening gehouden met een in komen van 280.000,-. Bij de uitgaven denkt men f 135.000, aan subsidies uit te- geven. Zoals al eerder bij het vaststellen van het werkprogramma werd besloten, is men nu overgegaan tot het instellen van een Deltacommissie, die niet alleen bij het vol tooien van de Deltawerken de belangen van de visserij moet behartigen, maar ook bij de toekomstige indijking van de Tavido opent seizoen met „Roofvogels" De tonèelclub „Tavido" uit Beverwijk, onderafdéling van de vereniging „De Gie- teling", opent het seizoen met drie op voeringen van „Roofvogels", toneelspel in drie bearijven door Lillian Hellman. De regie is weer van Wim Paauw. De eer ste opvoering hiervan wordt donderdag 2 november gegeven in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan, in IJmuiden-Oost. De tweede en derde gaan vrijdag 3 en zaterdag 4 november in het Kennemer theater in Beverwijk. In het zelfde theater wordt maandag 6 novem ber nog een vierde opvoering gegeven. Deze wordt dan door de afdeling Bever wijk-Heemskerk van het Nederlandse Rode Kruis aangeboden aan bloeddonors, colon neleden, collectanten, leden van de Wel fare-dienst. en andere genodigden. DONDERDAG 26 OKTOBER Hervormd Jeugdgebouw, ÏJmuiden-Oost, 20 u.: Bonte avond personeelsvereniging n.v. Bureau Wijsmuller. Abelenstraat, IJmuiden-Oost, 20 u.: Le zing van Jan P. Strijbos voor tuinbouw studieclub Velsen en omgeving. Royal, IJmuiden, 20.15 u.: Buitengewone vergadering IJmuidens Bloei. Cultureel Centrum, IJmuiden, 20 u.: Aanvang EHBO-cursus. Raadhuis Beverwijk, 19.30 u.: Vergade ring gemeenteraad Beverwijk. Cultureel Centrum, IJmuiden, 20 u.: De heer Devi Prasad spreekt over de achter gebleven gebieden. Schans, Beverwijk, 20 u.: Gemeente' gezinsavond Hervormde Gemeente. Aula Don Boscoschool, Oosterwijk, 20 u.: Lezing voor Katholiek Vrouwengilde. Patronaatsgebouw, IJmuiden-Oost, 9.30 en 14 u.: Arena speelt „Ploeft" voor de schooljeugd. VEB-garage, Beverwijk, 17 u.: Pluimvee keuring. VRIJDAG 27 OKTOBER Gemeentelijk Ontspanningslokaal, Vel- sen-Noord, 20 u.: Kienwedstrijd plaatwelle- rij voor de V AR A-speelgoedactie. 'Sporthal, Heemskerk, 20 u.: Gymnastiek- demonstratie ADO. VEB-garage, Beverwijk: Tentoonstelling Kennemer Pluimveevereniging. KSA-gebouw, 20 u.: Ledenvergadering afdeling Beverwijk van de land- en tuin- bouwbond. Roval, IJmuiden, 20.15 u.: Openbare ver gadering. Spreker mr. Schuitemaker. Lauwerszee en de verzwaring van de dij ken bij Den Oever en Harlingen. De Deltacommissie, die zal bestaan uit drie leden van de „Zevibel", twee leden van de Nederlandse Vissersbond en twee leden van de werknemersorganisaties, heeft als taakomschrijving gekregen, het bestuderen van de ontwikkelingen die voortvloeien uit de Deltawerken en ande re werken, voor zover deze gevolgen heb ben voor vloot en visserij; het uitbrengen van adviezen aan het Visserij schap over m dit verband te nemen stappen, en het leg gen van contacten tussen de uitvoerende instanties en de belangengroepen van de visserij. Tenslotte werd ook nog gesproken over de benoeming van de heer C. H. van der Linde, burgemeester van Bruinisse, tot lid van de adviescommissie voor de verdeling van mosselpercelen. De heer Michaelis, oud-burgemeester van Goes, die tot nu toe deze functie heeft bekleed, heeft echter nog niet voor dit lidmaatschap bedankt, daarom werd besloten om eerst de verde re gang van zaken af te wachten. In een brief aan Provinciale Staten van Noordholland delen Gedeputeerde Staten mede, dat het streekplan voor de IJmond- Noord herzien dient te worden en dat de ze zaak in het volgende jaar aan de orde zal worden gesteld. De herziening van het streekplan gebeurt ten dele om te voldoen aan de verplichtingen die voortvloeien uit het Koninklijk Besluit van 19 september 1960 betreffende de goedkeuring van dit plan. Verder houdt de herziening verband met de nieuwe veel verder gaande plan nen tot uitbreiding van Hoogovens te IJ muiden. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Richard Cornelis Bernadette, z. van H. J. de Groot en M. Bos. ONDERTROUWD: T. M. Mors en C, Borst; A. G. N. Noordover en M. J. Scher mer. GETROUWD: J. de Ruijter en M. van der Jagt. Aanvoer van woensdag De totale aanvoer van vis in IJmuiden was woensdag 6230 kisten, waarvan 176 tong en tarbot, 4 heilbot, 88 schol, 1 bot, 2637 haring, 2310 makreel, 370 schelvis, 203 wijting, 105 kabeljauw en gul, 8 leng, 7 haai, 8 ham, 38 poon, 255 koolvis, 20 di- Prjjzen van woensdag Per kilo: heilbot 3,90—3, grote tong 6— 5,70, grootmiddel tong 4,60^1, kleinmiddel tong 3,70—3, kleine tong I 3,40—2,50, kleine tong II 2,90—1,70, tarbot I 4—3,70. Per 50 kilo: kleinmiddel schol 63, kleine schol I 83, kleine schol II 7644, bot 50, verse haring 2514,40, makreel 2412,40, grote schelvis 9252, grootmiddel schelvis 6256, kleinmiddel schelvis 5749, kleine schelvis I 60—47, kleine schelvis II 5345, wijting 47—27, grote gul 73—68, middel gul 67—63, kleine gul 62^13, kleine haai 30— 29, poontjes 34—20, kleine koolvis zwart In de maandagkranten leest men altijd over de sport. Het zal u een ple zier of een zorg zijn Maar altijd leest u over de groten: de sterren- ploeg van Feyenoord, de- keien van Vlug en Lenig of de doelzekere meiskes van Allen Weerbaar Maar waar u nooit over leest, dat zijn die tien duizenden mannen en mannekes, wier foto nimmer in de krant komt, maar die ook elke zondag als antilopen over de velden galopperen. En die ook een pé-bui hebben als ze verloren- Een amateur-pé-bui die dan iets anders is dan een prima-donna-bui. van de artiesten. Omdat de overheid mij voorschroft eerst lid of donateur te worden van een voetbalclub voordat ik mijn toto gokje mag wagen, krijg ik elke week een boeiend cluborgaan in de bus Ik spel het van be gin tot eind. want het or gaan is een bezinksel van rasechte bal-ama teurs en van ballpoint- journalistiek Ik zal u graag even een voor beeld citeren: „Reeds in de eerste minuut gelukte het Jan Hendriks ons aan een 10 voorsprong te helpen, maar de te genpartij trok zich daar niets van aan en wist door drie treffers tot een 13 voorsprong te ko men. Nog voor de rust werd het echter gelijk. Na rust waren we over wegend sterker, vooral door het harde werken van Klaas en Gerrit hadden we een veld- meei derheid. Na een mooie aanval bracht Geurt ons aan de leiding 43. terwijl Jan weder om van zich deed spre ken door een vrije trap in het doel te lopen 53. De wedstrijd stond onder goede leiding en verliep in prettige sfeer." Kijk. dat is het hè. recht-toe. recht-an. met flinke loeiers fors het goal in. Als u dacht, dat een nederlaag te wijten was aan slecht spel. de bal of de scheidsrechter, dan helpen de amateurs middels hun orgaan u en mij uit de droom Ik lees daar onder het hoofd: Sombere Voorgevoelens? Wij misten zondagmid dag de vrolijk wappe rende vlaggen op de tri bune. Onze Piet Pieter- sen zag er geen brood in d° vlaggen te hijsen Ho pelijk hangen ze een volgende keer weer frank en vrij te wapperen, het zal wellicht de prestaties van ons eerste gunstig beïnvloedenOnno dig te zeggen dat het eerste verloor. Soms krijgt mijn col lega van de sportredac tie een veeg uit de pan Dat zal hem waarschijn lijk geen slechte week bezorgen, maar hij kan zich door de eerste ali nea toch naar bed ge bracht weten. Hoor maar- „Volgens verschil lende kranten was de verwachting, dat ons eerste elftal wel zou verliezen. Gelukkig dat onze voorspelling be ter is uitgekomen Een vroegere baas van mij zou zeggen: jongen, ga maar bij de kassa je laatste declaratie verzil veren. Overigens is het verslag, zoals duidelijk onderaan staat vermeld „wegens kopij-overvloed ingekort". Dat doen we. op deze krant, met zijn allen dagelijks, maar we komen er nooit zo eer lijk voor uit. Ik mag ze wel, die club organen. Je vindt er bij na altijd de sfeer en de geest van de hele vereni ging in terug. Ook van de kleine problemen. Getuige het volgende ci taat: „Zijn er met enige moeite in geslaagd de jeugd op de tribune tot wat minder onnodige luidruchtigheid te ma nen, thans blijkt dat tri bunebezoekers ernstige overlast ondervinden van de zeer kleine kin deren. Het is prettig dat vader en moeder hun telgen reeds jong met sportbeoefening in aan raking brengen. Wij doen echter een beroep op de ze ouders om erop toe te zien, dat deze kleintjes de andere bezoekers niet t. last zijn. De tribune leent zich niet voor krij gertje spelende kleuters". Kijk. u ziet het hele drama vóór u. Pa en ma naar het veld in een po ging tot sportpedagogiek. maar ziet. het wordt toch weer krijgertje spelen. Is dat niet roerend? Dat zult u nooit vinden in deze krant, alleen maar in d'organen- Ik ben blij. dat meneer Beerman mij gedwongen heeft langs een omweg te gokken. Hij heeft als het ware via de maatschappelijke speeltuin van mejuf frouw Klompé aan mijn leven een nieuwe onge kende dimensie gegeven En dat allemaal voor pak-weg: één-vijftig! Daar doet mijn directie het niet voor. (Van onze correspondent) WASHINGTON Wanneer Amerikaan- I se staatslieden zouden zeggen, dat het bui tengewoon moeilijk is om eenheid in het westerse kamp te bewaren, of dat het niet meevalt om cummunistisch China weg te houden uit de UNO, dan zouden zij mee helpen om een sfeer te scheppen, die niet gunstig zou zijn voor hun oogmerken. Het zelfde zou het geval zijn, indien Neder landse staatslieden zouden zeggen, dat het moeilijk zou zijn een meerderheid van tweederden te vinden in de UNO-Assem blee voor de nieuwe koers ten aanzien van Nieuw-Guinea. Zie hier slechts enkele voor beelden van het feit, dat de voorlichting I die aan de pers wordt verstrekt begrij pelijkerwijs elementen van propaganda bevat. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dean Rusk, heeft zich on langs veel moeite gegeven om de verschil len van opvatting tussen de westelijke bondgenoten zo klein mogelijk voor te stellen. Hij sprak van een meningsverschil over de methodiek. Dat lijkt niet zo ern stig, maar indien de ene groep de methode voorstaat van voorzichtig onderhandelen en de andere groep in feite de methode van niet-onderhandelen verkiest, dan is de tegenstelling toch ernstiger dan Rusk wil doen voorkomen. Sir Evelyn Shuckburgh, de Britse deskundige in Duitse aangele genheden, die aanvankelijk voor een con ferentie naar Washington zou komen, is in plaats daarvan naar Bonn en Parijs gegaan en* schijnt daar een grote dosis van onwrikbaarheid te hebben vastgesteld. Wat Rusk dus ook zei op zijn laatste pers conferentie, men zal er goed aan doen voor ogen te houden, dat de Amerikaanse mi nister zeer opzettelijk aan het bagatelli seren was. En van zijn standpunt uit be zien was dat begrijpelijk. Zowel president Kennedy als minister J Rusk heeft zich dezer dagen duidelijk uit gesproken tegen toelating van communis tisch China tot de UNO. Rusk heeft zeer stellig te kennen gegeven, dat Peking geen kans heeft. Is dat wel zo zeker? Men kan zich voorstellen, dat de Amerikanen iets optimistische geworden zijn: Formosa- China sprak geen veto uit in de Veilig heidsraad bij de stemming over toelating tot de UNO van communistisch Mongolië. Tsjang Kai Tsjek schijnt eieren voor zijn geld te willen kiezen. Hij gebruikte zijn veto tegen Mongolië en hoopt aldus, dat de stemming minder gun stig zal worden ten aanzien van de I toelating van Peking-China. Maar stel lig te beweren, dat Peking geen kans heeft lijkt op dit ogenblik nog wat vroeg. Wat Rusk over deze zaak zeide, behoor, de meer tot het gebied van de propagan da dan tot dat van de voorlichting, zou men zeggen. Als propaganda was zijn ver klaring begrijpelijk. Dat het plan voor Nieuw-Guinea, zoals minister Luns dat in zijn rede voor de Asseemblee heeft geschetst, met huid en haar zou worden aangenomen, gelooft nie mand. Dat is ook nooit de bedoeling ge weest. In dit stadium wenst Nederland niet anders, dan dat een UNO-commissie naar Nieuw-Guinea wordt gezonden, om een on derzoek in te stellen. Pas nadat zulk een commissie, over een jaar, zou hebben ge rapporteerd over de mogelijkheden, zou men verder kunnen gaan. Zo'n commissie te zenden, verplicht verder tot niets, dat zal de Assemblee toch zeker moeten doen - zo kan men van Nederlandse diploma ten vernemen. De Indonesiërs zien het sturen van zulk een commissie echter als een eerste stap op een weg die zij niet willen. Vandaar hun fel verzet. Zij kunnen zeker rekenen op steun van de communistische landen, maar tevens zullen vele staten uit de grote Afro-Aziatische groep liever niet ingaan te gen de wensen van hun Indonesische groepsgenoten. Zelfs de klinkklare taal van Nederlands knappe advocaat ambas sadeur Schürmann zal vele Afro-Aziaten niet kunnen overtuigen- Te zelden wordt in UNO-kring een zaak op haar merites beoordeeld. Het blijft daarom zeer onze ker, hoe een stemming over de Neder landse resolutie zal uitvallen. Wanneer Ne derlandse diplomaten zich optimistisch to- nen dan is dat alweer begrijpelijk Een kandidaat, in een verkiezingsstrijd toont zich als regel ook volkomen over tuigd dat hij zal winnen. Maar zulk opti misme behoort meer tot het terrein van de propaganda dan van de voorlichting en daar zuivere en objectieve voorlichting zeldzaam is, verkeert de pers maar al te vaak in een niemandsland waar men alle bronwater moet steriliseren. 5029, kleine koolvis wit 6865, kleine rode poon II 25. Per 125 kilo: grote kabeljauw 490196, grote koolvis zwart 144120, grote koolvis wit 184176, grote leng 126112. Besommingen van woensdag KW 99 17.500, KW 49 17.100, KW 80 1.530, KW 16 1.020, KW 141 1.740, KW 74 18.400, KW 73 11.700, KW 38 4.440, KW 2 1.420, KW 94 620, KW 92 450, KW 142 760, IJM 59 880, IJM 30 430, IJM 63 2.650, SCH 52 21.960, VL 131 20.370. Aanvoer van donderdag Een trawler, twee loggers en achttien kotters zorgden donderdag in IJmuiden voor een aanvoer van 2400 kisten vis, waar van 80 schelvis, 90 wijting, 40 gul en kabel jauw, 10 koolvis, 380 haring van de traw lers, 350 haring van de Engelse wal, 855 makreel, 125 schol, 110 varia, 150 stuks kabeljauw, 20.000 kilo tong. De KW 8 Deining heeft 250 kisten en 80 stuks kabeljauw, de KW 57 350 kisten, de KW 42 Nicolaas Senior 485 kisten en 70 stuks kabeljauw. Prijzen van donderdag Per kilo: heilbot 3,50, tarbot 3,50—2,50, grote tong 6,406V grootmiddel tong 4,60 4,20, kleinmiddel tong 3,402,90, tong I 3 2,50, tong II 2—1,74. Per 50 kilo: grote schelvis 61, grootmiddel schelvis 6764, kleinmiddel schelvis 78— 69, pennen 9079, braad 69—45, dichte wij ting 34—25, gestripte wijting 47—31, poon 22—16,50, bot 24, haring 29—16,20, makreel 17,209, grote gul 6765, middel gul 62 61, kleine gul 5448, schol I 8466, schol II 59—39, tarbot IV 104—100, rode poon 34—28. Per 125 kilo: grote zwarte koolvis 142 116, kleine koolvis 4635. Per regel: grote kabeljauw 198192, mid del kabeljauw 8680. Besommingen van donderdag KW 8 20.600, KW 20 8.600, KW 57 f 9.720. KW 42 f 14.100, KW 126 f 9.380, KW 114 f 8 840, IJM 7 2.940, IJM 4 f 5.720. Scheveningen Scheveningen De aanvoer te Scheveningen was woens dag: 50 kisten schol, 80 wijting, 30 gul en kabeljauw, 2500 kilo tong, 1200 kisten makreel en 400 haring. In Scheveningen was de aanvoer 30 schelvis, 20 gul en kabeljauw, 30 koolvis, 30 platvis, 110 makreel, 500 kilo tong, 4000 kantjes zoute haring en 2500 kilo haring. Haringvangsten KW 5—50, 47—85, 57—150 (nog twintig netten halen), 14030, 14760, 4080, 41 20, 85—50, 110—120, 22—70, 95—100 (nog 30 netten), 130160 (nog 45 netten) en KW 70100. Gemiddelde vangsten te Scheve ningen 50 en te Katwijk 85. Haringvangsten KW 5—110, 6—10, 9—70, 25—14, 47—80 (uit 45 netten), 73—10, 38—20, 40—100 (uit 70 netten), 41—85, 44—50, 85—85, 110—35, 22—100, 45—20, 70—50, 95—100 (uit 30 net ten), 13080 (uit 40 netten). 1635, 17565. Gemiddeld: Scheveningen 90, Katwijk 57. Op zee Het was slecht weer om de noord. De schepen hebben enkele trekken gedaan bij windkracht 7 tot 8. De visserij leverde 40 tot 90 manden makreel, haring en schelvis op. Tegen de avond zijn alle schepen gaan steken. De kotters op 54 graden noord en 5 gra den 10 minuten oost hebben 500 tot 1100 kilo tong en 1 tot 2 manden tarbot ge vangen. De kotters op de kust vingen per trek 31 tot 40 kilo tong en 3 tot 4 manden vis. Aan de westkust stond nog een stijve bries. De schepen kunnen er echter we] vissen. De windkracht was 6 tot 7. De vangsten waren ongelijk, 100 tot 1100 manden, meest makreel. 1

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13