Velsens raad eens met grenscorrecties met college over Beverwijk Onderzoek bestuursindeling verdient aanbeveling Honderden bewezen schipper Blok en Hendrik Prins de laatste eer r DE RUIJTER GIPS Kapok geeft natuurlijke rust Keurkapokmatrassen Cfouie*leJt DONDERDAG 26 OKTOBER 1961 WINTERJASSEN 64.- 79.- 98.- 109.- 129.- 149.- en 179.- Omgekomen mannenvan IJM 32 herdacht Gedenksteen bij kleuterschool J. P. Strijbos over Spanje voor 't Nut Kerkelijk nieuws Dsza label, waarborg voor de keurkapokmatras tl keur mmavras\ WONINGINRICHTING A. C. BORST PLANETENWEG 38-42 - TELEFOON 5991 VISSER'S M EUBELM AGAZUN ZEEWEG 191 - IJMUIDEN-O. - TELEFOON 4054 TUSSEN TEXTIEL - Jac. Spijker SNELLIUSSTRAAT 23 - TELEFOON 5653 BOTMAN KENNEMERLAAN - TELEFOON 5537 MARKTPLEIN MARKTPLEIN Uitgeslapen mensen kopen hun Keurkapokmatras al 60 jaar bij GLAS Beddenspecialisten sinds 1902 U vindt nergens zo'n kollektie als bij Storing? Onze keurkapokmatras sen hebben de volgen de voordelen Specialist in bedden en dekens MARKTPLEIN 29 - TEL. 7541 Advertentie De gemeenteraad van Velsen, met uitzondering van de twee C.P.N.-Ieden, is van oordeel dat de ontwerpregeling betreffende de grens tussen Velsen en Beverwijk dient te worden aanvaard. Deze uitspraak, gisteravond gedaan in openbare raadsvergade ring, is overeenkomstig de zienswijze van B. en W. Het college heeft voorts de over grote meerderheid van de raad met zich mee gekregen in zijn conclusie, dat indien het streekplan wordt gewijzigd overeenkomstig het voor Heemskerk opgemaakte plan- Zuiderhoek, een nadere beoordeling van de bestuursindeling overweging verdient, waarvoor de aandacht van de minister van Binnenlandse Zaken zou moeten worden verzocht. Zes raadsleden (3 V.V.D., 1 P.S.P. en 2 C.P.N.) wensten B. en W. hierin niet te volgen. In beide gevallen beoogden de tegen stemmers opnieuw tot uiting te brengen dat zij voor de vorming van één gemeente door samenvoeging van Velsen, Bever wijk en Heemskerk waren. Vergeefs trachtte de voorzitter, burgemeester mr. J. C. Bührmann hen te overtuigen dat dit thans niet aan de orde was. Na de ver gadering op 9, 10 en 11 maart 1960 heeft Velsens raad met 18 tegen 13 stemmen het voorstel van het toenmalige college voor de vorming van één gemeente verworpen en zich met 17 tegen 14 stemmen uitge sproken ten gunste van de samenvoeging van Beverwijk en Heemskerk. De heer J. van Os van den Abeelen (P.v.d.A.) zei het te betreuren dat over de voorgestelde grenscorrecties zoveel te doen is. Dit is overbodig. Een weg tussen twee gemeenten behoort aan de ene of aan de andere gemeente en het is onzin te twisten over een berm van die weg, evenals het nogal dwaas zou zijn de noordelijke oever van een kanaal aan gemeente a te geven en de zuidelijke oever aan gemeente b. Zo is het ook met Hoogovens: het bedrijf behoort in één gemeente te liggen, óók nadat het zich naar het noorden heeft uit gebreid, zoals voorzien is in het streek plan. De noordelijke gemeente kan dan de taak van de behuizing van het personeel op zich nemen. Zo komt men tot een rede lijke taakverdeling. Bebouwing door Beverwijk van grond die bestemd is voor recreatie en sportvel den, waarnaar in Velsen-Noord grote be hoefte bestaat, moet worden vermeden. Er is dan ook geen reden om in te gaan op de voorstellen van Beverwijk, dat ten behoeve van hoogbouw nogal een andere loop van de grens aldaar wil dan in het ontwerp is aangegeven. „Koevoet voor Heemskerk" Over de hierboven vermelde conclusie van het college met betrekking tot het eventueel ingrijpend wijzigen van het streekplan, zei de heer Van Os van den Abeelen dat hij, en zijn fractie, ook hierin het college goed kon volgen. Het mag dan niet zo zijn dat ermee bedoeld wordt Heemskerk te steunen in zijn actie, de nieuwe ontwikkeling geeft wellicht „een koevoet" in handen van Heemskerk en het ligt aan de verdere ontwikkeling of Heems kerk „deze koevoet" kan hanteren ten gun ste van zijn streven. Mevrouw A. S. H. Hoek-Feenstra (P.S.P.) vond het onmogelijk een mening te geven over de voorgestelde samenvoeging van Beverwijk en Heemskerk, omdat zij als lid van de Velsense gemeenteraad geen invloed kan uitoefenen op het beleid van een andere gemeente(n). Zij zou derhalve willen suggereren geen uitspraak te doen ten aanzien van de voorgestelde samen voeging. Mevrouw Hoek zei wel nog steeds voor keur te hebben voor een samenvoeging van Velsen, Beverwijk en Heemskerk. Acht het college een samenvoeging van de drie ge meenten ook nog steeds wenselijk? Kan het minderheidsstandpunt van vorig jaar nog maals onder de aandacht van Gedeputeerde Staten worden gebracht? Ten aanzien van de grenscorrecties kon zij zich geheel aansluiten bij de mening van het college. De heer T. Kruisman (C.P.N.) zei dat de Advertentie licht-gewicht prachtige tinten GOEDE OPKOMST BEVOLKINGSONDERZOEK Het gehouden bevolkingsonderzoek op TBC is in Heemstede een groot succes ge weest. De opkomst is zeer groot geweest. Voor hen die verhinderd zijn volgt op een nader te bepalen datum een zogenaamde „na-keuring". C.P.N. zich vorig jaar had uitgesproken voor de samenvoeging Velsen, Beverwijk en Heemskerk en de C.P.N.-fractie kon zich dus consequent ook nu slechts tegen een samenvoeging van Beverwijk en Heemskerk alleen verklaren. Wat de voor gestelde grenscorrecties betreft, deze zijn overbodig als er één gemeente komt. Ir. N. van der Kolk (V.V.D.) verklaarde dat het plan-Zuiderhoek hem buitenge woon aantrok. De V.V.D. staat achter de motivering van Heemskerk en verzet zich tegen samenvoeging van Heemskerk en Beverwijk. Als het door het college ge suggereerde in de vorm van een motie zou worden ingediend, dan zou de V.V.D. deze steunen. Namens de Prot.-Chr. fractie verklaarde de heer H. J. Lips (A.R.) dat het door haar in de vergadering van maart vorig jaar in genomen standpunt ongewijzigd was ge bleven. Helaas nopen de omstandigheden in de IJmond tot een ingreep in de ge meentelijke autonomie. De heer Lips zei bewondering te hebben voor het deskundig verweer en de weldadig aandoende vast beradenheid waarmee Heemskerk zijn be staansrecht vermag aan te tonen, al vindt hij dat bepaalde zienswijzen wel worden overtrokken. Dat de door het college ge schetste ontwikkeling nadere bezinning zou behoeven, acht hij evident. De Prot.-Chr. fractie deelt het standpunt van het college ten aanzien van de grens correctie tussen Velsen en Beverwijk. De fractie is voor de gehele ontwerpregeling onder het uitdrukkelijke beding dat, onder de gemelde motivering van het college, aan de bevoegde autoriteiten aandacht wordt gevraagd voor wat de raad van Velsen als zeer gewenst voorkomt: een na dere bestudering van het streekplan en derhalve van de bestuursindeling. Nadat de heer J. Nuijens (K.V.P.) om een verduidelijking van het standpunt van het college ten aanzien van het onderdeel „samenvoeging" in de ontwerpregeling had gevraagd en zijn twijfel had uitgesproken of alle wensen van Beverwijk met betrek king tot de grenscorrecties nu wel zo on redelijk waren, was het woord aan de voorzitter. Alleen maar opmerkingen Burgemeester Bührmann gaf een over zicht van de te volgen procedure. De voor zitter noemde het onjuist, dat mevrouw Hoek, de heer Kruisman en ir. Van der Kolk opnieuw tot principiële uitspraken zijn gekomen. Aan de raden werd vorig jaar een principiële uitspraak gevraagd en die is toen ook gedaan. Nu wordt alleen maar gevraagd, of de raden nog opmer kingen hebben. De wethouder voor openbare werken, de heer R. Verbeek, merkte naar aanleiding van hetgeen gezegd was over de grens correcties op, dat Velsen zich in deze alleen maar gerefereerd heeft aan de minister. Grond, welke in het streekplan voor re creatie wordt bestemd, moet niet voor huizen of andere gebouwen gebruikt wor den, zoals Beverwijk wil. Wethouder H. de Boer benadrukte nog eens de noodtoestand voor sportvereni gingen waarvan één met 1800 leden: sport terreinen en grond voor andere actieve recreatie zijn vooral in Velsen-Noord broodnodig. Niet alleen voor de Velsenaren wordt naar een oplossing gezocht. Met Beverwijk en Heemskerk zoekt men er naar. Samenwerking moet er ook hierin zijn. Nadat ook in tweede instantie de stand punten zoals zij in eerste lezing naar voren waren gebracht geheel of in hoofdzaak bleven gehandhaafd, werd tot stemming overgegaan, met het in de aanhef van dit verslag vermelde resultaat. Verhuur aan B.B. De verhuur van de bovenverdieping van het politiebureau aan de Havenkade ten behoeve van B.B.-personeel gaf de heer J. van Leeuwen (K.V.P.), de heer Kruis man en mevrouw Hoek aanleiding de vraag te stellen, waarom eerst nu toestemming aan de raad werd gevraagd, terwijl de B.B. er al maanden zit. Uit de verklaringen van de voorzitter en de wethouder voor openbare werken bleek, dat inderdaad een ongewone procedure was gevolgd, maar ook dat dit de gemeente 3.300 voordeel had opgeleverd. De ver huizing van B.B. uit „Krimhilde" (nu ambtswoning voor de burgemeester) hield, zoals onlangs reeds was uiteengezet, ver band met de reorganisatie van B.B. Een onderzoek is gaande om de schuren van B.B. bij „Krimhilde" over te nemen; ze kunnen dan goed gebruikt worden. Mevrouw Hoek gaf haar weinig vleiend oordeel over B.B., die naar haar mening meer misleidt dan voorlicht. Kon de ruimte boven het politiebureau niet beter aan een nuttige instelling, bijvoorbeeld ten behoeve van een gemeentelijke dienst worden af gestaan? Wethouder Verbeek zei een andere ge dachte te hebben over B.B.: vooral in deze tijd zou een nog betere B.B. zijn aan te bevelen. Het voorstel werd aangenomen, waarbij mevrouw Hoek en de twee C.P.N.-raads- leden worden geacht tegen te hebben ge stemd. Water De raad ging akkoord met de voorge stelde wijziging van de verordening, die de voorwaarden regelt voor de levering van water. Maar eerst gaf de heer J. Kolkman (C.H.U.) blijk van zijn misnoegen over wat hij „discriminatie" noemde. Nadat jaren lang met de verordening gewerkt is, blijkt zij plotseling niet meer te voldoen. De ge meente is geen vlotte, zakelijke koop vrouw, want zij wil de beste klanten meer voor hetzelfde water laten betalen dan de andere. Het heeft er nu veel van dat deze beste klanten in een strafklasse worden ge- Bij de aanvang van de gisteravond gehouden openbare vergadering van de Velsense gemeenteraad heeft de voor zitter, burgemeester mr. J. C. Bühr mann in gevoelvolle bewoordingen de bij de ramp van de IJmuidense trawler „Elie Chenevière" om het leven ge komen schipper en bemanningsleden herdacht. 's Burgemeesters medeleven ging in de eerste plaats uit naar de zo smarte lijk getroffen nagelaten betrekkingen, voor wie het verlies van hun dierbaren onherstelbaar is. Mr. Bührmann betuigde ook zijn leedwezen ten aanzien van de reder, die eveneens zwaar gebukt gaat onder het verlies van zes trouwe medewer kers. Aan zijn collega te Lowestoft heeft de burgemeester van Velsen verzocht dank te brengen aan de schiper en de bemanning van de „Grinby Queen", de Engelse trawler die prachtig werk ver richt heeft bij de redding der over levenden. Alle wethouders, raadsleden en ove rige aanwezigen hoorden de korte her denkingsrede van de burgemeester staande aan en namen hierna nog enige ogenblikken stilte in acht. plaatst, zo merkte hij op. Hij had gedacht dat de prijsverhoging pas na gebruik van 120 kubieke meter per jaar in zou gaan, maar nu is de grens 35 kubieke meter per periode. Dit achtte hij niet redelijk. Het zijn vooral de „tuinsproeiers" die gedu peerd worden. Deze mensen gebruiken zes maanden per jaar minder en zes maan den per jaar meer, dus per jaar meer. Wan neer per jaar wordt berekend, vervalt dit bezwaar, en het is niet discriminerend. Wethouder De Boer verklaarde, dat het niet in de bedoeling ligt discriminatie toe te passen. Het geldt hier een proefneming omdat men talrijke bezwaren, ook van de zijde der afnemers, wil wegnemen. Als het blijkt, dat er onbillijkheden voorkomen, dan zal een herziening plaats hebben. De heer Kolkman wilde niet tegen stem men na de toezegging van de wethouder. De heer Van der Kolk bepleitte een sti mulering van het watergebruik, zulks uit het oogpunt van hygiëne. Volgens gegevens die hij had gekregen stond het daarmee niet al te best. Dr. A. J. van Leusen (P.v.d.A.) merkte op, dat het met die hygiëne in Velsen nogal meeviel. Eerder wilde hij pleiten voor ont harding van het water, waardoor de huis vrouw minder zeep nodig zal hebben. Wethouder De Boer zei, dat een lager minimumverbruik niet in het voordeel van de hygiëne zou zijn. Het minimum is „hy giënisch verantwoord". Als het minder wordt, zouden sommigen ook minder water gebruiken dan nodig is. Ontharding van het waiter is in onderzoek. De overige agendapunten gingen onder de hamer door. Woensdagmiddag heeft bij de aan de Van Diepenstraat in Velsen-Noord in aanbouw zijnde nieuwe, permanente tweeklassige r.k. kleuterschool een kleine plechtigheid plaats gevonden, waarbij een grote belang stelling was. Behalve het schoolbestuur wa ren aanwezig de hoofdleidster mejuffrouw Dedding en leidsters van de kleuterschool, de hoofden van de r.k. lagere meisjes- en jongensscholen aan de Corverslaan en de oudercommissie. Aan de westgevel van het schoolgebouw in wording, dat dank zij de zeer gunstige weersomstandigheden in de eerste zes we ken van de bouw uitstekend is opgeschoten heeft de voorzitter van het schoolbestuur, pastoor A. G. de Boer als herinnering een gedenksteen geplaatst. Pastoor De Boer herinnerde na de steen legging aan een periode van zeven jaar, waarin alles in het werk is gesteld om tot de bouw van deze permanente school te ge raken, die weliswaar wegens het toegesta ne bouwvolume slechts over twee lokalen mag beschikken, maar waarbij de fun dering voor een derde lokaal bij een even tuele voltooiing ook reeds is gelegd. De steen vond zijn plaats aan de ingang van het gebouw, dat een voor loper is van het voorgenomen plan om ten zuiden van deze school een groot r.k. schoolcentrum te bouwen in aansluiting np het St. Jozefparochiehuis aan de Banjaert straat. Op den duur zullen namelijk de bei de scholen voor meisjes en jongens aan de Goverslaan worden gesaneerd ten behoeve van de terreinuitbreidingen van de papier fabriek Van Gelder Zonen n.v. Pastoor De Boer bracht dank aan allen, die zich voor de bouw van de eigen kleu terschool hadden ingezet. Het bestuur van het Departement Be verwijk van 't Nut voor het Algemeen had voor de tweede lezing in dit seizoen de heer J. P. Strijbos bereid gevonden een lezing te houden over de bezienswaardig heden van het veel geprezen Spanje. De voorzitter, de heer G. J. Frerichs, zei in zijn begroeting van de heer Strijbos, dat men in 1947 (de laatste keer dat de heer Strijbos voor 't Nut een lezing hield) merk waardige dingen had beleefd. Toen bekend werd gemaakt, dat de heer Strijbos zou spreken over zijn reis met de „Willem Barendts" traden er 150 nieuwe leden toe van wie er later weer 75 bedankten. Dat bleken speciaal „Strijbos-leden" te zijn. aldus de heer Frerichs en hoewel het le dental ook nu weer is opgelopen, zou men toch graag zien dat het nu „blijvertjes" zijn. De heer Strijbos vertelde op zijn beken de onderhoudende wijze over Spanje, waar men niets weet van St. Nicolaas en nog minder van de „Stoomboot uit Spanje", zo vertelde hij. Het land van de „afschuwe lijk mooie vrouwen" heeft heel veel be zienswaardigheden, doch de bevolking zou nog in vele opzichten heel slechts ontwik keld zijn. De heer Strijbos vertelde van een soort cultuur die is achtergelaten door de Moren en Romeinen, wat ook is te her kennen aan sommige bouwwerken- In een door de heer Strijbos opgenomen film kop men kennis nemen van een uit zonderli'jRe plantengroei en bloemenweel de en ook kreeg men iets te zien over het leven van de Valë"tïier, dïë speciaal' In Spanje op de hoogste bergtoppen broedt. Onder een overweldigende belangstel ling is woensdagmiddag op de IJmuidense Wester Begraafplaats het stoffelijk over schot van de, bij de ramp met de trawler „Elie Chenevière" omgekomen schipper J. P. Blok ter aarde besteld. Onder de vele aanwezige autoriteiten bevond zich de burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bühr mann, die aan de groeve enige woorden van troost en herinnering sprak. Namens de bedrijfsorganisatie van Zee varenden herinnerde de heer A. v d. Berg onder meer aan het moedige optreden van de Britse vissers bij deze ramp waarna de directeur van de rederij Marezaten, ir. W. Polderman met zichtbare geroerdheid nog eens aandacht schonk aan het werk dat schipper Blok voor de rederij had ver richt. Een broer van de schipper, de heer J. Blok, herdacht namens de bemanning van de „Elie" en de familie de overledene. Onder de velen die rond de met de natio nale driekleur bedekte kist en de talloze bloemstukken bij de groeve stonden, be- Ned. Herv. Kerk Beroepen te Baardwijk en Drunen J. van t Kruis, vicaris te Katwijk a. d. Rijn, die bedankte voor Kerkwerve-Serooskerke. Bedankt voor Schoonhoven (2de pred.pl.) P. J. Bos te Sprang voor Sint-Philips- land (toez.) G. C. Baart te Heteren. Toegelaten tot de Evangeliebediening: F. J. Th. van Boven te Utrecht, P. van Die te 's-Gravenhage, P. Estié te Zaandam, Th. de Haart te Groningen en D. Voortman te Lemele. Geref. Kerken Aangenomen naar Oostzaan G. J. van Reenen, emeritus missionair predikant en hulpprediker te Montfoort. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Heerenveen P. N. Ribbers te Noordscheschut. Evang. Luth. Kerk Drietal te Amsterdam A. Jense te Gouda, P. H. G. C. Kok te Weesp en J. A. Roskam te Beverwijk. Geref. Gemeenten in Nederland Beroepen te Vlaardingen F. Mallan te Veenendaal. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te IJmuiden D. Nieuwenhuis te Bunschoten-Spakenburg. Geref. Kerken Beroepen te Arnemuiden C. W. de Ruiter te Visvliet. Beroepen te Oostwold (Old.) met bijzondere opdracht voor Noordoost- Groningen, met name Finsterwolde E. Th. Thijs, kand. te Veenendaal, die dit beroep ook aannam. Kand. Thijs werd tevens be noemd tot predikant-directeur van de stichting clubhuizen ,,'t Schievat" te Fin sterwolde. Tweetal te Zeist (vac. J. Wil schut) E. H. Nagel te Brussel en H. W. Wierda te Haarlem-Noord. Beroepen te Sidney (Australië) (Ref. Churches) G. de Ruiter te Garijp; te Exmorra-Allingawier- Tjerkwerd J. Weitkamp. kand. te Harden- berg. Bedankt voor Spijk (Gron.) K. L. van Stegeren te Eén (Dr.). vonden zich de geredde opvarenden van de „Elie" en verscheidene IJmuidense schippers. De directeur van het Staatsvis sershavenbedrijf, mr. J. R. van Eerde, woonde eveneens de begrafenis bij. Enige uren voordat schipper Blok werd be graven, was op dezelfde begraafplaats het stoffelijk overschot van de heer H. Prins uit IJmuiden (die eveneens bij de ramp met de „Elie" is omgekomen) ter aarde besteld. Een paar honderd mensen brachten de overledene, die 38 jaar werd, naar zijn laatste rustplaats, waar vele bloemstukken rond de met de Nederlandse vlag afge dekte kist werden gelegd. Hierbij was ook een bloemstuk van het gemeentebestuur van Velsen. Onder hen die naar de be graafplaats waren gekomen, bevonden zich kameraden van Hendrik Prins de over ledenen van de ramp met het vissersvaar tuig, reders en vele vrienden en ken nissen. De reder ir. W. Polderman heeft bij de groeve, nadat de kist hierin langzaam neergelaten, nog enkele woorden gespro ken. Hij toonde zich diep onder de indruk van het overlijden van een zeer gewaar deerde kracht. De heer Prins zou binnenkort juist een belangrijke promotie maken, aldus de heer Polderman. „Vele malen heb ik je goede reis gewenst, maar de laatste keer heeft dit niet zo mogen zijn", zo sprak hij. „Al len die iets hebben kunnen doen om het leven van Hendrik Prins te redden, heb ben al het mogelijke gedaan." Namens de kameraden van de over ledene sprak een van de overlevenden een laatste groet uit. De meesten die rond de groeve stonden konden hun gevoelens niet meer de baas. Dit publicatie van de 'Stichting Kapok-Bureau' Ja, dan kijkt u 's morgens opgewekt-fit de •wereld in wanneer u een nacht lang ontspannen, warm en veilig geslapen hebt op een heurhapokmatras. De Ixeur- kapokmatras koestert u. Zij houdt kille ■winterlucht een matrasdikte van u vandaan. Luchtgevulde kapokbuisjes masseren uw lichaam onmerkbaar. De Ixeurlxapok- matras, die stevig en comfortabel is, vlin- derlicht,zo makkelijk hanteerbaar. De Ixeur- lxa.polxma.tras met de onderscheidende keurlabel. "Waarde voor uw geld. Een moderne, heerlijk rustgevende slaapmatras. KEURKAPOKMATRASSEN zijn o.a. verkrijgbaar bij unie Lange Nieuwstraat Marktplein IJmuiden - Telef. 5205 H - :<>v \v. - t - S «^WONINGINRICHTING BEVERWIJK j Voor het opgeven van storingen in de gas- en watertoevoer en het opgeven van niet brandende lantaarns (dit laatste on der opgave van nummer van de lan taarn) in de gemeente Velsen is bij de gas- en waterbedrijven der gemeente Velsen een telefoonlijn in gebruik geno men, die zowel overdag, als des avonds en op zaterdag en zondag beschikbaar zal zijn onder het nummer 02550-7777. Advertentie Heutupttmatras 1e. vlakke ligging, dus geen bulten; 2e. kapok beter verdeeld, daardoor minder gauw bij te vullen; 3e. stofdichte tijk. Alle maten in diverse mo derne dessins uit voorraad leverbaar. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Remco, z. van C. de Wit en E. Halewijn; Anna W. M., d. van G. M. Dudink en M. Sijm; Clasina J. M., d. van J. Zonneveld en K. J. Noom; Cornelia C., d. van C. P. Duin en C. L. van Meurs; Eve lina N„ d. van H. O. Meijer en R. A. Akker man; Peter, z. van W. M. Deppe en A. M. Kiekens; Michiel, z. van G. J. Polman en C. A. Durge; Jolanda, d. van H. Terol en M. C. den Dunnen; Irma, d. van E. Neeft en K. Dekker; Britta B., d. van P. P. A. Bos man en H. Boldt; Alexander J. P., z. van P. A. P. van Noort en J. M. Wester; Robert, z. van H. Padt en G. C. Zomer; Margriet J., d. van C. P. Klein en J. Kappe; Jacobus, z. van A. Klerk en G. E. Driesen; Douwe S., z. van J. Salverda en E. de Vries; Elisa beth, d. van V. van den Berg en J. W. de Visser; Maria A. A., d. van J. Haanraads en A. C. Zonneveld; Erwin J. G., z. van G. Bussen en M. C. Numan; Johan A., z. van A. Martijn en J. Borcheld; Kees J., z. van D. van Toledo en C. A. van den Berg; Li lian J., d. van J. C. Zoon en J. M. Stet; Kirsten, d. van A. Hopman en W. M. van Son; Paulus J., z. van J. O. Jong en J. Pas sant; Johannes M., z. van E. Boontjes en L. Vogel; Maria J. J., d. van J. J. van der Werf en J. A. Grimbergen. ONDERTROUWD: J. F. C. A. Verlinden en C. A. M. Ettema; C. W. Moerel en G. J. Kochx; C. A. J. de Boer en A. H. M. Blee- ker; P. C. Bleeker en J. M. Duijn; M. E. J. Tol en G. Wintersteijn; F. A. E. Muschter en M. A. Heijnis; J. P. Heijmans en H. Ma joor; A. J. Oud en A. H. Lodewijks; P. van der Schinkel en K. C. van der Vliet; C. J. van der Hulst en A. Beentjes. GETROUWD: T. C. de Winter en H. G. Dekker; B. de Vries en E. A. F. Vermond; S. P. Moeliker en A. M. Cornet; P. Graves en M. Oldenburg. OVERLEDEN: D. M. van Schooten, 74 j., gehuwd met C. Nieuwland; A. C. A. Slote- maker, 62 j., geh. gew. met A. J. Burger; H. M. Duding, 81 j., weduwnaar van H. M. Elling.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9