Kleed U goed! MEECAAN MET JE TIJD.... Sociale Atlas Noordholland beschrijft de bevolking ARRESLEDEN GEVRAAGD.... Joh. Meijer Zn. COLLECTE Hotel Royal Voor Uw recepties en partijen LAMPJES Zeer goede vangsten bij begin Engelse walseizoen Korte visseriiberichten Intree ds. G. Assies Havenberichten Sluitende begroting van Noordholland GEVONDEN: VETSPUIT EVEN OPWINDEN DONDERDAG 26 OKTOBER 1961 7 BRUIDSBOEKETTEN P. v. d. B E R G Bloemendaal heef het kleinste geboorte-overschot Examens PIT-collecte bracht in Velsen 1550,- op Faillissementen Klaaglied is verstomd Advertentie KOOP BIJ Moderne kostuums blauw en grijs Moderne overjassen 9 Regenjassen 9 Sport-kolberts 9 Pantalons Kennem'erlaan 36 - IJmuiden Telefoon 4453 Dames- en Herenmodes Dames- en Herenkonfektie Tussen 30 oktober en 5^ november wordt in de ge meente Velsen een collecte gehouden ten bate van de Federatie Nazorg B.LO. De bij deze federatie aangeslo ten organisaties (de „Neder landse vereniging voor so ciaal pedagogische zorg", het „Rooms-Katholiek Lan delijk nazorgcontact voor geestelijk minder validen" en het „Protestants-Christelijk nazorgverband") steunen reeds jaren de geestelijk minder valide oud-leerlingen van scholen voor b.l.o. en de ontwikkeling in de laatste jaren toont aan dat men langzaam maar zeker komt tot een totale verzorging. Ondanks het feit, dat dit werk van overheidswege wordt gesubsidieerd, moet een belangrijk deel der in komsten van deze vereni gingen door particulieren worden opgebracht. De heer A. J. Koster, die al geruime tijd op de hoek van de Planetenw'eg en de Grahamstraat bloemen en planten verkocht, heeft de knoop resoluut doorgehakt. Hij heeft een caravan ge kocht en die als bloemen winkel ingericht. „Duinwijk" is de naam van deze origi nele, in rood en wit uitge voerde, winkel. Een heel verschil met de tijd, toen de heer Koster zijn waar op de grond moest uit stallen. Het begin van de Engelse walvisserij is bijzonder goed. De gemiddelde vangsten zijn groter dan men in jaren heeft gekend. Onder de reders van Scheveningen heerst grote vreugde, want nu kunnen zij de toe komst met meer vertrouwen tegemoet zien. Na jaren van bijzonder slechte En gelse walseizoenen welke periode de kurk is, waarop de visserij drijft is het visserijbedrijf economisch steeds zwak ker geworden. Het is moeilijk te voorspellen of de goe de vangsten zullen aanhouden. Daarvoor regeert het „op hoop van zegen" te sterk. Het succes van nu is voor een groot deel te danken aan de stand van de maan. In het Engelse walseizoen blijkt de nieuwe maan altijd gunstig op de vangsten te werken. Zodra de maan afneemt is dit ook te merken aan de visserij. De haring is van een goede kwaliteit. Bovendien worden grote gedeelten van de vangsten vers aangevoerd, omdat tijd voor het kaken ontbreekt. De markt is op het ogenblik goed in evenwicht en door de flinke aanvoer van verse haring blijft zij stabiel, omdat de industrie grote hoeveel heden nodig heeft. De woensdagmarkt was een verrassing voor de haringmarkt. Er werd door vijf loggers van de Katwijker vloot van de Engelse wal 2000 kisten Engelse walha- ring aangevoerd. De meeste haring 1000 kisten had de KW 74 in het ruim. De KW 73 had 500 kisten van deze goede ha ring. De prijs schommelde tussen de 20 en 18 per doos. De KW 141 had slechts 80 kisten haring aan boord, doch deze log ger had door een klap waterschade aan dek en „krebben" gekregen, zodat zij voor reparatie vroegtijdig naar IJmuiden moest terugkeren. Vroegtijdig keerde ook de KW 80 van de reis terug. Er was al 500 kilo tong en 10 kisten platvis aan boord. Vandaag is het schip gelost. Een grote Poolse trawler arriveerde in de vissershaven met haring aan boord. Deze is in een koelhuis opge slagen. Zoals bekend lossen Poolse traw lers haring in IJmuiden. Deze wordt inge vroren en later door grote moeder-traw lers naar Polen gebracht. Advertentie Advertentie ONZE SPECIALITEIT BLOEMENMAGAZIJN - KWEKERIJ KENNEMERLAAN 171 - TELEF. 4663 Juk overleden. „ZWERFTOCHT DOOR FRANKRIJK" De najaarsverengingsavond uitgaande van de Ned Herv. Gemeente te Wijk aan Zee vindt ditmaal plaats in „Bon-Saada" op woensdag 1 november. De journaliste en schrijfster Aimée van Tricht zal een lezing houden met als onderwerp „Zwerf tocht door Frankrijk". ST. NICOLAASACTIE WINKELIERS De leden van de winkeliersvereniging „Wijkeroog" te Velsen-Noord zullen don derdag, 2 november in het gemeentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelder straat een vergadering houden, waarin de Sint Nicolaasactie 1961 aan de orde zal worden gesteld. 93 - IJMUIftf KENNEMERLAAN 93 - IJMUIÈEN - TELEFOON 7452 Tijdige bespreking dringend gewenst 1 DE DIRECTIE Ds G. Assies uit Finsterwolde zal zon dagavond 29 oktober om zeven uur te Fin sterwolde afscheid nemen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Oostwold in het Oldambt van Groningen voor de ar beid uitgaande van de Stichting Clubhuize ,,'t Schienvat" te Finsterwolde. Veertien dagen later, zondagavond 12 november zal hij om zeven uur in de Petrakerk in de Merwedestraat, na vooraf in de morgen dienst in datzelfde kerkgebouw te zijn be vestigd door ds. H. Kremer uit Giessen- burg, intree doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van IJmuiden, waar hij beroepen is in de vakature van ds. J. van Leeuwen, die op 16 oktober van het vorige jaar naar Zeist is vertrokken. Ds. Assies werd op 11 augustus 1927 uit een landbouwersgezin te Eén in Drente ge boren. Hij bezocht eerst de christelijke h.b.s. te Groningen, deed daarna aanvul lend staatsexamen en studeerde vervol gens verder nog aan de Vrije Universi teit te Amsterdam, waar hij op 14 maart 1958 zijn kandidaatsexamen theologie af legde. Nadat de heer Assies op 2 april 1958 na praeparatoir examen door de clas sis Winschoten was beroepbaar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Nederland werd hij op 20 april van datzelfde jaar (1958) door ds. Iz. Mejier uit Oegstgeest, toen nog predikant te Westerlee, beves tigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Oostwold in het Oldambt van Groningen, waar hij was beroepen voor de arbeid uitgaande van de Stichting Clubhui zen ,,'t Schienvat" te Finsterwold.e Toen ds. Assies op 20 april 1958 werd bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Wanda van Kotka, cellulose voor Velsen; Alfonso Guar- do, Skoghal; Astarte, Stralsund; Katowice, Stet tin; Taras, Wismar; Jean E., Londen; Wexford, Boston, ledig naar Zaandam; Amigo, Erith, ledig IJmuiden; Kaap Falga Rundvik; Zaandijk, Lon den; Nero, La Pallice; Frits Thijssen, Kirkeness; Brouwersgracht, Hamina; Gerd, Londen; Gert Seyd, Leningrad; Argo, Par; Capella, Rotterdam; Jason, Duinkerken; Waalborg, Rotterdam, ledig IJmuiden; Martha Ahrens, Rotterdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Delfinus van Rotterdam; Spaarneborg Rotterdam, ledig IJmuiden; Heina, Antwerpen; Diogenes, Antwer pen; Bolt, Delfzijl; Deido, LondenBarhoeft, Ant werpen, ledig IJmuiden; Walma, Kotka, hout voor papierfabriek Velsen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Marianne naar Kotka; Schinkelstroom, Londen; Argosity, Purfleet; Tom Stroemer, Antwerpen; Sheaffield Conakry, ledig van IJmuiden; Tucoman, Caribi sche Zee; Lady MacGowan, Irvine, ledig van IJ muiden; Dalesman, Noordzee, proefvaart; Torees de Serannos, Vigo, walsmateriaal van IJmuiden; Kehrwieder, Hamburg, walsmateriaal van IJmui den; Embla Londen, bijlegger; Brandaris, Rot terdam; Eos, Hamburg; Yewarch, Swansea, wals materiaal van IJmuiden; Marshall, West-Indië; Rijsbergen, Bremen; Alba, Gdynia; Punta Vagna, U.S. Golf; Bittern, Rotterdam; Katowice, Ant werpen; Calchas, Rotterdam; Theano, Rotterdam; Atair IJstad; Oberon, West-Indië; IJstroom, Bris tol Channel; Niagara, Söderhamn; Fivelborg, Norrköping, kunstmest IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Manto naar Rotterdam; Atlas, Rotterdam; Oranjefontein, Bremen; Leliegracht. Rotterdam; Julia Mary, Londen; Lifana, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming ge ennadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). van Oostwold was hij reeds sinds mei 1954 bijna vier jaar te Finsterwolde werkzaam geweest als evangelist-jeugdleider bij de Stichting Clubhuizen ,,'t Schienvat". In zeven gemeenten in Noordholland (Schellinkhout, Oudendijk, Beets, Zuid- en Noord Schermer, Graft, De Rijp en Barsingerhom) is het aantal inwoners in de afge lopen honderd jaar afgenomen. Dit aantal is nog gering in vergelijking met Zeeland, dat 21 gemeenten telt waar de bevolking in de afgelopen eeuw is afgenomen. Van een gelijkmatige ontwikkeling van de gemeenten in Noordholland kan niet worden gesproken, want niet minder dan 86 van de 119 gemeenten liggen onder het provin ciale toenemingspercentage van 297. Wist u dat Bloemendaal het kleinste geboorte overschot heeft en dat in deze gemeente het grootste „vrouwenoverschot" is? Amsterdam. (Gem. Un.). Gepromoveerd tot doctor in de letteren de heer H. T. J. Miedema uit Leeuwarden, op een proefschrift getiteld ,,Paedwizers fan de Fryske filology". Deze dis sertatie zal het handboek worden voor de toe komstige beoefenaars van de frisistiek. Promotor was prof. dr. J. H. Brouwer, bijzonder hoogleraar aan de hoofdstedelijke universiteit vanwege de Provinciale Onderwijsraad van Friesland in de Friese taal- en letterkunde. Amsterdam. Aan de Academie van Bouwkunst zijn geslaagd voor het diploma voortgezet bouw- kunstonderricht; J. R. Schluper, Castricum, en voor het diploma hoger bouwkunstonderricht: T. J. Jongh Viesscher, Heemstede en A. J. Graaff, Santpoort. HAVENVERKEER AMSTERDAM In de week van 15 tot en met 21 oktober zijn in de hoofdstedelijke haven aangeko men 153 schepen (469.701) en vertrokken 138 schepen ,332.663 brt.-. Verleden week werden de volgende voorwerpen als ge vonden voorwerpen aange geven bij de Velser politie kinderbril met halve glazen, bruine portemonnee, ring met sleutels, plastic speel goedhond, blauw jongens jack,'autoped, portemonnee inhoudende rozenkrans, 1 gulden en een stuiver, regen- broek, groene trui, 1 paar glacé handschoenen, heren rijwiel, portemonnee met in houd, 3-wielige autoped, kindertrommel, 1 paar rol schaatsen, kinderschep, vet- spuit, wit kinderschoentje, wit kinderschoentje en sokje, poesje, plastic boodschap pentas, grijs kinderjasje, paarlen halsketting, zonne bril, 1 paar glacé herenhand schoenen, herenbril, dubbele schakelarmband, kindervest, bruine boxer, militaire schoudertas met inhoud, da- mesvest, motorhandschoen, dameshandschoen R, beige/ grijs kinderschoentje R, halsketting m. hanger, over all, leren riem, set inhouden de mes/lepel en vork en 1 paar bruine handschoenen. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn dagelijks aan het hoofd bureau van politie in IJmui den te verkrijgen. De juiste tijd lijkt bij de Nederlandse Spoorwegen niet meer zo'n grote plaats in te nemen als in vroeger jaren. Wekenlang hebben we bij het passeren van de halte Driehuis-zuid hoopvol om hoog gekeken naar de groene klok, die daar hoog boven het moderne stationsge bouwtje prijkt. Even zovele malen wachtte ons een te leurstelling, want of het nu 's morgens was of 's avonds, immer stond het klokje op vier minuten over half vier. En misschien is het alleen maar een kwestie van op winden Deze gegevens zijn te vinden in het eer ste deel, gewijd aan de bevilking, van de Sociale Atlas Noordholland welke de Stich ting Noordholland Provinciaal Opbouwor- gaan te Haarlem hééft uitgegeven. Er vol gen nog meer delen en wel over het onder wijs, de kerkelijke en politieke situatie, de beroepsverschuivingen en de aanwezige accomodatie op sociaal en cultureel ter rein. De directeur der stichting, de heer C. Lijnzaad, vertelt in een artikel over: ver antwoording en program, dat gevraagd is meer actueel inzicht in de problematiek van Noordholland te verschaffen dan waarover men tot dusverre beschikte. Door de uitgave van een sociale atlas wil men een bijdrage leveren ter bevordering van het noodzakelijk geachte inzicht. Voor het eerste deel dat thans versche nen is (gehoopt wordt dat de vijf delen in vier jaar gereed zullen zijn) is als onder werp gekozen: bevolking, haar groei, spreiding en samenstelling. De voorzitter der stichting en Commissaris der Konin gin, dr. M. J Prinsen, schreef een inlei dend woord en prof. dr. E. E. Hofstee een woord vooraf. Deze merkt onder meer op, dat de Stichting Noordholland de atlas slechts ziet als een materiaalverzameling en zij heeft haar werk geen wetenschap pelijke pretentie meegegeven. Behalve de bestuurder zal niet alleen de burger van Noordholland, die in wel en wee van eigen gewest geïnteresseerd is, maar ook de so ciaal-wetenschappelijke onderzoeker er met veel plezier in grasduinen. De proble men springen hem uit de kaarten als het ware tegemoet en vooral door onderling vergelijken van de verschillende carto- grammen zullen mogelijke verklaringen zich aan hem - opdringen, aldus schrijft prof. Hofstee. Wat de samenstelling van het eerste deel betreft zij meegedeeld, dat het beel den geeft van de af- en toename van de bevolking en de verscheidene delen der provincie en van de opbouw der bevolking naar gemeente en streek. Daardoor krijgt men meer inzicht in de problemen die zich op grond van de veranderingen in de be volking en haar samenstelling voordoen. De atlas omvat zestien kaarten in kleuren, over de toename en afname der bevolking, over het migratie-overschot en over het geboorte-overschot. Wat de leeftijdsop bouw betreft wordt aandacht besteed aan de groepen 0 tot en met 14-jarigen, 25 tot en met 49-jarigen en aan de 65-jarigcn en ouder. Ook wordt een kaart gewijd aan het aantal vrouwen in de provincie. De heer Lijnzaad deelt nog mee dat het grondmatcriaal voornamelijk berust op ge gevens waarover het Centraal Bureau voor de Statistiek beschikt en dankt drs. T. van den Brink van dit bureau die hem en zijn medewerkers bij herhaling van advies hebben gediend. Voorts brengt de heer Lijnzaad dank aan de heren drs. H. J. Houtman, P. A. Gerner en drs. J. H. C. Geusebroek.. Een der kaarten van de Sociale Atlas van Noordholland geeft een beeld van het aantal vrouwen per 1000 mannen. Er is een vrouwenoverschot van 1037 per 1000 man. Dit cijfer wordt vooral bepaald door Amsterdam, waar de bevolking per 1000 man 1062 vrouwen telt. De steden ken merken zich door vrouwenoverschot. Wan neer men de 13 gemeenten met meer dan 20.000 inwoners beschouwt, dan blijken er 9 te zijn, die meer dan 1000 vrouwen per 1000 mannen tellen. De extreme cijfers voor de provincie zijn: 831 vrouwen per 1000 mannen van de bevolking in Medem- blik en 1295 voor Bloemendaal. De voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront (PIT) in de gemeente Velsen gehouden collecte in de week van 9 tot en met 14 oktober jongstleden, heeft 1559,04 opgebracht. Van dit bedrag droeg Velsen- Noord 249,20 bij. Het bestuur van PIT verzocht ons alle collectrices hartelijk te willen danken voor hun medewerking. De genen die alsnog een bijdrage willen ge ven, kunnen dit doen bij de heer G. v.d. Wal, De Noostraat 113 te IJmuiden-Oost. De Arrondissementsrechtbank te Haar lem heeft dinsdag in staat van faillisse ment verklaard: Firma P. Kok en Zonen te Zaandam, Ooievaarstraat 54. Rechter commissaris is mr. J. D. Vink; curator mr. J. H. van Wijk te Haarlem; Pieter Kok jr., Ooievaarstraat 54, Adam Kok, P. L. Tak- straat 19, Cornells Kok, Hanenpad 70, allen te Zaandam (na afwijzing van verzoek tot surséance van Letaling). Rechter-Commis saris is mr. J. D. Vink, curator mr. J. H. van Wijk te Haarlem; M. Prins, beroep schil der-behanger, te Haarlem, van Marum- straat 32. Rechter-Commissaris is mr. J. D. Vink, curator mr. F. M. M. Brons te Haarlem, Damstraat 23; Chr. P. Klein, schilder, te Beverwijk, Beukenstraat 45. Rechter-Commissaris is mr. J. D. Vink, curator mr. A. A. M. Leesberg te Bever wijk, en A. J. Grimbergen, los-arbeider te Hillegom, Prins Bernhardstraat 57. Rech ter-Commissaris is mr. J. D. Vink, curator mr. A. J. Colijn te Lisse, Leliestraat 8. Bij vonnis van 24 oktober 1961 is, na ge daan verzet, vernietigd het vonnis van de rechtbank van 3 oktober 1961, waarbij Eldert de Jong, aannemer, te Beverwijk, Noorderwijkweg 30, in staat van faillisse ment is verklaard, met benoeming van mr. A. A. M. Leesberg te Beverwijk tot curator. Bij beschikking van de rechtbank te Haarlem is in het faillissement van Elek- tro-Radiotechnisch bedrijf H. J. Maertens n.v., te Haarlem, Nieuwe Groenmarkt 2, in de plaats van mr. F. M. Oberman, tot curator benoemd mr. J. Spreij te Haarlem. BURGEMEESTER SMEETS KANDIDAAT PROVINCIALE STATEN De afdeling Castricum van de K.V.P. heeft burgemeester C. F. Smeets van Cas tricum kandidaat gesteld voor de Provin ciale Staten. De gewone dienst van de provinciale be groting 1962 van Noordholland geeft een totaalbedrag van inkomsten en uitgaven aan van 21.405.550 (voor 1961 19.638.350) Voor het indienen van een voorstel tot verlaging van belasting (verlaging der op centen voor de grond- en de personele be lasting) hebben Gedeputeerde Staten afge zien. Aan onvoorziene uitgaven is een bedrag van 1 408.840 uitgetrokken (vorig jaar 612.290). Hiervan is bestemd voor nieuwe subsidies en de verhoging van bestaande subsidies een bedrag van 405.680. Een bedrag van 300.000 wordt vrij gehouden voor eventuele salarisverhoging in 1962 en als een Fonds voor de bouw van schouw burgen gevormd wordt zal een bedrag van 500.000 nodig zijn. Gedeputeerde Staten stellen zich voor in 1962 aan nieuwe werken bij de wegenbouw een bedrag van ruim 9.000.000 te be steden. Voor de verbetering van het ge deelte Omwal-Westgraftdijk is 1.000 000 nodig en voor de verbetering van de ge deelten tussen Edam en Oosthuizen en Oosthuizen en Beets een bedrag van 1.200.000. Het Fonds voor natuurbescherming zal een belangrijke versterking ondergaan. Een bedrag van 1.000.000 (vorig jaar 300.000) zal in het fonds worden ge stort- Het bedrag komt Gedeputeerde Sta ten noodzakelijk voor, aangezien in 1962 verscheidene uitgaven gedaan moeten wor den en de aankoop van het landgoed Ley- duin te Aerdenhout, een aderlating van on geveer 650.000 voor het fonds zal be tekenen. „Het 50 jaar oude klaaglied met betrek king tot de Scheveningse buitenhaven kan nu vervangen worden door een optimis tisch geluid. De jarenlange strijd voor ver betering van die haven is namelijk niet zonder resultaat gebleven. Steeds moest de regering mededelen, dat voor die ver betering de middelen ontbraken, maar dit behoort nu tot het verleden. Een hoopvolle toekomst ligt voor Scheveningen in het verschiet". Dit zei de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor 's Graven- hage, de heer W. van Geleuken, in de gisteren gehouden vergadering der Ka mer, naar aanleiding van het feit, dat op de rijksbegroting van het ministerie van Verkeer en Waterstaat voor 1962 100.000. is uitgetrokken voor de voorbereiding van de verbetering van de haven. Besloten werd, aan minister Korthals een danktelegram te zenden, waarin te vens de hoop wordt uitgesproken, dat de ernstige zorgen van Scheveningen binnen niet al te lange tijd tot het verleden zul len behoren. GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren woensdag: aardbeien 34 78; andijvie 713; bloemkool 2361; spi nazie 23—74; snijbonen 76—190; sperzie bonen 63—123; tomaten 34—90; komkom mer 11—24; witlof 100; bospeen 16—28; waspeen 10—22; uien 9—22; aardappelen 7—12; boerenkool 15—22 en winterpeen 10—18. „Arresleden, dat is ons buitengebeuren. En reken maar dat ze opvallen. In de zomer staan de Amerikanen een stukje film te schieten, maar in de buurt zijn ze er al aan gewend". Gerrit Dek ker, perstekenaar gluurt eens langs een geschilderd horre tje de donkere voortuin in. Het regent nog steeds en in het licht dat door een lamp aan de zijmuur van het huis de voortuin wordt ingewor pen, doemt een rood stukje hout op. Een van de twee arresleden die voor op de grasmat staan. Naast het huis staat er nog een en voorlopig is dit het totale bezit aan arresleden van de heer Dekker. Op een regenachtig avond je lieten we de klopper val len op de huisdeur van deze tekenaar van „grapjes van de dag". Drie jaar geleden is hij in zijn huis aan de Bre- deroodseweg in Santpoort aan het verzamelen van oude voorwerpen begonnen en het bijeenbrengen van deze drie arresleden is een logisch uit vloeisel daarvan en tevens omdat de pronkstukken bui ten staan het meest op vallende kenmerk van zijn verzamelwoede. We wilden vragen: „Me neer Dekker, hoe bent u zo tot het verzamelen van arre sleden gekomen?" maar we waren nauwelijks binnen of we moesten eerst het huis zien. Oude petroleumlampen, oude glazen, oud-porcelein, oude siervazen en een enor me collectie schilderijen van Piet van Wijngaarden. Schilderijtje aan schilde rijtje, langs alle wanden van voor- en achterkamer „We zijn nu aan de gang toe" vertelde mevrouw R. Dek ker. En het ziet er naar uit dat voorlopig geen einde aan dit verzamelen komt, want nog steeds bezoekt Gerrit Dekker trouw de veilingen, v/aar hij soms de mooiste koopjes vandaan sleept. Arresleden.zijn nieuw ste verzamelingsobject. „Als we ze krijgen zijn ze zo goed als vermolmd. Ik knap ze helemaal op in de tuin ach ter, geef ze een verfje en zet ze in de voortuin. We hebben al een tip voor de vierde". De heer Dekker haalt zijn sleden overal vandaan; uit Hoorn en uit de Spaarndam- merpolder. Bij zijn verzame ling behoort zelfs een model uit Hindelopen. Vaak ont breekt hem echter de tijd om zich intensief met zijn ver zameling te bemoeien. Met het tekenen van grapjes is hij reeds op achttienjarige leeftijd begonnen en sinds dien hebben zijn werkzaam heden een steeds grotere omvang aangenomen. Thans op vijftigjarige leeftijd doen de dagelijkse gebeurtenissen hem nog veelvuldiger naar de teken- stift grijpen. Dat bleek, toen wij hem opbelden voor een afspraak. „Wacht even", zei hij, „eerst wat verzinnen voor die bom". De IJmuidense jeugd heeft haar overmaat aan energie weer eens op de verkeerde wijze gebruikt. Nauwelijks enige maanden geleden werd een nieuw gedeelte van de Heerenduinweg opengesteld, compleet met fietspaden, wandelpaden en verlichting. Wie echter in westelijke richting over het rijwielpad fietst, constateert tot zijn leedwezen dat er aan die ver lichting nu wel het een en ander schort. De kappen van bijna alle lantaarnpalen zijn vernield en de lampen zijn evenmin aan dit vandalisme ontsnapt. En zo staan die lantaarnpalen daar nu, doel loos en nutteloos. Openbare Werken, aan u de keuze: of weghalen die palen, of nieuwe lampjes in draaien.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7